najcudnija kafa u zivotu

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#551 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by sha_ba »

radiostar wrote:oo, pa ovdje je cijela delegacija prisutna :D

ma nije ni u chemu, sve je pogodio, primitivac sam, srednje ime mi je Noriega, a i najpametniji sam...

ssto se tiche delegatkinje elune, ni ona nije ni u chemu pogrijessila, sve je tachno i ispravno... 8-) :thumbup:

sha_ba wrote:
hajd ti sad reci u cemu je "delegat" pogrijesio?? sta je rekla a da nije ok?
cuj ziku delegeta.....
moj post se i odnosio na ono sto je eluna napisala :)
:thumbup:
User avatar
Ma ja ba
Posts: 1477
Joined: 18/11/2011 13:48
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#552 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by Ma ja ba »

spreca wrote:
Ma.Le.Na wrote:
Smoki wrote:imao sam sličan slučaj, no ja sam s tom bio u vezi al se znalo da to nikud ne vodi.
Bila je malo starija i tek koji mjesec nakon raskida mi se otvori i tako kaze da je htjela dijete samnom i da je zatrudnila ja ne bih imao nikakvih obaveza i bla bla bla.....

sada je udata i sretna i imaju sina. :)

ne znam sta je gore ili ovo ili kad muskarac napravi dijete i onda pobjegne ko p...a
gora varijanta je kad zensko namjerno zatrudni bez i da pita partnera da li on to zeli ili uopce sta misli o tome..
cak i da ne ocekuje od njega nikakvu pomoc ni podrsku mislim da nije u redu nekoga iskoristiti na taj nacin i nametnuti mu potomstvo...
jer jbg..budimo realni...zena uvijek moze abortirati ako ne zeli dijete...a sta musko da radi?


Ne treba umakat gdje bilo i bez dobre gume :D ukoliko sa tom osobom neces ili nemas nikakvih drugih planova osim sexa
:thumbup: Svaka osoba ima prvenstveno osnovnu duznost i odgovornost prema sebi, a onda i prema ostalima. Ko ne zeli dijete, neka vodi racuna sta i kako i s kim.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#553 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by spreca »

Ma ja ba wrote: :thumbup: Svaka osoba ima prvenstveno osnovnu duznost i odgovornost prema sebi, a onda i prema ostalima. Ko ne zeli dijete, neka vodi racuna sta i kako i s kim.
ja imam utisak da ja vise vodim racuna o posledicama nego zenske :mrgreen: ..........sve mi se cini da mnoge namjerno hoce da zatrudne da bih te posle mogle "ucjenjivati".............u takvim slucajevima nebih popustio ni milimetra pa taman da skoci sa zgrade
User avatar
Ma ja ba
Posts: 1477
Joined: 18/11/2011 13:48
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#554 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by Ma ja ba »

spreca wrote:
Ma ja ba wrote: :thumbup: Svaka osoba ima prvenstveno osnovnu duznost i odgovornost prema sebi, a onda i prema ostalima. Ko ne zeli dijete, neka vodi racuna sta i kako i s kim.
ja imam utisak da ja vise vodim racuna o posledicama nego zenske :mrgreen: ..........sve mi se cini da mnoge namjerno hoce da zatrudne da bih te posle mogle "ucjenjivati".............u takvim slucajevima nebih popustio ni milimetra pa taman da skoci sa zgrade
Ejs. I sta bude kad se probudis iz sna? :mrgreen: :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#555 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by spreca »

Ma ja ba wrote:
spreca wrote:
Ma ja ba wrote: :thumbup: Svaka osoba ima prvenstveno osnovnu duznost i odgovornost prema sebi, a onda i prema ostalima. Ko ne zeli dijete, neka vodi racuna sta i kako i s kim.
ja imam utisak da ja vise vodim racuna o posledicama nego zenske :mrgreen: ..........sve mi se cini da mnoge namjerno hoce da zatrudne da bih te posle mogle "ucjenjivati".............u takvim slucajevima nebih popustio ni milimetra pa taman da skoci sa zgrade
Ejs. I sta bude kad se probudis iz sna? :mrgreen: :lol:
Sahara :lol:
User avatar
Ma ja ba
Posts: 1477
Joined: 18/11/2011 13:48
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#556 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by Ma ja ba »

spreca wrote:
Ma ja ba wrote:Ejs. I sta bude kad se probudis iz sna? :mrgreen: :lol:
Sahara :lol:
:lol: Ma lijepo je ponekad i halucinirati. :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#557 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by spreca »

Ma ja ba wrote:
spreca wrote:
Ma ja ba wrote:Ejs. I sta bude kad se probudis iz sna? :mrgreen: :lol:
Sahara :lol:
:lol: Ma lijepo je ponekad i halucinirati. :lol:
zavisi od travke :lol:
User avatar
Ma ja ba
Posts: 1477
Joined: 18/11/2011 13:48
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#558 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by Ma ja ba »

spreca wrote:
Ma ja ba wrote: :lol: Ma lijepo je ponekad i halucinirati. :lol:
zavisi od travke :lol:
Sve dok ganjas zmajeve - dobro je. :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73277
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#559 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by Velkoski »

LightRain wrote: Čitaj-previše si pametna i samostalna,nećemo da imamo posla s takvima :lol: :lol:
Hvali me tastaturo moja kada neće niko drugi.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#560 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by eluna »

radiostar wrote:
eluna wrote: a je li ok da momak traži od djevojke da abortira?????? ......... tj, kada neplanski nastane trudnoća, da traži da se ona odrekne majčinstva jer on ne želi odgovornost?????????????

ajde ne kenjajte - svi imamo pravo da pitamo nešto, ali nikada ne smijemo zaboraviti da će DRUGA STRANA odlučiti šta da uradi

mogu i ja u banci da pitam da mi iskeširaju milionče na lijepe oči, to ne znači da će oni to i da urade

nemamo pravo NAGOVARATI, lagati, raditi iza leđa, manipulisati da bi ostvarili svoje ciljeve, ali pošteno i otvoreno pitati svi imamo pravo

sad opet ne znam na kojoj sam stranici stala sa čitanjem :-x
vau, kontam otkud replay, a nisam pisao godinama :-D

bla bla bla :skoljka: to je moj replay na tvoj replay 8)
ovo govori o tebi kao ličnosti više od bilo čega - uzalud se upireš tamo da se dokažeš kao brižan muškarac koji će jednoga dana biti i brižan otac - balkanska egoistična zadrigla muškarčina koja je ponešto pročitala na guglu pa se uhvatila jedne teze kao pijan plota, a kad mu se ta ista teza razbila o mačistički nos - onda kaže "bla bla" tj. zaboli me *urac za šensko koje mora da abortira jer je momak prisiljava, ali ne dao bog da me ijedna upita da joj napravim dijete pa da se isključim iz te priče - ona nema pravo tražiti od mene da se odreknem očinstva

nauči da ne možeš tražiti za sebe prava koja nisi spreman pružiti i drugima, to znači da nemaš prava braniti bilo kojoj ženi da te pita da se odrekneš očinstva ukoliko dozvoljavaš barem jednom muškarcu da traži od djevojke da se odrekne majčinstva i obratno ........... ako ne dozvoljavaš ženama da te pitaju da se odrekneš očinstva, onda NE SMIJEŠ DOZVOLITI muškarcima da traže od djevojaka da se odreknu majčinstva

pa nisu principi kolači, pa ovaj hoću, ovaj neću .........

i usput - sve rasprave sa tobom sam završila ................. za mene nisi humano intelektualno stvorenje sa kojim bih imala o čemu da raspravljam

ostaj mi pozdravljen
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#561 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by eluna »

jao jeste se raspisali - pa kad ću stići sve da pročitam :lol: :lol: :lol:
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#562 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by radiostar »

eluna wrote:
radiostar wrote: vau, kontam otkud replay, a nisam pisao godinama :-D

bla bla bla :skoljka: to je moj replay na tvoj replay 8)
ovo govori o tebi kao ličnosti više od bilo čega - uzalud se upireš tamo da se dokažeš kao brižan muškarac koji će jednoga dana biti i brižan otac - balkanska egoistična zadrigla muškarčina koja je ponešto pročitala na guglu pa se uhvatila jedne teze kao pijan plota, a kad mu se ta ista teza razbila o mačistički nos - onda kaže "bla bla" tj. zaboli me *urac za šensko koje mora da abortira jer je momak prisiljava, ali ne dao bog da me ijedna upita da joj napravim dijete pa da se isključim iz te priče - ona nema pravo tražiti od mene da se odreknem očinstva

nauči da ne možeš tražiti za sebe prava koja nisi spreman pružiti i drugima, to znači da nemaš prava braniti bilo kojoj ženi da te pita da se odrekneš očinstva ukoliko dozvoljavaš barem jednom muškarcu da traži od djevojke da se odrekne majčinstva i obratno ........... ako ne dozvoljavaš ženama da te pitaju da se odrekneš očinstva, onda NE SMIJEŠ DOZVOLITI muškarcima da traže od djevojaka da se odreknu majčinstva

pa nisu principi kolači, pa ovaj hoću, ovaj neću .........

i usput - sve rasprave sa tobom sam završila ................. za mene nisi humano intelektualno stvorenje sa kojim bih imala o čemu da raspravljam

ostaj mi pozdravljen
blabla :razz: 8-)
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#563 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by eluna »

koliko sam razumjela postavljača teme - samo je tražio komentar na situaciju koju je doživio, a pošto pročitah svih 23 stranice, idem redom

dakle, nije ovo nikakva novina koju uzimamo sa zapada ........... NAPROTIV ......... djece koja su rođena na takav način, a koja su danas već nane i dede ima koliko hoćete .......... to što ne znate za to samo je slučaj, sa druge strane - poznajem jedno takvo dijete koje obožava svoju majku, koje je imalo izuzetno sretno djetinjstvo, koje je vrhunski stručnjak u svom poslu, staloženo razumno biće koje čvrsto stoji nogama na zemlji i usput prelijepa ŽENA, majka 3 divne dijece u sretnom braku, ikao je njena majka "ćopava" i to je bio razlog zašto je dugogodišnja i jedna ljubav nije SMJELA oženiti, tj. majka mu je zabranila

dakle - svi argumenti tipa "kakvo će biti dijete ako ga rodi TAKVA majka" - otpadaju ............ da postoje pravila po kojima stvaramo djecu da nam budu ovo ili ono ne biste nikada nikoga čuli da kaže "auuuuuuuuuuuuuu probisvjeta/kurve - a roditelji mu/joj tako divni ljudi" niti biste ikada čuli ikoga da kaže "ih kako je to divno stvorenje, začudo šta ispade od onako groznih roditelja"

za one koji se pitaju zašto dotična dama ne usvoji dijete - savjetujem vam da to pitanje postavite silnim "nehedikepiranim" roditeljima koji su na svijet donijeli djecu pa ih ostavili u domove da ih država a bogami i mi - što kroz poreze, što kroz donacije - i hranimo i oblačimo i školujemo sve do njihove 18 godine, jer pobogu si brate, oni su biološki roditelji - ne može im se uskratiti pravo na roditeljstvo (čitaj: NEĆE DA SE ODREKNU TOG PRAVA), ali su se odrekli svih obaveza koje takvo pravo za sobom vuče - te djecu posjećuju povremeno :!: ............. to su oni ljudi čija djeca čame bez roditeljske ljubavi po domovima jer njihovi biološki roditelji NE ŽELE da se odreknu roditeljstva, ali NEĆE ni obaveze ......... nemojte da me napadate da ti ljudi NE MOGU da izdržavaju djecu itd, jer ako može dati 10 KM za dopunu za mobitel, onda MORA MOĆI dati i 50 KM za dijete ......... zar je ova žena sebičnija od njih???????? ....... SAMO JE PITALA - da podsjetim

one koji su damu nazvali retardiranom i hendikepiranom - neću ni da komentarišem ......... ne polemišem sa nepismenim svijetom

onima koju su predlagali da nabavi kućnog ljubimca savjetujem da urade isto ............... za njih nisu djeca jer očito POJMA nemaju koja je suštinska razlika između "željeti dijete" i "željeti kućnog ljubimca" .......... ("želim iza sebe ostaviti nešto trajno" naspram "želim zabavu")

savjet kokuzu......................... da zaista SAMO želi dijete, do sada bi ga imala sa nekim jer bi joj mozak funkcionisao na liniji - ovaj neće, ima neko drugi - bez uvrede molim, ali nisi ti baš jedini zgodan i pametan frajer koji hoda planetom, kvalitetnog genetskog materijala, kako ona reče, ima na sve strane ........... ako sam dobro upratila sve postove, prošlo je podosta vremena, ona je svoju ponudu dala PONOVO i to nakon podosta vremena - iako je rekla da je više u životu nećeš imati .................. viđali ste se dvije godine "neobavezno" i pod njenim uslovima ............... kad sve saberm i oduzmem - meni to više liči na ženu koja se ili zaljubila - ali u ono što MISLI da ima jer to nije prava veza, ili je stvorila naviku koju želi da sačuva na bilo koji način i po bilo koju cijenu ........ ipak si ti bio dečko koji je dvije godine udovoljavao njenim hirovima


zašto sam pročitala cijelu temu - zamolio me prijatelj jer ga zanima moje mišljenje o svemu napisanom
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#564 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by kokuz_sa »

eluna wrote:
savjet kokuzu......................... da zaista SAMO želi dijete, do sada bi ga imala sa nekim jer bi joj mozak funkcionisao na liniji - ovaj neće, ima neko drugi - bez uvrede molim, ali nisi ti baš jedini zgodan i pametan frajer koji hoda planetom, kvalitetnog genetskog materijala, kako ona reče, ima na sve strane ........... ako sam dobro upratila sve postove, prošlo je podosta vremena, ona je svoju ponudu dala PONOVO i to nakon podosta vremena - iako je rekla da je više u životu nećeš imati .................. viđali ste se dvije godine "neobavezno" i pod njenim uslovima ............... kad sve saberm i oduzmem - meni to više liči na ženu koja se ili zaljubila - ali u ono što MISLI da ima jer to nije prava veza, ili je stvorila naviku koju želi da sačuva na bilo koji način i po bilo koju cijenu ........ ipak si ti bio dečko koji je dvije godine udovoljavao njenim hirovima


zašto sam pročitala cijelu temu - zamolio me prijatelj jer ga zanima moje mišljenje o svemu napisanom
puno toga napisanog..realnog, iskrenog od tebe
prvenstveno za druge koji su tu pisali..

btw znam da nisam jedini zgodni frajer..vidim po onoj temi "postavi sliku zgodnog frajera"
ima ih par onako koji su bolj od mene :skoljka:

btw ovo boldirano
zar je ona to meni kazala..i zar sam ja to gdje napisao u temi
hmm..

sto se tice citanja komplet teme i davanja ovakve replike
hvala :thumbup:
User avatar
alijagoro
Posts: 3446
Joined: 06/03/2008 18:02

#565 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by alijagoro »

A zasto se takve zene jednostavno ne zele udati,a ne da im ko fol jarani/prijatelji prave djecu? :roll:
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#566 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by eluna »

kokuz_sa wrote:ima koju godinu izadjem na kafu sa dugogodisnjom "prijateljicom"
i tamo vamo
ona meni iznese jedan prijedlog koji me je malo (djavla malo) malo vise sokirao

uglavnom ona zeli bebu i zeli da otac budem ja..

argumenti su joj ovi
(pokusam citirat)
znamo se vec dugo,trazim zdravog i snaznog momka i za mene si to ti..ti neces imat nikakve veze oko nje(bebe)..ucini to meni za ljubav a ti sa nkom drugom imaj djecu i porodicu..ja ne zelim da se udajem nit koga da obavezujem samo zelim tvoju bebu..ti napravis bebu i ja ti javim kad rodim..to je sve sto zelim od tebe..
ovu ponudu vise nikad neces dobiti u zivotu


znam da je BIH postala tj da se ugleda na zapad..alovoda nije malo previse za ipak konzervativnu BIH..

mislim..jedno je imat dijete al da ti neko ponudi da imas bebu i da ne sudjelujes u njenom odgoju il da naprosto se pravis da nemas djete to mi je previse..doduse ona je ozbiljna samostalna djevojka sa jako dobrim primanjima i poslom ali opet ono ........
prvi post na temi - podvučeni dio

eto gdje si napisao da je rekla da takvu ponudu više nikada nećeš imati ......... i SLAGALA
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#567 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by kokuz_sa »

eluna wrote:
kokuz_sa wrote:ima koju godinu izadjem na kafu sa dugogodisnjom "prijateljicom"
i tamo vamo
ona meni iznese jedan prijedlog koji me je malo (djavla malo) malo vise sokirao

uglavnom ona zeli bebu i zeli da otac budem ja..

argumenti su joj ovi
(pokusam citirat)
znamo se vec dugo,trazim zdravog i snaznog momka i za mene si to ti..ti neces imat nikakve veze oko nje(bebe)..ucini to meni za ljubav a ti sa nkom drugom imaj djecu i porodicu..ja ne zelim da se udajem nit koga da obavezujem samo zelim tvoju bebu..ti napravis bebu i ja ti javim kad rodim..to je sve sto zelim od tebe..
ovu ponudu vise nikad neces dobiti u zivotu


znam da je BIH postala tj da se ugleda na zapad..alovoda nije malo previse za ipak konzervativnu BIH..

mislim..jedno je imat dijete al da ti neko ponudi da imas bebu i da ne sudjelujes u njenom odgoju il da naprosto se pravis da nemas djete to mi je previse..doduse ona je ozbiljna samostalna djevojka sa jako dobrim primanjima i poslom ali opet ono ........
prvi post na temi - podvučeni dio

eto gdje si napisao da je rekla da takvu ponudu više nikada nećeš imati ......... i SLAGALA
mislio sam da se ono sto sam ja boldirao odnosi na toda nju necu imati a ne na ponudu..moja greska..

a i ovo sto je ona kazala sto si sada ti postavila..mislim da se ipak od nje to odnosilo na to da necu dobiti ponudu od nikoje druge tako djevojke...
nisam puno to raspitivao
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#568 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by loose end »

ja procitah nekoliko stranica, nemam bas vremena ni zivaca ko eluna da pregledam sve :mrgreen: pogotovo kad krene prica o tome kako je gospodjica koja je dala ponudu kokuzu primitivna, glupaca, sebicna, itd.

nego mene interesuje do kakvog si ti kokuz zakljucka dosao? odbio ponudu pretpostavljam, ali zasto, u kakvim ste odnosima sad, bi li se u nekim drugim okolnostima predomislio? samo si nam bacio bombu ovdje, a ne vidim nigdje tvoj stav :mrgreen:
alijagoro wrote:A zasto se takve zene jednostavno ne zele udati,a ne da im ko fol jarani/prijatelji prave djecu? :roll:
a ko kaze da ne zele? ne uspije svako naci u zivotu nekoga s kim moze zasnovati bracnu zajednicu, a ne mozes se udati/ozeniti samo zato da bi dobio djecu.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#569 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by kokuz_sa »

nesto nesto wrote:
nego mene interesuje do kakvog si ti kokuz zakljucka dosao? odbio ponudu pretpostavljam, ali zasto, u kakvim ste odnosima sad, bi li se u nekim drugim okolnostima predomislio? samo si nam bacio bombu ovdje, a ne vidim nigdje tvoj stav :mrgreen:

.
negdje sam napisao na temi nesto ovakvo..
ako cu imati dijete zelim da mu budem i otac..a ne da odrasta bez mene
sto oko bombe :-D
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#570 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by eluna »

alijagoro wrote:A zasto se takve zene jednostavno ne zele udati,a ne da im ko fol jarani/prijatelji prave djecu? :roll:
pazi ovu situaciju - HIPOTETIČKI, ali sigurno ima i u realnosti

duga veza, recimo 6 godina, onda se vjenčaju .......... oboje sretni do neba ........... on već završio fakultet, njoj fali još malo, oboje rade, imaju stan imaju sve i više nego drugi .............. uskoro ona primjeti da nešto ne štima, da nešto nije kako treba, da se on mijenja, on počinje da je izbjegava iako nema baš nikakav razlog, izvrsna je domaćica, cijenjena na poslu i u društvu, nikada se nije požalio da nešto ne štima u krevetu ali on svoju suprugu u krevetu ne dodiruje uopšte - i kreću prva pitanja, pa i prve svađe......................................nakon koji mjesec on priznaje bračnu nevjeru i to samo i jedino zato što je poruku poslao na pogrešan broj mobitela, tj. prijateljici svoje supruge, a ne ljubavnici ........................... ona - njegova supruga - smogne sange da pokuša naučiti živjeti sa tim - i nauči to, ostane sa njim ponukana njegovom izjavom da samo nju želi za majku svoje djece ............ i tako prođe xy godina tokom kojih bude i boljih i lošijih perioda, ali tokom kojih se ustanovi da on u stvari nikada i nije želio djecu i da ih ne želi, te se dokaže da cijelo vrijeme laže, ne samo po tom pitanju ........... recimo da je njoj biološki sat tkucao podne ....... znači odmakao, ali nije pri kraju

i sad ......................... pitanje glasi: šta da uradi žena koja je apsolutno sve uradila kako treba, znači bila je u braku ali nije ostvarial trudnoću - ne zbog zdravstvenih ili fizioloških razloga, nego je nije ostvarila samo i jedino zato što njen suprug to nije htio, a nije htio ni da usvoji dijete (recimo da je ponula i tu opciju)........... da li da takva žena gubi vrijeme na potragu za novim muškarcem, ili da nađe, ajde da iskoristim terminologiju iz prvog posta - "pogodan genetski materijal" i sama rodi dijete???

znači pričamo o ženi koja je cijelo vrijeme igrala pošteno - nije uhavtila muža na neplaniranu trudnoću, nije ga prisila na brak na bilo koji način, udala se sa zvijezdama u očima i kada se udala jedino je čekala da dobije dijete, pa da uživaju u životu, a ispostavi se da joj je neko ukrao godine, ukrao vrijeme i mladost, lagao i varao je

ukoliko odluči sama da rodi dijete - da li je takva žena nemoralna???? "hendikepirana"??? bezobrazna ako nekom muškarcu postavi pitanje iz prvog posta ove teme????
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#571 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by eluna »

kokuz_sa wrote:
eluna wrote:
savjet kokuzu......................... da zaista SAMO želi dijete, do sada bi ga imala sa nekim jer bi joj mozak funkcionisao na liniji - ovaj neće, ima neko drugi - bez uvrede molim, ali nisi ti baš jedini zgodan i pametan frajer koji hoda planetom, kvalitetnog genetskog materijala, kako ona reče, ima na sve strane ........... ako sam dobro upratila sve postove, prošlo je podosta vremena, ona je svoju ponudu dala PONOVO i to nakon podosta vremena - iako je rekla da je više u životu nećeš imati .................. viđali ste se dvije godine "neobavezno" i pod njenim uslovima ............... kad sve saberm i oduzmem - meni to više liči na ženu koja se ili zaljubila - ali u ono što MISLI da ima jer to nije prava veza, ili je stvorila naviku koju želi da sačuva na bilo koji način i po bilo koju cijenu ........ ipak si ti bio dečko koji je dvije godine udovoljavao njenim hirovima


zašto sam pročitala cijelu temu - zamolio me prijatelj jer ga zanima moje mišljenje o svemu napisanom
puno toga napisanog..realnog, iskrenog od tebe
prvenstveno za druge koji su tu pisali..

btw znam da nisam jedini zgodni frajer..vidim po onoj temi "postavi sliku zgodnog frajera"
ima ih par onako koji su bolj od mene :skoljka:

btw ovo boldirano
zar je ona to meni kazala..i zar sam ja to gdje napisao u temi
hmm..

sto se tice citanja komplet teme i davanja ovakve replike
hvala
:thumbup:
nam na čemu :)
nije mi bilo mrsko - uvodni post je postavljen uopšteno baš da bi se moglo filozofirati, a odgovori su donekle i pokazatelj stanja svijesti - mada je uzorak upitan :D

sve u svemu - sa sociološkog stanovišta zanimljivo štivo za čitanje :-D
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#572 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by loose end »

kokuz_sa wrote:
nesto nesto wrote:
nego mene interesuje do kakvog si ti kokuz zakljucka dosao? odbio ponudu pretpostavljam, ali zasto, u kakvim ste odnosima sad, bi li se u nekim drugim okolnostima predomislio? samo si nam bacio bombu ovdje, a ne vidim nigdje tvoj stav :mrgreen:

.
negdje sam napisao na temi nesto ovakvo..
ako cu imati dijete zelim da mu budem i otac..a ne da odrasta bez mene
sto oko bombe :-D
ma zahuktala se rasprava brate pravo, pa zato, ljudi se zapalili, a njima ni iz dzepa ni u dzep sto bi se reklo :mrgreen:
meni iskreno samo nije jasno zasto jednostavno nije rekla, ok, ne zelim brak, zelim dijete, ako zelis hajmo ga napravit i odgajat zajedno, a ne neces imat nikakvog posla oko njega. al pretpostavljam da ni tebi to nije bas bila solucija, nego ipak biti otac podrazumijevas da si s djetetom uvijek, a ne samo dva-tri dana u sedmici? :-D
User avatar
alijagoro
Posts: 3446
Joined: 06/03/2008 18:02

#573 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by alijagoro »

eluna wrote:
alijagoro wrote:A zasto se takve zene jednostavno ne zele udati,a ne da im ko fol jarani/prijatelji prave djecu? :roll:
pazi ovu situaciju - HIPOTETIČKI, ali sigurno ima i u realnosti

duga veza, recimo 6 godina, onda se vjenčaju .......... oboje sretni do neba ........... on već završio fakultet, njoj fali još malo, oboje rade, imaju stan imaju sve i više nego drugi .............. uskoro ona primjeti da nešto ne štima, da nešto nije kako treba, da se on mijenja, on počinje da je izbjegava iako nema baš nikakav razlog, izvrsna je domaćica, cijenjena na poslu i u društvu, nikada se nije požalio da nešto ne štima u krevetu ali on svoju suprugu u krevetu ne dodiruje uopšte - i kreću prva pitanja, pa i prve svađe......................................nakon koji mjesec on priznaje bračnu nevjeru i to samo i jedino zato što je poruku poslao na pogrešan broj mobitela, tj. prijateljici svoje supruge, a ne ljubavnici ........................... ona - njegova supruga - smogne sange da pokuša naučiti živjeti sa tim - i nauči to, ostane sa njim ponukana njegovom izjavom da samo nju želi za majku svoje djece ............ i tako prođe xy godina tokom kojih bude i boljih i lošijih perioda, ali tokom kojih se ustanovi da on u stvari nikada i nije želio djecu i da ih ne želi, te se dokaže da cijelo vrijeme laže, ne samo po tom pitanju ........... recimo da je njoj biološki sat tkucao podne ....... znači odmakao, ali nije pri kraju

i sad ......................... pitanje glasi: šta da uradi žena koja je apsolutno sve uradila kako treba, znači bila je u braku ali nije ostvarial trudnoću - ne zbog zdravstvenih ili fizioloških razloga, nego je nije ostvarila samo i jedino zato što njen suprug to nije htio, a nije htio ni da usvoji dijete (recimo da je ponula i tu opciju)........... da li da takva žena gubi vrijeme na potragu za novim muškarcem, ili da nađe, ajde da iskoristim terminologiju iz prvog posta - "pogodan genetski materijal" i sama rodi dijete???

znači pričamo o ženi koja je cijelo vrijeme igrala pošteno - nije uhavtila muža na neplaniranu trudnoću, nije ga prisila na brak na bilo koji način, udala se sa zvijezdama u očima i kada se udala jedino je čekala da dobije dijete, pa da uživaju u životu, a ispostavi se da joj je neko ukrao godine, ukrao vrijeme i mladost, lagao i varao je

da li takva žena nemoralna???? "hendikepirana"??? bezobrazna ako nekom muškarcu postavi pitanje iz prvog posta ove teme????
Treba traziti novog muskarca,zene uvijek imaju rezerve(znaci nebi trebo biti neki problem naci nekog lika).
Nisam bas siguran ali mislim da ovoj kokuzovoj prijateljici ne otkucava bioloski sat,mislim da je ona 25-35 god starosti.Znaci nista od te hipoteticke situacije za nju,nek se uda :dance: :D .
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#574 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by loose end »

eluna wrote:
alijagoro wrote:A zasto se takve zene jednostavno ne zele udati,a ne da im ko fol jarani/prijatelji prave djecu? :roll:
pazi ovu situaciju - HIPOTETIČKI, ali sigurno ima i u realnosti

duga veza, recimo 6 godina, onda se vjenčaju .......... oboje sretni do neba ........... on već završio fakultet, njoj fali još malo, oboje rade, imaju stan imaju sve i više nego drugi .............. uskoro ona primjeti da nešto ne štima, da nešto nije kako treba, da se on mijenja, on počinje da je izbjegava iako nema baš nikakav razlog, izvrsna je domaćica, cijenjena na poslu i u društvu, nikada se nije požalio da nešto ne štima u krevetu ali on svoju suprugu u krevetu ne dodiruje uopšte - i kreću prva pitanja, pa i prve svađe......................................nakon koji mjesec on priznaje bračnu nevjeru i to samo i jedino zato što je poruku poslao na pogrešan broj mobitela, tj. prijateljici svoje supruge, a ne ljubavnici ........................... ona - njegova supruga - smogne sange da pokuša naučiti živjeti sa tim - i nauči to, ostane sa njim ponukana njegovom izjavom da samo nju želi za majku svoje djece ............ i tako prođe xy godina tokom kojih bude i boljih i lošijih perioda, ali tokom kojih se ustanovi da on u stvari nikada i nije želio djecu i da ih ne želi, te se dokaže da cijelo vrijeme laže, ne samo po tom pitanju ........... recimo da je njoj biološki sat tkucao podne ....... znači odmakao, ali nije pri kraju

i sad ......................... pitanje glasi: šta da uradi žena koja je apsolutno sve uradila kako treba, znači bila je u braku ali nije ostvarial trudnoću - ne zbog zdravstvenih ili fizioloških razloga, nego je nije ostvarila samo i jedino zato što njen suprug to nije htio, a nije htio ni da usvoji dijete (recimo da je ponula i tu opciju)........... da li da takva žena gubi vrijeme na potragu za novim muškarcem, ili da nađe, ajde da iskoristim terminologiju iz prvog posta - "pogodan genetski materijal" i sama rodi dijete???

znači pričamo o ženi koja je cijelo vrijeme igrala pošteno - nije uhavtila muža na neplaniranu trudnoću, nije ga prisila na brak na bilo koji način, udala se sa zvijezdama u očima i kada se udala jedino je čekala da dobije dijete, pa da uživaju u životu, a ispostavi se da joj je neko ukrao godine, ukrao vrijeme i mladost, lagao i varao je

ukoliko odluči sama da rodi dijete - da li je takva žena nemoralna???? "hendikepirana"??? bezobrazna ako nekom muškarcu postavi pitanje iz prvog posta ove teme????
ma nema potrebe cak ni za smisljanjem takve situacije, ono sto se sto posto desava u stvarnom zivotu jeste da ima dosta zena koje jednostavno ostaju neudate, ne uspiju pronaci pravu osobu i tacka. a bioloski sat otkucava...
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#575 Re: najcudnija kafa u zivotu

Post by eluna »

alijagoro wrote:
eluna wrote:
pazi ovu situaciju - HIPOTETIČKI, ali sigurno ima i u realnosti

duga veza, recimo 6 godina, onda se vjenčaju .......... oboje sretni do neba ........... on već završio fakultet, njoj fali još malo, oboje rade, imaju stan imaju sve i više nego drugi .............. uskoro ona primjeti da nešto ne štima, da nešto nije kako treba, da se on mijenja, on počinje da je izbjegava iako nema baš nikakav razlog, izvrsna je domaćica, cijenjena na poslu i u društvu, nikada se nije požalio da nešto ne štima u krevetu ali on svoju suprugu u krevetu ne dodiruje uopšte - i kreću prva pitanja, pa i prve svađe......................................nakon koji mjesec on priznaje bračnu nevjeru i to samo i jedino zato što je poruku poslao na pogrešan broj mobitela, tj. prijateljici svoje supruge, a ne ljubavnici ........................... ona - njegova supruga - smogne sange da pokuša naučiti živjeti sa tim - i nauči to, ostane sa njim ponukana njegovom izjavom da samo nju želi za majku svoje djece ............ i tako prođe xy godina tokom kojih bude i boljih i lošijih perioda, ali tokom kojih se ustanovi da on u stvari nikada i nije želio djecu i da ih ne želi, te se dokaže da cijelo vrijeme laže, ne samo po tom pitanju ........... recimo da je njoj biološki sat tkucao podne ....... znači odmakao, ali nije pri kraju

i sad ......................... pitanje glasi: šta da uradi žena koja je apsolutno sve uradila kako treba, znači bila je u braku ali nije ostvarial trudnoću - ne zbog zdravstvenih ili fizioloških razloga, nego je nije ostvarila samo i jedino zato što njen suprug to nije htio, a nije htio ni da usvoji dijete (recimo da je ponula i tu opciju)........... da li da takva žena gubi vrijeme na potragu za novim muškarcem, ili da nađe, ajde da iskoristim terminologiju iz prvog posta - "pogodan genetski materijal" i sama rodi dijete???

znači pričamo o ženi koja je cijelo vrijeme igrala pošteno - nije uhavtila muža na neplaniranu trudnoću, nije ga prisila na brak na bilo koji način, udala se sa zvijezdama u očima i kada se udala jedino je čekala da dobije dijete, pa da uživaju u životu, a ispostavi se da joj je neko ukrao godine, ukrao vrijeme i mladost, lagao i varao je

da li takva žena nemoralna???? "hendikepirana"??? bezobrazna ako nekom muškarcu postavi pitanje iz prvog posta ove teme????
Treba traziti novog muskarca,zene uvijek imaju rezerve(znaci nebi trebo biti neki problem naci nekog lika).
Nisam bas siguran ali mislim da ovoj kokuzovoj prijateljici ne otkucava bioloski sat,mislim da je ona 25-35 god starosti.Znaci nista od te hipoteticke situacije za nju,nek se uda :dance: :D .
ajdemo pretpostaviti da NEMA rezervu ............. poštene i čestite žene koje se trude da sačuvaju i unaprijede brak baš i ne izlaze previše i baš i ne očijukaju na svakom čošku, imaju određeni uski krug prijatelja/ica uglavnom poženjenih i poudatih, ........... dakle - recimo ne da nema rezerve, nego nema ni slobodnog muška na vidiku
Post Reply