PETICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#26 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by horion_bosona »

respekt Mijaloviću za srčanost, međutim on i Edin nisu isti kalibar, pa je malo i nezgrapno trpati ih ovako u isti koš

sjećam se nba utakmica na obn-u, ona dva nesretnika :D Vilić i Hadžić nanesu gomilu papira u pripremi za utakmicu, a ova hodajuća košarkaška enciklopedija niti jedan nema ispred sebe i samo šica podatke

Avdić je za ovo vremena rada na areni stekao u Srbiji ogroman broj poštovalaca, možda i više nego u samoj BiH
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#27 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by Arteta »

smijesni_ste wrote:Prenosio je i na OBNu nekoliko fudbalskih utakmica dok je radio tamo...i to nimalo loše kako kažu....tako barem pročitah na drugom mjestu...sjećam se NBA-a i njega na OBNu, ali fudbal nisam upratio....pa eto možda neko može potvrditi/demantovati...
Tada je bilo milina pratiti NBA kada su je oni radili.
Radio je tada sa Mirzom Vilicem, takodje presao na Arenu ( javlja se iz dvorana i stadiona u BiH sa sagovornicima) i ne sjecam se ko je treci bio.
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#28 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by SundanceKid »

Ma i tad 90tih se sjecam da je pricao nevjerovatne price iz zivota igraca. Meni je recimo tada jedini izvor o kosarci bio magazin "Kosarka", i u njemu se moglo tih nekih interesantnih prica pronaci, ali Edin je uvijek imo nesto novo, interesantno, onako isprica usput neku pricu iz zivota NBA igraca...tad jos te stvari nisu bile ovako dostupne i servirane ko danas na internetu.. Tako da sve u svemu, za ove koji malo duze prate kosarku, narocito NBA, Edin je bio jedan od rijetkih izvora podataka, i presjedilo se puno noci u gluho doba gledajuci tekme koje su pocinjale i 2, 3, 4 ujutro na OBNu...

Kaze da je nekad u ratu fato struju-prioritet da bi gledo tekme... Inace, kod nas su nekako svi komentatori fudbala, urijetko da nadjes nekog ko je ovako, doktor za kosarku, i da tekme ne odradjuje samo citanjem statistike, vec da vidis da on to konta i razumije. Osvjezavajuce je primjetit da neki kosarkaski komentator kad sudija nesto svira ne ceka grafiku na ekranu da mu objasni sta je sudija sviro, vec pogleda u sudiju, prati sta sudije pokazuju...itd...itd...mali milion sitnica....

A dozvoljeno je naravno ne znat ko je on, pa nije on Broz Tito. Nama drag jer volimo kosarku, al skroz ok je ne znat ko je on, iako, moram priznat meni je to cudno :D Doduse, i mene bi tako izdriblali na podrucju fudbala vjerovatno...
last mohicans
Posts: 12011
Joined: 09/08/2012 23:19

#29 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by last mohicans »

Arteta wrote:
smijesni_ste wrote:Prenosio je i na OBNu nekoliko fudbalskih utakmica dok je radio tamo...i to nimalo loše kako kažu....tako barem pročitah na drugom mjestu...sjećam se NBA-a i njega na OBNu, ali fudbal nisam upratio....pa eto možda neko može potvrditi/demantovati...
Tada je bilo milina pratiti NBA kada su je oni radili.
Radio je tada sa Mirzom Vilicem, takodje presao na Arenu ( javlja se iz dvorana i stadiona u BiH sa sagovornicima) i ne sjecam se ko je treci bio.
Ma edin je KLASA za sebe. Tako lijepo prenosi utakmicu i kada ne igra naša repka.Nije zamoran sekunde, poznaje bit košarke, pravila i komentare daje na vrhunskom nivou. Mislim da je Adis sa njima dvojicom radio NBA na obn-u. Samo njega upropasti onaj vugdalić.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25842
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#30 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by BHF_Manijak »

Jedini lik kojeg uz Nebojsu Viskovica cijenim, bez premca u svom fachu dva najjaca komentatora, jedan za tenis drugi za kosarku!
Na Balkanu nema jaceg od Ede u kosarci, nema ga. Covjek je ima u malom prstu, trenirao ju je, zna dakle materiju i voli je.
Pa sjecam se na OBN-u pokazu nekakvog lika sto sjedi na tribinama, frajer jedva ziv, a on biografiju bifla, ko je, ciji je, a uopste nije neko NBA ime, dakle neki od nekih bivsih celnika...

Edo tito!

Mislim da nije za fudbala, sam je nekoliko puta izjavio da ne prati ostale sportove toliko niti se gura da ih radi, posten je decko prema sebi i prema gledaocima, nece da ih zamara glupostima, ako nema dovoljno znanja.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#31 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by Arteta »

last mohicans wrote:
Arteta wrote:
smijesni_ste wrote:Prenosio je i na OBNu nekoliko fudbalskih utakmica dok je radio tamo...i to nimalo loše kako kažu....tako barem pročitah na drugom mjestu...sjećam se NBA-a i njega na OBNu, ali fudbal nisam upratio....pa eto možda neko može potvrditi/demantovati...
Tada je bilo milina pratiti NBA kada su je oni radili.
Radio je tada sa Mirzom Vilicem, takodje presao na Arenu ( javlja se iz dvorana i stadiona u BiH sa sagovornicima) i ne sjecam se ko je treci bio.
Ma edin je KLASA za sebe. Tako lijepo prenosi utakmicu i kada ne igra naša repka.Nije zamoran sekunde, poznaje bit košarke, pravila i komentare daje na vrhunskom nivou. Mislim da je Adis sa njima dvojicom radio NBA na obn-u. Samo njega upropasti onaj vugdalić.
Da da, Adis je bio s njima.
Koliko se sjecam sva trojica su bili dobri tada.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#32 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by Admir_1984 »

Velika je šteta što covjek ne prenosi nba ligu :( , a na areni prenose malo manje gledljive košarkaške utakmice, pa ga je raja malo i zaboravila (nemaju svi arene i slicno). Mensecini da je napravio pravu ludnicu na onom finalu jadranske lige kada je kecman dao tricu u zagrebu :D

kolumne na mondu.rs su perfekcija. kaže raja da napiše kolumnu o sebi :D
am2804
Posts: 655
Joined: 22/04/2012 09:49

#33 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by am2804 »

BHF_Manijak wrote:Jedini lik kojeg uz Nebojsu Viskovica cijenim, bez premca u svom fachu dva najjaca komentatora, jedan za tenis drugi za kosarku!
Na Balkanu nema jaceg od Ede u kosarci, nema ga. Covjek je ima u malom prstu, trenirao ju je, zna dakle materiju i voli je.
Pa sjecam se na OBN-u pokazu nekakvog lika sto sjedi na tribinama, frajer jedva ziv, a on biografiju bifla, ko je, ciji je, a uopste nije neko NBA ime, dakle neki od nekih bivsih celnika...

Edo tito!

Mislim da nije za fudbala, sam je nekoliko puta izjavio da ne prati ostale sportove toliko niti se gura da ih radi, posten je decko prema sebi i prema gledaocima, nece da ih zamara glupostima, ako nema dovoljno znanja.
:thumbup:
User avatar
Mustang1
Posts: 28760
Joined: 29/12/2010 17:31

#34 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by Mustang1 »

Pa on i da fudbal prenosi radio bi to bolje od sve ijednoga na bht i ftv !
User avatar
moa
Posts: 3633
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#35 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by moa »

Arteta wrote:
rahmanjin wrote:
SundanceKid wrote:Sad se javljaju neki koji se pitaju ko je Edin, a covjek je tu zadnjih trilion godina, komentariso na OBNu, jos u 90tim kosarku, i sjecam se da je i tada bio jednako kvalitetan i dobar, narocito za NBA ligu, istinski poznaje kosarku i daje uvide u igru mimo onih povrsnih, klasicnih gluposti o sastavima i statistici koju drugi komentatori neumorno citaju i misle da su laferi i da odlicno rade svoj poso....


Takodje, glupavo je Edina i Marjana stavljat u istu recenicu. Slozicemo se samo da oba poznaju svoj sport, ali o kulturi nastupa, glasu, odmjerenosti...tu nema poredjenja uopste.. Edin dize atmosferu, uzivi se i uziva dok komentarise, ali ne na nacin da se krevelji ko Marjan, i da prelazi granicu onog sto je ukusno i prikladno. Svaka cast obojici za znanje, ali Edin je kultura covjek, a ne ko Marjan koji se krevelji, dere i prelazi sve granice onog sto se smatra ukusnim...
ma Marijan se krevelji to je tacno, ali mi kad pocnemo dizati nekoga u nebo... Edin je odlican poznavalac kosarke, zna i da podigne atmosferu, ali ratatata i te fore su u stilu Marjana
Mislim da to nije fora, nego je jednostavno izletilo. :D
pa ratatata mi je kulturnije i skuliranije od vristanja u mikrofon....
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#36 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by hrastov žižak »

Bez razmišljanja bih za Edina potpisao iste sekunde jer je, bez imalo pretjerivanja, među najboljim komentatorima na svijetu (DA, JESTE) ali tu se našlo i ime jednog čovjeka kojeg baš i ne cijenim u onome što radi. Jebiga.
last mohicans
Posts: 12011
Joined: 09/08/2012 23:19

#38 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by last mohicans »

Mustang1 wrote:Pa on i da fudbal prenosi radio bi to bolje od sve ijednoga na bht i ftv !
Čak bolje i od Velida kad kaže:"Nema golaaaaaaaaaa".Ili Keme Ahmetovića kad mudro ušuti i kaže:" Samo sam htio da vam dočaram atmosferu".A zaboravih našeg urednika Belmina, gdje li je on, kad kaze:"Istrčao je polukontru"
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#39 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by -LIBERO- »

Ma Edin godinama vec razvaljuje kosarku na Areni. Prenosi sve sto Arena prenosi od kosarke.
Kakav FTV i slicne amaterske TV stanice. Edin je prerastao to.

Neka ga na Areni. Jer ja imam tu TV kucu na kablovskom operateru. :zzzz: :D

I da, naravno da ga se sjecam sa Adisom na OBN-u. Odlicni su bili, jako jako dobri. nadopunjavali su se, i kvalitetno radili svoj posao. Dokaz koliko su kvalitetni je cinjenica da su obojica jos uvijek medju boljima u ovoj oblasti.

Interesantno je da su oni radili na OBN-u prije nego sto ce doci Sasa Vugdalic na mjesto glavnog urednika sportske redakcije. Bilo je uz njih i jos nekih 2-3 novinara, ali nebitno za nastavak price. Naravno Vugdalic, kao paradigma BH realnosti (bahar, polupismen, drcan i spreman preko mrtvih do cilja) pravi "sistematizaciju" i otpusta izmedju ostalih i Edina.
Covjek je jedan period bio bez posla..skoro se zaboravilo na njega, ja jesam :D . I onda se k'o fenix( :D ) pojavljuje na Areni. Prvo poneki prenos manje bitnih utakmica, i sve malo po malo, on je vec sada jedan od bitnijih brendova te TV kuce. Znam po komenatrma raje iz Srbije koji bas vole kosarku, da su jako jako zadovoljni njegovim radom.

Ja cesto cak i utakmice koje i nisu nesto atraktivne i bitne, gledam kada Edin prenosi u tandemu sa Nenadom Kosticem. U tom duetu edin dominira, jer se vidi koliko poznaje ovaj sport. Jako je lijepo gledati emisiju "U obrucu", gdje njih dvojica ugoste nekog od poznatih kosarkaskih imena regiona. To zna biti bas poslastica za ljubitelje kosarke, jer onda njih trojica bukvalno pretresu sve o evropskoj kosarci u protekloj sedmici...uz naravno detaljnu analizu i najavu utamica koje ce prenositi. :thumbup:

Odlican je Edin. :thumbup: A brzo ce i nova sezona na Areni. :lol: 8-) :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#40 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by It_is_a_Leclerc »

last mohicans wrote:
Mustang1 wrote:Pa on i da fudbal prenosi radio bi to bolje od sve ijednoga na bht i ftv !
Čak bolje i od Velida kad kaže:"Nema golaaaaaaaaaa".Ili Keme Ahmetovića kad mudro ušuti i kaže:" Samo sam htio da vam dočaram atmosferu".A zaboravih našeg urednika Belmina, gdje li je on, kad kaze:"Istrčao je polukontru"
a Šuko i "evo dobrog šuta" :lol:
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#41 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by hodža »

-LIBERO- wrote:Ma Edin godinama vec razvaljuje kosarku na Areni. Prenosi sve sto Arena prenosi od kosarke.
Kakav FTV i slicne amaterske TV stanice. Edin je prerastao to.

Neka ga na Areni. Jer ja imam tu TV kucu na kablovskom operateru. :zzzz: :D


Odlican je Edin. :thumbup: A brzo ce i nova sezona na Areni. :lol: 8-) :thumbup:

:thumbup:
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#42 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by pOZz »

It_is_a_Leclerc wrote: Gledam ga na Areni često, i mislim da mu je onaj Kostić samo uteg oko vrata. Daleko je bolji kad je sam, i kad ne mora komentarisati evropsku košarku jer ga sudije ispizde.
Ne bih se slozio.

Sto se tice fudbala, tacno da je prenosio par utakmica, koliko se mogu kroz maglu sjetiti mislim da se radilo o nekoj utakmici Serije A. Kako god, bespotrebna je to prica, njegova ljubav je kosarka i prelijepo je gledati covjeka koji radi posao koji istinski voli. Volio bih cuti prijenos tekme nase reprezentacije u tandemu sa Vladom Majerom. Vlado isto fino prati kosarku.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#43 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by It_is_a_Leclerc »

pOZz wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: Gledam ga na Areni često, i mislim da mu je onaj Kostić samo uteg oko vrata. Daleko je bolji kad je sam, i kad ne mora komentarisati evropsku košarku jer ga sudije ispizde.
Ne bih se slozio.

Sto se tice fudbala, tacno da je prenosio par utakmica, koliko se mogu kroz maglu sjetiti mislim da se radilo o nekoj utakmici Serije A. Kako god, bespotrebna je to prica, njegova ljubav je kosarka i prelijepo je gledati covjeka koji radi posao koji istinski voli. Volio bih cuti prijenos tekme nase reprezentacije u tandemu sa Vladom Majerom. Vlado isto fino prati kosarku.
Evropsku košarke. NBA je njegov profil.

Kad gleda evropsku košarku obavezno se dotakne FIBA-e i suđenja, a onda sijevaju epiteti - čudan, analfabeta, nepismeni, smiješni i to :D
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#44 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by pOZz »

It_is_a_Leclerc wrote:Evropsku košarke. NBA je njegov profil.

Kad gleda evropsku košarku obavezno se dotakne FIBA-e i suđenja, a onda sijevaju epiteti - čudan, analfabeta, nepismeni, smiješni i to :D
Replika je bila za dio da mu je Kole uteg oko vrata. Ne bih se složio s tim, slušao sam ga kad je sam radio neke prijenose, nije to baš zvučalo kao kad je sa Koletom. Ove tekme repke su izuzetak, jbga, emocije i patriotski osjećaji i iz njega su izvukli najbolje. Sreća pa su naši proigrali, pa da ga ne prozivaju kako ne zagalami malo.

Što se tiče NBA, naravno da si u pravu, ja mislim da bi se opet rodio kad bi mu Arena otkupila pravo prijenosa za NBA. Tada bi vjerovatno radio sa Ivanom Ognjanovićem, jer i on prati NBA, a zajedno rade podcaste.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#45 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by snaga_znanja »

Pismen, elokventan, pametan i nadasve zaljubljen u svoj posao! Treba li vise?

Pun mi k.... ovih uhljebljenih majmuna na FTV-u i BHT-u koji progovoriti ne znaju. Decko zna da radi i nadam se da na Areni dobro zaradjuje!

Nadam se da ce neko kupiti NBA jer imam osjecaj da je statistike iz Kosarke naucio napamet pa bi bezveze bilo da to propada! :D Btw. Izlazi li jos Kosarka?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25842
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#46 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by BHF_Manijak »

Cekaj ba, je l' neko fakat konta da bi Edara presao na neku od "lokalnih" tv stanica? Za sta? Da prenosi sahovski turnir ispred Ekonomije? Sport tamo ide svake prestupne, nije decko lud! Sa sportske TV kuce da dodje medju hahare i matuzaleme od 150 godina, koji ce njega "ucit" poslu, aha!

PS Za njegov "nestanak" sa nasih tv stanica, dok je jos mladji bio, zaduzen je Elmedin fucking Konakovic i jos nekoliko likova iz te skupinice, jer je jednom nagazio Bosnu, zasluzeno naravno. Momak nije mogao gledati kako klub u kojem je trenirao propada, pa ih je kluturno isprozivao. Naravno vozdovima se to nije svidjelo...
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#47 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by pOZz »

Arteta wrote:
rahmanjin wrote:ma Marijan se krevelji to je tacno, ali mi kad pocnemo dizati nekoga u nebo... Edin je odlican poznavalac kosarke, zna i da podigne atmosferu, ali ratatata i te fore su u stilu Marjana
Mislim da to nije fora, nego je jednostavno izletilo. :D
Ratatatata koristi kada majstori za tri poena rešetaju protivnike. :) Omiljeni mu je Jaycee Carroll kada zareda trice za Real.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25842
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#48 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by BHF_Manijak »

Ratatata mu mozda jeste floskula, ne znam, ne pratim ga cesto, jer nemam Arenu, ali za razlikud od Marjana zna kad sta treba reci i to ne bude izvjestaceno vec spontano, kao sto je i Marjanovo "Dijamantu, dijamantu, dijamantu" fantasticn zvucalo, jer je bilo spontano. Ovo ratatata je sjelo k'o kec na 11, uklopilo se odlicno!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#49 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by It_is_a_Leclerc »

BHF_Manijak wrote:Ratatata mu mozda jeste floskula, ne znam, ne pratim ga cesto, jer nemam Arenu, ali za razlikud od Marjana zna kad sta treba reci i to ne bude izvjestaceno vec spontano, kao sto je i Marjanovo "Dijamantu, dijamantu, dijamantu" fantasticn zvucalo, jer je bilo spontano. Ovo ratatata je sjelo k'o kec na 11, uklopilo se odlicno!
Ima i ono "kao kap", "uneredio protivnika", "sredio protivnika"... :)
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#50 Re: PTICIJA ZA EDINA AVDIĆA ZA KOMENTATORA

Post by Šveđanin »

Kolike su otprilike plate komentatora kalibra Avdića?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
Post Reply