Imate li prijatelje?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#76 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

Ne razumijem zasto ocekujete da prijatelji skacu za vas u hladnu vodu, kojekakvi testovi prijateljstva i ta prica.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#77 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

Prijatelj je tu radi medjusobnih pomaganja. Cist racun, duga ljubav i taki fazoni :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#78 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

Niemand wrote:Ne razumijem zasto ocekujete da prijatelji skacu za vas u hladnu vodu, kojekakvi testovi prijateljstva i ta prica.
To je ono svijet se vrti oko mene, ako mi jednom nesto ne pomognes jebi se i ne javljaj mi se vise. Treba nesto uraditi fizicki odmah saziva prijatelje i pravi radne akcije, kad prekrsi neki zakon trazi da "prijatelji" preuzmu odgovornost, ocekuje da su prijatelji oaza posudjivanja novca koji vraca kad mu se cefne i tako :lol: . Da ne zaboravim razne poklone kojim ocekuje da ga posipa, da se javlja kad se ovom razgovara i da izlazi na kafu u bilo koje doba dana :lol:
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79 Re: Imate li prijatelje?

Post by Truba »

prije kad se kuca pravila
cijelo selo besplatne dnwvnice davalo i krov kad se pravio
pas e to generacijski vracalo
a danas ljubomora ako kupis bolji mob

to jednostavno nijw prijateljstvo treba smisliti novo ime
za kafu prijatelj
i
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#80 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

Black swan wrote:prije kad se kuca pravila
cijelo selo besplatne dnwvnice davalo i krov kad se pravio
pas e to generacijski vracalo
a danas ljubomora ako kupis bolji mob

to jednostavno nijw prijateljstvo treba smisliti novo ime
za kafu prijatelj
i
Ljudi previse ocekuju od "prijatelja" a zauzvrat nista ne daju. I to sto su ljudi dolazili kad se kuca pravila vecinom je rodbina radila. Pomagao sam i ja na par rodbinskih kuca i opet bih pomogao.
User avatar
ferratilis
Posts: 7400
Joined: 25/11/2013 16:48

#81 Re: Imate li prijatelje?

Post by ferratilis »

Imam jednog, najboljeg, koji je uz mene i u dobru i u zlu, a i ja uz njega. Medjutim, ozenio je aspidu, uzela ga pod svoje, tako da mislim da se prijateljstvo polako raspada :D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#82 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

Daj labude, dje tu prijateljstvo? Mislim, ono :-) I zemlju su ljudi tako obradjivali jer je bilo dobro svakom na taj nacin, ne nuzno jer su prijatelji, vec jer drugacije ne bi ni mogao obraditi sve sam. Isto i za kuce, druga vremena bila.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#83 Re: Imate li prijatelje?

Post by radiša »

Da je bilo interneta kurac moj bi svi kopali :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#84 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

Cekaj, kako vi definisete i kakvu imate viziju prijateljstva? Sta je po vama dobar prijatelj? Kakve treba da imaju medjusobne odnose prijatelji da njeguju i cuvaju prijateljstvo?
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#85 Re: Imate li prijatelje?

Post by meteorit135531 »

Nemam. Odnosno , ne želim ih imati. :thumbup:

Ove "kafanase" sto zovu na fuka da raspravljamo o novom zakonu o bezbjednosti saobraćaja na cestama u BIH, i o tome koliko je ko vagina natuknuo na belegiju, zaobilazim u širokom luku. :run:

Ljudi nisu ni svjesni koliko samoca može da godi čovjeku. Samoća i mir. Imao sam jednog jarana iz istog naselja , osnovnu i srednju smo završili skupa , bio mi je prijatelj , ali onako kroz odrastanje. Taj prijatelj u kojeg si se kleo, s kim si dijelio klupu , zapalio prvu cigaru , popio toliko kafa, toliko puta bio ispred njegove zgrade, igr'o lopte... ali fakulteti su nas malo udaljili, bilo je tu termina lopte , i kafa kad se ugrabi vremena..
Ali , oženio se. I baš čovjek se promijeni tad. Mislim , odselio se van BIH, i naravno kako vrijeme čini svoje , komunikacija preko fejsa je sve što je ostalo. Svaki čovjek koji udje u neke zrelije godine , shvati da je porodica ipak najvažnija. I životni putevi se odvoje , i iluzorno je očekivati da možeš nekog vuci za rukav , da bude tu za tebe.. :roll:
Sad ispada da si kao neko cmizdravo žensko koje obavezno mora imati bar 7-8 "prijateljica" da u frizerskom raspredaju ko ukvasene patke o odjevnoj kombinaciji Melanie Trump... :roll:
Kako matoris, shvatiš da su ljudi manje vise zaokupljeni svojim životima , i da se ono prijateljstvo iz tinejdžerskih dana , razlikuje od ovog zrelog prijateljstva..
Kud god te život ponese, uvijek možeš osobu koju upoznas , procijeniti ima li smisla graditi neke dublje konekcije.. sa godinama naučiš pravilno procijeniti osobu , pa nekad se možda i nadje neki prijatelj..
ovo ostalo su mi , manje vise , poznanici koje držim na distanci jer mi ne odgovaraju.
Sve ovisi od osobe do osobe i njihovih preferencija. I procjene. :thumbup:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#86 Re: Imate li prijatelje?

Post by radiša »

triconja wrote:Cekaj, kako vi definisete i kakvu imate viziju prijateljstva? Sta je po vama dobar prijatelj? Kakve treba da imaju medjusobne odnose prijatelji da njeguju i cuvaju prijateljstvo?
Normalne bez ikakve ljubomore,zavisti,laganja oko gluposti.Materijalne stvari nisu bitne,barem meni.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#87 Re: Imate li prijatelje?

Post by Anestezija »

imam u obliku mace cuke i papagaja,hebo ove sto govore
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#88 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

Anestezija wrote:imam u obliku mace cuke i papagaja,hebo ove sto govore
Dobri su pravo prijatelji, kad otegnes papke imaju fin obrok :lol:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#89 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

Sta ja znam, al glupa mi nesto ta prica ode ja viditi jel on meni prijatelj il nazvacu a u 3 ujutro da mi mijenja gumu. Moja prijateljica ima malu bebu, da je nazovem u 3 ujutro i kazem ne znam ti sta, mislim da bi jedini odgovor bio nedefinisano oglasavanje bebe. :D
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#90 Re: Imate li prijatelje?

Post by Anestezija »

triconja wrote:
Anestezija wrote:imam u obliku mace cuke i papagaja,hebo ove sto govore
Dobri su pravo prijatelji, kad otegnes papke imaju fin obrok :lol:
sto manje ljudi znas to si vise sretan bgm
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#91 Re: Imate li prijatelje?

Post by radiša »

Niemand wrote:Sta ja znam, al glupa mi nesto ta prica ode ja viditi jel on meni prijatelj il nazvacu a u 3 ujutro da mi mijenja gumu. Moja prijateljica ima malu bebu, da je nazovem u 3 ujutro i kazem ne znam ti sta, mislim da bi jedini odgovor bio nedefinisano oglasavanje bebe. :D
Treba i za to imat sluha.Ako je tri ujutro iz postovanja trebas sacekat makar 7-8 sati pa zamolit za pomoc ako je guma u pitanju a ako ti je zivot u pitanju onda vrijeme ne igra ulogu.Ako ti neko ne zeli dva puta pomoc da promjenite gumu a ti ga zoves na pice koje ne odbija to je vec malo zabrinjavajuce.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#92 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

Mnogi imaju pogresnu viziju "prijateljstva" i gledaju na drugu stranu kao personalnog slugu bez zivota koji je tu da sluzi samo kad ovaj zatrazi. Prijatelje ne veze rodbinska veza i veza kao takva mora da bude obostrana, moraju obe strane ulagati jednako da bi uspjela.

Najjaci su "prijatelji" koji misle da ste prijatelji nakon jednog sastanka i odmah ocekuju da im sluzite kad njima bude cejf. To idem ga zvati u tri navece je toliki promasaj testiranja prijateljstva da bi realan odgovor druge strane bio prekidanje svake veze.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#93 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

radiša wrote:
Niemand wrote:Sta ja znam, al glupa mi nesto ta prica ode ja viditi jel on meni prijatelj il nazvacu a u 3 ujutro da mi mijenja gumu. Moja prijateljica ima malu bebu, da je nazovem u 3 ujutro i kazem ne znam ti sta, mislim da bi jedini odgovor bio nedefinisano oglasavanje bebe. :D
Treba i za to imat sluha.Ako je tri ujutro iz postovanja trebas sacekat makar 7-8 sati pa zamolit za pomoc ako je guma u pitanju a ako ti je zivot u pitanju onda vrijeme ne igra ulogu.Ako ti neko ne zeli dva puta pomoc da promjenite gumu a ti ga zoves na pice koje ne odbija to je vec malo zabrinjavajuce.
Da radisa u pravu si. Mora se vagati i ocekivati onoliko koliko i ti ulozis u prijateljstvo. Cim se vidi da druga strana ne obavlja i ne vraca ono sto je duzna, to odmah treba prekidati jer vremenom postaje iskoristavanje.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#94 Re: Imate li prijatelje?

Post by radiša »

triconja wrote: Da radisa u pravu si. Mora se vagati i ocekivati onoliko koliko i ti ulozis u prijateljstvo. Cim se vidi da druga strana ne obavlja i ne vraca ono sto je duzna, to odmah treba prekidati jer vremenom postaje iskoristavanje.
To je to.Kao i veza,ako nema obostrane ljubavi nema od toga nista cisto iskoristavanje.
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#95 Re: Imate li prijatelje?

Post by Truba »

triconja wrote:
Black swan wrote:prije kad se kuca pravila
cijelo selo besplatne dnwvnice davalo i krov kad se pravio
pas e to generacijski vracalo
a danas ljubomora ako kupis bolji mob

to jednostavno nijw prijateljstvo treba smisliti novo ime
za kafu prijatelj
i
Ljudi previse ocekuju od "prijatelja" a zauzvrat nista ne daju. I to sto su ljudi dolazili kad se kuca pravila vecinom je rodbina radila. Pomagao sam i ja na par rodbinskih kuca i opet bih pomogao.
nije istina za rodbinu

i ako prwvise ocekuju onmda je to kafa prijateljstvo
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#96 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

radiša wrote: Treba i za to imat sluha.Ako je tri ujutro iz postovanja trebas sacekat makar 7-8 sati pa zamolit za pomoc ako je guma u pitanju a ako ti je zivot u pitanju onda vrijeme ne igra ulogu.Ako ti neko ne zeli dva puta pomoc da promjenite gumu a ti ga zoves na pice koje ne odbija to je vec malo zabrinjavajuce.
Ne znam vala, al ja ne bih nikog zvala, izuzev kakve vucne sluzbe (valjda se vako kaze) il policije ako ne znam dje sam. Mislim, sta mi moze prijateljica pomoci, plakati sa mnom na telefonu il sta vec. Druga stvar, njen zivot se promijenio, i moj je, a i nase prijateljstvo se mijenja i mijenjace se kako zivot bude isao. Nekad nam bude smijesno kad se sjetimo sebe sa nekih 14-5, a ona sad kao nekom mama :lol: :D I to je sve lijepo vala, skupa smo odrasle, dobro se znamo i sto je najbitnije, dobro se i razumijemo. Nemam ja nju sta testirati sa nekakvim glupostima, nismo djeca vise, meni je drago kad nas dvije sjedemo i ispricamo se, popijemo kafu il kad mi posalje sliku bebice. To je zapravo i jedina osoba kojoj se i sad mogu povjeriti, a i ona meni, mada ona mene traumatizira kad mi prica o porodjaju npr, al Boze moj, slusam, sta cu. :D
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#97 Re: Imate li prijatelje?

Post by Truba »

Black swan wrote:isceniraj da ti je puko tocak
da te cura/zena istjeralq van
da ti treba 540 maraka
da moras iznijeti kauc dva stola i ormar a unijeti ves masinu

i kreni zvati i biljeziti
ja prvi bih rekao zovi bihamk sto placas 8 maraka korz registraciju
nemam te gdje primiti oces na selo u istocno u vikendicu
za pare bih 2 put razmislio jer sam zaista najtanji u siroj raji :mrgreen:
uvijek sam spreman za fizicki rad...u slobodno vrijeme :thumbup:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#98 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

Labude, djelujes mi kao osoba koja ne pozajmljuje knjige :D
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#99 Re: Imate li prijatelje?

Post by radiša »

Niemand wrote:
radiša wrote: Treba i za to imat sluha.Ako je tri ujutro iz postovanja trebas sacekat makar 7-8 sati pa zamolit za pomoc ako je guma u pitanju a ako ti je zivot u pitanju onda vrijeme ne igra ulogu.Ako ti neko ne zeli dva puta pomoc da promjenite gumu a ti ga zoves na pice koje ne odbija to je vec malo zabrinjavajuce.
Ne znam vala, al ja ne bih nikog zvala, izuzev kakve vucne sluzbe (valjda se vako kaze) il policije ako ne znam dje sam. Mislim, sta mi moze prijateljica pomoci, plakati sa mnom na telefonu il sta vec. Druga stvar, njen zivot se promijenio, i moj je, a i nase prijateljstvo se mijenja i mijenjace se kako zivot bude isao. Nekad nam bude smijesno kad se sjetimo sebe sa nekih 14-5, a ona sad kao nekom mama :lol: :D I to je sve lijepo vala, skupa smo odrasle, dobro se znamo i sto je najbitnije, dobro se i razumijemo. Nemam ja nju sta testirati sa nekakvim glupostima, nismo djeca vise, meni je drago kad nas dvije sjedemo i ispricamo se, popijemo kafu il kad mi posalje sliku bebice. To je zapravo i jedina osoba kojoj se i sad mogu povjeriti, a i ona meni, mada ona mene traumatizira kad mi prica o porodjaju npr, al Boze moj, slusam, sta cu. :D
:lol:
Guma je samo primjer,normalno da bi zvao nekog kompetentnog u vukojebini,gradu... nebi gledo da prijatelju zagorcas zivot ako je vec tebi zagorcan :D
Nebih ni ja nikog testiro mislim to mi je malo previse jer ako mi je prijatelj nije rob-sluga.Treba za te stvari imat sluha i pustit par puta da vidis mozda stvarno ta osoba u tom trenutku nije to mogla da ucini jer niko ne sjedi kuci i ne ceka da ga neko zovne,svi imamo neke svoje obaveze.Ali ako vidis da je mogao a nije htjeo,jednom,dva puta, onda je to vec trenutak da se zapitas vrijedi li se dalje zrtvovat za to prijateljstvo.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#100 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

To ti je kao ono kupis fiskalnu kasu jer imas obrt a duduk za to i zoves prijatelja da ti pomogne (a on jos veci duduk) :lol: , ili treba ti popravit masinu ili prekidac zamjenit :izet:
Post Reply