Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#76 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by Neelix »

mozemo se sloziti oko toga :) 95% stvari ovdje je tako :) nastavi... :)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#77 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by zonbirile »

@neelix

Avaz sa Fahrom ne da je slika stanja,već jedan od kreatora zla,ali ne zbog svoje umješnosti(naravno i za to treba sposobnost)nego dodijeljene pozicije u žabokrečini naše jadne zbilje.
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#78 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by dr.gog »

Neelix wrote:mozemo se sloziti oko toga :) 95% stvari ovdje je tako :) nastavi... :)
Ako nastave ko čika Hetfild(jel to hetfild na avataru :-) ), Nelikse, uši će probit :D
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#79 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by slavkoimamodilera »

zonbirile wrote:@neelix

Avaz sa Fahrom ne da je slika stanja,već jedan od kreatora zla,ali ne zbog svoje umješnosti(naravno i za to treba sposobnost)nego dodijeljene pozicije u žabokrečini naše jadne zbilje.
Vrlo precizan opis Avaza... svaka cast i hvala na ovakvoj recenici! :thumbup:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#80 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by Neelix »

dr.gog wrote:
Neelix wrote:mozemo se sloziti oko toga :) 95% stvari ovdje je tako :) nastavi... :)
Ako nastave ko čika Hetfild(jel to hetfild na avataru :-) ), Nelikse, uši će probit :D
jeste, chika James Hetfield Image :D
paja_patak
Posts: 520
Joined: 19/02/2009 19:16
Location: pajboca

#81 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by paja_patak »

Neelix wrote:
dr.gog wrote:
Neelix wrote:mozemo se sloziti oko toga :) 95% stvari ovdje je tako :) nastavi... :)
Ako nastave ko čika Hetfild(jel to hetfild na avataru :-) ), Nelikse, uši će probit :D
jeste, chika James Hetfield Image :D
malo baca na Rizzo Ruzu
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#82 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by Neelix »

:lol: :lol:
@Žurnalista
Posts: 236
Joined: 21/01/2009 21:52

#83 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by @Žurnalista »

Neelix wrote:zar ova tema ne govori dovoljno o profilu antiavazovaca? :)

i chiji je ovo biser na kraju? :)
Pa od autora teme. Naravno :dance: :dance:
Čuj oni zatamnili oči. Svašta :thumbup: :thumbup:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#84 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by HAVANA »

2 puta kupio i par puta prelistao,potpuno odgovara slici današnjeg društva.Avaz :run: :zzzz:
User avatar
febo_acm
Posts: 10244
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#85 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by febo_acm »

Kad je Oslobođenje bilo novina, avaz nije bio ništa. Tu je kraj priče. Sva ostala izdanja Avaza su smješna, Avaz je smješan. Avaz većinom čitaju ljudi koji kažu da je Avaz "naša" novina, a "Oslobođenje" njihova.
Ja radije čitam Oslobođenje, ali nije ni njima vlasnik mnogo bolji od Avazovog. Oslobođenje čitam ponajviše radi toga jer definitivno imaju mnogo objektivnije novinare. To će reći svako ko se iole razumije u stanje u našoj državi.
Ja konkretno znam primjer, gdje je moj poznanik platio izvjesnu cifru da bi se objavio članak o njemu u Avazu, i gle čuda. Najgore od svega je to što je momak morao da plati da bi dobio članak koji zaslužuje, a danas taj momak igra u jednoj reltivno jakoj evropskoj ligi.
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#86 Fahrin Avaz & avazovci - All about

Post by Orbini »

Islamofobičar je i kriminalac
"Smrdljivko" više godina ne želi ispunjavati obaveze, a novina mu je pred gašenjem...
28.02.2009. 01:30

Nekadašnji vlasnik reketaških "Dana" Senad Pećanin još je u šoku što nije prošao energetski kriminal u organizaciji Harisa Silajdžića i Safeta Oručevića. Nako što je prije nekoliko dana vlada FBiH poništila odluku o strateškim partnerima, Pećanin, kojeg odnedavno zovu i Smrdljivko, došao je u katastrofalnu finansijsku situaciju.

Naime, dug prema štampariji "Radin" u Zagrebu popeo se na 500 hiljada KM, uposlenicima se isplaćuju plaće mimo zakonom predviđenog načina, tj. prikazuju se manjim da bi se izbjegli doprinosi i porezi, ali ni to nije najgore. Jer, najgore je da Pećanin nema novaca da isplati višegodišnju zaostalu kiriju za poslovni prostor koji koristi, a njime gazduje Kantonalna agencija, koja je već podnijela sudu prijavu za raskid ugovora.

Inače, koliko su "Dani", čija je prodaja pala na 1.500 primjeraka nisko pali i koliko je novinara uteklo od Smrdljivka, možda najbolje pokazuje i najnoviji broj. Više od pola novine morao je da napiše lično on!

Boljeg dokaza da se jedna novina nalazi pred gašenjem od toga nema, a to je uostalom posljedica islamofobije, reketaškog novinarstva, primitivizma i kriminala Pećanina koji nije uspio da pobjegne od maminih gena.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Pa ovo je previse, nisam bas obozavatelj prozvanog, ali ovo prevazilazi sve granice etike, slobode, kulture, ... Vjerovatno Avaz osokoljen saveznistvom sa politickom elitom, tajkumima i IZ,... moze dici hajku na vjestice i pisati sto hoce.
User avatar
hepek071
Posts: 620
Joined: 19/09/2005 09:25
Location: Jagomir do podne, a Sokolac poslijepodne

#87 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by hepek071 »

pravi pokazatelj stanja u društvu..dno dna! Taman bi Fahro mogao rame uz rame s Miletom.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#88 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by slavkoimamodilera »

Klasika Avazova, nista neobicno... fino to sve uzmi i prijavi ih regulatornoj agenciji za medije... ;-) Ajmo malo manje kukanja, a malo vise gradjanske akcije... :thumbup:
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#89 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by Orbini »

Ma ovo vise nije klasika, ovoje polako prelazenje granice. Meni je ovo post-komunizam u najgorem obliku. Jedan list pozira kao jedina istina, zastitnik vjere i nacije, .. tako sto je dobio od nadleznjih tu tapiju na koristenje. Koji paradoks.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#90 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by harač »

mislim da je ovaj thread SDP-ova diverzija da se pobjegne od "REHABILITACIJE" :D :D :D
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#91 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by IBM »

o ovome i slicnom je Sanja Vlaisaljevic govorila skoro na pinku, ali novinarka jedne televizije branila se time kako "ova drzava nije normalna" pa je valjda time takav nacin izrazavanja opravdan.
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#92 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by kirby »

ima ona stara "Nista nas ne smije iznenaditi" pa tako i gluposti u Avazu.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#93 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by in33sa »

Meni je najsmjesnije kad Dodik sa stranica Avaza poruci da je na djelu orkestrirana hajka protiv demokratske izabrane vlasti, i onda spomene kako isti ti koji njega proganjaju, sire groznu i strahobalnu islamofobiju :-)

Avaz njemu prostor da laprda, on njima podrsku, a svi imaju istog neprijatelja, islamofobicne antisrpske antihrvatske antidemokratske novinare :D
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#94 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by grunt »

in33sa wrote:Meni je najsmjesnije kad Dodik sa stranica Avaza poruci da je na djelu orkestrirana hajka protiv demokratske izabrane vlasti, i onda spomene kako isti ti koji njega proganjaju, sire groznu i strahobalnu islamofobiju :-)

Avaz njemu prostor da laprda, on njima podrsku, a svi imaju istog neprijatelja, islamofobicne antisrpske antihrvatske antidemokratske novinare :D
:D
almin-78
Posts: 308
Joined: 21/01/2009 09:05

#95 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by almin-78 »

Kao prvo ovo nije iz Avaza vec tuzlanske novine "As"


a kao drugo,islamofobija postoji i to je cinjenica,i u pravo zbog islamofobije narod sve vise gubi povjerenje u njih,i utase su bili protiv cetnika,cini li ih to dobrim? dakle to s dodikom nije relevantno
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#96 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by grunt »

almin-78 wrote:Kao prvo ovo nije iz Avaza vec tuzlanske novine "As"


a kao drugo,islamofobija postoji i to je cinjenica,i u pravo zbog islamofobije narod sve vise gubi povjerenje u njih,i utase su bili protiv cetnika,cini li ih to dobrim? dakle to s dodikom nije relevantno
Mozes li mi dati tacnu definiciju islamofobije?
almin-78
Posts: 308
Joined: 21/01/2009 09:05

#97 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by almin-78 »

a ovo je iz avaza,,to gore nije:


Glavni stub opstanka Bošnjaka na meti beogradskih krugova
Nema nikakve sumnje da se sve odigrava koordinirano, te da su napadi na IZ u Sandžaku bili samo "predsoblje za napade na IZBiH"...
28.02.2009. 13:30
Izjavu Nebojše Radmanovića, predsjedavajućeg Predsjedništva BiH, da u dijelu Islamske zajednice u BiH ima "opasnih zagovornika rata", muftija sandžački i član Rijaseta IZBiH Muamer ef. Zukorlić smatra krajnje neodmjerenom za političara njegovog ranga.

Svojevrsna kriza

- S druge strane, ona potvrđuje činjenicu da je IZ glavni stub opstanka bošnjačkog naroda, što dolazi do izražaja u trenutku kada je bošnjačka politička vertikala u svojevrsnoj krizi. Tada se pojačavaju napadi na IZ kako bi se ugrozio upravo taj glavni stub - kaže za "Avaz" muftija Zukorlić.

Prema njegovim riječima, svi napadi na IZBiH, koji se dešavaju u posljednje dvije godine, ili su planirani ili podržani iz poznatih krugova u Beogradu.

- Dovođenje u vezu IZ sa opstankom RS, o čemu govori Radmanović, dešavalo se i ranije. Prije godinu kada je državna vlast u Srbiji pokušala staviti pod svoju kontrolu IZ u Sandžaku, tada je ministar vjera za čačansku televiziju izjavio da "država ne može podržati IZ koju predvodi muftija Zukorlić, jer on priznaje reisu-l-ulemu Mustafu ef. Cerića u Sarajevu za vrhovnog poglavara, a reis u Sarajevu se bori za ukidanje RS" - navodi Zukorlić.

Otvorena pitanja

Njegova je ocjena da nema nikakve sumnje da se sve odigrava koordinirano, te da su napadi na IZ u Sandžaku bili samo "predsoblje za napade na IZBiH". Kada su ti napadi dali samo djelimične rezultate, krenulo se na Sarajevo.

- U svakom slučaju, prevodnici IZ, imami, institucije i vjernici svojim izjavama i ponašanjem dokazuju da su Bošnjaci, uprkos svim zločinima koji su im se dogodili, ostali dosljednji miru i mirnom rješavanju otvorenih pitanja. Bošnjaci su najveći protivnici rata, jer su to naučili iz svog vjerskog i kulturnog pamćenja, ali i iz iskustva u posljednjih sto godina, posebno u protekloj deceniji, kada je bilo više od 100.000 ubijenih žena, djece i nejakih - podsjeća muftija sandžački.

Borba za prava svih ljudi

- Ovo doživljavamo kao još jedan nasrtaj, sa uvjerenjem da će IZ ponovo izaći kao pobjednik, kao i ranije. I da će pripadnici islama ali i svi drugi humani ljudi prepoznati da je borba za prava muslimana na Balkanu, borba za prava Bošnjaka u BiH i Sandžaku, istovremeno i borba za prava svih ljudi. Jer, Balkan i BiH su tako sazdani da predstavljaju jednu veliku zgradu u kojoj žive različiti stanari. Nezamislivo je da požar bude u jednom stanu, a da drugi budu bezbjedni. Ili će svima biti dobro ili ne - upozorava muftija Zukorlić.




Autor: E. SARAČ


grunt..odes na google.com,onda napises islamofobija
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#98 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by ja.neron »

Vrijeđaju ljude i na FTV i nikome ništa pa tako i sa Avaz-om, a kad neko ih nalijepi onda je to napad na novinare i slobodu izražavanja.
Kod nas je svrzino kolo ako pokušaš da na nešto reaguješ što su objavili tzv. novinari na kraju ti ispadneš najveći zločinac jer ih spriječavaš da objave tu njihovu "istinu" i sl.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#99 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by sheilak »

Pa, zar jos neko cita Avaz?! :?

:-D

Zna se, kada neko gubi kontrolu, pocinje sa histericnim i malicioznim pljuvanjem po drugima.

Mene samo zanima, sta ce biti sa novinarima Avaza, kada vlasnik tog lista dobije ono sto zasluzuje ?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#100 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by HAVANA »

Ne čitam ono što mi škodi zdravlju.
Post Reply