Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#54626 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tnt-tunja »

Telemach wrote:
tnt-tunja wrote:Je li stvarno treba poceti prijetiti sa otkazivanjem usluga radi ovih malverzacija sa SK kanalima? Odjednom vecina kanala SK imaju hrvatskog komentatora...

S jedne strane je bezobrazluk sto se to odradilo "tajno" bez ikakvog obavjestenja, ali je drasticno veci bezobrazluk sto se i dalje o tome suti i ne komentarise se, vjesto se zaobilazi bilo kakav odgovor na to pitanje.
Neki dan mene pozivaju da predjem na neki vec paket i to i ja kada pitam sta se desava sa SK kanala, pa kaze ja nista nisam primjetila, ali cu svakako provjeriti...ma da niste primjetili da vam se ljudi toliko zale na to...
Zdravo tnt-tunja,

Na Vašem resiveru,u opciji korisnička podešavanja -jezici- možete promijeniti/podesiti jezik zvuka.
E to je to bahato ponasanje, je li vi stvarno mislite da smo mi ovdje hrpa neka glupana i da nam sad treba pomoci kako promijeniti jezik na resiveru???
Zasto se ne oglasite javno povodom ovih optuzbi... Ajmo sad jedno jednostavno pitanje, ukoliko vi nista niste mijenjali, zasto ja imam potrebu da mijenjam sa hrvatskog jezika na srpski???
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54627 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

tnt-tunja wrote:
U originalnoj Telemach digitalnoj shemi u Sarajevu, stanje sa Sport Klub kanalima je sljedeće:

1. Sport Klub 1 SD - pozicija 200 (ide srpska verzija kanala, iako na identifikaciji jezika piše bosanski).

2. Sport Klub 2 - 6 SD - pozicije 201 - 205 (ide dvojezična varijanta kanala, odnosno moguće je odabrati srpski ili hrvatski zvuk).

3. Sport Klub 1 SD HR - pozicija 206 (ide hrvatski zvuk).

4. Sport Klub 1 HD - pozicija 350 (ide srpski zvuk).

5. Sport Klub 2 - 3 HD; Sport Klub HD - pozicije 351 - 354 (ide dvojezična varijanta kanala, odnosno moguće je odabrati srpski ili hrvatski zvuk).
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#54628 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tnt-tunja »

crnivrag wrote:
tnt-tunja wrote:
U originalnoj Telemach digitalnoj shemi u Sarajevu, stanje sa Sport Klub kanalima je sljedeće:

1. Sport Klub 1 SD - pozicija 200 (ide srpska verzija kanala, iako na identifikaciji jezika piše bosanski).

2. Sport Klub 2 - 6 SD - pozicije 201 - 205 (ide dvojezična varijanta kanala, odnosno moguće je odabrati srpski ili hrvatski zvuk).

3. Sport Klub 1 SD HR - pozicija 206 (ide hrvatski zvuk).

4. Sport Klub 1 HD - pozicija 350 (ide srpski zvuk).

5. Sport Klub 2 - 3 HD; Sport Klub HD - pozicije 351 - 354 (ide dvojezična varijanta kanala, odnosno moguće je odabrati srpski ili hrvatski zvuk).
Sta ti pise na 350 ispod SK1 "LIVE" ili "DIREKTNO" to sto je dovjezicna varijanta i nije mi neko objasnjenje...
User avatar
ČičineBrčine
Posts: 675
Joined: 04/04/2013 14:02

#54629 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ČičineBrčine »

Kakve veze sad ima jel ide hr ili sr verzija SK...valjda je problem u kvalitetu slike koju dobijemo :run:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#54630 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tataćusak »

Kad cemo moci slusati bosanske komentatore
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54631 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

tnt-tunja wrote:
Sta ti pise na 350 ispod SK1 "LIVE" ili "DIREKTNO" to sto je dovjezicna varijanta i nije mi neko objasnjenje...
Piše "Direktno", dok na hrvatskoj verziji koja je na 206 (koju jedino imamo u SD varijanti) piše "Uživo".

Mada mislim da na srpskoj verziji piše "Direktno", a na hrvatskoj "Uživo" jer postoje posebne varijante Sport Klub 1 kanala, dok ostale "dvojezične" verzije imaju taj "Live" tag, jer se isti kanal emituje u 5 država.
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#54632 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

tataćusak wrote:Kad cemo moci slusati bosanske komentatore
prava adresa >>> http://sportklub.rs/Kontakt
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#54633 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by alipasijaner »

Telemach wrote:
alipasijaner wrote:@Telemach

Kada probam EON, sa Telemach mreze, na bilo kojem streamu/kanalu dobijem poruku "Information" - Content is blocked due to copyright issue.

A taman je proradilo kako treba...
Zdravo alipasijaner,

Da li Vam se još uvijek javlja navedena poruka ?
Hvala, vise se ne javlja greska i sve radi za 10
arelinho
Posts: 305
Joined: 23/06/2012 16:15

#54634 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by arelinho »

tataćusak wrote:Kad cemo moci slusati bosanske komentatore
Pa nisu ludi na SK da zaposle nekog našeg komentatora. :lol: :lol: Jedini komentatori iz BiH, a da valjaju su Edin Avdić i Vlado Majer. Ovaj prvi naravno za košarku, a ovaj drugi za tenis. :) :)
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#54635 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

arelinho wrote:
tataćusak wrote:Kad cemo moci slusati bosanske komentatore
Pa nisu ludi na SK da zaposle nekog našeg komentatora. :lol: :lol: Jedini komentatori iz BiH, a da valjaju su Edin Avdić i Vlado Majer. Ovaj prvi naravno za košarku, a ovaj drugi za tenis. :) :)
i cim zinu, odma' na strijeljanje... naravno, ne njih vec onog ko hi pusci u eter :skoljka:
c_g
Posts: 1156
Joined: 29/09/2016 01:52

#54636 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by c_g »

diablobih wrote:Ja komotno mogu na tvu da promjenim, ne znam o cemu pricate. I sta ima HD logo sa zvukom ?
Na Sport Klub 1 HD možeš da staviš drugi zvuk?

Pitanje za ove experte, kada će nam doći u ponudu SK 7, SK 8, SK 9 i SK 10? :kiss:
sasajev
Posts: 631
Joined: 20/06/2016 09:49

#54637 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sasajev »

Mene zanima koja je optimalna brzina interneta za ovaj Eon?
Kod mene se desava da HD kanali sjeckaju, a SD kanali gube rezoluciju, desava se ona pikselizacija.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54638 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

sasajev wrote:Mene zanima koja je optimalna brzina interneta za ovaj Eon?
Kod mene se desava da HD kanali sjeckaju, a SD kanali gube rezoluciju, desava se ona pikselizacija.
U postavkama web i mobilne aplikacije piše da je za visok nivo kvalitete videa potrebno internetska brzina do 4 Mbps, a na Smart TV aplikaciji visoka kvaliteta videa koristi do 7 Mbps internet brzine.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#54639 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

arelinho wrote:
tataćusak wrote:Kad cemo moci slusati bosanske komentatore
Pa nisu ludi na SK da zaposle nekog našeg komentatora. :lol: :lol: Jedini komentatori iz BiH, a da valjaju su Edin Avdić i Vlado Majer. Ovaj prvi naravno za košarku, a ovaj drugi za tenis. :) :)
Image

Oprosti mu Velide, kralju, šahu igre! :mrgreen:
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#54640 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SHTEVELEC »

Imam jedno pitanje u vezi EON-a - da li radi samo na ovim tv-ovima koji su na listi kao preporuceni? Imam Sony XD7005 tv i ne mogu nigdje naci da skinem aplikaciju, a bas mi nema smisla da se moze samo na onih 10-ak TV-ova koji su na listi
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54641 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

SHTEVELEC wrote:Imam jedno pitanje u vezi EON-a - da li radi samo na ovim tv-ovima koji su na listi kao preporuceni? Imam Sony XD7005 tv i ne mogu nigdje naci da skinem aplikaciju, a bas mi nema smisla da se moze samo na onih 10-ak TV-ova koji su na listi
Ako ti ne postoji aplikacija u Google Play Store-u kad ukucaš "EON United Group", onda ti TV vjerovatno nije podržan i nije moguće na njega instalirati aplikaciju za Smart TV, a ako i instaliraš moraš imati Extra ili Premium paket da bi mogao aktivirati OTP kod koji aplikacija izbaci pri prvom pokretanju, i bez kojeg nije moguće koristiti aplikaciju.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#54642 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SHTEVELEC »

crnivrag wrote:
SHTEVELEC wrote:Imam jedno pitanje u vezi EON-a - da li radi samo na ovim tv-ovima koji su na listi kao preporuceni? Imam Sony XD7005 tv i ne mogu nigdje naci da skinem aplikaciju, a bas mi nema smisla da se moze samo na onih 10-ak TV-ova koji su na listi
Ako ti ne postoji aplikacija u Google Play Store-u kad ukucaš "EON United Group", onda ti TV vjerovatno nije podržan i nije moguće na njega instalirati aplikaciju za Smart TV, a ako i instaliraš moraš imati Extra ili Premium paket da bi mogao aktivirati OTP kod koji aplikacija izbaci pri prvom pokretanju, i bez kojeg nije moguće koristiti aplikaciju.
Opet sam pokus'o i nema - ne kontam, relativno nov android tv solidne kofiguracije (quad core cpu, 2gb ram), kako nisu dali za njega podrsku, svasta... Paket imam, to nije problem
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#54643 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

pokusaj preko web browser-a, nekima je uspjelo.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#54644 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by alipasijaner »

SHTEVELEC wrote:Imam jedno pitanje u vezi EON-a - da li radi samo na ovim tv-ovima koji su na listi kao preporuceni? Imam Sony XD7005 tv i ne mogu nigdje naci da skinem aplikaciju, a bas mi nema smisla da se moze samo na onih 10-ak TV-ova koji su na listi
Bezveze, onako samo pitam... zasto bi na taj tv instalirao EON osim ako nije kao "drugi TV"... pretpostavka je da taj TV ne gledas na analogoiji... a u svakom slucaju mozes sa bilo kojeg podrzanog uredjaja napraviti "cast" na taj TV..
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#54645 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

SHTEVELEC wrote:
crnivrag wrote:
SHTEVELEC wrote:Imam jedno pitanje u vezi EON-a - da li radi samo na ovim tv-ovima koji su na listi kao preporuceni? Imam Sony XD7005 tv i ne mogu nigdje naci da skinem aplikaciju, a bas mi nema smisla da se moze samo na onih 10-ak TV-ova koji su na listi
Ako ti ne postoji aplikacija u Google Play Store-u kad ukucaš "EON United Group", onda ti TV vjerovatno nije podržan i nije moguće na njega instalirati aplikaciju za Smart TV, a ako i instaliraš moraš imati Extra ili Premium paket da bi mogao aktivirati OTP kod koji aplikacija izbaci pri prvom pokretanju, i bez kojeg nije moguće koristiti aplikaciju.
Opet sam pokus'o i nema - ne kontam, relativno nov android tv solidne kofiguracije (quad core cpu, 2gb ram), kako nisu dali za njega podrsku, svasta... Paket imam, to nije problem
Vjerovatno je godina proizvodje 2016 pa nece.
Podrzani uredjaji su Sony (Android) i Samsung (Tizen 3.0), godina proizvodnje 2017.
arelinho
Posts: 305
Joined: 23/06/2012 16:15

#54646 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by arelinho »

SHTEVELEC wrote:Imam jedno pitanje u vezi EON-a - da li radi samo na ovim tv-ovima koji su na listi kao preporuceni? Imam Sony XD7005 tv i ne mogu nigdje naci da skinem aplikaciju, a bas mi nema smisla da se moze samo na onih 10-ak TV-ova koji su na listi
Meni je noviji tv od tog pa nisam uspio naći aplikaciju preko play storea pa sam preko opere našao i instalirao. Radi mi uredno na tv-u. :-D
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54647 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Evo informacije za one koji žele koristiti EON Smart aplikaciju na svom TV-u.

Potrebno je sa stranice apkpure skinuti EON apk file i ručno instalirati aplikaciju.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#54648 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

Samo na android tv aparatima ili...
gidra
Posts: 3579
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#54649 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

semirsar wrote:Samo na android tv aparatima ili...
Naravno android.
Radi eon i na svakom Philipsu koji je isto android.
Ona lista koju je Telemach izbacio nije tačna niti relevantna.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54650 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

semirsar wrote:Samo na android tv aparatima ili...
Ja probao na mobitelu i android tv box-u i u oba slučaja radi Smart TV aplikacija, eh sad treba probati na ovim ostalim Samsung uređajima sa Tizenom i Philips uređajima sa androidom.
Locked