VILSONOVO ŠETALIŠTE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27348
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#51 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by mayab »

Sve je to lijepo i krasno, samo sto je problem sto pored setalista imamo kanalizacioni kolektor zvan Miljacka!Isto tako V s okivati u zlato a samo malo dalje ceste nam lice na oranice- mislim da se tu dooobro pretjeralo, ali valja oprati pare, sta ces!
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#52 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by tech10 »

Evo predloga za nove klupe u Vilsonovom

Image
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#53 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Skyfox »

:-D shake that ass
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#54 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by bpsang »

vesna55
ne mogu procitati tvoju poruku, mozda ti je inbox pun
Delete message
This message has been removed by its author before it was delivered.
by vesna55 on 20/12/2008 13:50
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#55 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Skyfox »

Image

Kontejner - Miljacka 1:0

Image
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#56 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Skyfox »

Image

svega ima...
User avatar
geeK`
Posts: 56
Joined: 15/03/2010 19:49

#57 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by geeK` »

Skyfox wrote:Image

svega ima...
Garant neko od školaraca uništio.
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#58 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Skyfox »

u svakom slucaju slikano dan prije utakmice
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#59 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by sodom »

to je od snijega...
, e vala bi mu vrat onako slomio samo da sam ga vidio...
User avatar
Loulou
Posts: 3016
Joined: 16/04/2008 15:18

#60 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Loulou »

Vils je meni najljepši i najdraži dio Sarajeva... Možda sam malo i nekritična kad kažem najljepši, ali to zelenilo meni toliko znači... Već zova miriši, a tek kad lipe procvatu... mmmm :)
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#61 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Skyfox »

Loulou wrote:Vils je meni najljepši i najdraži dio Sarajeva... Možda sam malo i nekritična kad kažem najljepši, ali to zelenilo meni toliko znači... Već zova miriši, a tek kad lipe procvatu... mmmm :)
kako je krenulo malo sta ce ostati od njega... Onaj dio iz Importanea je vec upropasten, cca 200 auta se tu parkira na blatnjavom divljem parkingu radnim danom, ruglo za vidjet, a vala i sam zgrada je ruzna sa straznje strane isto ko s Alpasine neka zgradurina... Vjerovatno ce biti jos unistenja ovog starog drveca i zamjene minijaturnim sadnicama...
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#62 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by thepatriot »

Otimaju li mobitele još dole?
:bih:
User avatar
geeK`
Posts: 56
Joined: 15/03/2010 19:49

#63 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by geeK` »

thepatriot wrote:Otimaju li mobitele još dole?
:bih:
Po danu nope... Po noći ne znam. :lol:
ajde_vise
Posts: 364
Joined: 25/03/2008 19:12

#64 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by ajde_vise »

Skyfox wrote:
Loulou wrote:Vils je meni najljepši i najdraži dio Sarajeva... Možda sam malo i nekritična kad kažem najljepši, ali to zelenilo meni toliko znači... Već zova miriši, a tek kad lipe procvatu... mmmm :)
kako je krenulo malo sta ce ostati od njega... Onaj dio iz Importanea je vec upropasten, cca 200 auta se tu parkira na blatnjavom divljem parkingu radnim danom, ruglo za vidjet, a vala i sam zgrada je ruzna sa straznje strane isto ko s Alpasine neka zgradurina... Vjerovatno ce biti jos unistenja ovog starog drveca i zamjene minijaturnim sadnicama...

jest fuj je

kako opstina to dozvoli :roll:
User avatar
hassena
Posts: 234
Joined: 28/04/2010 14:39

#65 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by hassena »

Moram vam se požaliti, ljudi, iako se ovo, što ću vam napisati, deslio prije par mjeseci, ja još uvijek imam traumu od tog događaja, i, čini mi se da ću je imati još dugo, dugo :(
Naime, ja i moj muž smo šetali Vilsonovim, naše dijete, od 2,5 godine je vozilo bicikl. I, tako mi uživamo, nedjelja popodne, pohladno-pa manje raje...dijete tek uči voziti bicikl i ohrabrilo se otići malo dalje od nas...u tom ja vidim da prema njemu ide auto, nije prebrzo..ALI!!!! ja nema šanse da dođem do djeteta prije njega...i kako sam panično viknula, dijete se okrenu prema meni i pade 1,5 metar od auta :(((((((((((((((((((((((((((((((((( joj....kakav sam šok doživjela. Moj muž je stao ispred auta, inače bi samo prošla....izlazi nafrakana dama sa OSMIJEHOM..."pa, sve je uredu"...kakvo crno uredu, ja se tresem ko Grčka....u tome pristiže još jedna iznervirana grupa biciklista, pa smo je lijepo zajedno nalijepili i zvali policiju...ona, tek kad je došla policija, poče plakati..ajoj..kako mi digla fiber...pitam je ja: "Pa, jesi li svjesna da si ga mogla udariti!"...kaže: "Nisam brzo vozila"...i to je to...
tako da znate....oprez..budala na svakom ćošku...
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#66 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Skyfox »

posto prolazim svakodnevno Vilsom znam da voze auta nakon 17h najnormalnije!!! Nisam jedenom skakao u stranu...
User avatar
hassena
Posts: 234
Joined: 28/04/2010 14:39

#67 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by hassena »

Pa, dobro je moj muž uradio-stao ispred auta i nije joj dao da ide dok nije policija došla..trebalo bi ih sviju prijaviti...baš sam nešto ljuta..ma, viđala sam ja auta i ranije Vilsom kad bih bila sa odraslima, ali mi nisu smetali, ponešto bih promrljala i to je to, ali sad, sa malim djetetom koje se ne zna samo skloniti, sam stvarno vidjela koliku to opasnost predstavlja...jbt kao da imam puno izbora za odvesti dijete da vozi bajk.. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ...
ne nepisah da je "gospoja" iz gore pomenute priče dobila prekršajnu prijavu....znači, isplati se prijaviti
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#68 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by iceman ze »

zivim pored Vilsonovog, tako da je extra biti pored njega tokom citave godine, stvarno je lijepo gledati taj dio grada, koji srecom nije unisten tokom rata. Sto se tice vozaca, toga ima i u ponoc, kad se trkaju motoristi , a ovi s autima su redovna pojava.....doduse neki i zalutaju....a sto se tice male djece i mimo auta, imaju neodgovorni pojedinci koji brzo voze bicikla, nerijetko se dese sudari, pogotovu sa kucnim ljubimcima....ali sta da se radi, kad je to jedini dio prirode u kojem uziva citav grad.... :-D
User avatar
Loulou
Posts: 3016
Joined: 16/04/2008 15:18

#69 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Loulou »

Upravo zbog ovih situacija s autima (poslije 17h), ja uvijek idem trotoarom. Naravno da je drukčije kad imaš malo dijete jer pretpostavljam da ljudi s djecom i idu na Vils da bi djeca mogla slobodno voziti bickl, trčkarati i sl., ali tamo opreza nikad dosta.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#70 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by bez_ideje »

iceman ze wrote:zivim pored Vilsonovog, tako da je extra biti pored njega tokom citave godine, stvarno je lijepo gledati taj dio grada, koji srecom nije unisten tokom rata. Sto se tice vozaca, toga ima i u ponoc, kad se trkaju motoristi , a ovi s autima su redovna pojava.....doduse neki i zalutaju....a sto se tice male djece i mimo auta, imaju neodgovorni pojedinci koji brzo voze bicikla, nerijetko se dese sudari, pogotovu sa kucnim ljubimcima....ali sta da se radi, kad je to jedini dio prirode u kojem uziva citav grad.... :-D
:mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#71 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by dadoka84 »

Zar je tesko postaviti automatsku rampu koja se izdize iz ceste nakon 17:00. Prolaz samo specijalnim sluzbama tj vatrogasci policija i hitna.
User avatar
Ken_M
Posts: 325
Joined: 14/11/2009 23:04

#72 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Ken_M »

iceman ze wrote:imaju neodgovorni pojedinci koji brzo voze bicikla, nerijetko se dese sudari, pogotovu sa kucnim ljubimcima....ali sta da se radi, kad je to jedini dio prirode u kojem uziva citav grad.... :-D
Koja je dozvoljena brzina bicikla, da bi ove koji voze "brzo" trebalo proglasiti neodgovornim? Nisu li neodgovorni ljudi koji ne postuju nikakva pravila u kretanju (tipa desne strane, trotoara itd.) nego se razlazaju kao zohari na sve strane, a djecu puste da lutaju lijevo desno (uceci voziti bicikl) sa nekim random patternom, koji niko ne moze predvidjeti. Isto je i sa kucnim ljubimcima, a da ne spominjem njihove fizioloske potrebe.
User avatar
hassena
Posts: 234
Joined: 28/04/2010 14:39

#73 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by hassena »

Ken_M wrote:
iceman ze wrote:imaju neodgovorni pojedinci koji brzo voze bicikla, nerijetko se dese sudari, pogotovu sa kucnim ljubimcima....ali sta da se radi, kad je to jedini dio prirode u kojem uziva citav grad.... :-D
Koja je dozvoljena brzina bicikla, da bi ove koji voze "brzo" trebalo proglasiti neodgovornim? Nisu li neodgovorni ljudi koji ne postuju nikakva pravila u kretanju (tipa desne strane, trotoara itd.) nego se razlazaju kao zohari na sve strane, a djecu puste da lutaju lijevo desno (uceci voziti bicikl) sa nekim random patternom, koji niko ne moze predvidjeti. Isto je i sa kucnim ljubimcima, a da ne spominjem njihove fizioloske potrebe.
Žohari?????
Djecu puste da lutaju!!!! i kućne ljubimce, jednako!!!
Divan komentar na tvoje sugrađane..
Moje mišljenje je da svako treba imati svoj osjećaj za prebrzu vožnju biciklom, ali upravo što nedostaje je osjećaj, da ga imaju ne bi:
-vozili automobil kroz zabranu
-vozili bicikl svom silinom kroz melene "žohare"
-ignorisali da je taj dio za odmor i rekreaciju, a ne za takmičenja
-da nisu sami na svijetu sa svojim potrebama, nego nas ima još, koji imamo jednako pravo na taj dio grada..
A, tebi čestitam pa ti smetaju kućni ljubimci (izuzimam ovdje neprimjereno mjesto za vršenje nužde) i djeca koja uče voziti bicikl...blago tebi, blago tvojoj okolini što te ima takvog
User avatar
Ken_M
Posts: 325
Joined: 14/11/2009 23:04

#74 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Ken_M »

Nigdje nisam vidio znak zabrane za bicikliste i ogranicenje brzine za iste. Dakle, biciklisti imaju pravo voziti tuda. Ako dijete vec uci voziti bicikl onda ga treba uciti i da se drzi prave linije i biti sa njim, a ne pustiti ga da vozi cik/cak i udara u druge ljude koji bi tu da voze i hodaju. Zabrana saobracaja za sva motorna vozila ne znaci da tu treba da bude anarhija u kretanju, ipak bi se trebala uvesti i postovati neka pravila, kao npr., da se ne bi trebalo kretati sredinom ceste vec trotoarom (pjesaci), drzati se desne strane u smjeru kretanja. Dok se krecu k'o, ponovit cu, zohari, uvijek ce biti nezadovoljnih mojih "divnih sugrađana".
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#75 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Skyfox »

zasto bi se u zoni za setanje uvodila pravila???? Neka ide gdje i kakko ko hoce, bez straha da ce ga pokupit auto.
Koliko se sjecam lani su najvljivali za Vilsonovo da ce postati iskljucivo zona za pjesake!
Post Reply