Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#20351 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Naplacujete poziv na 1360 ?

ahahah jao jao ciganije :D :D
euroBASIC
Posts: 78
Joined: 30/03/2015 15:45

#20352 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by euroBASIC »

hipija wrote:Covjek je napisao da nema samo on problem, vec i citav komsiluk, tako da nije do njegovih instalacija. Treba zvati i dosadjivati da dodju i da provjere sve- signal do razvodne kutije pa od nje do krajnjih korisnika. Uostalom racun ce doci uredan kao i da nije bilo smetnji.

Ovi internet i kablovski provajderi su se fino ogradili u ugovoru. Nigdje mogucnosti da bi oni mogli biti uzrok smetnji i pruzanja nekvalitetne usluge, vec sve ide preko ledja korisnika, koji mora placati penale zbog prijevremenog raskida sa provajderom koji nije u stanju pruziti uslugu odgovarajuceg kvaliteta.
Znam da imamo izbor hocemo li pristati ili ne, potpisivanjem ili nepotpisivanjem ugovora, ali gledajuci sa ljudske pa i poslovne strane to su potpuno nefer ugovori u kojima samo krajnji korisnik moze biti ostecen.

Ne znam je li se desilo da je neki nas internet/kablovski provajder u toku trajanja ugovora i zbog novonastale situacije gdje je usluga srozana na vrlo los nivo, oglasio se i priznao da je do njih i da nece vise naplacivati usluge zbog izuzetno loseg ili nikakvog kvaliteta, da ne govorim, da ce oni korisniku platiti, kao sto placa korisnik njima zbog prijevremenog raskida ugovora kojeg je inicirao korisnik.

Znam slucaj covjeka koji je umro nakon sto je koristio uslugu Moja TV mjesec-dva, i njegov sin iako se radi o visoj sili tj. smrti morao je platiti jos nekoliko mjeseci uslugu koja se nece koristiti zbog najopravdanijeg od svih razloga-smrti. Pa zar nije bilo fer kada se donese smrtovnica, reci ,ok, samo nam vratite opremu i platite dug za tekuci mjesec, ali ne, nema veze sto je mrtav, daj da ga jos oderemo. Umjesto,Dajemo vise, primjereni im je moto: Uzimamo i sa onoga svijeta

Ali na kraju cinjenica da zivimo u :bih: sve objasnjava :roll:
Evo moje iskustvo sa BH Telecom-om. Štekala mi je televizija nekoliko dana i odlučio sam ih zvati da prijavim smetnju. Naravno od te priče nije bilo ništa. Oni zabilježe "lafo" smetnju i ništa se ne desi. Normalno da se neće ništa desiti kad usmeno tražiš, lijepo napišem kroz 7 dana kako mi se nisu javili žalbu (tog i tog dana prijavio smetnju, TV komponenta mi ne radi od tog dana bla lba) i na protokol Direkcije Sarajevo. Odgovor je stigao u ROKU JEDAN DAN, i dolazili su monteri (provukli novu paricu do stana prvi sam sprat) i umanjen mi je bio račun za 40% (cca 12 dana od trenutka kad sam nazvao, jer oni to imaju u bazi moj poziv prema centru za korisnike, pa do dana rješavanja problema) Samo mi je krivo bilo što odmah nisam pisao reklamaciju. Inače kako sam skontao i ove sve Državne agencije, budžetske institucije, općine itd. samo napiši na papir, pošalji preporučeno, na ruke u protokol, da vidiš kako im je vatra pod nogama jer imaju max 7 dana da zvanično postupe (što prema vlastitim pravilnicima, a bogami i prema Zakonu o zaštiti potrošača)

Što se tiče drugog dijela, viša sila ili ne u Ugovoru je i to predviđeno (smrt). Zakonski nasljednik nasljeđuje sve dugove (krediti, dugovanja po nekom ugovoru, odgode plaćanja itd) i tu teško da se može riješiti. Možeš odgađati da plaćaš dok zvanično ne nasljediš imovinu,jer nasljeđivanjem imetka nasljeđuješ i dugove i Ugovore na snazi potpisane retroaktivno.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20353 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ NediM17

Poštovani,

Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam javite povratne informacije,koje smo Vam proslijedili u privatnoj poruci .

Srdačan pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20354 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

IGRA PRIJESTOLJA

Odlične vijesti za početak sedmice. Telemach će još jednom obradovati sve svoje korisnike. Od 20:05 h, omogućit ćemo otvoren signal HBO kanala svim korisnicima D3 digitalne televizije, tako da u premijeri mogu uživati i oni koji u svojim paketima nemaju navedene kanale :)

Image

Vaš Telemach
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#20355 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Koje pristupne podatke da koristimo za HBOGo? Da li će biti otključan i HBO HD?
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20356 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ DON_eARL

Poštovani,

Prvu epizodu serije "Igra prijestolja" večeras možete pratiti i na kanalu HBO HD.

Srdačan pozdrav
bubiba
Posts: 36
Joined: 26/08/2010 20:09

#20357 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bubiba »

@ Telemach

Poštovani,

Ljubazno bih Vas pitao da li ste proslijedili Nadležnom sektoru upite korisnika o povecanjima upload brzina na internet paketima koje nudite, i ako jeste, onda bih Vas ljubazno molio da nam kažete odgovor Nadležnog sektora?

Hvala
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20358 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@bubiba

Postovani,

Nazalost, trenutno nemamo vise informacija vezano za Vas upit.O svim novinama, kao i do sada, rado cemo obavijestiti sve nase korisnike.
Pozivamo Vas da nas i dalje pratite.

Srdacan pozdrav
User avatar
ossam
Posts: 67
Joined: 12/05/2014 10:45

#20359 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ossam »

Imam osjecaj da ce ponovo kad puste free hbo, i onda zakljucaju, da ˝povuce˝ i iskljuci produzeni paket i sl, pa zovi, trazi da ˝vrnu kak' triba˝...
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#20360 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hipija »

HBO ne pustaju vise promo svima, vec samo novim korisnicima. Da ga nemam i ja bih kukao na sve strane, ali imam na satelitu i sd i hd verziju i zadnjih mjesec dana nisam pogledao nista ni na HBO ni na Cinemax. :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#20361 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

http://www.speedtest.net/my-result/a/1240881149

:-?

Ovo preko mob... preko laptopa ne moze ni da se poveze i izmjeri ... :(

EDIT: evo i comp

Image

Telemach, promjeno sam Channel Width na 20h i Channel na 8 - obadvoje bilo automatski. Konekcija sad ok ... ne znam jel slucajnost...
Pitaj te svoje strucnjake moze li to veze imati :D
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2451
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#20362 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by cenecimoveocino »

Sram Vas bilo Telemach.
Jucer sam dobio racun kad na njem dodan i HBO Premium da platim 12KM :shock:
Sad ih zovem i kaze mi operater da je neko trebao ici dolje u prostorije da se doda taj paket,a niko nije isao iz porodice.Kaze on meni de prebaci na 200 da vidim jel otkljucan kad kanali HBO svi zakljucani i on ih odma otkljuca :-)
I sad on veli da ce mi doci novi racun bez obracunatog HBOa .
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20363 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ skafiskafsnjak

Poštovani,

Wireless mreža koju korisnik koristi radi na kanalu koji je podložna smetnjama iz okoline. Jedno od rješenja je korištenje drugog kanala koji je manje izložen interferencijama .U Vašem slučaju, promjenom frekvencije (kanala) izašli ste iz opsega gdje su interferencije od drugih uređaja bile jake.
Ukoliko imate još nekih pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20364 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ cenecimoveocino

Poštovani,

Kako bi mogli adekvatno odgovoriti na Vašu primjedbu, bit će nam neophodni Vaši korisnički podaci.
Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam iste proslijedite privatnom porukom.Nakon provjere, javit ćemo Vam se sa povratnim informacijama.

Srdačan pozdrav
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#20365 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Telemach wrote:@ skafiskafsnjak

Poštovani,

Wireless mreža koju korisnik koristi radi na kanalu koji je podložna smetnjama iz okoline. Jedno od rješenja je korištenje drugog kanala koji je manje izložen interferencijama .U Vašem slučaju, promjenom frekvencije (kanala) izašli ste iz opsega gdje su interferencije od drugih uređaja bile jake.
Ukoliko imate još nekih pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav
Pa samo pitao jeli to moguce, znaci jeste :D

Bilo je na auto ...
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#20366 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

Telemach wrote:@ NediM17

Poštovani,

Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam javite povratne informacije,koje smo Vam proslijedili u privatnoj poruci .

Srdačan pozdrav
Javio sam vam da i dalje imam problem, ali vidim da me kulirate. Kolega na 1360 rece da ja jedini zovem i prijavljujem kvar i da uz to sve lazem i da uopce nemam problem, ali evo vidim dolazite i u komsiluk i popravljate, a i ostavio sam vam slike.

I nemojte mi bezveze dolaziti kuci, kao sto rekoh, problem ima svaka kuca koja je skopcana na isti stub (a cak i okolne kuce koje nisu na istom stubu), prema tome, problem nije kod mene, udubite se, rjesavajte i trazite dalje.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20367 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@NediM17

Vaše navode ćemo provjeriti u najskorijem mogućem roku, kako bi se poteškoće efikasno riješile.
Zamolit ćemo Vas za samo malo strpljenja.
Zahvaljujemo se na saradnji.

Srdačan pozdrav,
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#20368 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

@ Telemach
vidim jos niste rijesili problem sa telefonijom

jutros me amidza zove iz Tuzle i pita sto si to auzet, skim to ti pricas

a niko telefeon dodtakao nije, sam sam u kuci i niti sam imao dolazni nit odlazni poziv
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20369 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@semir1988

Zamolit ćemo Vas da uradite reset uređaja na adresi. Izvršena je sinhronizacija Vašeg modema, te bi sada trebalo da nemate poteškoća sa uslugom telefonije. Očekujemo povratne informacije.

Srdačan pozdrav,
TRZAJBB
Posts: 55
Joined: 11/09/2013 10:51

#20370 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by TRZAJBB »

problem sa telefonima izgleda nerjesiv,pretezno zauzece,nema ci modula,ping 180,raskinucemo saradnju najvjerovatnije
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20371 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@TRZAJBB

Zamolit ćemo Vas za Vaše korisničke podatke. Bit će urađeno sve što je u našoj moći da se riješe poteškoće sa korištenjem usluga, koje navodite, te da ubuduće budete zadovoljni pruženom uslugom.

Srdačan pozdrav,
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#20372 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

Telemach wrote:@semir1988

Zamolit ćemo Vas da uradite reset uređaja na adresi. Izvršena je sinhronizacija Vašeg modema, te bi sada trebalo da nemate poteškoća sa uslugom telefonije. Očekujemo povratne informacije.

Srdačan pozdrav,
sad za sad je uredu
pozdrav
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#20373 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

@Telemach

Jucer su tehnicari dolazili i sredili sve na tavanu, medjutim problem i dalje prisutan. Posaljite opet nekog, neka pregleda pojacala, kablove i konektore na stubovima itd...

Sad je problem poceo da se desava u kracim intervalima, radi 15 minuta, pa ne radi minutu, i u krug.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20374 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@NediM17

Zahvaljujemo se na povratnim informacijama, Vaši navodi će detaljno biti provjereni.
Izvinjavamo se zbog poteškoća koje imate kao korisnik naših usluga.
Zamolit ćemo Vas za još malo strpljenja.

Srdačan pozdrav,
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20375 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@NediM17

Dobili smo informacije da su poteškoće sa signalom, na Vašem području, riješene.
Zamolit ćemo Vas za povratne informacije.

Srdačan pozdrav,
Locked