Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#76 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Toffee karamela wrote:Neće se niko brecati na nečiju djecu, poenta uvodnog posta našeg kolege koga su napatili prijatelji i njihov podmladak je totalno odsustvo volje i želje da dijete zauzdaju u aktivnostima koje se na kraju mogu ispoljiti kao...lupanje eto tom granom po njegovoj glavuši :D koje se naravno završilo prekidom dobrih odnosa. Jesu li ti roditelji trebali bar istrgnuti prvi tu granu iz njegove ruke a ne čekati da on mora reagovati?

Problem je što roditelji kuliraju, onda ta vrtnja bebe pred skajpom kad je on izdvajao te minute za poziv u vezi posla? Koji je đavo problem skloniti bebu ako je u kadru i koncentrisati se na posao?

Onda ovo vađenje šerpi koje opisuje djevojka iznad. Neka samo obrne situaciju, pa pokuša zamisliti bi li Azrina mama tolerisala nekom drugom djetetu haos koji joj radi u kuhinji? Nešto mi govori da ne bi. Moje dijete može svašta, ali hajd neka nečije drugo pomjeri vazu sa cvijećem na stolu odmah prijeki pogledi.

To su sitnice koje se nakupe i nije čudo da prijateljstva pucaju. I da na kraju balade ostanu parovi s parovima, samci sa samcima.
Mislis s mackama?
:D
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#77 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Toffee karamela »

insomnia78 wrote: Mislis s mackama?
:D
Ne budite klišeizirani kolega :roll:
Zoya
Posts: 23185
Joined: 09/06/2008 14:54

#78 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Zoya »

Radio Sarajevo wrote:Dok smislim šta ću napisati, nerviram se.

Imam preko 30 godina, i još nemam djece. Moji prijatelji mahom imaju djecu, neki i po dvoje - troje, a kako vrijeme prolazi, sve se više pitam jesam li ja lud ili je to ipak 20-30-40 ljudi oko mene?

Naime, način na koji ih odgajaju mi definitivno nije normalan. Puštaju im sve i svašta, i dijete je konstantno centar svijeta. Ispričaću nekoliko situacija koje su mi se desile posljednjih godina, a kad pomislim na njih, popizdim.

1. Zovu me prijatelji da im objasnim nešto o poslu koji su preuzeli. Dakle, ja sam njima potreban, i dajem im besplatan savjet o veoma ozbiljnoj stvari. Na Skajpu umjesto da pričam s njima, sve vrijeme je u kadru njihova jednoipogodišnja kćerka. Ona se igra s ajpedom, ona određuje kad ćemo pričati i koliko ćemo pričati, te ona guguće kad joj se prohtije. Kaže mi njena mama, "znaš, ona mora biti u centru pažnje". Nakon 20-ak minuta, misleći da će shvatiti koliko je to glupo što rade, prekidam vezu pod izgovorom kako mi je nestalo interneta.

2. Otišli smo na vikend u inostranstvo s drugarima i njihovo troje djece. Mali četverogodišnjak, inače najmlađi od njih troje, će cijeli jebeni vikend maltretirati sve ljude oko sebe, a oni neće napraviti ništa. Za večerom će gurati hranu sa stola, tokom šetnje u prirodi će gađati brata i sestru, te nas ostale, svim i svačim, vrištaće i plakaće kad mu se to radi, a roditelji neće uraditi ništa. Nakon što je mene udario štapom u glavu, uzeo sam i slomio štap, i ispao najgori. Rekao sam im oboma da ako oni to trpe, njihov je izbor, ali ja neću. Cijelo veče nakon toga je propalo.

3. Drugo putovanje, s drugim prijateljima... Dogovor je da dođemo u tri para, a oni će djecu ostaviti kod nane i dede. Dan prije, bez da su ikoga pitali, odlučuju da povedu stariju curicu, iako su hoteli rezervisani za nas šestoro, a ne 6+1. Jedva sam izmajmunisao dodatne krevete, ali ne bi to bio najveći problem, da nisu bukvalno cijeli boravak prilagodili maloj Amili. Amila je u tih pet dana išla i na jahanje, i u igraonicu nekoliko puta, i morali smo biti tiši ako je ona umorna. Amila je sjedila s nama do 2-3 ujutru iako ima pet godina, sutra bi bila cijeli dan nadrkana i njoj su se svi morali prilagođavati (naravno, osim mene, mene je bolio kurac što je nadrkana). Vozimo se zajedno u autu, a Amila zahtijeva dječije pjesmice. Na njenu vrisku tata joj govori "sačekaj da završim", a mama samo pojačava bez da smo završili konverzaciju jer Amila vrišti. Elem, Amila jednom i nikad više.

4. Ljudi se potpuno prilagode djetetu, i prema njemu/njoj ravnaju bukvalno sve, i kad se mogu vidjeti s prijateljima, i gdje će ljetovati, i šta će dijete jesti itd. Čim djeca zaplaču, dobiju ono što žele. Pored svega toga, pojavljuje se idiotski koncept školstva, nazvan Montesori, gdje dijete uči samo ono što voli. Neko želi da me ubijedi da dijete od sedam godina zna šta voli, iako ja nisam znao ni sa 20.

Najgore od svega je kad nešto kažeš, ti nisi relevantan, jer zaboga nemaš djecu. Ljudi te samo pomnože s nulom, ili ti eventualno kažu "vidjećeš kad budeš imao svoje". Jebote, pa zar moram imati djecu da znam da je nekulturno pustiti svoje dijete da nekome skače po glavi? Zar moram imati djecu da bih znao da kad se kafa pije, djeca ne prilaze? Moram li imati djecu da znam da nije normalno da mu sa dvije godine daš ajfon, ajped i ostale uređaje od kojih postaje autistično?

Ja nisam smio govoriti kada odrasli govore, nisam smio uzeti ništa sa stola ako me ne bi ponudili, nisam smio prići dok se pije kafa, i nisam smio dosađivati. Kad mi se jednom kaže da nešto ne može, znači da ne može.

Molim vas da podijelite svoja iskustva. Mogu se uključiti i roditelji koji se osjećaju prozvano, ali molio bih bez uvreda, i bez argumenata, "vidjećeš kad budeš imao svoje". Neka mi pokušaju objasniti na neki drugi način zašto puštaju djetetu da njima i ostalima skače po glavi. Da li znaju da ih drugi ljudi izbjegavaju zbog toga?






Uh.... Umorih se pišući, ali eto nadam se kvalitetnoj raspravi.

Za kraj evo jedan članak. Google Translate radi dobro, pa prevedite na engleski.

http://www.hpdetijd.nl/2016-03-08/de-pa ... ngelukkig/

Kaže da tinejdžeri mahom postaju depresivni jer su kao djeca bili prezaštićeni. Kada pređu dvadesetu, čak obolijevaju od teške depresije jer nisu navikli da se udare, a kamoli da ih neko otrese i ostavi na ulici. I onda kad se to desi, paf!

Sto se ismijah ovome :lol: pa bola' :D

Slazem se sa svime sto si napisao. Nije do tebe, do njih je. Iste me stvari nerviraju kao i tebe iako sama imam djecu neke stvari nikad nisam dozvoljavala niti dozvoljavam. Sto bi moja nana rahmetli rekla "djeci se isharetom u gostima govori", pa tako se i ja drzim toga. Ne smije se nista uzeti dok ja ne odobrim pogledom a za bezobrazluke tipa bacanje na pod po trgovinama ili ulici nije dolazilo ni pod razno. Ovo vucaranje djece sa drustvom i mucenje djeteta nespavanjem do 2-3 ujutro mi je van svake pameti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#79 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Toffee karamela wrote:
insomnia78 wrote: Mislis s mackama?
:D
Ne budite klišeizirani kolega :roll:
To je realnost. Poslije 30-e u drustvu ne ostane bas puno tih "odlucio sam da ih nikad necu imati"
A u situaciji "bilo ko ili sta na svijetu vs moje dijete" izbor je lagan. Prakticno ni ne postoji
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#80 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by triconja »

insomnia78 wrote:
Toffee karamela wrote:
insomnia78 wrote: Mislis s mackama?
:D
Ne budite klišeizirani kolega :roll:
To je realnost. Poslije 30-e u drustvu ne ostane bas puno tih "odlucio sam da ih nikad necu imati"
A u situaciji "bilo ko ili sta na svijetu vs moje dijete" izbor je lagan. Prakticno ni ne postoji
E moj ti, lahko je tebi, imas djecu. Hormoni rade i udario je roditeljski nagon :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#81 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

Toffee karamela wrote:Neće se niko brecati na nečiju djecu, poenta uvodnog posta našeg kolege koga su napatili prijatelji i njihov podmladak je totalno odsustvo volje i želje da dijete zauzdaju u aktivnostima koje se na kraju mogu ispoljiti kao...lupanje eto tom granom po njegovoj glavuši :D koje se naravno završilo prekidom dobrih odnosa. Jesu li ti roditelji trebali bar istrgnuti prvi tu granu iz njegove ruke a ne čekati da on mora reagovati?

Problem je što roditelji kuliraju, onda ta vrtnja bebe pred skajpom kad je on izdvajao te minute za poziv u vezi posla? Koji je đavo problem skloniti bebu ako je u kadru i koncentrisati se na posao?

Onda ovo vađenje šerpi koje opisuje djevojka iznad. Neka samo obrne situaciju, pa pokuša zamisliti bi li Azrina mama tolerisala nekom drugom djetetu haos koji joj radi u kuhinji? Nešto mi govori da ne bi. Moje dijete može svašta, ali hajd neka nečije drugo pomjeri vazu sa cvijećem na stolu odmah prijeki pogledi.

To su sitnice koje se nakupe i nije čudo da prijateljstva pucaju. I da na kraju balade ostanu parovi s parovima, samci sa samcima.
Ok to možda jeste pretjerivanje sa bebom i igrarijama... No i kolega iz uvodnog posta mogao je kratko i jasno reći "ograničen sam vremenski, možemo li nasamo završiti poslovno, pa se idući put čujemo za neki opušteni razgovor "
I gotovo. Ne vidim što se imaš prijatelju isprićavati za nešto što ti smeta?

Takodjer, dvoje ljudi u vezi ili samci. .. neograničeni dječijim potrebama. .. što bi odmor provodili s nekim ko ima malu djecu? Logično je da su se kod tih ljudi životi izmijenili i da se moraju prilagodjavati svojim mališanima. Ja se nikad ne bi libila reći a ni naljutila da mi neko takvo što kaže.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#82 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Toffee karamela »

insomnia78 wrote:
Toffee karamela wrote:
insomnia78 wrote: Mislis s mackama?
:D
Ne budite klišeizirani kolega :roll:
To je realnost. Poslije 30-e u drustvu ne ostane bas puno tih "odlucio sam da ih nikad necu imati"
A u situaciji "bilo ko ili sta na svijetu vs moje dijete" izbor je lagan. Prakticno ni ne postoji
Ti stalno potenciraš da neko stavlja izbor pred tebe ON/A ILI TVOJE DIJETE

Ama čovječe to su prijatelji, drugovi, koji su ionako jednom nogom već izvan tih vaših prijateljstava. Još se ponekad vidite, dogodi li se koji incident viška neće niko tebe ucjenjivati neko će se pokupiti i tražiti novo društvo za tekmu i Jablaničko. Zašto je lakše i slađe gurnuti ih još i taj jedan korak nego li djetetu reći da maminom ili tatinom drugu/drugarici ne skače po glavi za vrijeme te kafe?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#83 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote: To je realnost. Poslije 30-e u drustvu ne ostane bas puno tih "odlucio sam da ih nikad necu imati"
A u situaciji "bilo ko ili sta na svijetu vs moje dijete" izbor je lagan. Prakticno ni ne postoji
poanta je da se svi mogu druziti , ako zele, bez djetata ili sa djetetom , to nije problem :-D

ako neko ne zeli daljnje druzenje, moze uvijek pronaci izgovor :D

znam parove sa djecom koji su se prestali druziti sa pojedinim parovima sa djecom, jer imaju razlicite stvaove u odoju djece,tj. djec ajednih su poptuno normlano dogojena, a djeca drugih parova, jednostavno nisu naucena da se pristojno ponasaju :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#84 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Connaisseur Karlin »

SaraFina wrote:
Toffee karamela wrote:Neće se niko brecati na nečiju djecu, poenta uvodnog posta našeg kolege koga su napatili prijatelji i njihov podmladak je totalno odsustvo volje i želje da dijete zauzdaju u aktivnostima koje se na kraju mogu ispoljiti kao...lupanje eto tom granom po njegovoj glavuši :D koje se naravno završilo prekidom dobrih odnosa. Jesu li ti roditelji trebali bar istrgnuti prvi tu granu iz njegove ruke a ne čekati da on mora reagovati?

Problem je što roditelji kuliraju, onda ta vrtnja bebe pred skajpom kad je on izdvajao te minute za poziv u vezi posla? Koji je đavo problem skloniti bebu ako je u kadru i koncentrisati se na posao?

Onda ovo vađenje šerpi koje opisuje djevojka iznad. Neka samo obrne situaciju, pa pokuša zamisliti bi li Azrina mama tolerisala nekom drugom djetetu haos koji joj radi u kuhinji? Nešto mi govori da ne bi. Moje dijete može svašta, ali hajd neka nečije drugo pomjeri vazu sa cvijećem na stolu odmah prijeki pogledi.

To su sitnice koje se nakupe i nije čudo da prijateljstva pucaju. I da na kraju balade ostanu parovi s parovima, samci sa samcima.
Ok to možda jeste pretjerivanje sa bebom i igrarijama... No i kolega iz uvodnog posta mogao je kratko i jasno reći "ograničen sam vremenski, možemo li nasamo završiti poslovno, pa se idući put čujemo za neki opušteni razgovor "
I gotovo. Ne vidim što se imaš prijatelju isprićavati za nešto što ti smeta?

Takodjer, dvoje ljudi u vezi ili samci. .. neograničeni dječijim potrebama. .. što bi odmor provodili s nekim ko ima malu djecu? Logično je da su se kod tih ljudi životi izmijenili i da se moraju prilagodjavati svojim mališanima. Ja se nikad ne bi libila reći a ni naljutila da mi neko takvo što kaže.
:thumbup:

sa nomrmlanim ljudima se sve moze dogoviriti, ali je malo tkavih,zato se dese situaicje poput primjera iz uvodnog teksta :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#85 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Joj kako lako. Satra me. Dodjem po nju u obdaniste ona vec isplanirala stvari za godinu :lol:
Jucer i danas smo vec uspjeli otici u park dva puta, na bazen, izlozbu leptirova, mini basket, cirkusku priredbu, pokositi vrt, pobrati tresnje, igrati se, odspavati preko dana, okupati se....
Ja sam plus citavu sedmicu radio sat i po prekovremeno svaki dan tako da sam ustaj'o u 5 ko sto i sutra moram :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#86 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Toffee karamela wrote: Ti stalno potenciraš da neko stavlja izbor pred tebe ON/A ILI TVOJE DIJETE

Ama čovječe to su prijatelji, drugovi, koji su ionako jednom nogom već izvan tih vaših prijateljstava. Još se ponekad vidite, dogodi li se koji incident viška neće niko tebe ucjenjivati neko će se pokupiti i tražiti novo društvo za tekmu i Jablaničko. Zašto je lakše i slađe gurnuti ih još i taj jedan korak nego li djetetu reći da maminom ili tatinom drugu/drugarici ne skače po glavi za vrijeme te kafe?
Ja ti opet kazem. Nisam vam ja kriv sto za prijatelje imate ljude koji ne znaju ili ne zele vaspitati djecu. Moje djete se nikad tako ne ponasa. Ona i ako smara nekog smara mene ili zenu. A te pokusaje prevaspitavanja djeteta odjebem ekspresno ko sto rekoh tosu iste one price ko i sa dijasporom. Dosli ovo, ono. Nije to dijaspora ili roditeljstvo nego su vam prijatelji seljacine
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#87 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

insomnia78 wrote:Joj kako lako. Satra me. Dodjem po nju u obdaniste ona vec isplanirala stvari za godinu :lol:
Jucer i danas smo vec uspjeli otici u park dva puta, na bazen, izlozbu leptirova, mini basket, cirkusku priredbu, pokositi vrt, pobrati tresnje, igrati se, odspavati preko dana, okupati se....
Ja sam plus citavu sedmicu radio sat i po prekovremeno svaki dan tako da sam ustaj'o u 5 ko sto i sutra moram :lol:
Sladak je to umor :thumbup:

Ti si njoj sada najvažnija osoba pored mame u životu... da bi izrasla u dobru, samouvjerenu i pametnu mladu ženu. .. tvoj "posao " je broj jedan trenutno. Odnos s ocem za djevojčice zna biti bitniji i jače povezan od odnosa sa majkom
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#88 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Toffee karamela »

insomnia78 wrote: Ja ti opet kazem. Nisam vam ja kriv sto za prijatelje imate ljude koji ne znaju ili ne zele vaspitati djecu. Moje djete se nikad tako ne ponasa. Ona i ako smara nekog smara mene ili zenu. A te pokusaje prevaspitavanja djeteta odjebem ekspresno ko sto rekoh tosu iste one price ko i sa dijasporom. Dosli ovo, ono. Nije to dijaspora ili roditeljstvo nego su vam prijatelji seljacine
A ja tebi opet kažem da niste ti i tvoje dijete tema ove teme nego djeca i roditelji koji neće da ih zauzdaju u bukvalno ničemu.

Zašto se javljaš u nečiju odbranu ako se ne pronalaziš u opisu?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#89 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Zato sto se vec neko vrijeme provlaci ta glupa generalizacija po forumu
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#90 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Toffee karamela »

insomnia78 wrote:Zato sto se vec neko vrijeme provlaci ta glupa generalizacija po forumu
Nije ovo nikakva generalizacija, ljudi izričito navedu koji su to primjeri koji im jedu jetru i koji tipovi roditelja. I uvijek se apostrofiraju roditelji, ne djeca.

Onda upadate vi sa dobrom djecom misleći da neko vas proziva. I drugima spočitavate prijateljstvo s mačkama. :roll:
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#91 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by prezimenko »

To je realnost. Poslije 30-e u drustvu ne ostane bas puno tih "odlucio sam da ih nikad necu imati"
A u situaciji "bilo ko ili sta na svijetu vs moje dijete" izbor je lagan. Prakticno ni ne postoji
Svaciji je licni izbor hoce li imati djecu ili ne. ali treba i postovati one sto ih imaju i to sto vise jer ce ti oni za 20-30 godina placati penziju ako je opste i bude. Razumijem da si zabrinut za svoju penziju ako se djeca tako ponasaju ;)
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#92 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Toffee karamela »

prezimenko wrote:
Svaciji je licni izbor hoce li imati djecu ili ne. ali treba i postovati one sto ih imaju i to sto vise jer ce ti oni za 20-30 godina placati penziju ako je opste i bude. Razumijem da si zabrinut za svoju penziju ako se djeca tako ponasaju ;)
Da li ozbiljno misliš da će u vrijeme kad oni budu punili PIO fondove takvi još uopšte i postojati? :|
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#93 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by prezimenko »

Toffee karamela wrote:
insomnia78 wrote:Zato sto se vec neko vrijeme provlaci ta glupa generalizacija po forumu
Nije ovo nikakva generalizacija, ljudi izričito navedu koji su to primjeri koji im jedu jetru i koji tipovi roditelja. I uvijek se apostrofiraju roditelji, ne djeca.

Onda upadate vi sa dobrom djecom misleći da neko vas proziva. I drugima spočitavate prijateljstvo s mačkama. :roll:
Roditelji svakako utjecu na dijete, ali mislim da to sto roditelj nekad popusti djetetu ili je dijete nervozno(zubici, pospanost, bolesno itd.) ne znaci odmah da ce dijete postati narkoman jer se jednom ponasao kao sto se djeca nekad normalno ponasaju.
Inace je balkan poznat po generalizacijama sad je vise nacionalizam i sovinizam dosadio pa idu nove teme.
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#94 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by prezimenko »

Toffee karamela wrote:
prezimenko wrote:
Svaciji je licni izbor hoce li imati djecu ili ne. ali treba i postovati one sto ih imaju i to sto vise jer ce ti oni za 20-30 godina placati penziju ako je opste i bude. Razumijem da si zabrinut za svoju penziju ako se djeca tako ponasaju ;)
Da li ozbiljno misliš da će u vrijeme kad oni budu punili PIO fondove takvi još uopšte i postojati? :|
heb ga ili ce narasti natalitet, biti rigorozne reforme navrijeme ili cemo raditi do smrti. Sa statistickim podacima i stavovima na forumu preostaje nam prije ono zadnje ako nas vehabije ne spase
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#95 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Toffee karamela »

prezimenko wrote:
Roditelji svakako utjecu na dijete, ali mislim da to sto roditelj nekad popusti djetetu ili je dijete nervozno(zubici, pospanost, bolesno itd.) ne znaci odmah da ce dijete postati narkoman jer se jednom ponasao kao sto se djeca nekad normalno ponasaju.
Inace je balkan poznat po generalizacijama sad je vise nacionalizam i sovinizam dosadio pa idu nove teme.
Samo pokaži ko je na ovoj temi spomenuo narkomaniju.

Narkoman je inače ustaljena uvreda za mlade na ovim prostorima, još od 70-ih godina, i to redovno od strane matoraca, Dovoljan je jedan čudan trzaj glavom ili nekim dijelom tijela i već je proglašen/a narkomanom. :lol:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#96 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Niemand »

Toffee, eno ti na prvoj stranici posta-ne idem s tvojim djetetom na kafu vec s tobom, a postova u stilu-plati nekog da ga cuva ako ces na kafu, ima jos.

Brate, ako je tolika peglancija oko tih ljudi i njihove djece, zasto uporno insitirate da se i dalje druzite i to jos po nekakvim vasim pravilima? Pa nece niko umrijeti od tuge ako se prestanete druziti. Bolje i to neg iza ledja prepricavati neciju djecu. U uvodnom postu je napisano i njima se prilagodjava kad ces se vidjeti sa prijateljima.

No shit. Njemu ce se prilagodjavati.

Il kao, ja moram zabavljati dijete na zajednickim druzenjima dok roditelji pricaju s drugim ljudima. Kako tacno neko to mora? Ne shvatam jednostavno kako dodjes uopce u tu situaciju.

PreCerujete vala.

Svakom njegovo. Opet kazem, bolje se ni ne druziti pretjerano sa ljudima.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#97 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Toffee karamela »

Niemand wrote:Toffee, eno ti na prvoj stranici posta-ne idem s tvojim djetetom na kafu vec s tobom, a postova u stilu-plati nekog da ga cuva ako ces na kafu, ima jos.

Brate, ako je tolika peglancija oko tih ljudi i njihove djece, zasto uporno insitirate da se i dalje druzite i to jos po nekakvim vasim pravilima? Pa nece niko umrijeti od tuge ako se prestanete druziti. Bolje i to neg iza ledja prepricavati neciju djecu. U uvodnom postu je napisano i njima se prilagodjava kad ces se vidjeti sa prijateljima.
Ne vidim u čemu je problem platiti dadilji (stalnoj ili onoj na sat) da bude uz dijete dok se ne ispije ta kafa? Zašto je to plaćanje - ne znam, sramotno, nepoželjno..?

Prije se čuvanje i odgoj djeteta rješavao prostom podjelom uloga, mama je obavljala sve, tata je vani nastavljao društveni život.

Naravno, žene su se dozvale pameti i postavile pitanje zašto je muž samo taj koji nastavlja nesmetano društveni život kao prije braka, hoće i one.

I onda nastaje slom sistema, hoće oboje da imaju bogat socijalni život, dijete se utrpava dadiljama ili se vuče sa sobom ako dadilje nema.

Ma pucaju te veze sve više i više, s tim da sam ja uvijek mislila da su parovi ti koji otkantaju samce. Sad više nisam sigurna, pogotovo nakon svega što čitam posljednjih dana :sad:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#98 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by sha_ba »

Posije žena djeca su najveće zlo :izet: :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#99 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Niemand »

Toffee karamela wrote: Ne vidim u čemu je problem platiti dadilji (stalnoj ili onoj na sat) da bude uz dijete dok se ne ispije ta kafa? Zašto je to plaćanje - ne znam, sramotno, nepoželjno..?

Prije se čuvanje i odgoj djeteta riješavao prostom podjelom uloga, mama je obavljala sve, tata je vani nastavljao društveni život.

Naravno, žene su se dozvale pameti i postavile pitanje zašto je muž samo taj koji nastavlja nesmetano društveni život kao prije braka, hoće i one.

I onda nastaje slom sistema, hoće oboje da imaju bogat socijalni život, dijete se utrpava dadiljama ili se vuče sa sobom ako dadilje nema.

Ma pucaju te veze sve više i više, s tim da sam ja uvijek mislila da su parovi ti koji otkantaju samce. Sad više nisam sigurna, pogotovo nakon svega što čitam posljednjih dana :sad:
Ne vidim ni ja pravo da ti kazem u cemu je problem sto ne zele dadilju vec zele povesti svoje dijete sa sobom. Pogotovo ako rade i dijete ide u obdaniste npr. Izadju s djetetom i prijateljima, to je valjda normalno, lijep dan sa dragim ljudima. Zapravo, nekad je bilo normalno ocito. Isla sam i ja i na izlete, rostilje, kafe, i sta vec sve, sa roditeljima i njihovim prijateljima, nikad nisam imala osjecaj da ja tim ljudima smetam, zapravo ta druzenja i sad imam u lijepom sjecanju. Normalno da su ljudi pricali i sa djecom, i igrali se i svasta nesta, niko me nije ignoriso nit maltretiro sta cu ja tu nit mojima govorio "sta ovo dijete ima pricati sa mnom i smarati me".

Ja to ne shvatam jednostavno. Zar je toliki teret provesti vrijeme sa prijateljima i njihovom djecom? Ti ljudi su se promijenili, ako ljudi i dalje zele stare verzije svojih prijatelja a te nove eto da ostave tamo nedje kod kuce prije neg izadju s njima na kafu, mislim, nidje veze. Nema nazad, ljudi stare svaki dan i svaki dan se mijenjaju bez il sa djecom. I ljudi bez djece se promijene kamoli sa djecom.

Naravno da roditelji znaju ostaviti djecu i otici nedje, nije to nista sporno, al nije vala ni ako to ne urade.

Jednostavno, ako nekom toliko smeta neka porodica, i roditelji i djeca i neodgojenost il opcenito nece da provode vrijeme s njima, lijepo vise ne provodis vrijeme s njima.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#100 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Niemand wrote:
Toffee karamela wrote: Ne vidim u čemu je problem platiti dadilji (stalnoj ili onoj na sat) da bude uz dijete dok se ne ispije ta kafa? Zašto je to plaćanje - ne znam, sramotno, nepoželjno..?

Prije se čuvanje i odgoj djeteta riješavao prostom podjelom uloga, mama je obavljala sve, tata je vani nastavljao društveni život.

Naravno, žene su se dozvale pameti i postavile pitanje zašto je muž samo taj koji nastavlja nesmetano društveni život kao prije braka, hoće i one.

I onda nastaje slom sistema, hoće oboje da imaju bogat socijalni život, dijete se utrpava dadiljama ili se vuče sa sobom ako dadilje nema.

Ma pucaju te veze sve više i više, s tim da sam ja uvijek mislila da su parovi ti koji otkantaju samce. Sad više nisam sigurna, pogotovo nakon svega što čitam posljednjih dana :sad:
Ne vidim ni ja pravo da ti kazem u cemu je problem sto ne zele dadilju vec zele povesti svoje dijete sa sobom. Pogotovo ako rade i dijete ide u obdaniste npr. Izadju s djetetom i prijateljima, to je valjda normalno, lijep dan sa dragim ljudima. Zapravo, nekad je bilo normalno ocito. Isla sam i ja i na izlete, rostilje, kafe, i sta vec sve, sa roditeljima i njihovim prijateljima, nikad nisam imala osjecaj da ja tim ljudima smetam, zapravo ta druzenja i sad imam u lijepom sjecanju. Normalno da su ljudi pricali i sa djecom, i igrali se i svasta nesta, niko me nije ignoriso nit maltretiro sta cu ja tu nit mojima govorio "sta ovo dijete ima pricati sa mnom i smarati me".

Ja to ne shvatam jednostavno. Zar je toliki teret provesti vrijeme sa prijateljima i njihovom djecom? Ti ljudi su se promijenili, ako ljudi i dalje zele stare verzije svojih prijatelja a te nove eto da ostave tamo nedje kod kuce prije neg izadju s njima na kafu, mislim, nidje veze. Nema nazad, ljudi stare svaki dan i svaki dan se mijenjaju bez il sa djecom. I ljudi bez djece se promijene kamoli sa djecom.

Naravno da roditelji znaju ostaviti djecu i otici nedje, nije to nista sporno, al nije vala ni ako to ne urade.

Jednostavno, ako nekom toliko smeta neka porodica, i roditelji i djeca i neodgojenost il opcenito nece da provode vrijeme s njima, lijepo vise ne provodis vrijeme s njima.
Pa onda 40-godisnja neudata primadona ili princ nece biti u centru paznje sa svojim problemima. Kome da se ona izjada kad je neki balavi trogodisnjak okupirao sve
Post Reply