Pizzeria Mahir - Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25860
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#126 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by BHF_Manijak »

E hajd da i to cujem, nisam znao da je isti valsnik. Samo onda ne vidim svrhu otvaranja dva objekta jedog do drugog, ali bulvalno!
Sto se pizze tice ne znam na cemu je ko pece ali moj trenutni izbor je Mahir (iako se dosta pokvario), Dundee i Dino. Jos uvijek mi se nije dalo da probam pizzu u Tratoria Uno na pofalicima, iako je hvale na sav glas, no objekat mi je nekakav nidje veze, ko kafana ona birvaktilska a ne da je pizzeria! Takodjer Noovi koju sam nedavno spominjo.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#127 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by julisiz es grant »

BHF_Manijak wrote:E hajd da i to cujem, nisam znao da je isti valsnik. Samo onda ne vidim svrhu otvaranja dva objekta jedog do drugog, ali bulvalno!
Sto se pizze tice ne znam na cemu je ko pece ali moj trenutni izbor je Mahir (iako se dosta pokvario), Dundee i Dino. Jos uvijek mi se nije dalo da probam pizzu u Tratoria Uno na pofalicima, iako je hvale na sav glas, no objekat mi je nekakav nidje veze, ko kafana ona birvaktilska a ne da je pizzeria! Takodjer Noovi koju sam nedavno spominjo.
Pa i nije pizza, već i što joj samo ime kaže-trattoria :D To su neke talijanske kafanice, onako malo neformalnije (nisam nikad bio ni u jednoj, našo na wikipediji :D ).
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#128 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by Lakat Jebić »

onaj u kralja tomislava i u kulovica nije isti vlasnik 100%. meni zena u kulovica rekla da nemaju nista sa njima :D
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#129 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by limeni »

u2 i dundee su stvarno dobri..ima u shoppingu na grbavici fina pizzerija...
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#130 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by illuminated »

Verocious wrote:Ne znam da li je do mene al zadnji put kada sam jeo Mahirovu pizzu bila je PRE-PRE-PREslana :-) uzas :roll:
doduse i ja u zadnje vrijeme jako slabo solim hranu pa mozda je zbog toga :)
desavalo se i meni ovo..
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#131 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by sheilak »

znam da je tema Mahir & njegova pizza, ali spomenula bih i Dinu (jer vidim da ga i ostali sspominju :D )- je li jos nekome njihova pizza preteska? kao da stavljaju previše sira.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25860
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#132 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by BHF_Manijak »

sheilak wrote:znam da je tema Mahir & njegova pizza, ali spomenula bih i Dinu (jer vidim da ga i ostali sspominju :D )- je li jos nekome njihova pizza preteska? kao da stavljaju previše sira.
Pa nek se zna da je domacinska, bolje i to nego da mi donese a kroz onaj sir vidim tijesto! :mrgreen: :mrgreen:
ibizza
Posts: 4586
Joined: 05/06/2008 00:46

#133 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by ibizza »

Lakat Jebić wrote:onaj u kralja tomislava i u kulovica nije isti vlasnik 100%. meni zena u kulovica rekla da nemaju nista sa njima :D
Nekada je bilo vlasnistvo sve od jednog covjeka,medjutim,zena koja je izdavala poslovni prostor (ul.Kulovica) je odlucila da stvari buzme u svoje ruke :D
Ovo su mi rekli uposlenici U2.
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#134 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by T-Rexx »

Jel istina da stavljau svinjetinu?
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#135 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by Neradnik »

aha samo muslimanima :D
ko te to slago?
User avatar
Logovan
Posts: 94511
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#136 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by Logovan »

T-Rexx wrote:Jel istina da stavljau svinjetinu?
Da stavljaju, brzo bi se razglasilo na sva zvona. Dosta raje bi saznalo u par sati ali ovako to prvi put čujem od tebe.
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#137 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by celava_dlaka »

T-Rexx wrote:Jel istina da stavljau svinjetinu?
Kao sto stavljaju i u nutellu jelde :lol: :lol: :lol:
User avatar
smurf
Posts: 70214
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#138 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by smurf »

julisiz es grant wrote:
BHF_Manijak wrote:E hajd da i to cujem, nisam znao da je isti valsnik. Samo onda ne vidim svrhu otvaranja dva objekta jedog do drugog, ali bulvalno!
Sto se pizze tice ne znam na cemu je ko pece ali moj trenutni izbor je Mahir (iako se dosta pokvario), Dundee i Dino. Jos uvijek mi se nije dalo da probam pizzu u Tratoria Uno na pofalicima, iako je hvale na sav glas, no objekat mi je nekakav nidje veze, ko kafana ona birvaktilska a ne da je pizzeria! Takodjer Noovi koju sam nedavno spominjo.
Pa i nije pizza, već i što joj samo ime kaže-trattoria :D To su neke talijanske kafanice, onako malo neformalnije (nisam nikad bio ni u jednoj, našo na wikipediji :D ).
Ali je klopa boli glava i kuhar je uvijek spreman da vam udovolji, cak i topu u neka doba napravi. Cijene su, pa neka srednja zalost, niti su bezobrazno skupi niti su sad nesto jeftini, a pizzu tamo nikad ne narucih, nekako mi meso privlacnije :D
Sto se tice Mahira, ono mi je bas pizza "ala Mahir" i super je, nas dvoje opletemo porodicnu i onda ne mozemo da disemo :lol: Steta sto vise ne rade svu noc.
User avatar
harlequin
Posts: 24
Joined: 31/12/2012 10:11
Location: Java

#139 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by harlequin »

Ma to je onako, baš da se čovjek naždere, a ne sad da nekakvu gospodsku pizzu pojede.
Problematika kod njih je to što nemaju kontinuitet kvaliteta. Danas je pizza dobra, sutra je loša. Posebno treba obratiti pažnju kad se naručuje. Ako je pizza prije 18:00 velika je šansa da uopšte neće biti pečena u pravoj pekarskoj peći, već u električnoj rerni. (Kada odete u pekaru i kupite pizzu, vidite da je čovjek otišao negdje po nju, a ne peku vam je pred nosom kao što se radi poslije 18h).
Druga stvar, što pizza se kupi kasnije, to je veća šansa da će biti bolja (da li zato što tijesto bolje nadođe ili što se peć više ugrije ili radi nekog desetog razloga, ne znam). Tako da obično kada je kupim od 22h pa nadalje (radi mislim do 24) je dobra, a prije toga je lošija ili baš loša.
Kajmak i kečap koji koriste su jedan dan ovakvi, drugi dan onakvi... Tako da ja kajmak ne uzimam, a ne uzimam ni suho meso.
Ova pizza nije za ljude koji imaju probavnih poteškoća. Recimo znam ljude kojima baš teško padne, pa im treba 2 dana da to sve izbace iz sebe.
Meni ne smeta, ali nikad je ne uzimam bez Cole, čisto da je malo soda nagrize za svaki slučaj.
User avatar
drag_gost
Posts: 5562
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#140 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by drag_gost »

Odlicna Pizza, najbolja daleko. Nakon nje Ragazzi u Hrasnom. Ko je jeo, znace. :D

Znam da je tema pizza, ali kada smo krenuli vec: Doneri - Baltazar i Lux, Sendvici - Pingvin. :D
User avatar
karanana
Posts: 47315
Joined: 26/02/2004 00:00

#141 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by karanana »

koji je minimum koji ce dostaviti u novo sarajevo?
je li moze ona jedna mala od 7-8 maraka?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#142 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

drag_gost wrote:Odlicna Pizza, najbolja daleko. Nakon nje Ragazzi u Hrasnom. Ko je jeo, znace. :D

Znam da je tema pizza, ali kada smo krenuli vec: Doneri - Baltazar i Lux, Sendvici - Pingvin. :D
Od ovog donera smo se svi u kući otrovali :run:
Nije mi se dalo u toj bolesti zvati inspekcije i ostalo.. ali užas

A Mahirova pica mi je svake godine sve gora... i sve slanija :sad:
User avatar
harlequin
Posts: 24
Joined: 31/12/2012 10:11
Location: Java

#143 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by harlequin »

karanana wrote:koji je minimum koji ce dostaviti u novo sarajevo?
je li moze ona jedna mala od 7-8 maraka?
Mala je 7 maraka, velika 15. Ne znam kakve dostave rade, jer ja ne naručujem nikad. Ako neću sam doći po nju i jesti je vruću, neću onda nikako. Nakon 5 minuta je to opanak, a ne pizza.
User avatar
drag_gost
Posts: 5562
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#144 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by drag_gost »

KatarinaKosaca wrote:
drag_gost wrote:Odlicna Pizza, najbolja daleko. Nakon nje Ragazzi u Hrasnom. Ko je jeo, znace. :D

Znam da je tema pizza, ali kada smo krenuli vec: Doneri - Baltazar i Lux, Sendvici - Pingvin. :D
Od ovog donera smo se svi u kući otrovali :run:
Nije mi se dalo u toj bolesti zvati inspekcije i ostalo.. ali užas

A Mahirova pica mi je svake godine sve gora... i sve slanija :sad:
Onda si ti prva osoba za koju sam cuo tako nesto. Meni je taj doner iz Baltazara daleko najbolji. Mada ni Lux ne kaska mnogo.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#145 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

drag_gost wrote:Onda si ti prva osoba za koju sam cuo tako nesto. Meni je taj doner iz Baltazara daleko najbolji. Mada ni Lux ne kaska mnogo.
Sve troje. Mada mislim da je bilo od kajmaka, jer smo uzeli doner sa kajmakom, ali klasično trovanje... ne dao Bog nikom.... Gdje je Lux?
User avatar
drag_gost
Posts: 5562
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#146 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by drag_gost »

Zao mi je sto to cujem, meni su opet ti kazem, odlicni bili uvijek. Pogotovo teleci. Lux je na Alipasinom, u somun na pari stavljaju doner. Uhh, ogladnih...
User avatar
karanana
Posts: 47315
Joined: 26/02/2004 00:00

#147 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by karanana »

meni je doner najbolji kod onog chike u onom chumezchichu u shoppingu na grbavici. lux mi je premasan.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#148 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by JThomas »

u odeonu u zanatskom centru na malti, prava pizza kakva bi trebala da bude. i ima i sa svinjskom šunkom i pršutom :D
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#149 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by Verocious »

KatarinaKosaca wrote:
drag_gost wrote:Odlicna Pizza, najbolja daleko. Nakon nje Ragazzi u Hrasnom. Ko je jeo, znace. :D

Znam da je tema pizza, ali kada smo krenuli vec: Doneri - Baltazar i Lux, Sendvici - Pingvin. :D
Od ovog donera smo se svi u kući otrovali :run:
Nije mi se dalo u toj bolesti zvati inspekcije i ostalo.. ali užas

A Mahirova pica mi je svake godine sve gora... i sve slanija :sad:
Ovo. Sumnjam da cu je ikada vise naruciti jer je zadnji put bila nejestiva koliko je slana bila :roll:
tony montana
Posts: 212
Joined: 30/11/2012 21:07

#150 Re: Pizzeria Mahir - Sarajevo

Post by tony montana »

Neki dan sam jeo kod Mahira,užas je pica bila,tijesto nula bodova za razliku od prije,odmah sam primijetio da više picu ne peku na drva.Jbg ljudi sebi stvorili ime,i sad kontaju da mogu na osnovu toga više zarađivat i fušerit.Al osjeti raja da to nije više ona stara pica. :roll:
Post Reply