Žene pitaju žene

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#76 Re: Žene pitaju žene

Post by ladyblue18 »

loool wrote: kupi sine forum pa onda zapovjedaj ko ce sta radit,a do tada voz od mene. :D
Ima ko da zapovjeda.
Nemoj vise da te vidim da trollas, sa bilo kojeg nicka.


Tema ide na diskusije. :sax:
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#77 Re: Žene pitaju žene

Post by Keiko »

Big Ang wrote:

Za početak: Mislite li da je za ženu najbitnije da se ostvari kao majka (i supruga)? Da li je i karijera jednako važna?
Po meni ovisi od osobe. Meni majcinstvo nikad nije bilo u planovima ali mi se statistickom greskom desilo. Ono sto i kako radim (karijera) je uvijek bilo i bit' ce faktor u definiciji ko i sta sam ja.

Mog sina ne bih mijenjala ni za sta na svijetu ali da se mogu vratiti kroz vrijeme i da imam mogucnos odluke, ja danas ne bih bila necija mama.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#78 Re: Žene pitaju žene

Post by Keiko »

sha_ba wrote:ljaki, smaras :mrgreen:

nego zene, sta mislite o prisustvu muza/partnera porodu?
Moj muz je svo vrijeme bio sa mnom i prvi je vidio naseg sina. Podrzavam, mislim da je zeni prilikom poroda potrebna podrska ali isto tako mislim da je rodjenje je djeteta najintimniji cin izmedju zene i muskarca u emotivnom smislu. Kod mene je sve proslo vrlo brzo i u najboljem redu, djelimicno zahvaljujuci muzevom project managementu koji je organizovao najvazniju stvar u cijelom procesu - epidural.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#79 Re: Žene pitaju žene

Post by Keiko »

sha_ba wrote:
a davanje organa poslije smrti?
neces vjerovat i to je bila poslijepodnevna tema... i ne pitaj me dje radim :-) :lol: :lol: :lol:
Obavezno! U vozackoj imam napisano da dam organ donor i moj odvjetnik ima napismeno da je moja zelja da se moji organi doniraju u slucaju da je to moguce u vrijeme moje smrti.

Isto tako, moj lijecnik i odvjetnik imaju potpisa DNR (bez ozivljavanja) u slucaju da se desi nesto sto bi me ostavilo trajnim i teskim invalidom. Ne znam kako da ovo postavim kao pitanje ali je otvoreno za diskusiju. Moj najveci strah je bolest zbog koje bih bila ovisna o tudjoj pomoci i teret ljudima koji me okruzuju.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#80 Re: Žene pitaju žene

Post by berenice »

Big Ang wrote:Ali ne pitanja vezana za šminku, ličnu higijenu, one dane , momke i sl.
Nego baš pitanja....za žene...od žena. :mrgreen:
Odnosi sa braćom, sestrama, mamom (mama je neiscrpna tema :lol: ) Novac. Odnosi na poslu.


Za početak: Mislite li da je za ženu najbitnije da se ostvari kao majka (i supruga)? Da li je i karijera jednako važna?
Neki dan kontam da baš treba neka tema gdje žene pitaju žene... Na onoj ŽPM na LJ&S me svakako plaho ne interesuje šta će oni anamoni odgovoriti, nego kakav će komentar koja žena dati :lol: Znači, svaka ti dala za otvaranje ove teme!

Ovako: Kod mene nema tu najbitnije, jer mi je stvarno bitno i jedno i drugo. Majka sam evo godinu dana, koja je prošla ludo i nezaboravno - kao ništa do sada. To je bila najteža i u isto vrijeme najljepša godina u mom životu.
S druge strane, već neko vrijeme se borim da dobijem mjesto u jaslicama, kako bi moj bejbi bio zbrinut na par sati dnevno, jer već lagano ludim kod kuće i poželjela sam se posla.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#81 Re: Žene pitaju žene

Post by berenice »

sha_ba wrote:evo pitanje :D

otvara se skola za trudnice u Mostaru
sta mislite o tome? :D
Neka škola, samo "kurs" bi bio prikladniji naziv (kao što Anđela reče). Neka bilo čega što će život u našoj državi činiti da izgleda normalniji.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#82 Re: Žene pitaju žene

Post by berenice »

sha_ba wrote:ljaki, smaras :mrgreen:

nego zene, sta mislite o prisustvu muza/partnera porodu?
Mislim da je uredu, tj. moj je bio sa mnom. Doduše, imala sam carski rez i usrala sam se od straha kada više nisam osjetila donji dio tijela... plakala k'o malo dijete.. tako da mi je trebao da me tješi i drži za ruku :lol:
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#83 Re: Žene pitaju žene

Post by berenice »

WildRedRose wrote:Onima kojima je to jedini cilj su vjerovatno tako odgojene, ili traze bjeg od trenutnog zivota.

Mada, tu su i zene koje imaju normalan , stabilan zivot, ali takodjer zele da se nekada i udaju, imaju svoju porodicu, djecu, supruga..
To stvarno ne znam. Ni sama nikada to nisam mogla shvatiti, jer nisam taj tip, ali mislim da je to nekako stvar odgoja...
Last edited by berenice on 10/05/2014 13:14, edited 1 time in total.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#84 Re: Žene pitaju žene

Post by berenice »

Big Ang wrote:Đe su mi ove žene? Hoćemol o helankama? :lol:

Šalim se. :D

Jeste li diskrimirane na poslu po pitanju spola? Ili pak naprotiv, zloupotrebljavate samu činjenicu da ste žensko? :D
Ujedno da odgovorim na svoja pitanja: ne, jer sam okružena ženama i ponovo ne, jer sam okružena ženama :D , a nije da ne bi, ovo drugo :hihihi:
Ne i ne.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#85 Re: Žene pitaju žene

Post by berenice »

sha_ba wrote:zene imam pitanje,
naime danas sa kolegicama nesto pricam i tako nametnu se tema, pa rekoh da i vama postavim pitanje...
da li biste, ne daj Boze, abortirale u slucaju da (u ranom stadiju trudnoce) otkrijete da nosite bolesno dijete?
opet ponavljam ne daj Boze nikome, al me je to bas nekako sjebalo danas, i ne izlazi mi iz glave...
kakvo pitanje lijepim petkom navace.... :-)

eto ako je ko voljan da odgovori
Ovo je baš teško pitanje... Međutim, ja mislim da bih... Teško je odgajati normalno i zdravo dijete, a kamoli bolesno (rekla si da se radi o teškoj vrsti bolesti).
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#86 Re: Žene pitaju žene

Post by berenice »

sha_ba wrote: a davanje organa poslije smrti?
Neka sve povade što valja, zapale me i prospu prah negdje u neki ocean... strašno me je strah pokopa u zemlju... to baje, to živinke raznorazne...
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#87 Re: Žene pitaju žene

Post by sha_ba »

keiko i berenice :thumbup: :kiss:
hvala puno
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#88 Re: Žene pitaju žene

Post by Big Ang »

Jeste li pocele liciti na svoje mame? Kazu da, sto smo starije, ta je slicnost sve izrazenija. Ja pocinjem sumnjati da sam klonirana. :lol: :D
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#89 Re: Žene pitaju žene

Post by berenice »

Često spominješ mamu. :lol: Takve smo ti mi ribe, nemreš nas se otarasiti :lol:

A, vizavi u vezi ličenja... hm.. u nekim stvarima definitivno - kod mene je to brzina. Sve nešto brzo radim, hoću da stignem da napravim tri u jedan, ali ne ide. Izgled - manje. Nos, ali to je to. Poneka mimika...
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#90 Re: Žene pitaju žene

Post by Big Ang »

Zar je pominjem cesto? :lol:
Pa niko me ne zna nasmijati kao ona. Niti me iko umije naljutiti kao ona. :-) :lol:
A u stvari smo dosta slicne. Izgledom sve vise jer je ona izgleda zamrznuta a ja jbg nisam :D

Ali to da me i sad tretira ko malu...to je posebna prica :cry:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58982
Joined: 03/08/2010 19:04

#91 Re: Žene pitaju žene

Post by kakavdanakneiskustvu »

.
andalib
Posts: 213
Joined: 06/03/2013 06:41

#92 Re: Žene pitaju žene

Post by andalib »

sha_ba wrote:zene imam pitanje,
naime danas sa kolegicama nesto pricam i tako nametnu se tema, pa rekoh da i vama postavim pitanje...
da li biste, ne daj Boze, abortirale u slucaju da (u ranom stadiju trudnoce) otkrijete da nosite bolesno dijete?
opet ponavljam ne daj Boze nikome, al me je to bas nekako sjebalo danas, i ne izlazi mi iz glave...
kakvo pitanje lijepim petkom navace.... :-)

eto ako je ko voljan da odgovori
majka sam jednog djeteta, a trudna s drugim. prvo dijete je dijete s posebnim potrebama. rijec je o blaze ili veoma blagom slucaju, ali ipak posebne potrebe su tu, dodatna briga, napor, itd., tako da donekle imam uvida o cemu se radi ili mogu s lahkocom zamisliti kako je nekim ljudima tesko. odgovor na pitanje bi bio, ne znam... ne vjerujem?! tesko bih se odlucila na to... prvo zbog samog momenta "ubijanja". ne znam kako bih to psihicki podnijela da eliminisem nesto cije srce kuca... i pod dva, zato sto me zivot naucio da se svi hendikepi ne mogu unaprijed saznati tokom prenatalnih kontrola. u mojoj prvoj trudnoci su svi rezultati bili vise nego uredni, dijete je ipak zaostajalo u razvoju. covjek, pogotovo moderan, misli da sve ima pod kontrolom, ali to bas nije tako. uostalom, udesi i bolesti se desavaju i tokom zivota, i ostavljaju nas bolesne i bespomocne i na teret drugima. garancije za zdravo dijete jednostavno nema. mislim da se plasim izazivanja sudbine izjavama, ja samo hocu zdravo dijete.

kad mislim o zdravom vs. bolesnom djetetu, najcesce se pitam kako se ljudska vrsta uopste i usudjuje na reprodukciju obzirom na sav rizik koji je sadrzan u tome. :)
andalib
Posts: 213
Joined: 06/03/2013 06:41

#93 Re: Žene pitaju žene

Post by andalib »

Big Ang wrote:Jeste li pocele liciti na svoje mame? Kazu da, sto smo starije, ta je slicnost sve izrazenija. Ja pocinjem sumnjati da sam klonirana. :lol: :D
ja sam gotovo pa susta suprotnost od svoje mame, sto fizicki sto karakterom. mozda se bas zbog toga dobro slazemo i povjeravamo jedna drugoj?! :) ono sto mene iritira je to sto izgleda pravo licim na svog starog, kojeg opet nikako ne podnosim. :lol:
andalib
Posts: 213
Joined: 06/03/2013 06:41

#94 Re: Žene pitaju žene

Post by andalib »

sha_ba wrote:nego zene, sta mislite o prisustvu muza/partnera porodu?
normala, gotovo pa uslov. opravdala bih mu odsustvo jedino nekom medicinskom dijagnozom, tipa ne podnosi krv, onesvjestice se, i sl.
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#95 Re: Žene pitaju žene

Post by Big Ang »

andalib wrote:
Big Ang wrote:Jeste li pocele liciti na svoje mame? Kazu da, sto smo starije, ta je slicnost sve izrazenija. Ja pocinjem sumnjati da sam klonirana. :lol: :D
ja sam gotovo pa susta suprotnost od svoje mame, sto fizicki sto karakterom. mozda se bas zbog toga dobro slazemo i povjeravamo jedna drugoj?! :) ono sto mene iritira je to sto izgleda pravo licim na svog starog, kojeg opet nikako ne podnosim. :lol:
e jbg :lol: z
mene mama kad u ljutnji hoce da uvrijedi kaze mi da sam ista tata :lol: mada ja i tatu limvo :D
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#96 Re: Žene pitaju žene

Post by berenice »

Big Ang wrote:Zar je pominjem cesto? :lol:
Pa niko me ne zna nasmijati kao ona. Niti me iko umije naljutiti kao ona. :-) :lol:
A u stvari smo dosta slicne. Izgledom sve vise jer je ona izgleda zamrznuta a ja jbg nisam :D

Ali to da me i sad tretira ko malu...to je posebna prica :cry:
Ja sam upratila nekoliko puta. :lol:
Ni mene niko ne zna nasmijati kao ona, ali je zato dovoljan jedan njen pogled da ja pobjesnim. Kako to uspjeva, ne znam.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#97 Re: Žene pitaju žene

Post by Ductus Holedocus »

Ne znam pita li se ovo oĐe,ali cu pitati :D
je li neko radio mikrodermoabraziju lica? Iskustva?
andalib
Posts: 213
Joined: 06/03/2013 06:41

#98 Re: Žene pitaju žene

Post by andalib »

Milloni wrote:Ove godine sam pricala sa drugaricama na tu temu i zajedno smo cekale rezultate amniocenteze i jos nekih testova...bolno cekanje..tako da bih ja definitvno abortirala...

Organe bih donirala.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
izvinjavam se na ovom odgovoru, jer ovo nije mjesto za diskusiju, vec odgovoranje na pitanja, ali mi pade na pamet jedna stvar od proslog vikenda. posto imam dijete s posebnim potrebama, idemo na terapije, pa sam u tom centru u sobi za cekanje upoznala sve roditelje i izmijenila misljenja i iskustva sa njima. jedna zena s fenomenalnom karijerom u bankarstvu, obrazovana, inteligentna, moderna, control freak :), je u trudnoci htjela da zna sve i uradila amniocentezu bez i trunke zalbe na ikakvu bol ili nervozu. nalazi su bili uredni, zivot je izgledao ok. djecak je prelijep, i kao sto ona kaze, cega sve ima u svijetu, smatra se sretnom sto je nju zadesio "blag" slucaj. da li ima autizam, ADHD ili nesto trece, tesko je reci, na lijekovima je, zaostaje u govoru i ide u privatnu skolu za posebne potrebe i sedmicno na terapije.

ja sam u svojoj drugoj/trenutnoj trudnoci odbila vecinu pregleda, jer znam da im je dijapazon bolesti koje mogu detektovati skucen.
andalib
Posts: 213
Joined: 06/03/2013 06:41

#99 Re: Žene pitaju žene

Post by andalib »

Big Ang wrote:
andalib wrote:
Big Ang wrote:Jeste li pocele liciti na svoje mame? Kazu da, sto smo starije, ta je slicnost sve izrazenija. Ja pocinjem sumnjati da sam klonirana. :lol: :D
ja sam gotovo pa susta suprotnost od svoje mame, sto fizicki sto karakterom. mozda se bas zbog toga dobro slazemo i povjeravamo jedna drugoj?! :) ono sto mene iritira je to sto izgleda pravo licim na svog starog, kojeg opet nikako ne podnosim. :lol:
e jbg :lol: z
mene mama kad u ljutnji hoce da uvrijedi kaze mi da sam ista tata :lol: mada ja i tatu limvo :D
sto kazu, ko mujo mater? :D
i meni moja TO ISTO kaze, pogotovo kad se na njega zalim.
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#100 Re: Žene pitaju žene

Post by Big Ang »

Nista se ne izvinjavaj. Samo ti pisi sta god ti se pise. Mislim da ni moderaciji nece smetati. :)
Post Reply