Oldtajmeri all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#76 Re: Oldtajmeri all about

Post by tempuser »

Jbga, modeli T1 Barn door, Samba i Flip Window su postali kultni, malo film, malo hipiji,malo muzika, a sad vec i prilicno rijetki, pa im je i cijena u skladu s njim.
Nije svaka buba precjenjenja, mislim, ovi sto prodaju mogu traziti koliko hoce, pitanje je hoce li je ikad prodati. One standarne 1200 ili sparkaffer zadnjih generacija se mogu naci na relativno malo para, a oni sto se "bave" bubama tacno znaju koji su modeli trazeni, naravno split window ili perec, pa malo ovalno staklo, pa ovo, pa ono , milion nekih finesa za ove bube sto kostaju.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#77 Re: Oldtajmeri all about

Post by Ommadawn »

Ovaj prvi, hajde okej - ali nadji i cisternu usput i prikaci za njega :)
Ovaj drugi - malkice precijenjen. Ova buba nije imala ovakva sjedista naprijed i pitanje je koliko je tu toga originalno. Za sjedista znam sigurno - u ovakvoj sam odrastao.

Nego kad smo kod buba, nasao jucer jednu ovdje u Swe, cca 1200 eura: https://www.blocket.se/gotland/Bubbla_7 ... ?ca=19&w=1
I sve bi bilo dobro da mi auto nije geografski daleko, nalazi se na jednom ostrvu, moram uzeti trajekt do tamo pa da je pogledam u kakvom je stanju. Navodno joj lak ne valja a pali iz prve, kako pise u oglasu. Eh da nije daleko, otisao bih sa starim da to pogledam, eventualno i da kupim a s druge strane ispale su neki drugi prioriteti plus sto jos nisam nasao garazu za nju tako da trenutno odustajem od kupovine. No polako, bice jos prilika, sto veli radosni...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#78 Re: Oldtajmeri all about

Post by tempuser »

1300S - zanimljivo!
Inace, posto je buba specifican auto preporuka je, prije kupovine povesti nekoga ko se razumije u bube. Imaju ti neki folovi kad se buba provjerava sa luftom na remenici da se vidi stanje motora, tacno za zna gdje da se gleda za koriziju itd.
User avatar
konektovan
Posts: 41208
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#79 Re: Oldtajmeri all about

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote:Znate li nekog da radi tapacirunge i nebo? Presvlake rade oni u Pazaricu, ali nisam siguran da rade i ostalo :roll:

Na Kappi sam mislio raditi kompletnu unutrasnjost.
Tapacirunge odlicno radi Kosovac design, u buca potoku i esmer visoko. Za nebo nisam siguran, al' znam da je bio jedan momak u aerodromskom cini mi se, koji je radio nebo. Postavljao je na fcb slike, al' se ne mogu sjetiti profila.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#80 Re: Oldtajmeri all about

Post by Ommadawn »

tempuser wrote:1300S - zanimljivo!
Inace, posto je buba specifican auto preporuka je, prije kupovine povesti nekoga ko se razumije u bube. Imaju ti neki folovi kad se buba provjerava sa luftom na remenici da se vidi stanje motora, tacno za zna gdje da se gleda za koriziju itd.
Ma ima otac, on se inače razumije u auta, radio je kao automehaničar ispočetka u Swe a bubu smo imali u Bosni, na njoj je prvo ispek'o zanat. Čovječe, kad je prod'o, tri dana sam plakao, nikad mu nisam oprostio. Uzeo prije toga novu Citroen Dyane, a Folcika nam stajala, bila na prodaju. I jedan dan krenuli kod dida i nane i veli on "Haj' Folcikom ćemo". Ja sam od sreće pjevao i skakao u autu, toliko mi bilo drago. Kad popodne dođoše neki ljudi, popiše kafu i odvezoše Folciku... Tad nastade vriska.
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#81 Re: Oldtajmeri all about

Post by LuvDemBugs »

Pozdrav forumašima,

dosta dugo pratim forum, ali sam se tek sad registrovao. Kao i vi svi na ovoj temi i sam sam ljubitelj "starudija" i posjedujem jednu takvu a u pitanju je VW Buba 1200J iz 1970. godine. Dosta dugo sam je želio posjedovati i prije 2 godine sam i ostvario sebi želju. Buba je trenutno u procesu restauracije i najveći problem mi predstavljaju dijelovi, koje nikako ne mogu da pronađem, pa ako neko zna nekoga ko ima dijelove za bube bio bih mu zahvalan za bilo kakav kontakt. Također na fb sam pokušavao pokrenuti fan page ljubitelja oldtimera sa ex yu prostora međutim nisam imao velik odziv pa sam to trenutno malo zapustio. Nadam se da ova tema neće propasti i da ćemo se družiti i razmjenjivati mišljenja. Lijep pozz :-D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#82 Re: Oldtajmeri all about

Post by tempuser »

LuvDemBugs wrote:Pozdrav forumašima,

dosta dugo pratim forum, ali sam se tek sad registrovao. Kao i vi svi na ovoj temi i sam sam ljubitelj "starudija" i posjedujem jednu takvu a u pitanju je VW Buba 1200J iz 1970. godine. Dosta dugo sam je želio posjedovati i prije 2 godine sam i ostvario sebi želju. Buba je trenutno u procesu restauracije i najveći problem mi predstavljaju dijelovi, koje nikako ne mogu da pronađem, pa ako neko zna nekoga ko ima dijelove za bube bio bih mu zahvalan za bilo kakav kontakt. Također na fb sam pokušavao pokrenuti fan page ljubitelja oldtimera sa ex yu prostora međutim nisam imao velik odziv pa sam to trenutno malo zapustio. Nadam se da ova tema neće propasti i da ćemo se družiti i razmjenjivati mišljenja. Lijep pozz :-D
U HR imas stranicu i forum odlschoolhr.com koji je prakticno regionalni, a mislim da i u SRB imas nesto slicno. Kod nas, bas kao i za puno toga drugog, nema kriticne mase, nas par bi napisali sve sto znamo i imamo i tu bio bio kraj.
Za dijelove, pratiti pik i regionalne VW forume, za manje stvari ebay.
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#83 Re: Oldtajmeri all about

Post by alenthekiller »

LuvDemBugs wrote:Pozdrav forumašima,

dosta dugo pratim forum, ali sam se tek sad registrovao. Kao i vi svi na ovoj temi i sam sam ljubitelj "starudija" i posjedujem jednu takvu a u pitanju je VW Buba 1200J iz 1970. godine. Dosta dugo sam je želio posjedovati i prije 2 godine sam i ostvario sebi želju. Buba je trenutno u procesu restauracije i najveći problem mi predstavljaju dijelovi, koje nikako ne mogu da pronađem, pa ako neko zna nekoga ko ima dijelove za bube bio bih mu zahvalan za bilo kakav kontakt. Također na fb sam pokušavao pokrenuti fan page ljubitelja oldtimera sa ex yu prostora međutim nisam imao velik odziv pa sam to trenutno malo zapustio. Nadam se da ova tema neće propasti i da ćemo se družiti i razmjenjivati mišljenja. Lijep pozz :-D
Imas Mahira i njegovu kabrio bubu, znam da ima dijelova kamaru za bube ako ne znas ko je mogu te spojiti sa njim :thumbup:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#84 Re: Oldtajmeri all about

Post by commendatore »

Image

upravo emisija na NatGeoCh o restauraciji - prelijep auto :-D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#85 Re: Oldtajmeri all about

Post by tempuser »

Ovaj Car SOS je previse izreziran i dramatiziran za moj ukus, malo na fol Overhaulin'a...
Meni su Wheeler Dealeri bolji, daleko manje dramatike, vise tehnickih detalja i same popravke, pa i korisnih savjeta, ali mi je Mark Evans daleko najbolji!
Throttle
Posts: 13167
Joined: 10/06/2016 12:35

#86 Re: Oldtajmeri all about

Post by Throttle »

Hoj kocka GTE... steta sto ih je hrdja sve dokrajcila, za svoje godište mi je jedan od privlačnijih auta...jedino nikad nisam volio ove točkove, čak su mi i čelične koje su dolazile na običnim Kadettima ljepše...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#87 Re: Oldtajmeri all about

Post by commendatore »

tempuser wrote:Ovaj Car SOS je previse izreziran i dramatiziran za moj ukus, malo na fol Overhaulin'a...
Meni su Wheeler Dealeri bolji, daleko manje dramatike, vise tehnickih detalja i same popravke, pa i korisnih savjeta, ali mi je Mark Evans daleko najbolji!
vise je to bilo zbog kadetta.... nego zbog same emisije.... za VilersDilerz se slazemo....eto nisam ni znao da se zvao Astra Vauxhall GTE....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#88 Re: Oldtajmeri all about

Post by tempuser »

Neki dan su "uradili " Sierru RS Cossworth, to je otprilike ta ista generacija, koja se zapravo meni jako svidja...
Do kasnih 70-ih GM za UK je imao malo drugacije modele i drugaciju nomeklaturu. Ono sto je kod nas bio Record D tamo je VX, nasa Ascona A i manta B je bila Cavalier, Kadett C Chevette, Kadett D i E Astra, Commodore je Viceroy, Omega A Cartlon, Corsa A Nova itd... Kasnije su ih dizajnerski priblizili osim prednje maske i samog znaka, a sto se imena tice, napravili su pravu fuziju sa Opelom, Opel je preuzeo naziv Astra, a Vauxhall nazive Vectra, Agila, Calibra, Omega Signum, Frontera, Tigra itd, dok je za neke zadrzao svoje tipa VX i jos neke...
Interesantno da su Opel Kadett C i D imali verzije GTE, dok je sa verzijom E (tzv suza) naziv promjenjen u GSi, a kod Vauxhalla se GSi i dalje nazivao Astra GTE Mk2, tek sa modelom mk3 (Astra F) Vauxhall je usvoijo GSi.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#89 Re: Oldtajmeri all about

Post by commendatore »

tempuser wrote:Neki dan su "uradili " Sierru RS Cossworth, to je otprilike ta ista generacija, koja se zapravo meni jako svidja...
Do kasnih 70-ih GM za UK je imao malo drugacije modele i drugaciju nomeklaturu. Ono sto je kod nas bio Record D tamo je VX, nasa Ascona A i manta B je bila Cavalier, Kadett C Chevette, Kadett D i E Astra, Commodore je Viceroy, Omega A Cartlon, Corsa A Nova itd... Kasnije su ih dizajnerski priblizili osim prednje maske i samog znaka, a sto se imena tice, napravili su pravu fuziju sa Opelom, Opel je preuzeo naziv Astra, a Vauxhall nazive Vectra, Agila, Calibra, Omega Signum, Frontera, Tigra itd, dok je za neke zadrzao svoje tipa VX i jos neke...
Interesantno da su Opel Kadett C i D imali verzije GTE, dok je sa verzijom E (tzv suza) naziv promjenjen u GSi, a kod Vauxhalla se GSi i dalje nazivao Astra GTE Mk2, tek sa modelom mk3 (Astra F) Vauxhall je usvoijo GSi.
kazem ti pravo sam se sjebo kad sam vidio da Kadett D zovu Astrom :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#90 Re: Oldtajmeri all about

Post by HAVANA »

E postavicu vam slike kad se vratim sta sve vidjeh u sumarcima po peljescu... :shock: :) Ima i zdravih sto se voze ,a i onih sto stoje po 30 godina...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4434
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#91 Re: Oldtajmeri all about

Post by Romeo 80 »

HAVANA wrote:E postavicu vam slike kad se vratim sta sve vidjeh u sumarcima po peljescu... :shock: :) Ima i zdravih sto se voze ,a i onih sto stoje po 30 godina...
Hajde ne bilo ti tesko :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67373
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#92 Re: Oldtajmeri all about

Post by _BataZiv_0809 »

Izmedju Kljuca i Bosanskog Petrovca ima jedna Manta, ostavljena kraj puta da izdahne :run: a takodjer ugledah jednu zanimljivu scenu-fico dignut na slepu, cini mi se T1 i oboje rascerupani. I on i slepa. :mrgreen:
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#93 Re: Oldtajmeri all about

Post by LuvDemBugs »

tempuser wrote:
LuvDemBugs wrote:Pozdrav forumašima,

dosta dugo pratim forum, ali sam se tek sad registrovao. Kao i vi svi na ovoj temi i sam sam ljubitelj "starudija" i posjedujem jednu takvu a u pitanju je VW Buba 1200J iz 1970. godine. Dosta dugo sam je želio posjedovati i prije 2 godine sam i ostvario sebi želju. Buba je trenutno u procesu restauracije i najveći problem mi predstavljaju dijelovi, koje nikako ne mogu da pronađem, pa ako neko zna nekoga ko ima dijelove za bube bio bih mu zahvalan za bilo kakav kontakt. Također na fb sam pokušavao pokrenuti fan page ljubitelja oldtimera sa ex yu prostora međutim nisam imao velik odziv pa sam to trenutno malo zapustio. Nadam se da ova tema neće propasti i da ćemo se družiti i razmjenjivati mišljenja. Lijep pozz :-D
U HR imas stranicu i forum odlschoolhr.com koji je prakticno regionalni, a mislim da i u SRB imas nesto slicno. Kod nas, bas kao i za puno toga drugog, nema kriticne mase, nas par bi napisali sve sto znamo i imamo i tu bio bio kraj.
Za dijelove, pratiti pik i regionalne VW forume, za manje stvari ebay.
Vidiš registrovan sam i na tom forumu, ali nisam razmišljao da to tamo podjelim. Hvala na savjetu. Što se tiče page-a, zamišljen je za dijeljenje lijepih primjeraka oldtimera, lakšeg pronalaska dijelova i razmjenu mišljenja...međutim teško je doći do lajkova bez plaćanja...


@allenthekiller mislim da te znam s jednog autoforuma, mada nisam siguran...možemo se na pp čuti pa da vidimo šta ima od dijelova :D
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#94 Re: Oldtajmeri all about

Post by radostan dan »

Ommadawn wrote:. Čovječe, kad je prod'o, tri dana sam plakao, nikad mu nisam oprostio. Uzeo prije toga novu Citroen Dyane, a Folcika nam stajala, bila na prodaju. I jedan dan krenuli kod dida i nane i veli on "Haj' Folcikom ćemo". Ja sam od sreće pjevao i skakao u autu, toliko mi bilo drago. Kad popodne dođoše neki ljudi, popiše kafu i odvezoše Folciku... Tad nastade vriska.
:mrgreen:
Mart ove godine, preslikana scena, moj klinac i odlazecig2 , star punih 28 godina, u mom vlasnistvu 18.
I slicna situacija i rezoni...da sam imao garazu, nikad ga je bih dao, ni za kakve pare.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#95 Re: Oldtajmeri all about

Post by klaki »

ubo novi senzor taman konto djir bacit oko komsiluka kad prc riknu pumpa goriva

e moj amare drzi me da se ne bacim sa zgrade :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#96 Re: Oldtajmeri all about

Post by insomnia78 »

Citroen
Image
Image
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#97 Re: Oldtajmeri all about

Post by Bakir1 »

Bato kod kafane mećava u cadjavici da bude pribliznije :mrgreen:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#98 Re: Oldtajmeri all about

Post by almir90 »

Bakir1 wrote:Bato kod kafane mećava u cadjavici da bude pribliznije :mrgreen:
Ti voliš sakupljati džipove, evo jedan za tebe http://www.olx.ba/artikal/22086651/jeep ... -21-dizel/ :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#99 Re: Oldtajmeri all about

Post by Bakir1 »

2.1 cudo pouzdanosti i tehnologije :lol:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#100 Re: Oldtajmeri all about

Post by almir90 »

Bakir1 wrote:2.1 cudo pouzdanosti i tehnologije :lol:
Ma bacit to na smeće i ugraditi kakav V8. :D
Post Reply