SDA-All about

User avatar
basicm
Posts: 10646
Joined: 16/01/2012 21:38

#87251 Re: SDA-All about

Post by basicm »

JoseMujica wrote: 16/05/2024 14:46 187 sranaka druže...još malo će svaka mjesna zajednica imati po jednu

najveća laž koju botovi ovdje plasiraju svakodnevno je da je ovo nekakva borba ili-ili

svakodnevno šire mržnju, strah i truju pričom da će svijet propast ako čmarni kolutići koje ližu izgube vlast...ja razumijem da će za njih svijet propasti, a nama neušemljenim je svejedno. Pala je SDA pa koga libo kitu sem njihovih lizača pakaša. Za nas obične ljude se svijet nije nimalo promjenio....mi idemo dalje

ps

ni Trojka ni SDA, samo Ramo a.s. :D

jedini iskreni političar trenutno :bih:
Ti bas volis ove tipa Esed Ramo i sl :)
User avatar
joint union
Posts: 2867
Joined: 31/01/2006 09:54

#87252 Re: SDA-All about

Post by joint union »

Chmoljo wrote: 16/05/2024 17:12
joint union wrote: 16/05/2024 15:55
Chmoljo wrote: 16/05/2024 15:33

zar nije grad potpisao da će provoditi Uredbu o postupku prijema u radni odnos?

tako sam i ja pisao žalbu poznanici, htjeli je zajebati i pored supervizora koji je glumio skretničara, pa su je na kraju ipak primili i molili da se ne šalje dalje. klocevi.
To ne bih znao, i ne znam vrijedi li to za konkurse za NO. Ma inace je tu zivi cirkus sta su napravili, no kad vidis sta je pozadina, skontas u cemu je fol.
Moglo bi se to osporavati, razvlaciti itd ako neko ima vremena i zivaca za to, no u ovom slucaju cisto sumnjam.
Nadzorni odbor?

To je onda nesto sasvim drugo. Ja sam za potpunu politizaciju nadzornih i upravnih odbora i prestanak glumljenja da to nisu stranacki ljudi.

Ovako se supljira i ogradjuje od glupih poteza, a onako se barem zna ko je ciji.

Supervizora u tim slucajevima nema, a kakva je tacno procedura u konkretnom slucaju ne znam napamet.
Upravo. Mada se i trenutno, iako se tvrdi drugacije, vrlo dobro zna ko je ciji. Sto ne mora cak biti iskljucivo stranka, vec samo dovoljno jak pojedinac iz iste.
Sa druge strane, "politika stranke" u javnim preduzecima, koju nam glasnogovornici stranaka koriste kao argument za politizaciju, ima samo jedan cilj, zaposljavanje (uhljebljavanje) "svojih". Bas kao u nadrealistima onomad. Tu zaista jesu svi u pet deka. Ja neke druge "politike" ne vidim.
putokaz1
Posts: 12536
Joined: 31/05/2014 23:56

#87253 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Bravo svi su u 5 deka
User avatar
JoseMujica
Posts: 27784
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#87254 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

basicm wrote: 16/05/2024 17:57
JoseMujica wrote: 16/05/2024 14:46 187 sranaka druže...još malo će svaka mjesna zajednica imati po jednu

najveća laž koju botovi ovdje plasiraju svakodnevno je da je ovo nekakva borba ili-ili

svakodnevno šire mržnju, strah i truju pričom da će svijet propast ako čmarni kolutići koje ližu izgube vlast...ja razumijem da će za njih svijet propasti, a nama neušemljenim je svejedno. Pala je SDA pa koga libo kitu sem njihovih lizača pakaša. Za nas obične ljude se svijet nije nimalo promjenio....mi idemo dalje

ps

ni Trojka ni SDA, samo Ramo a.s. :D

jedini iskreni političar trenutno :bih:
Ti bas volis ove tipa Esed Ramo i sl :)
da jer su to najiskreniji ljudi na našoj političkoj sceni...da nema njih ne bi znali kako to sve funkcionipe i još bi vjerovali u laži koje nam plasiraju
User avatar
joint union
Posts: 2867
Joined: 31/01/2006 09:54

#87255 Re: SDA-All about

Post by joint union »

putokaz1 wrote: 16/05/2024 19:03 Bravo svi su u 5 deka
U ovim stvarima jesu, u nekim drugim nisu, i to treba reci. Mozda su i nasa ocekivanja previsoka, zeljeli bi sve odmah, a to bas i ne ide tako. Naravno, nisu ni idealni niti je napredak toliki kolikim se predstavlja. Bitno je da nisu gori, jer ovako barem imamo kakav takav napredak a ne nazadak ili stagnaciju.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#87256 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Meni su opet fascinantniji reuf, denis gratz, ili bega, bivsi revolucionari
Ono bas su iskreni :mrgreen:
A_A_AKCIJA
Posts: 6058
Joined: 16/11/2009 02:54

#87257 Re: SDA-All about

Post by A_A_AKCIJA »

joint union wrote: 16/05/2024 14:02 Evo, kao mujicin advokat, imam ja iskustvo iz prve ruke. Konkurs na kojem je primljen kandidat koji se uopste nije pojavio na usmenom dijelu ispita (konkurs za NO Bazeni Otoka).
NO su imenovanja i tu će uvijek biti politički kandidat, jer mora provoditi politiku većine, tj skupštine KS ako je Kanton Sarajevo u pitanju. Ne možeš obezbijediti provođenje politike bez toga.

NO ima mandat i ne može ostati do penzije na toj poziciji, nego ga svake godine propituju. Dakle, to nije zapošljavanje nego imenovanje.
A_A_AKCIJA
Posts: 6058
Joined: 16/11/2009 02:54

#87258 Re: SDA-All about

Post by A_A_AKCIJA »

JoseMujica wrote: 16/05/2024 13:17 haj se ti prijavi pa se onda javi
Dokazuje onaj ko optužuje, vazda bilo.

Do tada si klevetnik, ko AvAv :D
User avatar
joint union
Posts: 2867
Joined: 31/01/2006 09:54

#87259 Re: SDA-All about

Post by joint union »

A_A_AKCIJA wrote: 16/05/2024 21:07
joint union wrote: 16/05/2024 14:02 Evo, kao mujicin advokat, imam ja iskustvo iz prve ruke. Konkurs na kojem je primljen kandidat koji se uopste nije pojavio na usmenom dijelu ispita (konkurs za NO Bazeni Otoka).
NO su imenovanja i tu će uvijek biti politički kandidat, jer mora provoditi politiku većine, tj skupštine KS ako je Kanton Sarajevo u pitanju. Ne možeš obezbijediti provođenje politike bez toga.

NO ima mandat i ne može ostati do penzije na toj poziciji, nego ga svake godine propituju. Dakle, to nije zapošljavanje nego imenovanje.
Nisi u pravu, dibidus, NO nisu imenovanja, zasto se onda bira preko javnog konkursa? Ako mislis da jesi, onda zahtjev u konkursu treba biti clanstvo u politickoj partiji, da vidim ko ce ga staviti. Onda ne trebaju ni javni konkursi, ukinite to. I samo jedno pitanje, kakva vi to bila "politika vecine" u viku, radu ili bazenima npr? Zar ta javna preduzeca ne bi trebala raditi u interesu gradjana, na isporuci sto bolje usluge, a ne za neke politike?
I da, ovo sto si gore napisao je cista prevara kandidata koji se na javni konkurs prijavljuju, a hudnici ne znaju da nemaju nikakve sanse jer nemaju odgovarajuce partijske clanske karte (mada je ovo nezakonito, tj clanovi NO ne bi smjeli uopste biti aktivni clanovi bilo koje stranke). Sa druge strane imaju troskove papirologije, vremena itd. Bilo bi preposteno od vas kad bi im to rekli.
A_A_AKCIJA
Posts: 6058
Joined: 16/11/2009 02:54

#87260 Re: SDA-All about

Post by A_A_AKCIJA »

joint union wrote: 16/05/2024 21:20 Nisi u pravu, dibidus, NO nisu imenovanja, zasto se onda bira preko javnog konkursa? Ako mislis da jesi, onda zahtjev u konkursu treba biti clanstvo u politickoj partiji, da vidim ko ce ga staviti. Onda ne trebaju ni javni konkursi, ukinite to. I samo jedno pitanje, kakva vi to bila "politika vecine" u viku, radu ili bazenima npr? Zar ta javna preduzeca ne bi trebala raditi u interesu gradjana, na isporuci sto bolje usluge, a ne za neke politike?
Ponavljam, Nadzorni odbor je organ koji ima mandat.
Osnovni cilj mu je da vrši nadzor nad organima uo, tj Upravnim odborom i Direktorom.
Čim dođe nova vlast, mijenja direktora, NO i UO.

Ne možeš biti stalno zaposlen u NO. To je honorarna funkcija, koja se u KS plaća 400 KM mjesečno, max. a često manje. Za Federaciju i državu ne znam, ali sam ovo prilično siguran.

Da, ta preduzeća moraju raditi u interesu građana.

Evo, pitam te kako bi SDA članovi NO i UO radili u interesu građana, da su ostali na pozicijama, a znamo da su svi bili stranački ljudi.
Kako znaš da ti neće doći kandidat koji sutra neće biti kupljen od SDA?

Da li bi SDA članovi NO i UO odobrili kupovinu tramvaja?
Zamjenu pruge?

Znamo odgovor.

Politike su tu da upravljaju tim firmama. Donose programe i postavljaju direktore, UO i NO kao organe koji kontroliraju provođenje.

Onog trenutka kada budemo imali stabilnu situaciju u državi, kada dobijemo dovoljno akata u firmama koji će biti bazirani na dugoročnim strategijama oko kojih se svi slažu, onda možda dobijemo situaciju da će u većini preduzeća biti samo profesionalci. Ovo je čak i jedan od prioriteta EU.

Da se ne zanosimo, ni na zapadu nisu samo profesionalci na tim pozicijama.

Kod nas je otežavajuća okolnost i jako male plate u odnosu na realan sektor. Jednostavno, kvalitetni ljudi već imaju bolje plaćene poslove.

Trojka danas ima veliki problem pronalaska normalnih, čestitih, poštenih, obrazovanih ljudi kojima se može vjerovati da nisu SDA.
User avatar
joint union
Posts: 2867
Joined: 31/01/2006 09:54

#87261 Re: SDA-All about

Post by joint union »

A_A_AKCIJA wrote: 16/05/2024 21:55
joint union wrote: 16/05/2024 21:20 Nisi u pravu, dibidus, NO nisu imenovanja, zasto se onda bira preko javnog konkursa? Ako mislis da jesi, onda zahtjev u konkursu treba biti clanstvo u politickoj partiji, da vidim ko ce ga staviti. Onda ne trebaju ni javni konkursi, ukinite to. I samo jedno pitanje, kakva vi to bila "politika vecine" u viku, radu ili bazenima npr? Zar ta javna preduzeca ne bi trebala raditi u interesu gradjana, na isporuci sto bolje usluge, a ne za neke politike?
Ponavljam, Nadzorni odbor je organ koji ima mandat.
Osnovni cilj mu je da vrši nadzor nad organima uo, tj Upravnim odborom i Direktorom.
Čim dođe nova vlast, mijenja direktora, NO i UO.

Ne možeš biti stalno zaposlen u NO. To je honorarna funkcija, koja se u KS plaća 400 KM mjesečno, max. a često manje. Za Federaciju i državu ne znam, ali sam ovo prilično siguran.

Da, ta preduzeća moraju raditi u interesu građana.

Evo, pitam te kako bi SDA članovi NO i UO radili u interesu građana, da su ostali na pozicijama, a znamo da su svi bili stranački ljudi.
Kako znaš da ti neće doći kandidat koji sutra neće biti kupljen od SDA?

Da li bi SDA članovi NO i UO odobrili kupovinu tramvaja?
Zamjenu pruge?

Znamo odgovor.

Politike su tu da upravljaju tim firmama. Donose programe i postavljaju direktore, UO i NO kao organe koji kontroliraju provođenje.

Onog trenutka kada budemo imali stabilnu situaciju u državi, kada dobijemo dovoljno akata u firmama koji će biti bazirani na dugoročnim strategijama oko kojih se svi slažu, onda možda dobijemo situaciju da će u većini preduzeća biti samo profesionalci. Ovo je čak i jedan od prioriteta EU.

Da se ne zanosimo, ni na zapadu nisu samo profesionalci na tim pozicijama.

Kod nas je otežavajuća okolnost i jako male plate u odnosu na realan sektor. Jednostavno, kvalitetni ljudi već imaju bolje plaćene poslove.

Trojka danas ima veliki problem pronalaska normalnih, čestitih, poštenih, obrazovanih ljudi kojima se može vjerovati da nisu SDA.
Haveru, ni na jedno moje pitanje nisi odgovorio😀. Skupstina u svakom momentu moze izglasati nepovjerenje NO.
Zakonski clanovi NO ne smiju biti aktivni clanovi stranaka. Kako mozes biti siguran da "tvoj" clan NO nece raditi kao sda i za sda? Clanska u dzepu kao bijeli luk za vampira, ako ima clansku nipa ne smiju mu prici sdaovci? Zasto izlaze javni konkursi za NO, koga se vara sa tim? Naravno da nemate kadra, a sa politikom koju vodite, necete ga ni imati. Imali ste fine ljude u bhtelekomu, koji su trpili pritiske od prethodne uprave, gdje su sad i sta bi? Nemoj Dinu savjetovati da ovo sto ti pises oko NO javno iznese.
Ovo oko (ne)odobravanja tramvaja je cisti spin i price za neuke. Dakle kada zaposljavas upravu (direktor je clan uprave preduzeca, ne zasebna jedinka. Cak samo direktor moze biti=uprava), trazis sta hoces, rekonstrukciju pruge, nove tramvaje, trolejbuse. Uneses to u plan preduzeca. Ako izabrani UO ili NO to nece, uprkos sto se obavezao, kako ranije rekoh, skine ga skupstina. Zasto mislis da nekog nipovca ne bi mogla kupiti sda? Ne bi bio prvi put.
Last edited by joint union on 16/05/2024 22:11, edited 1 time in total.
pemanapemani
Posts: 5397
Joined: 09/09/2008 15:12

#87262 Re: SDA-All about

Post by pemanapemani »

joint union wrote: 16/05/2024 19:39
putokaz1 wrote: 16/05/2024 19:03 Bravo svi su u 5 deka
U ovim stvarima jesu, u nekim drugim nisu, i to treba reci. Mozda su i nasa ocekivanja previsoka, zeljeli bi sve odmah, a to bas i ne ide tako. Naravno, nisu ni idealni niti je napredak toliki kolikim se predstavlja. Bitno je da nisu gori, jer ovako barem imamo kakav takav napredak a ne nazadak ili stagnaciju.
:thumbup:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11131
Joined: 27/04/2021 22:52

#87263 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

Kakav je ovo raspad sistema u novom gradu :shock:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27784
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#87264 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

A_A_AKCIJA wrote: 16/05/2024 21:08
JoseMujica wrote: 16/05/2024 13:17 haj se ti prijavi pa se onda javi
Dokazuje onaj ko optužuje, vazda bilo.

Do tada si klevetnik, ko AvAv :D
😂😂😂😂😂😂😂😂

Av Av je vazda pljuvao vlast...barem je u tome dosljedan

jel ti više vjeruješ Kifli kad je šupak lizao Don Neonku i Majki, Ženi, Kraljici u Prošnjaka ili ovome koji ih pljuje?

a npr. za mene je i prvi Kifla oholi šupak bio i to je i ostao
A_A_AKCIJA
Posts: 6058
Joined: 16/11/2009 02:54

#87265 Re: SDA-All about

Post by A_A_AKCIJA »

joint union wrote: 16/05/2024 22:05 Ako izabrani UO ili NO to nece, uprkos sto se obavezao, kako ranije rekoh, skine ga skupstina. Zasto mislis da nekog nipovca ne bi mogla kupiti sda
I onda izgubiš godinu dana dok to uradiš.

Ko je rekao da su NO članovi stranke?
Bira ih politika, tj moraju biti ljudi od povjerenja. Zakonski nisu članovi.

Imaš u BH Telecomu primjera ljudi koji su sada postavljeni a nemaju veze sa strankom.

Imaš ministara u kantonu koji nisu članovi isto tako.

Shvati kako hoćeš, ali u ovoj fazi, moraju se počistiti SDA kadrovi, direktori, UO i NO.
To je izvor korupcije, organi koji su štelil tendere, pravili planove samo sa tim u vidu.

Ja ti pišem kako jeste, a ti pričaš teoriju.
User avatar
anelsol
Posts: 3120
Joined: 10/05/2017 22:41

#87266 Re: SDA-All about

Post by anelsol »

A_A_AKCIJA wrote: 16/05/2024 21:55
joint union wrote: 16/05/2024 21:20 Nisi u pravu, dibidus, NO nisu imenovanja, zasto se onda bira preko javnog konkursa? Ako mislis da jesi, onda zahtjev u konkursu treba biti clanstvo u politickoj partiji, da vidim ko ce ga staviti. Onda ne trebaju ni javni konkursi, ukinite to. I samo jedno pitanje, kakva vi to bila "politika vecine" u viku, radu ili bazenima npr? Zar ta javna preduzeca ne bi trebala raditi u interesu gradjana, na isporuci sto bolje usluge, a ne za neke politike?
Ponavljam, Nadzorni odbor je organ koji ima mandat.
Osnovni cilj mu je da vrši nadzor nad organima uo, tj Upravnim odborom i Direktorom.
Čim dođe nova vlast, mijenja direktora, NO i UO.

Ne možeš biti stalno zaposlen u NO. To je honorarna funkcija, koja se u KS plaća 400 KM mjesečno, max. a često manje. Za Federaciju i državu ne znam, ali sam ovo prilično siguran.

Da, ta preduzeća moraju raditi u interesu građana.

Evo, pitam te kako bi SDA članovi NO i UO radili u interesu građana, da su ostali na pozicijama, a znamo da su svi bili stranački ljudi.
Kako znaš da ti neće doći kandidat koji sutra neće biti kupljen od SDA?

Da li bi SDA članovi NO i UO odobrili kupovinu tramvaja?
Zamjenu pruge?

Znamo odgovor.

Politike su tu da upravljaju tim firmama. Donose programe i postavljaju direktore, UO i NO kao organe koji kontroliraju provođenje.

Onog trenutka kada budemo imali stabilnu situaciju u državi, kada dobijemo dovoljno akata u firmama koji će biti bazirani na dugoročnim strategijama oko kojih se svi slažu, onda možda dobijemo situaciju da će u većini preduzeća biti samo profesionalci. Ovo je čak i jedan od prioriteta EU.

Da se ne zanosimo, ni na zapadu nisu samo profesionalci na tim pozicijama.

Kod nas je otežavajuća okolnost i jako male plate u odnosu na realan sektor. Jednostavno, kvalitetni ljudi već imaju bolje plaćene poslove.

Trojka danas ima veliki problem pronalaska normalnih, čestitih, poštenih, obrazovanih ljudi kojima se može vjerovati da nisu SDA.
Politika se toliko zgadila prosječnom čovjeku, da svako normalan koji posjeduje neko znanje i bavi se nekim poslom u privatnom sektoru neće da bude dio te priče, i to se žestoko reflektuje na kadrovsku politiku svake iole ozbiljnije stranke. To je vidljivo od ministarskih pozicija, upravljačkih struktura u preduzećima itd. Kvalitetnih kadrova u politici ima vrlo malo.
A_A_AKCIJA
Posts: 6058
Joined: 16/11/2009 02:54

#87267 Re: SDA-All about

Post by A_A_AKCIJA »

JoseMujica wrote: 16/05/2024 23:07 a npr. za mene je i prvi Kifla oholi šupak bio i to je i ostao
Iskreno, ti si tip koji mrzi Kiflu zbog svega što je on a ti nisi.

Visok, crn, mlad, dobra žena, odero guzove SDA... :D

Da ne tražim sada tvoje postove koji to potvrđuju.

Nema to veze sa politikom koju vodi, nego samo što to ide mimo tebe.

Ta će ba on priča.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27784
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#87268 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

A_A_AKCIJA wrote: 16/05/2024 23:12
JoseMujica wrote: 16/05/2024 23:07 a npr. za mene je i prvi Kifla oholi šupak bio i to je i ostao
Iskreno, ti si tip koji mrzi Kiflu zbog svega što je on a ti nisi.

Visok, crn, mlad, dobra žena, odero guzove SDA... :D

Da ne tražim sada tvoje postove koji to potvrđuju.

Nema to veze sa politikom koju vodi, nego samo što to ide mimo tebe.

Ta će ba on priča.
molim te nađi te postove koji to potvrđuju

a na svakom koraku imaš video uratke Kifle kako ljubi pakaš Izmetbegovićima. Ja sam ga upoznao kao takvog, a prvi utisak se teško mijenja
Seyfo
Posts: 4374
Joined: 23/08/2011 14:12

#87269 Re: SDA-All about

Post by Seyfo »

Gledaćete vi njega još duuugo.
putokaz1
Posts: 12536
Joined: 31/05/2014 23:56

#87270 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

joint union wrote: 16/05/2024 19:39
putokaz1 wrote: 16/05/2024 19:03 Bravo svi su u 5 deka
U ovim stvarima jesu, u nekim drugim nisu, i to treba reci. Mozda su i nasa ocekivanja previsoka, zeljeli bi sve odmah, a to bas i ne ide tako. Naravno, nisu ni idealni niti je napredak toliki kolikim se predstavlja. Bitno je da nisu gori, jer ovako barem imamo kakav takav napredak a ne nazadak ili stagnaciju.
Npr Kukic i Isak su nazadak.
Niksic Novalic nema razlike.
Da li je napredak odlazak Sebije?
A_A_AKCIJA
Posts: 6058
Joined: 16/11/2009 02:54

#87271 Re: SDA-All about

Post by A_A_AKCIJA »

JoseMujica wrote: 16/05/2024 23:15 prvi utisak se teško mijenja
A ima ih koji ga neće promijeniti ni pod gomilom dokaza

Fala, živio :thumbup:

Za tebe je SDA jednako NiP i ja nemam namjeru da te ubjeđujem.

Sve što sam pisao je zbog drugih koji zalutaju na forum.

Živio ti meni.
User avatar
joint union
Posts: 2867
Joined: 31/01/2006 09:54

#87272 Re: SDA-All about

Post by joint union »

A_A_AKCIJA wrote: 16/05/2024 23:09
joint union wrote: 16/05/2024 22:05 Ako izabrani UO ili NO to nece, uprkos sto se obavezao, kako ranije rekoh, skine ga skupstina. Zasto mislis da nekog nipovca ne bi mogla kupiti sda
I onda izgubiš godinu dana dok to uradiš.

Ko je rekao da su NO članovi stranke?
Bira ih politika, tj moraju biti ljudi od povjerenja. Zakonski nisu članovi.

Imaš u BH Telecomu primjera ljudi koji su sada postavljeni a nemaju veze sa strankom.

Imaš ministara u kantonu koji nisu članovi isto tako.

Shvati kako hoćeš, ali u ovoj fazi, moraju se počistiti SDA kadrovi, direktori, UO i NO.
To je izvor korupcije, organi koji su štelil tendere, pravili planove samo sa tim u vidu.

Ja ti pišem kako jeste, a ti pričaš teoriju.
Ne moras uopste izgubiti godinu, skupstina ih moze skinuti bilo kada, tj izglasati nepovjerenje.
Moraju biti ljudi od povjerenja? Cijeg? I stoji to u konkursu? Nikako da odgovoris zasto uopste organizujete konkurse, zasto ljudima nanosite materijalnu stetu, kad nisu ljudi od povjerenja?
Ja se slazem da se trebaju ukloniti kadrovi koji nanose stetu, ili su nekompetentni. Ili ne dodju na usmeni...uf, ovo moze. Ovo ti je ok?
Znam ja da ti pricas kako jeste, no znam i da si svjestan da to nije zakonito. To sto pricas kako jeste ne znaci da je to ispravno. To tvoje jeste je isto jeste kao i kod sda, ako ti tu ne vidis problem...
Ovakvim izborima nikad ne bi dobili Bluma u Energoinvestu, nego nekog Brankovica, jer jbg, Blum nije covjek od povjerenja. To sto je neki strucnjak, macku o rep. Shvatas li da po tim kriterijima ni Elon Musk ne bi mogao biti recimo direktor Elektroprenosa, jer jbg nije covjek od Okericevog povjerenja?Shvatas li da je ovo jedan od razloga propadanja naseg drustva? Shvatas li da se ovdje nimalo ne razlikujete od sda?
P.S. prethodni NO koji je skinut izabran je od NiPa i NS.
User avatar
joint union
Posts: 2867
Joined: 31/01/2006 09:54

#87273 Re: SDA-All about

Post by joint union »

putokaz1 wrote: 16/05/2024 23:26
joint union wrote: 16/05/2024 19:39
putokaz1 wrote: 16/05/2024 19:03 Bravo svi su u 5 deka
U ovim stvarima jesu, u nekim drugim nisu, i to treba reci. Mozda su i nasa ocekivanja previsoka, zeljeli bi sve odmah, a to bas i ne ide tako. Naravno, nisu ni idealni niti je napredak toliki kolikim se predstavlja. Bitno je da nisu gori, jer ovako barem imamo kakav takav napredak a ne nazadak ili stagnaciju.
Npr Kukic i Isak su nazadak.
Niksic Novalic nema razlike.
Da li je napredak odlazak Sebije?
Ova prva dvojica su sda produkti.
Ima razlike. Jedan je iza resetaka, drugi nije.
Jeste, ogroman.
putokaz1
Posts: 12536
Joined: 31/05/2014 23:56

#87274 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

joint union wrote: 16/05/2024 23:32
putokaz1 wrote: 16/05/2024 23:26
joint union wrote: 16/05/2024 19:39

U ovim stvarima jesu, u nekim drugim nisu, i to treba reci. Mozda su i nasa ocekivanja previsoka, zeljeli bi sve odmah, a to bas i ne ide tako. Naravno, nisu ni idealni niti je napredak toliki kolikim se predstavlja. Bitno je da nisu gori, jer ovako barem imamo kakav takav napredak a ne nazadak ili stagnaciju.
Npr Kukic i Isak su nazadak.
Niksic Novalic nema razlike.
Da li je napredak odlazak Sebije?
Ova prva dvojica su sda produkti.
Ima razlike. Jedan je iza resetaka, drugi nije.
Jeste, ogroman.
I drugi je zasluzio da zavrsi ...ali on nemoze ni da Prag prodje
A_A_AKCIJA
Posts: 6058
Joined: 16/11/2009 02:54

#87275 Re: SDA-All about

Post by A_A_AKCIJA »

joint union wrote: 16/05/2024 23:30 Ne moras uopste izgubiti godinu, skupstina ih moze skinuti bilo kada, tj izglasati nepovjerenje.
Moraju biti ljudi od povjerenja? Cijeg? I stoji to u konkursu? Nikako da odgovoris zasto uopste organizujete konkurse, zasto ljudima nanosite materijalnu stetu, kad nisu ljudi od povjerenja?
Ja se slazem da se trebaju ukloniti kadrovi koji nanose stetu, ili su nekompetentni. Ili ne dodju na usmeni...uf, ovo moze. Ovo ti je ok?
Znam ja da ti pricas kako jeste, no znam i da si svjestan da to nije zakonito. To sto pricas kako jeste ne znaci da je to ispravno. To tvoje jeste je isto jeste kao i kod sda, ako ti tu ne vidis problem...
Ovakvim izborima nikad ne bi dobili Bluma u Energoinvestu, nego nekog Brankovica, jer jbg, Blum nije covjek od povjerenja. To sto je neki strucnjak, macku o rep. Shvatas li da po tim kriterijima ni Elon Musk ne bi mogao biti recimo direktor Elektroprenosa, jer jbg nije covjek od Okericevog povjerenja?Shvatas li da je ovo jedan od razloga propadanja naseg drustva? Shvatas li da se ovdje nimalo ne razlikujete od sda?
P.S. prethodni NO koji je skinut izabran je od NiPa i NS.
Konkurs se raspisuje jer je takav zakon.
Nije Trojka izmislila pravila igre, nego samo igra po njima.
Nemoj očekivati da je ovo skupina blećaka koji će izgubiti utakmicu jer tumače pravila na svoju štetu.

Direktor, NO I UO će dugo još biti političke funkcije. Trojka nije napravila taj sistem, a ne može ga sama promijeniti. Mora se uklopiti a da ostvari ciljeve.
To se danas radi tako da će se na Konkurs prijaviti kvalitetni kadrovi koji ispunjavaju sve uvjete i imaju povjerenje stranaka na vlasti.

Ne može skinuti NO tek tako.

Mora im oboriti izvještaj. To je najčešće i zakonski jednom godišnje. Mora biti ekstreman slučaj da to uspiješ mimo toga. Opet, ja ti kažem kako je a ti insistiraš na teorijskoj mogućnosti koja postoji kao statistička greška.

Od povjerenja politika koje su dobile povjerenje građana. Ponovio sam sto puta. Ako stranka obeća novu prugu, mora imati poluge da to ostvari. U našem društvu su to direktor, UO, NO.
Ti opet po teoriji, ali Konkurs, najbolji... Da, ali sada, danas to ne radi i ne može.

Ostalo pričaš besmislice.
Blum je prvo bio politički podoban. Malo se informiraj.
Nije postojao direktor a da nije bio u Partiji. Bukvalno.

Musk ne bi nikada radio, jer je plata sranje. I to ignorišeš.
A zapravo imaš situaciju da je stranka preuzela odgovornost, a ne postoje kvalitetni ljudi koji zadovoljavaju kriterije i hoće tu platu.
Znaš li o kojim plaćama govorimo?

Vidim, radiš u BHTelecomu.
Znaš li da direktor privatne firme iz IT sektora kojeg lično znam ima ukupna godišnja primanja između 120.000 i 150.000 godišnje?
Ko ima takvu plaću u Telekomu? :D

Znaš li da direktor Lidla BiH ima plaću 100.000 KM? Mjesečnu.
Da menadžeri imaju u tom Lidlu stepenicu ispod, 20-30 hiljada, mjesečno.

I ti Muska spominješ...

NO BHTelecoma je skoro isti kao prošli, a ponovljen je izbor zbog proceduralne greške.

Kinezi su izbačeni iz svih poslova u američkoj mornarici jer nisu od povjerenja. Džaba Konkurs, državna služba ..

Arapi ne mogu dobiti poslove direktora vodovoda na zapadu jer se boje da ih ne potruju.

Arapima je USA zabranila kupovinu luka u USA zbog straha od terorizma.

Sve su to političke odluke.
Post Reply