Sajam knjige Sarajevo

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
azdralovic
Posts: 4464
Joined: 29/05/2010 21:46

#76 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by azdralovic »

Image
http://img809.imageshack.us/i/photo0054g.jpg/

pazarilo se danas , 19km sve zajedno :)
lijep izbor, bukvalno nekih izadnja od prije godinu dvije po marku :D

sutra idem u novu turu, danas sam nesto u zurbi uletio
Briseida7
Posts: 15
Joined: 20/03/2011 18:35

#77 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Briseida7 »

Otisla danas sa cvrstom odlukom da necu kupiti vise od 5 knjiga i zavrsila sa malo vise. Ima na jednom standu, odmah na pocetku, nekih polovnih knjiga, super izgledaju, ali nisam mogla da rovarim jer mi je bilo previse vruce, a jos guzva, ali mislim da bi se moglo iskopati finih knjiga :)

http://img88.imageshack.us/i/p1020719n.jpg/
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#78 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by sadmire »

Briseida7 wrote:Otisla danas sa cvrstom odlukom da necu kupiti vise od 5 knjiga i zavrsila sa malo vise. Ima na jednom standu, odmah na pocetku, nekih polovnih knjiga, super izgledaju, ali nisam mogla da rovarim jer mi je bilo previse vruce, a jos guzva, ali mislim da bi se moglo iskopati finih knjiga :)

http://img88.imageshack.us/i/p1020719n.jpg/
bilo je za pretpostaviti da neces stati na samo 5!?
A sto se tice tih starih knjiga, i ja sam ih vidio, samo su nekako cudno poslozene pa u brzini nisam nasao nista sto bih spontano uzeo. A na drugom standu odmah iza, iz Bihaca, imaju isto starih knjiga, tamo nadjoh Kiklopa, al dok sam sve obisao, zaboravih ga kupiti! Steta, posto necu vise stici da odem, sacekat cu neku drugu priliku! Ionako ce mi trebati vremena da procitam ovih 13 sto sam kupio!
User avatar
Truba
Posts: 82668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Truba »

ja stare kupujem na siranu i pored merkatora godinama tako da se ne obazirem na stare knjige na drugim mjestima :D
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#80 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Sunrise00 »

ja na sajmu danas nista ne nadjoh :shock: jos maksuz odoh sama da fino protabirim :D
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#81 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by cyprus »

Ima li ikakvih knjiga a da se tiču političke situacije na dalekom istoku? Kina, Koreja? :D
User avatar
Truba
Posts: 82668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Truba »

:mrgreen: imam ja Voja Terić: Borba Kine iz 1949. :D još uvijek je građanski rat u kini :lol: :lol: :lol:

to sam od djeda maznuo :lol: :lol: :lol:
Briseida7
Posts: 15
Joined: 20/03/2011 18:35

#83 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Briseida7 »

sadmire wrote:
Briseida7 wrote:Otisla danas sa cvrstom odlukom da necu kupiti vise od 5 knjiga i zavrsila sa malo vise. Ima na jednom standu, odmah na pocetku, nekih polovnih knjiga, super izgledaju, ali nisam mogla da rovarim jer mi je bilo previse vruce, a jos guzva, ali mislim da bi se moglo iskopati finih knjiga :)

http://img88.imageshack.us/i/p1020719n.jpg/
bilo je za pretpostaviti da neces stati na samo 5!?
A sto se tice tih starih knjiga, i ja sam ih vidio, samo su nekako cudno poslozene pa u brzini nisam nasao nista sto bih spontano uzeo. A na drugom standu odmah iza, iz Bihaca, imaju isto starih knjiga, tamo nadjoh Kiklopa, al dok sam sve obisao, zaboravih ga kupiti! Steta, posto necu vise stici da odem, sacekat cu neku drugu priliku! Ionako ce mi trebati vremena da procitam ovih 13 sto sam kupio!
Moze li lista tih 13? :D
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#84 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by sadmire »

Briseida7 wrote:
sadmire wrote:
Briseida7 wrote:Otisla danas sa cvrstom odlukom da necu kupiti vise od 5 knjiga i zavrsila sa malo vise. Ima na jednom standu, odmah na pocetku, nekih polovnih knjiga, super izgledaju, ali nisam mogla da rovarim jer mi je bilo previse vruce, a jos guzva, ali mislim da bi se moglo iskopati finih knjiga :)

http://img88.imageshack.us/i/p1020719n.jpg/
bilo je za pretpostaviti da neces stati na samo 5!?
A sto se tice tih starih knjiga, i ja sam ih vidio, samo su nekako cudno poslozene pa u brzini nisam nasao nista sto bih spontano uzeo. A na drugom standu odmah iza, iz Bihaca, imaju isto starih knjiga, tamo nadjoh Kiklopa, al dok sam sve obisao, zaboravih ga kupiti! Steta, posto necu vise stici da odem, sacekat cu neku drugu priliku! Ionako ce mi trebati vremena da procitam ovih 13 sto sam kupio!
Moze li lista tih 13? :D
Vidi se da volimo liste!?
Ne znam hocul znati sve naslove napamet, nisam kuci da pogledam, al evo, pokusat cu. Ionako cu ih sve kadtad objaviti na svojoj listi procitanih knjiga.

M.V. Ljosa Tetka Julia i piskaralo
J. Diaz Kratki Cudnovati zivot Oscara zvanog Vao
A. Huxley Vrli novi svijet
K. Follet Treci Blizanac
A. Nikolaidis Mimesis
E. Suljagic Razglednice iz groba
S. Turrow Nevin
S. Larsson Muskarci koji mrze zene
I. Stone Zudnja za zivotom
jednu od J. Grishama
dvije od A.C Doyla o S. Holmsu,
i jos jednu koje se trenutno ne mogu nikako sjetiti! Bit ce prije da je nisam ni kupio!?

Sve u svemu pravi buckuris, za sve prilike i raspolozenja ponesto.
Jos sam htio kupiti Papagajevu teoremu, Samarkanda, Sahiba, Kiklopa, Ogled o sljepoci i Kako je lijepa moja vectra ili Sarajevo za pocetnike, ali ih u brzini ili nisam nasao ili sam odustao ili zaboravio kupiti.
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#85 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by SinjaD »

sadmire wrote:
SinjaD wrote:

Kupila Vrli N S za 9KM na jednom štandu, ne sjećam se imena, ali dolaze iz Prijedora. Inače ima svašta kod njih (i starog) i jeftino je.
taj iz Prijedora je pravo skup, ima dva standa, al je sve malo skuplje, pa VNS!
Meni se nešto učinili jeftini :roll:
Ma sve ti je to u pet deka.

Evo i moja lista spešeli for ju :-D
Ante Tomić - Čudo u Poskokovoj Dragi
Karlos Ejre - Čekajući snijeg u Havani
Erlend Lu - Naivan.Super.
Haksli - Vrli novi svijet
D. Adams - Autostoperski vodič kroz galaksiju (jedna od omiljenih, posuđena ne znam kome, nikad vraćena, pa kupih ponovo, 18KM tvrdi povez,kompletna serija u jednoj knjizi)
Aleksandar Nil - Slobodna djeca Samerhila (čitala,oduševila se, željela imati, a samo 7 markica)

Vidim kupio si Oscara zvanog Wao. Vidjećeš, super je knjiga, jako zabavna iako tužna.
Ako ti se svidi Lašon i poželiš pročitati i preostala dva dijela, pozajmit ću ti :)

Možda trknem opet u ponedeljak mada bi bilo bolje po kućni budžet da se suzdržim. :D
User avatar
Truba
Posts: 82668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#86 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Truba »

koji vam je đavo s tim hakslijem :D jel što je jeftin ili aktualan?

nije da se hvalim ali ja sam to ćitao 1997 :D
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#87 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by SinjaD »

komi wrote:koji vam je đavo s tim hakslijem :D jel što je jeftin ili aktualan?

nije da se hvalim ali ja sam to ćitao 1997 :D
Zar je aktualan? Zašto?
Ja imam spisak knjiga koje želim koji se vuče godinama (najgore je to što se nikad ne smanjuje jer ga konstantno dopunjavam :D ) . Vrli je odavno na tom spisku.

Ti čit'o '97? Eki... Šezdeset godina nakon što je napisaT? I ti si okasnio mensečini :D
User avatar
Truba
Posts: 82668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#88 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Truba »

pa tek sam tad naučilo čitat šta da radim bilo je turobno stoljeće :D
neocekivana_sila
Posts: 558
Joined: 22/09/2005 13:48

#89 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by neocekivana_sila »

u stisci sam s vremenom, da nije neko vidio

1. Price o gradovima, Andric
2. Razgovori, Sioran
3. Made in USA, Tribuson
4. Generacija P, Peljevin,
5. Depeche Mode - black celebration
6. Kapija filozofa, Cimer
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#90 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Sookie McSue »

neocekivana_sila wrote:u stisci sam s vremenom, da nije neko vidio

1. Price o gradovima, Andric
2. Razgovori, Sioran
3. Made in USA, Tribuson
4. Generacija P, Peljevin,
5. Depeche Mode - black celebration
6. Kapija filozofa, Cimer


ja sam ovu kupila na Laguninom štandu
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#91 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Sookie McSue »

ja nisam našla skoro ništa što sam prethodno zamislila - većinom su bila izdanja Geopoetike i Samizdata B92. Tako da sam na kraju kupila:

- V.S. Naipaul - Ulica Miguel
- Alberto Moravia - La Ciociara
- Gregorios Xenopoulos - Žena sa tri lika
- Laura Restrepo - Delirijum
- Luis Fernando Verissimo - Klub anđela
- Robert Zimmer - Kapija filozofa
- Ivo Andrić - Beogradske priče
- Jonathan Franzen - Sloboda ( :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D )

i po drugi put, Oskara zvanog Wao, jer sam prvobitnu knjigu posudila i nikad mi nije vraćena, a u međuvremenu je i emigrirala u drugi kanton. Malo me nervira prevod, ali podnošljivo je (za razliku od nekih sestrinih (tinejdžerskih) knjiga prevedenih kod nas, a u kojima se svako malo naiđe na prevodilačke poslastice tipa "Pravo smo se pofatali" i slično).
User avatar
Better Man
Posts: 16862
Joined: 01/10/2006 20:10

#92 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Better Man »

Samo prije kupovine treba prvo sve standove pregledati pa onda kupiti. Nova jergoviceva Knjiga poezije Pamti li svijet Oscara Schmidta? ima preko 500 stranica i radjena je u tvrdom uvezu i na standu izdavacke kuce Ljevak (oni su izdavaci Jergovica) kosta 35 KM, a na standu koji je odmah prekoputa njih Skolska knjiga kosta 43,30 KM, sto je skuplje za 8,30 KM. Zato dobro hledajte gdje kupujete, jer zasto bi ste nekom davali vise para, kad mozete platiti jeftinije. Na zimskom sajmu knjige vidio biografiju od Led Zeppelin koju je napisao Mick Wall i knjiga je u tvrdom uvezu ima preko 300 stranica + fotografije i kostala je 47 KM i bio je dsamo jedan primjerak. Tad je nisam uzeo, jer je bila otpakovana i djelovala mi je kao da je malo koristena (vjerovatno kako ljudi gledaju pa uzmu u ruke). Na ovom sajmu istu tu knjigu zapakovanu u celofanu na standu izadavcke kuce Ljevak koja je istu i izdala platim 30 KM. Na jednom standu vidim novu knjigu od Hornbya, ali je nisam uzeo na tom standu, jer su korice izlomljene, a nisu imali puno primjeraka i odem na stand izdavaca knjige i kupim istu bez da su korice ili stranice izlomljene ili ostecene.
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#93 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by butterfly_01 »

je li radi sutra sajam????
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#94 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by SinjaD »

butterfly_01 wrote:je li radi sutra sajam????
Naravno. I onda još u ponedeljak ali vjerovatno će se mnogi već prijepodne početi pakovati pa treba pohititi.
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#95 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by butterfly_01 »

SinjaD wrote:
butterfly_01 wrote:je li radi sutra sajam????
Naravno. I onda još u ponedeljak ali vjerovatno će se mnogi već prijepodne početi pakovati pa treba pohititi.
zahvaljujem na odgovoru... taman sutra poslije jutarnje kafice...
ima li strucne literature?
doktor78
Posts: 3064
Joined: 14/09/2006 11:02

#96 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by doktor78 »

komi wrote:koji vam je đavo s tim hakslijem :D jel što je jeftin ili aktualan?

nije da se hvalim ali ja sam to ćitao 1997 :D
Sta se hvalis :D
Mene je zaintrigirala ocjena da se radi o stivu vrlo slicnom Orwellovoj 1984. , a posto mi je to jedna od kultnih knjiga ,kontam, mor'o bih i ovo imat'
Last edited by doktor78 on 23/04/2011 19:56, edited 1 time in total.
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#97 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by SinjaD »

butterfly_01 wrote:
SinjaD wrote:
butterfly_01 wrote:je li radi sutra sajam????
Naravno. I onda još u ponedeljak ali vjerovatno će se mnogi već prijepodne početi pakovati pa treba pohititi.
zahvaljujem na odgovoru... taman sutra poslije jutarnje kafice...
ima li strucne literature?
Nisam baš zagledala detaljno ali ima. Ne znam tačno šta tražiš ali recimo ima neki Banjalučki štand na kojem su sve školske i stručne knjige.
User avatar
Truba
Posts: 82668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#98 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by Truba »

Image

je**** mi majku proši sajmovi pa sam ovaj odluzčio postiti
uglavnom sve iste knjige su na štandovima :D
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#99 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by addy_sa »

četiri stranice postova o sajmu a niko da spomene najprodavaniju hit knjigu "Ja, mahaluša 2 " :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#100 Re: Sajam knjige Sarajevo 2011

Post by nellington »

kiki-miki wrote:Ne volim te hit knjige čitati.Nego podsjeti me na onu Nives Celzijus i ono nešto njeno koje košta 2km. :lol: :lol:
Ćiro za marku kod Šahinpašića, Nives za dvije marke... Inflacija :D
Post Reply