Zivot u zajednici

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#76 Re: Zivot u zajednici

Post by SaraFina »

Nekadjevojka wrote:
SaraFina wrote:
Nekadjevojka wrote:Zdravo svima. Zanima me savjet nekog ko je imao ovakvu situaciju ili slicnu. Naime ja i moj decko zivimo u stanu skoro 5 godina.On ima svou kucu u jednom selu nedaleko od grada. Izazov mi predstavlja jer kuca koju bi trebali renovirati je odmah do njegovih amidza njih je 3 tu odmah do nas , prvi je bukvalno pola metra od nas. Ja sam mu rekla da ja nisam bas osoba za druzenja da se meni bas i ne ide dole zbog toga no on je vezan za tu kucu jer mu je ostavstina od oca koji je poginuo. Njegove amidze svi vise manje piju vidjela sam da se u mnoge stvari mjesaju i da vole sjedit i druzit se dok ja ne volim i u fazi sam kad se ostavljam alkohola.Za godinu dana trebam zavrsiti fax i sve to planirati. Ljudi sta vi mislite o tome, je li istina da je deuzenje konstantno tu neizbjezno i da je i to neki vid zajednice. Odrasla sam u goroj zajednici sa amidzom( bratom od mog oca) koji je zivio bukvalno sprat ispod nas na kraju smo se morali odseliti zbog njega jer nas je maltretirao iako ta kuca nije bila ni na njemu ni na nama...nije podjeljena. Kod momka je drugacija situacija svako ima svoju kucu i zemlju al je sve previse blizu. Molim vas na vasa iskustva da li je to dobra ideja jer ja dam djevojka koja uopce nije drustven tip i familijski ne volim petljanje zbog iskustva kojeg imam. Srdacan pozdrav!

Moje sopstveno iskustvo, u vezi življenja sa bilo kakvom familijom u blizini, je uz "postavljanja stvari na svoje mjesto" pozitivno.
Znači zadrži stan, ako ti nije previše opterećenje plaćati (ja sam imala svoj). Ili iznajmite jeftiniji (Ako plaćaš) pod izlikom da imate gdje dok se kuća ne renovira u potpunosti. (Treba ti odmor za posao, udeljenost bla bla... smisli razlog)

Kad budeš tamo na selu, ljubazno i odlučno postavi granice muževljevoj familiji da nećeš tolerirati upade u kuću bez najave, sjedanja uvečer, uvaljivanje na ručak/večeru i sl.
Dakle jasno stavi do znanja, da ćete se družiti i imati zdrave obiteljske odnose, ali pod tvojim uvjetima.
Želiš zadržati mir i privatnost. Pravo na odmor i druženje i s drugim ljudima koje ste poznavali prije preseljenja.

Ako budeš odlučna biće to sve ok :thumbup: Sretno!
Hvala na komentaru bas sam to i rekla vec i mom momku al nisam ispostovana prije par dana bukvalno sam morala ic na sta sam i njima rekla ne sjedi mi se svi su rekli necemo ni mi dugo ostali smo do ponoci pijani se vratili i takvi vozili to mi stvarno ne treba u zivotu. Otac mi je bukvalno smrt izazvao svojim opijanjem i eto mrtav je vec nekoliko godina. Nema hajra u alkoholu izgleda da se ljudi bez toga ne mogu druziti..

Djelovaće ti grubo, ali te stvari s partnerom moraš riješiti. I moraš imati njegovu potpunu podršku čak i da su roditelji u pitanju a ne šira familija.
Znači odlučno i nemilisrdno presjeci i postavi uvjete. Ako ne fercera ultimatum. I opet ne ide... Šta imaš dalje to razvlačiti?
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#77 Re: Zivot u zajednici

Post by Blixen »

User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#78 Re: Zivot u zajednici

Post by SaraFina »

Seyfo wrote:Te granice su ti prilično labave i rado i često se prelaze.
Najčešće kad već bude kasno.

Nema tu prelaska. Jednom može, drugi put sigurno neće. Jer neće imati kome.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#79 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Djelovaće ti grubo, ali te stvari s partnerom moraš riješiti. I moraš imati njegovu potpunu podršku čak i da su roditelji u pitanju a ne šira familija.
Znači odlučno i nemilisrdno presjeci i postavi uvjete. Ako ne fercera ultimatum. I opet ne ide... Šta imaš dalje to razvlačiti?[/quote]
Hvala na odgovoru to cu i uraditi ne zelim nekog razvdvajati pogotovo ne roditelje imam i ja svoju mater samo distanca neka i tj to vidjet cemo sta ce bit ..
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#80 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

insomnia78 wrote:
Nekadjevojka wrote:
insomnia78 wrote:Njmu je najpametnije da se on tebe rjesi pod hitno.
Zasto to smatrate? Svakako cemo se rastati ako imamo razlicite ciljeve.
Pa definitivno imate. Tako da bolje sto prije
I nemoj me persirati bgt
Popricat cu s njim pa vidjet sta i kako hahha halali lijep pozdrav!
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#81 Re: Zivot u zajednici

Post by Matijevic_Vlado »

Nekadjevojka wrote:Zdravo svima. Zanima me savjet nekog ko je imao ovakvu situaciju ili slicnu. Naime ja i moj decko zivimo u stanu skoro 5 godina.On ima svou kucu u jednom selu nedaleko od grada. Izazov mi predstavlja jer kuca koju bi trebali renovirati je odmah do njegovih amidza njih je 3 tu odmah do nas , prvi je bukvalno pola metra od nas. Ja sam mu rekla da ja nisam bas osoba za druzenja da se meni bas i ne ide dole zbog toga no on je vezan za tu kucu jer mu je ostavstina od oca koji je poginuo. Njegove amidze svi vise manje piju vidjela sam da se u mnoge stvari mjesaju i da vole sjedit i druzit se dok ja ne volim i u fazi sam kad se ostavljam alkohola.Za godinu dana trebam zavrsiti fax i sve to planirati. Ljudi sta vi mislite o tome, je li istina da je deuzenje konstantno tu neizbjezno i da je i to neki vid zajednice. Odrasla sam u goroj zajednici sa amidzom( bratom od mog oca) koji je zivio bukvalno sprat ispod nas na kraju smo se morali odseliti zbog njega jer nas je maltretirao iako ta kuca nije bila ni na njemu ni na nama...nije podjeljena. Kod momka je drugacija situacija svako ima svoju kucu i zemlju al je sve previse blizu. Molim vas na vasa iskustva da li je to dobra ideja jer ja dam djevojka koja uopce nije drustven tip i familijski ne volim petljanje zbog iskustva kojeg imam. Srdacan pozdrav!
Moj ti je savjet da ne ostavljas alkohol.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#82 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

SaraFina wrote:
Seyfo wrote:Te granice su ti prilično labave i rado i često se prelaze.
Najčešće kad već bude kasno.

Nema tu prelaska. Jednom može, drugi put sigurno neće. Jer neće imati kome.
Ma joj u mom slucaju sve je to labavo jer je on ocaran njima ja iskreno nisam posteno je s moje strane da se izjasnim jer cu radit i mozemo skupa obezbjedit sebi krov nad glavom ako on to bude htio.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#83 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Matijevic_Vlado wrote:
Nekadjevojka wrote:Zdravo svima. Zanima me savjet nekog ko je imao ovakvu situaciju ili slicnu. Naime ja i moj decko zivimo u stanu skoro 5 godina.On ima svou kucu u jednom selu nedaleko od grada. Izazov mi predstavlja jer kuca koju bi trebali renovirati je odmah do njegovih amidza njih je 3 tu odmah do nas , prvi je bukvalno pola metra od nas. Ja sam mu rekla da ja nisam bas osoba za druzenja da se meni bas i ne ide dole zbog toga no on je vezan za tu kucu jer mu je ostavstina od oca koji je poginuo. Njegove amidze svi vise manje piju vidjela sam da se u mnoge stvari mjesaju i da vole sjedit i druzit se dok ja ne volim i u fazi sam kad se ostavljam alkohola.Za godinu dana trebam zavrsiti fax i sve to planirati. Ljudi sta vi mislite o tome, je li istina da je deuzenje konstantno tu neizbjezno i da je i to neki vid zajednice. Odrasla sam u goroj zajednici sa amidzom( bratom od mog oca) koji je zivio bukvalno sprat ispod nas na kraju smo se morali odseliti zbog njega jer nas je maltretirao iako ta kuca nije bila ni na njemu ni na nama...nije podjeljena. Kod momka je drugacija situacija svako ima svoju kucu i zemlju al je sve previse blizu. Molim vas na vasa iskustva da li je to dobra ideja jer ja dam djevojka koja uopce nije drustven tip i familijski ne volim petljanje zbog iskustva kojeg imam. Srdacan pozdrav!
Moj ti je savjet da ne ostavljas alkohol.
Hahaha hvala lijepo al ne rezonira samnom i ne treba mi u zivotu iz licnog iskustva.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#84 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

:wink:
Hahahahaha nasmija me
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#85 Re: Zivot u zajednici

Post by moonca »

Ma joj u mom slucaju sve je to labavo jer je on ocaran njima ja iskreno nisam posteno je s moje strane da se izjasnim jer cu radit i mozemo skupa obezbjedit sebi krov nad glavom ako on to bude htio.
Sta znaci -ocaran- odusevljen, nerazdvojiva vrpca,nesto iznad svega.... rodbina ..... pa supruga... :?
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#86 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

moonca wrote:
Ma joj u mom slucaju sve je to labavo jer je on ocaran njima ja iskreno nisam posteno je s moje strane da se izjasnim jer cu radit i mozemo skupa obezbjedit sebi krov nad glavom ako on to bude htio.
Sta znaci -ocaran- odusevljen, nerazdvojiva vrpca,nesto iznad svega.... rodbina ..... pa supruga... :?

Ma sve vise imam rijeci nego dijela uglavnom je kao ja sam bitna i nasa porodica koju bi trebali imati ja to islreno trenutno ne vidim. Popricat cu s njim izjasnit se posteno sa moje strane .
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#87 Re: Zivot u zajednici

Post by moonca »

Nekadjevojka wrote:
moonca wrote:
Ma joj u mom slucaju sve je to labavo jer je on ocaran njima ja iskreno nisam posteno je s moje strane da se izjasnim jer cu radit i mozemo skupa obezbjedit sebi krov nad glavom ako on to bude htio.
Sta znaci -ocaran- odusevljen, nerazdvojiva vrpca,nesto iznad svega.... rodbina ..... pa supruga... :?

Ma sve vise imam rijeci nego dijela uglavnom je kao ja sam bitna i nasa porodica koju bi trebali imati ja to islreno trenutno ne vidim. Popricat cu s njim izjasnit se posteno sa moje strane .
Ok.. hoces li se javiti nakon razgovora s njim.. da nam saopstis radosnu vijest. :)
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#88 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Ok.. hoces li se javiti nakon razgovora s njim.. da nam saopstis radosnu vijest. :)[/quote][/quote][/quote]

Hocu naravno. Drzite mi fige. Pozdrav!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#89 Re: Zivot u zajednici

Post by moonca »

...Image

:-D
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#90 Re: Zivot u zajednici

Post by pizarro »

kad danasnjim curama kazes da ne pricas sa pola rodbine, to odmah hoce da je zenis <3
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#91 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

pizarro wrote:kad danasnjim curamag
kazes da ne pricas sa pola rodbine, to odmah hoce da je zenis <3
Hahaha daleko od toga treba se pazit sa rodbinom al zivot u zajednici ni za koga nije dobar . Svako ima mater i bit ce mati izmjenat ce uloge sve u zivotu.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#92 Re: Zivot u zajednici

Post by dobar osjecaj »

SaraFina wrote:Kad budeš tamo na selu, ljubazno i odlučno postavi granice muževljevoj familiji da nećeš tolerirati upade u kuću bez najave, sjedanja uvečer, uvaljivanje na ručak/večeru i sl.
Dakle jasno stavi do znanja, da ćete se družiti i imati zdrave obiteljske odnose, ali pod tvojim uvjetima.
Želiš zadržati mir i privatnost. Pravo na odmor i druženje i s drugim ljudima koje ste poznavali prije preseljenja.

Ako budeš odlučna biće to sve ok :thumbup: Sretno!
To su uglavnom nerealni savjeti za prilike sredine koju opisuje. U porodici u kojoj su svi blizu jedni drugih, navikli da su stalno skupa, da se petljaju jedni drugima u sve jedno dijete od dvadesetak godina koje tek završava školu, vjerovatno još nema posao ni vlastiti kapital da išta ulaže i samostalno upravlja svojim životom nije neko kome će iko dati ikakvu priliku da postavlja granice i određuje pravila. Ona dolazi u tuđu imovinu, djedovinu, okruženje. Ako sad ima loš osjećaj o tom svemu, taj osjećaj se samo može povećavati i pogoršavati vremenom kad se upetlja u imovinsko-finansijske odnose s ljudima u čijoj blizini ne želi biti. Mlada je i ne mora upadati u probleme koje dobro poznaje i za koje zna da ne donose ništa dobro u njenom životu.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#93 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

dobar osjecaj wrote:
SaraFina wrote:Kad budeš tamo na selu, ljubazno i odlučno postavi granice muževljevoj familiji da nećeš tolerirati upade u kuću bez najave, sjedanja uvečer, uvaljivanje na ručak/večeru i sl.
Dakle jasno stavi do znanja, da ćete se družiti i imati zdrave obiteljske odnose, ali pod tvojim uvjetima.
Želiš zadržati mir i privatnost. Pravo na odmor i druženje i s drugim ljudima koje ste poznavali prije preseljenja.

Ako budeš odlučna biće to sve ok :thumbup: Sretno!
To su uglavnom nerealni savjeti za prilike sredine koju opisuje. U porodici u kojoj su svi blizu jedni drugih, navikli da su stalno skupa, da se petljaju jedni drugima u sve jedno dijete od dvadesetak godina koje tek završava školu, vjerovatno još nema posao ni vlastiti kapital da išta ulaže i samostalno upravlja svojim životom nije neko kome će iko dati ikakvu priliku da postavlja granice i određuje pravila. Ona dolazi u tuđu imovinu, djedovinu, okruženje. Ako sad ima loš osjećaj o tom svemu, taj osjećaj se samo može povećavati i pogoršavati vremenom kad se upetlja u imovinsko-finansijske odnose s ljudima u čijoj blizini ne želi biti. Mlada je i ne mora upadati u probleme koje dobro poznaje i za koje zna da ne donose ništa dobro u njenom životu.
Hvala na odgovoru bas sad nemam svoj dinar sto bi se reklo sve bi to islo po pola na mene i momka al tu su svi ublizu oni su se navikli druzit i mjesat u sve to je tako ja sam tudinka i uvijek cu i bit gdje god da odem to mi je prilicno jasno zato ne zelim upadata u nesto sto nije za mene kako god okrenem ne mogu to sagledat sa poziitivnog aspekta
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#94 Re: Zivot u zajednici

Post by annoy »

Nekadjevojka wrote:
Ma htio je on tu kucu prodavat na sta su mu oni tad rekli dovedi nekog mi cemo ga istjerat i ko mi moze garantovat dobre odnose s njima kad svi tu morajh glumit...
:shock:

Bjezi od toga. Nikako u zajednicu osim ako bas nemate gdje drugdje. Iz vlastitog iskustva...mir i privatnost su neprocjenjivi, zivot u zajednici je uglavnom problematican i netko konstantno nesto mora trpiti.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#95 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

annoy wrote:
Nekadjevojka wrote:
Ma htio je on tu kucu prodavat na sta su mu oni tad rekli dovedi nekog mi cemo ga istjerat i ko mi moze garantovat dobre odnose s njima kad svi tu morajh glumit...
:shock:

Bjezi od toga. Nikako u zajednicu osim ako bas nemate gdje drugdje. Iz vlastitog iskustva...mir i privatnost su neprocjenjivi, zivot u zajednici je uglavnom problematican i netko konstantno nesto mora trpiti.
Bas bas pa nije da nemamo radit cu i ja sa svojih deset prstiju mozemo cuda stvorit. Ako on to bude htio ako ne svako sebi.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#96 Re: Zivot u zajednici

Post by annoy »

Nekadjevojka wrote:
Bas bas pa nije da nemamo radit cu i ja sa svojih deset prstiju mozemo cuda stvorit. Ako on to bude htio ako ne svako sebi.
Hvala bogu pa ste sposobni sebi sami nesto stvoriti...ja sam uvijek za to da se ljudi odvoje i budu samostalni i sami sebi kroje zivot...sto ne znaci biti otuđen od obitelji, nikako, ali imati svoj prostor, svoj mir, svoju privatnost, placati svoje racune, u svakom smislu tih rijeci...
Moras s njim razgovarati to znas i sama, probaj iznijeti lijepo i obzirno ono sto ti osjecas i smatras da bi bilo bolje za vas, mozda mozete naci zajednicki jezik i neko rjesenje, sretno
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#97 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

:o h
annoy wrote:
Nekadjevojka wrote:
Bas bas pa nije da nemamo radit cu i ja sa svojih deset prstiju mozemo cuda stvorit. Ako on to bude htio ako ne svako sebi.
Hvala bogu pa ste sposobni sebi sami nesto stvoriti...ja sam uvijek za to da se ljudi odvoje i budu samostalni i sami sebi kroje zivot...sto ne znaci biti otuđen od obitelji, nikako, ali imati svoj prostor, svoj mir, svoju privatnost, placati svoje racune, u svakom smislu tih rijeci...
Moras s njim razgovarati to znas i sama, probaj iznijeti lijepo i obzirno ono sto ti osjecas i smatras da bi bilo bolje za vas, mozda mozete naci zajednicki jezik i neko rjesenje, sretno
Potpuno istog sam misljenja evo cekam ga da dode sa posla pa da popricamo nadam se da ce se i on slozit samnom ili cu ga izgubit druge nema . Javit cu sta je i kako je bilo. Pozdrav!
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#98 Re: Zivot u zajednici

Post by dobar osjecaj »

Nekadjevojka wrote: Potpuno istog sam misljenja evo cekam ga da dode sa posla pa da popricamo nadam se da ce se i on slozit samnom ili cu ga izgubit druge nema . Javit cu sta je i kako je bilo. Pozdrav!
Tako krupne životne odluke se ne trebaju donositi pod pritiskom i osjecajem da moras pristati na nesto sto ne zelis jer mislis da ces izgubiti nekoga.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#99 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

dobar osjecaj wrote:
Nekadjevojka wrote: Potpuno istog sam misljenja evo cekam ga da dode sa posla pa da popricamo nadam se da ce se i on slozit samnom ili cu ga izgubit druge nema . Javit cu sta je i kako je bilo. Pozdrav!
Tako krupne životne odluke se ne trebaju donositi pod pritiskom i osjecajem da moras pristati na nesto sto ne zelis jer mislis da ces izgubiti nekoga.
Ma joj ne znam vidim da se on vezao za to i ne znam da li bi odustao od toga dok ne popricam. Vala jest velika odluka al bolje da kazem iskreno sad nego poslije kad se preselimo i ulozimo u to.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#100 Re: Zivot u zajednici

Post by SaraFina »

dobar osjecaj wrote:
SaraFina wrote:Kad budeš tamo na selu, ljubazno i odlučno postavi granice muževljevoj familiji da nećeš tolerirati upade u kuću bez najave, sjedanja uvečer, uvaljivanje na ručak/večeru i sl.
Dakle jasno stavi do znanja, da ćete se družiti i imati zdrave obiteljske odnose, ali pod tvojim uvjetima.
Želiš zadržati mir i privatnost. Pravo na odmor i druženje i s drugim ljudima koje ste poznavali prije preseljenja.

Ako budeš odlučna biće to sve ok :thumbup: Sretno!
To su uglavnom nerealni savjeti za prilike sredine koju opisuje. U porodici u kojoj su svi blizu jedni drugih, navikli da su stalno skupa, da se petljaju jedni drugima u sve jedno dijete od dvadesetak godina koje tek završava školu, vjerovatno još nema posao ni vlastiti kapital da išta ulaže i samostalno upravlja svojim životom nije neko kome će iko dati ikakvu priliku da postavlja granice i određuje pravila. Ona dolazi u tuđu imovinu, djedovinu, okruženje. Ako sad ima loš osjećaj o tom svemu, taj osjećaj se samo može povećavati i pogoršavati vremenom kad se upetlja u imovinsko-finansijske odnose s ljudima u čijoj blizini ne želi biti. Mlada je i ne mora upadati u probleme koje dobro poznaje i za koje zna da ne donose ništa dobro u njenom životu.

U pravu si potpuno. Nisam ja shvatila da djevojka finansijski ovisna i da nema svoj posao i novce. Pisala sam iz svoje perspektive.

Ovo si odlično sročila.
Ako sad ima loš osjećaj o tom svemu, taj osjećaj se samo može povećavati i pogoršavati vremenom kad se upetlja u imovinsko-finansijske odnose s ljudima u čijoj blizini ne želi biti. Mlada je i ne mora upadati u probleme koje dobro poznaje i za koje zna da ne donose ništa dobro u njenom životu
Post Reply