Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post Reply

Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

POZITIVNA
310
56%
NEGATIVNA
245
44%
 
Total votes: 555

User avatar
alijagoro
Posts: 3341
Joined: 06/03/2008 18:02

#1001 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by alijagoro »

Us and them wrote:
relativno84 wrote:Prestani se sramotiti.
Sve mitove o području i stanovništvu Srebrenice, Bratunca i Vlasenice treba raskrinkati, kao npr.:

- "Herojski se branili i izdržali 4 godina"

Ko se ba borio i izdržao 4 godine? U potpunosti vojno poraženi tokom operacije VRS "Cerska" u prvoj polovici 1993. godine, samo je proglašenje Srebrenice zaštićenom zonom spriječilo da ne uđu u nju već tada. Taj prekid borbenih i dejstava i proglašenje zaštićenom zonom u periodu april - maj 1993. je bio kraj rata na tim prostorima sve do jula 1995. godina.

Dakle, jesu se herojski borili i izdržali ali 1 godinu borbe protiv lokalnih snaga, čim su velikosrpske snage pokrenule svoju prvu operaciju velikih razmjera sve je palo kao kula od karata.

- "Sav komandni kadar izvučen pred napad u julu 1995."

Koliko puta ponovljena laž postaje istina? Ovo je danas opće uvjerenje a u stvari vrlo lahko je provjeriti da je u ratnu oficirsku školu doveden manji broj kojekakvih komandira četa i slično. Svi komadanti brigada 28. Divizije kao i načelnik štaba divizije Ramiz Bećirović su se nalazili u njoj u trenutku napada.


- "Predali oružje UN - u i bili goloruki"

UN - u se od pješadijskog naoružanja predavalo uglavnom samo ono svakako staro i neispravno te zarobljena oklopno - mehanizovana sredstva za koja svakako nije bilo nafte sve i da ih se zadržalo.

Uz zadržano oružje te uz ogromne količine naoružanja i municije koje su stigale helikopterima Vazduhoplovne grupe Tuzle(vrlo lahko se mogu pronaći precizni podaci u metak koliko je toga došlo) 28. Divizija u Srebrenici je itekako bila opremljena u julu 1995. godine a i brojna sa na papiru na hiljade vojnika.

To što su pobjegli pred neprijateljskim snagama brojnosti jedne brigade i usput povukli muško civilno stanovništvo sa sobom a žene i djecu ostavili na milost i nemilost neprijatelju je za javnog prezira i vojnog suda.

- "Armija RBiH sa slobodnih teritorija nije ispalila metka dok su se "Srebreničani" probijali"

Dok bi se moglo raspravljati o tome da li je Armija RBiH sa slobodnih teritorija mogla uraditi više, apsolutno je mit i laž da nije uradila ništa. Vrlo lahko se može doći do podataka da je bilo i pružene artiljerijske podrške i pješadijskih napada i da je to bilo onoliko korisno da bez toga ne bi prošlo ni onih par hiljada što jeste.

Umjesto šta je radila Armija RBiH sa slobodnih teritorija u tih nekoliko dana u julu 1995. ja bih se radije zapitao šta je radila "vojska" u Srebrenici prethodne 2 godine, svi izvještaji govore o nedisciplini, švercu, sukobima, ubistvima, prostituciji...najmanje o bilo kakvim pripremama za eventualni napad. Mislili rat za njih završio u onom aprilu 1993. dok su pripadnici Armije na slobodnim teritorijama ginili svakodnevno, jedna od najvećih pouka iz ovog rata je da su svi oni koji su se pokušavali izvući bez borbe i da prođu najbolje na kraju prošli najgore. "Narod koji nije spreman ginuti neće ni živjeti" reče neko. 28. Divizija u julu 1995. nije bila spremna ginuti za Srebrenicu.

Danas kad vidim da su spremni satima guslati kako im je za genocid kriv Alija i Armija a nikad neće spomenuti Ratka, Radovana i komšiju Jovana ja zasigurno i zaista ne bi metka ispalio da im pomognem.

- "Izbjeglice branile Tuzlu i ratovale dok su lokalci odmarali"

1./243. Muslimansko - Podrinjska brigada sačinjena od stanovništva Vlasenice, Bratunca, Srebrenice i tog kraja je svakako najbolji reprezent doprinosa borbi izbjeglog stanovništva Podrinja.

Kao najgora brigada 2. Korpusa uglavnom se spominje samo u kontekstu samovoljnog napuštanja i gubljenja položaja te napada na nebošnjačko stanovništvo koje je ostalo na slobodnim teritorijama. Sretni što su "na sigurnom" sa svojim porodicama bilo ih je izuzetno teško motivirati, mobilisati i poslati u borbu.

Ko želi da zna koliko su se izbjeglice borile samo neka analiziraju rezultate te brigade, ništa više ne treba.
Smije li se znati koja je bila najbolja brigada u drugom korpusu?
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#1002 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by relativno84 »

Bolje bi bilo da ti je pricao o hororu nekoliko julskih noci na Potocarima koje je dozivio.
"U mom selu su na početku rata imali samo 8 pušaka a puno žešće su se tad borili nego u julu 1995. kad su samo ovi iz mog sela imali i 12 mitraljeza, ručne bacače, PAT itd., stizalo je toga i helikopterima sve dok nije onaj jedan oboren kad su izginuli oni doktori iz Tuzle"
Na pocetku rata sela nisu ni napadali, osim sto su pocistili ona pored Drine i uz granicu cisto da im ne bodu oci, a koliko su se zestoko borili pokazalo se 1993 kada su sela padala jedno po jedno jer niko nikome nije htio pomoci, nego su se lagano povlacili svi do grada i tako agresoru olaksali stvaranje konacnog obruca.

Zaboravio ti je reci da je bila i haubica pa kad pametnjakovici opale jednu od 5 granata koliko su imali prema Bratuncu, kako uslijedi odgovor od 24h rokanja po gradu.

Otpor je pruzan nekoliko dana, agresor je vracen na poziciju ali kao i obicno neko je zaboravio da zatvori svoju stranu pa su lagano prosli i navalili s ledja, neki su jedva spasili zivu glavu jer su prepusteni sami sebi, dok drugi nisu imali toliko srece. I tu dodjemo do toga da nije bilo autoriteta koji je mogao to da vodi. Ovi sto su bili tu su samo na papiru imali neku ulogu, u stvarnosti pickin dim koji niko nije shvatao ozbiljno. Koliko su bili izgubljen slucaj, da su 24h prije nego ce agresor uci u grad naredili svim jedinicama da se povuku s linija, i to to tako da djeluje kao smjena straze. Pa je tako narod ostao jos vise od pola dana sam, sve cekajuci da vidi sta ce oni odluciti, a ovi levati vec planiraju put do Tz.

Organizacija marsa je logicno losa, kada imas na malom prostoru toliko hiljada ljudi i svi se krecu u svim smjerovima, jer vec tada svako gleda samo sebe i sebi bliske. Pa je tako sasvim logicno da zene odredjenih osoba dodju do slobodne teritorije na konjima dok drugi sasvim sposobni nisu bili u stanju ni puzajuci preci neke dijelove jer roka sa svih strana. Taj elitni dio se kurcio na samom kraju kada su vec vidjeli munare, pa su imali vremena i da se snimaju a do tada su imali slobodan prolaz. Naravno vrijeme je tako da svako spasava svoju glavu, ali neko je svjesno prepustio veci dio kolone agresoru na pladnju.

Kako se mozes predati agresoru kada imas iskustvo od nekoliko godina na sta je sve spreman. To se moze zapitati samo neko ko nije dozivio nesto slicno. Kada provedes 72h bez sna, uz konstantnu prijetnju po zivot sa svih strana jer vise niko nema sumnju da ce umrijeti, samo se ceka da dodje tvoj red, niti jedes niti pijes organizam se ponasa cudno, jedno jebeno pisanje u tri dana, na tebi je zimska odjeca sucne przi ali i dalje osjecas blagu hladnocu. Jos u nedostatku sna i jebenih 10 minuta predaha cisto da sve stane na tren, stvari poprimaju drugi oblik, razum te vara jer se tijelo polako predaje i gasi. I dodjes u fazu da sebe ubjedjujes kako nije moguce da ce ovu rijeku ljudi pored tebe neko pobiti, pa nisu bas tolike zivotinje. Naravno da jesu ali tad je vec kasno.
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#1003 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Us and them »

alijagoro wrote: Smije li se znati koja je bila najbolja brigada u drugom korpusu?
108./215. Viteška brigada Brčko.
User avatar
alijagoro
Posts: 3341
Joined: 06/03/2008 18:02

#1004 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by alijagoro »

relativno84 wrote:Bolje bi bilo da ti je pricao o hororu nekoliko julskih noci na Potocarima koje je dozivio.
"U mom selu su na početku rata imali samo 8 pušaka a puno žešće su se tad borili nego u julu 1995. kad su samo ovi iz mog sela imali i 12 mitraljeza, ručne bacače, PAT itd., stizalo je toga i helikopterima sve dok nije onaj jedan oboren kad su izginuli oni doktori iz Tuzle"
Na pocetku rata sela nisu ni napadali, osim sto su pocistili ona pored Drine i uz granicu cisto da im ne bodu oci, a koliko su se zestoko borili pokazalo se 1993 kada su sela padala jedno po jedno jer niko nikome nije htio pomoci, nego su se lagano povlacili svi do grada i tako agresoru olaksali stvaranje konacnog obruca.

Zaboravio ti je reci da je bila i haubica pa kad pametnjakovici opale jednu od 5 granata koliko su imali prema Bratuncu, kako uslijedi odgovor od 24h rokanja po gradu.

Otpor je pruzan nekoliko dana, agresor je vracen na poziciju ali kao i obicno neko je zaboravio da zatvori svoju stranu pa su lagano prosli i navalili s ledja, neki su jedva spasili zivu glavu jer su prepusteni sami sebi, dok drugi nisu imali toliko srece. I tu dodjemo do toga da nije bilo autoriteta koji je mogao to da vodi. Ovi sto su bili tu su samo na papiru imali neku ulogu, u stvarnosti pickin dim koji niko nije shvatao ozbiljno. Koliko su bili izgubljen slucaj, da su 24h prije nego ce agresor uci u grad naredili svim jedinicama da se povuku s linija, i to to tako da djeluje kao smjena straze. Pa je tako narod ostao jos vise od pola dana sam, sve cekajuci da vidi sta ce oni odluciti, a ovi levati vec planiraju put do Tz.

Organizacija marsa je logicno losa, kada imas na malom prostoru toliko hiljada ljudi i svi se krecu u svim smjerovima, jer vec tada svako gleda samo sebe i sebi bliske. Pa je tako sasvim logicno da zene odredjenih osoba dodju do slobodne teritorije na konjima dok drugi sasvim sposobni nisu bili u stanju ni puzajuci preci neke dijelove jer roka sa svih strana. Taj elitni dio se kurcio na samom kraju kada su vec vidjeli munare, pa su imali vremena i da se snimaju a do tada su imali slobodan prolaz. Naravno vrijeme je tako da svako spasava svoju glavu, ali neko je svjesno prepustio veci dio kolone agresoru na pladnju.

Kako se mozes predati agresoru kada imas iskustvo od nekoliko godina na sta je sve spreman. To se moze zapitati samo neko ko nije dozivio nesto slicno. Kada provedes 72h bez sna, uz konstantnu prijetnju po zivot sa svih strana jer vise niko nema sumnju da ce umrijeti, samo se ceka da dodje tvoj red, niti jedes niti pijes organizam se ponasa cudno, jedno jebeno pisanje u tri dana, na tebi je zimska odjeca sucne przi ali i dalje osjecas blagu hladnocu. Jos u nedostatku sna i jebenih 10 minuta predaha cisto da sve stane na tren, stvari poprimaju drugi oblik, razum te vara jer se tijelo polako predaje i gasi. I dodjes u fazu da sebe ubjedjujes kako nije moguce da ce ovu rijeku ljudi pored tebe neko pobiti, pa nisu bas tolike zivotinje. Naravno da jesu ali tad je vec kasno.
Ne treba ni zaboraviti ni da su vecina muskaraca u Srebrenici bila bez svojih porodica(zena i djece) tako da i ne cudi manjak zelje za odbranom Srebrenice.Pricao mi je jedan dobar porodicni prijatelj da su jedne prilike u Voljavici imali pomoc od Osmacana(prije pada Voljavice),ali nakon nekoliko ranjenih uzeli su svoje minobacace i otisli nazad za Osmace,niko bas nije bio zainteresovan da brani tudje sto bi se reklo.
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#1005 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Us and them »

alijagoro wrote: Ne treba ni zaboraviti ni da su vecina muskaraca u Srebrenici bila bez svojih porodica(zena i djece) tako da i ne cudi manjak zelje za odbranom Srebrenice.Pricao mi je jedan dobar porodicni prijatelj da su jedne prilike u Voljavici imali pomoc od Osmacana(prije pada Voljavice),ali nakon nekoliko ranjenih uzeli su svoje minobacace i otisli nazad za Osmace,niko bas nije bio zainteresovan da brani tudje sto bi se reklo.
A čije su onda bile sve one žene i djeca prevezeni autobusima do Kladnja?

Tokom srebreničkog genocida stradalo je stanovništvo Srebrenice, Vlasenice, Bratunca, Han Pijeska, Višegrada, Zvornika...na svakom mezaru piše odakle je žrtva.
User avatar
alijagoro
Posts: 3341
Joined: 06/03/2008 18:02

#1006 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by alijagoro »

Us and them wrote:
alijagoro wrote: Ne treba ni zaboraviti ni da su vecina muskaraca u Srebrenici bila bez svojih porodica(zena i djece) tako da i ne cudi manjak zelje za odbranom Srebrenice.Pricao mi je jedan dobar porodicni prijatelj da su jedne prilike u Voljavici imali pomoc od Osmacana(prije pada Voljavice),ali nakon nekoliko ranjenih uzeli su svoje minobacace i otisli nazad za Osmace,niko bas nije bio zainteresovan da brani tudje sto bi se reklo.
A čije su onda bile sve one žene i djeca prevezeni autobusima do Kladnja?

Tokom srebreničkog genocida stradalo je stanovništvo Srebrenice, Vlasenice, Bratunca, Han Pijeska, Višegrada, Zvornika...na svakom mezaru piše odakle je žrtva.
Nisam napisao svi,vec vecina.
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1007 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Janjicar »

Jednom prilikom sam ležao u bolnici par dana i tu pored mene bio je covjek 40-50g i naravno ja kao momak od nekih 23g koliko sam tad imao čuo sam da priča o ratu. Izbjeglica je iz Srebrenice i aktivno je učestvovao u Orićevoj jedinici i čovjek kaže " Orić sutra kada bi pozvao da idemo u rat velika većina nas bi se odazvala, a i ja medju njima. To što je radio poslije rata njemu na dušu (vjerovatno mislio na kriminal) a ono što je radio u ratu ima moj veliki naklon."


Kasnije sam shvatio da dijelim njegovo mišljenje, Orić je imao veliku ulogu u odbrani BiH od agresije Srbije i zbog toga zaslužuje poštovanje a ako je u kakvom kriminalu definitivno treba odgovarat za to.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#1008 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by R A V E N »

Us and them wrote:Image
Znači Naser je napustio Srebrenicu helikopterom ARBiH ili možda UNPROFOR-a? Jer ima onaj snimak kada on izlazi iza ugla zgrade dan ili dva prije pada Potočara.

Je li Emir Suljagić u SDP-u, po kojima ima znatnog preklapanja između Bošnjaka i partizana, kao što je bilo znatnog preklapanja između Srba i partizana u Drugoj Jugoslaviji, pa zato kaže "narodni heroj"? Stvarno je Bosna kao Druga Jugoslavija 2.0, samo površinski smanjena sa puno većim problemima.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#1009 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by handžar88 »

Bosnjaci koji Nasera uzimaju za heroja ne razlikuju se od Srba kojima je heroj Mladic.. Oric je ratni profiter, ratni zlocinac, dezerter i trenutno kriminalac.. ukratko: ološ.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#1010 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by aratet »

Ljudski otpad.

Poslije rata kriminalac, a tokom rata pobjegulja.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1011 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by KB9 »

handžar88 wrote:Bosnjaci koji Nasera uzimaju za heroja ne razlikuju se od Srba kojima je heroj Mladic.. Oric je ratni profiter, ratni zlocinac, dezerter i trenutno kriminalac.. ukratko: ološ.
naser picio okolo po komsijskim drzavama, klao, silovo itd?
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#1012 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by handžar88 »

KB9 wrote:
handžar88 wrote:Bosnjaci koji Nasera uzimaju za heroja ne razlikuju se od Srba kojima je heroj Mladic.. Oric je ratni profiter, ratni zlocinac, dezerter i trenutno kriminalac.. ukratko: ološ.
naser picio okolo po komsijskim drzavama, klao, silovo itd?
Nije preko granice, tu malo oko Srebrenice..
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1013 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by KB9 »

znaci onda poredis neuporedivo, zdravo
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#1014 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by handžar88 »

Pa nije ni Mladic isao po komsijskim drzavama hehe.. a to je najmanje bitno u toj prici, gdje je ubijao, bitno je da je ubica i zlocinac.
PM72
Posts: 17799
Joined: 30/04/2012 16:54

#1015 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by PM72 »

Ma bio melek... :-)
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1016 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Novak20 »

PM72 wrote:Ma bio melek... :-)
Jako bitan neki lik da 22 godine poslije rata bude na vrhu pdf politika. :D
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#1017 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by handžar88 »

Sintor wrote:
handžar88 wrote:Pa nije ni Mladic isao po komsijskim drzavama hehe.. a to je najmanje bitno u toj prici, gdje je ubijao, bitno je da je ubica i zlocinac.
pa navedi gdje je naser klao,ubijao,silovao!???
mojne suplje price i izjednacavanja ratnog zlocinca i bilo koje vojnika ili casnika ABiH! pa nije ti ovo tema "sirija" gdje se mozes sa svojim djikanima tapsati po ramenu i stavljati znak jednakosti medju zaracenim stranama.za ratne zlocine postoje sudovi a kako znamo,naser je oslobodjen. dali je kriminalac,to je drugi par opanaka i nebitna stvar za tvoj post i ratna desavanja.
Ma ja sami se ubijali Srbi.. nista se vi ne razlikujete od njih isti qrac.. treba za izdaju ako nista drugo da trune u zatvoru, a gdje je tu kriminal danas, da je normalna drzava ne bi vidio sunca do kraja zivota. Klosari se velicaju, pa ja sam sa pet godina znao ko je Naser, mislio heroj neki a ono najveca izdajica koju je vidjela Bosna, a do 18. godine nisam ni cuo za ovog heroja na mom avataru, toliko o tome i u kakvoj drzavi zivimo i kakvi smo ljudi.
zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#1018 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by zenit dozic »

Sintor wrote:
handžar88 wrote: Ma ja sami se ubijali Srbi.. nista se vi ne razlikujete od njih isti qrac.. treba za izdaju ako nista drugo da trune u zatvoru, a gdje je tu kriminal danas, da je normalna drzava ne bi vidio sunca do kraja zivota. Klosari se velicaju, pa ja sam sa pet godina znao ko je Naser, mislio heroj neki a ono najveca izdajica koju je vidjela Bosna, a do 18. godine nisam ni cuo za ovog heroja na mom avataru, toliko o tome i u kakvoj drzavi zivimo i kakvi smo ljudi.
ko to VI?? balije,vehabije,ko??

fino sam ti postavio pitanje da navedes,gdje je ABiH silovala,klala u i oko srebrenice!??ako imas dokaze,trk do suda da se obnovi proces.to,dali je oric izdajnik ili ne, mogu bosnjaci da diskutuju a ne "ubaceni" elementi.
Vjerovatno misli na 3 iljade poklanih srba na kravici. Nema veze sto je optuznica spala sa tog broja na 3 ubijena lika. Sta je bilo u međuvremenu sa ostalih 2997 :?
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#1019 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by handžar88 »

Pa vi balije, il kako hoces zovi se, istia ste kao i oni sto negiraju genocid u Srebrenici.
Sudili mu u hagu oni isti koji su i dopustili da se desi Srebrenica.. haj bjezi nmg s budalam pricat..
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#1020 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by R A V E N »

Naserovi ljudi čitaju ovu temu. :hitna:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1021 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» handžar88
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1022 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by muha_sa »

potrefih--napokon :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1023 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Chmoljo »

:lol:
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#1025 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Us and them »

Kad sam bio dječak i malo sam šta znao Naser mi je bio najveći heroj, onako mlad, snažan, sa redenicima.

U zadnje vrijeme intezivno čitam o dešavanjima u Srebrenici u periodu između demilitarizacije i napada u julu 1995., a to je više od dvije godine, i to su samo izvještaji o nedisciplini, svakom obliku nevojničkog ponašanja, razmišljanju da je rat za njih gotov, švercu, prostituciji, tajnovitim nestancima osoba koje je pojela noć...a svi ti događaji su povezivani sa komandantom 28. divizije koji snosi najveću odgovornost zašto se ta "divizija" toliko srozala da se u julu 1995. raspala kao balon od sapunice pred neprijateljskim snagama jačine jedne brigade. Voljenog komadanta niko nije spriječavao da se vrati u Srebrenicu kako mnogi misle već je on sam odbijao da se vrati što se vrlo lahko može provjerit iz dokumenata 2. korpusa i Generalštaba, a zatim su ga i smijenili(što se preko noći počelo ignorisati i od onih koji su ga i smijenili, genocid valjda sve izbrisao i obesmislio).
Post Reply