Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Telemach
Posts: 15766
Joined: 13/10/2010 14:13

#20501 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ Nexus2

Poštovani,

Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam dostavite Vaše korisničke podatke u privatnoj poruci,kao i kontakt telefon.
Bit ćete kontaktirani od strane kolega,kako bi provjerili kvalitetu signala na Vašoj adresi,i ukoliko bude neophodno ,otvorili nalog za izlazak tehničke ekipe.

Srdačan pozdrav
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#20502 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by swatch »

Nexus2 wrote:Ovo meni nikako nije u redu. http://prntscr.com/6yo2nd
Već desetak dana sam primjetio da interneta, sad ima, sad nema, prekida čim dođe, pa opet.....da je spor, al kontam "riješit će se", al fakat je više ne izdrživo.......
Šta da se radi?
Ja kod sebe jos nisam uspio izmjeriti brzinu od 40 MBs. Mjerio na PCu, mjerio na tabletu, mjerio na telefonu i nema sanse da dodje do 40. Da crnjak bude veci svi uredjaji su u par metara od routera. Konekcija puca, ping leta na sve strane, kad ih nazoves znaju samo reci uradite restart uredjaja :cry: Dolazio lik kaze ne valja odlazni signal. Cackao nesto, zakacio se na mrezu svojim telefonom i otisao, zene bile kuci tako da se to nije ni provjerilo kako treba. Dodjem kuci, upalim PC i naravno problem je opet tu.

Sve u svemu jako jako loshe. Jebo 40 MBs kad ne smijes disati pored routera :cry:
Nexus2
Posts: 230
Joined: 16/11/2009 21:30
Location: KUPUJETE ONLINE - EVO LINK ZA POVRAT NOVCA https://www.ebates.com/r/BERBIC6?eeid=28187

#20503 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Nexus2 »

Telemach wrote:@ Nexus2

Poštovani,

Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam dostavite Vaše korisničke podatke u privatnoj poruci,kao i kontakt telefon.
Bit ćete kontaktirani od strane kolega,kako bi provjerili kvalitetu signala na Vašoj adresi,i ukoliko bude neophodno ,otvorili nalog za izlazak tehničke ekipe.

Srdačan pozdrav
Hvala na brzom odgovoru
Sad se malo popravilo, ali ni blizu onom kako je bilo.
http://prntscr.com/6yohc3

Javim podatke.
Nexus2
Posts: 230
Joined: 16/11/2009 21:30
Location: KUPUJETE ONLINE - EVO LINK ZA POVRAT NOVCA https://www.ebates.com/r/BERBIC6?eeid=28187

#20504 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Nexus2 »

Samo još da pohvalim korisničku službu i tehničara koji je došao.
Ja mislim da je ovo rekordno vrijeme od momenta prijave kvara, do momenta rješavanja....nije prošlo ni dva sata a problem riješen.
Hvala

sada je ovako
http://prntscr.com/6ypc8f
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#20505 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by smartXL »

^^
Mijenjali opremu?
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#20506 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Telemach wrote:@ Mustang1

Poštovani,

Ukoliko je u pitanju modem sa integrisanim routerom,u tom slučaju Vam nije potreban username i password (ukoliko želite uraditi konfiguraciju).Navedena polja Vam ostaju prazna i idete na opciju login.
Ukoliko imate još nekih pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav
IP Adresa koja je ? 192.168.1.1 nece
User avatar
holowey
Posts: 8461
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#20507 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by holowey »

Mustang1 wrote:
Telemach wrote:@ Mustang1

Poštovani,

Ukoliko je u pitanju modem sa integrisanim routerom,u tom slučaju Vam nije potreban username i password (ukoliko želite uraditi konfiguraciju).Navedena polja Vam ostaju prazna i idete na opciju login.
Ukoliko imate još nekih pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav
IP Adresa koja je ? 192.168.1.1 nece
pokrenes cmd, ukucas tracert google.ba i vidis preko kojeg gejtveja izlazis...
User avatar
Telemach
Posts: 15766
Joined: 13/10/2010 14:13

#20508 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ swatch

Poštovani,

Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam proslijedite Vaše korisničke podatke u privatnoj poruci,kao i kontakt telefon.Neko od kolega će Vas kako bi provjerili kvalitetu signala na Vašoj adresi.

Srdačan pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15766
Joined: 13/10/2010 14:13

#20509 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@Nexus2

Poštovani,

Zahvaljujemo se na povratnim informacijama.

Srdačan pozdrav :)
User avatar
Telemach
Posts: 15766
Joined: 13/10/2010 14:13

#20510 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@Mustang1

Poštovani,

Nažalost,potrebni su nam korisnički podaci kako bi mogli provjeriti o kojoj vrsti opreme se radi i dati Vam precizne informacije vezano za Vaš upit.Zamolit ćemo Vas da nam iste proslijedite u privatnoj poruci.

Srdačan pozdrav
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#20511 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by swatch »

Telemach wrote:@ swatch

Poštovani,

Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam proslijedite Vaše korisničke podatke u privatnoj poruci,kao i kontakt telefon.Neko od kolega će Vas kako bi provjerili kvalitetu signala na Vašoj adresi.

Srdačan pozdrav
Nema potrebe za intervencijom, jer vi ocigledno nemate pojma kako rijesiti probleme ovog tipa. Koliko servisera treba da prodje kroz moju kucu da bi se problem rijesio?

Kontakt podatke imate, vec sam vam pisao.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#20512 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by radeljas »

Ono sto sam ja iskusio sa telemachom bih nazvao vrh neprofesionalnosti. Negdje u septembru / oktobru prosle godine mojoj mami, penzionerki, je djevojka ponudila njihov duo paket gdje bi dobila telefonski uredjaj i besplatno koristenje valjda prvu godinu. Otprilike takva akcija. Posto mama ima skoro 80 to je zamolila da djevojka kontaktira mene, i ja sam se cuo sa njom i slozio se da uvedu to, iako ona vec ima obicni telemach paket. Djevojka nije spomenula nista oko CIPS prijave koju treba imati. Na kraju me zvao tehnicar iz auta da ide prema mojom mami i pitao ima li neko kuci i ima li ona tu CIPS prijavu. Ja sam rekao da nema i da niko nije ni spomenuo, ali da cemo izvaditi tokom sedmice. On rekao da ce se javiti poslije. Elem odveo mamu staru i bolesnu u CIPS, izvadio papir, i nakon toga niko nikad niti je dosao niti zvao. Podsjetio barem dva puta zovuci na njihov telefon, ali dzaba. Kada sam zvao trazio da uvedu meni u stanu njihov trio grande. Odgovorili da moraju provjeriti da li je moguce. Ja rekao da sam imao ponudu u sanducicu sa tel. brojem agenta koji prodaje. Ne, oni ce provjeriti. Proslo 2 -3 sedmice niko nista ne javlja. Nazvao ih opet, oept nisu stigli, nemaju opreme,nesto tako. Zvao agenta sa broja reklame. On rekao da je bio, provjerio i da moze telemah da cak komsija u ulazu do ima. Lik dosao do mene donio mi ugovor, ja potpisao. Niko nije dosao da uvede. Zvao ih, zvao njega, njih opet, trazio da dodju izvan radnog vremena ili u subotu. Dzaba. Zvali me usred radnog dana da ce dodci za 20 minuta. Ja pitao mogu li kasnije. Ne, oni su sad blizu kasnije mozda nece imati opreme. Hajde, uradite. Dosli, probali, skontali da signal nije dovoljno dobar. Doci ce za par dana da vide o cemu se radi. Naravno, nikad nisu dosli, niti se iko javio. Poslo je sad siguno pola godine od tog mog pokusaja da u dva stana "kupim" njihovu uslugu. Sad razmisljam o logosoftu, ali poslije svega zaista moram dobro razmisliti i raspitati se. Ali ja vjerujem da je ovo primjer kad se neka firma odnosi prema kupcu kao prema zadnjem idiotu. MOze se , monopol na sve strane.
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#20513 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Telemach wrote:@Mustang1

Poštovani,

Nažalost,potrebni su nam korisnički podaci kako bi mogli provjeriti o kojoj vrsti opreme se radi i dati Vam precizne informacije vezano za Vaš upit.Zamolit ćemo Vas da nam iste proslijedite u privatnoj poruci.

Srdačan pozdrav
Nema potrebe snaci cu se nekako
User avatar
Telemach
Posts: 15766
Joined: 13/10/2010 14:13

#20514 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ swatch

Poštovani

Pronašli smo Vaše podatke. Detaljno ćemo provjeriti Vaše navode i javiti Vam se sa povratnim informacijama, u što skorijem roku.
Izvinjavamo se zbog poteškoća koje imate sa uslugom interneta.

Srdačan pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15766
Joined: 13/10/2010 14:13

#20515 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ radeljas

Poštovani,

Pažljivo smo pročitali Vaše navode i zahvaljujemo se na vremenu koje ste izdvojili da nam se obratite. Radi cjelokupne provjere i pružanja kompletnog odgovora, ljubazno Vas molimo da nam dostavite potpune adresne podatke te ime i prezime nosioca ugovora,ili broj ugovora koji ste potpisali.
Potrudit ćemo se,nakon dostavljenih podataka,da reagujemo u što kraćem roku.
Ljubazno ćemo Vas zamoliti da prihvatite našu ispriku ukoliko priključenje čekate duže od predviđenog roka.

Srdačan pozdrav
User avatar
Maharadza
Posts: 16729
Joined: 30/01/2013 15:13

#20516 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Mustang1 wrote:
Telemach wrote:@Mustang1

Poštovani,

Nažalost,potrebni su nam korisnički podaci kako bi mogli provjeriti o kojoj vrsti opreme se radi i dati Vam precizne informacije vezano za Vaš upit.Zamolit ćemo Vas da nam iste proslijedite u privatnoj poruci.

Srdačan pozdrav
Nema potrebe snaci cu se nekako
Probaj 192.168.0.1

Kada uđe samo klikneš na login, polja username i password ostavi prazna. ;)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20517 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by channel10 »

Zenica, speedtest nece preko 5-6Mbps!!! Ima li jos neko problema sa brzinom u Zenici?
User avatar
odmor
Posts: 1158
Joined: 10/05/2006 12:42

#20518 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

channel10 wrote:Zenica, speedtest nece preko 5-6Mbps!!! Ima li jos neko problema sa brzinom u Zenici?
U Zenici sam, nemam problema.

Inace, zna li neko hoce li se dodati Hayat HD u listu?
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#20519 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

odmor wrote:
channel10 wrote:Zenica, speedtest nece preko 5-6Mbps!!! Ima li jos neko problema sa brzinom u Zenici?
U Zenici sam, nemam problema.

Inace, zna li neko hoce li se dodati Hayat HD u listu?
Bolje je pitanje zasto se Hayat ne izbaci iz ponude ? :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#20520 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

Mustang1 wrote: Bolje je pitanje zasto se Hayat ne izbaci iz ponude ? :D
Tako je, ne treba nam taj kič od kanala
User avatar
Telemach
Posts: 15766
Joined: 13/10/2010 14:13

#20521 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ channel10

Poštovani,

Da li još uvijek imate navedene poteškoće sa internetom ?

Srdačan pozdrav
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31560
Joined: 16/04/2011 18:46

#20522 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Ako imate problema samo sa WI Fi , onda pogledajte par stranica unazad kako smo rijesili
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20523 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by channel10 »

Telemach wrote:@ channel10

Poštovani,

Da li još uvijek imate navedene poteškoće sa internetom ?

Srdačan pozdrav
Nemam. Ne znam da li ima veze satnica i pad brzine? Primjetio sam da od recimo 19-20h pa do 22-23h pada redovno brzina. Hvala Bogu pa nisam neki zahtjevan korisnik :), tako da mi to nije neki bitan faktor u zivotu.
User avatar
aj_ba
Posts: 163
Joined: 29/10/2013 17:40
Location: Sarajevo

#20524 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aj_ba »

@Mustang1
Nema potrebe snaci cu se nekako
@radeljas - sve ovo sto je napisao momak... :sad:

@swatch
Nema potrebe za intervencijom, jer vi ocigledno nemate pojma kako rijesiti probleme ovog tipa. Koliko servisera treba da prodje kroz moju kucu da bi se problem rijesio?

Kontakt podatke imate, vec sam vam pisao.
Nije u redu i ne posluje se ovako sa korisnicima usluga. Ovo samo kod nas ima 100%. Ne moze biti da oni obavljau posao kako treba, a da se ovoliki broj ljudi žali. Uzeo sam za primjer samo posljednje postove.
Ne rješavate probleme korisnicima, uopšte!


@skafiskafsnjak
drug, napisao sam u prethodnim postovima da sam rijesio problem: "ping 10ms, download 26Mbps i upload 2,50Mbps." preko BG moda i tada mi npr. radi BF4, međutim nece nikad moci dalje od 26Mpbs ako je mode na BG only. Ako vama ostalima može da mjeri 39Mbps npr, što meni da ne radi i što da plaćam istu cijenu ako mi se ne pruža adekvatna usluga? Dolazio je neki tehnicar, parodija ziva. :lol: Lik neljubazan do bola i otisao sa rijecima da ne moze on tu ništa. Želim da mi ruter zamjene ili da iskljucim Telemachove usluge, jer ovo nema smisla. Hajde svi ovi problemi i nekako, ali neljubaznost i neznanje njihovo, ne mogu da tolerišem nikako. Čast izuzetcima, jer sigurno ima ljudi koji tu rade i obavljaju posao kako treba, ali valjda nemam sreće da s takvima razgovaram, već samo neke nesposobnjakovice dobijam.

Izmjerio sam svih 13 kanala na oba moda (BG only i BGN Mixed) ali nema konacne zadovoljavajuce opcije. Ako mi jedno radi, onda drugo ne radi itd..
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#20525 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by radeljas »

Telemach wrote:@ radeljas

Poštovani,

Pažljivo smo pročitali Vaše navode i zahvaljujemo se na vremenu koje ste izdvojili da nam se obratite.
Ja sam se vama obracao najmanje 8 puta telefonski. Rezultat je onaj koji sam naveo. Nijednu uslugu koju ste nudili, reklamirali, prodavali niste doveli do kraja. Niti ste se udostojili da javite bilo sta. Sad cu razmisliti da li i kako cu se javiti.
Telemach wrote:@
Potrudit ćemo se,nakon dostavljenih podataka,da reagujemo u što kraćem roku.
Brzinu reagovanja sam opisao i uvjerio se da je to prazna prica. Zvao, podsjecao, nije se nista promjenilo. Zasto sad da vjerujem da cete vi nesto promjeniti
Locked