Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#51 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Settings, mobile network, i iskljuci tamo data. Imam kuci taj tel, ne znam napamet gdje je, ali znam da nije tesko naci. Ne mogu da vjerujem da je WP7 nekome komplikovan. Ono dijete od 2,5 mjeseca moze koristiti. Haman pa se ne moze zvati smartphone...
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#52 Re: Smartphone diskusije

Post by casanova123 »

StupskaBitanga wrote:Ja ljudi imam problem
Naime imam Lumnia 710 Windows phone i jednostavno mi pojede kredit
Kako da blokiram internet pristup preko bh telecoma i da i samo ide preko wi-fi

posaljes "Odjava" na 0611100 i odjavit ces se sa njihovog neta... kada opet budes htjeo da se konektujes samo posaljes "Prijava"
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#53 Re: Smartphone diskusije

Post by Fauja Singh »

casanova123 wrote:da li je neko uzeo ovaj novi samsung galaxy nexus.. cini mi se pravo dobrim.. u fontelu u BBI kosta 789KM, a u hustel(ili kako se vec zove) na carsiji je 730 ili 710km ne sjecam se tacno..
Uzeo sam ga ja, preporucujem definitivno. Fluidan je, baterija vrlo dobra, displej odlican, vanjska izrada kvalitetna, prvi dobija update... ne znam sta bi covjek vise pozelio od ovoga.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#54 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Evo za Lumia 710, ne moze jednostavnije, Settings/mobile network/ i prebacis data connection na off. Nema nikakvih komplikacija
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#55 Re: Smartphone diskusije

Post by casanova123 »

da li da cekam da jos malo padne cijena ili da ga sada uzmem za 700 KM?
za koliko bi mogla cijena da padne? i gdje si ga ti kupio i za koliko?
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#56 Re: Smartphone diskusije

Post by Fauja Singh »

E jbg to vec ne znam :) polovni na piku su 650-700 tako da ako ima nov za 700 KM to je po meni ok... ali opet ti vidi, mozda da odes u neku radnju i da ga malo istestiras... tako sam ja, malo cackao Iphone, Sensation XE, na kraju uzmem Galaxy Nexus u ruke i vidim da je to to.
Ja sam svoj platio 600 KM, polovan je ali bez tragova koristenja sa svom pratecom opremom i kutijom.
Po meni dobra kupovina jer Iphone 4 nisam mogao naci po toj cijeni a Galaxy Nexus mi je puno bolji.
Sinalco_1
Posts: 64
Joined: 14/02/2012 15:16

#57 Re: Smartphone diskusije

Post by Sinalco_1 »

Mala pomoc,

imam Samsung Galaxy I i maloprije sam zvao jedan broj i nesto sam kliknuo i sada niukako ne mogu da dobijem taj broj a sve ostale mogu i kada pozovem izbaci mi slijedeca poruka - aktivno umjetno prosljedivanje poziva - telefon je kupljen preko BH Mobile prije otprilike godinu dan (to govorim jer ne znam koja je verzija Androida, pa mozda neko preko ovog skonta koja je)

P.S - mobitel nije moj nego od tate, tako da nista ne znam a on trenutno nije sa mnom.

Unaprijed zahvalan
User avatar
nermin.padez
Posts: 926
Joined: 23/05/2012 17:08

#58 Re: Smartphone diskusije

Post by nermin.padez »

Sinalco_1 wrote:Mala pomoc,

imam Samsung Galaxy I i maloprije sam zvao jedan broj i nesto sam kliknuo i sada niukako ne mogu da dobijem taj broj a sve ostale mogu i kada pozovem izbaci mi slijedeca poruka - aktivno umjetno prosljedivanje poziva - telefon je kupljen preko BH Mobile prije otprilike godinu dan (to govorim jer ne znam koja je verzija Androida, pa mozda neko preko ovog skonta koja je)

P.S - mobitel nije moj nego od tate, tako da nista ne znam a on trenutno nije sa mnom.

Unaprijed zahvalan
Da nisi slucajno dodao broj na autoreject listu! Pogledaj u setting-call :-)
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#59 Re: Smartphone diskusije

Post by desperate housewife »

U mene Samsung Galaxy s plus (android), aplikacija "talk" mi ne radi nikako :? Kad god se konektujem na wifi, radi mail, skype, sve radi osim te aplikacije.. Da ne zna neko nešto o tome?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#60 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

casanova123 wrote:da li da cekam da jos malo padne cijena ili da ga sada uzmem za 700 KM?
za koliko bi mogla cijena da padne? i gdje si ga ti kupio i za koliko?
Imaš i novih ispod 700km.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#61 Smartphone diskusije

Post by zemomak »

Zna li neko sto mi htc evo 3d neda updejt softwera, kupljen je sa 2.3.4 androidom, a na sajtu pise da se moze updejtovat na 4.0 ice cream sandwich???


Tapatalk via iPhone 4s
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#62 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

zemomak wrote:Zna li neko sto mi htc evo 3d neda updejt softwera, kupljen je sa 2.3.4 androidom, a na sajtu pise da se moze updejtovat na 4.0 ice cream sandwich???


Tapatalk via iPhone 4s
Ne može još, period juni - juli će biti za evo 3d.

Sad ide za Sensation i Sensation XL, XE.


Btw, imam i ja jedno pitanje za tebe i ostale forumaše koji imaju evo 3d. Pitanje se nalazi ovdje: http://www.klix.ba/forum/viewtopic.php? ... 4#p7419434

;-)
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#63 Smartphone diskusije

Post by zemomak »

Lave tek sam ga prekjuce kupio i dao zeni, nisam ga puno isprobavao i cacko...ja imam iphone 4s i ukratko ti mogu rec da su fotke sa 4s za klasu bolje od htc, ali nisu ni toliko lose, to je ono sto sam na prvu primjerio...nego ono sto je interesantno da ima 3d kameru i neke 3d igrice, ne znam sad jel mi trebaju 3d naocale za pregled???


Tapatalk via iPhone 4s
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#64 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

Ne trebaju, u tome i jeste fazon 3d mobitela ;-)

p.s. Koliko si platio, nov ili polovan?
Last edited by agent_zero on 29/05/2012 09:33, edited 1 time in total.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#65 Re: Smartphone diskusije

Post by shin »

Qler wrote:http://www.smartphonecity.in/2012/05/sy ... z1vgQLCNz9


I oni zbog USA odbace Symbian, a ostatak svijeta ko sisa... To samo kreten Elop moze...

Top mobilni OS, ili top smartphone OS. Naravno da je top os kada se ukljuci milijarda dumbphonea u racunicu.

I btw, koristio sam Lumiu 800, mozes se popisati slobodno na svoju n8 i pricu sa PW808. Lud je ku kupi Nokiu ispod ovog telefona.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#66 Smartphone diskusije

Post by zemomak »

agent_zero wrote:Ne trebaju, u tome i jeste fazon 3d mobitela ;-)

p.s. Koliko si platio, nov ili polovan?
Uzeo preko mtela, 250 km , 100 platio odmah, 150 na 12 rata uz ugovor na 2 godine ;)


Tapatalk via iPhone 4s
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#67 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

shin wrote:
Qler wrote:http://www.smartphonecity.in/2012/05/sy ... z1vgQLCNz9


I oni zbog USA odbace Symbian, a ostatak svijeta ko sisa... To samo kreten Elop moze...

Top mobilni OS, ili top smartphone OS. Naravno da je top os kada se ukljuci milijarda dumbphonea u racunicu.

I btw, koristio sam Lumiu 800, mozes se popisati slobodno na svoju n8 i pricu sa PW808. Lud je ku kupi Nokiu ispod ovog telefona.
Ovdje je u racunici samo Symbian, nije S40 serija. A imam sad u kuci Luma 710 (isti OS kao 800) i odgovorno tvrdim da je ovo smece u odnosu na svaku alternativu. Mozda update sta poboljsa, ali 7.5 verzija je sve samo nije smartphone..
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#68 Re: Smartphone diskusije

Post by vukojebina »

Stvarno pretjerujes...koristim uporedo android na htc wildfire i wp 7.5 na lumiji 710, i evo nakon 3 mjeseca se pitam sta je to "smart" na htc-u... Meni je wp definitivno vise "smartphone" od androida...to sto je par opcija pojednostavljeno, ne mozes rec da je dumb...ima dosta stvari koje su puno bolje i korisnije nego na androidu..
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#69 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Ne znam, meni nikako ne lezi WP7. Mislim, on radi super, ko doxa, nema stekanja, nema crashanja, nema problema, pre pre jednostavan, ali mi je napravljen, da se tako izrazim, za americke tinejdzerice. Tako mi djeluje. Pojednostavili maximalno, ogranicili ko' balkon. Valjda ce se uozbiljiti sa WP8. Pa hebem mu mogli su staviti neku vrstu notifikacije, da ti nesto javi kad ti dodje poruka a ne cujes ton, dok je telefon zakljucan. Nego moras svaki put kad prodjes pored njega da ga palis da vidis ima li sta propusteno. Mogli su napravidi da SMS ima draft, pa da mozes nastaviti pisati poruku. Mogli su na Nokia Lumia seriji staviti da telefon vibrira I zvoni. A ne zavibrira jednom, pa dok ne zavrsi melodija ne vibrira. I kad krene ponovo melodija, telefon opet jednom zavibrira pa odzvoni i tako u krug. Znaci ne moze da vibrira i zvoni. Mislim da nisu mogli vise zakomplikovati ovo oko custom ringtones. O BT file transfer i mass storage i ptice na grani vise prestale da pricaju. O tome da kada pokrenem kameru, pa stavim u opcijama da mi slika u 16:9 formatu i kad ugasim kameru, ponovo je pokrenem on vratio na 4:3, dzaba sto ja to necu. Daj, OS je toliko muhanat da je cudo jedno. Kazem, nadam se da ce WP8 ispraviti bar neke stvari, i da ce Lumia 710 imati mogucnost upgrade-a na isti.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#70 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

Qler wrote:Ne znam, meni nikako ne lezi WP7. Mislim, on radi super, ko doxa, nema stekanja, nema crashanja, nema problema, pre pre jednostavan, ali mi je napravljen, da se tako izrazim, za americke tinejdzerice. Tako mi djeluje. Pojednostavili maximalno, ogranicili ko' balkon. Valjda ce se uozbiljiti sa WP8. Pa hebem mu mogli su staviti neku vrstu notifikacije, da ti nesto javi kad ti dodje poruka a ne cujes ton, dok je telefon zakljucan. Nego moras svaki put kad prodjes pored njega da ga palis da vidis ima li sta propusteno. Mogli su napravidi da SMS ima draft, pa da mozes nastaviti pisati poruku. Mogli su na Nokia Lumia seriji staviti da telefon vibrira I zvoni. A ne zavibrira jednom, pa dok ne zavrsi melodija ne vibrira. I kad krene ponovo melodija, telefon opet jednom zavibrira pa odzvoni i tako u krug. Znaci ne moze da vibrira i zvoni. Mislim da nisu mogli vise zakomplikovati ovo oko custom ringtones. O BT file transfer i mass storage i ptice na grani vise prestale da pricaju. O tome da kada pokrenem kameru, pa stavim u opcijama da mi slika u 16:9 formatu i kad ugasim kameru, ponovo je pokrenem on vratio na 4:3, dzaba sto ja to necu. Daj, OS je toliko muhanat da je cudo jedno. Kazem, nadam se da ce WP8 ispraviti bar neke stvari, i da ce Lumia 710 imati mogucnost upgrade-a na isti.
Hvala, boldovano je dovoljan razlog da u širokom krugu zaobiđem WP, dok je se to ne ispravi. Za nepovjerovati da to ne postoji na Nokijama.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#71 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

zemomak wrote:
agent_zero wrote:Ne trebaju, u tome i jeste fazon 3d mobitela ;-)

p.s. Koliko si platio, nov ili polovan?
Uzeo preko mtela, 250 km , 100 platio odmah, 150 na 12 rata uz ugovor na 2 godine ;)


Tapatalk via iPhone 4s
Odlična ponuda i odličan izbor.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#72 Re: Smartphone diskusije

Post by StupskaBitanga »

kako se pravi ove ikone na startu kod lumnia 710? imam neke prazne i stoji crno pa bi da stavim nešto tu
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#73 Re: Smartphone diskusije

Post by vukojebina »

Odes tamo desno gdje su ti sve aplikacije,nadjes koju hoces da prebacis, drzim prstom malo duze ne nju, i onda ti se pojavi padajuci meni, i odaberes pin to start...dalje ce ti se samo sve kazat....
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#74 Re: Smartphone diskusije

Post by Revolucionar ★ »

jedino vrijedno spomena na wp7 je metro i eto to sto ne steka ..
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#75 Re: Smartphone diskusije

Post by strong69 »

Revolucionar ★ wrote:jedino vrijedno spomena na wp7 je metro i eto to sto ne steka ..
I ja bih dodao da iako se o ukusima ne raspravlja ova crna Nokia Lumia 900 izgleda strasno dobro :D
Post Reply