Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
black
Posts: 17240
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#8476 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by black »

amar1994 wrote:NOOOrOOOOd znOOOOOO i kraj price :-? :run:

Image
Hadzija nas lijepi. Nadam se da te opet ne bihuzurim i da je sve kako treba. Voda je veceras uredno zatvorena u 22:57.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25187
Joined: 08/09/2005 20:08

#8477 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

black wrote:
Hadzija nas lijepi. Nadam se da te opet ne bihuzurim i da je sve kako treba. Voda je veceras uredno zatvorena u 22:57.
A šta si uradio povodom toga što ti je voda zatvorena (osim pisanja po forumu)? Jesi barem prepolovio račun viku? Ili umanjio za jednu trećinu?

Nemoj se bihuzuriti.
User avatar
black
Posts: 17240
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#8478 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by black »

Haris.ba wrote:
A šta si uradio povodom toga što ti je voda zatvorena (osim pisanja po forumu)? Jesi barem prepolovio račun viku? Ili umanjio za jednu trećinu?

Nemoj se bihuzuriti.
quote je sa fb stranice 'raja sa biroa' na kojoj je postavljena ova fotka :mrgreen:
nemoj se ti bihuzuriti zbog mene :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8479 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

A sta da uradi , samo na izborima nek uradi dovoljno je :thumbup: , pod uslovom da nisu namjesteni :lol: :run:
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#8480 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by addem »

Samo u Sarajevu nema vode gdje god odes ima. Hvala ovoj nesposobnoj vlasti, ovim retardima a posebno hvala Hadziji koji nas je prije tri godine kad je zasjeo posteno slagao da ce srediti situaciju. Hadzija lazov i licemjer nije ni cudo sto smo tu gdje jesmo.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#8481 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by julisiz es grant »

addem wrote:Samo u Sarajevu nema vode gdje god odes ima. Hvala ovoj nesposobnoj vlasti, ovim retardima a posebno hvala Hadziji koji nas je prije tri godine kad je zasjeo posteno slagao da ce srediti situaciju. Hadzija lazov i licemjer nije ni cudo sto smo tu gdje jesmo.
Ne bih nikom pristajao na muku ali u nekim dijelovima Sarajeva nikad ne nestaje vode...pitao sam na temi više puta kako to i nikada dobio zadovoljavajući odgovor.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8482 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Tako sto je za Poljine izgradjen poseban vodovod koji je kostao 6 miliona i koji crpi vodu negdje s Nahoreva cini mi se, a preko kojeg se snabdijeva i KCUS.

Vogosca ima takodjer svoju vodu.

A ove redukcije su iskljucivo stvar nesposobnosti i kleptomanije, nista drugo.
Ali, ne brinite. Sredice se to do izbora, pa ce nakon izbora opet sve na staro, tj. ovo kao sada.
Naravno, pod uslovom da opet pobijede isti, tj. SDA & Co.
Last edited by Dozer on 24/08/2017 13:42, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25187
Joined: 08/09/2005 20:08

#8483 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Dozer wrote:Tako sto je za Poljine izgradjen poseban vodovod koji je kostao 6 miliona i koji crpi vodu negdje s Nahoreva cini mi se, a preko kojeg se snabdijeva i KCUS.
TIšu ba. :zoka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8484 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by moonca »

amar1994 wrote:NOOOrOOOOd znOOOOOO i kraj price :-? :run:

Image
:shock: :?

:sad:
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8485 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Zasto da timsu? Treba sve da se zna.
Za "gospodu" se uredno, i expresno, izgradilo sve potrebno kako bi mogli imati vodu 24/7/365, i za to su se odmah i pare nasle.
A za buraniju ce se cekati - donacije.
A donacije vise - nema.
A nema jer su i sve prethodne - pokrala upravo "gospoda".
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#8486 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by nema me tamo »

Sinoc da legnem nema vode bilo 2..
Probudim se u 10 nema vode, sad 2 popodne nema vode.. :D
vnm
Posts: 1479
Joined: 08/07/2008 01:28

#8487 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by vnm »

nema me tamo wrote:Sinoc da legnem nema vode bilo 2..
Probudim se u 10 nema vode, sad 2 popodne nema vode.. :D
ne znam sta se zalis, to nije redukcija :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#8488 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by nema me tamo »

Jah eto zavrnuli je
User avatar
oldtajmer
Posts: 5193
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#8489 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by oldtajmer »

nema me tamo wrote:Sinoc da legnem nema vode bilo 2..
Probudim se u 10 nema vode, sad 2 popodne nema vode.. :D
a ti fino u hamam pa se razbaskari :D
http://www.isabegovhotel.com/index.php/ ... nutra#main


da bar supci zavrnu u jedan pa da ne moram zuriti kuci navece da se ko covjek okupam,bas je ovo iritantno u pm
Nedoumica
Posts: 180
Joined: 01/08/2006 11:49

#8490 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Nedoumica »

Ja kolko vidim redukcije su samo na potezu gdje živi FGR. Kod nas u predgrađu ima vode. Nas četvoro + okućnica jedva potrošimo 20 KM za najveće vrućine. Mada i u Hrasnom dok smo bili naša zgrada nije imala redukcija :?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#8491 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by nema me tamo »

Strogi FGR
Labirint
Posts: 2047
Joined: 24/06/2013 14:37

#8492 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Labirint »

nema me tamo wrote:Sinoc da legnem nema vode bilo 2..
Probudim se u 10 nema vode, sad 2 popodne nema vode.. :D
Radi se neki novi priključak možda, peti bunar se spaja sa šestim a onda sa četrdesetosmim. Sve ekipe su na terenu.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#8493 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by nema me tamo »

Hvala..
Nešto mora biti jer sam zaspao tad u 2 kad nije bilo, al' uvijek zavrnu od 1 do 5 skoro svaku noc..
I rijetkost je ovako po danu samo i kad ugase ugase tamo od 12 do 1 sad evo vec nema od 10 jutros..A pitanje je da li je dolazilo ikako..
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#8494 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by julisiz es grant »

Dozer wrote:Tako sto je za Poljine izgradjen poseban vodovod koji je kostao 6 miliona i koji crpi vodu negdje s Nahoreva cini mi se, a preko kojeg se snabdijeva i KCUS.

Vogosca ima takodjer svoju vodu.

A ove redukcije su iskljucivo stvar nesposobnosti i kleptomanije, nista drugo.
Ali, ne brinite. Sredice se to do izbora, pa ce nakon izbora opet sve na staro, tj. ovo kao sada.
Naravno, pod uslovom da opet pobijede isti, tj. SDA & Co.
Mislio sam više na Švrakino...to znam iz ličnog iskustva da, barem u onom dijelu za koji ja znam, vode uvijek ima.
pemanapemani
Posts: 5388
Joined: 09/09/2008 15:12

#8495 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by pemanapemani »

Nedoumica wrote:Ja kolko vidim redukcije su samo na potezu gdje živi FGR. Kod nas u predgrađu ima vode. Nas četvoro + okućnica jedva potrošimo 20 KM za najveće vrućine. Mada i u Hrasnom dok smo bili naša zgrada nije imala redukcija :?
U kojem predgrađu?

Kod mene u predgrađu nema vode.
Kada nestane u 23 h sve se nogom u guzicu lupam i pravim se da je 2 ujutru.

Isto tako, barem 2 puta sedmično nestane preko dana po dva tri sata.
Nedoumica
Posts: 180
Joined: 01/08/2006 11:49

#8496 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Nedoumica »

Vamo gdje je Memić rekao laku noć, MZ Stup I
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8497 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

julisiz es grant wrote:
Dozer wrote:Tako sto je za Poljine izgradjen poseban vodovod koji je kostao 6 miliona i koji crpi vodu negdje s Nahoreva cini mi se, a preko kojeg se snabdijeva i KCUS.

Vogosca ima takodjer svoju vodu.

A ove redukcije su iskljucivo stvar nesposobnosti i kleptomanije, nista drugo.
Ali, ne brinite. Sredice se to do izbora, pa ce nakon izbora opet sve na staro, tj. ovo kao sada.
Naravno, pod uslovom da opet pobijede isti, tj. SDA & Co.
Mislio sam više na Švrakino...to znam iz ličnog iskustva da, barem u onom dijelu za koji ja znam, vode uvijek ima.
pa sta vi mislite , da gro glasaca smije ostati bez vode :lol: :lol: :lol: :sax: :bih:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#8498 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by walk_M-A-N »

http://avaz.ba/lokalne-vijesti/sarajevo ... u-fekalije
 / Lokalne vijesti / Sarajevo
Rijeka Bosna presušila kilometar nizvodno od izvora
Izvor: F.Fočo
Mještani ilidžanskog naselja Lužansko Polje na mukama zbog smrada: Bosna presušila, a koritom teku fekalije
Autor: A. TABAK
23.08.2017 17:13 AAA
 29
Rijeka Bosna, koja dijelom protječe kroz naselje Lužansko Polje na Ilidži, svega kilometar od izvorišta u potpunosti je presušila. Mještani koji žive u ovom naselju već više od 40 godina ne sjećaju se da je korito ikad bilo ovako suho.
Presušeno korito
- Ovo više nije rijeka, sve više liči na potočić. Riblji svijet je skroz uništen, a izvorište Bačevo potpuno je iscrpilo ovaj riječni tok da bi snabdjelo građane vodom. Jedino što u koritu ostaju jesu fekalije jer kolektor godinama nije u funkciji - kazao je jedan od mještana.
Neki čak tvrde da je do nestanka vode došlo jer se s vodozahvata kod Rimskog mosta uzimaju velike količine vode za punjenje bunara s kojih se grad snabdijeva vodom.
Osim presušenog korita i smrada koji se širi naseljem zbog izlijevanja fekalija, već više od dva mjeseca pitka voda teče cestom, formirajući jezero. Veliki problem pravi Šefkiji Kovaču jer voda otječe u njegovu štalu.
- Ovo je sramota. Četiri puta sam se obraćao preduzeću „Vodovod i kanalizacija“, ali niko do sada nije ništa uradio. Morao sam prokopati na jednom mjestu da bih preusmjerio vodu da mi štala skroz ne propadne, a i životinje su mi ugrožene - kazao je Kovač.
Sejad Džuho ističe da je ekipa ViK-a izlazila jednom na teren da bi utvrdila kvar, ali da se nakon toga više nikad nisu vratili.
Strah od zaraze
- Grehota je koliko vode ovdje isteče, a svakodnevno građani imaju redukcije. Niko ništa ne poduzima da sanira ovaj kvar. Osim ovog problema, godinama muku mučimo i s izlijevanjem fekalija. Najgore je ljeti, jer od smrada ne možemo otvoriti prozore niti sjediti napolju, a to što se možemo zaraziti, ne zanima nikoga - kazao je Džuho.
U ViK-u bez odgovora
Kontaktirali smo ViK da bismo saznali šta se dešava s rijekom Bosnom u Lužanskom Polju. Međutim, iz preduzeća nisu odgovarali na naše pozive.
Ovo je u skladu sa onim što je rečeno, da se previše pumpa i uništava Bačevo.
A ovo da curi i da ne popravljaju se toliko ponavlja da je nevjerovatno.
I, sjeća li se ko ublehe sa Vladom u stalnom zasjedanju?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#8499 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by hladan.preminger »

Dozer wrote:A ja, evo, sad pratim potrosnju u ulazu od 8 stanova i 19 stanara, od kojih je 10 penzionera, 6 zaposlenih, i troje djece.

I po vodomjeru ispada da smo u protekla 2 dana potrosili 13 kubika vode (13.000 litara), odnosno da je svako od nas potrosio po 342 L za dan...

Kako nema vode ba? Vidite da je ima, i to u nevjerovatnim kolicinama...

Standardna EU potrošnja za normalne zivotne potrebe kreće se od 100l do 150l po danu.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#8500 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Roccohljup »

lako je vama trošiti 340l kad imate vode :D:D Malo vode, malo više zraka....a vodomjer se ko lud vrti :)
Post Reply