BANKE ALL ABOUT!!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#76 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by zvrk »

markioni wrote:ne branim banke ali klasicni primjer nasih ljudi koji misle da ce se nesto samo desit. kako ste dosli u banku i otvorili racun tako ste trebali doci u banku i reci da necete da koristite taj racun. ne znam sta vas ovdje iznenadzuje osim mozda iznos. a da ste tu karticu trebali koristiti nakon 2 godine dana a da niste nekim slucajem mogli opet bi krivili banku i uvijek je nama neko drugi kriv sem mi sebi sami.
otisla u banku i rekla da mi ne treba i dobila informaciju da trebam platiti 10 KM da zatvorim racun

a posto nisam platila 10, sad ne moram platiti 10 za zatvaranje nego 25 za vodjenje neaktivnog racuna :)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#77 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by iceman ze »

Koliko kosta iznajmljivanje trezora u RFB? Razmisljam, da povucem sve sa racuna, sto da stojim u redu svaki put, i da mi vraca uplatnicu zbog "vjestacenja" potpisa, ona kratkosisana naocarka u poslovnici kod Importanea.... :-)
User avatar
drndalo
Posts: 22953
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#78 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by drndalo »

Trezor u svakoj banci ti zavisi od velicine istog, mislim da se krecu 70-200 KM godisnje... Znam da je mojoj zeni onaj od 70 KM sasvim dovoljan... Zasad... ;-)
pink_panter
Posts: 26
Joined: 09/06/2012 14:08

#79 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by pink_panter »

http://ezoom.ba/vijesti/haj-ti-objasni- ... pis-kartu/

Jb ti ovu državu i vladu! Ma treba skupiti pare i kidat odavde. Neki dan sam vidio statistiku da do 2050 neće biti ljudi u BiH, starci će pomrijeti, a mladi otići.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#81 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by zvrk »

otisla, cekala drazesnih sat i po, platila 26,5 KM i zatvorila racun

e_ala sam mu znanje ko mi pomene raiffeisen banku
DON_eARL
Posts: 3745
Joined: 31/10/2010 22:26

#82 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by DON_eARL »

Kakvo je stanje u NLB? Čini mi se da sam prije par godina imao otvoren račun tamo. :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#83 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 28/11/2015 16:18, edited 1 time in total.
User avatar
phillie
Posts: 9380
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#84 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by phillie »

Nisrin wrote:Zanima me kakvo je stanje sad u raiffeisen banci...oko 18 mjeseci neaktivan racun, plata lijeze na BBI karticu...nikakva obavjestenja nista, cak se zaboravilo na RB karticu...nadam se da zatvaranje racuna nece biti vise od 25 KM :D
RB mjesecno skida dvije marke na ime odrzavanja racuna, bez obzira da li je u tom mjesecu bilo transakcija. dodaj tome i 10KM za zatvaranje racuna. Ako nisi imao novca na tom racunu, oko 50KM bi moglo biti zatvaranje racuna....
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#85 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by BIONA »

Ja imam ziro racun u Reiff.banci, ne koristim ga godinama, hoce li mi naplatiti odrzavanje i zatvaranje racuna? :shock:
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#86 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by modem33 »

BIONA wrote:Ja imam ziro racun u Reiff.banci, ne koristim ga godinama, hoce li mi naplatiti odrzavanje i zatvaranje racuna? :shock:

hoce , dat ce ti kredit .... 8)


ljudima su dolazili cestitke koji nisu zatvorili racune a ulazili u minus
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#87 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by BIONA »

modem33 wrote:
BIONA wrote:Ja imam ziro racun u Reiff.banci, ne koristim ga godinama, hoce li mi naplatiti odrzavanje i zatvaranje racuna? :shock:

hoce , dat ce ti kredit .... 8)


ljudima su dolazili cestitke koji nisu zatvorili racune a ulazili u minus
Ne, ozbiljno, kad sam otvorila taj ziro racun rekli su da nema mjesecnog odrzavanja. Dali su mi onaj plastificirani karton :-) hoce li me srce strefiti kad odem u banku?
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#88 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by modem33 »

BIONA wrote:
modem33 wrote:
BIONA wrote:Ja imam ziro racun u Reiff.banci, ne koristim ga godinama, hoce li mi naplatiti odrzavanje i zatvaranje racuna? :shock:

hoce , dat ce ti kredit .... 8)


ljudima su dolazili cestitke koji nisu zatvorili racune a ulazili u minus
Ne, ozbiljno, kad sam otvorila taj ziro racun rekli su da nema mjesecnog odrzavanja. Dali su mi onaj plastificirani karton :-) hoce li me srce strefiti kad odem u banku?


Ako nisi potpisivala ugovor .... nece ti biti nista ...a ako jesi ..... procitaj sta pise ..... a ako nisi raskinula ugovor ..... onda otidji do banke i raskini ugovor. :wink:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#89 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by iceman ze »

Ja sam prosle godine otisao u banku da mi izlistaju sve racune koje imam kod njih. Onda sam ih sve na zahtjev stavio i zatvorio.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#90 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by tututuuuu »

Ja sam uvijek placao za tekuci, neovisno ima li prometa ili ne. :oops: To evo sad cujem da se kao nije placalo u nekim bankama. U mene je Unicredit. Svaki mjesec su mi skidali 1.50 KM, studentski racun kao, jos meni to izgledalo povoljno. I taj racun je par mjeseci neaktivan dok se ja natjeram da ga odem zatvoriti.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#91 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Nepass »

tututuuuu wrote:Ja sam uvijek placao za tekuci, neovisno ima li prometa ili ne. :oops: To evo sad cujem da se kao nije placalo u nekim bankama. U mene je Unicredit. Svaki mjesec su mi skidali 1.50 KM, studentski racun kao, jos meni to izgledalo povoljno. I taj racun je par mjeseci neaktivan dok se ja natjeram da ga odem zatvoriti.
Ja sam zatvorio u unicredit banci ali mi je teta govorila da ako stoji racun bez transakcija nece se nista naplacivati. Samo da ne zatvaram.
damirc_sa
Posts: 397
Joined: 22/12/2012 15:55

#92 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by damirc_sa »

Samo da se nadovezem sa svojim losim iskustvom vezano za ne aktivne racune u bankama.

Naime, dok sam studirao primao sam stipendiju preko UNICREDIT banke gdje sma imao otvoren racun. Kada sam se zaposlio, naravno posto firma posluje preko Raifeisen banke otvorio sam racun u toj banci gdje ce mi plata lijegati. Racun u Unikredit banci nisam koristio sigurno nekih 4-5 godina i kada sam otisao da podnesem zahtjev za kredit za kupovinu stana u Raifeisen banci jedna teta mi lijepo reci da mi ne mogu odobriti kredit jer se nalazim u nekoj C kategoriji centralnog kreditnog biroa ZBOG NEKIH DUGOVANJA. Kada sam je upitao kome sta dugujem lijepo mi je rekla da imam oko 80 KM duga prema UNICREDIT banci.

Kada sam otisao u Unikredit banku rekli su mi da se je dug nakupio zbog vodjenja racuna iako dok sam primao stipendiju nikada nista nisu odbijali za vodjenje racuna.

Naravno morao sam platiti dug od 80 KM za vodjenje racuna i jos dodatno 20 KM za zatvaranje racuna.

Zato ljudi ako imate ne aktivnih racuna sto prije ih pozatvarajte jer sve je uvezano sa centralnim kreditnim biroom i moze vas sutra glava zaboliti zbog toga
User avatar
karanana
Posts: 47469
Joined: 26/02/2004 00:00

#93 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by karanana »

ovo je karina.

ako ja imam nekakav racun u nekoj banci, koji sam nekad koristio i sad vise ne koristim.
i ako mi ta banka skida mjesecnu naknadu za odrzavanje racuna, onda je ta jebena banka duzna i da mi posalje i mjesecni izvod sa kretanjima stanja na tom mom racunu da ja mogu fino vidjeti sta se desava i fino odreagovat. jer ako placam odrzavanje, placam i slanje mjesecnih izvoda koje jebeno ne dobijam.
User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#94 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by tusk »

sute dok je sitan iznos, kad se nakupi onda se jave :lol:
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#95 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Truba »

inteza hinjski uzima dug za neki račun za stipendiju iz 1997 kad si bio maloljetnik
sada sa štedne knjižice uzimaju
možeš misliti :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67340
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#96 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by _BataZiv_0809 »

I ja imam neku stednu knjizicu u intezi koju ne koristim vec 5 godina :run:
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#97 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by tututuuuu »

Nepass wrote:
tututuuuu wrote:Ja sam uvijek placao za tekuci, neovisno ima li prometa ili ne. :oops: To evo sad cujem da se kao nije placalo u nekim bankama. U mene je Unicredit. Svaki mjesec su mi skidali 1.50 KM, studentski racun kao, jos meni to izgledalo povoljno. I taj racun je par mjeseci neaktivan dok se ja natjeram da ga odem zatvoriti.
Ja sam zatvorio u unicredit banci ali mi je teta govorila da ako stoji racun bez transakcija nece se nista naplacivati. Samo da ne zatvaram.
Ne znam, mozda ovisi kad je ugovor potpisan, mozda su nekad nesto mijenjali pa nam nisu svima isti uvjeti. Ja jednom nisam imao transakciju i otisao u minus, i to citavu marku, i odmah me nazvali da mi kazu da sam marku u minusu i da moram to uplatiti da mi ne zatvore racun. :D Ja budala otisao i uplatio umjesto da sam pustio da ga zatvore (ako bi uopce) jer ga ionako vise ne koristim, al eto tad nisam znao da mi vise nece trebati.
User avatar
purgatorio
Posts: 1066
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#98 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by purgatorio »

damirc_sa wrote:Samo da se nadovezem sa svojim losim iskustvom vezano za ne aktivne racune u bankama.

Naime, dok sam studirao primao sam stipendiju preko UNICREDIT banke gdje sma imao otvoren racun. Kada sam se zaposlio, naravno posto firma posluje preko Raifeisen banke otvorio sam racun u toj banci gdje ce mi plata lijegati. Racun u Unikredit banci nisam koristio sigurno nekih 4-5 godina i kada sam otisao da podnesem zahtjev za kredit za kupovinu stana u Raifeisen banci jedna teta mi lijepo reci da mi ne mogu odobriti kredit jer se nalazim u nekoj C kategoriji centralnog kreditnog biroa ZBOG NEKIH DUGOVANJA. Kada sam je upitao kome sta dugujem lijepo mi je rekla da imam oko 80 KM duga prema UNICREDIT banci.

Kada sam otisao u Unikredit banku rekli su mi da se je dug nakupio zbog vodjenja racuna iako dok sam primao stipendiju nikada nista nisu odbijali za vodjenje racuna.

Naravno morao sam platiti dug od 80 KM za vodjenje racuna i jos dodatno 20 KM za zatvaranje racuna.

Zato ljudi ako imate ne aktivnih racuna sto prije ih pozatvarajte jer sve je uvezano sa centralnim kreditnim biroom i moze vas sutra glava zaboliti zbog toga
Dobar si ti još. Mene su strpali u E kategoriju zbog 98KM iz 2009.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#99 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by ExNihilo »

Nije ovo slučaj sa svim bankama. Ja imam račun u jednoj banci koji nisam koristio brat-bratu 4 godine. Nedavno provjerim šta se dešava. Skidali dok je bilo keša na računu, čim sam otišao u minus marku-dvije, račun je zamrznut na tom iznosu.

Što će reći, trebalo bi napraviti listu smećarskih banaka koji na ovaj način kamče novac ljudima. :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#100 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Snake Eyes »

Hypo banka skida dok ima sredstava, raiffeisen banka skida i kada nema. Nekada sam imao račun kod njih i pobjegao glavom bez obzira, smeće od banke.
Post Reply