Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47312
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#76 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

konektovan wrote: 19/04/2024 18:06 Nas najveci problem je igracki kadar...
Nece ni Sergej napraviti nista, isto kao i prethodnici ponajvis3 zbog toga.
Može se to malo skockati, ali prije svega sujeta na stranu i ozbiljan rad da se prate i radi sa igračima (kao što Vaha natuknu o svom prethodnom poslu).
User avatar
Edin H.
Posts: 47312
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#77 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

amidzazeher wrote: 19/04/2024 18:11
Edin H. wrote: 19/04/2024 18:08
amidzazeher wrote: 19/04/2024 18:04 Cuj nije bitan selektor, nije on 24/7 sa igracima!
Pa koji ih klinac mijenjamo ovoliko? Koliko Sergeju tekmi dajemo?
Četiri godine. :skoljka:
Ma to na papiru, dok se Vaha ne predomisli :D
Sad kad Vaha zovne Vicu na kafu, a Vico i Sergeju da momentalni otkaz. :lol:
Dugarry
Posts: 259
Joined: 09/10/2022 12:23

#78 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Dugarry »

Dobro, mislite da je Barbarez los odabir. Zanima me sta je vas prijedlog?

Da probamo Bazdarevica jos jednom? Da probamo jos jednog trenera iz Srbije, kojeg tamo ne zele, jer ne zna posao?
Stranca? Koga?


Slazem se da Spahic nije najbolje rjesenje za ovo mjesto, jer je kabadahija, ali mislim da je mjesto selektora najvaznije.
U ovoj kontalaciji je posao Spahica da obilazi igrace i da trazi mlade. Nije da to nije bitno, ali ne zahtjeva mnogo pameti.
BiBi911
Posts: 3084
Joined: 09/12/2018 17:47

#79 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by BiBi911 »

Da bi Barba uspjeo mora se odjebat vico i ostala sda bagra. Jer su oni ti koji su iznad, oni podpisuju razne ugovore, pravila. Oni jednim potpisom uspore sve.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41388
Joined: 29/06/2011 23:39

#80 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by dječak sa šibicama »

I Miske je bio legenda, veca od Spahica, bez ikakvih repova iz igrackih dana, vjerovatno najomiljeniji igrac iz te generacije i realno gledano najbolji igrac, bez Misimovica ne bi ni Brazil vidjeli on je bio ljepilo koje je drzalo ekipu i on je dijelio one lopte Dzeki i ostalima. Pa, kakav je bio kao SD, bolje ni ne govoriti.

Mozda mu nije legla uloga mozda Spahicu legne, to se nikad ne zna, ali Spahic je jednostavno antipaticna pojava. Dzikani se loze na to divljacko ponasanje, razumijem da on ima istomisljenika, ali frajer je idiot enciklopedijskog tipa. I on i brat, dva mufljuza klasicna. Kako ce on biti dobar SD ako mu je uvijek na pameti samo licna dobit, vise ce taj igraca prodati kroz pozive nego svi ovi do sada zajedno, ja tako mislim.

Barbarez kao kockar, taman i jeste ulovio funkciju na blef, app. Znanje nema, nije se ni skolovao za trenera bar ja ne znam? ide se na ho ruk a ako zareda dva tri poraza, slijedi i njemu jebavanje majke od strane tribina.

Savez, Vico, SDA bagra, to ne mozes otjerati jer postoji statut i nacin biranja skupstine i funkcionera. Svi kantoni i RS, tako bilo uvijek tako ce i biti uvijek.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3083
Joined: 14/04/2011 23:41

#81 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by amidzazeher »

Sad je i Dzeko mirniji, zna gdje ce nakon sto okaci kopacke o klin.
Plus Ibricic kad uleti bicemo velesila fudbalska :lol:
User avatar
amidzazeher
Posts: 3083
Joined: 14/04/2011 23:41

#82 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by amidzazeher »

Dugarry wrote: 19/04/2024 18:21 Dobro, mislite da je Barbarez los odabir. Zanima me sta je vas prijedlog?
Pa najgore je sto levati iz saveza i kupe informacije po forumima, kafanama i frizerskim salonima.
Samo kod nas moze biti selektor bez iskustva, skole…. a ovdje na forumu se vec godinama proziva Barbarez
Peteva poceli tjerati prvo na forumu pa onda i ovi iz saveza.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3083
Joined: 14/04/2011 23:41

#83 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by amidzazeher »

Edin H. wrote: 19/04/2024 18:15
konektovan wrote: 19/04/2024 18:06 Nas najveci problem je igracki kadar...
Nece ni Sergej napraviti nista, isto kao i prethodnici ponajvis3 zbog toga.
Može se to malo skockati, ali prije svega sujeta na stranu i ozbiljan rad da se prate i radi sa igračima (kao što Vaha natuknu o svom prethodnom poslu).
Naravno.
Eto k’o Island, Lux i da ne nabrajam bas imaju igracki kadar za pozelit’
User avatar
sinuhe
Posts: 11538
Joined: 03/06/2011 11:33

#84 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by sinuhe »

Bio je kao igrac late bloomer -zaigrao ozbiljnije blizu tridesete i ostvario na kraju dobru karijeru.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5378
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#85 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Slo Burner »

Barba iz sebe ima dvojicu koji znaju fudbal i rade u Njemačkoj, Spaha ima karizmu da nagovori dečka iz dijaspore. Bice dobro ako Bog da.
Naše je da sad stanemo 100% uz njih
User avatar
Point.
Posts: 28088
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#86 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

Ugovor na 4 godine, znači ovaj put se razmišlja dugoročno i bez pritiska, bar kroz ovu LN. Barba je dobio odriješene ruke da bira pomoćnike.

Barba, povedi nas :bih:
Crvena Tifoza
Posts: 10681
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#87 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

amidzazeher wrote: 19/04/2024 18:41
Dugarry wrote: 19/04/2024 18:21 Dobro, mislite da je Barbarez los odabir. Zanima me sta je vas prijedlog?
Pa najgore je sto levati iz saveza i kupe informacije po forumima, kafanama i frizerskim salonima.
Samo kod nas moze biti selektor bez iskustva, skole…. a ovdje na forumu se vec godinama proziva Barbarez
Peteva poceli tjerati prvo na forumu pa onda i ovi iz saveza.
Jurgen Klinsmann se ne slaze sa tobom.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#88 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by SSemir »

amidzazeher wrote: 19/04/2024 18:41
Dugarry wrote: 19/04/2024 18:21 Dobro, mislite da je Barbarez los odabir. Zanima me sta je vas prijedlog?
Pa najgore je sto levati iz saveza i kupe informacije po forumima, kafanama i frizerskim salonima.
Samo kod nas moze biti selektor bez iskustva, skole…. a ovdje na forumu se vec godinama proziva Barbarez
Peteva poceli tjerati prvo na forumu pa onda i ovi iz saveza.
Protiv peteva su bili svi i prije njegovog dolaska. Protesti organizovani na predstavljanju.
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#89 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by palermo »

Kad covjek bolje razmisli, steta sto propustismo Krstajica....ugledan i radisan trener, a imao bi i podrsku, makar na ovom forumu...
User avatar
amidzazeher
Posts: 3083
Joined: 14/04/2011 23:41

#90 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by amidzazeher »

Crvena Tifoza wrote: 19/04/2024 19:15
amidzazeher wrote: 19/04/2024 18:41
Dugarry wrote: 19/04/2024 18:21 Dobro, mislite da je Barbarez los odabir. Zanima me sta je vas prijedlog?
Pa najgore je sto levati iz saveza i kupe informacije po forumima, kafanama i frizerskim salonima.
Samo kod nas moze biti selektor bez iskustva, skole…. a ovdje na forumu se vec godinama proziva Barbarez
Peteva poceli tjerati prvo na forumu pa onda i ovi iz saveza.
Jurgen Klinsmann se ne slaze sa tobom.

Image

Ako nista dvije godine su ga trpili, Barbarez dobi 4 :-)
RtrnOfSalisbury
Posts: 3635
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#91 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

ma samo da nas ne nabijaju andore i kiprovi, za ovo ostalo je dovoljno i 80 minuta ... makar jednom u po godine :-D iz kvalifikacija nas nemoreju iscerat (ako nesto ne ukakimo) :thumbup:
Dugarry
Posts: 259
Joined: 09/10/2022 12:23

#92 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Dugarry »

amidzazeher wrote: 19/04/2024 18:41
Dugarry wrote: 19/04/2024 18:21 Dobro, mislite da je Barbarez los odabir. Zanima me sta je vas prijedlog?
Pa najgore je sto levati iz saveza i kupe informacije po forumima, kafanama i frizerskim salonima.
Samo kod nas moze biti selektor bez iskustva, skole…. a ovdje na forumu se vec godinama proziva Barbarez
Peteva poceli tjerati prvo na forumu pa onda i ovi iz saveza.
Ne znam sta rade ovi iz saveza, sta citaju i gdje dobivaju inspiraciju.

Petev je za mene bio izvandredan trener, i njegov otkaz najbolje pokazuje kakav je javasluk u nasem savezu.
Medjutim podrzavam Barbareza, ne zato sto je neiskustvo prednost, vec zato sto znam da su nam alternative iskusne neznalice.

Mi nemamo dobrih trenera....Dobar trener je neko ko ima viziju igre, a to kod nas ne postoji. Rezultati nasih klubova u evropi to najbolje dokazuju. Zamisli koliko su nam losi treneri, kada imamo najlosije rezultate od svih evropskih zemalja, ako ne pikamo San marino i slicne. Mislim da je Luksemburg bolji. Jedan od legendarnih trenera Premijer Lige, Amar Osim, kaze da nasi igrci fizicki ne mogu da se mjere sa masinama iz evropskih liga, ma kako da trenirali...kaze jednostavno nemamo to u sebi. Ako takvu glupost kaze Amar Osim, kojeg se kod nas smatra za mozda najboljeg u ligi, onda je sve receno. U ligu dosao jedan dobar trener, i covjek prekucao igricu, i ekupa mu napravila ne iskorak u evropi, nego trokorak... Naravno pricam o Jakirovicu. Tip je dobar, to pokazuje i cinjenica da ga je Dinamo vrlo brzo preuzeo.

Znaci, nemamo trenerskog kadra, i zato mi je Barbarez dobar izbor. Alternative su katastrofalne.
Da je alternativa, mladi trener iz Holandije, koji ima neku viziju, still igre koja odgovoara kadru koji imamo. Tip se vec pokazao u holandskoj ligi, u manjem klubu, zeli se iskusati na internacionalnom nivou, ja bi takvog najvise htjeo, ali to nije alternativa. Alternativa je Mesa koji ce doci da pomogne, ili Ibricic koji ce jebavati majke sudijama i ostalim koji mu stanu na put, ili mozda neko slican.
Crvena Tifoza
Posts: 10681
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#93 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

amidzazeher wrote: 19/04/2024 20:06

Image

Ako nista dvije godine su ga trpili, Barbarez dobi 4 :-)
Sacekaj, prvo si rekao da samo kod nas moze biti selektor bez iskustva.
Klinsmann mi je prvo pao na pamet, a siguran sam da ima jos primjera.

Btw nije Klismanna niko "trpio", nego je odradio svoj ugovor i napustio.
tuitamo
Posts: 515
Joined: 14/04/2013 00:35

#94 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by tuitamo »

Vedo bi dobro došao sa iskustvom u stručni štab. Dugo je bio pomoćnik U Herthi.
Karikaturist
Posts: 4041
Joined: 20/12/2020 10:03

#95 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Karikaturist »

Volim Sergeja kao i svi mi, ali meni je ovo smijesno. Nasa repka dodje ko poligon za vjezbanje.
Da ne zaboravim da se ovo gasi vatra uzasnih rezultata, pristupa, uzasne lige i sudjenja, mijesanja politike u nogomet i na kraju mijenjaja selektora kao na traci.
Ovo je 4 selektor u godini dana, Vico i ekipa ne mrdaju nigdje.
Smijurija.
Crvena Tifoza
Posts: 10681
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#96 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

tuitamo wrote: 19/04/2024 20:29 Vedo bi dobro došao sa iskustvom u stručni štab. Dugo je bio pomoćnik U Herthi.
Zar on nema angazman u Americi? Ne znam koliko je to izvodljivo.
tuitamo
Posts: 515
Joined: 14/04/2013 00:35

#97 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by tuitamo »

Crvena Tifoza wrote: 19/04/2024 20:42
tuitamo wrote: 19/04/2024 20:29 Vedo bi dobro došao sa iskustvom u stručni štab. Dugo je bio pomoćnik U Herthi.
Zar on nema angazman u Americi? Ne znam koliko je to izvodljivo.
Da. Sad evo vidim. Radi kao pomoćnik. Teško da će opet za evropu sad kad djeca tamo krenu u škole.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8397
Joined: 25/05/2013 23:49

#98 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by apsidejzi »

propojeilijas wrote: 16/04/2024 20:51 sergeja ce savez izabrat samo da umire javnost. Reprezentaciju treba vodit iskusniji trener a ne pocetnik
Uvijek se ucenici uce na levatima.
User avatar
N.N.
Posts: 3072
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#99 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by N.N. »

Vicu cemo otjerati kada napravimo repku trokutistana Sa-Tz-Ze i onda mi po svome metnemo one nase :D

Dan te jebo zar jos ima likova koji ne znaju da je Savez jebeni preslikac drzavnog politickog sastava i da ne mozes bez jebenog 'srbina Vice' i sutra/prekosutra 'hrvata Beusa'.
Cuj otjerati Vicu. Sto ne otjerate Cvijanovicku ili Dodu!?
:-D
User avatar
Edin H.
Posts: 47312
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#100 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

Karikaturist wrote: 19/04/2024 20:35 Volim Sergeja kao i svi mi, ali meni je ovo smijesno. Nasa repka dodje ko poligon za vjezbanje.
Da ne zaboravim da se ovo gasi vatra uzasnih rezultata, pristupa, uzasne lige i sudjenja, mijesanja politike u nogomet i na kraju mijenjaja selektora kao na traci.
Ovo je 4 selektor u godini dana, Vico i ekipa ne mrdaju nigdje.
Smijurija.
A gdje to Savez mrda?

Što reče veliki Munja Ušanović: “Ja sam samo logističar. “ :oops:
Post Reply