Biciklom kroz Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#51 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by bavka »

i ta ti ima mjesta :D
dodushe...ja sam jos uvijek citav :D
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#52 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by tataratira »

ja sam sa autom prelazio po 50k godisnje iz čiste dosade, to je godišnje dva ovakva bicikla
u prama koje sam dao za dizel...sada vozim samo kad' moram a i onda mi mrsko peglati se po gradu

a ovo kako je poskupila nafta
sve manje pogađa, da ne utiče na ostale cijene ne bih o tome ni razmišljao
nisam neki paraliman, i ovo sam uzeo na kredit kao i sve do sada ali uživam i pare su nebitne

ipak nije Sarajevo mjesto za uživanje u biciklizmu ali je okolina Sarajeva kao stvorena za to
Bavka ide na ture po brdima redovno, kao i raja sa CC foruma, imaju slike na temam o biciklizmu, i to je ono pravo uživanje
D2 se vozao na biciklu dok sam se ja još vozao u autu...nadođeš u vožnji, smučiti se :D

bila je tema o odnosu vozača auta prema biciklistima i to je ono što me najviše nervira
a neki dan 4 momka u onoj bijeloj limuzini piju neki šampanjac i dobacuju meni na biciklu :razz:
slično je bilo i sa "kompjuterašima", čim se ufatio računara mora da je neki levat...pa i Gaši kupio Mac
e tako je i sa biciklima....dok jednog ne izvadim iz auta i stavim u gepek neću se smiriti

pozdrav i vidimo se na biciklu :thumbup:
User avatar
Atrus
Posts: 411
Joined: 16/05/2008 17:44
Location: EU

#53 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by Atrus »

Biciklo is good, auto is not good. Mrzim auto. Zagadjuje. Biciklo rules.
User avatar
madner
Posts: 56814
Joined: 09/08/2004 16:35

#54 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by madner »

Nemam nista protiv biciklista, kad bi se pridrzavali osnovnih pravila, a da se prave da su motor i pjesak u jednom.

:x
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#55 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by d2 »

Image

madneru, jel ovo tvoje auto ? :lol:
ima istine u tome sto kazes mada ja gledam da se sto vise ponasam kao pjesak a da voznju cestom i ponasanje kao da sam motor svedem na najmanju mogucu mjeru
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#56 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by tataratira »

naša posla....mens'čini negdje oko Lukavice
http://www.youtube.com/watch?v=OaqDqHVFtQI
User avatar
madner
Posts: 56814
Joined: 09/08/2004 16:35

#57 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by madner »

d2 wrote:Image

madneru, jel ovo tvoje auto ? :lol:
ima istine u tome sto kazes mada ja gledam da se sto vise ponasam kao pjesak a da voznju cestom i ponasanje kao da sam motor svedem na najmanju mogucu mjeru
Bilo je, ali sam ga morao prodat. Otiso mi nesto prednji dio. :lol:
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#58 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by tataratira »

madner wrote:Nemam nista protiv biciklista, kad bi se pridrzavali osnovnih pravila, a da se prave da su motor i pjesak u jednom.

:x

mislim da si pogodio u sridu :)
to je draž bicikla, i pješak i motorista...
User avatar
Truba
Posts: 82571
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by Truba »

ja sam kupio Avalanš 3.0

sjajno
da sam znao da ću ovako uživati ranije bih kupio mašinu

kako se čovjek fino odmori nakon cijelog dana pred kompom

oči uživaju u vožnji :)

inače malo mi se nešto sjebalo :D ne mogu na onim većim zupčanicima vratiti brzinu s najniže na srednji zupčanik :cry:
moram stati pa prstima prebaciti brzinu
User avatar
madner
Posts: 56814
Joined: 09/08/2004 16:35

#60 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by madner »

tataratira wrote:
madner wrote:Nemam nista protiv biciklista, kad bi se pridrzavali osnovnih pravila, a da se prave da su motor i pjesak u jednom.

:x

mislim da si pogodio u sridu :)
to je draž bicikla, i pješak i motorista...
Nema problema, kad napravis salto mortale preko haube jer si na brzinu htjeo preci sa ceste na trotoar pa preko pjesackog, ili piruetu zbog otvaranja vrata ja cu pljeskat. :x
saga
Posts: 1177
Joined: 14/05/2007 22:23

#61 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by saga »

komi wrote:ja sam kupio Avalanš 3.0

sjajno
da sam znao da ću ovako uživati ranije bih kupio mašinu

kako se čovjek fino odmori nakon cijelog dana pred kompom

oči uživaju u vožnji :)

inače malo mi se nešto sjebalo :D ne mogu na onim većim zupčanicima vratiti brzinu s najniže na srednji zupčanik :cry:
moram stati pa prstima prebaciti brzinu
haha, koji potpis

i za te brzine... ja sam sad čačkala tu nešto... i sad mi stoji lanac ne srednjem... ne smijem ni pomislit da mičem nešto sada
uostalom... taman je vrijeme za onaj nulti servis, koji li :p pa planiram čim uhvatim vremena (sati) i vremena (da prođe kiša) da odem to da se pogleda
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#62 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by delightful »

ako cete o paciklanju uopste, da prebacim na sport?
ili cete rjesavati problem biciklistickih nestaza u sarajevu :D ?
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#63 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by tataratira »

madner wrote: Nema problema, kad napravis salto mortale preko haube jer si na brzinu htjeo preci sa ceste na trotoar pa preko pjesackog, ili piruetu zbog otvaranja vrata ja cu pljeskat. :x

ne znam, bil' mog'o od batina :D
šalim se jarane, ako nisi ti otvorio vrata možeš se valjat' od šege..i ja ću samo da preživim
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#64 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by tataratira »

evo turiste avanturiste

Image
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#65 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by tataratira »

delightful wrote:ako cete o paciklanju uopste, da prebacim na sport?
ili cete rjesavati problem biciklistickih nestaza u sarajevu :D ?

šta reći...
Image
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#66 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by ibrahim_tanovic »

lalemali wrote:Kazes sirotinjska zabava?! To je tipično razmišljanje prosječnog nekulturnog balkanoida koji nije imao prilike otići dalje od Kaknja. Bicikl se, čovječe, vozi u najbogatijim zemljama Evrope... Švedska, Danska, Norveška, Holandija, Belgija, Njemačka... da ne nabrajam. U Holandiji skoro svaka kuća ima jedan ili više bicikala i ljudi ih voze kako ljeti, tako i zimi. I najmanje radi zabave. Koriste bicikl kao prijevozno sredstvo za sve potrebe.
A ne da nemaju auta. Imaju ih SVI i to neusporedivo kvalitetnije nego što većina nas može sebi priuštiti za cijeli život (i ne one izdrkane golfove kečeve, da se osvrnem na drugog levata ovdje). Samo ih racionalno koriste . Izmedju ostalog i zbog toga jesu bogati. Cijelo društvo. Za tebe je to sirotinjska zabava jer si sam sirotinja. Kao uostalom i većina Bosanaca. I duhovna i materijalna sirotinja (živiš u najsiromašnijoj zemlji u Evropi i treb'o bi se poklopit ušima).
A 95% naših ljudi razmišlja kao ti. I to jest odraz sveopće nekulture i siromaštva. Gušimo se u saobraćajnim gužvama i zagadjenju od prekomjernog broja (nekvalitetnih) automobila, a svaki miš mašta o tome da si kupi ma kakvu krntiju da ne bi drugima izgledao kao ta tvoja sirotinja i da ne bi mor'o ni kitom maknut bez auta. I to u Sarajevu koje je toliko malo da ti auto nije ni potrebno. Prepišaj hoda gdje god da kreneš. I nemoj mi samo reći da gorespomenuti narodi voze bicikla jer imaju biciklističke staze, a mi nemamo. Sarajevo je idealno za vozanje bicikla i staze nam uglavnom uopće nisu potrebne. Možda tu i tamo. Od Marijindvora do V. Bosne možeš voziti bez ikakvih problema. Naravno, uz dozu opreza na raskrižjima i zbog pješaka. Bicikl znači slobodu! Bicikl simbolizira stanje duha! Automobili su već prošlost. Bar ovi na SUS pogon. Bicikl je sadašnjost i budućnost. BICIKLISTI, ULICE SU NAŠE!!!

Svaka čast! Slažem se 100%, a divno si napisao...

Hej, gdje je ovo? http://www.youtube.com/watch?v=bQwBrkCe_fA Mislim, kako se tačno izađe tamo? Ili najbolje ako neko ima google earth koordinate.
User avatar
trimi68
Posts: 1595
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#67 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by trimi68 »

tanovicu jel to neznaš đe Dariva ????????????? :sax:
User avatar
trimi68
Posts: 1595
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#68 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by trimi68 »

tataratira wrote:
delightful wrote:ako cete o paciklanju uopste, da prebacim na sport?
ili cete rjesavati problem biciklistickih nestaza u sarajevu :D ?

šta reći...
Image
a popravili su, sad se more proć :sax:
User avatar
madner
Posts: 56814
Joined: 09/08/2004 16:35

#69 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by madner »

tataratira wrote:
madner wrote: Nema problema, kad napravis salto mortale preko haube jer si na brzinu htjeo preci sa ceste na trotoar pa preko pjesackog, ili piruetu zbog otvaranja vrata ja cu pljeskat. :x

ne znam, bil' mog'o od batina :D
šalim se jarane, ako nisi ti otvorio vrata možeš se valjat' od šege..i ja ću samo da preživim
To ti je prednost auta, mogu uvjek nositi oružje sa sobom. :D
Znam, ali isto tako znas sta se vidi kad si u autu i malo distraktiran.

Manje kung fu poteza i svima ce biti lakse. :D
User avatar
ahmed_dv
Posts: 290
Joined: 04/07/2004 18:37

#70 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by ahmed_dv »

@lalemali i @d2

Slazem se potpuno. I sam sam bezbroj puta razmisljao zasto ljudi u Sarajevu vise ne koriste biciklo umjesto auta. Onolike guzve na ulicama, a Sarajevo saka jada, mozes ga preci za 15 min biciklom. Ubjedjen sam da u udarnim satima je biciklo brze od auta kroz grad. Bas sam citao interesantan test u Stokholmu. Testirali koji nacin dostave paketa je najbrzi u gradu. Fazon firme kao TNT i UPS. Pokazalo se da je biciklo daleko najbrze. Cak brzi i od motora, jer se provlaci gdje motor ne smije. :)
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#71 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by fantom slobode »

madner wrote:
tataratira wrote:
madner wrote: Nema problema, kad napravis salto mortale preko haube jer si na brzinu htjeo preci sa ceste na trotoar pa preko pjesackog, ili piruetu zbog otvaranja vrata ja cu pljeskat. :x

ne znam, bil' mog'o od batina :D
šalim se jarane, ako nisi ti otvorio vrata možeš se valjat' od šege..i ja ću samo da preživim
To ti je prednost auta, mogu uvjek nositi oružje sa sobom. :D
Znam, ali isto tako znas sta se vidi kad si u autu i malo distraktiran.

Manje kung fu poteza i svima ce biti lakse. :D
Ma opasni su ti biciklisti, eno onog u Bihacu, i on se biciklom vozao.A nista manje nisu opasni oni sto se vozaju gradskim prevozom.Ja sam zato da se svakome auto dodijeli, da nema frustracija... :-) :-) :-)
Nego, salim se naravno, biciklom sam se vozao i prije rata, pozdrav momku kome treba 15 minuta kroz cijelo Sarajevo(15 min za 15km), divim mu se prosjecnoj brzini od 60km/h i najradije bih ga poslao na giro da nas zastupa.
Inace biciklo je super rjesenje narocito u ljetnim mjesecima kada je nesnosno vruce.Problem je u Sarajevu, za bicikliste, sto dosta naselja je u brdu, a usponi i nisu nesto zgodni za rekreativce, sto naravno smanjuje zelju ljudi za upotrebu bicikla.Lako se spustiti dole, ali je nezgodno vratiti se kuci.Znam, sada ce neki u zdravom tijelu zdrav duh, ali nije bas sve tako.Zamislite povratak uz Odobasinu, sa osmijehom na licu...moze i Dalmatinska i ona je onako super, a lijepo je imati i biciklo a zivjeti na Vratniku ili mozda Hladivodama.Breka se isto ubila za bicikla i svakodnevnog koristenja za odlazak u grad.
Osim toga treba biciklo negdje i drzati kod kuce i nekako, ali u stanu, sa srecom...Za one koji ce reci da se mogu postaviti soske za bicikla, samo da pozdravim i da kazem da se sva bolja, iole na nesto nalik bicikla u bilo kojem EU gradu se ne ostavljaju sama napolju, jer nekako nestanu...Da ne bi bilo da je to do naseg mentaliteta...Neko spomenu Holandiju i Amsterdam, ne znam da li je obratio paznju na kvalitet privezanih bicikla kod zeljeznicke stanice i stanje istih...
User avatar
madner
Posts: 56814
Joined: 09/08/2004 16:35

#72 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by madner »

Ali zato bi bio glavni u firmi, narocito ljeti.
Zatvoren prostor, vruce, a iz tebe kipi muski i sportski znoj.

Dobra je Odobasina, nije usko, nema nekog nagiba a vozaci smireni i opusteni. :D
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#73 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by tataratira »

u špici, oko 5, može se pratiti auto od Bazena do Pofalića..zeleni val ne pije vode
jer je gužva...prosjek 25-28 km/h

evo uzbrdice koju ne mogu da savladam, probao sam par puta i ne ide
Mojmilo, iza dječijeg sela
Image
User avatar
madner
Posts: 56814
Joined: 09/08/2004 16:35

#74 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by madner »

U toj ulici autom kontam kako cu se prevrnut nazad. Tjesim se da cu okusiti koju sekundu beztezinsko stanje. :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#75 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by fantom slobode »

madner wrote:Ali zato bi bio glavni u firmi, narocito ljeti.
Zatvoren prostor, vruce, a iz tebe kipi muski i sportski znoj.

Dobra je Odobasina, nije usko, nema nekog nagiba a vozaci smireni i opusteni. :D
Ma to je zakon ulica u oba smjera.Nagiba nigdje, jer on stalno radi, ali kada ti Mahir iz auta izadje, zato sto mu pedalas uzbrdo, a on morao zbog tebe i onog iz suprotnog smjera da povuce rucnu na najljepsem dijelu, e onda postaje veselo, odmah dobijes novi poticaj da pritisnes pedale, da bi izbjegao Mahira...

A sto rece, kada dodjes na posao, a ti onako sav miomirisan, a svima drago, kazu, da nam je vise takvih, kako bi nam grad bio cist...Jedino sto bi efekat staklene baste bio toliko povecan u firmi, da bi mnogi pozelenili od muke...
Post Reply