Sarajevo shopping

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#6701 Re: Sarajevo shoping

Post by Angel_of... »

BJB wrote:
shandrprcSA wrote:
BJB wrote:Je li neko od vas kupovao iz Mango online radnje? Posto se placa cijena sa PDV-om pretpostavljam da se to salje odnekud iz BiH, a ne iz inostranstva..
Jedno od boljih iskustava sto se tice narucivanja preko neta...Preko 150KM je besplatna dostava i to DHL-om gdje troskove istih (carina, pdv, dostava i sl.) placa mango, znaci nema pf dodatnog placanja osim onih za artikle.Dobije se broj za pracenje putem SMS koji kasnije mozes pratiti na stranici DHL ili ako imas android instaliras DHL Tracker.Ide iz Barcelone i isporuka je 2-4 radna dana.Upravo donesose paket :D

Image
Nisam narucivala odavno, od jula mozda nista iz Manga, uglavnom sad mi je dosla sms poruka da je isporuka sutra ukoliko ne podlijeze carinskoj proceduri, a znam iz iskustva da na onom listu kad dobijem robu pise koliko je PDV, koliko carina itd.
Je li tu bilo nekih promjena ili je isto kao prije? Nisam dobila nikakvo obavjestenje na email adresu..
Znaci u sustini ako narucim 150KM i preko, ne brinem se za carinu itd.? :-D :-D :-D :-D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#6702 Re: Sarajevo shopping

Post by BJB »

Zvali me jutros iz DHL-a, ako i bude carine Mango placa..Jedva cekam kad ce mi doci, da nije zajebancije sa carinom moglo je i danas.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#6703 Re: Sarajevo shopping

Post by JanuaryJones »

Ko koristi Sensodyne paste za zube, u Penny marketu imaju nekoliko vrsta po 5 i 5.50 KM (inače su 8-10 KM).
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#6704 Re: Sarajevo shopping

Post by manekenka u penziji »

Je li sutra ono sniženje 70% u Azelu?
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#6705 Re: Sarajevo shopping

Post by didzej1602 »

ima li kakvih sniženja u Tiffany, ne ovaj naš H&M Tifany, nego ona prodavnica u Ferhadiji? gledala sam jednu torbicu prije ng, pa reko da se zaputim ako su snižene :D
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#6706 Re: Sarajevo shopping

Post by CherryLips »

didzej1602 wrote:ima li kakvih sniženja u Tiffany, ne ovaj naš H&M Tifany, nego ona prodavnica u Ferhadiji? gledala sam jednu torbicu prije ng, pa reko da se zaputim ako su snižene :D
Ma sve je svugdje na snizenju,vjerujem nisu ni oni izuzetak :wink:
User avatar
pepeljara
Posts: 6597
Joined: 22/08/2003 00:00

#6707 Re: Sarajevo shopping

Post by pepeljara »

Napomenuti da su snizenja tokom cijele godine, samo se mjenjaju razlozi = standardna cijena :D:D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#6708 Re: Sarajevo shopping

Post by manekenka u penziji »

manekenka u penziji wrote:Je li sutra ono sniženje 70% u Azelu?

Da sama sebi odgovorim :D

Nije, trenutno je 30%
User avatar
pepeljara
Posts: 6597
Joined: 22/08/2003 00:00

#6709 Re: Sarajevo shopping

Post by pepeljara »

A trenutno pofina prevara su pika fazoni :D

Izdali da kuponi vrijede do cirka 31.01. a ne mogu se popusti zbrajat.
A kod njih popusti od 1.12. sto ce reci mozes bacit te kupone, nisu validni, ne mozes ih iskoristiti.

cista prevara.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#6710 Re: Sarajevo shopping

Post by CherryLips »

Je li ko kupovao na factcoll.ba? Kakva je roba?
kanga
Posts: 172
Joined: 06/01/2010 17:54

#6711 Re: Sarajevo shopping

Post by kanga »

CherryLips wrote:Je li ko kupovao na factcoll.ba? Kakva je roba?
Naručila sam ja kapu i čekam da dođe, a čula sam od raje koja je naručivala da je roba ok. U mailu koji sam ja dobila od njih piše da je paket poslan iz Engleske.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6826
Joined: 20/02/2013 14:14

#6712 Re: Sarajevo shopping

Post by Cherry-Cherry »

miss_gemini wrote:
didzej1602 wrote:
miss_gemini wrote:Da li neko zna koji frizerski salon prodaje Davines proizvode?
beauty salon ege radi navodno sa njihovim farbama, i kad sam cekala masazu tamo, vidjela sam prospekt proizvoda davines, ali nisam bas 100% sigurna da li ih sve imaju. mozes pogledati, ja sam bila u onom kod sloge
Hvalaaa :vozdra:
Je li imaju samo farbe ili i pakovanja i ostala čuda? Možete li, ko bude išao, ovdje javiti šta imaju, meni sada nikako nije usput... A Davines hbp je stvarno super, ali uvijek ga kupujem kada negdje odem, jer ga kod nas nikad nije bilo.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#6713 Re: Sarajevo shopping

Post by CherryLips »

Igdje...crne farmerice,da nisu uske kao helanke,znaci ravni kroj,bez izderotina,resa na dnu nogavica i ostalih gluposti???
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#6714 Re: Sarajevo shopping

Post by wewa »

CherryLips wrote:Igdje...crne farmerice,da nisu uske kao helanke,znaci ravni kroj,bez izderotina,resa na dnu nogavica i ostalih gluposti???
tom tailor
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#6715 Re: Sarajevo shopping

Post by CherryLips »

wewa wrote:
CherryLips wrote:Igdje...crne farmerice,da nisu uske kao helanke,znaci ravni kroj,bez izderotina,resa na dnu nogavica i ostalih gluposti???
tom tailor
O hvala,a u subotu hodali i ulazila u TT da muz majice kupi ni pogledala nisam hlace....tuka :zid:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#6716 Re: Sarajevo shopping

Post by wewa »

CherryLips wrote:
wewa wrote:
CherryLips wrote:Igdje...crne farmerice,da nisu uske kao helanke,znaci ravni kroj,bez izderotina,resa na dnu nogavica i ostalih gluposti???
tom tailor
O hvala,a u subotu hodali i ulazila u TT da muz majice kupi ni pogledala nisam hlace....tuka :zid:
pogledaj i u outletima, na dobrinji i u lukavici, bude odlicnih hlaca do 40 KM :thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 16849
Joined: 01/10/2006 20:10

#6717 Re: Sarajevo shopping

Post by Better Man »

CherryLips wrote:
wewa wrote:
CherryLips wrote:Igdje...crne farmerice,da nisu uske kao helanke,znaci ravni kroj,bez izderotina,resa na dnu nogavica i ostalih gluposti???
tom tailor
O hvala,a u subotu hodali i ulazila u TT da muz majice kupi ni pogledala nisam hlace....tuka :zid:
Ako budeš išla u TT gledaj da odeš u onajdrugi gdje je pretežno jeans. A pogledaj imaju li u Levisu. Izbor jeansa kod nas je katastrofa, Replay se zatvorio u BBI, a i Diesel što je bio u Importaneu nije preživio, mada je izbor bio smiješan u odnosu kad odeš vani.
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#6718 Re: Sarajevo shopping

Post by Ericha100 »

Pilates lopte? Je li neko kupovao no name obične, ništa fensi brendirano, veličine 65 cm i ako jeste, gdje?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#6719 Re: Sarajevo shopping

Post by manekenka u penziji »

Bilo je ljetos u Penny-u tih lopti
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6720 Re: Sarajevo shopping

Post by Banksy »

Better Man wrote:
Izbor jeansa kod nas je katastrofa,
Istina, baš katastrofa. Turbofolk kultura ne voli jeans.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#6721 Re: Sarajevo shopping

Post by JanuaryJones »

Banksy wrote:
Better Man wrote:
Izbor jeansa kod nas je katastrofa,
Istina, baš katastrofa. Turbofolk kultura ne voli jeans.
Nije samo izbor jeansa, izbor svega jer nemamo izbora. Kad čovjek ode samo malo zapadnije tek onda skonta u kojem šupku svemira mi živimo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6722 Re: Sarajevo shopping

Post by Banksy »

JanuaryJones wrote:
Banksy wrote:
Better Man wrote:
Izbor jeansa kod nas je katastrofa,
Istina, baš katastrofa. Turbofolk kultura ne voli jeans.
Nije samo izbor jeansa, izbor svega jer nemamo izbora.
Kad čovjek ode samo malo zapadnije tek onda skonta u kojem šupku svemira mi živimo.
Tačno, nažalost.
Dočekali smo da, kao nekad, sezonski idemo na zapad po garderobu i koješta...
User avatar
Better Man
Posts: 16849
Joined: 01/10/2006 20:10

#6723 Re: Sarajevo shopping

Post by Better Man »

I kad ima nešto da valja problem je odgovarajuća veličina, jer naši ne nabavljaju robu u svim veličinama. Vani kad kupujm traperice i tražim taj i taj broj u struku i tu i tu dužinu nogavica prodavac ako nema izloženo ode u magacin i donese mi, a ako nema nikako u toj radnji, onda provjeri u drugim svojim radnjama i kaže ti gdje se radnja nalazi i traperice te čekaju. Nikad mi se nije desilo da nisam uspio nači odgovarajuću veličinu u struku i dužinu nogavica. Tako da nikad ne moram kratiti ni podvijati. Tako je isto i sa hlačama na peglu i svom drugom garderobom.
Nokian808
Posts: 943
Joined: 13/05/2013 20:50

#6724 Re: Sarajevo shopping

Post by Nokian808 »

U subotu u onom SportLife u Ferhadiji uzeo Nike patike za 71 KM - 20% dodatnog vikend popusta na cijenu od 89 KM koja je opet umanjena sa originalne od 179 KM. Zvuči suviše dobro da bi bili originali - mislim Nike patike (nije zadnji broj) i to one sa AIR MAX dzonom samo 71 KM? Pogledam na netu iste najjeftinije 76 USD na eBay?
Patike su OK i ne izgledaju kao jeftina kopija ali sa obzirom na cijenu počinjem da mislim da SportLife valja kopije :?:
Nije mi žao jer i da je dobra kopija vrijedi tih 71 KM ali ne bih olako uzeo skuplju robu tamo npr. one Colmar jakne itd :roll:
frngla
Posts: 3238
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#6725 Re: Sarajevo shopping

Post by frngla »

Iskren da budem, meni odjeća i obuća u Sportlife-u i djeluje kao dupljak, fuš roba. Nedavno je kružila slika (moguće i na ovom forumu) na kojoj je izložena u Sportlife radnji Brugi jakna sa naopako sašivenim znakom :D
Ali šta da se radi, kad smo skoro pa osuđeni na Sportlife...

edit: Nedavno sam uzeo u Juventa sport prodavnici Air Max command, čisto onako da imam za šetnju itd.
Image
Ovaj model, patike su pukle nakon 10-ak nošenja, bukvalno. To su patike od 260 KM :roll:
Ili nam prodaju škart koji ne mogu prodati nigdje na svijetu, ili su ovo kineske replike, treće nema...
Post Reply