Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#101 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

manki wrote:
Zviz wrote:
manki wrote:Danska jeste poskupa, ali ako uzmes u obzir njihov standard i njihove plate, i nas standard i nase plate, i nase CIJENE, onda nije uopste toliko skupa.

I jeste to tacno da je Marabou (Svedska cokolada) u Svedskoj 19 SEK, a u Danskoj 28 DKK, ali ima stvari koje su "tu negdje", i ako se uzme u obzir da su plate u DK vece nego u SWE, lijepo se to iznivelise. Kalodont ne vidim da je nesto puno skuplji u DK nego u Bosni, osim ako ne kupujes neke fancy brandirane uvozne iz Irske ili Amerike u drogerijama tipa Matas. U supermarketima je kalodont tu negdje s nasim cijenama.
Kad budem imao vremena postavit cu ti sve moguce troskove, tj. Tacne koliko kosta mjesecno imati kucu na kredit, pa drug bujrum sam vidi ko moze u danskoj od nasih komotno ziviti sa kojim primanjima i poslom. Znaci u detalj svaki racun podjeliti na mjesec.
Pa cekaj, u kojoj drzavi je jeftino placati sve moguce troskove, i kredit za kucu, i kredit na auto?! Ne vidim sta je Danska drukcija od bilo koje zemlje po tom pitanju? Naravno da ovi na socijali nece dizati kredit da plate kucu i auto, i normalno da ce iznajmljivati stan uz bolig støtte eventualno.
Nije danska plata tri puta veca od svedske ali zato auta jesu 2,5 skuplja. Pa racunaj % i vremenski koliko svedu treba sa istm poslom da otplati auto model a i koliko tebi u dk sa istim poslom.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#102 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by manki »

Zviz wrote: Nije danska plata tri puta veca od svedske ali zato auta jesu 2,5 skuplja. Pa racunaj % i vremenski koliko svedu treba sa istm poslom da otplati auto model a i koliko tebi u dk sa istim poslom.
Pa jesu skuplja, zbog visokog poreza na auto, nije toliki porez na sve stvari u DK. Ali i auto je vise luksuz nego potreba, pogotovo u ovolisnoj Danskoj, sa ovako dobrim gradskim i medjugradskim prijevozom. I dalje ne mogu da shvatim na osnovu cega baziras to svoje "crnilo" u Danskoj i toliki pesimizam za zivot ovdje, pogotovo kad su u pitanju ljudi koji bi se doselili iz Bosne.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#103 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

manki wrote:
Zviz wrote: Nije danska plata tri puta veca od svedske ali zato auta jesu 2,5 skuplja. Pa racunaj % i vremenski koliko svedu treba sa istm poslom da otplati auto model a i koliko tebi u dk sa istim poslom.
Pa jesu skuplja, zbog visokog poreza na auto, nije toliki porez na sve stvari u DK. Ali i auto je vise luksuz nego potreba, pogotovo u ovolisnoj Danskoj, sa ovako dobrim gradskim i medjugradskim prijevozom. I dalje ne mogu da shvatim na osnovu cega baziras to svoje "crnilo" u Danskoj i toliki pesimizam za zivot ovdje, pogotovo kad su u pitanju ljudi koji bi se doselili iz Bosne.
Puno srece na javnom transportu. Pa ako cemo se tako rukovati, onda u Monaku, Lihtenstajnu, San Marinu, Gibraltaru i Andori, pa cak i Farskim ostrvima bi i javni transport bio suvise, bicikla optimala.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#104 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by stakasa »

paladinka wrote:
Zviz wrote:@manki nemoj me tjerati da molim prijatelja da slika nase kako kupe flase po parkovima. Nije rijec o jednom ili dva slucaja, ima znatno vise slucaja! Ti sto zive komotno na socijali, zavisi sta je za njih komotno ali ja ovdje zivim 26 godina! Ima svakavih nasih, od dobro uspjesnih do dna dna.

Ja jos za 26 god boravka u dk nisam cuo od nasih da kazu da je nesto jeftino u drzavi. Vecina zanja i ima potrebu da su neko i nesta, da vaze za bogatase itd.

Pitaj zeme koji su kupili kuce kakvu facu imaju kad im dodje racun za osiguranje kuce, a da nepricam o ostalim stvarima plus nato otplata kredita za kucu pa mozda i auto pa jos racuni dazbine za auto te ostala osiguranja. :oops:
Pa ti zviz si sam takav. 26 godina kazes u Danskoj samo kukas, ides u Svedsku kupujes cokoladu , po forumu pises duple cijene hrane , isto ko da niko nema internet , pa da ne provjeri koliko kostaju cokolade i kaladonti u Danskoj. Hajd sto kukas al sto volis smutiti, pa ti nijednu brojku ni jedan podatak ovdje nisi stavio da je tacno .
Kriza, sestro!
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#105 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by manki »

Zviz wrote:
manki wrote:
Zviz wrote: Nije danska plata tri puta veca od svedske ali zato auta jesu 2,5 skuplja. Pa racunaj % i vremenski koliko svedu treba sa istm poslom da otplati auto model a i koliko tebi u dk sa istim poslom.
Pa jesu skuplja, zbog visokog poreza na auto, nije toliki porez na sve stvari u DK. Ali i auto je vise luksuz nego potreba, pogotovo u ovolisnoj Danskoj, sa ovako dobrim gradskim i medjugradskim prijevozom. I dalje ne mogu da shvatim na osnovu cega baziras to svoje "crnilo" u Danskoj i toliki pesimizam za zivot ovdje, pogotovo kad su u pitanju ljudi koji bi se doselili iz Bosne.
Puno srece na javnom transportu. Pa ako cemo se tako rukovati, onda u Monaku, Lihtenstajnu, San Marinu, Gibraltaru i Andori, pa cak i Farskim ostrvima bi i javni transport bio suvise, bicikla optimala.
Pa sta fali javnom transportu? Ne govorimo o sarajevskom GRASu. Zivim na Frederiksbergu, posao mi je u centru, metroom sam za 9 minuta na poslu, mjesecna karta za 2 zone 360 DKK. Za Malmø imam Øresunds tog, za sire podrucje Kopenhagena s-tog, i za DK regionalne i intercity vozove koji savrseno funkcionisu.
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#106 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by huxley »

Da ne saljem PP, Zviz, molim te posalji mi svoje kontakt detalje, jer vidim po postovima da su upucen skoro kao da si citav zivot u Danskoj, i pretpostavljam da ces moci da mi pomognes kada stignem u Dansku, ako nista, bar savjetom kako najlakse da nadjem posao, a siguran sam da imas i nekih veza.

Hvala unaprijed.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#107 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by friskyoreo »

Ja sam odlucio da idem u Dansku i trazim azil. Moze li mi neko objasniti kad se dobije azil, koliko se onda dobija socijale mjesecno, i kako se dobije ona invalidska penzija?
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#108 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by huxley »

friskyoreo wrote:Ja sam odlucio da idem u Dansku i trazim azil. Moze li mi neko objasniti kad se dobije azil, koliko se onda dobija socijale mjesecno, i kako se dobije ona invalidska penzija?
Stani u red. Ima nas koji su se prije javili.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#109 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by fidoremilienko »

Samo pazi da ne dobiješ azil.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#110 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

Eto i mene po invalidsku peMziju u Dansku...... :D
Ako nista da Zviz ima poslije sta raditi. Kako je krenulo kod ovih Danaca, strah me da on ne ostane bez posla. :oops:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#111 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

manki wrote:
Zviz wrote:
manki wrote:
Pa jesu skuplja, zbog visokog poreza na auto, nije toliki porez na sve stvari u DK. Ali i auto je vise luksuz nego potreba, pogotovo u ovolisnoj Danskoj, sa ovako dobrim gradskim i medjugradskim prijevozom. I dalje ne mogu da shvatim na osnovu cega baziras to svoje "crnilo" u Danskoj i toliki pesimizam za zivot ovdje, pogotovo kad su u pitanju ljudi koji bi se doselili iz Bosne.
Puno srece na javnom transportu. Pa ako cemo se tako rukovati, onda u Monaku, Lihtenstajnu, San Marinu, Gibraltaru i Andori, pa cak i Farskim ostrvima bi i javni transport bio suvise, bicikla optimala.
Pa sta fali javnom transportu? Ne govorimo o sarajevskom GRASu. Zivim na Frederiksbergu, posao mi je u centru, metroom sam za 9 minuta na poslu, mjesecna karta za 2 zone 360 DKK. Za Malmø imam Øresunds tog, za sire podrucje Kopenhagena s-tog, i za DK regionalne i intercity vozove koji savrseno funkcionisu.
Jooj ajd da zivis u Hobro i imas do posla 70km u Arhusu? Ili u Lemvig a posao u Thistedu ili u Tönder a posao u Koldingu.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#112 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

huxley wrote:Da ne saljem PP, Zviz, molim te posalji mi svoje kontakt detalje, jer vidim po postovima da su upucen skoro kao da si citav zivot u Danskoj, i pretpostavljam da ces moci da mi pomognes kada stignem u Dansku, ako nista, bar savjetom kako najlakse da nadjem posao, a siguran sam da imas i nekih veza.

Hvala unaprijed.
Proizvodnja drveta, daske, letve i slicno kod malo juznije od Koldinga cca. 30km je takva jedna firma. Inace DSV spedicija ako imas veliku vozacku i cetifikat za viljuskara.
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#113 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by huxley »

Hvala i za ovo, ali ima li nesto malo lakse, tipa neko obezbjedjenje, njega starijih (ali da ne moram nesto puno komunicirati, jer ne govorim jezik) i slicno. Nisam dzaba u skoli ucio, bio sam vrlo dobar ucenik (za vladanje ne pitaj) :)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#114 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by stakasa »

huxley wrote:Da ne saljem PP, Zviz, molim te posalji mi svoje kontakt detalje, jer vidim po postovima da su upucen skoro kao da si citav zivot u Danskoj, i pretpostavljam da ces moci da mi pomognes kada stignem u Dansku, ako nista, bar savjetom kako najlakse da nadjem posao, a siguran sam da imas i nekih veza.

Hvala unaprijed.
Na pravoj si adresi
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#115 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

huxley wrote:Hvala i za ovo, ali ima li nesto malo lakse, tipa neko obezbjedjenje, njega starijih (ali da ne moram nesto puno komunicirati, jer ne govorim jezik) i slicno. Nisam dzaba u skoli ucio, bio sam vrlo dobar ucenik (za vladanje ne pitaj) :)
Za obezbedjenje (security) moras imati dozvolu od policije tj. ko neki mali intro kurs i sl. Bar ako ciljas na tipa vratare u klubovima i sl. Inace imaju ove firme sto obilaze objekte gdje imaju svoje alarm uredjaje, ali tu je gotovo nemoguce upasti bez poznavanja jezika. Sve u svemu bez poznavanja jezika, pilane, soferi kamiona, ciscenje, evt. praona kamiona ali nema ih pretjerano puno. Ili da nasima svercas koji ce dalje svercati majoneze, cigare i sl.
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#116 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by El malagueño »

burger_pasa wrote:
El malagueño wrote:Danska je zemlja koja fakat nema nikakav imidz. Ono kad neko kaze danska to mi je sinonim za dosadu. Neznam sto se ovaj zviz tako lozi na dansku. U holandiji se uvijek ulaze u skolstvo, r&d itd i redovno se spomene strah jutlandizacije - ne predstavljanja nicega na svjetskoj ekonomskoj sceni kao sto je
To stvar sa jutlandom.

Osim lega jebo me svak ako znam ijedan danski proizvod..
Haha... pa ti si decko ocigledno zelen, neinformisan, neucan, lijen itd...
Carslber i Tuborg su Danski proizvodi. Maersk najvceci svjetski brodni prekookeanski prevoznik kontejnerskog transporta, NovoNordiskjedan od njajacih ili mozda i najjaca firma u oblasti insulina za secerase, Vestas jedna od najjacih Evropskih firmi u oblasti vjetrenjaca i vjetro struje, Bestseller modni gigant koji posjeduje lanac butika u svijetu kao stu su Jack&Jones, VeroModa, itd... Poznate Ecco cipele su Danski proizvod... Vjerovao ili ne Feta sir je Danski proizvod, a ne grcki kako se smatralo... pa Arla sirevi i mljecni proizvodi za kojim su poludjeli Arapi... Ta mala krscanska zemlja Danska ima deset puta jacu Halal industriju od Bosne, na kojoj milijarde zaradjuju u Arapskom svijetu... A da ne pricamo o Informatici i raznim solucijama koje su danci stvorili i razvili... izmedju ostalog i Skype...
Bosna bi se trebala ugledat na tu malu zemlju, jer joj odgovara i po povrsini i po broju stanovnika... a ima jedan od najboljih zivotnih standarda u svijetu...
Decko nema potrebe za vrijedjanjem cuj neinformisan, lijen, neucan itd? to izrazavanje rabi prema onome koji te tako bezobraznog vaspitao, papcino jedna. Zato sto kod pomen danske nemogu da se njenih najveci firmi vrijedjas me? Wow. Poenta mog posta je bila da je danska zemlja bez ikakvog imidza u svijetu i stojim iza toga. Naravno da ima Svojih dostignuca ali pitaj 1000 prosjecni ljudi iz razlicitih zemalja za dansku, ne vjerujem da ce iko imati ikakvo misljenje - jer nema nekih sportista, sportskih dostignuca, fudbalskib klubova, bilo cega. Zemlja je dosadna k'o kurac. Siva zemlja sa sivim ljudima i sivim imidzom pod sivim nebom. Nemoze to promjenuti ni maersk ili skype. A pogotovu carlsberg (karina od pive). Jbt ono spominje maersk kao da svaki covjek na dunjaluku mora znati ko prevozi kontejnere. Mislim koga boli kurac za to? Nisam nigdje rekao da je danska siromasna ili bilo sta nego jednostavno da je dosadna, dosadna ubi koliko je dosadna
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#117 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Dobro, drzava u jednu ruku je dosadna, pa cak i svedska joj se moze pridruziti i one tri balticke zemlje. Ovdje nema zivota kao na jugu iz dva razloga, vrijeme je jedan ali i cijene su drugi faktor. Provodi se placaju debelo. Dva kolaca, kafa i obicni sok 22€ i to dalekooooo od vecih gradova. U kopenhagenu oko 30€. Na benzinskoj pumpi sendvic i koka kola 9,5€. Skupi smo cak i za nivo plata, a ne za nekoga iz Njemacke, Madjarske, Italije Itd.

Na sportskom nivou smo uspjesni dobro. Turizam je ravan nuli tu uopste nema nikakvog imidza.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#118 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by stakasa »

Zviz wrote:Dobro, drzava u jednu ruku je dosadna, pa cak i svedska joj se moze pridruziti i one tri balticke zemlje. Ovdje nema zivota kao na jugu iz dva razloga, vrijeme je jedan ali i cijene su drugi faktor. Provodi se placaju debelo. Dva kolaca, kafa i obicni sok 22€ i to dalekooooo od vecih gradova. U kopenhagenu oko 30€. Na benzinskoj pumpi sendvic i koka kola 9,5€. Skupi smo cak i za nivo plata, a ne za nekoga iz Njemacke, Madjarske, Italije Itd.

Na sportskom nivou smo uspjesni dobro. Turizam je ravan nuli tu uopste nema nikakvog imidza.
Nije svak bez para ko ti :)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#119 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

stakasa wrote:
Zviz wrote:Dobro, drzava u jednu ruku je dosadna, pa cak i svedska joj se moze pridruziti i one tri balticke zemlje. Ovdje nema zivota kao na jugu iz dva razloga, vrijeme je jedan ali i cijene su drugi faktor. Provodi se placaju debelo. Dva kolaca, kafa i obicni sok 22€ i to dalekooooo od vecih gradova. U kopenhagenu oko 30€. Na benzinskoj pumpi sendvic i koka kola 9,5€. Skupi smo cak i za nivo plata, a ne za nekoga iz Njemacke, Madjarske, Italije Itd.

Na sportskom nivou smo uspjesni dobro. Turizam je ravan nuli tu uopste nema nikakvog imidza.
Nije svak bez para ko ti :)

Nek ti imas, hajd sad gledaj svoja posla. Znas biti dosadan ko svrbez.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#120 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by stakasa »

Sta se odma ljutis
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#121 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Ne nego,üonekad pises gluposti. Danska je uvijek bila poseban slucaj od pamtivjeka. Ovdje moze jare i pare a cak i govno i kasika mogu. Sve "mirisi".
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#122 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

Danci ce sami sebe oporeziti do siromastva, upamtite sta vam Hrle kaze. Drzava je uzasno skupa. Norveska 2! PDV 25%. Prosjecni porez na platu 45%. Parking u centru kopenhagena 3,5 sata 120 danskih kruna :run: U Monaku 4 sata parkinga kosta 8,6€, u pola cijene nego u Kopenhagenu. :-) Imamo poznanike blizu Koldinga i sve znam iz prve ruke. A Zviz govori istinu u 99% primjera, tako isto Uglavnomja, Keiko i skaica ostalih.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#123 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by stakasa »

hrle1976 wrote:Danci ce sami sebe oporeziti do siromastva, upamtite sta vam Hrle kaze. Drzava je uzasno skupa. Norveska 2! PDV 25%. Prosjecni porez na platu 45%. Parking u centru kopenhagena 3,5 sata 120 danskih kruna :run: U Monaku 4 sata parkinga kosta 8,6€, u pola cijene nego u Kopenhagenu. :-) Imamo poznanike blizu Koldinga i sve znam iz prve ruke. A Zviz govori istinu u 99% primjera, tako isto Uglavnomja, Keiko i skaica ostalih.
:D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#124 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

hrle1976 wrote:Danci ce sami sebe oporeziti do siromastva, upamtite sta vam Hrle kaze. Drzava je uzasno skupa. Norveska 2! PDV 25%. Prosjecni porez na platu 45%. Parking u centru kopenhagena 3,5 sata 120 danskih kruna :run: U Monaku 4 sata parkinga kosta 8,6€, u pola cijene nego u Kopenhagenu. :-) Imamo poznanike blizu Koldinga i sve znam iz prve ruke. A Zviz govori istinu u 99% primjera, tako isto Uglavnomja, Keiko i skaica ostalih.
Meni mnogo sta jeftinije u Monaku i Svici nego pod nosom. Sve u svemu drzava je bogata a narod vecinom nako. Bolje nego u BiH da kako da ne. Ali kad dodju racuni jedruga prica. Kao stoo sam rekao sutra cu iznjeti u detalj cifre koliko kosta imati kucu u Dansoj ;-) pa se hvatajte za glave. Meni nema nista smjesnije kad neko kaze bolje vam je nego u bih, ja poredbe. Nije lose daleko od tog ali izgleda iz neka razloga ljudi u bih misle da ovdje berremo novac nagranama. To sto nasi se kurce po bih a ovdje na pasteti zive to po rijecima experta naforumu nijemoguce, on nije david koperfield pa da stvori auto, gajbu pive i janje da nama pokaze da ima.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#125 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

stakasa wrote:
hrle1976 wrote:Danci ce sami sebe oporeziti do siromastva, upamtite sta vam Hrle kaze. Drzava je uzasno skupa. Norveska 2! PDV 25%. Prosjecni porez na platu 45%. Parking u centru kopenhagena 3,5 sata 120 danskih kruna :run: U Monaku 4 sata parkinga kosta 8,6€, u pola cijene nego u Kopenhagenu. :-) Imamo poznanike blizu Koldinga i sve znam iz prve ruke. A Zviz govori istinu u 99% primjera, tako isto Uglavnomja, Keiko i skaica ostalih.
:D
Momak, Danska radna snaga je strasno skupa. Oni nisu u stanju majmunu bananu prodati koliko su skupi. Prosjecna satnica u javnom sektoru iznosi 239 kruna a kod privatnika 263 krune. Jel imas predstavu koliko Eura je to?
Last edited by hrle1976 on 16/04/2015 23:46, edited 1 time in total.
Post Reply