Dosta kuknjave

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#1 Dosta kuknjave

Post by DZONPI »

Ljudi neznam kod vas ali ovdje kod mene u Holandiji u okruzenju opalila nekakva kuknjava boze sacuvaj.Te dodijalo radit te nije ovdje meso ko dole te treba ti kilu fasiranog da napunis papriku te e da mi je sad na cevape joj jesam pozelio pite odozdo.Sta vam je vise i to najvise kuka socijala a i ovi sto rade valjda vide ovi leze a plata ide pa sto nebi i oni.Ne kontam sta ovi ljudi hoce od zivota.Jebote blizu ti Njemacka imas otic gdje hoces Belgija granica mozes u Antwerpen Pariz udaljen 4 sata voznje a i sama Holandija nema sta nema a nasi opalili kuknjavu o mesu paparikama pitama i cevapima.
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#2 Re: Dosta kuknjave

Post by Bluemore »

Image
jest al u parizu nema
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3 Re: Dosta kuknjave

Post by uglavnomja »

hebiga, nije meso isto, da si pita!

iz fasiranog izvade vodu, masnocu, zrak ... :cry: i ukus.
teletina :roll: ni mirisa ni ukusa, sta gos da joj uradis zilava, bila holandska, bila irska, bila ... a u norveskoj je ni nema, ponekad naleti, 100 km kila. ovo se kupuje u sveCkoj.


a sta je lose da cojk nesto pozeli :-D
a i ja bih cevapa. ima kupit u svesdskoj brajlovic smrznutih i nekih jos, ali nije to to :P


meni svecka ko bosna dodje :D ima svega za kupiti kao dole.


kandidata za pravljenje pite ima, to nije problem.
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#4 Re: Dosta kuknjave

Post by Ringhio »

Tezak zivot nema sta.

Posaljite mi adrese pa cu vam poslat po kilu fasiranog preko avtobusa.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#5 Re: Dosta kuknjave

Post by stakasa »

uglavnomja wrote:hebiga, nije meso isto, da si pita!

iz fasiranog izvade vodu, masnocu, zrak ... :cry: i ukus.
teletina :roll: ni mirisa ni ukusa, sta gos da joj uradis zilava, bila holandska, bila irska, bila ... a u norveskoj je ni nema, ponekad naleti, 100 km kila. ovo se kupuje u sveCkoj.


a sta je lose da cojk nesto pozeli :-D
a i ja bih cevapa. ima kupit u svesdskoj brajlovic smrznutih i nekih jos, ali nije to to :P


meni svecka ko bosna dodje :D ima svega za kupiti kao dole.


kandidata za pravljenje pite ima, to nije problem.
Ne sekiraj me
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#6 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Sto je najgore nemozes ni poslati autobusom. Ako te uhvate na granici platis em kaznu em ti oduzmu meso. Dokle ie doslo, ono mesa sto jedva preneses zao ti gostima iznijeti, neo za njih kupis maksuz losije u supermarketu ko ih jebe :p
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#7 Re: Dosta kuknjave

Post by dinooh »

Blago njima pa takve probleme imaju.
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#8 Re: Dosta kuknjave

Post by Bluemore »

El malagueño wrote:Sto je najgore nemozes ni poslati autobusom. Ako te uhvate na granici platis em kaznu em ti oduzmu meso. Dokle ie doslo, ono mesa sto jedva preneses zao ti gostima iznijeti, neo za njih kupis maksuz losije u supermarketu ko ih jebe :p
:thumbup:
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#9 Re: Dosta kuknjave

Post by vazi »

DZONPI wrote:Ljudi neznam kod vas ali ovdje kod mene u Holandiji u okruzenju opalila nekakva kuknjava boze sacuvaj.Te dodijalo radit te nije ovdje meso ko dole te treba ti kilu fasiranog da napunis papriku te e da mi je sad na cevape joj jesam pozelio pite odozdo.Sta vam je vise i to najvise kuka socijala a i ovi sto rade valjda vide ovi leze a plata ide pa sto nebi i oni.Ne kontam sta ovi ljudi hoce od zivota.Jebote blizu ti Njemacka imas otic gdje hoces Belgija granica mozes u Antwerpen Pariz udaljen 4 sata voznje a i sama Holandija nema sta nema a nasi opalili kuknjavu o mesu paparikama pitama i cevapima.
ni ja ne podnosim tu kuknjavu i tacno, slazem se, najvise kukaju i nostalgiju pucaju oni sto ne rade, valjde im odosadno pa malo izmisljaju....

kome god je dole bolje nek ide, sto da ne.

Ne fale mi cevapi

ne fali mi nista osim dzamije, ezana i bivse drzave :D

:sax:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10 Re: Dosta kuknjave

Post by insomnia78 »

Ne druzim se sa našim'
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#11 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

Jovo na novo... :roll:

Ko je kome ovaj put zavidan, trn u oku, zulj itd. ?

Jedite nizozemske frikadele...

I meni ne dostaje komad francuske u po kopenhagena... Da kad odem u pekaru da tamo jedna mrsava zgodna francuskinja me verbalno napadne i to u 6 ujutro a da odgovorim "ž ne pa pur mon šeri" ... Sto nema u prodavnici 2000 razlicitih vina iz fracuske, 800 razlicitih sireva, 300 pasteta, sto nema seksiii voditeljica na dnevniko... Koje kad pricaju mozak ti vibrira kao da si amplifajer prikopco za usi, a koliko sam samo pozelio njihove pite/kolaca od crnih ribizli i borovnice ... Dao bi guzice ugljesini za komad :oops:
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#12 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Zviz wrote:Jovo na novo... :roll:

Ko je kome ovaj put zavidan, trn u oku, zulj itd. ?

Jedite nizozemske frikadele...

I meni ne dostaje komad francuske u po kopenhagena... Da kad odem u pekaru da tamo jedna mrsava zgodna francuskinja me verbalno napadne i to u 6 ujutro a da odgovorim "ž ne pa pur mon šeri" ... Sto nema u prodavnici 2000 razlicitih vina iz fracuske, 800 razlicitih sireva, 300 pasteta, sto nema seksiii voditeljica na dnevniko... Koje kad pricaju mozak ti vibrira kao da si amplifajer prikopco za usi, a koliko sam samo pozelio njihove pite/kolaca od crnih ribizli i borovnice ... Dao bi guzice ugljesini za komad :oops:
Frikadele su obicno sranje, hrana za fukaru. A ja sve mislio ti ono doktor, fazoni, nivo tamo vamo - a vamo zderes frikadele. A de nam taj pokusaj francuskog ponovi "comme il faut" o uzviseni poliglote, doktore, birokrato, danski plemicu?
User avatar
Kaćunak
Posts: 746
Joined: 09/06/2010 00:27

#13 Re: Dosta kuknjave

Post by Kaćunak »

A kako je ono u Danskoj..haj nam reci
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#14 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

El malagueño wrote:
Zviz wrote:Jovo na novo... :roll:

Ko je kome ovaj put zavidan, trn u oku, zulj itd. ?

Jedite nizozemske frikadele...

I meni ne dostaje komad francuske u po kopenhagena... Da kad odem u pekaru da tamo jedna mrsava zgodna francuskinja me verbalno napadne i to u 6 ujutro a da odgovorim "ž ne pa pur mon šeri" ... Sto nema u prodavnici 2000 razlicitih vina iz fracuske, 800 razlicitih sireva, 300 pasteta, sto nema seksiii voditeljica na dnevniko... Koje kad pricaju mozak ti vibrira kao da si amplifajer prikopco za usi, a koliko sam samo pozelio njihove pite/kolaca od crnih ribizli i borovnice ... Dao bi guzice ugljesini za komad :oops:
Frikadele su obicno sranje, hrana za fukaru. A ja sve mislio ti ono doktor, fazoni, nivo tamo vamo - a vamo zderes frikadele. A de nam taj pokusaj francuskog ponovi "comme il faut" o uzviseni poliglote, doktore, birokrato, danski plemicu?
Procitaj sta sam napisao ili se nauci citati.
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#15 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Zviz wrote:
El malagueño wrote:
Zviz wrote:Jovo na novo... :roll:

Ko je kome ovaj put zavidan, trn u oku, zulj itd. ?

Jedite nizozemske frikadele...

I meni ne dostaje komad francuske u po kopenhagena... Da kad odem u pekaru da tamo jedna mrsava zgodna francuskinja me verbalno napadne i to u 6 ujutro a da odgovorim "ž ne pa pur mon šeri" ... Sto nema u prodavnici 2000 razlicitih vina iz fracuske, 800 razlicitih sireva, 300 pasteta, sto nema seksiii voditeljica na dnevniko... Koje kad pricaju mozak ti vibrira kao da si amplifajer prikopco za usi, a koliko sam samo pozelio njihove pite/kolaca od crnih ribizli i borovnice ... Dao bi guzice ugljesini za komad :oops:
Frikadele su obicno sranje, hrana za fukaru. A ja sve mislio ti ono doktor, fazoni, nivo tamo vamo - a vamo zderes frikadele. A de nam taj pokusaj francuskog ponovi "comme il faut" o uzviseni poliglote, doktore, birokrato, danski plemicu?
Procitaj sta sam napisao ili se nauci citati.
Je sais lire très bien, je te demande si tu peux écrire la phrase en francais comme il faut? Parce-que je ne comprend pas qu'est-ce que tu veux dire?
ž ne pa pur mon šeri" - qu'est-ce que c'est??
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#16 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

Kaćunak wrote:A kako je ono u Danskoj..haj nam reci
Ove Jugovice koje ja poznam, imaju drugih briga nego da razmisljalju o BIH i cevapima. Vecina ima kucetine na kredit itd. malu djecu, kad pozele malo jeftinijih stvari raspali se do Flensurga inace sto se slatkisa tice sa tih prostora, iste mogu skoro u svakom gradicu nabaviti.

Ovdje najvise kukaju sto nisu teski milioneri, a onda zasto je BiH skupa (to ovi prijevremenski penzioner) pa sve ostalo. A sto se mene licno tice, meni kad se kupuje u po Pariza harana ja cu kresnut auto, provozati se i nabaviti sta mi treba. Kad sam znao do Svice otici u nabavku cokolade, mogu i do Slovenije po meso... jest da je skuplja pita od tepsije ali auto je da se voza.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#17 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

@žak kosto

je ne peur mon cheri...
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#18 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Zviz wrote:@žak kosto

je ne peur mon cheri...
Francuski ti je ocajan. Pravilno je: je n' ai pas peur, mon chéri. I nemoj vise da se hvalis kako parlas francuski. Stvarno veze nemas. A sad opleti kako je bosanska hrana karina i da se samo hranis u elitarnim restoranima pa da ti nista ne nedostaje iz bih itd, jer si svjeCKi cojik, ma znas
Ba ono, standardno tvoje
Last edited by El malagueño on 17/10/2014 09:23, edited 2 times in total.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#19 Re: Dosta kuknjave

Post by vazi »

Zviz wrote:Jovo na novo... :roll:

Ko je kome ovaj put zavidan, trn u oku, zulj itd. ?

Jedite nizozemske frikadele...

I meni nedostaje komad francuske u po kopenhagena... Da kad odem u pekaru da tamo jedna mrsava zgodna francuskinja me verbalno napadne i to u 6 ujutro a da odgovorim "ž ne pa pur mon šeri" ... Sto nema u prodavnici 2000 razlicitih vina iz fracuske, 800 razlicitih sireva, 300 pasteta, sto nema seksiii voditeljica na dnevniko... Koje kad pricaju mozak ti vibrira kao da si amplifajer prikopco za usi, a koliko sam samo pozelio njihove pite/kolaca od crnih ribizli i borovnice ... Dao bi guzice ugljesini za komad :oops:
jovo na novo , jasta :D

vidis i meni to fali nakon 2-3 sedmice provedene u BiH: baget, sir, salate raznorazne...

interesantno je da ova fr hrana u BiH meni nema isti ukus niti npr sudzuk i suho meso, kad ih donesem ovamo, nemaju isti ukus kao u BiH ..Sve mi je ljepse u "maticnoj" zemlji:)))) (mozda smo i mi "ljepsi" u maticnoj zemlji....)

Medjutim, nostalgija mi nema veze konkretno ni sa sudzukom ni vlasickim sirom...nostalgija je zal za ukupnim ambijentom i mene zna spucati vikendom tj kad ne radim...nije to nista konkretno samo neka mala melanholija, dovoljno je izaci iz kuce i ona nestane

i , kao sto neko rece, ne druzim se plaho s nasim narodom, za to mi je dovoljan :sax:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20 Re: Dosta kuknjave

Post by uglavnomja »

El malagueño wrote:
Zviz wrote:@žak kosto

je ne peur mon cheri...
Francuski ti je ocajan. Pravilno je: je n' ai pas peur, mon chéri. I nemoj vise da se hvalis kako parlas francuski. Stvarno veze nemas. A sad opleti kako je bosanska hrana karina i da se samo hranis u elitarnim restoranima pa da ti nista ne nedostaje iz bih itd, jer si svjeCKi cojik, ma znas
Ba ono, standardno tvoje

mislim da je hotio rijet

je ne peux pas ...



u stvari nemam pojma sta je htio reci, kako god okrenem ... pur, peur, ... :? :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21 Dosta kuknjave

Post by insomnia78 »

El malagueño wrote:
Zviz wrote:@žak kosto

je ne peur mon cheri...
Francuski ti je ocajan. Pravilno je: je n' ai pas peur, mon chéri. I nemoj vise da se hvalis kako parlas francuski. Stvarno veze nemas. A sad opleti kako je bosanska hrana karina i da se samo hranis u elitarnim restoranima pa da ti nista ne nedostaje iz bih itd, jer si svjeCKi cojik, ma znas
Ba ono, standardno tvoje
Ako on odgovara njoj, k'o sto je napis'o, nece da moze :D "mon chéri", zato sto je u muskom rodu
Znaci pravilno bi bilo, ako vec insistiramo na pravilnosti "je n'ai pas peur ma chérie"
Edit, @Zviz je to napis'o fonetski
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#22 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

insomnia78 wrote:
El malagueño wrote:
Zviz wrote:@žak kosto

je ne peur mon cheri...
Francuski ti je ocajan. Pravilno je: je n' ai pas peur, mon chéri. I nemoj vise da se hvalis kako parlas francuski. Stvarno veze nemas. A sad opleti kako je bosanska hrana karina i da se samo hranis u elitarnim restoranima pa da ti nista ne nedostaje iz bih itd, jer si svjeCKi cojik, ma znas
Ba ono, standardno tvoje
Ako on odgovara njoj, k'o sto je napis'o, nece da moze :D "mon chéri", zato sto je u muskom rodu
Znaci pravilno bi bilo, ako vec insistiramo na pravilnosti "je n'ai pas peur ma chérie"
Edit, @Zviz je to napis'o fonetski
Fonetski? Ako je fonetski, to znaci da je tako izgovorio a opet nije pravilno. A ja sam koristio muski rod jer ga je on koristio na pogresan nacin, i logicno, neznam kakve su to "francuskinje" (ili transcuskinje :p) na koje se on lozi. Osim toga, priznajem da mi je francusko prilicno izlizan al ovaj delegat je se u mnostvu postova pohvalio kako je ucen, da nema te osobe na forumu koja prica toliko jezika kao on, prica francuski "skoro perfektno" (njegove rijeci") itd
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#23 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

El malagueño wrote:
Zviz wrote:@žak kosto

je ne peur mon cheri...
Francuski ti je ocajan. Pravilno je: je n' ai pas peur, mon chéri. I nemoj vise da se hvalis kako parlas francuski. Stvarno veze nemas. A sad opleti kako je bosanska hrana karina i da se samo hranis u elitarnim restoranima pa da ti nista ne nedostaje iz bih itd, jer si svjeCKi cojik, ma znas
Ba ono, standardno tvoje
Ja se nikada nisam hvalio da parlam Francuski perfektno, nego toliko znam da mi engleski uopste nije potreban u Francuskoj. Za razliku od tebe koji ne zna ni beknuti rijec danskog, mogu da se hvalim koliko mi je mila volja! Nisi u stanju da skontas rijecenicu tj misao iste oko frikadela... Ili lizi lizalo...

Aja ajd brate procitaj jos jednom izgovorno pisanje pa reci sta ne razumijes tj. prvo... Kad se klinac uhvati tastature :roll:

Ja razumijem francuski 90% tj. film, novine, knjige itd. Govorim tako nako vako... jer ga ne praktikujem osim kad sam u regionu mada i to nije svakodneva, jer da jest znao bi ga tecnije nego sto bi se ocekivalo. Pisanje me ne zanima jer nemam namjeru pisati jos jedan doktorat i to na francuskom.
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#24 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Zviz wrote:
El malagueño wrote:
Zviz wrote:@žak kosto

je ne peur mon cheri...
Francuski ti je ocajan. Pravilno je: je n' ai pas peur, mon chéri. I nemoj vise da se hvalis kako parlas francuski. Stvarno veze nemas. A sad opleti kako je bosanska hrana karina i da se samo hranis u elitarnim restoranima pa da ti nista ne nedostaje iz bih itd, jer si svjeCKi cojik, ma znas
Ba ono, standardno tvoje
Ja se nikada nisam hvalio da parlam Francuski perfektno, nego toliko znam da mi engleski uopste nije potreban u Francuskoj. Za razliku od tebe koji ne zna ni beknuti rijec danskog, mogu da se hvalim koliko mi je mila volja! Nisi u stanju da skontas rijecenicu tj misao iste oko frikadela... Ili lizi lizalo...

Aja ajd brate procitaj jos jednom izgovorno pisanje pa reci sta ne razumijes tj. prvo... Kad se klinac uhvati tastature :roll:

Ja razumijem francuski 90% tj. film, novine, knjige itd. Govorim tako nako vako... jer ga ne praktikujem osim kad sam u regionu mada i to nije svakodneva, jer da jest znao bi ga tecnije nego sto bi se ocekivalo. Pisanje me ne zanima jer nemam namjeru pisati jos jedan doktorat i to na francuskom.
I think I just hit a nerve :) hahaha. Jebote danski, ja jezika i karine. Dje da ga koristim? Na cocksucking grenlandu?? Haha bio sam u danskoj, ofirna drzava, ofiran narod, kuhinje i nema (kao ni holandija). Ne treba ti engleski u francuskoj? Hahaha wi wi mesje (fonetski napisano da ne bude zabune) :) haha jos ne gumo doci sebi cuj neznam danski :) koji ce ikome kurac danski? Znas li ti holandski? Ili spansko? Javi se kad naucis. Bice vjetujem zanimljivo kao tvoj pokusaj francukog :)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#25 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

vazi wrote:
Zviz wrote:Jovo na novo... :roll:

Ko je kome ovaj put zavidan, trn u oku, zulj itd. ?

Jedite nizozemske frikadele...

I meni nedostaje komad francuske u po kopenhagena... Da kad odem u pekaru da tamo jedna mrsava zgodna francuskinja me verbalno napadne i to u 6 ujutro a da odgovorim "ž ne pa pur mon šeri" ... Sto nema u prodavnici 2000 razlicitih vina iz fracuske, 800 razlicitih sireva, 300 pasteta, sto nema seksiii voditeljica na dnevniko... Koje kad pricaju mozak ti vibrira kao da si amplifajer prikopco za usi, a koliko sam samo pozelio njihove pite/kolaca od crnih ribizli i borovnice ... Dao bi guzice ugljesini za komad :oops:
jovo na novo , jasta :D

vidis i meni to fali nakon 2-3 sedmice provedene u BiH: baget, sir, salate raznorazne...

interesantno je da ova fr hrana u BiH meni nema isti ukus niti npr sudzuk i suho meso, kad ih donesem ovamo, nemaju isti ukus kao u BiH ..Sve mi je ljepse u "maticnoj" zemlji:)))) (mozda smo i mi "ljepsi" u maticnoj zemlji....)

Medjutim, nostalgija mi nema veze konkretno ni sa sudzukom ni vlasickim sirom...nostalgija je zal za ukupnim ambijentom i mene zna spucati vikendom tj kad ne radim...nije to nista konkretno samo neka mala melanholija, dovoljno je izaci iz kuce i ona nestane

i , kao sto neko rece, ne druzim se plaho s nasim narodom, za to mi je dovoljan :sax:

Po prici par ljudi koji ideu jednom godisnje sa cestim preskakanjem po jednu godinu, isti kad gos se vrate iz BiH, zale kako u BiH ne valja nista. Doslovice nista. Od mentaliteta ljudi, pa komsiluka i nadalje. Dozivljavaju sebe kao pokretni bankomat, tako opisuju svoj "provod". Iskren da budem, u BiH idem rijedje nego u Belgiju iz vise razloga, ali nisam ignorant da kad idem u BIH da ocekujem bonton Becki, ili engleski. Ljudi u BiH su takvi kakvi su, nije nesto sto me privlaci ali to je takva sredina i tu se nece mnogo sta promjeniti brzo. Sto se hrane tice, ko zna rasukati burek taj ce ga znati napraviti i u po Japana, ko ne, nece mu ni pomoci fasirano meso iz BiH a ni puno da ga pravi u BiH. Te neke price da se meso iz BiH posebno puno razlikuje od mesa iz HR ili Italije tj. sirovo meso, je meni malo smijesno. Necu reci da ima razlike izmedju recimo nizozemskog, britanskog i danskog razlike. Sto se hrane tice i omladine, vecina djece koja je dosla u Dansku sa 10-15 starosti i nije toliko vezana za neka jela sa tih prostora a djeca koja je rodjena u Danskoj tj. Danasnja 15-20 god. su danci. Poznam tri porodice cija djeca vec 5-6 god. nisu vidili BiH niti ce. Niko im ne brani nego nece jednostavo, hoce sa svojim prijateljima da se druze preko ljeta, hoce da i oni posalju razglednicu razredu iz Barcelone, Thailanda itd. Mozda se svjestno stide bih, ali ovo je cinjenica. Vecina ih se i poudala i.i ozenila sa dancima. Ovdje danci i bosanci medjusobno bar kad je mladja generacija u pitanju nemaju nikakvih problema.
Post Reply