POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#26 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by Nuken »

Konzerve:Sve vrste ribljih,gulaš i ostala gotova jela,kukuruz konzervirani,paštete,nareske.
Neke grickalice,mlijeko u prahu,jaja u prahu,sušeno voće i čokolade.A dobro bi bilo poslati i šta hrane za djecu,čajeve i osnovne lijekove tipa LINEX,Paracetamol,Cafetin.
Ni slučajno makarone,dehidrirana jela i ostalo.Nema se u takvim situacijama na čemu spremati.Volonter sam u CK pa znam iz iskustva šta treba slati.
Isto tako ako primaju i ostalo sem hrane bilo bi dobro staviti i svjetiljke(kod kineza ima uzeti za 2.5KM )i deke .Valjda će i iz Krajine biti kakva akcija pa da i mi sakupimo i pošaljemo
Last edited by Nuken on 15/05/2014 22:35, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#27 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by It_is_a_Leclerc »

Ja isto mislim da su konzerve najbolja opcija. "Nemamo uslov za pripremanje hrane", kaže ona neka pomoćnica iz Maglaja.

Ako neko sazna kada se i gdje skuplja u Tuzli za Maglaj, molio bih PP. Hvala.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#28 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by vjesticanametli »

idem sutra na filozofiju sa konzerve, kafetin i sta jos naletim ujutru da pokupujem
samo da ode kome treba :-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#30 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by ladyblue18 »

https://www.facebook.com/pages/Pomozi/2 ... ref=stream

APEL ZA POMOĆ POPLAVLJENIM DIJELOVIMA BIH - Molimo share kako bi se što više ljudi uključilo!

Kada nekoga stigne nevolja koja je neusporedivo veća od svih tvojih nevolja, tada je pitanje dostojanstva, a ne bogatstva, da mu se nađeš pri ruci.

Mi Bosanci i Hercegovci znamo biti svakakvi, ali nema te nacije koja se može više ujediniti kada je pritisne neka nevolja od nas, zapamtite - NEMA!!!

U ratu je komšija kašiku šećera dijelio sa komšijom, kada nas je snijeg zatrpao nije bilo bitno da li neko ima audija ili fiću, bilo je bitno da mu se otkopa put do kuće, a sada je bitno da se skupi što više hrane, deka i ćebadi, vreća za spavanje, odjeće i obuće, sredstava za higijenu, pelena i hrane za bebe, flaširane vode itd.

Pomozi.ba sa svojim sektorima u Austriji, Njemačkoj, Švicarskoj i Americi pokreće akciju prikupljanja gore nabrojanih sredstava ili eventualno novčanih sredstava za kupovinu potrebnih stvari.

U momentu pokretanja akcije već imamo osiguran jedan šleper obuće i odjeće i šleper flaširane vode što je već velika pomoć ali ogromna nas je tegoba pritisla ALI ogromnim srcem ćemo joj se i suprostaviti uz Božiju pomoć.

Također, iza vikenda kreće kamion pomoći iz Njemačke i uskoro i kamion iz Pomozi.ba sektora Austrija – Hilfhelfen Pomozi.ba

Što se tiče Pomozi. ba punktova za prikupljanje pomoći u Sarajevu imamo dvije lokacije na kojima će se prikupljati pomoć :

1. Azize Šaćirbegović 48 (Pored Robota Hrasno) – svaki dan od 10:00-18:00
2. Azići 12, Ilidža – od ponedjeljka do petka u periodu od 09:00-17:00

Za sva pitanja možete nas kontaktirati na 062 839 000 ili email [email protected]

Akciju su već podržale sljedeće firme koji su naši stalni saradnici, a to su (samo za ovih par sati od kada smo se odlučili sa pokretanje ovako velike akcije) sljedeće firme i kompanije : Euroasfalt, Europlakat, Alma Ras, Aerodrom Sarajevo, Ćevabdžinica Mrkva, Corto i Mevra Kreševo, Solarij Sunlight Lounge-Original, HIPP, Intral Tuzla...

Za novčane donacije :

BOSNA I HERCEGOVINA

Transakcijski račun za uplate u BIH:

Intesa Sanpaolo Banka BIH - 154-160-20044490-67

Svrha : Za poplavljene dijelove BIH

Za uplate iz inostranstva direktno na Pomozi.ba BIH:

Banks name : Intesa Sanpaolo Banka BIH
SWIFT CODE:UPBKBA22
IBAN: BA39 1541602004449067

Udruženje "Pomozi", Brčanska 17, 71000 Sarajevo

AUSTRIJA

Hilfhelfen-Pomozi.ba

Erste Bank
Transakcijski račun: 822-664-754/00
broj banke: 20111
IBAN: AT642011182266475400
BIC: GIBAATWWXXX

PAYPAL: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... 2RTHRFLF7W

Tel : +43 676 7933066

NJEMAČKA

Pomozi.ba Deutschland

Koordinatori za Njemačku Mirela Hodzic-Becirovic i Alma Krluc Ugljesa

ŠVICARSKA

Pomozi.ba Switzerland

Koordinator Emir Buljina
Račun u toku sutrašnjeg dana – petak 16.05.2014

AMERIKA

Pomozi.ba USA

Kordinator Ibro Tucakovic

Adress :
9700 Mackenzie Rd. Ste 120
St Louis MO 63123

(pomoć se može čak i lično odnijeti i na ovu adresu) - broj računa u toku dana.

Za sva pitanja kontaktirajte koordinatore iz zemlje u kojoj se nalazite.

Paypal uplate : [email protected]

Pozivom na broj 090 290 053 donirate 1KM (Samo BH Telecom mreža).
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#31 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by Mutivoda »

ZENICA

Obavještavamo javnost da je Crveni križ Općine Zenica u stalnom dežurstvu. Molimo sugrađane da iskažu svoju solidarnost i doniraju hranu, ćebad, pitku vodu u ured CKO Zenica ( Lamela, Bul.Kulina bana 28e ). Sav eventualni višak donirane robe biće usmjeren prema drugim općinama (Maglaj, Zavidovići, Olovo... ).
Crveni križ Općine Zenica
Bul.Kulina bana 28E
Zenica
Tel. : 032 404 905
Tel. : 032 401 483
Tel/fax : 032 244 47
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#33 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by MOSALJOZE »

Pratim temu.Sutra nas 5 po mahali skupljamo od kuće do kuće koliko šta ko moze.I vi se pokušajte organizovati.Pa 2 kg brašna 2
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#34 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by VjecitiStudent »

Plenum građana i građanki Sarajeva poziva sve koji su u mogućnosti da doniraju hranu, grijalice, svijeće, deke, gumene čizme, odjeću… za pomoć ugroženim od poplava u BiH. Građani se mole da svoje donacije donesu u Kriterion sutra, petak, od 13h do 19h.
http://plenumsa.org/apel-za-pomoc-ugrozenim-od-poplava/
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#35 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by Butmiran »

MOSALJOZE wrote:Pratim temu.Sutra nas 5 po mahali skupljamo od kuće do kuće koliko šta ko moze.I vi se pokušajte organizovati.Pa 2 kg brašna 2
Super ideja, svaka čast. :kiss: :thumbup:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#36 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by _mufljuz_ »

MOSALJOZE wrote:Pratim temu.Sutra nas 5 po mahali skupljamo od kuće do kuće koliko šta ko moze.I vi se pokušajte organizovati.Pa 2 kg brašna 2

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

inace šerovo sam ove podatke po fejzbuku za pomoc - to je sve sto mogu ucinit trenutno
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#37 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by lajkujMe »

Iako do sada nisam nikada nesto aktivno pridonosio humanitarnim akcijama posto i sam nisam i nekim bog zna kakvim uslovima, sutra odoh ovo u pomozi.ba u hrasnom pa cu nesto hrane i vode donirati nadam se da ce zavrsiti to u pravim rukama.
Last edited by lajkujMe on 15/05/2014 23:57, edited 1 time in total.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#38 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by Iker C »

Ako neko dobro poznaje gramatiku engleskog i njemačkog jezika mislim da bi najbolje bilo da pošalje mail velikim evropskim tv kućama da se objavi vijest da je BiH hitno potrebna pomoć. U svijetskim medijima ni slova o ovoj prirodnoj katastofi.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#39 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by MOSALJOZE »

Neka vam ne bude mrsko,a Bogami i stid pitati komšije prijatelje,rodbinu i ostale koga god poznajete.
Kon
Posts: 35
Joined: 31/03/2012 15:31

#40 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by Kon »

Pozivom na broj 090 290 053 donirate 1KM
Kon
Posts: 35
Joined: 31/03/2012 15:31

#41 Re: Pomoć za stradale od poplava

Post by Kon »

Arata wrote:Zamolio bih da se ovdje pišu informacije o mjestima gdje će se vršiti prikupljanje pomoći za stradale od poplava.
Takođe bi bilo dobro napisati i naziv organizacije koja je to preuzela na sebe na spomenutoj lokaciji.

Mene konkretno interesuje da li će uskoro biti prikupljanje pomoći u blizini BBI, kupio bih hrane i higijenskih proizvoda.
Kada budem predavao robu zanimaju me samo osobe sa akreditacijom organizacije, a ne zanima me u koji grad / opštinu / entitet će pomoć ići.
Čitaj malo drug nema 100 stranica već dvije (nažalost) u blizini BBI ti je nabliže da to predaš u FK SARAJEVO Titova 38b u prolazu kod Mcdonaldsa koje će svu skupljenu robu proslijediti u prostorije CPCD-a koje se nalaze u ulici Gradačačka bb.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#42 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by MOSALJOZE »

CPCD treba da od sutra ujutro radi 0-24.Ovo da rade 5-6 sati ne pije vode
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#43 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by Butmiran »

I mi u mahali ćemo se organizovati sutra da bar po 5-10 KM se utalimo i kupimo ljudima hrane, vode i ostalih potrepština i da odnesemo da se pošalje. Možemo se svi organizovati ovako, tih 5-10 KM nam većini ne znači puno a ljudima koji su ugroženi će puno značiti sva pomoć koju im pošaljemo.
splinter
Posts: 7445
Joined: 08/10/2011 12:28

#44 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by splinter »

Butmiran wrote:I mi u mahali ćemo se organizovati sutra da bar po 5-10 KM se utalimo i kupimo ljudima hrane, vode i ostalih potrepština i da odnesemo da se pošalje. Možemo se svi organizovati ovako, tih 5-10 KM nam većini ne znači puno a ljudima koji su ugroženi će puno značiti sva pomoć koju im pošaljemo.
Ja sam već pripremio deke, majice, 4-5 pari čarapa, paket baterija, konzervi, keks, kanister pitke vode i nek se nađe koja kutija cigara, jbg
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#45 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by MOSALJOZE »

ladyblue evo pomjerili su radno vrijeme do 19 h
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#46 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by Boskero »

-
Last edited by Boskero on 29/10/2017 00:57, edited 1 time in total.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#47 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by MOSALJOZE »

cpcd imaš na ofc fb stranici
loool
Posts: 1015
Joined: 16/03/2014 16:34
Location: abuzenze

#48 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by loool »

ladyblue18 wrote:Sta je najbolje od hrane uzeti? Konzerve? Ili ono osnovno tipa brasno, ulje...
kako ba brasno,ulje...nije restoran :-)
ljudi nemaju na cemu kuhat treba im nesto sto ce odmah moci jesti....
Kon
Posts: 35
Joined: 31/03/2012 15:31

#49 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by Kon »

loool wrote:
ladyblue18 wrote:Sta je najbolje od hrane uzeti? Konzerve? Ili ono osnovno tipa brasno, ulje...
kako ba brasno,ulje...nije restoran :-)
ljudi nemaju na cemu kuhat treba im nesto sto ce odmah moci jesti....
Sad u početku treba ganjat ribe, paštete, mesne nareske, mogu i one pavlake u plastičnim kanticama od pola kile, a za poslije će trebati brašno ulje i ostalo. Naravno niko neće biti vraćen ili nešto prozivan ako donese brašno, ulje i sl.
Treba i flaširane vode uzet to je prijeko potrebno, čista i pitka voda da ne bi došlo do širenja zaraznih bolesti.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#50 Re: APEL ZA POMOC LJUDIMA UNESRECENIM U POPLAVAMA!!!

Post by MOSALJOZE »

Za sve one koji danas i narednih dana budu kupovali vodu,a primjete da je cijena preskupa(da baš odstupa od realne cijene)neka zadrže račun i poslije prijave fin.inspekciji.
Post Reply