Cobra Alarm

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#26 Re: Cobra Alarm

Post by esso_sa »

jasko__ wrote:Jbt pa nedavno mi lik reče da je ova sa karticom oko 500 KM...nije valjda toliko pala cijena???
Ta sa karticom je u Komelu 550KM sa ugradnjom. Model G368
Ali realna nabavna cijena tog alarma je oko 300KM. Ekstra 250KM sto Komel uzima je usluga ugradnje i onako, malo ciste zarade :)

Evo jedan onako brzinski iskopani link gdje se taj isti alarm prodaje za 130 GBP (oko 320 KM).

http://www.carradioskipton.com/cobra-g3 ... 5448-p.asp

Bolje ti je sam kupiti pa sebi ugraditi, umjesto da u Komelu placas "porez na budale". A ako ne znas sam ugraditi, moze ti to svaki bolji elektricar odraditi i sumnjam da ce ti iko od njih naplatiti vise od 100 KM za ugradnju
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#27 Re: Cobra Alarm

Post by xamp »

esso_sa wrote:
jasko__ wrote:Jbt pa nedavno mi lik reče da je ova sa karticom oko 500 KM...nije valjda toliko pala cijena???
Ta sa karticom je u Komelu 550KM sa ugradnjom. Model G368
Ali realna nabavna cijena tog alarma je oko 300KM. Ekstra 250KM sto Komel uzima je usluga ugradnje i onako, malo ciste zarade :)

Evo jedan onako brzinski iskopani link gdje se taj isti alarm prodaje za 130 GBP (oko 320 KM).

http://www.carradioskipton.com/cobra-g3 ... 5448-p.asp

Bolje ti je sam kupiti pa sebi ugraditi, umjesto da u Komelu placas "porez na budale". A ako ne znas sam ugraditi, moze ti to svaki bolji elektricar odraditi i sumnjam da ce ti iko od njih naplatiti vise od 100 KM za ugradnju
Ne kontam ljude zasto im smeta da neka firma/ljudi zaradjuju. Logicno je da ce ti naplatiti to sto rade. Ti bi za cenera da ti to ubaci? Pa jeb ga jarane, idi sebi kuci i ubacuj...
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#28 Re: Cobra Alarm

Post by esso_sa »

xamp wrote:
esso_sa wrote:
jasko__ wrote:Jbt pa nedavno mi lik reče da je ova sa karticom oko 500 KM...nije valjda toliko pala cijena???
Ta sa karticom je u Komelu 550KM sa ugradnjom. Model G368
Ali realna nabavna cijena tog alarma je oko 300KM. Ekstra 250KM sto Komel uzima je usluga ugradnje i onako, malo ciste zarade :)

Evo jedan onako brzinski iskopani link gdje se taj isti alarm prodaje za 130 GBP (oko 320 KM).

http://www.carradioskipton.com/cobra-g3 ... 5448-p.asp

Bolje ti je sam kupiti pa sebi ugraditi, umjesto da u Komelu placas "porez na budale". A ako ne znas sam ugraditi, moze ti to svaki bolji elektricar odraditi i sumnjam da ce ti iko od njih naplatiti vise od 100 KM za ugradnju
Ne kontam ljude zasto im smeta da neka firma/ljudi zaradjuju. Logicno je da ce ti naplatiti to sto rade. Ti bi za cenera da ti to ubaci? Pa jeb ga jarane, idi sebi kuci i ubacuj...
Meni ne smeta. Iskreno, boli me kita, nek zaradjuju ljudi. Ja prvi sam dosta ljudi poslao u Komel da ugrade Cobru i plate tih 550 KM :thumbup:
Ali ima ljudi koji gledaju da ustede svaki dinar i sasvim je legitimno ponuditi im alternative, kad vec pitaju.
Ja cu svakako sam sebi ugraditi, tako da se ne sekiram oko toga :thumbup:

A kad vec pricas o cenerima, prosjecna cijena usluge ugradnje alarma (u firmama koje se bave alarmima) je oko 100 KM. Uzimati 250 KM samo za uslugu ugradnje je, moras priznati, klasicna pljacka.
Cak i Komel radi ugradnju (kad ti doneses svoj alarm) za nekih 100-150KM (nazvao i pitao ih)
Fazon je sto oni svoje alarme u startu malo precijene, pa sve na kraju ispadne skuplje nego da si kupovao alarm/uslugu ugradnje pojedinacno
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#29 Re: Cobra Alarm

Post by xamp »

Pa svako ima svoju cijenu. Niko nikoga ne tjera da bas kod njih radi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#30 Re: Cobra Alarm

Post by mali_milojica »

xamp wrote:Pa svako ima svoju cijenu. Niko nikoga ne tjera da bas kod njih radi.
:thumbup:
Ali mi je malo smijesna jedna stvar. Jeftinije izadje da sam kupis i njima platis ugradnju,nego kod njih i kupis i ugradis. Oni sigurno imaju bolju marzu nego obicni covjek. Ali daj zaradi 150 na dijelu plus zaradi jos 100-150 na rukama.
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#31 Re: Cobra Alarm

Post by alenthekiller »

Evo danas slucaj rav4, zaboravio karticu kuci i u dvoristu otkljucao i sjeo, kako sam sjeo sjetio se za karticu. Upali se alarm ja dolazim sa karticom ugasi se... Ali nakon toga nece da upali nikako vise, auto pod garancijom... Pad napona jer mu se sve resetuje sto moze, tako da najvjerovatnije su oni neesto zeznuli i da je to istrosilo akumulator... Tako da cim se upali auto ide se njima :izet: neko...
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#32 Re: Cobra Alarm

Post by jasko__ »

A de mi recite koja je razlika izmedju obicne i te nove Cobre na karticu??

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33 Re: Cobra Alarm

Post by seoBIH »

Uzimati 250 KM samo za uslugu ugradnje je, moras priznati, klasicna pljacka.
Ovaj alarm iz UK dodje oko 320KM. Na to moras dodati jos 10% carine i 17% PDV-a i taksama, što u konačnici dođe oko 400KM sa svim dažbinama.

Profesionalna ugradnja, pretpostavljam i granacija od godinu dana minimum? Znači oko 150KM za uslugu ugradnje i grancije ne smatram previše.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#34 Re: Cobra Alarm

Post by jasko__ »

jasko__ wrote:A de mi recite koja je razlika izmedju obicne i te nove Cobre na karticu??

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
Zna li neko...jer obična je 350 a ova na karticu je 480 KM...isplati li se davati 130 KM razlike za tu noviju verziju??
Diavel
Posts: 25
Joined: 31/03/2014 18:40

#35 Re: Cobra Alarm

Post by Diavel »

jasko__ wrote:A de mi recite koja je razlika izmedju obicne i te nove Cobre na karticu??

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
Ovisno koje je auto, kod Cobre sa karticom sve funkcije ostaju na kljucu a kod stare dobijes daljinski... uglavnom i jedna i druga imaju blokadu motora, ultrazvucne senzore i vlastito napajanje...samo je sta ti zelis.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#36 Re: Cobra Alarm

Post by jasko__ »

Diavel wrote:
jasko__ wrote:A de mi recite koja je razlika izmedju obicne i te nove Cobre na karticu??

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
Ovisno koje je auto, kod Cobre sa karticom sve funkcije ostaju na kljucu a kod stare dobijes daljinski... uglavnom i jedna i druga imaju blokadu motora, ultrazvucne senzore i vlastito napajanje...samo je sta ti zelis.
Znači jedina razlika je u tom otključavanju...kod stare moraš na Cobrinom daljinskom ugasit alarm a ključem od auta otključati vrata...dok kod nove je na kartici sve. tj jednim pritiskom rješavaš sve...JEL TO JEDINA RAZLIKA??
Inače Audi A4 B6 je u pitanju
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#37 Re: Cobra Alarm

Post by Nermin_BH »

Cobrinim daljinskim otkljucavas auto i gasis alarm jednim pritiskom. A kljucem samo palis auto.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#38 Re: Cobra Alarm

Post by esso_sa »

jasko__ wrote: Znači jedina razlika je u tom otključavanju...kod stare moraš na Cobrinom daljinskom ugasit alarm a ključem od auta otključati vrata...dok kod nove je na kartici sve. tj jednim pritiskom rješavaš sve...JEL TO JEDINA RAZLIKA??
Inače Audi A4 B6 je u pitanju

Kod stare verzije, sa posebnim daljinskim aktiviras/deaktiviras alarm i to je sve.

Kod nove verzije, nemas posebni daljinski nego ti programiraju da fabrickim kljucem aktiviras/deaktiviras alarm a kartica sluzi kao dodatna zastita - ne mozes deaktivirati alarm samo preko daljinskog, mora i kartica biti u blizini auta.

Ovo je dobra stvar u slucaju presretanja/skeniranja koda kljuc/alarm a posebno dobra stvar u slucaju otimanja auta - moze se isprogramirati da se auto ugasi cim se kartica udalji od auta (bez obzira sto je kljuc i dalje u autu) i lopov ostane na sred ceste :D

Ovo, naravno, pod uslovom da karticu nosis u novcaniku i ne kacis na isti privjesak sa kljucem od auta :-D
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#39 Re: Cobra Alarm

Post by jasko__ »

OK razumijem sve to oko kartice...al sve u svemu i stara verzija je sasvim dobra zaštita jel tako...jer budžet mi je oko 350 KM, jer sam planirao Zeder ali mi se iznenada pojavi ova opcija Cobre..
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#40 Re: Cobra Alarm

Post by esso_sa »

jasko__ wrote:OK razumijem sve to oko kartice...al sve u svemu i stara verzija je sasvim dobra zaštita jel tako...jer budžet mi je oko 350 KM, jer sam planirao Zeder ali mi se iznenada pojavi ova opcija Cobre..
Bilo kakav alarm je sasvim sigurno bolja opcija nego nikakav :thumbup:
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#41 Re: Cobra Alarm

Post by jasko__ »

Imam ja fabrički Audijev alarm, tako da vec zadovoljavam taj kriterij "Bilo kakav"... :D

Zato i pitam je li obična Cobra dobra zaštita, jer ako nema od nje velikog hajra, da se strpim još malo, saberem još 150 i uzmem ovu sa karticom...ali kako vidim, osim prednosti te kartice, nema neke veće razlike..i stara ima sve blokade i senzore..bar sam ja tako shvatio
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#42 Re: Cobra Alarm

Post by esso_sa »

jasko__ wrote:Imam ja fabrički Audijev alarm, tako da vec zadovoljavam taj kriterij "Bilo kakav"... :D

Zato i pitam je li obična Cobra dobra zaštita, jer ako nema od nje velikog hajra, da se strpim još malo, saberem još 150 i uzmem ovu sa karticom...ali kako vidim, osim prednosti te kartice, nema neke veće razlike..i stara ima sve blokade i senzore..bar sam ja tako shvatio
Fabricke alarme uredno zaobilaze. Kao i fabricke "imobilizere" (kod kljuc - blokada paljenja)
Iako je Cobra jako cesta kao fabricki alarm kod VW/Audi auta, integrisana je u sistem auta pa ga banditi uspiju zaobici kada "sprze" i ostale blokade
Ako nisi pri parama, ugradi tu jeftiniju Cobru i trebao bi biti miran :thumbup:
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#43 Re: Cobra Alarm

Post by makse seljanko makse »

Ne znam jesam li na pravom mjestu al ima vas koji se razumijete pa da pitam,koja mi je bolja opcija Cobra ili Excalibur?
Cobra je kod nas dosta zastupljena dok ovaj drugi alarm i nije toliko,pa mozeli mi neko preporuciti sta mi je bolje ugraditi? :D
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#44 Re: Cobra Alarm

Post by Truba »

meni je samo dovoljno da kasko da ti osigurna novog golfa traži kao uvjek kobru

nema dalje priče
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45 Re: Cobra Alarm

Post by Truba »

alenthekiller wrote:Evo danas slucaj rav4, zaboravio karticu kuci i u dvoristu otkljucao i sjeo, kako sam sjeo sjetio se za karticu. Upali se alarm ja dolazim sa karticom ugasi se... Ali nakon toga nece da upali nikako vise, auto pod garancijom... Pad napona jer mu se sve resetuje sto moze, tako da najvjerovatnije su oni neesto zeznuli i da je to istrosilo akumulator... Tako da cim se upali auto ide se njima :izet: neko...
koliko ja znam sistem alarma je neovisan od auta
možda su ti nešto sjebali s ugradnjom... prijatelju se nije htjelo upaliti auto jer je kobra pravila problem s paljenjem
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#46 Re: Cobra Alarm

Post by esso_sa »

makse seljanko makse wrote:Ne znam jesam li na pravom mjestu al ima vas koji se razumijete pa da pitam,koja mi je bolja opcija Cobra ili Excalibur?
Cobra je kod nas dosta zastupljena dok ovaj drugi alarm i nije toliko,pa mozeli mi neko preporuciti sta mi je bolje ugraditi? :D
Pa poznanika ima Excalibur i zadovoljni su. Cobra je ipak zastupljenija jer ima distributera i servis (Komel) pa tako i dobru podrsku. Komel pruza 24/7 podrsku tako da je to veliki plus za Cobru :thumbup:
Black swan wrote:meni je samo dovoljno da kasko da ti osigurna novog golfa traži kao uvjek kobru

nema dalje priče
Ma to ti je vise iz razloga sto je Cobra kod nas trenutno zastupljena i predstavljena ka najbolji alarm. Osiguravajuca drustva su davala popuste i ako ugradis MulTilock pa su prestali to raditi kada je multilock provaljen.
Vjerovatno ce se desiti isto i ako se Cobra provali :thumbup:
Diavel
Posts: 25
Joined: 31/03/2014 18:40

#47 Re: Cobra Alarm

Post by Diavel »

Black swan wrote:meni je samo dovoljno da kasko da ti osigurna novog golfa traži kao uvjek kobru

nema dalje priče
I ja sam cuo za to, a to je ja mislim nekako pocelo od kada je na Klixu bilo ono da je Cobra spasila BMW 3 i jos neki auto...
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#48 Re: Cobra Alarm

Post by makse seljanko makse »

esso_sa wrote:
makse seljanko makse wrote:Ne znam jesam li na pravom mjestu al ima vas koji se razumijete pa da pitam,koja mi je bolja opcija Cobra ili Excalibur?
Cobra je kod nas dosta zastupljena dok ovaj drugi alarm i nije toliko,pa mozeli mi neko preporuciti sta mi je bolje ugraditi? :D
Pa poznanika ima Excalibur i zadovoljni su. Cobra je ipak zastupljenija jer ima distributera i servis (Komel) pa tako i dobru podrsku. Komel pruza 24/7 podrsku tako da je to veliki plus za Cobru :thumbup:
Black swan wrote:meni je samo dovoljno da kasko da ti osigurna novog golfa traži kao uvjek kobru

nema dalje priče
Ma to ti je vise iz razloga sto je Cobra kod nas trenutno zastupljena i predstavljena ka najbolji alarm. Osiguravajuca drustva su davala popuste i ako ugradis MulTilock pa su prestali to raditi kada je multilock provaljen.
Vjerovatno ce se desiti isto i ako se Cobra provali :thumbup:

Hvala :thumbup:
I ja kontam ovu za Cobru,ima Komel pa su zato bas dostupni al opet dosta ljudi uopste nije culo za Excalibur.Za servis mi nije problem,ima momak koji to sve ugradjuje tako da bi tu bio osiguran.
Ako nema nekih velikih razlika izmedju ova dva alarma onda je meni bolje uzeti Excalibur i sa karticom jer je na kraju jeftiniji od Cobre.
Diavel
Posts: 25
Joined: 31/03/2014 18:40

#49 Re: Cobra Alarm

Post by Diavel »

makse seljanko makse wrote:
esso_sa wrote:
makse seljanko makse wrote:Ne znam jesam li na pravom mjestu al ima vas koji se razumijete pa da pitam,koja mi je bolja opcija Cobra ili Excalibur?
Cobra je kod nas dosta zastupljena dok ovaj drugi alarm i nije toliko,pa mozeli mi neko preporuciti sta mi je bolje ugraditi? :D
Pa poznanika ima Excalibur i zadovoljni su. Cobra je ipak zastupljenija jer ima distributera i servis (Komel) pa tako i dobru podrsku. Komel pruza 24/7 podrsku tako da je to veliki plus za Cobru :thumbup:
Black swan wrote:meni je samo dovoljno da kasko da ti osigurna novog golfa traži kao uvjek kobru

nema dalje priče
Ma to ti je vise iz razloga sto je Cobra kod nas trenutno zastupljena i predstavljena ka najbolji alarm. Osiguravajuca drustva su davala popuste i ako ugradis MulTilock pa su prestali to raditi kada je multilock provaljen.
Vjerovatno ce se desiti isto i ako se Cobra provali :thumbup:

Hvala :thumbup:
I ja kontam ovu za Cobru,ima Komel pa su zato bas dostupni al opet dosta ljudi uopste nije culo za Excalibur.Za servis mi nije problem,ima momak koji to sve ugradjuje tako da bi tu bio osiguran.
Ako nema nekih velikih razlika izmedju ova dva alarma onda je meni bolje uzeti Excalibur i sa karticom jer je na kraju jeftiniji od Cobre.

Ma alarmi sa blokadom motora su opcenito bolja zastita od mehanickih zastita...uzmi onaj koji ti je povoljni ali obrati paznju da se ugradi kvalitetno i miran si...bolja je tema na formu ako si citao da se svaki alarm moze ugraditi kvalitetno i da bude odlicna zastita...nema veze sto je jeftiniji Excalibur ne znaci da je losiji...
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#50 Re: Cobra Alarm

Post by Altsa »

ja karticu od cobre drzim na privjesku od kljuca...koliko je to pametno ?
Post Reply