Sjeverna Koreja vs. USA

Post Reply
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#576 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

Kapitalizam nije americki patent.
Uveli su red u Njemackoj, Japanu...ne vidim da danas tim drzavama ista fali.
Zaposlili su milijardu Kineza koji danas po prvi put u svojoj istoriji imaju tri obroka dnevno, voze auto, imaju stan. To ti se druze zove progres. Napravili su more gresaka, s tim sto oni iz svega pokusavaju nesto i nauciti, dok drugi svjesno srljaju u propast zarad nekog glupog narcistickog poimanja svijeta i zivota.
ja71
Posts: 5429
Joined: 31/03/2006 14:45

#577 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

Fudo387 wrote: Sutra da se povuku iz Bosne, Srbija i Hrvatska ce nas razjebat za heftu.
e ovdje si u pravu
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#578 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Bodkin »

insomnia78 wrote:
Bodkin wrote:
insomnia78 wrote:Sa ratom nema nikakve. Ali sa odnosom prema AmeriKi i citavoj toj "borba protiv zlocinacke NATO alijanse" itekako ima
Jer sve nato agresije su ciste kao suza :D
Sto se mene tice i cisce. "Agresijom" na Srb su dobili toliko kredita da sve dok ne napadnu BiH jal Fr od mene imaju aplauz
Sto se tebe tice naravno. Ostalih 20 zenalja necemo spominjati. Objektivan kao i uvijek :wink:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11551
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#579 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by japin_mutapi »

iskreno se nadam da ce usa, japan, j koreja i kina, zajedno intervenisati i napokon osloboditi te jadne ljude od manijaka i ludjaka
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#580 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

japin_mutapi wrote:iskreno se nadam da ce usa, japan, j koreja i kina, zajedno intervenisati...
Jašta će, sve trče da tebi ispune želju:
Napetost na Istoku raste - kineski predsjednik u telefonskom razgovoru s Trumpom:

"Želimo suzdržanost, rezolutno se protivimo bilo kakvom potezu izvan UNVS-a"
Chinese President Xi Jinping and his U.S. counterpart Donald Trump on Monday discussed bilateral ties and the situation on the Korean Peninsula on phone, pledging close contact by various means to promptly exchange views on major issues of common concern.

China strongly opposes any act that violates resolutions of the United Nations Security Council, Xi said, and hopes that the parties concerned will exercise restraint and refrain from taking any action that will aggravate tensions on the Peninsula.

:arrow: Xinhua
:arrow: LINK
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45758
Joined: 29/12/2005 01:20

#581 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Dozer wrote: Bem' ti red koji su oni igdje uveli...

Kapitalizam je na svom izmaku jer se pokazao kao totalno nefunkcionalan model uredjenja, a to je cisto Americki "proizvod". I sad se oni trude da pokriju sto vise svijeta, da stave svoju sapu na sve na sta mogu, a kako bi i dalje mogli vladati resursima i kapitalom, po mogucnosti ukupnim svjetskim.

Pa skontajte samo jednu stvar - vecina najjacih svjetkih kompanija je u americkom, odnosno jevrejskom vlasnistvu. Treba li ista dalje od toga?

Ili, S. Koreja. Hajmo realno - sta Ameriku treba da boli qrac za njih? U sustini, ta Koreja zivi svoj zivot, kakav god da je - njihov je, i sta se Amerika ima petljati u to? Rusima su komsije, pa se ne batrgaju ovoliko koliko Ameri...
Ili Iran. Ljudi imaju svoju drzavu, i zele da imaju nuklearnu tehnologiju. Sto se Ameri u to petljaju? Po cemu to oni mogu i smiju imati tu tehnologiju, a taj nekakav Iran ne smije?
Ili Libija. Ljudi zivjeli savrseno. Stranci im radili sve, a Libijci uzivali u svemu besplatnom, od obrazovanja, preko zdravstva, pa do velikih podsticaja gradjanima za sve i svasta. Ah, da... Zatrazio Gadafi da mu Ameri plate 300 milijardi duga za naftu i htio da uvede zlatni arapski dinar za naftu, i - hop! Gadafi terorista, diktator, ovakav i onakav... I, sta sad imaju Libijci? Nista.
Ili Sirija. Najstarija civilizacija na planeti, zivjeli ljudi kako su sami htjeli, ali eto...Doci ce Ameri da im uvedu demokratiju i kapitalizam. Jah...
Ili Irak. I oni zivjeli kako su htjeli. I, eto Amera da im uvedu demokratiju.

A Izrael? To sto oni taru i tamane Palestince, i otimaju im zemlju vec 50 godina, to nikom nista? Tu ne vaze nikakva ljudska prava, demokratija i sl., nego "Izrael na to ima pravo"?

I zasto se na kraju sve ovo desava tamo dole - pa da bi se sacuvao Izrael, da se slucajno ne desi da se arapske zemlje ujedine i zgaze te Jevreje jednom za sva vremena (danas je ocito da je Hitler imao pravo po pitanju njih, s obzirom da su pokazali svoje pravo lice...)
Htjedoh odgovoriti nesto tipa zar ima odraslih ljudi koji i dalje ovako jednostavno razmisljaju. :D ali onda procitah zadnju recenicu. Post prijavljen moderaciji.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18605
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#582 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by GandalfSivi »

Ja odustadoh na cetvrtoj recenici...
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#583 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by IMT25 »

Challenger__ wrote:
japin_mutapi wrote:iskreno se nadam da ce usa, japan, j koreja i kina, zajedno intervenisati...
Jašta će, sve trče da tebi ispune želju:
Napetost na Istoku raste - kineski predsjednik u telefonskom razgovoru s Trumpom:

"Želimo suzdržanost, rezolutno se protivimo bilo kakvom potezu izvan UNVS-a"
Chinese President Xi Jinping and his U.S. counterpart Donald Trump on Monday discussed bilateral ties and the situation on the Korean Peninsula on phone, pledging close contact by various means to promptly exchange views on major issues of common concern.

China strongly opposes any act that violates resolutions of the United Nations Security Council, Xi said, and hopes that the parties concerned will exercise restraint and refrain from taking any action that will aggravate tensions on the Peninsula.

:arrow: Xinhua
:arrow: LINK
Da ovo je vijest dana, Kina upravo histerično poziva na suzdržanost, Trump ima sastanak sa američkim senatom, a što je praksa u samo iznimnim situacijama, i traže se pooštrene sankcije UN-a protiv Koreje. A koje će naravno, lupiti svojim vetom Rusija. I šta onda?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#584 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

Ufff. Lik "vidi" histeriju koju niko ne vidi, još unaprijed "zna" ko će zavaliti veto. Kakva pretencioznost bez ikakvog uporišta.
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#585 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by IMT25 »

Challenger__ wrote:Ufff. Lik "vidi" histeriju koju niko ne vidi, još unaprijed "zna" ko će zavaliti veto. Kakva pretencioznost bez ikakvog uporišta.
Men' se čini da ne treba biti ni posebno pametan, a niti pretenciozan pa zaključiti ono što što napisah. A isto mi se čini, bez pretencioznosti, da si ti lik koji jednostavno voli kontru, po svaku cijenu, imao-ne imao uporišta. Čista gubirak vremena o bilo čemu diskutovati sa takvima.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#586 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by NajdraziVodjaa »

Po dijasporcima sa foruma popis stanovnistva u BiH glasi ovako Srbi 65%, Bosnjaci, Hrvati, Ostali 35%. Brate svako ko nije na fonu podrske americi i njihovoj ekspanzionistickoj politici sirom svijeta nema sta drugo biti nego srbin :mrgreen:

Ono kaze kako mozes podrzavati Assada kad ga podrzava i Seselj to nije normalno a ovamo antiassad koalicija liberalne zemlje koje promicu fol demokratiju, LGBT, prava zena, manjina bratski rame uz rame sa zaljevskim monarhijama i vehabijama Saudijskom Arabijom i ostalom ekipicom i plus u taj zagrljaj stavis i Izrael i to je kao normalna koalicija :lol:

To je samo dokaz da je politika kurva, u nekom sukobu ce se na jednoj strani naci oni koji se u vezi druge stvari ne mogu ocima pa ces tako dobiti da ce hrvatski komunista i hrvatski desnicar podrzavati u Siriji istog ko i velikosrbin Seselj no to ne znaci da na domacem terenu se ta ekipica voli.
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#587 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by IMT25 »

NajdraziVodjaa wrote:Po dijasporcima sa foruma popis stanovnistva u BiH glasi ovako Srbi 65%, Bosnjaci, Hrvati, Ostali 35%. Brate svako ko nije na fonu podrske americi i njihovoj ekspanzionistickoj politici sirom svijeta nema sta drugo biti nego srbin :mrgreen:

Ono kaze kako mozes podrzavati Assada kad ga podrzava i Seselj to nije normalno a ovamo antiassad koalicija liberalne zemlje koje promicu fol demokratiju, LGBT, prava zena, manjina bratski rame uz rame sa zaljevskim monarhijama i vehabijama Saudijskom Arabijom i ostalom ekipicom i plus u taj zagrljaj stavis i Izrael i to je kao normalna koalicija :lol:

To je samo dokaz da je politika kurva, u nekom sukobu ce se na jednoj strani naci oni koji se u vezi druge stvari ne mogu ocima pa ces tako dobiti da ce hrvatski komunista i hrvatski desnicar podrzavati u Siriji istog ko i velikosrbin Seselj no to ne znaci da na domacem terenu se ta ekipica voli.
Ako je stvarno fakat da dijasporci "plebiscitano" podržaju Ameriku, odn komplet ono što podrazumijeva njenu vanjsku politiku, a ne mogu sam reči, nemam vremena čitati sve postove, onda sam zaista "iznenaDJen". Pa krene li ovo sranje sa Korejom kako ne treba, Amerika će, a za njom Evropa vidjeti neprijatelje ( a Donald ih več ih vidi) u svima koji nisu "njihovi". Njihove vjere, rase, stranim radnicima, izbjeglicama...Jedno vrijeme su imali otvorena vrata u zapadnim zemljama, ali ta vremena prolaze. Sada bi ih mogli nogom šutnuti napolje ili one sa državljanstvom slati kao topovsko meso na front, kao nekad crnce i sirotinju u vijetnamski rat.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45758
Joined: 29/12/2005 01:20

#588 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

NajdraziVodjaa wrote: Ono kaze kako mozes podrzavati Assada kad ga podrzava i Seselj to nije normalno a ovamo antiassad koalicija liberalne zemlje koje promicu fol demokratiju, LGBT, prava zena, manjina bratski rame uz rame sa zaljevskim monarhijama i vehabijama Saudijskom Arabijom i ostalom ekipicom i plus u taj zagrljaj stavis i Izrael i to je kao normalna koalicija :lol:
S tim sto niko ovdje ne podrzava ni Saudijsku Arabiju ni Izrael, za razliku od pacenika koji podrzavaju Assada i slicne. :wink:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#589 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by NajdraziVodjaa »

Vlada drzave koju podrzavate te zemlje itekako podrzava i prodaje im moderno oruzje i plaho se ne bune protiv njihovih rezima, ne tangira ih previse sto taj rezim nije nista manje represivan od Sj. Korejskog u nekim stvarima i gori jer ako pogledas realno u Sj. Koreji zene smiju izaci i setati ulicom same pa cak i komunicirati sa ljudima i biti zaposlene za razliku od saveznika Saudije dje zena ima status nesto izmedju kucnog ljubimca i roba. Da, vi podrzavate Saudijsku Arabiju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45758
Joined: 29/12/2005 01:20

#590 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

NajdraziVodjaa wrote:Vlada drzave koju podrzavate te zemlje itekako podrzava i prodaje im moderno oruzje i plaho se ne bune protiv njihovih rezima, ne tangira ih previse sto taj rezim nije nista manje represivan od Sj. Korejskog u nekim stvarima i gori jer ako pogledas realno u Sj. Koreji zene smiju izaci i setati ulicom same pa cak i komunicirati sa ljudima i biti zaposlene za razliku od saveznika Saudije dje zena ima status nesto izmedju kucnog ljubimca i roba. Da, vi podrzavate Saudijsku Arabiju.
Jako mudro nadasve.
Znaci tom logikom i ti je podrzavas:

Image

http://www.balkaninsight.com/en/article ... 07-26-2016
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#591 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Dozer »

jeza u ledja wrote: Htjedoh odgovoriti nesto tipa zar ima odraslih ljudi koji i dalje ovako jednostavno razmisljaju. :D ali onda procitah zadnju recenicu. Post prijavljen moderaciji.
Super. Imas li ti neko konkretno misljenje o tome zasto se Amerika petlja u sve i svakome na planeti?
A prijavljen - zbog cega? Licnog misljenja? :lol: :lol:

Mislim... o cemu pricas/te...?
Ameri su nacija koja je pocinila najveci planetarni genocid ikada (Indijanci).
Jevreji i Izrael vec skoro 70 godina vrse isto nad Palestincima. To sto ih nisu za kratko vrijeme pobili na milione ili desetine hiljada, ne znaci da se tu ne radi o dugotrajnom sistematskom genocidu. Od 1948. do danas procjenjuje se da su Izraelci ubili oko 46.000 Palestinaca. To je u prosjeku 657 godisnje, tokom 70 godina. istovremeno su im bukvalno oteli preko 80% zemlje, a to rade i danas.
Zasto se Ameri tu ne stave u zastitu palestinskog naroda? Hajmo, genijalci... Da vidimo koji su to razlozi.
Last edited by Dozer on 25/04/2017 09:52, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#592 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

Dozer wrote:
jeza u ledja wrote: Htjedoh odgovoriti nesto tipa zar ima odraslih ljudi koji i dalje ovako jednostavno razmisljaju. :D ali onda procitah zadnju recenicu. Post prijavljen moderaciji.
Super. Imas li ti neko konkretno misljenje o tome zasto se Amerika petlja u sve i svakome na planeti?
A prijavljen - zbog cega? Licnog misljenja? :lol: :lol:
Covjece, ti si bukvalno napisao da je adolf bio u pravu sto ih je tamanio.
Kakvo je to licno misljenje i klinac?
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#593 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Dozer »

Obicno licno misljenje, a bazirano na danas poznatim stvarima koje Jevreji rade, i koje opisah u editu gore. Imam li pravo na njega?
Sta to danas rade Jevreji Palestincima, a da je razlicito od onoga sto je Hitler radio Jevrejima?
OK, nema konc logora, plinskih komora i sl., ali to nisu jedini elementi po kojima se definise genocid.
Sta je cilj Jevreja danas u odnosu na Palestince? Da im omoguce ili onemoguce zivot na njihovoj zemlji?

I opet - zasto se Ameri tu ne petljaju?
Last edited by Dozer on 25/04/2017 10:00, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#594 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

jeza u ledja wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Vlada drzave koju podrzavate te zemlje itekako podrzava i prodaje im moderno oruzje i plaho se ne bune protiv njihovih rezima, ne tangira ih previse sto taj rezim nije nista manje represivan od Sj. Korejskog u nekim stvarima i gori jer ako pogledas realno u Sj. Koreji zene smiju izaci i setati ulicom same pa cak i komunicirati sa ljudima i biti zaposlene za razliku od saveznika Saudije dje zena ima status nesto izmedju kucnog ljubimca i roba. Da, vi podrzavate Saudijsku Arabiju.
Jako mudro nadasve.
Znaci tom logikom i ti je podrzavas:

Image

http://www.balkaninsight.com/en/article ... 07-26-2016
Mah...zna se to od prije samo se prave mutavi. Eto ispade Hrvatska, Srbija i BiH izvozili bez znanja zapada i aminovanja NATO-a i Amerike. Sada bi sve elegantno da svale vjerujem najviše na BiH, po mogućnosti na Bošnjake, jer nekako bi to bilo idealno jer su muslimani. :oops:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#595 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by NajdraziVodjaa »

Sta to treba da znaci? Mi smo im prodali oruzje jer se mi nista i ne pitamo, karina od drzave na aparatima koja radi onako kako joj se naredi, uostalom ja i ne branim politiku BiH ali budimo realni sta ko da se mi tu sta i pitamo mi radimo kako nam narede, ti branis Americku politiku.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#596 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by raoul duke »

NajdraziVodjaa wrote:Sta to treba da znaci? Mi smo im prodali oruzje jer se mi nista i ne pitamo, karina od drzave na aparatima koja radi onako kako joj se naredi, uostalom ja i ne branim politiku BiH ali budimo realni sta ko da se mi tu sta i pitamo mi radimo kako nam narede, ti branis Americku politiku.
Pa normalno da brani americku politiku kad zivi na budzetu tamo. Imigrant koji se hranio a mozda jos i hrani na americkoj socijali, zar mislis da ce biti protiv?
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#597 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by NajdraziVodjaa »

Smijesno, stavi sliku koja otvoreno dokazuje americko naoruzavanje terorista po Siriji jer ako se malo manje pravimo ludi ukapiracemo da ovi transferi oruzja izmedju zaljevskih zemalja i turske sa zemljama jugoistocne evrope ne bi bile moguce bez Americkog posredovanja i naredjenja. Nemojte mi samo reci jos da oni nemaju nista sa ovim, pa ptice na grani zanju da bez njihovog odobrenja nista od ovog transfera oruzja ne bi bilo jer kao sto vidimo u pitanju su sve banana drzave vecina u Nato koje uglavnom i nemaju samostalnu vanjsku politiku.

Podrzavati americku politiku znaci i podrzavati ranozrazne dzihadiste al kaide, isile i moranrhijske rezime poput katarskog, saudijskog itd...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18955
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#598 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by SmokingMan »

japin_mutapi wrote:iskreno se nadam da ce usa, japan, j koreja i kina, zajedno intervenisati i napokon osloboditi te jadne ljude od manijaka i ludjaka
Ako ništa,jedina opravdan intervencija Yenkeeya bila ova na S.Koreju,onaj mališa stalno diže tenzije izjavama i kojekakvim jeftinim propagadnim video sadržajima gdje eto on baca A.bombu na YN.Ja takve stvari u najmanju ruku shvatam ozbiljnom prijetnjom,bilo bi glup da kepec na kraju samo kaže "Pa eto,ja sam se samo šalio",u politici ne postoji termin slana šala.Kepec može zahvaliti kinezima,pogotovo zbog njihvog geografskog položaja,što je on danas dan živ.Budi siguran da Kina svoje ruke niakako neće uplitati (kao i što ne podržava bilo kakvo uplitanje zapada u politiku S.Koreje) ako dođe do konflikta između globalnog policajca,njegovih saveznika i Kimovih robova.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#599 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by raoul duke »

NajdraziVodjaa wrote: Podrzavati americku politiku znaci i podrzavati ranozrazne dzihadiste al kaide, isile i moranrhijske rezime poput katarskog, saudijskog itd...
Upravo gledam novi video Obame, kao sve je bilo divno i krasno dok je Obamica bio u predsjednickom uredu.

Trump je kriv za sve lose u svijetu, jer Trump je rasista i ne voli zene :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#600 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

Sagni glave eto je
Image
Post Reply