BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
TheDocToR
Posts: 206
Joined: 06/02/2009 19:56

#50526 Re: BHTelecom All About

Post by TheDocToR »

Da li ste uspjeli dobiti kod za otkljucavanje telefona na sve mreze od ovih drzavnih lezihljebovica nakon isteka ugovorne obaveze, i kako, kome ste se obratili ?
doff
Posts: 2336
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#50527 Re: BHTelecom All About

Post by doff »

TheDocToR wrote:Da li ste uspjeli dobiti kod za otkljucavanje telefona na sve mreze od ovih drzavnih lezihljebovica nakon isteka ugovorne obaveze, i kako, kome ste se obratili ?
Napišeš zahtjev i predaš na šalter. Kood ti pošalju poštom
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#50528 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Koji je bolji mobilni modem kod bhtelecoma
Oni usb modemi ili onaj odvojeni?
User avatar
ČičineBrčine
Posts: 676
Joined: 04/04/2013 14:02

#50529 Re: BHTelecom All About

Post by ČičineBrčine »

Napokon sam se rijesio patnje s adsl-om dosta je od mene oko 15 god patnje. u ugovoru stoji 3G, kad se sjetim te patnje.
Ko nije imao posla s njima ne zna sta je muka s netom i ogormni racuni za prekoracenja potrosnje svojevremeno. :run:
Interesantno mi da su me na salteru premuntavali supljom pricom da ostanem kod njih, a i 3x su na telefon zvali i bacali iste supljake kako imaju iste pakete kao konkurencija a da su stabilniji :skoljka:
kakaljin
Posts: 11721
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#50530 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

supercali wrote:Koji je bolji mobilni modem kod bhtelecoma
Oni usb modemi ili onaj odvojeni?
Onaj"odvojeni", ja imam takav na mnetmlat2 paketu.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#50531 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

ČičineBrčine wrote:Napokon sam se rijesio patnje s adsl-om dosta je od mene oko 15 god patnje. u ugovoru stoji 3G, kad se sjetim te patnje.
Ko nije imao posla s njima ne zna sta je muka s netom i ogormni racuni za prekoracenja potrosnje svojevremeno. :run:
Interesantno mi da su me na salteru premuntavali supljom pricom da ostanem kod njih, a i 3x su na telefon zvali i bacali iste supljake kako imaju iste pakete kao konkurencija a da su stabilniji :skoljka:
Veliko hvala što si nas informisao o patnjama iz tvoga privatnog života...
User avatar
ČičineBrčine
Posts: 676
Joined: 04/04/2013 14:02

#50532 Re: BHTelecom All About

Post by ČičineBrčine »

jarobot wrote:
ČičineBrčine wrote:Napokon sam se rijesio patnje s adsl-om dosta je od mene oko 15 god patnje. u ugovoru stoji 3G, kad se sjetim te patnje.
Ko nije imao posla s njima ne zna sta je muka s netom i ogormni racuni za prekoracenja potrosnje svojevremeno. :run:
Interesantno mi da su me na salteru premuntavali supljom pricom da ostanem kod njih, a i 3x su na telefon zvali i bacali iste supljake kako imaju iste pakete kao konkurencija a da su stabilniji :skoljka:
Veliko hvala što si nas informisao o patnjama iz tvoga privatnog života...
To nisu patnje iz privatnog zivota, vec patnje sa vrlim telekomom koji je tema ovog pdf-a
manje malo se praviti pametnim bice ti lakse u zivotu vjeruj. :wink:
User avatar
shalla
Posts: 9363
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#50533 Re: BHTelecom All About

Post by shalla »

Sve je to individualno, ja sam korisnik ADSL-a već 8 godina i prezadovoljan uslugom, stabilnošću i podrškom al eto, poštujem da ima raje sa sasvim oprečnim iskustvima...
User avatar
drug_profi
Posts: 51118
Joined: 16/07/2012 16:00

#50534 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

shalla wrote:Sve je to individualno, ja sam korisnik ADSL-a već 8 godina i prezadovoljan uslugom, stabilnošću i podrškom al eto, poštujem da ima raje sa sasvim oprečnim iskustvima...
Bio sam i ja od kako je uveden, kad si imao down 2Gb sa brzinom od 2 mbps za 70+ maraka, ali strpljenje me izdalo. Naročito vikendom je veza postajala nemoguća. Konekcije svakih 10-20 sekundi pucaju. Mozes surfat ako imas zivce, ali igrat ili geldat nesto online ni slucajno. speed test ne mozes napraviti. I to je postalo tako ocito da se desava uvijek u neradne dane.
Jel neko tamo nesto nije kliknuo, ili neko ko zna nesto sta treba ne radi tad, neznam, ali u ponedeljak sve ok.
Prijavljivao svaki put, nikad mi niko nije rekao zasto imam problem. Jednom mi zamijenili moj simensov ruter sa svojim nakim kineskim i to je sve.
Odustao prije par mjeseci uzeo alternativu i sad sam rahat.
Jebo budalu sto sam se patio, sve hocu da pomognem firmu cije dionice imam. Ma jebite se, prodacu i dionice (uz zijan).
User avatar
diablobih
Posts: 8267
Joined: 28/12/2015 02:17

#50535 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

TheDocToR wrote:Da li ste uspjeli dobiti kod za otkljucavanje telefona na sve mreze od ovih drzavnih lezihljebovica nakon isteka ugovorne obaveze, i kako, kome ste se obratili ?
Ako ti je sony, dobit ces samo otkljucane mreze, neces dobiti otkljucan i bootloader. Ne znam koji problem imaju sa firmom, ali prosto ga nemoguce otkljucati na legalan nacin, ili jednostavno nece da ga otkljucaju.
User avatar
Quaresma
Posts: 6757
Joined: 19/07/2010 16:37

#50536 Re: BHTelecom All About

Post by Quaresma »

diablobih wrote:
TheDocToR wrote:Da li ste uspjeli dobiti kod za otkljucavanje telefona na sve mreze od ovih drzavnih lezihljebovica nakon isteka ugovorne obaveze, i kako, kome ste se obratili ?
Ako ti je sony, dobit ces samo otkljucane mreze, neces dobiti otkljucan i bootloader. Ne znam koji problem imaju sa firmom, ali prosto ga nemoguce otkljucati na legalan nacin, ili jednostavno nece da ga otkljucaju.
sta nece da otkljucaju? bootloader?
to ni jedan operater nije duzan otkljucati, a samo otkljucavanje ima na sonyevoy stranici, zar treba dalje od toga ici.

sto se tice za mreze, kad istekne ugovor, ode se na salter i podnese se zahtjev.
User avatar
ČičineBrčine
Posts: 676
Joined: 04/04/2013 14:02

#50537 Re: BHTelecom All About

Post by ČičineBrčine »

drugi profil wrote:
shalla wrote:Sve je to individualno, ja sam korisnik ADSL-a već 8 godina i prezadovoljan uslugom, stabilnošću i podrškom al eto, poštujem da ima raje sa sasvim oprečnim iskustvima...
Bio sam i ja od kako je uveden, kad si imao down 2Gb sa brzinom od 2 mbps za 70+ maraka, ali strpljenje me izdalo. Naročito vikendom je veza postajala nemoguća. Konekcije svakih 10-20 sekundi pucaju. Mozes surfat ako imas zivce, ali igrat ili geldat nesto online ni slucajno. speed test ne mozes napraviti. I to je postalo tako ocito da se desava uvijek u neradne dane.
Jel neko tamo nesto nije kliknuo, ili neko ko zna nesto sta treba ne radi tad, neznam, ali u ponedeljak sve ok.
Prijavljivao svaki put, nikad mi niko nije rekao zasto imam problem. Jednom mi zamijenili moj simensov ruter sa svojim nakim kineskim i to je sve.
Odustao prije par mjeseci uzeo alternativu i sad sam rahat.
Jebo budalu sto sam se patio, sve hocu da pomognem firmu cije dionice imam. Ma jebite se, prodacu i dionice (uz zijan).
Ja nisam imao problema sa stabilnoscu, ali kad saberes ulozeno dobiveno vidis da si donji. adsl 30.4 KM down 10mbps upl 0.3...
Sad imam upload preko 5 mbps i tek vidim koliko sam se natezao i patio godinama i glumio budalu s tvrdoglavoscu i uporosti da ostanem na adsl-u.
E sad nekome odgovara i to postujem neka uziva u njihovim uslugama.
The BEN10
Posts: 7595
Joined: 19/09/2011 09:03

#50538 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

drugi profil wrote:
shalla wrote:Sve je to individualno, ja sam korisnik ADSL-a već 8 godina i prezadovoljan uslugom, stabilnošću i podrškom al eto, poštujem da ima raje sa sasvim oprečnim iskustvima...
Bio sam i ja od kako je uveden, kad si imao down 2Gb sa brzinom od 2 mbps za 70+ maraka, ali strpljenje me izdalo. Naročito vikendom je veza postajala nemoguća. Konekcije svakih 10-20 sekundi pucaju. Mozes surfat ako imas zivce, ali igrat ili geldat nesto online ni slucajno. speed test ne mozes napraviti. I to je postalo tako ocito da se desava uvijek u neradne dane.
Jel neko tamo nesto nije kliknuo, ili neko ko zna nesto sta treba ne radi tad, neznam, ali u ponedeljak sve ok.
Prijavljivao svaki put, nikad mi niko nije rekao zasto imam problem. Jednom mi zamijenili moj simensov ruter sa svojim nakim kineskim i to je sve.
Odustao prije par mjeseci uzeo alternativu i sad sam rahat.
Jebo budalu sto sam se patio, sve hocu da pomognem firmu cije dionice imam. Ma jebite se, prodacu i dionice (uz zijan).
Ista stvar kod mene - počesto problemi sa konekcijom koje godinama nisam imao kod operatera gdje sam ranije bio. Uz naravno, duplo manju brzinu downloada i 6 puta manju brzinu uploada (što naročito zna bit stresno kad snimiš djecu pa hoćeš preko gDrive ili Youtube da pošalješ rodbini klip od 300-400 MB). Al eto, sve ima svoju cijenu pa i ljubav prema domaćem. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7400
Joined: 25/11/2013 16:48

#50539 Re: BHTelecom All About

Post by ferratilis »

Jesu li ovo uveli neke redukcije interneta ? :D Poslije 8 navecer uspori, jedva otvara google, da ne govorim o gledanju nekog videa ili nesto slicno :D
cakaniboy
Posts: 197
Joined: 31/03/2017 19:23

#50540 Re: BHTelecom All About

Post by cakaniboy »

evo ga
navalite

Image
zippoo87
Posts: 15894
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#50541 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

joj cijena
dva golfa cvaju kupiti za telefon :D
jbte jest sve otislo u neku stvar :D
User avatar
escobar__
Posts: 8917
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#50542 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Kod mene je posljednjih dana upload neznatno lošiji nego inače, ostalo radi manje-više ok koliko sam primjetio.
cakaniboy
Posts: 197
Joined: 31/03/2017 19:23

#50543 Re: BHTelecom All About

Post by cakaniboy »

zippoo87 wrote:joj cijena
dva golfa cvaju kupiti za telefon :D
jbte jest sve otislo u neku stvar :D
al kako bi GA lola mogo izvalit na sto u kafiću pred rajom i pi*kama
zippoo87
Posts: 15894
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#50544 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

cakaniboy wrote:
zippoo87 wrote:joj cijena
dva golfa cvaju kupiti za telefon :D
jbte jest sve otislo u neku stvar :D
al kako bi GA lola mogo izvalit na sto u kafiću pred rajom i pi*kama
pa bolje da chunu izvali ako je velika,prije ce koke pokupiti nego sa telefonom :D
User avatar
MTV
Posts: 14397
Joined: 21/08/2013 19:39

#50545 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

:pisnuo: :pisnuo:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#50546 Re: BHTelecom All About

Post by Gray »

Evo ja sam ga kupio pa ga nikada neću izvaditi na sto :D
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#50547 Re: BHTelecom All About

Post by Mega Man X »

Da li se i ostalima dešava da odjednom internet prestane da radi? Znači sve lampice samo stoje zelene popaljene a ne mrdaju.. svak ga jebo u zadnjih 3-4 dana internet po jednom-dvaput prestane s radom u danu i onda moram resetovati modem da bi proradilo. A MojaTV fercera, znači kanali idu bez problema dok ovamo se to dešava.
User avatar
drug_profi
Posts: 51118
Joined: 16/07/2012 16:00

#50548 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Mega Man X wrote:Da li se i ostalima dešava da odjednom internet prestane da radi? Znači sve lampice samo stoje zelene popaljene a ne mrdaju.. svak ga jebo u zadnjih 3-4 dana internet po jednom-dvaput prestane s radom u danu i onda moram resetovati modem da bi proradilo. A MojaTV fercera, znači kanali idu bez problema dok ovamo se to dešava.
Danas je petak. Vidi moj post malo gore.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#50549 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Mega Man X wrote:Da li se i ostalima dešava da odjednom internet prestane da radi? Znači sve lampice samo stoje zelene popaljene a ne mrdaju.. svak ga jebo u zadnjih 3-4 dana internet po jednom-dvaput prestane s radom u danu i onda moram resetovati modem da bi proradilo. A MojaTV fercera, znači kanali idu bez problema dok ovamo se to dešava.
Meni se ne dešava ,da kucnem . Već duže vrijeme 30/2 bez problema !!!
User avatar
diablobih
Posts: 8267
Joined: 28/12/2015 02:17

#50550 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

Quaresma wrote:
diablobih wrote:
TheDocToR wrote:Da li ste uspjeli dobiti kod za otkljucavanje telefona na sve mreze od ovih drzavnih lezihljebovica nakon isteka ugovorne obaveze, i kako, kome ste se obratili ?
Ako ti je sony, dobit ces samo otkljucane mreze, neces dobiti otkljucan i bootloader. Ne znam koji problem imaju sa firmom, ali prosto ga nemoguce otkljucati na legalan nacin, ili jednostavno nece da ga otkljucaju.
sta nece da otkljucaju? bootloader?
to ni jedan operater nije duzan otkljucati, a samo otkljucavanje ima na sonyevoy stranici, zar treba dalje od toga ici.

sto se tice za mreze, kad istekne ugovor, ode se na salter i podnese se zahtjev.
Da, da bude dozvoljeno otkljucavanje, jer nije dozvoljeno otkljucati mobitel uopste, tako da samim tim, ne mozes ga otkljucati preko Sonyeve stranice.
Locked