Moze li rock preziviti kod nas ?

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#76 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Heller »

Testament cini mi se među top 10 ovaj mjesec jes da nije rok :mrgreen:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#77 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by dezurni_ucenik »

Tuzno je da se kod nas spektaklom smatra dolazak Biohazarda,koja je ruku na srce isfurano-propala grupa.Pa oni su u ZG i BG svirali jos prije 15 godina....Nemam nista protiv njih,ok su ali gledam realno situaciju a to je : dovode nam se propali bandovi koji organizatori najavljuju kao velike spektakle.

so what ,vidim nabrajas imena koja su nam bila.Realno mi smo jedno veliko dno dna za regiju po tom pitanju.U Beograd dolazili Ozzy,Faith No More,Metallica,sad za mjesec ide Prodigy i Skrillex na Warriors Dance festivalu,a kod nas vrhunac sto nam Biohazard dolaze....pih ...
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#78 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by rise against »

CVIKERASH wrote:Tuzno je da se kod nas spektaklom smatra dolazak Biohazarda,koja je ruku na srce isfurano-propala grupa.Pa oni su u ZG i BG svirali jos prije 15 godina....Nemam nista protiv njih,ok su ali gledam realno situaciju a to je : dovode nam se propali bandovi koji organizatori najavljuju kao velike spektakle.

so what ,vidim nabrajas imena koja su nam bila.Realno mi smo jedno veliko dno dna za regiju po tom pitanju.U Beograd dolazili Ozzy,Faith No More,Metallica,sad za mjesec ide Prodigy i Skrillex na Warriors Dance festivalu,a kod nas vrhunac sto nam Biohazard dolaze....pih ...
tako ti je to kod nas,ja bi dao sve da mogu da slusam ove sa nicka uzivo a da ne govorim za nesto vece.
Najveci koji su ovdje svirali je U2 a ispod toga je sve nista,ni blizu njima
User avatar
Better Man
Posts: 16847
Joined: 01/10/2006 20:10

#79 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Better Man »

So What! wrote:
Better Man wrote:Nema mi ništa mrže kad ljudi ne poznaju muziku i trpaju u rock sve što ima gitaru. Uzeću za primjer Sonic Youth koji su klasični noise band, jedna vrsta alternativne muzike, a nikako rock ili drugi slični bandovi koji sviraju indie i alternativnu muziku. I da dodam da su Sonic Youth jedni od pionira alternativne/indie muzike. Treba da se jasno razdvoje stvari i kaže šta je rock, šta je metal, šta noise itd. Ako uzmemo za primjer Brucea Springsteena, onda je jasno da rock nije mrtav i on je klasični predstavnik rocka sa primjesama kantrija! Njegovi koncerti su stadionski i unaprijed su rasprodani. Čovjek u rodnom New Yerseyu na prošloj turneji je imao 7 uzastopnih rasprodanih koncerata na Giant stadionu, gdje ga je vidjelo više od pola milona fanova, a da ne spominjemo ostatak turneje. Springsteen je inače jedan od najpoštenijih muzičara, jer njegovi koncerti znaju trajati 3 sata, a nekad i duže i E Street Band je strašan na sceni, ljudi nenormalno dobro praše i sam Springsteen je prepun pozitgivne energije u što sam se i sam mogao uvjeriti. Nije đaba dobio nadimak The Boss! Neko spomenu ovdje Motley Crue i glede njih oni su klasični predstavnici Glam Metala, čija je glavna odlika frrajeri sa dugim natapiranim kosama, malo našminkani i muzika na taj fazon. I da ne pričam dalje.
Bruce Springsteen može prodavati koncerte po Americi, ali u Evropi slabo, dok Metallica slabo rasprodaje koncerte po Americi, ali zato po Evropi prave lom. Nekada je Glam metal bio na lošem glasu jer je bilo boljih, danas je on odličan u poređenju kakav nam se rock nudi tipa Coldplay i Maroon 5.
Kažeš da u Evropi Springsteen slabo prodaje koncerte, a zadnja mu Evropska turneja ove godine koju je završio koncertom u Helsinkiu bila rasprodana i još je u nekim mjestima zbog velikog interesa radio 2 ili 3 koncerta. Rasprodaje on kako Ameriku tako i Evropu i ostatak planete, jer jednostavno daje 200% svojih mogučnosti.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#80 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by markioni »

moze isto kao sto moze losos u miljacki
User avatar
Better Man
Posts: 16847
Joined: 01/10/2006 20:10

#81 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Better Man »

malsal wrote:
Better Man wrote:Nema mi ništa mrže kad ljudi ne poznaju muziku i trpaju u rock sve što ima gitaru. Uzeću za primjer Sonic Youth koji su klasični noise band, jedna vrsta alternativne muzike, a nikako rock ili drugi slični bandovi koji sviraju indie i alternativnu muziku. I da dodam da su Sonic Youth jedni od pionira alternativne/indie muzike. Treba da se jasno razdvoje stvari i kaže šta je rock, šta je metal, šta noise itd. Ako uzmemo za primjer Brucea Springsteena, onda je jasno da rock nije mrtav i on je klasični predstavnik rocka sa primjesama kantrija! Njegovi koncerti su stadionski i unaprijed su rasprodani. Čovjek u rodnom New Yerseyu na prošloj turneji je imao 7 uzastopnih rasprodanih koncerata na Giant stadionu, gdje ga je vidjelo više od pola milona fanova, a da ne spominjemo ostatak turneje. Springsteen je inače jedan od najpoštenijih muzičara, jer njegovi koncerti znaju trajati 3 sata, a nekad i duže i E Street Band je strašan na sceni, ljudi nenormalno dobro praše i sam Springsteen je prepun pozitgivne energije u što sam se i sam mogao uvjeriti. Nije đaba dobio nadimak The Boss! Neko spomenu ovdje Motley Crue i glede njih oni su klasični predstavnici Glam Metala, čija je glavna odlika frrajeri sa dugim natapiranim kosama, malo našminkani i muzika na taj fazon. I da ne pričam dalje.
-----------------------------------
Ne bih se slozio. Meni su sonic youth rock - ne "cisti" rock tipa zeppelin nego rock mutacija.Alternativni rock. Alter je rock,Nirvana je rock. Perl Jam i kompletan grunge pokret su rock. Tool je rock. Metallica, Napalm Death, Sepultura, Mr. Bungle, Fantomas,Iron Maiden,Indukti,Einturzende Neubauten - u neku ruku su i svi oni rock, ili makar djeca rocka.
A Springsteen mi je (normalno ovo je subjektivno) vise neki americki narodnjak sa malo rocka.
Vecina granica u muzici su vjestacke i postoje vise radi muzicki kompanija i marketinga, nije lako trpat muziku u neke cisto definisane pojmove.

(Usput, za zainteresirane: http://www.youtube.com/watch?v=f6HtFLBcy7E Metal Evolution odlican dokumentarac o metalu ali ima puno toga i orock muzici)
Ne možeš klasične metal bendove (da ne nabrajam sad žanrove metala kojim pripadaju) svrstavati u rock, Zeppelin spadaju u Hard Rock, a Sonic Youth jesu začetnici Noisa i indie muzike. Reči za Springsteena da je Američki narodnjak je smiješno. Trebaš tog čovjeka vidjeti u živo, pa onda se usudi reči da je narodnjak. Springsteen je klasični rock muzičar koji ima nevjerovatnu energiju na koncertima, kao i njegov legendarni E Street Band!
User avatar
Better Man
Posts: 16847
Joined: 01/10/2006 20:10

#82 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Better Man »

CVIKERASH wrote:Tuzno je da se kod nas spektaklom smatra dolazak Biohazarda,koja je ruku na srce isfurano-propala grupa.Pa oni su u ZG i BG svirali jos prije 15 godina....Nemam nista protiv njih,ok su ali gledam realno situaciju a to je : dovode nam se propali bandovi koji organizatori najavljuju kao velike spektakle.

so what ,vidim nabrajas imena koja su nam bila.Realno mi smo jedno veliko dno dna za regiju po tom pitanju.U Beograd dolazili Ozzy,Faith No More,Metallica,sad za mjesec ide Prodigy i Skrillex na Warriors Dance festivalu,a kod nas vrhunac sto nam Biohazard dolaze....pih ...
I to još Biohazard bez glavnog lika Evana Seinfelda!
User avatar
ZV Keli
Posts: 517
Joined: 17/08/2012 18:28
Location: Nikad Jugoslavija!

#83 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by ZV Keli »

CVIKERASH wrote:Tuzno je da se kod nas spektaklom smatra dolazak Biohazarda,koja je ruku na srce isfurano-propala grupa.Pa oni su u ZG i BG svirali jos prije 15 godina....Nemam nista protiv njih,ok su ali gledam realno situaciju a to je : dovode nam se propali bandovi koji organizatori najavljuju kao velike spektakle.

so what ,vidim nabrajas imena koja su nam bila.Realno mi smo jedno veliko dno dna za regiju po tom pitanju.U Beograd dolazili Ozzy,Faith No More,Metallica,sad za mjesec ide Prodigy i Skrillex na Warriors Dance festivalu,a kod nas vrhunac sto nam Biohazard dolaze....pih ...
svirali tada u Beogradu i Zagrebu,ali tada je Sarajevo bila jedna velika rusevina i naravno da su mozda sada 1% onoga sto su nekada bili ali opet bolje i to nego Ceca,Peca i ostale cetnicke kurvetine,zar ne ?

A izvini i ta ista Metallica je isto tako isfurana kao i Ozzy i Prodigy nije daleko,Skrillex je stvarno opicen i muzika je prestrasna ali ne bih rekao da spada u domen rocka niposto.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#84 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by dezurni_ucenik »

ZV Keli wrote:
CVIKERASH wrote:Tuzno je da se kod nas spektaklom smatra dolazak Biohazarda,koja je ruku na srce isfurano-propala grupa.Pa oni su u ZG i BG svirali jos prije 15 godina....Nemam nista protiv njih,ok su ali gledam realno situaciju a to je : dovode nam se propali bandovi koji organizatori najavljuju kao velike spektakle.

so what ,vidim nabrajas imena koja su nam bila.Realno mi smo jedno veliko dno dna za regiju po tom pitanju.U Beograd dolazili Ozzy,Faith No More,Metallica,sad za mjesec ide Prodigy i Skrillex na Warriors Dance festivalu,a kod nas vrhunac sto nam Biohazard dolaze....pih ...
svirali tada u Beogradu i Zagrebu,ali tada je Sarajevo bila jedna velika rusevina i naravno da su mozda sada 1% onoga sto su nekada bili ali opet bolje i to nego Ceca,Peca i ostale cetnicke kurvetine,zar ne ?

A izvini i ta ista Metallica je isto tako isfurana kao i Ozzy i Prodigy nije daleko,Skrillex je stvarno opicen i muzika je prestrasna ali ne bih rekao da spada u domen rocka niposto.

Ko je rekao da ja pricam uopste o rock muzici samo?Ja govorim o eventima koji mi nemamo.Metallica isfurana?Slazem se da jeste pomalo,ali oni i dalje pune stadione gdje god dodju.Prodigy? Pogledaj nastupe sa ovogodisnjeg Download Festivala ili sa Rock Am Ring iz 2009.pa ces vidjeti sto su isfurani.

Da je normalno bolje Biohazard nego Ceca,slazem se.Isto tako je bolje da nam dodje Justin Bieber nego Aco Pejovic.Ali ja ne slusam ni jednog ni drugog.
Opet ponavljam: nama Biohazard koncert godine :lol: ,I to stavili cijenu 35 maraka i to na dan 40 !!!!!.Realna cijena je 20 km....
User avatar
Mrtvac Krvnik
Posts: 202
Joined: 18/08/2012 21:15
Location: selo neveselo

#85 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Mrtvac Krvnik »

u zagrebu Red Hot Chili Peppers i šta ja znam šta sve dolazi,exit priča za sebe a vamo :?:
User avatar
Nivri
Posts: 439
Joined: 10/06/2012 20:10
Location: Land Of Freedom

#86 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Nivri »

Mrtvac Krvnik wrote:u zagrebu Red Hot Chili Peppers i šta ja znam šta sve dolazi,exit priča za sebe a vamo :?:
Sami smo krivi. Ovdje je mnogo toga fejk, svi se samo nesto kurce i pusu. Cast izuzecima.

@So What

Pretpostavljao sam, jer je alternativna scena uglavnom svuda u BiH katatrofa.
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#87 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by madFlava »

Rock ne moze prezivit. :wink:
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#88 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Verocious »

madFlava wrote:Rock ne moze prezivit. :wink:
Po cemu to zakljucujes?

Rok prezivljava i zivi vec vise od pola stoljeca i tako ce biti u buducnosti ;-)
User avatar
So What!
Posts: 11195
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#89 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by So What! »

CVIKERASH wrote:
ZV Keli wrote:
CVIKERASH wrote:Tuzno je da se kod nas spektaklom smatra dolazak Biohazarda,koja je ruku na srce isfurano-propala grupa.Pa oni su u ZG i BG svirali jos prije 15 godina....Nemam nista protiv njih,ok su ali gledam realno situaciju a to je : dovode nam se propali bandovi koji organizatori najavljuju kao velike spektakle.

so what ,vidim nabrajas imena koja su nam bila.Realno mi smo jedno veliko dno dna za regiju po tom pitanju.U Beograd dolazili Ozzy,Faith No More,Metallica,sad za mjesec ide Prodigy i Skrillex na Warriors Dance festivalu,a kod nas vrhunac sto nam Biohazard dolaze....pih ...
svirali tada u Beogradu i Zagrebu,ali tada je Sarajevo bila jedna velika rusevina i naravno da su mozda sada 1% onoga sto su nekada bili ali opet bolje i to nego Ceca,Peca i ostale cetnicke kurvetine,zar ne ?

A izvini i ta ista Metallica je isto tako isfurana kao i Ozzy i Prodigy nije daleko,Skrillex je stvarno opicen i muzika je prestrasna ali ne bih rekao da spada u domen rocka niposto.

Ko je rekao da ja pricam uopste o rock muzici samo?Ja govorim o eventima koji mi nemamo.Metallica isfurana?Slazem se da jeste pomalo,ali oni i dalje pune stadione gdje god dodju.Prodigy? Pogledaj nastupe sa ovogodisnjeg Download Festivala ili sa Rock Am Ring iz 2009.pa ces vidjeti sto su isfurani.

Da je normalno bolje Biohazard nego Ceca,slazem se.Isto tako je bolje da nam dodje Justin Bieber nego Aco Pejovic.Ali ja ne slusam ni jednog ni drugog.
Opet ponavljam: nama Biohazard koncert godine :lol: ,I to stavili cijenu 35 maraka i to na dan 40 !!!!!.Realna cijena je 20 km....
Pa Biohazard jeste pomalo istrošen, eto nema Evana, ali Billy i kompanija su zaista napravili dernek. Ipak došlo je raje, a Sarajevo trenutno u regiji najbolje kotira kada su HC svirke. Stvar je u tome što u Sarajevu posotji grupa entuzijazista pod imenom BHHC Booking koji su napravili odličan posao prošle godine sa First Bloodom i Madballom. Npr. Madball kada se negdje pojavi obično rade klupske il i festivalske svirke ne pridaje im se dovoljno pažnje, a u Sarajevu su dobili press konferenciju, intervjue i puno Dom Mladih. I svidjelo im se pa su preopručili dolazak i drugim bendovima jer im se posvetilo pažnje kao mainstream bendu.

A vjerujem da će ovo godine biti još neki rock događaj ipak bio je i Agnostic Front, ali nije bilo nešto puno ljudi. Bit će Brit Floyd najjači tribute bend za Pink Floyd. Ima još godine, vjerujem da će bit još nešto. Ali ja još uvijek vjerujem da nije izumro. A najbolji dokaz je Sarajeov Punk Fest koje se trenutno odgovara.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56035
Joined: 15/12/2008 16:53

#90 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by ultima_palabra »

So What! wrote:Bit će Brit Floyd najjači tribute bend za Pink Floyd.
Kad, gdje?
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#91 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Verocious »

ultima_palabra wrote:
So What! wrote:Bit će Brit Floyd najjači tribute bend za Pink Floyd.
Kad, gdje?
03.11. u Zetri
User avatar
Better Man
Posts: 16847
Joined: 01/10/2006 20:10

#92 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Better Man »

Mrtvac Krvnik wrote:u zagrebu Red Hot Chili Peppers i šta ja znam šta sve dolazi,exit priča za sebe a vamo :?:
Da nije naših susjeda Slovenije, Hrvatske i Srbije ne bih ništa vidio od velikana uživo kao što su Pearl Jam, Metallica, R.E.M., Massive Attack, Iron Maiden itd. Evo idem na RHCP u Zagreb, jer je ovo jedna od zadnjih prilika da se ovi kraljevi vide uživo. I da dodam glede Prodigya. Koliko je Biohazard isfuran, isto toliko su isfurani i Prodigy i ne bih nikad otišao gledati.
User avatar
Better Man
Posts: 16847
Joined: 01/10/2006 20:10

#93 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Better Man »

Verocious wrote:
ultima_palabra wrote:
So What! wrote:Bit će Brit Floyd najjači tribute bend za Pink Floyd.
Kad, gdje?
03.11. u Zetri
Kažu za njih da su tako dobro skinuli Floyde, da kad bi zatvorili oči i slušali samo svirku bez da ih gledate ne biste nikad skontali da je riječ o tribute bendu, a ne o Floydima! Inače su svirali na rođendanu legendarnog Davida Gilmorea!
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#94 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Verocious »

Better Man wrote:
Verocious wrote:
03.11. u Zetri
Kažu za njih da su tako dobro skinuli Floyde, da kad bi zatvorili oči i slušali samo svirku bez da ih gledate ne biste nikad skontali da je riječ o tribute bendu, a ne o Floydima! Inače su svirali na rođendanu legendarnog Davida Gilmorea!
Ono sto me raduje u vezi njih je sto planiraju odsvirati Echoes u cjelini 8-)
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#95 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by forest gump »

Brit Floyd je svakako nešto što se ne smije propustiti. To je vjerovatno jedini bend na čiji ću koncert otići. I naravno kada bi se nekim čudom pojavio Radiohead.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#96 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by dezurni_ucenik »

Better Man wrote:
Mrtvac Krvnik wrote:u zagrebu Red Hot Chili Peppers i šta ja znam šta sve dolazi,exit priča za sebe a vamo :?:
Da nije naših susjeda Slovenije, Hrvatske i Srbije ne bih ništa vidio od velikana uživo kao što su Pearl Jam, Metallica, R.E.M., Massive Attack, Iron Maiden itd. Evo idem na RHCP u Zagreb, jer je ovo jedna od zadnjih prilika da se ovi kraljevi vide uživo. I da dodam glede Prodigya. Koliko je Biohazard isfuran, isto toliko su isfurani i Prodigy i ne bih nikad otišao gledati.

Porediti Prodigy i Biohazard pokazuje tvoj stepen neznanja.Biohazard sviraju pred sacicom ljudi a Prodigy ovo ljeta bili headlineri metal festivala Download u Engleskoj zajedno sa Metallicom i Black Sabbath .I koji je rezon bio na kraju: 100 000 ljudi ludovalo uz njihovu muziku.Evo ti clip pa se uvjeri:




Ali eto valjda te Bruce Springsteen zasljepio pa ne vidis dobro i provaljujes se bezveze.I nemoj da pricas kako ovaj vecu publiku na nastupima jer to nije mjerilo nicega jer bi u suprotnom Lady Gaga bila jedna od najboljih pjevacica svih vremena.

A RHCP band koji je trebao prestati da svira jos prije 10 godina.Ovo zadnje sto rade je stvarno veliko smece.Jos i nema Frusciantea vise sa njima.

Ah,doduse,sjetih se necega.Ne valja ti Prodigy a prije par mjeseci si pisao kako si isao na Bregin koncert. :lol: :lol: :lol:



i ovo



Sto se kaze svaka ti dala... :thumbup:
Last edited by dezurni_ucenik on 22/08/2012 00:37, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11195
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#97 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by So What! »

Evo ovako, nadolazeća rock dešavanja u Sarajevu:

07. 09. - Skroz @ Cinemas ex Sloga, ulaznica 10KM
21. 09. - Mizar @ Cinemas ex Sloga, ulaznica 20KM
11. 09. - Cerebral Bore @ Cinemas ex Sloga
06. 10. - Sarajevo Punk Fest - Dan 1 - Six Pack, Čovjek bez sluha, Sataraš, Moca i biznismeni @ Kriterion
08. 10. - Sarajevo Punk Fest - Dan 2 - Dozer, Divadlo N.N.O, Trooper 83, Bumfight @ Underground
10. 10. - Sarajevo Punk Fest - Dan 3 - Gužva u 16-ercu, Nema teorije, S.P.U.K, Mrtve mačke @ Underground
13. 10. - Sarajevo Punk Fest - Dan 4 - Šank?!, Totalna rasprodaja, Hobson's Choice, Mašinko @ AG
03. 11. - Brit Floyd @ Olimpijska dvorana Juan Antionio Samaranch ex Zetra

Image

A ukoliko ispustite Brit Floyd u Sarajevu, priliku za popravni ćete imati u dvorani Borik u Banja Luci tri dana kasnije. A hajde sad recite mi da rock je umro u Sarajevu, u sljedeća tri mjeseca u Sarajevu bit će dobrih svirki. Eh sad ćete početi a kako Zagerb i Beograd mogu, treba reći da jesu jači od nas, ali nije da ni mi nemamo ništa. Još uvijek je ovo super, i ja vjerujem da se situacija popravlja jer pogledajte ove godine smo imali treći Sarajevo Metal Fest, prvi Sarajevo Rock Festival i imat ćemo prvi Sarajevo Punk Festival. Znači to je doakz da se ide na bolje, pa opet iako ti festivali podržavaju lokalnu i regionalnu scenu sa entuzijazmom će sigurno biti i neko strano ime.
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#98 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by LSD »

Nekakve srednovjecne žene dole piće Pogo ili bar pokušavaju nešto na taj fol, dok Brega odozgo nemilosrdno sasipa šumadijske zvuke Kalašnjikova :lol: :lol: jbt kralj to je ta postmoderna :P
Aferim Gorane, kad na tu ziku skupi toliko ljudi...majstorija je to ipak, mora se priznati :roll:
Last edited by LSD on 22/08/2012 00:47, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#99 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by dezurni_ucenik »

LSD wrote:Nekakve srednovjecne žene dole piće Pogo ili bar pokušavaju nešto na taj fol, dok Brega odozgo nemilosrdno sasipa šumadijske zvukove Kalašnjikova :lol: :lol: jbt kralj to je ta postmoderna :P
Aferim Gorane, kad na tu ziku skupi toliko ljudi...majstorija je to ipak, mora se priznati :roll:

Pogotovo onih kojima je Prodigy isfuran band ... :D
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#100 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Kemal Malovčić »

So What! wrote:Evo ovako, nadolazeća rock dešavanja u Sarajevu:

07. 09. - Skroz @ Cinemas ex Sloga, ulaznica 10KM
21. 09. - Mizar @ Cinemas ex Sloga, ulaznica 20KM
11. 09. - Cerebral Bore @ Cinemas ex Sloga
06. 10. - Sarajevo Punk Fest - Dan 1 - Six Pack, Čovjek bez sluha, Sataraš, Moca i biznismeni @ Kriterion
08. 10. - Sarajevo Punk Fest - Dan 2 - Dozer, Divadlo N.N.O, Trooper 83, Bumfight @ Underground
10. 10. - Sarajevo Punk Fest - Dan 3 - Gužva u 16-ercu, Nema teorije, S.P.U.K, Mrtve mačke @ Underground
13. 10. - Sarajevo Punk Fest - Dan 4 - Šank?!, Totalna rasprodaja, Hobson's Choice, Mašinko @ AG
03. 11. - Brit Floyd @ Olimpijska dvorana Juan Antionio Samaranch ex Zetra

Image

A ukoliko ispustite Brit Floyd u Sarajevu, priliku za popravni ćete imati u dvorani Borik u Banja Luci tri dana kasnije. A hajde sad recite mi da rock je umro u Sarajevu, u sljedeća tri mjeseca u Sarajevu bit će dobrih svirki. Eh sad ćete početi a kako Zagerb i Beograd mogu, treba reći da jesu jači od nas, ali nije da ni mi nemamo ništa. Još uvijek je ovo super, i ja vjerujem da se situacija popravlja jer pogledajte ove godine smo imali treći Sarajevo Metal Fest, prvi Sarajevo Rock Festival i imat ćemo prvi Sarajevo Punk Festival. Znači to je doakz da se ide na bolje, pa opet iako ti festivali podržavaju lokalnu i regionalnu scenu sa entuzijazmom će sigurno biti i neko strano ime.
AU MIZAR NE BI TREBALO PROPUSTITI!!!
Post Reply