TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#1251 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

channel10 wrote:Pa zar nema oled-a za 2000? Cini mi se da sam vidio Samsung od nekih 48 inča za te pare.
nema. samo lg. ima panasonic jedan model sa lg panelom koji košta jedno 15 hiljada.
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#1252 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

@channel10
Samsung testira neku skuplju verziju oleda koju je teze napraviti i koja je komplikovanije od LGeve. Al taj OLED ako zazivi nece prije 2018 godine doci u siru upotrebu. Samsung za sada nema oled TV-a.
mayab wrote: @MTV , hvala sto si nesto odgovorio ; fala Bogu, Panasonic plazma radi perfektno, ovo je vise bilo pitanje iz radoznalosti,hipotetsko, jer kako rekoh ima ovde dobrih poznavalaca materije!Znam da su danas svi televizori pametni, ali kako rekoh , to mi ne bi bilo bitno kod izbora, i meni se čini da je najbolja varijanta da mi plazma izdura jos koju godinu dok OLED ne pojeftini i raširi se na tržištu :mrgreen:
Nema na cemu. Uzivaj u Panasonic plazmi mnogo toga ce se boljeg naci za godinu, dvije...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1253 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Vidio sam neki zakrivljeni samsung od 2200, ali onda nije oled (ako vi tako kažete). Ja sam pomislio da je oled čim ste spomenuli zakrivljeni ekran :).
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1254 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

MTV wrote:
Nepass wrote: Nisam isao vec na netu gledao.
Recenzija mi je toliko zgadila tv sumnjam da cu lg uzeti. Vracam se na sony ili samsung.
Ja ti samo bacim preporuku, samo preporuka a ti ces vidjet sta za svoje pare.

Samsung UE 48 JU6472 za 1499 KM u Tehnomagu/mobilmediji
https://www.mobilmedia.ba/tv-samsung-ue ... 2uxxh.html
Za manje love mozes dobiti isto 48" samsunge koji su FHD za 100-200 KM manje dok je ovaj gore napisani UHD. Gledao sam dijagonalu koja je slicna sa LG kojeg si mislio pazariti.
Od Sonya za 1500 KM mozes dobiti 50" FHD sa Android sistemom.
https://www.mobilmedia.ba/samsung-ue50j ... rettyPhoto

kakva je razlika izmedju tvog prijedloga i ovog tv osim u dijagonali?
bila isa cijena sad ovaj od 48 incha 250km jeftiniji
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#1255 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Nepass wrote: https://www.mobilmedia.ba/samsung-ue50j ... rettyPhoto

kakva je razlika izmedju tvog prijedloga i ovog tv osim u dijagonali?
bila isa cijena sad ovaj od 48 incha 250km jeftiniji
Mislim da je razlika u ovome: "Samsung JU6870 podržava HDR i širi spektar boja, zahvaljujući Nano Crystal tehnologiji koja je do sada bila rezervirana samo za top modele."
Moj prijedlog a ujedno i TV :) nema HDR i Nano Crystal tehnologiju i malo je stariji od ovog modela (par mjeseci).
Po ovom gore sa tvog linka sto pise u opisu je bolji TV od mog prijedloga. Cini mi se fin TV za te pare :thumbup:
Ps. Od Tizen sistema neocekuj puno jer nije isto kao Sonyev Android i LGev webos.02 al radi dobro svoj posao.
Par videa sa yt
https://youtu.be/_3EaVv_xTtE
https://youtu.be/nKrM597nLfI
(da te nebrine serija ju6800 kao osnovni model ne nudi DVB-S2, dok prvi video je Ju6872 kao i u prodavnici nudi DVB-S2. To je nesto kao "serija i podserija" modela.)

Posebna kategorija spadaju cijene. Npr moj TV 48" prije snizenja 2199, 50" bez snizenja 2149 i 55" 2500 isto bez snizenja. Kad su snizili 48" i 55" bilo je 1499 za 48" i 1999 za 55", 50" suplji od 55". Haos. A svi ti TV uredjaji su u hrvatskoj jeftiniji za 150-200 KM od ovih nasih "snizenih".
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1256 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

Nece meni trebati puno smart tv (bar mislim :)) nek radi yt, web preglednik za onovno surfanje i dosta.
Najbitnija mi je slika, npr kad gledas utakmicu da ne ostaje trag za igracima itd.
Ovaj sony sto sam jucer gledao nmg da nadjem na njihovoj stranici, kosta 1755km.
Sto se tice cjena lg u stanica 1550km, u njemackoj 599€. Jebi ga pomirio sam se sa tim.
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#1257 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Za yt ce ti biti super, web je ok pogotovo velika slova.

Nadji negdje recenzije modela koji je bolji za gledanje, pa ako pazaris javi utiske. Sretno!
Nepass wrote:Nece meni trebati puno smart tv (bar mislim :)) nek radi yt, web preglednik za onovno surfanje i dosta.
Najbitnija mi je slika, npr kad gledas utakmicu da ne ostaje trag za igracima itd.
Ovaj sony sto sam jucer gledao nmg da nadjem na njihovoj stranici, kosta 1755km.
Sto se tice cjena lg u stanica 1550km, u njemackoj 599€. Jebi ga pomirio sam se sa tim.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1258 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by golfiista »

Ja kupio nekakav Sony 3D 55W807C. 2300 KM. Valjda se nisam zajebao ...
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#1259 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

golfiista wrote:Ja kupio nekakav Sony 3D 55W807C. 2300 KM. Valjda se nisam zajebao ...
Full HD, 3D, 55", Android TV to je otprilike ta cijena.
Naravno u drugim normalnijim zemljama su svi TV jeftiniji 100-200 KM. Al brate mi imamo standart. :mrgreen:

Nevidim da ima neku manu tako da uzivaj i nek te lijepo slusa. :thumbup:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1260 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by golfiista »

MTV wrote:
golfiista wrote:Ja kupio nekakav Sony 3D 55W807C. 2300 KM. Valjda se nisam zajebao ...
Full HD, 3D, 55", Android TV to je otprilike ta cijena.
Naravno u drugim normalnijim zemljama su svi TV jeftiniji 100-200 KM. Al brate mi imamo standart. :mrgreen:

Nevidim da ima neku manu tako da uzivaj i nek te lijepo slusa. :thumbup:
:thumbup: :mrgreen:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1261 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

MTV wrote:Za yt ce ti biti super, web je ok pogotovo velika slova.

Nadji negdje recenzije modela koji je bolji za gledanje, pa ako pazaris javi utiske. Sretno!
Nepass wrote:Nece meni trebati puno smart tv (bar mislim :)) nek radi yt, web preglednik za onovno surfanje i dosta.
Najbitnija mi je slika, npr kad gledas utakmicu da ne ostaje trag za igracima itd.
Ovaj sony sto sam jucer gledao nmg da nadjem na njihovoj stranici, kosta 1755km.
Sto se tice cjena lg u stanica 1550km, u njemackoj 599€. Jebi ga pomirio sam se sa tim.
Pazaricu nesta 100% sledeci mjesec, najvjerovatnije da ce biti ovaj samsung
Proposition Joe
Posts: 287
Joined: 10/03/2012 09:26

#1262 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Proposition Joe »

Moze li mala pomoc? Radi se o TV-u marke LG model 32LB55... zanima me o kakvom se modelu radi jer na netu nisam nista uspio iskopati, sve nekakvi poljski I grcki sajtovi, nista normalno. Ne mogu nikako doci do specifikacija ili kvalitetnog review-a
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#1263 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Proposition Joe wrote:Moze li mala pomoc? Radi se o TV-u marke LG model 32LB55... zanima me o kakvom se modelu radi jer na netu nisam nista uspio iskopati, sve nekakvi poljski I grcki sajtovi, nista normalno. Ne mogu nikako doci do specifikacija ili kvalitetnog review-a
Gdje si vidio TV? Ko ga prodaje?
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1264 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

Proposition Joe wrote:Moze li mala pomoc? Radi se o TV-u marke LG model 32LB55... zanima me o kakvom se modelu radi jer na netu nisam nista uspio iskopati, sve nekakvi poljski I grcki sajtovi, nista normalno. Ne mogu nikako doci do specifikacija ili kvalitetnog review-a
Koliko je para? 500KM?
http://www.lg.com/ae/tvs/lg-32LB551B#
Ja imam noviji model koji je fhd. Nisam uspio naci bolji tv za manju lovu. Ja sam zadovoljan ali ce mi sluziti kao tv za druge sobe.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1265 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

"Snizenja" su pocela, ali nesto ne vidim da ima neke razlike u odnosu na dosadasnja snizenja?!
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#1266 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

channel10 wrote:"Snizenja" su pocela, ali nesto ne vidim da ima neke razlike u odnosu na dosadasnja snizenja?!
Stoji. Jedino pravo snizenje je na ekupi od 10% ali samo za vlasnike intesinih mastercard kartica. Ovo ostalo uglavnom uvecali cijene dan prije pa kofol snizili :roll:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1267 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

To je ono sto sam govorio jos u Februaru kad je neko nekome sugerisao da saceka Maj i snizenja pred EP. Uglavnom su to sve ublehe nasih prodavaca.

Ako slucajno i bude kakvog snizenja, to ce biti snizenje od nekih 50 KM u odnosu na cijene iz Februara i cijene od novogodisnjih snizenja.

Zato im svima zelim da im se TV usmrde od stajanja u skladistu. A sta slijedi dalje, to oni i sami znaju.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1268 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

channel10 wrote:To je ono sto sam govorio jos u Februaru kad je neko nekome sugerisao da saceka Maj i snizenja pred EP. Uglavnom su to sve ublehe nasih prodavaca.

Ako slucajno i bude kakvog snizenja, to ce biti snizenje od nekih 50 KM u odnosu na cijene iz Februara i cijene od novogodisnjih snizenja.

Zato im svima zelim da im se TV usmrde od stajanja u skladistu. A sta slijedi dalje, to oni i sami znaju.
Ja sam u par radnji pitao hoce li biti snizenja svi kazu da se moze oko cjene dogovoriti.
Znaci cjenkanje a nisam neki malstor u tome
Proposition Joe
Posts: 287
Joined: 10/03/2012 09:26

#1269 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Proposition Joe »

MTV wrote:
Proposition Joe wrote:Moze li mala pomoc? Radi se o TV-u marke LG model 32LB55... zanima me o kakvom se modelu radi jer na netu nisam nista uspio iskopati, sve nekakvi poljski I grcki sajtovi, nista normalno. Ne mogu nikako doci do specifikacija ili kvalitetnog review-a
Gdje si vidio TV? Ko ga prodaje?
Koliko je para? 500KM?
http://www.lg.com/ae/tvs/lg-32LB551B#
Ja imam noviji model koji je fhd. Nisam uspio naci bolji tv za manju lovu. Ja sam zadovoljan ali ce mi sluziti kao tv za druge sobe.
Na piku nasao http://www.olx.ba/artikal/21409356/lcd- ... -kao-nova/

Treba mi nesta najjednostavnije i sto jeftinije. Kontam, bolje ovako nesta nego ove Vivaxe, Voxove ili Tesle.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#1270 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Proposition Joe wrote:
MTV wrote:
Proposition Joe wrote:Moze li mala pomoc? Radi se o TV-u marke LG model 32LB55... zanima me o kakvom se modelu radi jer na netu nisam nista uspio iskopati, sve nekakvi poljski I grcki sajtovi, nista normalno. Ne mogu nikako doci do specifikacija ili kvalitetnog review-a
Gdje si vidio TV? Ko ga prodaje?
Koliko je para? 500KM?
http://www.lg.com/ae/tvs/lg-32LB551B#
Ja imam noviji model koji je fhd. Nisam uspio naci bolji tv za manju lovu. Ja sam zadovoljan ali ce mi sluziti kao tv za druge sobe.
Na piku nasao http://www.olx.ba/artikal/21409356/lcd- ... -kao-nova/

Treba mi nesta najjednostavnije i sto jeftinije. Kontam, bolje ovako nesta nego ove Vivaxe, Voxove ili Tesle.
nisam baš siguran, našao sam b56 seriju na rtings i ima užasne recenzije. za ovu b55 nigdje ništa, ali sumnjam da je nešto bitno drugačija od b56.

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/lb5600
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#1271 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Nepass wrote:
channel10 wrote:To je ono sto sam govorio jos u Februaru kad je neko nekome sugerisao da saceka Maj i snizenja pred EP. Uglavnom su to sve ublehe nasih prodavaca.

Ako slucajno i bude kakvog snizenja, to ce biti snizenje od nekih 50 KM u odnosu na cijene iz Februara i cijene od novogodisnjih snizenja.

Zato im svima zelim da im se TV usmrde od stajanja u skladistu. A sta slijedi dalje, to oni i sami znaju.
Ja sam u par radnji pitao hoce li biti snizenja svi kazu da se moze oko cjene dogovoriti.
Znaci cjenkanje a nisam neki malstor u tome
u technoshopu cjenjkanjem možeš spustiti samo do prvobitne cijene. evo recimo lg oled 930v je 4300 kod njih, a na ekupi 4000km. u tehnoshopu su mi ponudili za 4000 i ne daju ispod. kad pogledaš šta je realna cijena tog tva vani, ispadne da im je marža uvećana za najmanje 500km. mislim kako može lg imati preporučenu cijenu od 2000$ (3427.50BAM) u US prije dvije godine a kod nas danas u 2016 cijena debelo preko tog iznosa? :-) šta oni misle, da smo mi ovce?!
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1272 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

Proposition Joe wrote:
MTV wrote:
Proposition Joe wrote:Moze li mala pomoc? Radi se o TV-u marke LG model 32LB55... zanima me o kakvom se modelu radi jer na netu nisam nista uspio iskopati, sve nekakvi poljski I grcki sajtovi, nista normalno. Ne mogu nikako doci do specifikacija ili kvalitetnog review-a
Gdje si vidio TV? Ko ga prodaje?
Koliko je para? 500KM?
http://www.lg.com/ae/tvs/lg-32LB551B#
Ja imam noviji model koji je fhd. Nisam uspio naci bolji tv za manju lovu. Ja sam zadovoljan ali ce mi sluziti kao tv za druge sobe.
Na piku nasao http://www.olx.ba/artikal/21409356/lcd- ... -kao-nova/

Treba mi nesta najjednostavnije i sto jeftinije. Kontam, bolje ovako nesta nego ove Vivaxe, Voxove ili Tesle.
za tri stoje tesko ces sta bolje kupiti
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1273 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

zomri wrote:
Nepass wrote:
channel10 wrote:To je ono sto sam govorio jos u Februaru kad je neko nekome sugerisao da saceka Maj i snizenja pred EP. Uglavnom su to sve ublehe nasih prodavaca.

Ako slucajno i bude kakvog snizenja, to ce biti snizenje od nekih 50 KM u odnosu na cijene iz Februara i cijene od novogodisnjih snizenja.

Zato im svima zelim da im se TV usmrde od stajanja u skladistu. A sta slijedi dalje, to oni i sami znaju.
Ja sam u par radnji pitao hoce li biti snizenja svi kazu da se moze oko cjene dogovoriti.
Znaci cjenkanje a nisam neki malstor u tome
u technoshopu cjenjkanjem možeš spustiti samo do prvobitne cijene. evo recimo lg oled 930v je 4300 kod njih, a na ekupi 4000km. u tehnoshopu su mi ponudili za 4000 i ne daju ispod. kad pogledaš šta je realna cijena tog tva vani, ispadne da im je marža uvećana za najmanje 500km. mislim kako može lg imati preporučenu cijenu od 2000$ (3427.50BAM) u US prije dvije godine a kod nas danas u 2016 cijena debelo preko tog iznosa? :-) šta oni misle, da smo mi ovce?!
gdje ga drugo kupiti to je problem, svjestan sam da cu ga preplatiti
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#1274 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

uvoz ili pristati na lihvarske cijene. čak i uvoz sa carinom može ispasti povoljniji nego ovo što se nudi. sve dok se to ne počne masovno dešavati oni neće spustiti cijene.

mislim imaš webshop, znači samo skladište, dostava i web-servis, ništa radnja, ništa izlozi, i opet su ti cijene sa duplom maržom. :roll:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1275 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zlo zlo »

MTV wrote:
Nepass wrote: https://www.mobilmedia.ba/samsung-ue50j ... rettyPhoto

kakva je razlika izmedju tvog prijedloga i ovog tv osim u dijagonali?
bila isa cijena sad ovaj od 48 incha 250km jeftiniji
Mislim da je razlika u ovome: "Samsung JU6870 podržava HDR i širi spektar boja, zahvaljujući Nano Crystal tehnologiji koja je do sada bila rezervirana samo za top modele."
Moj prijedlog a ujedno i TV :) nema HDR i Nano Crystal tehnologiju i malo je stariji od ovog modela (par mjeseci).
Po ovom gore sa tvog linka sto pise u opisu je bolji TV od mog prijedloga. Cini mi se fin TV za te pare :thumbup:
Ps. Od Tizen sistema neocekuj puno jer nije isto kao Sonyev Android i LGev webos.02 al radi dobro svoj posao.
Par videa sa yt
https://youtu.be/_3EaVv_xTtE
https://youtu.be/nKrM597nLfI
(da te nebrine serija ju6800 kao osnovni model ne nudi DVB-S2, dok prvi video je Ju6872 kao i u prodavnici nudi DVB-S2. To je nesto kao "serija i podserija" modela.)

Posebna kategorija spadaju cijene. Npr moj TV 48" prije snizenja 2199, 50" bez snizenja 2149 i 55" 2500 isto bez snizenja. Kad su snizili 48" i 55" bilo je 1499 za 48" i 1999 za 55", 50" suplji od 55". Haos. A svi ti TV uredjaji su u hrvatskoj jeftiniji za 150-200 KM od ovih nasih "snizenih".
Ju6872 50" u konzumu 1300 sada u novom katalogu.
Post Reply