Skupština KS 2022-2026

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Locked

Na izborima za Skupštinu KS glasaću za..

Poll ended at 02/10/2022 22:31

Savez za bolju budućnost
0
No votes
Narodni europski savez
4
1%
Stranka Demokratske Akcije
20
6%
Narod i Pravda
68
22%
Socijaldemokratska Partija BiH
62
20%
Naša stranka
127
41%
Stranka za BiH
9
3%
Za građansku državu - DF/GS
7
2%
Neko drugi (Za nove generacije, Koalicija Država, ...)
6
2%
Nisam građanin Kantona Sarajevo
9
3%
 
Total votes: 312

The BEN10
Posts: 7595
Joined: 19/09/2011 09:03

#76 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by The BEN10 »

mistek wrote: 29/08/2022 13:53 SDA na izborima u KS:
2016: 62.136
2018: 54.066
2020: 48.542

SDP na izborima u KS:
2016: 16.626
2018: 22.212
2020: 16.025

- Kao što rekoh, SDA bude najmanje pogođena bilo kakvim promjenama. Sada se suočavaju sa izdvojenim Efendićem, što može utjecati, ali teško da to padne ispod 50.000, bar ne značajno.
- SBB bio začuđujuće solidan sve do posljednjih izbora, kada su sahranjeni. Mislim da ne mogu puno bolji rezultat ponoviti ni sada, nema razloga za skok na recimo iznad 10.000.
- SDP će sad s Benjaminom i Štetom da se malo digne, sasvim sigurno, ali oni generalno kratkoročno gledaju i ne umiju zadržati to, niti kapitalizirati dugoročno.
- NiP je 2020. poremetio odnose, uzeli su glasove sa svih strana. I dalje mislim da im je u Novom Sarajevu kritična tačka, koliko će uspjeti ublažiti loš imidž Tanovića u narodu. Oni su tu uzeli gotovo 7.000 glasova i haman duplo prešišali SDA. Ako se uspiju zadržati makar u egalu sada, biće dobro. Oni su 2018. imali 29.000 glasova, a 2020. prebacili 43.000 :)
Ne bih se baš složio sa konstatacijom da će SDA najmanje da oscilira. Mislim da je glasačko tijelo SDA dodatno osviješteno i da će tu da bude još dosta osipanja, naravno u korist NiP-a. Iznenadio sam se u zadnje vrijeme koliko je "tradicionalista" kritički nastrojeno prema SDA-u, a oni su im pravo jako uporište uvijek bili.

SDP bi morao ići na preko 22 k glasova, možda čak i do 25k - ipak je posao koji Šteta radi dosta dobro reklamiran.
User avatar
pici
Posts: 43798
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#77 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by pici »

The BEN10 wrote: 29/08/2022 15:14
Spoiler
Show
mistek wrote: 29/08/2022 13:53 SDA na izborima u KS:
2016: 62.136
2018: 54.066
2020: 48.542

SDP na izborima u KS:
2016: 16.626
2018: 22.212
2020: 16.025

- Kao što rekoh, SDA bude najmanje pogođena bilo kakvim promjenama. Sada se suočavaju sa izdvojenim Efendićem, što može utjecati, ali teško da to padne ispod 50.000, bar ne značajno.
- SBB bio začuđujuće solidan sve do posljednjih izbora, kada su sahranjeni. Mislim da ne mogu puno bolji rezultat ponoviti ni sada, nema razloga za skok na recimo iznad 10.000.
- SDP će sad s Benjaminom i Štetom da se malo digne, sasvim sigurno, ali oni generalno kratkoročno gledaju i ne umiju zadržati to, niti kapitalizirati dugoročno.
- NiP je 2020. poremetio odnose, uzeli su glasove sa svih strana. I dalje mislim da im je u Novom Sarajevu kritična tačka, koliko će uspjeti ublažiti loš imidž Tanovića u narodu. Oni su tu uzeli gotovo 7.000 glasova i haman duplo prešišali SDA. Ako se uspiju zadržati makar u egalu sada, biće dobro. Oni su 2018. imali 29.000 glasova, a 2020. prebacili 43.000 :)
Ne bih se baš složio sa konstatacijom da će SDA najmanje da oscilira. Mislim da je glasačko tijelo SDA dodatno osviješteno i da će tu da bude još dosta osipanja, naravno u korist NiP-a. Iznenadio sam se u zadnje vrijeme koliko je "tradicionalista" kritički nastrojeno prema SDA-u, a oni su im pravo jako uporište uvijek bili.

SDP bi morao ići na preko 22 k glasova, možda čak i do 25k - ipak je posao koji Šteta radi dosta dobro reklamiran.
Upravo tako.Ja sam se iznenadio poslije petak 13 koalicije koliko su u rasulu.Posmjenjivali su skoro sve opstinske i kantonalne odbore, iako to rasuto clanstvo mozda nece glasat za NiP, nece ni za sdO.Mozda bidnu trazili alternativu u efendicu pa cak i hadzikadicu, uglavnom ako dobiju 7 rukica mogu se udarit nogom u gujcu i rec elhamdullillah.

SDP ce vratiti odbjegle simpatizere poslije potopa sa JAzlaJa i smučkom, to ih je uzdrmalo i veliku stetu napravilo.NS ce ostati na istom uz eventualno mozda jos jednu ruku.
Kao sto napomenuh, za trojku je najgora opcija 16-17 ruku dok je najbolja 23 ruke, zlatna sredina 20 rukica.Ako bidne manje ovaj nOrod zasluzuje sve najgore sto ga moze snaci.Podrzavati, lopove, licemjere, ubice to nismo dobri u glOvu nikako.
User avatar
drndalo
Posts: 22984
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#78 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by drndalo »

_Reds_ wrote: 29/08/2022 14:40
drndalo wrote: 29/08/2022 14:28

Jebiga, znam da nije dobro poredjenje ali i Praljka su neki gledali kao pozitivnu licnost... Namjerno podebljavam hiperbolu do bola...


Na Ilidzi nema legalnih i placenih parkinga ?
Nema parkinga samo za stanare(da se plaća), i nema parkinga sa povlaštenim cijenama za stanare ili posebnim naljepnicama kao u Centru.
Policija kazne opravdava time da nisu ocrtana parking mjesta (20 godina je tako), a ta parking mjesta nisu ocrtana u 90% grada, ali svaki šerif policije vodi svoju politiku.
Ja ne znam da ima povlastena cijena za stanare... Mislim da je otvoreni parking npr. 60-50-40 KM mjesecno/parking mjesto.
mistek
Posts: 3416
Joined: 23/05/2010 15:16

#79 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by mistek »

The BEN10 wrote: 29/08/2022 15:14
mistek wrote: 29/08/2022 13:53 SDA na izborima u KS:
2016: 62.136
2018: 54.066
2020: 48.542

SDP na izborima u KS:
2016: 16.626
2018: 22.212
2020: 16.025

- Kao što rekoh, SDA bude najmanje pogođena bilo kakvim promjenama. Sada se suočavaju sa izdvojenim Efendićem, što može utjecati, ali teško da to padne ispod 50.000, bar ne značajno.
- SBB bio začuđujuće solidan sve do posljednjih izbora, kada su sahranjeni. Mislim da ne mogu puno bolji rezultat ponoviti ni sada, nema razloga za skok na recimo iznad 10.000.
- SDP će sad s Benjaminom i Štetom da se malo digne, sasvim sigurno, ali oni generalno kratkoročno gledaju i ne umiju zadržati to, niti kapitalizirati dugoročno.
- NiP je 2020. poremetio odnose, uzeli su glasove sa svih strana. I dalje mislim da im je u Novom Sarajevu kritična tačka, koliko će uspjeti ublažiti loš imidž Tanovića u narodu. Oni su tu uzeli gotovo 7.000 glasova i haman duplo prešišali SDA. Ako se uspiju zadržati makar u egalu sada, biće dobro. Oni su 2018. imali 29.000 glasova, a 2020. prebacili 43.000 :)
Ne bih se baš složio sa konstatacijom da će SDA najmanje da oscilira. Mislim da je glasačko tijelo SDA dodatno osviješteno i da će tu da bude još dosta osipanja, naravno u korist NiP-a. Iznenadio sam se u zadnje vrijeme koliko je "tradicionalista" kritički nastrojeno prema SDA-u, a oni su im pravo jako uporište uvijek bili.

SDP bi morao ići na preko 22 k glasova, možda čak i do 25k - ipak je posao koji Šteta radi dosta dobro reklamiran.
Nadam se da je tako, ali NiP je narastao sa 0 na 45.000, a da je SDA sveden tek na neki normalan nivo. Nesumnjivo da NiP jeste oteo dio glasača, preuzeli su dosta glasača sa svih strana, ali nekako mi djeluje da će prosječni SDA glasač, i ako se okani SDA, poći za Efendićem. Opet kažem, NiP jeste najveća enigma, haman u rasponu od 6 do dvocifrenog broja mandata. Ne znam ni je li narod generalno glasa po nekoj liniji gore-dole, jer ako bude tako, NiP će svakako pokidati što se tiče FBiH i države u kantonu. Konaković i Delić za Federalni nivo, Zvizdić na državnom, pa ako to glasače povuče i na nivo ispod, biće dobro :)

I opet, ključna stvar je da li su ove kantonalne liste dobro raspoređene. Ima li na NiP-ovoj listi neko jak iz Ilijaša, Trnova, Hadžića? Ima li kod SDP takvih? Nadam se da su to odradili barem bolje od SzBiH.
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#80 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by ForumasNormalni »

seksi_ideje wrote: 29/08/2022 12:47 Ja ne krijem moje simpatije prema NS i nadam se da ce ostvariti dobar rezultat.
Nazalost, kao sto je vec napisano ranije, (potencialno) glasacko tijelo NS se masovno seli van BiH i ne misli da glasa. Jednostavno, ljudi se ne misle ni vratiti nazad.
Masovno iseljavnje koje vec traje jedno vrijeme najvise odgovara nacionalistima / konzervativcima.

Nije ni kod njih sve idealno, ali daleko najvise povjerenja imam prema NS.
Ja sam pisao za NS to ranije
Sto se SDPa tice i oni dugoročno imaju jaako veliki problem
Oni trenutno podrsku crpe iz generacija koje pamte bivsu Titovu drzavu, odnosno pojedinaca iz tih generacija koji su ostali anacionalisticki orjentisani. Od raspada Jugoslavije prosle su decenije i te generacije ljudi izumiru polako.
A upravo djeca od tih starih ljevicara najvise i napustaju BiH i odlaze u inostranstvo
Volio bih cuti jos neko misljenje u vezi ovoga
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#81 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by ForumasNormalni »

Pisao je neko ovdje jos da iseljavanje mladih najvise pogoduje nacionalistima i konzervativcima (SDA NIP SBIH NES...)
El_comadante
Posts: 8063
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#82 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by El_comadante »

Zbog preklapanja nadležnosti bitno je poklopiti i federaciju. Ne nužno vlast ali što veći broj mandata. Evo primjer Stupska petlja, dalje se nije pomaklo jer je to u nadležnosti federacije, magistralni put. E sad da bi se taj proces otkočio mora se imati ruke i u federaciji ne samo kanton. A raja slabo to konta šta je čija nadležnost.
seksi_ideje
Posts: 1099
Joined: 29/07/2022 15:43

#83 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by seksi_ideje »

ForumasNormalni wrote: 29/08/2022 19:03
seksi_ideje wrote: 29/08/2022 12:47 Ja ne krijem moje simpatije prema NS i nadam se da ce ostvariti dobar rezultat.
Nazalost, kao sto je vec napisano ranije, (potencialno) glasacko tijelo NS se masovno seli van BiH i ne misli da glasa. Jednostavno, ljudi se ne misle ni vratiti nazad.
Masovno iseljavnje koje vec traje jedno vrijeme najvise odgovara nacionalistima / konzervativcima.

Nije ni kod njih sve idealno, ali daleko najvise povjerenja imam prema NS.
Ja sam pisao za NS to ranije
Sto se SDPa tice i oni dugoročno imaju jaako veliki problem
Oni trenutno podrsku crpe iz generacija koje pamte bivsu Titovu drzavu, odnosno pojedinaca iz tih generacija koji su ostali anacionalisticki orjentisani. Od raspada Jugoslavije prosle su decenije i te generacije ljudi izumiru polako.
A upravo djeca od tih starih ljevicara najvise i napustaju BiH i odlaze u inostranstvo
Volio bih cuti jos neko misljenje u vezi ovoga
Moglo bi se SDP-u desiti ono ste se SPD-u desava u Njemackoj iako je SPD pobijedio na zadnjim izborima a to je da jedna druga stranka na lijevom politickom spektru im oduzme dobar dio glasova. U KS se to vec desavalo sa NS, no ostatak drzave tu jos kaska. Nekako se meni cini da NS jos slabo profilira svoj uticaj u vlasti, previse se tu prepusta NIP-u, medjutim politicke mogucnosti u BiH su nazalost jos uvijek takve, da desnica tesko dominira i ima jaku medijsku nadmoc nad ostalima. A nacin kako je nakon prosli izbora SDA krenula "na malu NS", a bukvalno je to Bio medijski linc je bio indikator cega se SDA sustinski boji a to su stranke ili stranka u ovom slucaju koja principijelno kaze "NE" bez obzira koliko SDA prijeti i galami.
mistek
Posts: 3416
Joined: 23/05/2010 15:16

#84 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by mistek »

El_comadante wrote: 29/08/2022 20:21 Zbog preklapanja nadležnosti bitno je poklopiti i federaciju. Ne nužno vlast ali što veći broj mandata. Evo primjer Stupska petlja, dalje se nije pomaklo jer je to u nadležnosti federacije, magistralni put. E sad da bi se taj proces otkočio mora se imati ruke i u federaciji ne samo kanton. A raja slabo to konta šta je čija nadležnost.
Sve ok, ali je to teško ostvarivo. U ostatku države je manje-više status quo.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11250
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#85 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Prpa.ba »

Mozemo reci da se NiP uspjesno oprao od nerada Tanovica, a Steta sebi nastetio brendu.
Raport saznaje: Hasan Tanović postaje član SDP-a
:mrgreen:
putokaz1
Posts: 12573
Joined: 31/05/2014 23:56

#86 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by putokaz1 »

Uz KS ,vezuju se i 2 Federalne izborne jedinice 7 i 11,te jedna BH,da li za BH nivuo
SDA NIP SDP NS po 1
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#87 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by AtillaS »

Prpa.ba wrote: 30/08/2022 08:46 Mozemo reci da se NiP uspjesno oprao od nerada Tanovica, a Steta sebi nastetio brendu.
Raport saznaje: Hasan Tanović postaje član SDP-a
:mrgreen:
Malo se čita Čamparino stranačko glasilo?


SDP ima nepogrešiv talenat da sebi puca u koljena kad im trebaju najčvršće noge.
El_comadante
Posts: 8063
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#88 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by El_comadante »

mistek wrote: 29/08/2022 23:59
El_comadante wrote: 29/08/2022 20:21 Zbog preklapanja nadležnosti bitno je poklopiti i federaciju. Ne nužno vlast ali što veći broj mandata. Evo primjer Stupska petlja, dalje se nije pomaklo jer je to u nadležnosti federacije, magistralni put. E sad da bi se taj proces otkočio mora se imati ruke i u federaciji ne samo kanton. A raja slabo to konta šta je čija nadležnost.
Sve ok, ali je to teško ostvarivo. U ostatku države je manje-više status quo.
Da, KS je dvije izborne jedinice za federaciju 7 i 11 čini mi se. Eh sad kad bi tu, trojka zajedno, navukla 20ak ruku valjalo bi. Recimo u NiP su nosioci Adnan Delić i Konaković.
mistek
Posts: 3416
Joined: 23/05/2010 15:16

#89 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by mistek »

NiP u te dvije izborne jedinice može uzeti recimo 4 mandata, eventualno 5, s kompenzacijskim. SDP opet 2 u vrh glave, i Naša stranka opet negdje isto. Helem, imat će tu Trojka ozbiljnu premoć u odnosu na SDA kojoj su 3-4 mandata vrh, ali to su samo dvije jedinice. Po meni je na Federalnom nivou baš značajno kako će se ponašati DF i da li će recimo SDP i NiP moći pokupiti njihove glasače. Recimo, u HNK DF ima 1 mandat. Ima li NiP dole snagu da to preuzme? U SBK po 1 mandat imaju DF i SBB. Opet bi se NiP trebao umiješati tu. Isto u USK, mada mislim da su gore najtanji, itd.

Recimo da bi bilo idealno da NiP uzme dvocifren broj mandata u Parlamentu FBiH, a nije nerealno valjda uz KS, SBK, možda HNK, gore Srebrenik i te fazone, Zenicu bar nešto. Onda da SDP ostane na barem trenutnih 16, a NS ne padne ispod 5, mada daj Bože.
+387
Posts: 41
Joined: 03/01/2017 14:42

#90 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by +387 »

mistek wrote: 30/08/2022 14:21 NiP u te dvije izborne jedinice može uzeti recimo 4 mandata, eventualno 5, s kompenzacijskim. SDP opet 2 u vrh glave, i Naša stranka opet negdje isto. Helem, imat će tu Trojka ozbiljnu premoć u odnosu na SDA kojoj su 3-4 mandata vrh, ali to su samo dvije jedinice. Po meni je na Federalnom nivou baš značajno kako će se ponašati DF i da li će recimo SDP i NiP moći pokupiti njihove glasače. Recimo, u HNK DF ima 1 mandat. Ima li NiP dole snagu da to preuzme? U SBK po 1 mandat imaju DF i SBB. Opet bi se NiP trebao umiješati tu. Isto u USK, mada mislim da su gore najtanji, itd.

Recimo da bi bilo idealno da NiP uzme dvocifren broj mandata u Parlamentu FBiH, a nije nerealno valjda uz KS, SBK, možda HNK, gore Srebrenik i te fazone, Zenicu bar nešto. Onda da SDP ostane na barem trenutnih 16, a NS ne padne ispod 5, mada daj Bože.
Slažem se sa većinom napisanog mada evo mali upad:

NiP je po meni (ako izuzmemo KS) najjači u BPK, gdje imaju ozbiljnu šansu preuzeti kantonalnu vlast nakon izbora.

U Hercegovini su još relativno tanki, mislim da u Jablanici čak ni nemaju OO, na lokalnim izborima se nisu proslavili. Ne treba potcijeniti NiP u USK, tamo su sasvim solidni, naročito u istočnom dijelu Kantona (Ključ, S. Most i B. Krupa). Nekako se ne mogu oteti dojmu da će tanko proći u TK, tamo nadu za NiP vidim u zapadnom dijelu (Srebrenik, Doboj Istok, Gracanica, eventualno Kalesija). Najtanji su u ZDK, to je pomalo zabrinjavajuće ako opozicija računa na glasove iz Visokog, Kaknja, etc. SBK mi je nekako veliki upitnik… na Lokalnim su imali 5k glasova (=2-3 mandata), pitanje je hoće li moć pretrgnuti od SBB i DF koju hiljadu.
putokaz1
Posts: 12573
Joined: 31/05/2014 23:56

#91 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by putokaz1 »

+387 wrote: 30/08/2022 16:01
mistek wrote: 30/08/2022 14:21 NiP u te dvije izborne jedinice može uzeti recimo 4 mandata, eventualno 5, s kompenzacijskim. SDP opet 2 u vrh glave, i Naša stranka opet negdje isto. Helem, imat će tu Trojka ozbiljnu premoć u odnosu na SDA kojoj su 3-4 mandata vrh, ali to su samo dvije jedinice. Po meni je na Federalnom nivou baš značajno kako će se ponašati DF i da li će recimo SDP i NiP moći pokupiti njihove glasače. Recimo, u HNK DF ima 1 mandat. Ima li NiP dole snagu da to preuzme? U SBK po 1 mandat imaju DF i SBB. Opet bi se NiP trebao umiješati tu. Isto u USK, mada mislim da su gore najtanji, itd.

Recimo da bi bilo idealno da NiP uzme dvocifren broj mandata u Parlamentu FBiH, a nije nerealno valjda uz KS, SBK, možda HNK, gore Srebrenik i te fazone, Zenicu bar nešto. Onda da SDP ostane na barem trenutnih 16, a NS ne padne ispod 5, mada daj Bože.
Slažem se sa većinom napisanog mada evo mali upad:

NiP je po meni (ako izuzmemo KS) najjači u BPK, gdje imaju ozbiljnu šansu preuzeti kantonalnu vlast nakon izbora.

U Hercegovini su još relativno tanki, mislim da u Jablanici čak ni nemaju OO, na lokalnim izborima se nisu proslavili. Ne treba potcijeniti NiP u USK, tamo su sasvim solidni, naročito u istočnom dijelu Kantona (Ključ, S. Most i B. Krupa). Nekako se ne mogu oteti dojmu da će tanko proći u TK, tamo nadu za NiP vidim u zapadnom dijelu (Srebrenik, Doboj Istok, Gracanica, eventualno Kalesija). Najtanji su u ZDK, to je pomalo zabrinjavajuće ako opozicija računa na glasove iz Visokog, Kaknja, etc. SBK mi je nekako veliki upitnik… na Lokalnim su imali 5k glasova (=2-3 mandata), pitanje je hoće li moć pretrgnuti od SBB i DF koju hiljadu.
NIP uz pomoc nacelnika uzima Srebrenik,a Kalesija je sama po sebi nepoznanica,Lukavac 0
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#92 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by ForumasNormalni »

Moguce sto se tice Srebrenika
Mada na izborima 2020 ljudi su glasali za listu Zajedno za Srebrenik i nezavisnog kandidata, ne za NiP
Ostaje da se vidi
Moje mišljenje po nekom osjecaju je da NiP zestoko pada ove izbore, najvise zbog reakcija ljudi koje znam a bili su simpatizeri stranke
Opet kazem, vidjeti cemo
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#93 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by ForumasNormalni »

NiP je privlacio 2 vrste glasaca. Ove nezadovoljne SDA i opcenito dosadašnjom politikom, koji su prije glasali za stranke tipa DF SBB (kojima je NiP i povukao glasove). Druga vrsta su religiozniji ljudi, privuceni Zukorlicevom podrskom Konakovicu.
Prvih poznajem dosta, svi su razocarani politikom NiPa a naročito (bivsi) clanovi.
Drugi imaju jos manje simpatija prema stranki nakon parade ponosa (koja ce najvise stete nanijeti samom NiPu)
Last edited by ForumasNormalni on 30/08/2022 16:29, edited 1 time in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27835
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#94 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

slijedeća Vlada KS je NiP, SDP i Stranka za BiH (+ možda Naša stranka)
seksi_ideje
Posts: 1099
Joined: 29/07/2022 15:43

#95 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by seksi_ideje »

JoseMujica wrote: 30/08/2022 16:28 slijedeća Vlada KS je NiP, SDP i Stranka za BiH (+ možda Naša stranka)
nece se nista bez NS nista moci. SBiH nece biti dio vlasti ukoliko ne odu sa SDA, no za to je potrebno imati vise glasova nego Trojka sto se nece desiti
User avatar
JoseMujica
Posts: 27835
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#96 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

seksi_ideje wrote: 30/08/2022 16:45
JoseMujica wrote: 30/08/2022 16:28 slijedeća Vlada KS je NiP, SDP i Stranka za BiH (+ možda Naša stranka)
nece se nista bez NS nista moci. SBiH nece biti dio vlasti ukoliko ne odu sa SDA, no za to je potrebno imati vise glasova nego Trojka sto se nece desiti
mislim da griješite što se tiče SBiH...njima SDA uopće nije opcija

barem od ovih insajdera koje znam najjače su im veze s NiPom...kad im spomeneš SDA osipaju se

naravno politika ko politika, na kraju svima presuđuje broj ruku
Last edited by JoseMujica on 30/08/2022 16:52, edited 1 time in total.
+387
Posts: 41
Joined: 03/01/2017 14:42

#97 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by +387 »

JoseMujica wrote: 30/08/2022 16:28 slijedeća Vlada KS je NiP, SDP i Stranka za BiH (+ možda Naša stranka)
Ide NiP, SDP, NS i sića Marjanović plus možda profine iskrice
seksi_ideje
Posts: 1099
Joined: 29/07/2022 15:43

#98 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by seksi_ideje »

JoseMujica wrote: 30/08/2022 16:51
seksi_ideje wrote: 30/08/2022 16:45

nece se nista bez NS nista moci. SBiH nece biti dio vlasti ukoliko ne odu sa SDA, no za to je potrebno imati vise glasova nego Trojka sto se nece desiti
mislim da griješite što se tiče SBiH...njima SDA uopće nije opcija

barem od ovih insajdera koje znam najjače su im veze s NiPom...kad im spomeneš SDA osipaju se

naravno politika ko politika, na kraju svima presuđuje broj ruku
Njima je SDA jedina opcija. On je samo tu da prikupi glasove koje je SDA izgubila i koje ce tesko vratiti. Kroz Efendica ih vraca.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27835
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#99 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

seksi_ideje wrote: 30/08/2022 16:55
JoseMujica wrote: 30/08/2022 16:51

mislim da griješite što se tiče SBiH...njima SDA uopće nije opcija

barem od ovih insajdera koje znam najjače su im veze s NiPom...kad im spomeneš SDA osipaju se

naravno politika ko politika, na kraju svima presuđuje broj ruku
Njima je SDA jedina opcija. On je samo tu da prikupi glasove koje je SDA izgubila i koje ce tesko vratiti. Kroz Efendica ih vraca.
mislim da si u zabludi, al živi bili pa vidjeli
+387
Posts: 41
Joined: 03/01/2017 14:42

#100 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by +387 »

JoseMujica wrote: 30/08/2022 16:51

mislim da griješite što se tiče SBiH...njima SDA uopće nije opcija

barem od ovih insajdera koje znam najjače su im veze s NiPom...kad im spomeneš SDA osipaju se

naravno politika ko politika, na kraju svima presuđuje broj ruku

Nemam insajdera iz SzBiH, ali se Efendić predizbornom retorikom ne ponaša kao da ima želju bit vlast sa SDPom i NSom.
Locked