DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#151 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Seherovac »

Ma NaVi je pao kurcu za uši, pregazilo ih vrijeme i meta...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#152 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

Seherovac wrote:Ma NaVi je pao kurcu za uši, pregazilo ih vrijeme i meta...
Istina. Ali ko i u fudbalu, to ne znaci da cu mijenjati tim kad im ne ide :)

Njihov pravi i jedini problem je XBOCT, odnosno cinjenica sto je najbolji jaran sa Dendijem, pa ovaj ne dozvoljava da ga otpuste.
A kad bi i Dendi otisao tek onda bi propali ko zeton.

Fountain hooking na TI3 je ono cime su me kupili zauvijek, mada Puppey vise nije tu :roll:



ovo mogu gledat svaki dan :-D
Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#153 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Seherovac »

Ma nije samo zbog xbocta, nije on toliko los, mada istina ima svojih "momenata", tu je dosta i nekih novih momaka, "jacih i brzih", a i sama meta se je promijenila za 180 stepeni od vremena kada su oni osvajali international a fali im i team leader, nesto ala puppey, jer dendi to nije, a goblak ne znam nit smrdi nit mirise, dobar je igrac nema sta , ali nije mi to to... A i prije su oni izmisljali i stvarali metu, a sada je prate, u tome je isto bitna razlika. Da su legendaran tim sto se tice igrice zvane dota 2 nema price, ali i da su trenutno karna ... I da dendiju ne lezi ova meta sad i heroji koji se sad igraju i nacin na koji se igraju, jer je trenutno sad mid u velikoj vecini slucajeva drugi safe lane farm, sto vise last hitaj i sto vise denajaj , a dendi je vise plejmaker neki nego famer tako da... A cak i otkako su promijenili ovim zadnjim updateom mehaniku dobivanja golda i expirienca i okoncavanja streakova, nekad se cak i isplati feedat :D Tako da cak i ako te dobro krene i pokupiš par killova u early to mid gejmu, jedan los fajt i donji si, a znas i sam kako su oni skloni throwovima....
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#154 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

Ma lik je "reckless" sto bi rekli :D neoprezan totalno, voli se zalijetat.
Steta, Puppey i Kuroky su meni najdrazi likovi u NaVi bili, i bio mi je Secret drag dok onog balavca konjskog Arteezya ne dovedose :zzzz:
Inace mislim da Dendiju bas ova trenutna meta sa DAC-a lezi. Shadow Fiend se picka stalno, a i Magnus se vraca. Drago mi je sto i Chena ponovo uzimaju cesto, mada se Goblakov Chen ne moze porediti sa Puppeyom svojevremeno.

Ne slazem se da su skloni throwanju, cini mi se da su skloni vise jako losem early game, pa se onda citavu partiju vade. Prije par mjeseci, dok im je jos fng igrao, sam gledao partiju u kojoj su prije sirene gubili 3-0, u trecem minutu su gubili 8-0, i na kraju pobijedili :D ne mogu se sjetit protiv koga su igrali. I vazda je tako, uvijek se nanerviram u prvih 15ak minuta :)

Koji je tvoj tim? :)


ps ne mogu da vjerujem da s nekim o ovome konacno pricam na bosanskom :zzzz:
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#155 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Decerto »

ja nikako da se nakanim da bacim koji game...nisam gledao niti poigrao dote ima par mjeseci,al znam da ce me opet uhvatit ona kriza pa cu opet potrosit ~1k sati dok me ne prodje :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#156 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

gledaj Dota Asia Championship ;)

Iza TI4 je najbogatiji e-sports turnir ikad, prestigao i TI3 po prizepoolu.

cini mi se da Na'Vi i HGT upravo igraju, a ja nemrem gledat :(
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72952
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#157 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Velkoski »

LCS gledajte!
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#158 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

to je za djecu
Image
Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#159 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Seherovac »

Nemam nekog svog tima, Na Vi i C9 su mi jedni od drazih , evo poslije DAC-a ni EG mi nije mrzak, drago mi je što su secret razbucali :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#160 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

Isto :D Iako su mi Kuro i Puppey dragi, osipam se od onog primitivnog Arteezya :)

Jebote onaj novi klinjo iz EG-a, Pakistanac, 15 mu godina, ode kuci s 300 milja dolara u padze. Kad cu ja tako :roll:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#161 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Ako igram dotu, onda je to u partiju sa prijateljima, solo sam se u potpunosti okanio. Isključivo gledam twitch i to umjesto tv-a. Čak i kada nešto čitam ili pišem twitch je upaljen, tako da sam jako upoznati sa svim timovima, igračima, herojima itd.

Moj najdraži tim je Cloud9, igrač Jacky Mao aka EternalEnvy aka EE-Sama. Koliko god da je kvalitetan carry igrač, toliko je limitiran u decision make situacijama kada bespotrebno dive i tako 322 game. Prošlo je malo više od pola godine kako je Sing otišao (nikad nismo saznali pravo istinu o tome je li kikovan ili su bile nesuglasice unutar tima). Zanimljivija je situacija sa Aui i Piedielie, koji su na okrutan način saznali da su kikovani, s tim da i dalje primaju platu od C9. Misery i Bigdaddy su super igrači, no problem tima je Envy. Opet ponavljam, najdraži mi je igrač, no on je jedan od rijetkih 1 koji je kapiten tima, mora se fokusirati na mnogo stvari, a uz to maksimalno farmati. To je i najveći problem tog tima. Pogledajte samo maestralnog PJSalt u djelu PPD, koji maestralno vodi svoj tim. Uspio je sa 15-godinšnjakom Sumailom osvojiti DAC, respekt. Kada je već sve zanimljivo, da spomenem i izjavu Zai iz Secreta (ex EG) koji je spominjao neku negativnu atmosferu unutar EG, kao da sa izvana izgleda sve bajno, no unutar tima nije to sve tako. Očigedno da PPD nije dao ljudima mira dok ne dovode igru do perfekcije, a rezultate smo upravo vidjeli u Aziji.

Vidim da spominjete Dendia. Dendi je najbolji mid player na svijetu što se tiče last hitova i deny. Njegov problem su timski fajtovi i odluke koje donosi u njima. On se doslovno igra dote, nakon dominacije na početku big T turnira, nije više toliki Tryhard. Jedan od primjera je 1 na 1 sa Mushiem. Kako reče komentator, you give Mush your hand, he will take your elbow. Dvije pogrešne odluke i dva deatha.

Trenutno gledam AdmiralBulldoga, neaktivnog igrača Alliance. Više ga zanima izvjesna gospođica koja ima 5+k mmr, nego pro dota.

Od igrača koji mnogu mnogo toga u budućnosti dati u doti, uz pravi tim, izdvojio bi Wagamamu. Momak doslovno igra svaki game maksimalno fokusiran (solo). Party rijetko igra i to sa Hakijem, i rajom tipa Merlini, Draskly, Sheever. Pogledam tu i tamo i Jess, ne gleda je 100-tinjak ljudi.

BG je pokazao svoj potencijal zauzevši 4 mjesto, da Rotk nije tako agresivan (prije patcheva Dote nije toliki gold difference bio u slučaju deatha) mogli su možda i u finale. Ruku na srce, odigrao je odličan turnir, ipak se radi o bivšem kapitenu VG.

Valja pogledati i novi tim Piedilie, Hanne i W33 aka refresher, te Simbe iz Secreta. Imaju potencijal, treba vidjeti i šta će se desiti sa Team Tinker, hoće li konačno dobiti pravog carry igrača i prestati trolati na pikovima.

Uglavnom, pratim temu, lijepo da postoji, :thumbup:

PS: Draskly gledam pred spavanje, šteta pa nije tryhard, radi se o super igraču i komentatoru, baš kao i Merlini koji su po dota knowledge u samom vrhu.
Last edited by Tabhana on 10/02/2015 21:41, edited 1 time in total.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#162 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

To :thumbup: Hocu vise ovakvih postova :D

Kad vec spominjes BG izuzetno me nerviraju. Ako si u penziji onda ostani u penziji u pm. Sjecam se hypea na TI3, kao BurNing ide u penziju, legenda, zadnji mu turnir, svaki put kad igra DK pitaju se da li ce u karijeri osvojiti International bla bla bla...prodje turnir, lik i dalje igra kao da nista nije bilo.
Poslije TI 4 udarna vijest BurNing se povlaci, napusti lik DK, odose i ostali, raspade se ekipa... pola godine poslije, evo ti njega opet, sa jos 3 penzića koji su javno objavili da se povlace i likom koji se naziva iceice (??? mastovito u pm, da mi je vidjet sta iceiceice kaze na to), ponovo se takmici. Pa jesil otiso il nisi jebo te BG ( :D )


Btw ko je Simba iz EG? :P vjerovatno mislis na Flya iz Fnatic/Secreta :) nisam jos imao prilike pogledati Meepwn'd. I zar nije stakor Bulldog u Teamerino Tinkerino sad? :)

PS
Image

legenda :D obecala mi je zena kupiti ovakav sako :D
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#163 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Da, Simba iz Secreta, moja greška.

Gledao sam novi tim u kvalifikacijama za Starladder i vidi se da se radi o iskusnim igračima. Fali tu još dosta uigranosti (timske), a Piedielie i dalje igrao Vengful.

Nije u Team Tinker, bio je samo standin, i dalje je član Alliance ali je neaktivan. Samo streama, navije sekretaricu i uživa u donacijama sa smiješnim porukama tipa "Jew dilemma, free pork".

BG je kao neki dream tim u Kineza, nešto slično kao stari DK. Valjda ih zasrbio dlan pa da obrnu malo para ili jednostavna želja za igrom. Ne znam jesi li upratio njihovog mid playera, stari kapiten Newbeea, s kim je u braku, hehe.

Ne znam jesi li upratio ali Bruno je nosio svaki dan drugi sako. Čovjek je prekucao suits. Šteta pa nije bilo Pyriona, da se malo više nasmijemo, no komentatori su odradili odličan posao. Slijede manji turniri, uigravanje timova i onda t15. EG može igrati rasterečeno jer su uzeli prvo mjesto unatoč gubitku dva super igrača. Ne umanjujem vrijednost Aui, no on je greedy supporter koji voli da farma u nekim fazama igre. Promijenio je malo stil, PPD the king of dota. Da se odmah razumijemo, nisam nikako ljubitelj EG, ali čovjeka jednostavno moraš respektirati zbog svega što radi u gameu. Uvodi neke inovacije, draft maksimalno precizno odrađen, svaki potez u game, posebno kada je važno do posljednjeg detalja odradi perfektno, stvarno je čovjek prekucao strateški dio i 5 na doti.

Admiral prestao, evo Waga u nekom partiju sa Shane i Snith (ne znam jesi li upraito, momak ima 2500+ games sa Chenom). Sing ga proslavio jer ga je pozvao u partiju, sada igra sa poznatim igračima i evo na prošlom meču je igrao Meepa, sada Chena.

Zaboravio sam napomenuti jednog super igrača koji će uskoro postati pro. Tucker, onaj Bugarin što živi u Grčkoj što igra stalno sa Singom u partiju. Počeo je i on streamati ima već 2-3 sedmice. Ima i na youtube kako je upoznao Singa. Sing igrao u partiju sa nekim momkom, i njihov tim je dobio. Krenuo je find game i onda sam sebi kaži lets invite the dudes from the last game, invite je Tuckera i još nekog lika. 10 minuti, Tucker sa Lion rampage. I tako je sve krenulo.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#164 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

Pravo da ti kazem jako rijetko gledam streamove pojedinih igraca. Moze se vise nauciti ako gledas stream nego regularnu partiju, ali me nervira player perspective, ne mogu se uziviti kao kad prate komentatori citavu mapu :) Ponekad uhvatim Dendija al kod njega mi smeta onaj ogavni Na'Vi HUD, bode oci, ne mogu da vjerujem da igra s onim :)

Mislis na Xiao8? Veze nemam, s kim je u braku? Inace, Newbee :shock: zadnji na DAC-u :lol: boli ih kurac doduse, po milionce strpase, eno na listi najvecih zarada u e-sportsu, njih petorica na prvom mjestu

http://www.esportsearnings.com/players

Pitam se koliki ce prizepool na TI5 bit. Jedva cekam da izbace Compendium :)

Gledam sad leaderboard, onaj Bosnjo, Admir, kako se vec zvao sto je bio 6ti vise nije na listi nikako :roll:

Sto se tice Brune, ovaj sako sam upratio jos na Internationalu :D i cekao sam samo kace ga opet obuc da ga zeni pokazem :lol:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#165 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Dendi pod naslovom "Don't try this at your pub games". Super igrač, pravi zabavljač, nije žestoki trol kao Sing sa svojim "I masturbate". Gledam Dendia kada bude onlajn, rijetko je ovih dana kao i većina pro igrača radi tog turnira u Aziji. Sjećam se njegovog streama kada je tek Oracle izašao, sve moguće kombinacije je isprobao. U zadnje vrijeme igra najviše Queen of Pain.

Xiao8 is married to Chinese model Jie Zhao. Like a boss.

Newbee se samo slikao godinu dana sa fanovima, nisu ni vježbali ozbiljno, niti su tryhards. Uzeli pare i uživaju, briga ih boli.

Misliš na Lizzards, igrao je supporta za mYinsanity, upratio sam im meč kada je on igrao. Ne pratim taj tim detaljno, mesečini da nije nikako aktivan u njemu, više je zamjenski igrač. Ima neku grupu na facebooku, ali nisam ga like jer ne streama, ne znam ni ko je, odakle je itd. Sada sam provjerio taj tim, došlo je do roster change, imaju dvojica sada iz Bosne, Admir i Milan, imaju i Hrvata, te dva Srbina, pa šta je ovo, kao da su i oni dejton potpisivali, heheh.

Očekujem ukupnu nagradu od 12-15 miliona dolara, to su neke objektivne pretpostavke.

Bruno se ubio za Jokera u old school Batmanu.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#166 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

Evo upravo citam, retardirani BurNing po sedamdeset osmi put izlazi iz penzije i igrace za IG.

Sto mrzim kad mi upropaste ekipu, IG mi je bila najdraza kineska, sad nema sanse da mogu navijat za njih zbog ovog smrdljivca.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#167 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Decerto »

'prostite sto ovako upadam :D sta mislite o ovome : https://www.behance.net/gallery/2345190 ... e-Redesign


10/10 volvo treba dodati,barem ko opciju da se aktivira drugaciji UI,meni je ovo strava :thumbup:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#168 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Da, ode u IG, treba vidjeti hoće li se BG raspasti ili će dovesti nekog drugog igrača.

Rabbit će najvjerovatnije otići iz Newbee, odličan igrač koji nije navikao na rolu u novom timu, inače je agresivni keri, a može igrati 1-3. Spominje se i Black, da će biti kikovan iza VG jer igra još western style, a to ne odgovara navodno Super. Desiti će se opet velike promjene u timovima (kineskim).

@Decerto

Super izgleda.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#169 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

Raspast ce se BG. Xiao8 ode u LGD a rOTK u CDEC.

Nije da mi je krivo. Al me zivciraju sa pompom o penzionisanju.

I ne kontam ovog svabu Blacka, jel on govori kineski?? Jebena im je komunikacija ako kinezi moraju natucat engleski.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#170 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Njega je Iceiceice preporučio jer su dobri prijateljima, tako da je došao u VG. A zna kineske riječi u doti tipa tp, napad, idemo, braniti, rosh itd. Gledao sam intervju kada je o tome pričao, super igrač.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#171 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

btw ovaj Decerto ima preko 5k MMR :D kod mene je 3400 al ja ne igram ranked skoro nikako. Kakav si ti? :)
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#172 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Kada sam tek počeo igrati bio sam naravno noob, 1.8k ili 1.7, drugi put kada sam napravio profil imao sam 2.8 ili 2.9k. Igram recimo sa frendom koji je 4.5 ili 4.8 zaboravih i imamo 65-70% winrate. Uglavnom znam za sebe da igram sigurno 3-3.5k keri, ali 5+k supportera, onako skromno, haha. Previše twitcha je utjecalo na pro support role, pulanje, stakanje, wardanje, smoke itd. No rekoh već ranije, ne igram odavno nikako dote.

Došao sam do te faze kada mogu procijeniti od oka kada gledam nekoga kako igra ili tim koliki im je mmr, hehe. Smoke ganks je većinom 5k+, rijetko ćete vidjeit smoke gank ispod 4k partijama. Do procijeme u smislu koji se itemu kupuju, kako se raspoređuje lane, po priči u chatu gdje lik ne zna šta je stakanje.

Uglavnom, ne igram, niti mi se igra, svaka čast svim igračima. Od 6+k mmr imaš nade da postaneš i pro igrač, što da ne.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#173 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Evo za kolegu, Dendi streama, preko 20k ljudi ga gleda.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#174 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Decerto »

Tabhana wrote:Kada sam tek počeo igrati bio sam naravno noob, 1.8k ili 1.7, drugi put kada sam napravio profil imao sam 2.8 ili 2.9k. Igram recimo sa frendom koji je 4.5 ili 4.8 zaboravih i imamo 65-70% winrate. Uglavnom znam za sebe da igram sigurno 3-3.5k keri, ali 5+k supportera, onako skromno, haha. Previše twitcha je utjecalo na pro support role, pulanje, stakanje, wardanje, smoke itd. No rekoh već ranije, ne igram odavno nikako dote.

Došao sam do te faze kada mogu procijeniti od oka kada gledam nekoga kako igra ili tim koliki im je mmr, hehe. Smoke ganks je većinom 5k+, rijetko ćete vidjeit smoke gank ispod 4k partijama. Do procijeme u smislu koji se itemu kupuju, kako se raspoređuje lane, po priči u chatu gdje lik ne zna šta je stakanje.

Uglavnom, ne igram, niti mi se igra, svaka čast svim igračima. Od 6+k mmr imaš nade da postaneš i pro igrač, što da ne.
Slazem se,evo ja cu prvi potvrditi da je 5k isto kao 4k,puno nubaca,i kao i obicno,rusa :D .Sve ispod 6k low-med skill,dok preko 6k vec imas neke sanse da nadjes dobar tim i krenes competitive dotu.Ja sa 5k kad gledam igram protiv nekog proa,osjecam se ko da imam 1k,toliko me outplaya :D :D
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#175 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Streama li neko od vas, da pogledam.
Post Reply