Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#51 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Sasa je profitirao od reprezentacije kada je iz Austrije dolazio u Rengers tj. prilikom prvog dobijanja radne dozvole, a sada mu ne treba. To sto nosi zastavu svoje zemlje je za tebe dvolicnost, a ne izraz ljubavi prema svojoj zemlji? Dzeko takodje? Sasa jos uvijek moze bez problema igrati u bilo kojem klubu izvan "liga petice" bar 3-4 godine jer on je dugogodisnji igrac Rengers-a i visestruki ucesnik evropskih takmicenja (ukljucujuci i LP) sto se vise cijeni od nastupa za reprezentaciju. Tvojom logikom u velikim klubovima bi igrali samo reprezentativci, a nije tako. Vidi pod Hasan Salihamidzic.
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#52 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by juventus »

Nemoj stavljati njega i Džeku u istu rečenicu, sramota je.

Čovjek nije htio igrati za BiH u najboljim igračkim godinama, sad me zaboli za njega.

Onaj koji podržava njegovo ne igranje, a isto tako u nebo diže Džeku i Spahića, za mene je u najmanju ruku dvoličan. Odluči se, ko je u pravu, oni što su pogazili riječ pa došli igrati, ili ovaj jedan koji nije?
User avatar
Edin H.
Posts: 47315
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#53 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

ODVRATAN_i_GADAN wrote:Image

Ovi sto laprdaju neka obrate paznju na zastavu u ruci Sase Papca i sve ce im se samo kazati.

p.s. Pametnom dosta.
:thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47477
Joined: 26/02/2004 00:00

#54 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by karanana »

Topla voda wrote:jednog dana trebamo u bih uvesti nagradu "sasa papac",koja ce se dodjeljivati za moral i dosljednost,za fer plej i istrajnost u ovoj novcem opterecenoj igri koju zovemo fudbalom.
:thumbup:

i fakat mi je smijesno da cujem da papcu sada treba poziv u reprezentaciju kako bi produzio ugovor sa rangersima ili nasao novi klub. bas smijesno. on se upravo bori protiv takvih ljudi u savezu koji su gurali pojedince u reprezentaciju kako bi nasli mjesto po klubovima i nakon toga uzeli pinku.

respect sasa! e da su svi kao ti.
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#55 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Mobile_Disco »

juventus wrote:Nemoj stavljati njega i Džeku u istu rečenicu, sramota je.

Čovjek nije htio igrati za BiH u najboljim igračkim godinama, sad me zaboli za njega.

Onaj koji podržava njegovo ne igranje, a isto tako u nebo diže Džeku i Spahića, za mene je u najmanju ruku dvoličan. Odluči se, ko je u pravu, oni što su pogazili riječ pa došli igrati, ili ovaj jedan koji nije?

Znas malo je ljudi koji ostaju pri onome sto kazu, a Sasa je jedan od njih! Ljudska velicina i gromada od covjeka, sto dokazuje ovim slikama, i jos jednom dokazuje da je patriota, a ti i tebi slicni su stvarno smijesni, cuj sad mu potrebna reprezentacija :lol:
Sjedi 5 :D
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#56 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by juventus »

Znači Spahić nije ljudina? Nije dosljedan?

Da je i on kao Papac? Da je i Džeko?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27817
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#57 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by JoseMujica »

ja bih samo volio da Hasan S. progovori otvoreno o svemu.....on je umjesto bodenja s rogatima odabrao šutnju i povukao se...ali doći će vrijeme i za to
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#58 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by elSaik »

Saša i Hasan su kraljevi!


Prema trenutno UEFA rankingu smo 23. 8-)

Code: Select all

Pos                         Country  Now*
===  ==============================  =====
  1                        ** Spain  43016
  2                     Netherlands  42013
  3                         Germany  40546
  4                         England  34663
  5                           Italy  34397
  6                         Croatia  31943
  7                          Russia  31871
  8                          France  31768
  9                          Greece  31595
 10                          Sweden  30975
 11                        Portugal  30127
 12                          Norway  29168
 13                        Slovakia  29135
 14                  Czech Republic  28702
 15                         Denmark  28530
 16                          Turkey  28042
 17                      ** Ukraine  28029
 18                         Ireland  27763
 19                          Serbia  27255
 20                          Israel  27235
 21                      Montenegro  27063
 22                     Switzerland  26195
 23          Bosnia and Herzegovina  26118
 24                        Slovenia  25396
 25                         Hungary  24417
 26                Northern Ireland  24239
 27                         Austria  24106
 28                         Belarus  23898
 29                         Finland  23873
 30                       ** Poland  23806
 31                        Bulgaria  23739
 32                         Belgium  23252
 33                         Romania  23248
 34                        Scotland  22901
 35                          Latvia  21925
 36                       Lithuania  21281
 37                         Albania  20844
 38                         Estonia  19574
 39                         Armenia  19306
 40                       Macedonia  18844
 41                         Georgia  18636
 42                         Moldova  17743
 43                          Cyprus  17686
 44                           Wales  16882
 45                      Azerbaijan  14951
 46                         Iceland  14342
 47                      Kazakhstan  12838
 48                      Luxembourg  12239
 49                   Faroe Islands  11256
 50                   Liechtenstein  10905
 51                           Malta  10179
 52                         Andorra   8507
 53                      San Marino   7462
http://www.world-results.net/uefa/ranking.html#2011
User avatar
Edin H.
Posts: 47315
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#59 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Meni je Sasa drag, za razliku od Hasana koji smatram je mogao dati i veci doprinos reprezentaciji (premda ovo govorim sa rezervom, jer nikada nije javno govorio sta se zaista desilo kada je imao "nesporazum" sa Spahicem).

juventus, Spahic kao igrac svaka cast, ali cini se da je momak previse agresivan i da se previse mjesa u ono sto nije njegov posao i kroji reprezentaciju po svojoj mjeri (sto mu izgleda Pape dopusta), a ne po kvaliteti.

Poznata je njegova izjava u vezi Begovica koji je zaista golman u kudikamo boljoj formi od Spahicevog havera (a za mene je to ipak presudno).

Sasa je takodje rekao da mu se Spahic nikada nije javio, premda su bili dobri. Ja sam tvojoj strani kada kazes da je Sasa trebao igrati, bez obzira na principe. Mislim da je Spahic mogao, ali ocigledno nije zelio tu odigrati glavnu ulogu da ga nagovori, ima neki svoj kont. Ja iskreno mislim da bi dobili u Portugalu da je Sasa igrao i nervira me sto onaj mufljuz Ciro nije otisao i otvoreno razgovarao sa covjekom, ali razbilo mu se na kraju od glavu, kao i slaba klupa. To je naravno sada ponovio Pape koji prvo nije htio ici i porazgovarati otvoreno sa Sasom, a sada kada se Sasa navodno ponudio tokom suspenzije on ga ignorise i preferira igrace koji su mozda mladi i perspektivni, ali ne na istom nivou (sto je po mom misljenju opasno). Samo da ne bude kada dobijemo po usima u nekoj od sljedecih utakmica zato sto napad ne moze nadavati golova koliko odbrana moze primiti i da onda Pape i njegovi pobornici prebacuju krivicu na suije, los teren, kisu, urotu i slicno. Znaci ja hocu u odbrani da vidim Salihovica, Papca, Asmira, Spahica i peti ko god da je nije na nivou ovih ostalih. Cak i sa Asmirom i Sasom nismo jos na nivou jedne Hrvatske koja rutinski remizira protiv Francuske, ali cilj je da igramo sa najjacim mogucim timom, sa jakom klupom (gdje Lulic, pa i Hasagic sigurno imaju mjesto) i da se konacno plasiramo kao prvi u grupi i pored dosadasnjih kikseva.

Sto se Sase kao covjeka tice zaboravlja se ono sto nije toliko eksponirano u medijima poput mahanja BH zastavom, a to je da je on imao uvijek jako dobar odnos sa BHF-om, kao i da je covjek uvijek podrzao aktivnosti vezane za BiH, kao npr. fudbalske turnire Svjetskog Saveza Dijaspore.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27817
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#60 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by JoseMujica »

ma Papac na m treba ko hljeb.....sad nije tolika kriza pozicija LB, jer ima Lulić koji može pokrit a Papac nam treba kao iskusan DC, što on može odigrat.
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#61 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Timotije »

Edin H. wrote:Meni je Sasa drag, za razliku od Hasana koji smatram je mogao dati i veci doprinos reprezentaciji (premda ovo govorim sa rezervom, jer nikada nije javno govorio sta se zaista desilo kada je imao "nesporazum" sa Spahicem).

juventus, Spahic kao igrac svaka cast, ali cini se da je momak previse agresivan i da se previse mjesa u ono sto nije njegov posao i kroji reprezentaciju po svojoj mjeri (sto mu izgleda Pape dopusta), a ne po kvaliteti.

Poznata je njegova izjava u vezi Begovica koji je zaista golman u kudikamo boljoj formi od Spahicevog havera (a za mene je to ipak presudno).

Sasa je takodje rekao da mu se Spahic nikada nije javio, premda su bili dobri. Ja sam tvojoj strani kada kazes da je Sasa trebao igrati, bez obzira na principe. Mislim da je Spahic mogao, ali ocigledno nije zelio tu odigrati glavnu ulogu da ga nagovori, ima neki svoj kont. Ja iskreno mislim da bi dobili u Portugalu da je Sasa igrao i nervira me sto onaj mufljuz Ciro nije otisao i otvoreno razgovarao sa covjekom, ali razbilo mu se na kraju od glavu, kao i slaba klupa. To je naravno sada ponovio Pape koji prvo nije htio ici i porazgovarati otvoreno sa Sasom, a sada kada se Sasa navodno ponudio tokom suspenzije on ga ignorise i preferira igrace koji su mozda mladi i perspektivni, ali ne na istom nivou (sto je po mom misljenju opasno). Samo da ne bude kada dobijemo po usima u nekoj od sljedecih utakmica zato sto napad ne moze nadavati golova koliko odbrana moze primiti i da onda Pape i njegovi pobornici prebacuju krivicu na suije, los teren, kisu, urotu i slicno. Znaci ja hocu u odbrani da vidim Salihovica, Papca, Asmira, Spahica i peti ko god da je nije na nivou ovih ostalih. Cak i sa Asmirom i Sasom nismo jos na nivou jedne Hrvatske koja rutinski remizira protiv Francuske, ali cilj je da igramo sa najjacim mogucim timom, sa jakom klupom (gdje Lulic, pa i Hasagic sigurno imaju mjesto) i da se konacno plasiramo kao prvi u grupi i pored dosadasnjih kikseva.

Sto se Sase kao covjeka tice zaboravlja se ono sto nije toliko eksponirano u medijima poput mahanja BH zastavom, a to je da je on imao uvijek jako dobar odnos sa BHF-om, kao i da je covjek uvijek podrzao aktivnosti vezane za BiH, kao npr. fudbalske turnire Svjetskog Saveza Dijaspore.
:thumbup: Na zalost, bez obzira koliko ih volio i cijenio ono sto daju za nasu zemlju, cinjenica je da postoji klan koji vedri i oblaci u reprezentaciji. To nije i ne moze dugorocno donijeti nista dobro. Ima toga i u puno vecim reprezentacijama, samo sto mi nemamo 50 kvalitetnih igraca, pa da nekog mozes otpisati, jer imas jos trojicu istih! Papac, Begovic, i sve jedan igrac iz najjacih liga, vrijede strasno puno za ekipu kao sto je nasa.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27817
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#62 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by JoseMujica »

tačno...nismo u situaciji da možemo tek tako otpisivati igrače jer nemeremo ni 15 kvaltetnih igrača skupit, a da svi igraju u svojim klubovima i solidnim ligama
User avatar
jazzer
Posts: 7244
Joined: 20/12/2004 14:44

#63 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by jazzer »

Covjek standardno igra 4 godine u Rangersima i sada mu, kao, treba reprezentacija da bi napravio
jos poneki ugovor??? I zato uzme zastavu BiH i proslavlja titulu???

Ma dajte....

Na stranu ko nam je drag, simpatican ali najcesce zbog toga kujemo u zvijezde neke
fudbalere sumnjivih igrackih kvaliteta na ustrb igraca koji igraju u institucijama kakva je,
u ovom slucaju, G. Rangers.

Ako Papac zeli igrati treba ga zvati. Dokazan je i kao i covjek i, sto je jos vaznije, kao igrac.
Ako ne za prvih 11 neka ga na klupi pa po potrebi neka igra.

I sa Begovicem je ista situacija. Treba mu otici ''na noge'' i pokusati rijesiti probleme razgovorom. Ako ne bude
islo, neka dodje Pape ili neko i kaze ''pokusali smo, razgovarali smo, nece da igra'' i bicemo na cisto.
Ali izmisljati neke razloge za njegovo ne pozivanje je suvisno.

Nemamo mi 50 fudbalera u LP pa da svaki takav ima respektabilnu rezervu.
User avatar
Mustang1
Posts: 28780
Joined: 29/12/2010 17:31

#64 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Mustang1 »

Sada nakon sto je produzio ugovor sa Rangersom mislim da nema potrebe uopste diskutovati o tome treba li ga pozvati ili ne ...Pa svojim iskustvom moze pomoci ne puno nego previse :D Makar da samo nabacuje loptu iz slobodnog sa pola terena toje dovoljno :D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9926
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#65 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by bordo gandalf »

Papac :thumbup: :bih:
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#66 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by ganjeta »

Saša mahne dva-tri puta,malo reklame za vartu i odma' potpis :thumbup:
Bravo Saša :bih:
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#67 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by smoki_choko »

Izvlačenje 30. jula
ZMAJEVI IZ 3. ŠEŠIRA GLEDAJU PREMA BRAZILU

Početkom narednog mjeseca naš nacionalni tim očekuju veoma važni susretu u kvalifikacijama za EP i sportska javnost opravdano svu pažnju pokalnja istim, no već krajem narednog mjeseca (jula) biće žrijebanje kvalifikacija za SP 2014.

Evropa će imati 13 predstavnika na Svjetskom prvenstvu 2014. godine, a 30. jula saznat ćemo u kojoj će kvalifikacijskoj grupi biti smještena Bosna i Hercegovina.

U kvalifikacijama će bti formirano osam grupa sa po šest momčadi, dok će jedna grupa imati pet momčadi. Pobjednici svih grupa direktno će obezbijediti učešće na Svjetskom prvenstvu, dok će najboljih osam drugoplasiranih igrati baraž.

Kada bi se danas održalo žrijebanje naš nacionalni tim bio bi u trećem šeširu, a tu će najvjerovatnije i ostati do 30. jula.

Pored BiH u trećem šeširu nalaze se Bjelorusija, Belgija, Češka, Mađarska, Izrael, Republika Irska, Švicarska i Ukrajina.

Nosioci će najvjerovatnije biti Hrvatska, Engleska, Njemačka, Grčka, Italija, Holandija, Norveška, Portugal i Španija, dok će se u drugom šeširu najvjerovatnije nalaziti Danska, Francuska, Crna Gora, Rusija, Srbija, Slovačka, Slovenija, Švedska i Turska.

Najvjerovatniji izgled jakosnih grupa:
Šešir 1: Hrvatska, Engleska, Njemačka, Grčka, Italija, Holandija, Norveška, Portugal i Španija.
Šešir 2: Danska, Francuska, Crna Gora, Rusija, Srbija, Slovačka, Slovenija, Švedska i Turska.
Šešir 3: BiH, Bjelorusija, Belgija, Češka, Mađarska, Izrael, Republika Irska, Švicarska i Ukrajina.
Šešir 4: Albanija, Armenija, Austrija, Bugarska, Gruzija, Litvanija, Sjeverna Irska, Rumunija, Škotska
Šešir 5: Azerbejdžan, Kipar, Estonija, Finska, Makedonija, Island, Latvija, Moldavija, Poljska.
Šešir 6: Andora, Farski Otoci, Kazahstan, Lihtenštajn, Luksemburg, Malta, San Marino, Wels.
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#68 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by juventus »

Izvučemo Norvešku i Sloveniju i eto nas u Brazilu. :D
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#69 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Obuca9 »

Crna Gora u drugom šeširu :shock: :shock: :shock:
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#70 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by smoki_choko »

tako ti je to kad imas onakav skor u kvalifikacijama sa englezima. iz 6 šešira u 2 za par godina :-)
i mi napredujemo polako :bih:
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#71 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by juventus »

hz__semir wrote:Crna Gora u drugom šeširu :shock: :shock: :shock:
Pa i na FIFA i UEFA rang listi su ispred nas.
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#72 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by smoki_choko »

kakav san marino jesam ja nesto propustio :-)

BIH ĆE IGRATI SA SAN MARINOM I RUMUNIJOM

http://www.sportsport.ba/bh_fudbal/bih- ... ijom/57721
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#73 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Obuca9 »

smoki_choko wrote:kakav san marino jesam ja nesto propustio :-)

BIH ĆE IGRATI SA SAN MARINOM I RUMUNIJOM

http://www.sportsport.ba/bh_fudbal/bih- ... ijom/57721
Mlada reprezentacija igra iduce sedmice protiv Sanmarinaca.
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#74 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by smoki_choko »

aha :thumbup:
User avatar
MORFYZ
Posts: 31
Joined: 29/05/2011 14:39

#75 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by MORFYZ »

Ždrijeb kvalifikacija za SP 2014. godine bit će održan 30. srpnja, a kvalifikacijski proces ostaje jednak kao i za SP 2010. godine, što znači da će devet reprezentacija automatski izboriti nastup u Brazilu, dok će osam drugoplasiranih momčadi tražiti plasman kroz dodatno razigravanje.

Jakosne skupine za ždrijeb kvalifikacija za SP 2014. godine:
1. skupina: Španjolska, Nizozemska, Njemačka, Engleska, Portugal, Italija, Hrvatska, Norveška, Grčka
2. skupina: Srbija, Slovenija, Rusija, Francuska, Crna Gora, Švicarska, Slovačka, Danska, Švedska
3. skupina: Turska, Češka, Izrael, Irska, Ukrajina, Belgija, Rumunjska, Bosna i Hercegovina, Bugarska
4. skupina: Litva, Albanija, Mađarska, Bjelorusija, Gruzija, Armenija, Sjeverna Irska, Škotska, Poljska
5. skupina: Austrija, Estonija, Latvija, Finska, Makedonija, Moldavija, Cipar, Azerbajdžan, Wales
6. skupina: Island, Luksemburg, Farski Otoci, Kazahstan, Lihtenštajn, Malta, Andora, San Marino
Post Reply