Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#76 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

fandjo30 wrote:Prvo sto sam primjetio kao sto neko rece je ,da im auta izgledaju mnogo bolje na slikama nego uzivo.Vjerovatno zato sto su sva vozila slikana u hladovini.Druga stvar sto sam primjetio je da su na svim autima ofarbane celjusti na kocnicama.
Ne znam da li i koliko se moze spustiti cijena vozila ali su im cijene prejake sigurno za 3 milje u odnosu na ostale.Mislim da se moze naletiti na dobro auto jer je izbor velik.
Jbga i ormar iz ludih sedamdesetih kod mojih roditelja izgleda puno bolje na slici nego uzivo. :-) Nisu slikana u hladovini, slikaju gdje god stignu, obicno to bude na suncu ako o tome pricamo, nista profesionalno, najobicnijim fotoaparatom.
Auta koji oni dovedu su onakva kakva su ih dobili, na primjer vide se ostaci otvaranja vrata/gepeka u garazi i slicno, jedino sto im odrade je dubinsko ciscenje unutrasnjosti, to ce ti i sami oni reci.
Bolje i to nego da je auto ulickano.

To je sto se tice vanjstine i unutrasnjosti. Sto se tice mehanike i elektrike, ako je na redu neki servis to se odradi, inace nista drugo ne rade, ne mijenjaju gume, amortizere, kocione elemente... Isto tako, na autu bas sve mora funkcionisati, tako da ako ti na primjer ne radi neki el. prekidac to se promijeni na licu mjesta, imaju ekipu koja radi te stvari. Iz prve ruke.

To za celjusti kocnica ne znam odakle ti, ja sam bio tamo 2 puta, po sat vremena razgledavao razna auta i nisam primijetio nesto tako.

Eh 3 milje?! Bas ga pretjera. Cijene su im "prejake" milju, milju i po maksimalno u odnosu na ostale da ISTA valjaju. Plus dobijes dozivotnu garanciju na kilometrazu i porijeklo, sve papire auto od dana kad je proizveden i garanciju na motor i mjenac, koja istina na ukljucuje stvari tipa turbina ili lamela, ali na drugim mjestima ne dobijes nikakvu garanciju.
Mozes spustiti 5 stoja, milju maksimalno.
Cuj naletiti na dobro auto, haveru gdje jos u Bosni (i Hercegovini) imas izbor dobrih auta kao kod njih, ako kod njih "mozes naletiti na pokoje dobro", koji je to salon u BiH gdje su vecinom dobra auta pitam se. :roll:

Ako hoces sigurno dobro auto, koje je kupljeno u Njemackoj na lizing, servisirano u ovlastenom servisu, da dobijes sve transparentno, ukljucujuci i kupoprodajni ugovor Kramara s lizing kucom, u kojem pise i tacna cijena auta koju je Kramar platio, iz kuce koja ima sigurno 90% kupaca koji nemaju nikakav prigovor i pravo su zadovoljni, i ne bavi se sitnim podvalama tipa vracanje kilometraze, otidji u Kramar.

Ako hoces da rizikujes i trazis to sto kazes 3 milje jeftinije, onda uzmi auto koje ne znas ni ko je vozao, ni gdje, ni kad je servisirano i je li uopste, na kojem je uglavnom vracana kilometraza, gledaj na drugim mjestima.

Ja nemam nista s Kramarom, kod njih sam pazario jedno auto, i to ne sebi, da ga ne ureknem :) . Kad budem mijenjao svoje ili Kramar ili vani idem.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#77 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

Slike od vozila i vozilo uživo ostavljaju drugačiji dojam. Prodavcu je veoma stalo da slike izgledaju privlačno jer to dovodi potencijalnog kupca. Dolazak potencijalnog kupca je pola posla za iskusnog prodavca. Kramar ima jako dobar marketing, i dosta ulaže u marketing, kojem duguju ponajviše za dobro poslovanje. Njegova vozila ipak nisu onakva kakvim se u prvi mah čine - savršenim . To su službena vozila, koja su svakodnevno vožena. Službeno vozilo se u pravilu vozi grublje i nepažljivije, što ostavlja traga na vozilu bez obzira na održavanje. Međutim tri stvari su najbitnije kod njega, po kojima se on dosta razlikuje od drugih, a to su sigurno porijeklo vozila, tačna kilometraža i to da je vozilo održavano kod ovlaštenog servisera, i zbog toga ga ja preporučujem. Vidim da se pojavljuje još jedan auto salon u Ljubuškom ( Dalmi auto ), koji ih kopira. Moguće da su u pitanju neke međusobna veza između vlasnika, porodične ili se ipak radi o klasičnoj kopiji.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#78 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

condy wrote:Slike od vozila i vozilo uživo ostavljaju drugačiji dojam. Prodavcu je veoma stalo da slike izgledaju privlačno jer to dovodi potencijalnog kupca. Dolazak potencijalnog kupca je pola posla za iskusnog prodavca. Kramar ima jako dobar marketing, i dosta ulaže u marketing, kojem duguju ponajviše za dobro poslovanje. Njegova vozila ipak nisu onakva kakvim se u prvi mah čine - savršenim . To su službena vozila, koja su svakodnevno vožena. Službeno vozilo se u pravilu vozi grublje i nepažljivije, što ostavlja traga na vozilu bez obzira na održavanje. Međutim tri stvari su najbitnije kod njega, po kojima se on dosta razlikuje od drugih, a to su sigurno porijeklo vozila, tačna kilometraža i to da je vozilo održavano kod ovlaštenog servisera, i zbog toga ga ja preporučujem. Vidim da se pojavljuje još jedan auto salon u Ljubuškom ( Dalmi auto ), koji ih kopira. Moguće da su u pitanju neke međusobna veza između vlasnika, porodične ili se ipak radi o klasičnoj kopiji.
Upravo ovako. Ako neko iz bilo kojeg razloga ne moze otici vani po auto, Kramar je najbolje rjesenje ovdje.

Naravno nisu savrsena auta, ipak se radi o polovnjacima. I nisu ulickana sto je meni jako bitno. Ovo auto sto sam ja pazario je imalo manjih vizuelnih nedostataka (rub vrata i gepeka - od garaze, isparani rukohvati unutra, skinut mat na jednom mjestu s rucice mjenjaca), sto je po meni pozitivno, jer ako je auto ulickano onda tu prodavac obicno sakriva nesto.
User avatar
Qler
Posts: 23726
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#79 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler »

Ja sam opet gledao da kupim auto od vlasnika, tj neko ko je ayto vozio neko vrijeme, jer auto kuce u glavnom petljaju da sto vise zarade... Ovako uzeo auto, vozao covjek 4 godine, odrzavao u nuicu, dobio sam racune svih servisa... Nekako sigurnije...

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#80 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

Qler wrote:Ja sam opet gledao da kupim auto od vlasnika, tj neko ko je ayto vozio neko vrijeme, jer auto kuce u glavnom petljaju da sto vise zarade... Ovako uzeo auto, vozao covjek 4 godine, odrzavao u nuicu, dobio sam racune svih servisa... Nekako sigurnije...

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk

Ipak, takvi slučajevi kao kod tebe, kod nas su dosta rijetki. Ima onih koji i ne pokušavaju kao ti da dođu do takvog vozila već odmah traže kod neke auto kuće vozilo. Međutim, kod nas ljudi u pravilu ne održavaju redovno i propisno vozila odnosno gledaju da prođu što jeftinije pa vozilo krpe s vremena na vrijeme. Zbog toga, u pravilu vozilo sa naše ceste će biti više ishabano nego vozilo iz inozemstva jer su se slabo održavalo i jer su vožena po ishabanoj bh. cesti. Sasvim druga stvar, je to što naši dileri krpe havarisana vozila ili dovlače vozila koja su prešla 300kkm i prodaju ih pod 150kkm. To je klasična prevara koja se može izbjeći. Znači, vozilo koje je prešlo 200kkm vani je po meni dosta bolje od vozila koje je toliko prevalilo na našoj cesti, sa našim načinom održavanja.
Shavobass
Posts: 90
Joined: 06/01/2014 18:02

#81 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Shavobass »

po meni je najbolje kupovati auto koje je u Bosni kupljeno novo i koje je vlasnik redovno odrzavao u ovlastenom servisu.(a koji nije),plus vecina tih auta su malo presli i u odlicnom su stanju i sto je najvaznije novo auto kupuju samo bogati i 100% su dobro odzavana dok sirotinja kupuje izjebana auta in inozemstva i jos se kurci
Zlajs
Posts: 136
Joined: 31/07/2005 13:27

#82 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Zlajs »

bio sam u kramaru prije dvije godine i sva auta su im fino oprana i ociscena..nalickana. ono sto sam odmah primjetio je da su im auta preskupa i tada nisu imali auta ispod 13 000KM. Sto se kilometraze tice mislim da su sva vracena najmanje 50 000 km, ako ne kod nas onda u zemlji iz koje su uvezeni. price o tome da se kilometraza moze provjeriti u svakom ovlasteno servisu su laz, ovo mogu reci za VW i Renault jer sam ih licno provjeravao i dobio samo podatak o kupovini. moje misljenje je da neko sa podrucja SA kanotna nema potrebe ici tako daleko po auto...vjerujem da se isto auto moze naci blize i jeftinije.
User avatar
ranger
Posts: 2643
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#83 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ranger »

Zlajs wrote:bio sam u kramaru prije dvije godine i sva auta su im fino oprana i ociscena..nalickana. ono sto sam odmah primjetio je da su im auta preskupa i tada nisu imali auta ispod 13 000KM. Sto se kilometraze tice mislim da su sva vracena najmanje 50 000 km, ako ne kod nas onda u zemlji iz koje su uvezeni. price o tome da se kilometraza moze provjeriti u svakom ovlasteno servisu su laz, ovo mogu reci za VW i Renault jer sam ih licno provjeravao i dobio samo podatak o kupovini. moje misljenje je da neko sa podrucja SA kanotna nema potrebe ici tako daleko po auto...vjerujem da se isto auto moze naci blize i jeftinije.
za reno moze, u subotu provjeren jedan "ko nov" megane sa 160 hiljada na satu. nakon provjere receno nam je da je 2011 imao 180 hiljada. moze kolega itekako moze...
Zlajs
Posts: 136
Joined: 31/07/2005 13:27

#84 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Zlajs »

kolega moze ako je auto staro par godina i jer je pod garancijom i servisirano u ovlastenom servisu. ako je auto staro 4-5-6 godina i istekla mu je garancija, onda nema podataka poslije isteka garancije. jer i u drugim zemljama ljudi gledaju da sto manje plate servis i popravak pa ne idu uvijek u ovlasteni servis. ja sam gledao megana 2004. godiste 2012. godine i sve sto sam dobio od podataka je kad je i gdje je auto kupoljeno i da mu je zamjenjen neki senzor.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#85 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

@ ranger

Taj provjereni megane nije iz Kramara ?

@zlajs

Pričaš napamet bez ikakvih dokaza. Za tvoju informaciju, Kramar svakom kupcu pored servisne knjižice predaje i kompletan servisni listing od vozila. On kupuje vozila " sa lizinga ", nakon što lizing istekne.
User avatar
ranger
Posts: 2643
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#86 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ranger »

condy wrote:@ ranger

Taj provjereni megane nije iz Kramara ?

@zlajs

Pričaš napamet bez ikakvih dokaza. Za tvoju informaciju, Kramar svakom kupcu pored servisne knjižice predaje i kompletan servisni listing od vozila. On kupuje vozila " sa lizinga ", nakon što lizing istekne.
nije iz kramara, 2005.godina cini mi se...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#87 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

condy wrote:@ ranger

Taj provjereni megane nije iz Kramara ?

@zlajs

Pričaš napamet bez ikakvih dokaza. Za tvoju informaciju, Kramar svakom kupcu pored servisne knjižice predaje i kompletan servisni listing od vozila. On kupuje vozila " sa lizinga ", nakon što lizing istekne.
Da dodam na ovo, sto se tice servisne knjizice nije sve crno-bijelo. Naime u servisima nekih marki, konkretno Pezo, vlasnik auta nije duzan donositi servisnu knjizicu nakon sto garancija istekne. Dakle sve nakon 2 godine starosti ne mora biti u servisnoj knjizici. Obicno osim redovnih garancijskih servisa budu i dva zadnja servisa prije prodaje, jer vjerovatno to lizing kuca zahtjeva od vlasnika.

Medjutim, prije neko sto das kaparu prodavac u Kramaru ti posalje broj sasije, tako da mozes provjeravati sta ti je volja. Nakon kupovine dobijes certifikat gdje je auto prodano i servisirano, tako da postoje nacini da se sazne sve do u detalje.
preludezalude
Posts: 5774
Joined: 07/03/2012 00:09

#88 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by preludezalude »

Koju hoces servisnu knjigu? Sta hoces da pise da je mijenjano? Sve se zelje ispunjavaju. Pecat - 20KM.
Sve se to moze dobiti u Mostaru.
Tako da sva ta prica o servisnoj knjizi je samo zamazivanje ociju. Kad je auto staro preko 4-5 godina uzdaj se samo u svoje oci i u neovisnog servisera da pregleda auto.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#89 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

preludezalude wrote:Koju hoces servisnu knjigu? Sta hoces da pise da je mijenjano? Sve se zelje ispunjavaju. Pecat - 20KM.
Sve se to moze dobiti u Mostaru.
Tako da sva ta prica o servisnoj knjizi je samo zamazivanje ociju. Kad je auto staro preko 4-5 godina uzdaj se samo u svoje oci i u neovisnog servisera da pregleda auto.
Drug u vrijeme informisanosti kakva vlada danas samo se levatima mogu podvaljivati knjizice od 20 KM. Na svakom pecatu ima ime servisa, telefon, grad, cesto i web stranica. Dovoljno je poslati mail ili okrenuti broj telefona (ko zna Njemacki) da se provjeri jesu li pecati validni ili ne.

Druga stvar, servisna knjiga je samo slag na tortu, jer kako je auto na lizingu mora se svakako odrzavati u ovlastenom servisu.

Sto se tice price, uzeti tako s vana ili odavde, sto puta prezvakana prica na ovom forumu. Ceste karina, platezna moc slaba - Bosna je raj za kupiti polovno auto. :-)
Vidim neko gore napisa ko je ovdje kupio novo garant ima para da odrzava (tako nesto) - malo sutra, samo pogledaj koliko ih ima u oglasima starih po godinu-dvije, cesti slucajevi sve od rata, ljudi se zalete kupe novo na kredit pa nakon godinu skontaju da ne mogu otplacivati pa daj prodaji. Ovi drugi koji se ipak nategnu da otplacuju kredit nemaju para za odrzavanje pa je sve nakon isteka garancije sto se promijeni bonus. I generalno bez obzira ima li para ili ne zna se kako projecan Bosanac odrzava svoje auto. Ovi koji kupe novo pa odrzavaju propisno 5 godina pa ga prodaju, takvi su jako rijetki.
Shavobass
Posts: 90
Joined: 06/01/2014 18:02

#90 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Shavobass »

ado-šampion wrote:
preludezalude wrote:Koju hoces servisnu knjigu? Sta hoces da pise da je mijenjano? Sve se zelje ispunjavaju. Pecat - 20KM.
Sve se to moze dobiti u Mostaru.
Tako da sva ta prica o servisnoj knjizi je samo zamazivanje ociju. Kad je auto staro preko 4-5 godina uzdaj se samo u svoje oci i u neovisnog servisera da pregleda auto.
Drug u vrijeme informisanosti kakva vlada danas samo se levatima mogu podvaljivati knjizice od 20 KM. Na svakom pecatu ima ime servisa, telefon, grad, cesto i web stranica. Dovoljno je poslati mail ili okrenuti broj telefona (ko zna Njemacki) da se provjeri jesu li pecati validni ili ne.

Druga stvar, servisna knjiga je samo slag na tortu, jer kako je auto na lizingu mora se svakako odrzavati u ovlastenom servisu.

Sto se tice price, uzeti tako s vana ili odavde, sto puta prezvakana prica na ovom forumu. Ceste karina, platezna moc slaba - Bosna je raj za kupiti polovno auto. :-)
Vidim neko gore napisa ko je ovdje kupio novo garant ima para da odrzava (tako nesto) - malo sutra, samo pogledaj koliko ih ima u oglasima starih po godinu-dvije, cesti slucajevi sve od rata, ljudi se zalete kupe novo na kredit pa nakon godinu skontaju da ne mogu otplacivati pa daj prodaji. Ovi drugi koji se ipak nategnu da otplacuju kredit nemaju para za odrzavanje pa je sve nakon isteka garancije sto se promijeni bonus. I generalno bez obzira ima li para ili ne zna se kako projecan Bosanac odrzava svoje auto. Ovi koji kupe novo pa odrzavaju propisno 5 godina pa ga prodaju, takvi su jako rijetki.
Dragi moj Ado kod kramara su auta vecinom starosti od 3 do 5 godina,i sva su sluzbena auta(u prijevodu grobovi),a drugo jel ti stvarno mislis da samo sirotinja kupuje nova auta,imas bogatasa koji kupe novo auto,vozaju ga 2-3 godine,izvoza ga,dosati mu,onda ga prodaje ili ode u autosalon i zamjeni za novo uz doplatu.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#91 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

Shavobass wrote:
Dragi moj Ado kod kramara su auta vecinom starosti od 3 do 5 godina,i sva su sluzbena auta(u prijevodu grobovi),a drugo jel ti stvarno mislis da samo sirotinja kupuje nova auta,imas bogatasa koji kupe novo auto,vozaju ga 2-3 godine,izvoza ga,dosati mu,onda ga prodaje ili ode u autosalon i zamjeni za novo uz doplatu.
Otkud znas ovo sto sam podebljao, iz licnog iskustva, ili lupas napamet? Prvo otkud ti to da su sluzbena auta grobovi (vjerovatno analogija sa sluzbenim autima u Bosni), a drugo otkud ti to da Kramar uvozi te grobove?
Nisi ti haveru zakoracio u salon kod njega, a kamoli da si koje auto tamo probao, da ne govorim kupio.

Za ovo drugo, satro bogatas kupi, pa voza 2-3 godina pa proda, drug gdje ti zivis?! :? Ja sam u Sarajevu, nesto ne vidim tih bogatasa da kupuju nova auta i izvoza pa proda za 2-3 godine. I onih malo sto ima uglavnom kupuju auta koja malo ko ovdje moze priustiti i polovna. Cuj bogatasi i 2-3 godine, sto me nasmija. :lol:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#92 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mali_milojica »

@ado
Je li kramar kupuje auta u DE ili kod nas? Je li to nema ljudi u DE koji auto vozaju 2-3 godine,salji dalje,daj mi novi?
Slozio bih se s tobom da to nisu grobovi. Vecinom su to limuzine srednje klase,koje se gore vecinom voze na otvorenom i da su u biti to dosta dobra auta.
Shavobass
Posts: 90
Joined: 06/01/2014 18:02

#93 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Shavobass »

Za ovo drugo, satro bogatas kupi, pa voza 2-3 godina pa proda, drug gdje ti zivis?! :? Ja sam u Sarajevu, nesto ne vidim tih bogatasa da kupuju nova auta i izvoza pa proda za 2-3 godine. I onih malo sto ima uglavnom kupuju auta koja malo ko ovdje moze priustiti i polovna. Cuj bogatasi i 2-3 godine, sto me nasmija. :lol:[/quote]

Vjerum brate da ima i to dosta ljudi koji kupe nova auta i mjenjuju svake 2-3 godine,ja nepricam bezveze jer ti mogu nabrojati tonu ljudi od Tešnja,Jelaha,Doboj juga,Doboja i Maglaja.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#94 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by TheHound »

Shavobass wrote:
ado-šampion wrote:
preludezalude wrote:Koju hoces servisnu knjigu? Sta hoces da pise da je mijenjano? Sve se zelje ispunjavaju. Pecat - 20KM.
Sve se to moze dobiti u Mostaru.
Tako da sva ta prica o servisnoj knjizi je samo zamazivanje ociju. Kad je auto staro preko 4-5 godina uzdaj se samo u svoje oci i u neovisnog servisera da pregleda auto.
Drug u vrijeme informisanosti kakva vlada danas samo se levatima mogu podvaljivati knjizice od 20 KM. Na svakom pecatu ima ime servisa, telefon, grad, cesto i web stranica. Dovoljno je poslati mail ili okrenuti broj telefona (ko zna Njemacki) da se provjeri jesu li pecati validni ili ne.

Druga stvar, servisna knjiga je samo slag na tortu, jer kako je auto na lizingu mora se svakako odrzavati u ovlastenom servisu.

Sto se tice price, uzeti tako s vana ili odavde, sto puta prezvakana prica na ovom forumu. Ceste karina, platezna moc slaba - Bosna je raj za kupiti polovno auto. :-)
Vidim neko gore napisa ko je ovdje kupio novo garant ima para da odrzava (tako nesto) - malo sutra, samo pogledaj koliko ih ima u oglasima starih po godinu-dvije, cesti slucajevi sve od rata, ljudi se zalete kupe novo na kredit pa nakon godinu skontaju da ne mogu otplacivati pa daj prodaji. Ovi drugi koji se ipak nategnu da otplacuju kredit nemaju para za odrzavanje pa je sve nakon isteka garancije sto se promijeni bonus. I generalno bez obzira ima li para ili ne zna se kako projecan Bosanac odrzava svoje auto. Ovi koji kupe novo pa odrzavaju propisno 5 godina pa ga prodaju, takvi su jako rijetki.
Dragi moj Ado kod kramara su auta vecinom starosti od 3 do 5 godina,i sva su sluzbena auta(u prijevodu grobovi),a drugo jel ti stvarno mislis da samo sirotinja kupuje nova auta,imas bogatasa koji kupe novo auto,vozaju ga 2-3 godine,izvoza ga,dosati mu,onda ga prodaje ili ode u autosalon i zamjeni za novo uz doplatu.
Neki dokaz? Nesto mi ovo lici na klasicnu "Bosnjo" pricu punu supljaka. Ako imas kakve dokaze valjalo bi da ih podijelis s nama pa da i mi znamo. Ja pojma nemam kako Kramar posluje ali po onome sto sam cuo i vidio mi izgleda da si lupio.
Shavobass
Posts: 90
Joined: 06/01/2014 18:02

#95 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Shavobass »

Nemam lično,ali moj kolega sa posla uzeo peugeota 308 1.6 HDI,auta kao i sva vizuelno dobra,ulickana,čovjek bi rekao nova.Nakon mjesec dana crkla turbina,nazove on njih ali oni kao vele da to ne spada u garanciju.A vidim da nije jedini kome se to desilo tako da ta garancija "ne pije vode".
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#96 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

mali_milojica wrote:@ado
Je li kramar kupuje auta u DE ili kod nas? Je li to nema ljudi u DE koji auto vozaju 2-3 godine,salji dalje,daj mi novi?
Slozio bih se s tobom da to nisu grobovi. Vecinom su to limuzine srednje klase,koje se gore vecinom voze na otvorenom i da su u biti to dosta dobra auta.
Nisi pratio konverzaciju, naravno da ima u DE, ja sam pricao o Bosni, jer je bilo rijeci o ljudima u Bosni koji kupe auto pa prodaju nakon 2-3 godine kad izgustiraju. Ja sam se pitao gdje su ti ljudi.
Shavobass wrote:Nemam lično,ali moj kolega sa posla uzeo peugeota 308 1.6 HDI,auta kao i sva vizuelno dobra,ulickana,čovjek bi rekao nova.Nakon mjesec dana crkla turbina,nazove on njih ali oni kao vele da to ne spada u garanciju.A vidim da nije jedini kome se to desilo tako da ta garancija "ne pije vode".
Da ti je kolega na licu mjesta pitao spada li turbina u garanciju, odnosno sta sve spada u garanciju, ili da je makar citao papire koje je dobio od Kramara, znao bih da turbina, lamela i slicno ne spadaju u garanciju. Ja sam fino pitao prodavaca sta spada u garanciju kad sam gledao auto i on mi sve fino nabroji. Nista te na lazu, sve fino pise.

To da turbina rikne moze se desiti i kad kupis novo auto nakon sto predjes 5 k s njim. I vjeruj da nisu rijetki slucajevi. Ne moze Kramar za svako auto garantovati da ces ga voziti 5 godina i da neces imati marke ulaganja. :-) Na kraju krajeva ni salon ti to ne garantuje kad kupujes novo.

Slucajno, ja sam isto prije 2 mjeseca kupio Pezo 308 1.6 HDI, 2008. presao 124 k, za brata, dosad nikakvih problema. Auto kupljenu u Nirnbergu i vozano tamo. Na rubovima vrata i iznad kvake od gepeka vide se tragovi otvaranja u garazi, unutra malo je skinut mat lak s vrha mjenjaca, kao i mat na rukohvatima na vratima, znaci nema govora u nekom ulickavanju. Unutrasnjost je dubinski ociscena sto ti kazu cim otvoris auto. Prednje gume i zadnje disk-plocice bile za zamjenu, primijeceno kad je auto gledano, spustena cijena u vrijednosti tih dijelova.
Po kupovini auto odvezeno u Pezoov ovlasteni servis na pregled, zakljucak - auto u odlicnom stanju.

Drugi primjer, zenina kuma kupila A3 2.0 TDI 2007, preko 150 k na satu, prije godinu dana, auto izvanredno izgleda, ni jedan problem dosad. Treci, kolega koji radi sa mnom u kancelariji kupio P 308 HDI 2009., ljetos, ni jedan problem dosad.

Znaci, dosad su se javila trojica, jednom propali amortizeri, dvojici riknula turbina, i odmah Kramar ne valja, Kramar je smece, uvoze smece. A ljudi prodaju auta i auta. Obidji po servisima okolo pa pitaj za auto iz Kramara, koliko su ih pregledali i kakav im je zakljucak.

Jarane ja ne kontam ljude ovdje, sta treba da ti kazu, evo ti polovno auto koje je staro 5 godina i preslo u prosjeku 150 k, sta ti se god desi u narednih pola godine mi mijenjamo? Pa ima li to igdje? Pa ne rade ljudi taj posao iz zabave. :-)
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#97 Re: Odg: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by romeomoraprezivjeti »

Shavobass wrote:Nemam lično,ali moj kolega sa posla uzeo peugeota 308 1.6 HDI,auta kao i sva vizuelno dobra,ulickana,čovjek bi rekao nova.Nakon mjesec dana crkla turbina,nazove on njih ali oni kao vele da to ne spada u garanciju.A vidim da nije jedini kome se to desilo tako da ta garancija "ne pije vode".
Ko ce dati garanciju za vozilo koje je preslo preko 100 kk, moze samo lud. Evo ja da se bavim prodajom polovnih vozila nikad je ne bi dao,iz vise razloga. Pa taj 308 kad je bio nov ,imao je garanciju od dvije godine i 100 kk predjenih ali je kostao preko 30 tisuca maraka,i on bi sad kad je auto staro 4,5 ili 6 godina i kosta u pola manje da ima garanciju?! Nema logike prijatelju.

poslano s moga Sonija Ze:-D
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#98 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by TheHound »

Shavobass wrote:Nemam lično,ali moj kolega sa posla uzeo peugeota 308 1.6 HDI,auta kao i sva vizuelno dobra,ulickana,čovjek bi rekao nova.Nakon mjesec dana crkla turbina,nazove on njih ali oni kao vele da to ne spada u garanciju.A vidim da nije jedini kome se to desilo tako da ta garancija "ne pije vode".
Kao sto sam i pretpostavio.
Ljudi kupe auto staro 5 godina i hoce garanciju kao da je novo. Kod njih je mislim garancija na motor i mjenjac i to fino pise.
Dakle tvoja prica ne pije vode tako da ipak ostaje da su vjerovatno najbolji prodavac polovnih vozila u BiH.

Licno sam razmiljao dugo gdje kupiti auto, za sad je Kramar prvi kandidat dok ne vidim neke konkretne dokaze protiv njih.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#99 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Mlad i Nevin »

Crkne turbina nakon 150 000 km i to treba biti nešto čudno? Veliki dio kilometraže je on proveo sa gasom do poda na autobahnu...
meapervitas
Posts: 55
Joined: 15/01/2014 07:50

#100 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by meapervitas »

što se tiče kramara, ima i pozitivnih i negativnih iskustava, dosta su ih prodali i voze se našim cestama, a takođe, dvojici prijatelja se desilo da su im probali prodati "*uda pod bubrege", naime za oba vozila su tvrdili sa nisu udarana i farbana a pregledom vozila bilo je više nego očito da su poprilično farbani i sklapani od polovnih dijelova (šajbe različitih godišta, tragovi farbanja na kederima i lajsnama, karambolka prefarbana a bila ranije druge boje itd.) napominjem da je pregled radio autolimar
Locked