Split - Sarajevo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#76 Re: Split - Sarajevo

Post by vazi »

izvinjavam se, nije split - sarajevo ali ne znadoh gdje drugo da pitam :)

zna li neko postoji li ta mogucnost (ne mogu je naci na netu) kakve su cijena rent a car npr zadar aerodrom - kupres (ne treba mi bas kupres , moze i duvno, livno ili mostar...negde gdje ima podruznica da se vozilo moze ostaviti) znaci koje rent a car kompanije rade relaciju cro-bosna? ovo sto nadjoh sve je povrat vozila u Cro a meni treba samo jedan smjer cro-bih.

hvala na ev odgovoru
blue tabu
Posts: 71
Joined: 21/04/2010 12:39

#77 Re: Split - Sarajevo

Post by blue tabu »

nedims wrote:Da li je neko isao ovim putem sto ga postavi @haris...Jablanica - kroz park prirode Blidnje - Poklecani - Imotski...
Cuo sam da ima makadamska dionica (ne znam koliko je duga i kakva je). Volio bi otici u Blidnje...nisam nikada bio tamo...ali me plasi taj makadam. Zna li neko o tome...da se ne zaletim i skrsim auto. Mozda su ga u medjuvremenu asfaltirali.

Opće nije los put preko Blidinja, ima jedan dio makadama, ali su radili cestu... brzo se dodje na odrediste, a imas sta vidjeti od prirodnih ljepota Blidinjeg jezera i okoline...neces ici djelom makadam ceste 40-50 km/h ...
Sharif
Posts: 187
Joined: 23/08/2012 10:45
Location: Malo vamo, malo tamo

#78 Re: Split - Sarajevo

Post by Sharif »

vazi wrote:izvinjavam se, nije split - sarajevo ali ne znadoh gdje drugo da pitam :)

zna li neko postoji li ta mogucnost (ne mogu je naci na netu) kakve su cijena rent a car npr zadar aerodrom - kupres (ne treba mi bas kupres , moze i duvno, livno ili mostar...negde gdje ima podruznica da se vozilo moze ostaviti) znaci koje rent a car kompanije rade relaciju cro-bosna? ovo sto nadjoh sve je povrat vozila u Cro a meni treba samo jedan smjer cro-bih.

hvala na ev odgovoru
http://www.zadar-airport.hr/en/rent-a-car
https://www.hertz.hr

Hertz izgleda moze. Nazalost ne moze se cijena dobiti "online", nego ih moras nazvati kad je destinacija / drop-off druga drzava.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#79 Re: Split - Sarajevo

Post by vazi »

Sharif wrote:
vazi wrote:izvinjavam se, nije split - sarajevo ali ne znadoh gdje drugo da pitam :)

zna li neko postoji li ta mogucnost (ne mogu je naci na netu) kakve su cijena rent a car npr zadar aerodrom - kupres (ne treba mi bas kupres , moze i duvno, livno ili mostar...negde gdje ima podruznica da se vozilo moze ostaviti) znaci koje rent a car kompanije rade relaciju cro-bosna? ovo sto nadjoh sve je povrat vozila u Cro a meni treba samo jedan smjer cro-bih.

hvala na ev odgovoru
http://www.zadar-airport.hr/en/rent-a-car
https://www.hertz.hr

Hertz izgleda moze. Nazalost ne moze se cijena dobiti "online", nego ih moras nazvati kad je destinacija / drop-off druga drzava.
hvala ti :thumbup: , poslala sam im mail pa vidjet cemo, nadam se da ce odgovoriti.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#80 Re: Split - Sarajevo

Post by nedims »

Hvala vam na odgovorima i sugestijama...
Odustajem od te relacije iako mi je velika zelja vidjeti park prirode Blidnje ...
User avatar
Qler
Posts: 23721
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#81 Re: Split - Sarajevo

Post by Qler »

Ja trebam u Drvenik sad za vikend, da li da idem na Doljena ili ta varijanta Ljubiski pa dole, valja li to? Gdje cu izaci?
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#82 Re: Split - Sarajevo

Post by gurabija78 »

Qler wrote:Ja trebam u Drvenik sad za vikend, da li da idem na Doljena ili ta varijanta Ljubiski pa dole, valja li to? Gdje cu izaci?
ako budes isao na granicni prelaz Bijaca kod Ljubuskog, mozes autoputem izaci na Ploce pa dalje magistralom.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#83 Re: Split - Sarajevo

Post by goran16v »

Qler wrote:Ja trebam u Drvenik sad za vikend, da li da idem na Doljena ili ta varijanta Ljubiski pa dole, valja li to? Gdje cu izaci?
Osim Doljana imas 2 varijante, 1. je pomenuti GP Bijaca do koje dodjes skretaljem lijevo iz Ljubuskog sa kojeg dodjes u Komin/Ploce, a drugi je Prud do kojeg dodjes ako iz Ljubuskog produzis pravo i dodjes u Vid/Metkovic kruzni tok. Za Drvenik je 1. varijanta bolja. U oba slucaja put solidan.
User avatar
Qler
Posts: 23721
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#84 Re: Split - Sarajevo

Post by Qler »

Koliko kosta ta dionica auto puta? Znaci u Ljubuskom na kruznom izadjem hajmo reci na juznom izlazu, znaci ne produzim u grad nego dole idem, i samo picim pravo?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#85 Re: Split - Sarajevo

Post by goran16v »

Qler wrote:Koliko kosta ta dionica auto puta? Znaci u Ljubuskom na kruznom izadjem hajmo reci na juznom izlazu, znaci ne produzim u grad nego dole idem, i samo picim pravo?
Autocesta kroz BiH (komadic) je besplatan, ne znam da li se i koliko placa komda do Ploca, vrlo je moguce nista.
Ako se dobro sjecam, od raskrsnice za Medjugorje pa prvom kruznom toku se ide lijevo, pa na sljedecem semaforu desno (mislim da imaju putokazi), pa na sljedecem kruznom toku lijevo (sto je predpostavljam sjuzni izlaz iz tvog posta) i picis pravo. Kad prodjes neki auto otpad naici ces na skretanje lijevo i putokaz za GP Bijacu.
Ako se odlucis da skrenes za GP BIjaca odmah poslije granice sa autoceste ces imati odvajanje desno kojim mozes doci do Kule Norinske (desna obala Neretve otprilike na 1/2 izmedju metkovica i Opuzena) odakle mozes desno u Komin/Ploce ili lijevo u Metkovic. Ako na na autocesti produzis pravo stizes na petlju kod Ploca.
Ako na raskrsnici iza GP BIjaca odlucis da ides pravo, a ne lijevo doci ces na GP Prud, odakle ides pravo, prodjes kroz Vid i ulazis u Metkovic na kruznom toku.
User avatar
Qler
Posts: 23721
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#86 Re: Split - Sarajevo

Post by Qler »

Jebaji ga, negdje cu doci :) do Ljubiskog znam put, dalje gdje god izadjem, doci cu u Hr :)
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#87 Re: Split - Sarajevo

Post by Ned071 »

Sarajevo-Mostar-Široki Brijeg-Posusje (GP Vinjani) - Imotski - Zagvozd (Tunel Sv. Ilija)-Makarska krenuli u pola pet stigli u pola osam u Makarsku. U Zagvozdu izadji na autoput i isi za Split. Cestarina je 16 kuna. za tri i po sata si u Splitu :thumbup:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#88 Re: Split - Sarajevo

Post by ado-šampion »

Ja mislim da ti se do Drvenika ne isplati na autoput.

Ja sam prosle godine isao, ali za Baske vode, Capljina, Ljubuski, Bijaca, i to se fakat isplati. Stigao za 4:15 sati. Ovako bi mi trebalo preko 5, klasicno na Doljane. Ima silazak na Baske vode, placa se neki tunel na silasku 20 kuna. Autoput se ne placa, makar je tako bilo prosle godine, samo taj tunel, a to je zavisno gdje silazis. Treba imati na umu da ima poci i od Ljubuskog do Bijace (da ne govorim od izlaza s M17/E73 do Ljubuskog) i posle Bijace nije sve autoput, nego ima i nesto regionalnog puta, 10 km tako nesto ako se dobro sjecam. Jos jedna bitna stvar, na prelazu nema nikog zivog, znaci jedno auto ispred mene bilo, ali to je bilo oko 5-6 ujutro. Da dodam, dok ne udjes u Ljubuski na kruzni tok nigdje nemas oznake za Bijacu, makar je tako bilo proslog ljeta. Mada nije tesko "ovarisat". :-)

Do Drvenika su problem petlje, ja mislim da ima Ploce i Baske vode/Makarska do Splita. Znaci gdje god da izadjes ima pola sata do sat voznje do Drvenika. Po mom misljenju, od Gradca pa gore navise prema Splitu se isplati na Bijacu pa na Baske vode, ali ovo sve prije sto dobijes na mostu izgubis na cupriji, bukvalno.
User avatar
Qler
Posts: 23721
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#89 Re: Split - Sarajevo

Post by Qler »

E jebem mu misa :) Onda odoh klasika na Doljane pa kud puklo...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#90 Re: Split - Sarajevo

Post by Ned071 »

bezze ti je cekat u doljanima. idi na ljubuski, imas lijepo table na kruznom toku i uzivaj. spusti se na obalu i lagano do drvenika
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#91 Re: Split - Sarajevo

Post by ado-šampion »

Nije ni blizu uzivanje, uzivanje bi bilo da je autoput cim sidjes s M17/E73 i da je sve autoput. Ovako pola sata do sat loseg i teskog puta do Ljubuskog kuda god ides (zavisi od guzve), pa onda od Ljubuskog do Bijace ima isto voziti i na poslijetku onaj dio kroz Hrvatsku sto nije autoput 10-ak km loseg puta a naseljeno. I uz sve to opet valja doci do Drvenika kad sidjes s autoputa.
User avatar
Better Man
Posts: 16856
Joined: 01/10/2006 20:10

#92 Re: Split - Sarajevo

Post by Better Man »

Qler wrote:E jebem mu misa :) Onda odoh klasika na Doljane pa kud puklo...
Kavi ba Doljani. samo češ zaglaviti u gužvi. Idi na GP Crveni Grm i spustiš se na magistralu kod Ploča i pravac Drvenik i eto te. To Ti je najbolja varijanta.
User avatar
Better Man
Posts: 16856
Joined: 01/10/2006 20:10

#93 Re: Split - Sarajevo

Post by Better Man »

ado-šampion wrote:Nije ni blizu uzivanje, uzivanje bi bilo da je autoput cim sidjes s M17/E73 i da je sve autoput. Ovako pola sata do sat loseg i teskog puta do Ljubuskog kuda god ides (zavisi od guzve), pa onda od Ljubuskog do Bijace ima isto voziti i na poslijetku onaj dio kroz Hrvatsku sto nije autoput 10-ak km loseg puta a naseljeno. I uz sve to opet valja doci do Drvenika kad sidjes s autoputa.
Skrene za Čapljinu i ide prema Ljubuškom. Put nije uopće težak, niti loš.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#94 Re: Split - Sarajevo

Post by ado-šampion »

Tako sam i ja skrenuo, na Capljinu pa na Ljubuski, ali s obzirom da sam izasao bukvalno u mjestu u koje sam isao to je isplatilo.

A da se ne zavaravamo put je los i tezak prema Ljubuskom, kuda god da ides, isto ko sto su svi pravci prema CG losi i teski, osim jadranskom magistralom, pa ljudi opet idu na Trebinje, na Scepan polje. Isti ja, tri puta dosad. Jbt vise se umorim tim putevima do Budve nego kad odem do Beca, a 4 puta kraci put. :roll:

Elem, kako nije u pitanju dionica 500 km, a vidim i guzve su na Doljanima, nek Qler proba, nista ga ne kosta toliko puno. Makar da malo promijeni mapu puta. :-)
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#95 Re: Split - Sarajevo

Post by citro »

Prodjes Pocitelj pa imas skretanje za Ljubuski. Koji kilometar duze ali je cesta kao mlijeko. Na kraju brze i vrlo komotno dodjes.
Samo tako i idem na remo otkako Gabela i Unka ne rade.
Ako ces na Peljesac ili u pravcu Dubrovnika - prelaz Cepikuce iza Ljubinja (Stolac, Ljubinje).
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#96 Re: Split - Sarajevo

Post by goran16v »

Samo mala napomena za ove sto imaju namjeru da idu na GP Bijaca i GP Prud (izlazi se kroz Vid na kruz tok u Metkovic), kad se sa kruznog toka iz Ljubuskog izadje vozi se pravo do raskrsnice sa semaforom, za Bijacu u Prud se skrece lijevo, pravo je Crveni Grm. Kad se skrene lijevo za Bijacu i Prud, vozi se nekih 10-ak min, sa desne strane se prodje autoptopad i poslije 2-3 min se prilazi se petlji na autoputu, lijevo se odvaja na autoput (oznaka GP Bijaca i zeleni znak za autocestu), a pravo (prelazi se preko autoputa) se ide direkt na GP Prud (zuta oznaka Metkovic HR).
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#97 Re: Split - Sarajevo

Post by goran16v »

citro wrote:Prodjes Pocitelj pa imas skretanje za Ljubuski. Koji kilometar duze ali je cesta kao mlijeko. Na kraju brze i vrlo komotno dodjes.
Samo tako i idem na remo otkako Gabela i Unka ne rade.
Ako ces na Peljesac ili u pravcu Dubrovnika - prelaz Cepikuce iza Ljubinja (Stolac, Ljubinje).
Za sam Dubrovnik (i juznije do granice sa CG) GP Ivanjica je najbolja varijanta. Putem preko Ljubinja kroz Popovo Polje - Trebinje - Ivanjica - Brgat (magistrala). Cepikuce su pogodne za Peljesac - Slano.
User avatar
Entropio
Posts: 7834
Joined: 21/11/2010 21:49

#98 Re: Split - Sarajevo

Post by Entropio »

Ja sam neki dan išao u Split... Išao rutom Sarajevo - Mostar - Široki Brijeg - Posušje - GP Vinjani - Imotski - Zagvozd (autoput) - Split.

Relativno brzo stigao. Na GP Vinjani nema gužve nikako.
kanaan
Posts: 183
Joined: 18/07/2014 19:33

#99 Re: Split - Sarajevo

Post by kanaan »

I ja moram do Promajne,a sad me zbuniste sa ovim prijedlozima,na koji granicni prelaz treba ici i kuda je brza varijanta?!
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#100 Re: Split - Sarajevo

Post by mali_milojica »

Sarajevo-Mostar-Siroki-Posusje-Imotski-Autoput do Sestanovca i cestom se spustis do Brela i Promajne
Post Reply