FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#6976 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

konektovan wrote: 24/02/2024 22:30
Niko nije uzivao,..to je ubleha. Ko je kupio taj je i nahebo. Ne mozes uzivati u kvarljivoj robi.
Ajd nemoj kenjati života ti. Svako auto ima svojih mušica, ali sigurno je da je to auto u svemu bolje od C4 koji si ti kupio i da već sada taj C4 ima bar sa motorom više problema nego što je Thesis imala sa bilo čim.
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#6977 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

sime_cipol wrote: 24/02/2024 22:58 Osim lafeta (8 komada kao i kod Passata, Audija...) i elektro-magnetnih amortizera (SkyHook od Maseratija) taj auto nije imao gresku. Motori dobri, limarija vrhunska, unutra je pojam i dan danas za neke premijume ( Poltrona Frau koza, pravo drvo...). Auto ispred svog vremena.
Nesto je poslo po zlu... ni prvi ni zadnji. Dok su drugi uspjeli iako su trulili kao panj (Mercedes) ili imali isto probleme s lafetama ili problematične motore.
Da mogu voziti takav auto, vozio bih ga. Nisam u mogućnosti.
Ovaj forum je postao sabirni centar kenjara. Ovde je bitno da se laprda, ovde su fol neki ljubitelji koji auta vrjednuju po broju prodatih primjeraka, koji misle da je njemačka sv. trojka sve što vrijedi u auto industriji, ljudi koji znaju da kenjaju o najluksuznijoj Lanči dok voze ispodprosječne krševe(kao i ja) i sve što se pojavi bar malo drugačije od klišea smatraju da je smeće i da je loše jer nije prošlo na tržištu.
Throttle
Posts: 13229
Joined: 10/06/2016 12:35

#6978 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Throttle »

Čitav svijet u zabludi, samo 16000 sretnika pametno :thumbup:
I još par hiljada ljubitelja bez para koji sline na iste :thumbup:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16917
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#6979 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by sime_cipol »

Tako je.
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#6980 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Throttle wrote: 25/02/2024 10:39 Čitav svijet u zabludi, samo 16000 sretnika pametno :thumbup:
I još par hiljada ljubitelja bez para koji sline na iste :thumbup:
A šta tebe boli neka stvar ko će kako potrošiti svoj novac? Eto ti si pametniji pa si svoje pare potrošio na opelčinu koja nema dobar detalj.

16000 je smiješna cifra i sigurno ne pokazuje kvalitet proizvoda već prihvaćenost na tržištu iz drugih razloga.
Throttle
Posts: 13229
Joined: 10/06/2016 12:35

#6981 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Throttle »

Za opelcinu je tvoje misljenje, zasto je bitnije nego moje? A to prozivanje nije moj nivo, preskocio sam i u prvoj replici. Astra je moj izbor. Thesis nije tvoj. Ende.
Ti si se nasao prozvan jer se nekom ne svidja tvoja tiha patnja. Samo nas je malo vise koji smo realni a Thesisa ne gledamo kroz roza naocale kao ti nego kao realno svana poprilicno ruzan auto. Ima vas 3 istomisljenika na forumu od poprilicnog broja ljudi koji temu posjecuju sto ti upravo pokazuje sve ono sto sam pisao o dopadljivosti, jos ces tvrdit da su ih napravili 16k da zadrze eksluzivnost i pokopaju marku :lol:
P.S. gdje sam se ja pozvao na nekvalitet, to je iskljucivo tvoja tvrdnja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67474
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6982 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _BataZiv_0809 »

A 17 miliona sretnika je osjetilo čari Lade Žiguli :P
User avatar
konektovan
Posts: 41335
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6983 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 25/02/2024 10:20
konektovan wrote: 24/02/2024 22:30
Niko nije uzivao,..to je ubleha. Ko je kupio taj je i nahebo. Ne mozes uzivati u kvarljivoj robi.
Ajd nemoj kenjati života ti. Svako auto ima svojih mušica, ali sigurno je da je to auto u svemu bolje od C4 koji si ti kupio i da već sada taj C4 ima bar sa motorom više problema nego što je Thesis imala sa bilo čim.
Naravno da ima svako musica,.samo neke se mogu jeftino rijesiti, dok se druge ne mogu rijesiti..ili su preskupe da se rijese.
Citroen je isto napravio glupost.sa C6 kao i lancia sa thesis, ne guraj se ðe ti nije mjesto...
Moj citroen moj problem, tvoja lancia tvoj problem, pardon vase forumske lancie...koje cesto vozite. :lol:
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#6984 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2024 11:09 A 17 miliona sretnika je osjetilo čari Lade Žiguli :P

:lol: :thumbup:
Throttle wrote: 25/02/2024 10:54 Za opelcinu je tvoje misljenje, zasto je bitnije nego moje? A to prozivanje nije moj nivo, preskocio sam i u prvoj replici. Astra je moj izbor. Thesis nije tvoj. Ende.
Ti si se nasao prozvan jer se nekom ne svidja tvoja tiha patnja. Samo nas je malo vise koji smo realni a Thesisa ne gledamo kroz roza naocale kao ti nego kao realno svana poprilicno ruzan auto. Ima vas 3 istomisljenika na forumu od poprilicnog broja ljudi koji temu posjecuju sto ti upravo pokazuje sve ono sto sam pisao o dopadljivosti, jos ces tvrdit da su ih napravili 16k da zadrze eksluzivnost i pokopaju marku :lol:
P.S. gdje sam se ja pozvao na nekvalitet, to je iskljucivo tvoja tvrdnja.
Nije bitnije od tvog, ali pričaš o propalom projektu dok voziš model propalog proizvođača koji samo mali dio istorije nije bio u tuđem vlasništvu. I sad kao ti napravio pametan izbor, a neko ko je imao pare za nov Thesis i kupio ga, ispao budala.

Ja Thesisa nisam ima, niti ću vjerovatno imati zbog finansijske strane, kao što nemam ni mnoga dtuga meni poželjna auta pa vozim nešto što je "praktično za svaki dan".

O dopadljivosti je smiješno pričati jer sam daleko siguran da puno veći broj od tih 16000 simpatiše Thesis i stavlja ga na zasluženo mjesto. Za uspjeh je potrebno puno više faktora koji će se poklopiti, a što veća klasa sve je strožije. Da je u pitanju samo dopadljivost, BMW ne bi prodao zadnje 2-3 godine ni 10000 primjeraka svih modela zajedno.

Možda ti za kvalitet nisi ni prozvao, ali jeste tvoj kolega Konektovani koji takođe takođe nešto priča, a vozi auto koje je 20 godina mlađe i u svakom segmentu gore od tog Thesisa, posebno sa motorom koji je po kvalitetu sramota i za nekadašnju Zastavu.

Dakle, smanjite doživljaje. Za većinu današnjih auta Thesis je remek djelo od proizvođača koji je sam imao više hrabrosti nego svi danas. A ja kao neko ko istinski volim auta i predstavljaju mi puno više od prevoznog sredstva, itekako znam da cijenim kada neko hrabro izbaci nešto za šta je i budali jasno da se neće svima svidjeti. Najlakše je štancati Golfa/Astru/Tipa/Megana.... i hvaliti se prodajnim brojkama.
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#6985 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

konektovan wrote: 25/02/2024 11:22
Naravno da ima svako musica,.samo neke se mogu jeftino rijesiti, dok se druge ne mogu rijesiti..ili su preskupe da se rijese.
Citroen je isto napravio glupost.sa C6 kao i lancia sa thesis, ne guraj se ðe ti nije mjesto...
Moj citroen moj problem, tvoja lancia tvoj problem, pardon vase forumske lancie...koje cesto vozite. :lol:
Da, tako reci. Znači po tebi su DS, CX i SM glupost neviđena. Bravo!

Ajd mi navedi krupnu muvu kod Thesisa koja se ne može riješiti, dok se raspad od motora u tvom C4 lako rješava?
Throttle
Posts: 13229
Joined: 10/06/2016 12:35

#6986 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Throttle »

citroen xm wrote: 25/02/2024 11:24
_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2024 11:09 A 17 miliona sretnika je osjetilo čari Lade Žiguli :P

:lol: :thumbup:
Throttle wrote: 25/02/2024 10:54 Za opelcinu je tvoje misljenje, zasto je bitnije nego moje? A to prozivanje nije moj nivo, preskocio sam i u prvoj replici. Astra je moj izbor. Thesis nije tvoj. Ende.
Ti si se nasao prozvan jer se nekom ne svidja tvoja tiha patnja. Samo nas je malo vise koji smo realni a Thesisa ne gledamo kroz roza naocale kao ti nego kao realno svana poprilicno ruzan auto. Ima vas 3 istomisljenika na forumu od poprilicnog broja ljudi koji temu posjecuju sto ti upravo pokazuje sve ono sto sam pisao o dopadljivosti, jos ces tvrdit da su ih napravili 16k da zadrze eksluzivnost i pokopaju marku :lol:
P.S. gdje sam se ja pozvao na nekvalitet, to je iskljucivo tvoja tvrdnja.
Nije bitnije od tvog, ali pričaš o propalom projektu dok voziš model propalog proizvođača koji samo mali dio istorije nije bio u tuđem vlasništvu. I sad kao ti napravio pametan izbor, a neko ko je imao pare za nov Thesis i kupio ga, ispao budala.

Ja Thesisa nisam ima, niti ću vjerovatno imati zbog finansijske strane, kao što nemam ni mnoga dtuga meni poželjna auta pa vozim nešto što je "praktično za svaki dan".

O dopadljivosti je smiješno pričati jer sam daleko siguran da puno veći broj od tih 16000 simpatiše Thesis i stavlja ga na zasluženo mjesto. Za uspjeh je potrebno puno više faktora koji će se poklopiti, a što veća klasa sve je strožije. Da je u pitanju samo dopadljivost, BMW ne bi prodao zadnje 2-3 godine ni 10000 primjeraka svih modela zajedno.

Možda ti za kvalitet nisi ni prozvao, ali jeste tvoj kolega Konektovani koji takođe takođe nešto priča, a vozi auto koje je 20 godina mlađe i u svakom segmentu gore od tog Thesisa, posebno sa motorom koji je po kvalitetu sramota i za nekadašnju Zastavu.

Dakle, smanjite doživljaje. Za većinu današnjih auta Thesis je remek djelo od proizvođača koji je sam imao više hrabrosti nego svi danas. A ja kao neko ko istinski volim auta i predstavljaju mi puno više od prevoznog sredstva, itekako znam da cijenim kada neko hrabro izbaci nešto za šta je i budali jasno da se neće svima svidjeti. Najlakše je štancati Golfa/Astru/Tipa/Megana.... i hvaliti se prodajnim brojkama.
Pa ti ne znas ni s kim se vise svadjas ni ko sta pise
Vjerujem da bi ti za tudje pare puno bolje izabrao i od mene i od konektovanog
Ja opela nit sam pretjerano hvalio, nit cu, nit kome namecem da je vrh i najbolji. Dok vi za Thesisa i niste tako skromni. Ljudi koji su ga kupili su napravili izbor i znaju kakav je, vi sto slinite na slike i sanjate da ga jednog dana nemate niste.
Last edited by Throttle on 25/02/2024 11:36, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67474
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6987 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _BataZiv_0809 »

Svako ko istinski voli automobile trebao bi da, ako nista, cijeni pokusaj da se napravi nesto drugacije.

I da to drugacije bude stavljeno na trziste i da prozivodjac time rizikuje manje vise sve.
Throttle
Posts: 13229
Joined: 10/06/2016 12:35

#6988 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Throttle »

I tako se Bato vracamo na moj post o autu
Throttle wrote: 24/02/2024 16:07 Meni je unutra dobra, s boka i nazad ok, naprijed ruzna. Delta mi je bolja dizajnom al ni nju ne bih kupio. Imaju specifican dizajn i svidja se manjem broju ljudi a tu trebas uklopit one s potrebom, zeljom i parama da istu posjeduju i zato su svedene na broj blizu nuli
Nije se poklopilo sve i to je to. Meni se nikad ne bi poklopila zbog prednjeg kraja. Nekom jer je talijan. Nekom jer ne voli kožu. I tako dalje, i tako vise. Cinjenica da je taj auto za jedan manji broj ljudi, zato vjerovatno nikad nije bio ni isplativ. Od romantike se ne zivi. A ni od gledača slika.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1628
Joined: 11/06/2011 07:36

#6989 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Kiki_Musampa »

_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2024 11:36 Svako ko istinski voli automobile trebao bi da, ako nista, cijeni pokusaj da se napravi nesto drugacije.

I da to drugacije bude stavljeno na trziste i da prozivodjac time rizikuje manje vise sve.
Amin. Kolika će samo šteta što takve automobile nećeš uskoro nigdje uživo više vidjeti. Na šta bi svijet ličio kada bi sve isto moralo biti. Ne kažem ja da nisu bez mana, ali ko može ,trebao bih barem da pokuša sačuvati jedan takav primjerak auta. Na bulevaru u Tuzli je do skora jedan bio,pa maltene u fabričkom stanju. To je ljepota za pogledati spram SUV/ led daylight itd copy paste auta.
User avatar
basicm
Posts: 10672
Joined: 16/01/2012 21:38

#6990 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by basicm »

citroen xm wrote: 25/02/2024 11:27
konektovan wrote: 25/02/2024 11:22
Naravno da ima svako musica,.samo neke se mogu jeftino rijesiti, dok se druge ne mogu rijesiti..ili su preskupe da se rijese.
Citroen je isto napravio glupost.sa C6 kao i lancia sa thesis, ne guraj se ðe ti nije mjesto...
Moj citroen moj problem, tvoja lancia tvoj problem, pardon vase forumske lancie...koje cesto vozite. :lol:
Da, tako reci. Znači po tebi su DS, CX i SM glupost neviđena. Bravo!

Ajd mi navedi krupnu muvu kod Thesisa koja se ne može riješiti, dok se raspad od motora u tvom C4 lako rješava?
Da, sve sto si nabrojao su kante i promasaji. I vecina ti tako misli, ali eto nema potrebe da ti kvare cejf. Postujem kad se nesto voli, ali opravdavati to nekim bajkama basnama i junackim pricama o superiornosti i kvalitetu, ne ide.
Kaze se volim to auto makar najgore bilo, evo npr kao ovi mazdasi, ljudi vole i ne briga ih sto su krsevi :D
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#6991 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

basicm wrote: 25/02/2024 11:55

Da, sve sto si nabrojao su kante i promasaji. I vecina ti tako misli, ali eto nema potrebe da ti kvare cejf. Postujem kad se nesto voli, ali opravdavati to nekim bajkama basnama i junackim pricama o superiornosti i kvalitetu, ne ide.
Kaze se volim to auto makar najgore bilo, evo npr kao ovi mazdasi, ljudi vole i ne briga ih sto su krsevi :D
Ti si dečko zalutao na podforum Auto. Idi bavi se nečim drugim sem što valjaš gluposti poput upravo ove da je DS kanta i promašaj.

Ono kad pomisliš da ne možeš pročitati gluplji post od nekog, dođeš ti i prospeš ovakvu budalaštinu.
Karikaturist
Posts: 4059
Joined: 20/12/2020 10:03

#6992 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Karikaturist »

I kaze nisu im Mazdasi nabili komplexe :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 41335
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6993 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 25/02/2024 11:27
konektovan wrote: 25/02/2024 11:22
Naravno da ima svako musica,.samo neke se mogu jeftino rijesiti, dok se druge ne mogu rijesiti..ili su preskupe da se rijese.
Citroen je isto napravio glupost.sa C6 kao i lancia sa thesis, ne guraj se ðe ti nije mjesto...
Moj citroen moj problem, tvoja lancia tvoj problem, pardon vase forumske lancie...koje cesto vozite. :lol:
Da, tako reci. Znači po tebi su DS, CX i SM glupost neviđena. Bravo!

Ajd mi navedi krupnu muvu kod Thesisa koja se ne može riješiti, dok se raspad od motora u tvom C4 lako rješava?
Druze palis se ko barut...
Ja cu za 5 hiljada kompletno auto popraviti, .tebi ce za lafete toliko trebati...
A ja ne znam sta cu kod sebe ista rjesavati, kad se nema sta rjesavati..sve novo, radi, ima garancijy..kad istekne garancija kuoim lanciu i orst u uho.. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67474
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6994 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote: 25/02/2024 11:39 I tako se Bato vracamo na moj post o autu
Throttle wrote: 24/02/2024 16:07 Meni je unutra dobra, s boka i nazad ok, naprijed ruzna. Delta mi je bolja dizajnom al ni nju ne bih kupio. Imaju specifican dizajn i svidja se manjem broju ljudi a tu trebas uklopit one s potrebom, zeljom i parama da istu posjeduju i zato su svedene na broj blizu nuli
Nije se poklopilo sve i to je to. Meni se nikad ne bi poklopila zbog prednjeg kraja. Nekom jer je talijan. Nekom jer ne voli kožu. I tako dalje, i tako vise. Cinjenica da je taj auto za jedan manji broj ljudi, zato vjerovatno nikad nije bio ni isplativ. Od romantike se ne zivi. A ni od gledača slika.
Sve ok, ali nema potrebe za cinizmom.

Ljudi su bili hrabri i pokusali nesto drukcije.

Ne mjeri se sve samo po rezultatu, iako nas je kapitalizam uvjerio da se mjeri.
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#6995 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

konektovan wrote: 25/02/2024 12:15
Druze palis se ko barut...
Ja cu za 5 hiljada kompletno auto popraviti, .tebi ce za lafete toliko trebati...
A ja ne znam sta cu kod sebe ista rjesavati, kad se nema sta rjesavati..sve novo, radi, ima garancijy..kad istekne garancija kuoim lanciu i orst u uho.. :mrgreen:


Ne palim se ja, boli mene neka stvar. :izet: Ja znam šta mi se sviđa ili ne sviđa, šta valja ili ne valja. Samo reagujem malo burno na budalaštine koje konstantno ispoljavaju određeni ljudi ovde, proizašle iz njihovih ogromnih kompleksa. Te ljude samo burnom reakcijom i možeš satjerati u ćošak i stopirati iznošenje gluposti. :skoljka:

Meni je žao što određeni ljudi pokušavaju liječiti svoje komplekse izazvane voženjem raznih ispodprosječnih auta, tako što će pljuvati po nečemu što je u svemu bolje od toga što voze. Znaš, ono kada kupiš nešto što ni po čemu nije zapaženo, pa počneš ubjeđivati i sebe i druge kako je to najbolje na svijetu. Ono, malo troši, lako se održava, ne gubi cijenu... :lol:
Throttle
Posts: 13229
Joined: 10/06/2016 12:35

#6996 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Throttle »

citroen xm wrote: 25/02/2024 12:23: Ja znam šta mi se sviđa ili ne sviđa, šta valja ili ne valja.
:lol:
User avatar
konektovan
Posts: 41335
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6997 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

Sad je jasno... :lol:
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#6998 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Vidim baš vas nasmijah. Nema argumentacije pa lupi po prvom smajliću koji naleti. ;-) Pojela maca jezik, ok.
User avatar
konektovan
Posts: 41335
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6999 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

Jesi argumentirao... :-)
radostan dan
Posts: 27113
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#7000 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by radostan dan »

Forum napokon počinje ličiti na sebe...
Post Reply