Policijske kamere u BIH?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Maher85
Posts: 43
Joined: 21/06/2013 10:09

#51 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Maher85 »

zna li se koje je ograničenje brzine i koja me kazna čeka jer sam vozio sigurno 90 ili 100 km/h ....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58811
Joined: 03/08/2010 19:04

#52 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Maher85 wrote:zna li se koje je ograničenje brzine i koja me kazna čeka jer sam vozio sigurno 90 ili 100 km/h ....


čini mi se da je ograničenje 50 km/h,ali nisam 100 % siguran,ako si vozio preko 100 km/h mislim da bi ti kazna mogla biti i 100 km i mjesec dana zabrane upravljanja mot. vozilom
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#53 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Android Knego »

F16HT3R wrote: Imam ideju za jedan mali projekat, pa bi bilo dobro, kad bi uspio naći lokacije, jer bi se moglo napraviti nešto što bi svim vozačima bilo korisno, posebno ako se kreću po nekom gradu, gdje nisu upoznati sa tim saobraćajnim kamera.
ako budes stagod radio na tu temu onda ukljuci i informacije koje bihamk dnevno objavljuje (po kantonima) o najavljenim radarskim kontrolama...
Maher85
Posts: 43
Joined: 21/06/2013 10:09

#54 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Maher85 »

ima li neko iskustva sa ovim prekršajima kolike su kazne još bitnije ako je neko upoznat sa kupresom i dionicom puta gdje se nalazi kamera koje je ograničenje brzine!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58811
Joined: 03/08/2010 19:04

#55 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Maher85 wrote:ima li neko iskustva sa ovim prekršajima kolike su kazne još bitnije ako je neko upoznat sa kupresom i dionicom puta gdje se nalazi kamera koje je ograničenje brzine!


ako je ograničenje brzine 50 km/h a ti se kretao brzinom od preko 90 km/h mislim da ti je kazna 50 km,a za brzinu preko 100 km/h sam ti već rekao
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#56 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Danguba »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Maher85 wrote:ima li neko iskustva sa ovim prekršajima kolike su kazne još bitnije ako je neko upoznat sa kupresom i dionicom puta gdje se nalazi kamera koje je ograničenje brzine!


ako je ograničenje brzine 50 km/h a ti se kretao brzinom od preko 90 km/h mislim da ti je kazna 50 km,a za brzinu preko 100 km/h sam ti već rekao
samo toliko... :roll:
zato i ne postujete saobracajne znake.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#57 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by ing-ecc »

Mislim da se upravo sprema nova lokacija za kamere u Sarajevu, VF-Konzum-Koreja (valjda će ljudi skontati).
Asfalt se izrezuje po onim pravougaonicima u koje se postavljaju senzori, obje trake oba pravca (i prema merkatoru i prema AC quattro).
Zato oprez, smanjite gas na vrijeme prije skretanja prema VF-u (jedna strana) i poslije skretanja za Interex (druga strana).
:brmbrm: :brmbrm: :brmbrm:
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#58 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by karanana »

mozda ce prebaciti onu sa stupa.
ustvari, da li je ona na stupu uopste i radila? da li svaka kutija ima unutra i kameru ili je premjestaju? jedino znam da non stop slika ona kod kasarne.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#59 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by drndalo »

Na Kupresu je kamera u kutiji na stubu 200m iza kruznog toka saobracaja prema Livnu, iza benzinske, ogranicenje je 60 km/h. Nemaju sve kutije za stacionarne kamere u SA i kameru unutra stalno. Mislim da je bilo da imaju 2 vise lokacije nego kamere, pa ih prebacuju ponekad. Kao sto su (sada doduse trajno) prebacili kameru sa Dobrinje ispred semafora kod onog "elitnog" Mojmilo naselja, na aerodromsku cestu prema entiteskoj liniji u Kotorcu...
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#60 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by mali_balon »

mislim da se postavlja jedna prije kruznog, kad se ide iz pravca grada, na dobrinji, sinoc gledam izrezali asfalt taman za senzora. ili postavljaju neki brojac.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#61 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Better Man »

Večina ovih radara ima samo jednu svrhu,a to je pljačka građana, a ne prevencija! U normalnoj državi bbi svi oni koje uslika ovakava kamera mogli osporiti i poništiti kaznu, jer nigdje nemate znak upozorenja da je na tom i tom mjestu radarska kontrola, odnosno postavljena kamera. Vani u normalnom svijetu imate lijepo table sa natpisom da je tu i tu kamera i da slika prekoračenje brzine, ali ovdje to nema, jer kako bi drugaćije policijska bagra mogla drugačije pljačkati građane. Namjerno kažem policijska bagra, jer više maltretiraju obične ljude zbog sitnica, dok manijake koji ugrožavaju tuđe živote neće ni pogledati,a kamo li da mu još napiše kaznu ili privede u zatvor ako treba.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58811
Joined: 03/08/2010 19:04

#62 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Better Man wrote:Večina ovih radara ima samo jednu svrhu,a to je pljačka građana, a ne prevencija! U normalnoj državi bbi svi oni koje uslika ovakava kamera mogli osporiti i poništiti kaznu, jer nigdje nemate znak upozorenja da je na tom i tom mjestu radarska kontrola, odnosno postavljena kamera. Vani u normalnom svijetu imate lijepo table sa natpisom da je tu i tu kamera i da slika prekoračenje brzine, ali ovdje to nema, jer kako bi drugaćije policijska bagra mogla drugačije pljačkati građane. Namjerno kažem policijska bagra, jer više maltretiraju obične ljude zbog sitnica, dok manijake koji ugrožavaju tuđe živote neće ni pogledati,a kamo li da mu još napiše kaznu ili privede u zatvor ako treba.


nisi u pravu,bar za radar kod zenice,jer tu je postavljen znak ograničenja brzine i tabla sa natpisom radarska kontrola
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#63 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Koshpa »

Gdje je god postavljena kamera ima natpis radarska kontrola i btw postavljaju novu ispred vize tj izmedju vize i interexa pa eto da znate :D
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#64 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by karanana »

Koshpa wrote:Gdje je god postavljena kamera ima natpis radarska kontrola i btw postavljaju novu ispred vize tj izmedju vize i interexa pa eto da znate :D
izmedju vize i interexa? na stupu?
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#65 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Koshpa »

karanana wrote:
Koshpa wrote:Gdje je god postavljena kamera ima natpis radarska kontrola i btw postavljaju novu ispred vize tj izmedju vize i interexa pa eto da znate :D
izmedju vize i interexa? na stupu?

Na pofalicima kako se to zove korea jel ?
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#66 Re: Odg: Policijske kamere u BIH?

Post by anonimnaosoba »

Da, Wisa je na Stupu

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#67 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Better Man »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Better Man wrote:Večina ovih radara ima samo jednu svrhu,a to je pljačka građana, a ne prevencija! U normalnoj državi bbi svi oni koje uslika ovakava kamera mogli osporiti i poništiti kaznu, jer nigdje nemate znak upozorenja da je na tom i tom mjestu radarska kontrola, odnosno postavljena kamera. Vani u normalnom svijetu imate lijepo table sa natpisom da je tu i tu kamera i da slika prekoračenje brzine, ali ovdje to nema, jer kako bi drugaćije policijska bagra mogla drugačije pljačkati građane. Namjerno kažem policijska bagra, jer više maltretiraju obične ljude zbog sitnica, dok manijake koji ugrožavaju tuđe živote neće ni pogledati,a kamo li da mu još napiše kaznu ili privede u zatvor ako treba.


nisi u pravu,bar za radar kod zenice,jer tu je postavljen znak ograničenja brzine i tabla sa natpisom radarska kontrola
Jedno je tabla sa natpisom radarska kontrola koje i nem mora biti, a drugo je tabla sa natpisom da je tu i tu kamera i da slika.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#68 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by hrle1976 »

Ako imas strane tablice slobodno bez brige.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58811
Joined: 03/08/2010 19:04

#69 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Better Man wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Better Man wrote:Večina ovih radara ima samo jednu svrhu,a to je pljačka građana, a ne prevencija! U normalnoj državi bbi svi oni koje uslika ovakava kamera mogli osporiti i poništiti kaznu, jer nigdje nemate znak upozorenja da je na tom i tom mjestu radarska kontrola, odnosno postavljena kamera. Vani u normalnom svijetu imate lijepo table sa natpisom da je tu i tu kamera i da slika prekoračenje brzine, ali ovdje to nema, jer kako bi drugaćije policijska bagra mogla drugačije pljačkati građane. Namjerno kažem policijska bagra, jer više maltretiraju obične ljude zbog sitnica, dok manijake koji ugrožavaju tuđe živote neće ni pogledati,a kamo li da mu još napiše kaznu ili privede u zatvor ako treba.


nisi u pravu,bar za radar kod zenice,jer tu je postavljen znak ograničenja brzine i tabla sa natpisom radarska kontrola
Jedno je tabla sa natpisom radarska kontrola koje i nem mora biti, a drugo je tabla sa natpisom da je tu i tu kamera i da slika.


pa zar nije dovoljno vozaču to što je tu znak ograničenja brzine i tabla sa natpisom radarska kontrola?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58811
Joined: 03/08/2010 19:04

#70 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

hrle1976 wrote:Ako imas strane tablice slobodno bez brige.


baš i nije,znaju i njih kazniti
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#71 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by karanana »

kakavdanakneiskustvu wrote:
hrle1976 wrote:Ako imas strane tablice slobodno bez brige.


baš i nije,znaju i njih kazniti
kako uhvate?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#72 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by insomnia78 »

Ja ljetos ulazim u BiH na zupanji i 500 metara iza granice me slika radar :p
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#73 Re: Odg: Policijske kamere u BIH?

Post by insomnia78 »

karanana wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
hrle1976 wrote:Ako imas strane tablice slobodno bez brige.


baš i nije,znaju i njih kazniti
kako uhvate?
Ma kako ce te uhvatiti
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#74 Re: Odg: Policijske kamere u BIH?

Post by insomnia78 »

karanana wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
hrle1976 wrote:Ako imas strane tablice slobodno bez brige.


baš i nije,znaju i njih kazniti
kako uhvate?
Ma kako ce te uhvatiti
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#75 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by insomnia78 »

Inace ni u Evropi to nije bas nesto sredjeno.
Recimo konkretno Francuska ima sporazum samo sa Spanijom, Belgijom i Luxemburgom (za Njemacku nisam siguran) sto se tice ostalih slobodno se mogu slikati :)
I za kraj, novi radari francuske policije, moze slikati dva auta istovremeno
Image
Post Reply