Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4326 Re: Ateizam

Post by Nocty »

Jel test kad sam jednom otišo travu kupit
Kaže jaran evo nas u hotelu
Slave neki rodjendan od neke cure sto treba doći s dvije drugarice
Puni 18... Ja došao po travu a završio s malom u krevetu
Wtf? Hocul gorit u paklu zbog tog?

Šta ti misliš znači kad kaže :
"Uistinu vam govorim,ko nije jeo moje tijelo i pio moju krv nema života u sebi"
Jel se radi o kanibalizmu ovdje?
Ne znaš ti šta je test još smrčak...Kad bi te gurnuo u vatrenu furunu plako bi i od sreće i od razočarenja i čudjenja dunjaluku božijem.Grešnik si momak
Hahaha ...Promašio si metu al there is still time to change the road you are on :)(Robert plant)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4327 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Nocty wrote:Jel test kad sam jednom otišo travu kupit
Kaže jaran evo nas u hotelu
Slave neki rodjendan od neke cure sto treba doći s dvije drugarice
Puni 18... Ja došao po travu a završio s malom u krevetu
Wtf? Hocul gorit u paklu zbog tog?

Šta ti misliš znači kad kaže :
"Uistinu vam govorim,ko nije jeo moje tijelo i pio moju krv nema života u sebi"
Jel se radi o kanibalizmu ovdje?
Ne znaš ti šta je test još smrčak...Kad bi te gurnuo u vatrenu furunu plako bi i od sreće i od razočarenja i čudjenja dunjaluku božijem.Grešnik si momak
Hahaha ...Promašio si metu al there is still time to change the road you are on :)(Robert plant)
tobejarabi

kakva je bila trava????
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#4328 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

beni-bu-man wrote:
Smrcak15 wrote:znaci da nemamo zlih ideja, nemamo zlih pozuda..nego samo dobro. pa gdje je tu test onda ako nema Shekija da te mami preko tvojih slabosti??
Image

dzinni su bica od druge materije, imaju slobodnu volju i razum, samim tim podlozni su testu.
sto ga cini sadistom jer je to dozvolio

da dodam
Prema islamskom učenju, džini su stvoreni od vatre. Zemlju su nastanili prije ljudi. Neko vrijeme su živjeli u miru, no ubrzo je među džinima nastupio "svjetski" rat.
ne cini druze, on je dopustio to radi testa

a fino je rekao, ne slijedite sejtana jer vas on vodi u propast, nego slijedite Mene da bi uspjeli...

tvrditi da je bog sadista je isto kao kad bi sad ja tvrdio da je moj profesor na fakultetu sadista, jer pravi uzasno teske zadake, nemogu proci nikako....
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4329 Re: Ateizam

Post by Nocty »

beni-bu-man wrote:
Nocty wrote:Jel test kad sam jednom otišo travu kupit
Kaže jaran evo nas u hotelu
Slave neki rodjendan od neke cure sto treba doći s dvije drugarice
Puni 18... Ja došao po travu a završio s malom u krevetu
Wtf? Hocul gorit u paklu zbog tog?

Šta ti misliš znači kad kaže :
"Uistinu vam govorim,ko nije jeo moje tijelo i pio moju krv nema života u sebi"
Jel se radi o kanibalizmu ovdje?
Ne znaš ti šta je test još smrčak...Kad bi te gurnuo u vatrenu furunu plako bi i od sreće i od razočarenja i čudjenja dunjaluku božijem.Grešnik si momak
Hahaha ...Promašio si metu al there is still time to change the road you are on :)(Robert plant)
tobejarabi

kakva je bila trava????
kvalitetna,zato i nisam otiso gdje normalno idem nego kaze jaran nesto posebno...jedva se rijesih...trave...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4330 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Smrcak15 wrote:ne cini druze, on je dopustio to radi testa

a fino je rekao, ne slijedite sejtana jer vas on vodi u propast, nego slijedite Mene da bi uspjeli...

tvrditi da je bog sadista je isto kao kad bi sad ja tvrdio da je moj profesor na fakultetu sadista, jer pravi uzasno teske zadake, nemogu proci nikako....
slazem se jedan i drugi su sadisti
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#4331 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Nocty wrote:Jel test kad sam jednom otišo travu kupit
Kaže jaran evo nas u hotelu
Slave neki rodjendan od neke cure sto treba doći s dvije drugarice
Puni 18... Ja došao po travu a završio s malom u krevetu
Wtf? Hocul gorit u paklu zbog tog?
do Tebe je, to sto si uradio moze se pretvorit u dobra djela i da udjes u Raj

a moze to biti razlog da zaglavis u Dzehennemu,

Sta mislis kako?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4332 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Nocty wrote:kvalitetna,zato i nisam otiso gdje normalno idem nego kaze jaran nesto posebno...jedva se rijesih...trave...
trava je ba raja, bogom data nice iz zemlje a ne kao ona sejtanska danda itd. :mrgreen:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7519
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4333 Re: Ateizam

Post by AleksoMKD »

Smrcak15 wrote:
tvrditi da je bog sadista je isto kao kad bi sad ja tvrdio da je moj profesor na fakultetu sadista, jer pravi uzasno teske zadake, nemogu proci nikako....
Pa profesor bi bio sadista za ima moc da zna da ne mozes nauciti jer te on nije dovoljno dobro spremio...............

Kako god, mislim da razumem tvoj pogled na svet i na religiu ali nazalost to meni nije logicno.

Zato se valjda kaze verovati a ne znati.

Sa srecom forumski kolega budi mi ziv i zdrav.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4334 Re: Ateizam

Post by Nocty »

beni-bu-man wrote:
Nocty wrote:kvalitetna,zato i nisam otiso gdje normalno idem nego kaze jaran nesto posebno...jedva se rijesih...trave...
trava je ba raja, bogom data nice iz zemlje a ne kao ona sejtanska danda itd. :mrgreen:
al moj dajdza se predoziro od tri marihuane !!!
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4335 Re: Ateizam

Post by Nocty »

preko hiljadu zena je spaljeno od crkve jer su koristili kanabis,belladonu i druge biljke
joan of arc je spaljena na lomaci zbog tog a to joj pomglo ,vodilo je i usmjeravalo u njenim borbama.

konvencionalno hriscanstvo i islam su najveci neprijatelji covjecanstva.Al niko ne gleda na to nego jedno protiv drugog,sto naravno odgovara statusu quo. Tako je u bosni,tako je i u americi i svugdje na svijetu osim par mjesta kao uruguay ,portugal,ceska,holandija ,nekoliko drzava u SAD...cak i izrael je ok

ovo ostalo sve fine sluge bozije neda majka nikom...
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#4336 Re: Ateizam

Post by aurora313 »

skupljac_zeljeza wrote:"Znanost i religija – 2000 godina suradnje i osporavanja"
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ko ... i-religija
Ovaj dio mi je bio baš naivan:

'Shvaćanje svijeta u totalitetu
U kršćanstvu, posebno u katoličanstvu, kaže Kovač, odnos religije i znanosti danas je uglavnom razriješen i Katolička crkva nema problema sa znanstvenim istraživanjima na bilo kojem polju, ali samo dok ona poštuju dostojanstvo ljudske osobe i ne idu protiv čovjeka i logike stvaranja, koju Crkva promatra kroz božansku perspektivu. Ipak, smatra kako je moderan čovjek "zarobljen" u poimanju znanosti samo kao prirodne znanosti te upozorava da u povijesti ljudske misli – primjerice, u staroj Grčkoj – proučavanje svijeta nije bilo obilježeno samo prirodoznanstvenim pristupom nego i kroz vjersku tradiciju te sve ono što obilježava kulturu. Tadašnji filozofi i mudraci pokušavali su shvatiti svijet u njegovu totalitetu i uvijek je prisutna i etička dimenzija.'

Ja, sranje. Sve mi u crkvi prihvatamo, ali ipak mora da bude dogmatično učenje. Baš lijepo!

I čuj ovo u staroj Grčkoj. Pa da su stari Grci znali više, ne bi se bavili i jednim i drugim.

Ipak, ne kažem da kombinacija nekada nije dobra. Znamo da se može kod mnogih uticati na njihov mozak, što pomaže u liječenju (sugestija/autosugestija). Međutim, očito je da ovdje katoličanstvo navodi vodu na svoj mlin... kao obično.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#4337 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Nocty wrote:
konvencionalno hriscanstvo i islam su najveci neprijatelji covjecanstva..
Rece covjek kojo je na opojnim drugama, koji favorizuje haluciogene gljivice

Kakav vakat dodje da drogeras sudi islamu :kiss:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#4338 Re: Ateizam

Post by r_faruk »

Smrcak15 wrote:
Nocty wrote:
konvencionalno hriscanstvo i islam su najveci neprijatelji covjecanstva..
Rece covjek kojo je na opojnim drugama, koji favorizuje haluciogene gljivice

Kakav vakat dodje da drogeras sudi islamu :kiss:
Kakav vakat dodje da se islam brani sa mrskog i krscanskog zapada, a i sami muslimani bjeze iz obecane zemlje i serijata....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#4339 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:
Kakav vakat dodje da se islam brani sa mrskog i krscanskog zapada, a i sami muslimani bjeze iz obecane zemlje i serijata....
Meni nije mrzak a ni mnogim muslimanima

A to sto je zapad preuzeo neke vrijednosti islama dok su muslimanske zemlje to zapostavile...i normalno je onda da je lakse tu zivjet nego u muslimanskim zemljama.

Koja je to obecana zemlja???
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4340 Re: Ateizam

Post by Nocty »

Smrcak15 wrote:
Nocty wrote:
konvencionalno hriscanstvo i islam su najveci neprijatelji covjecanstva..
Rece covjek kojo je na opojnim drugama, koji favorizuje haluciogene gljivice

Kakav vakat dodje da drogeras sudi islamu :kiss:
da nije bilo gljivica tvoj islam nikad nebi bio ni osnovan
religija ti je kopirana od esenskih sifrovanih spisa uz dodatke lokalizma iz arabije

islam nije osoba da mu se sudi

on nije nista ,samo jedna prelazna bolest a ti ako postujes isusa(isu) zapitao bih se jesi li ga ikad jeo ili pio i da li imas zivota u sebi?

nemoj me tjerat na svoju pogresnu stranu jer sto vise bacas gluposti na mene ja cu od njih napravit svasta i bacit ti ih nazad.Nit imas zivota u sebi,nit si pismen...obicna kopija od kopije
manifestacija programiranja ,a anti virus neces da primis
vidices ti kad dodjes u 50tu momce ,kad dmt pocne da sluzi i kad te strefi ludaja jer nisi bio trezven covjek.Nemoj govorit da te nisam upozoravao...tesko se tvojoj zeni i familiji samo ako ih ikad budes imo takav nikakav.
Meni nije mrzak a ni mnogim muslimanima

A to sto je zapad preuzeo neke vrijednosti islama dok su muslimanske zemlje to zapostavile...i normalno je onda da je lakse tu zivjet nego u muslimanskim zemljama.

Koja je to obecana zemlja???
ova zemlja je obecana na kojoj hodas,al posto nemas zivota u sebi nit si ga ikad imo vjerovatno neces ni skontat sta mislim rec s ovim :)

jesam li ti reko da je moj hobi ubijat nevjernike ko tebe ,nako kako kuran kaze :):)

bices ko ovaj patriota ,sprco godine u sta? da bi ovdje mlatio praznu slamu o necemu sto misli da zna a pojma nema
eh tako ces i ti ...to ti je moja prognoza.

Ljudi ne osjete da im nesto fali u zivotu jer su obmani religijom koja je ukrala pravo gnosticko znanje i dala im supalju zraku sunca da stave u usta ili razne prijetnje smrcu

to je tvoja religija ....obicna prijetnja sto proizvodi monstrume raznih vrsta
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4881
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#4341 Re: Ateizam

Post by ¤ jelena ¤ »

Uf, uf, al se neko banovića uželio...

svijećom traži...štonosekaje
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4342 Re: Ateizam

Post by Nocty »

¤ jelena ¤ wrote:Uf, uf, al se neko banovića uželio...

svijećom traži...štonosekaje
Tražim ljude svijećom al još ne nadjoh ko Diogen...
Ima ustvari al na žablje prste ih možeš izbrojati
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#4343 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Vizualizacija jednog dijela Cuda Kurana, zasto Kur'an jedino dolazi od BOga , video uradjen u suradnji sa arapskom organizacijom iz Dubaija
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#4344 Re: Ateizam

Post by SamoVasGledam »

Smrcak15 wrote: odakle ti to ????
zato što je to originalno učenje Judaizma, a ne Hrišćanstva i Islama.
Smrcak15 wrote:pa Bog njega koristi , ili bolje reci koristi njegovu pakost prema covjeku, jer Satana zelio daj mi Boze da ih pozivam u zabludu do smaka svijeta, a to je bas sto treba za jedan test, da ima zlo i dobro, dadne ti se slobodna volja pa biraj sta ces.
Izvor?
Smrcak15 wrote:Satana ma koliko lud bio, on se i dalje boji BOga, i njega smatra Bogom i dalje, on je satana postao kad je u njemu prvla huja prema covjeku, iz ogromne ljubomore i zavisti, tad se rodila i mrznja i oholost u njemu.
Izvor?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4881
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#4345 Re: Ateizam

Post by ¤ jelena ¤ »

Nocty wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Uf, uf, al se neko banovića uželio...

svijećom traži...štonosekaje
Tražim ljude svijećom al još ne nadjoh ko Diogen...
Ima ustvari al na žablje prste ih možeš izbrojati
buahahahaha....ma, pljunuti...

pazi, Diogenu, vajrlesa ti, da voskom tastaturu ne uflekaš!

šteta za forum da ostane bez tvoje jasno formulisane, filozofske misli....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#4346 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

SamoVasGledam wrote:
Smrcak15 wrote: odakle ti to ????
zato što je to originalno učenje Judaizma, a ne Hrišćanstva i Islama.
Smrcak15 wrote:pa Bog njega koristi , ili bolje reci koristi njegovu pakost prema covjeku, jer Satana zelio daj mi Boze da ih pozivam u zabludu do smaka svijeta, a to je bas sto treba za jedan test, da ima zlo i dobro, dadne ti se slobodna volja pa biraj sta ces.
Izvor?
Smrcak15 wrote:Satana ma koliko lud bio, on se i dalje boji BOga, i njega smatra Bogom i dalje, on je satana postao kad je u njemu prvla huja prema covjeku, iz ogromne ljubomore i zavisti, tad se rodila i mrznja i oholost u njemu.
Izvor?
judizam ovaj danasnji i ovaj islam danasnji dolazi iz istog izvora i iz iste vjere , neka proto Judeo-islamska vjera , iako se nije nazivala tako ali ona je u sustini bila jedna vjera, koja se kasnije razgranjavala kroz historiju covjecanstva.

ako mi nevjerujes, pogledaj sta zidovski rabbin kaze po tom pitanju, jer u njihovim svetim knjigama stoji da su muslimani i zidovi Zajedno klali Kurabne po jeruzalemu, prije Isusovog vremena, datira islam od Nuha pa cak i Adema.
Izvor?
Sura 7. El-Araf (Bedemi)
11.Mi smo Adema stvorili i onda mu oblik dali, a poslije melekima rekli: “Poklonite mu se!”, i oni su se poklonili, osim Iblisa, on nije htio da se pokloni.
12.“Zašto se nisi poklonio kad sam ti naredio?” – upita On. – “Ja sam bolji od njega; mene si od vatre stvorio, a njega od ilovače” – odgovori on.
13.“E onda izlazi iz Dženneta” – reče On – “ne priliči ti da u njemu prkosiš; izlazi, ti si, zaista, od onih prezrenih!”
14.“Daj mi vremena do Dana njihova oživljenja!” – zamoli on.
15.“Daje ti se vremena!” – reče On.

16.“E zašto si odredio pa sam u zabludu pao” – reče – “kunem se da ću ih na Tvom Pravom putu presretati,
17.pa ću im sprijeda, i straga, i zdesna i slijeva prilaziti, i Ti ćeš ustanoviti da većina njih neće zahvalna biti!”
18.“Izlazi iz njega, pokuđen i ponižen!” – reče On. “Tobom i svima onima koji se budu povodili za tobom doista će Džehennem napuniti!


Sura Zlatni Ukras (Zuhruf)
36.Onome ko se bude slijepim pravio da ne bi Milostivog veličao, Mi ćemo šejtana natovariti, pa će mu on nerazdvojni drug postati
37. oni(sejtani) će ih od Pravoga puta odvraćati, a ljudi će misliti da su na Pravome putu


Izvor?
7:48. I kada im je šejtan kao lijepe njihove postupke predstavio i rekao: "Niko vas danas ne može pobijediti, i ja sam vaš zaštitnik!” - onda je on, kada su se dva protivnička tabora sukobila, natrag uzmaknuo, i rekao: "Ja nemam ništa s vama, ja vidim ono što vi ne vidite, i ja se bojim Allaha, jer Allah strašno kažnjava", Kur'an
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#4347 Re: Ateizam

Post by pink floydd »

Smrcak15 wrote:Vizualizacija jednog dijela Cuda Kurana, zasto Kur'an jedino dolazi od BOga , video uradjen u suradnji sa arapskom organizacijom iz Dubaija

Zar muslimani nemaju svoj kalendar koji im je propisan od tog istog boga kojeg spominješ i u kojem godina ima ~355 dana ?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#4348 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

pink floydd wrote: Zar muslimani nemaju svoj kalendar koji im je propisan od tog istog boga kojeg spominješ i u kojem godina ima ~355 dana ?
ako nisi upoznat da te upoznam sa cinjenicom da Allah priznaje i solarni i lunarni kalendar u Kur'anu, solarni kalendar koriste krscani dok muslimani koriste lunarni.

u Kur'anu Allah je rekao da je stvorio sunce i mjesec izmedju ostalog za racunanje vremena, solarna Godina se zove Sinaat, dok lunarna Godina Aam.
cak je naznacen omjer izmedju lunarne i solarne godine u Kur'anu a to je 1.03

tako da ti druze nije primjedba na mjestu :thumbup:
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#4349 Re: Ateizam

Post by raoul duke »

Smrle idalje trolla temu, a arzuhal se smije u pozadini :lol: :-)
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#4350 Re: Ateizam

Post by pink floydd »

Smrcak15 wrote:
pink floydd wrote: Zar muslimani nemaju svoj kalendar koji im je propisan od tog istog boga kojeg spominješ i u kojem godina ima ~355 dana ?
ako nisi upoznat da te upoznam sa cinjenicom da Allah priznaje i solarni i lunarni kalendar u Kur'anu, solarni kalendar koriste krscani dok muslimani koriste lunarni.

u Kur'anu Allah je rekao da je stvorio sunce i mjesec izmedju ostalog za racunanje vremena, solarna Godina se zove Sinaat, dok lunarna Godina Aam.
cak je naznacen omjer izmedju lunarne i solarne godine u Kur'anu a to je 1.03

tako da ti druze nije primjedba na mjestu :thumbup:

a da ne pričam o power point prezentaciji koju nam prodaješ pod rad "Arapske organizacije iz Dubaija" :zid: :lol:
Post Reply