Snovi

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45811
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#51 Re: Snovi

Post by Chmoljo »

maybelline wrote:Zasto neki ljudi pricaju u snu? Znate li sta to znaci? Kad mi je dragi tu i kad skupa spavamo gotovo mi redovno preprica ujutro moje dogodovstine :) Nedavno mi je rekao da sam pocela pricati engleski jezik :) (predajem engleski u skoli)... hehehe
da prostiš, ja sanjah kako se Chokotay seksa sa Janeway :shock: :shock: :shock: a nisam gledao Star Trek ima sedmica :shock:

kud ne sanjah Sedmu :( ili bar B'Ellanu :(
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#52 Re: Snovi

Post by arzuhal »

Chmoljo wrote:
maybelline wrote:Zasto neki ljudi pricaju u snu? Znate li sta to znaci? Kad mi je dragi tu i kad skupa spavamo gotovo mi redovno preprica ujutro moje dogodovstine :) Nedavno mi je rekao da sam pocela pricati engleski jezik :) (predajem engleski u skoli)... hehehe
da prostiš, ja sanjah kako se Chokotay seksa sa Janeway :shock: :shock: :shock: a nisam gledao Star Trek ima sedmica :shock:

kud ne sanjah Sedmu :( ili bar B'Ellanu :(
Podsvijest ti javlja da treba da sazriješ, da se uozbiljiš i obratiš više pažnju na karakterne osobine ljudi, a da prestaneš sa maštarijama o ženskim oblinama, itd. Obzirom da si sanjao seks između dvije osobe izraženo jakih karaktera i dvoje naredbodavaca, oficira, treba da u sebi pomiriš žensku i mušku prirodu, legalnu (Janeway) i buntovničku (makijsku), partizana i derviša, i tada će ti se otvoriti put za ono što jest tvoja sudbina - da postaneš vođa ovog napaćenog naroda i sve nas povedeš kući, u naš Pravni Kvadrant (Evropsku Uniju koju simbolizira Federacija).
:mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45811
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#53 Re: Snovi

Post by Chmoljo »

arzuhal wrote:
Podsvijest ti javlja da treba da sazriješ, da se uozbiljiš i obratiš više pažnju na karakterne osobine ljudi, a da prestaneš sa maštarijama o ženskim oblinama, itd. Obzirom da si sanjao seks između dvije osobe izraženo jakih karaktera i dvoje naredbodavaca, oficira, treba da u sebi pomiriš žensku i mušku prirodu, legalnu (Janeway) i buntovničku (makijsku), partizana i derviša, i tada će ti se otvoriti put za ono što jest tvoja sudbina - da postaneš vođa ovog napaćenog naroda i sve nas povedeš kući, u naš Pravni Kvadrant (Evropsku Uniju koju simbolizira Federacija).
:mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: na hair :D

a vidiš, da upisah ETF sanjao bih Sedmu :( :lol:

nego, pade mi na pamet Durmišević (profesor na Pravnom fakultetu) kad je pričao anegdotu sa novopečenim muslimanom. valjda mu je to neki poznanik, pa mu se pohvalio da je sanjao Muhammeda a.s. valjda vodeći se onim hadisom, parafraziram, ko me bude vidio u snu, vidjeće me i na javi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kaže ovaj sav crven u licu: pa ja bolan trideset godina klanjam pa još gole žene sanjam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#54 Re: Snovi

Post by arzuhal »

:lol: :lol: :lol:

Ah, Enesa...krajiški, brutalno iskrenog :D
User avatar
zemlja
Posts: 5
Joined: 09/01/2010 23:58

#55 Re: Snovi

Post by zemlja »

Kladim se da bi ti Freud pronašao traumu iz djetinjstva o koju si tako duboko potisnuo i da ti je sada Id projicira u snove :wink:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#56 Re: Snovi

Post by idealnaM »

Chmoljo wrote:
arzuhal wrote:
Podsvijest ti javlja da treba da sazriješ, da se uozbiljiš i obratiš više pažnju na karakterne osobine ljudi, a da prestaneš sa maštarijama o ženskim oblinama, itd. Obzirom da si sanjao seks između dvije osobe izraženo jakih karaktera i dvoje naredbodavaca, oficira, treba da u sebi pomiriš žensku i mušku prirodu, legalnu (Janeway) i buntovničku (makijsku), partizana i derviša, i tada će ti se otvoriti put za ono što jest tvoja sudbina - da postaneš vođa ovog napaćenog naroda i sve nas povedeš kući, u naš Pravni Kvadrant (Evropsku Uniju koju simbolizira Federacija).
:mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: na hair :D

a vidiš, da upisah ETF sanjao bih Sedmu :( :lol:

nego, pade mi na pamet Durmišević (profesor na Pravnom fakultetu) kad je pričao anegdotu sa novopečenim muslimanom. valjda mu je to neki poznanik, pa mu se pohvalio da je sanjao Muhammeda a.s. valjda vodeći se onim hadisom, parafraziram, ko me bude vidio u snu, vidjeće me i na javi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kaže ovaj sav crven u licu: pa ja bolan trideset godina klanjam pa još gole žene sanjam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hahaha...
Ova anegdota obično ide sa onom o krajiškoj kljuki :lol:
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#57 Re: Snovi

Post by Una379 »

sanjala sam nekakvo jezero svo zeleno okruzeno shiljatim stenama i ja ko hocu da skocim u jezero i da plivam..
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#58 Re: Snovi

Post by Prozor »

Zadnjih večeri sanjam posebno čudne stvari :-) preksinoć čini mi se, sanjam kako se vozim vozom, i mašinovođa najavi da će voz nastaviti ka nekoj drugoj stanici od one gdje sam krenuo, ali skoro isto se zove. Mislim, trebao bih izaći iz voza, ali ostanem. i onda, odjednom neki nepoznat put koji nikad nisam vidio. Onda mi se ukaže moje selo, ali haman kao grad, a čovjek kraj mene ne može da vjeruje pa kaže ma ovo je Čikago :lol: a ja njemu znaš li ti koliko je daleko Čikago a koliko smo se mi kratko vozili :lol: i kada uđemo u selo, sve su kuće po tri puta veće nego što su bile :roll:

i odjednom se pojavi moj drug iz djetinstva, i još masa moje stare raje, i počnemo da skačemo okolo :lol: :lol: :lol: na susjednoj livadi stoji Zaim Poturić sa TV Hayat i igra kao indijanac :lol: a svi odjednom imamo strijele i gađamo se sa curama/curicama, ali tako što strijele bacamo rukom :roll: a meni extra drago jer me gleda jedna što mi se sviđa, sa svojih vrata :-)

i sinoć sam nešto tako čudno sanjao ali se sada više ne sjećam. :run:
Hollow
Posts: 16
Joined: 01/02/2010 14:59

#59 Re: Snovi

Post by Hollow »

sta znaci kad se sanja uzareni vatreni zmaj koji ima neki simbol u obliku slova V na prsima i preleti mi iznad glave?

Edit: i sve to u jednoj vedroj noci gdje se svaka zvijezda vidi

jako freaky :lol:
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#60 Re: Snovi

Post by Una379 »

mozda gledas previse filmove ili igrice na PC
salu na stranu ovo je zanimljiv san
zmaj je obicno snaga i jos par stvari, a znacenje zavisi od samog sanjaca

u metafizici i okultnom zmajevi ukazuju na povezanost sa necim iz ljudske proslosti
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#61 Re: Snovi

Post by Prozor »

Hollow wrote:sta znaci kad se sanja uzareni vatreni zmaj koji ima neki simbol u obliku slova V na prsima i preleti mi iznad glave?

Edit: i sve to u jednoj vedroj noci gdje se svaka zvijezda vidi

jako freaky :lol:
Zmaj je alegorija za vanzemaljca reptilijanca iz kultne serije "V" :D :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45811
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#62 Re: Snovi

Post by Chmoljo »

Hollow wrote:sta znaci kad se sanja uzareni vatreni zmaj koji ima neki simbol u obliku slova V na prsima i preleti mi iznad glave?

Edit: i sve to u jednoj vedroj noci gdje se svaka zvijezda vidi

jako freaky :lol:
to znači ti stomak slabo podnosi ćevape iz Zmaja, pa te žgaravica ubi. to V je ustvari rimski 5. dakle, možeš jesti ćevape, ali petaka najviše, jer ako budeš više onda će te doći glave, a onako te samo preleti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#63 Re: Snovi

Post by arzuhal »

Chmoljo wrote:
Hollow wrote:sta znaci kad se sanja uzareni vatreni zmaj koji ima neki simbol u obliku slova V na prsima i preleti mi iznad glave?

Edit: i sve to u jednoj vedroj noci gdje se svaka zvijezda vidi

jako freaky :lol:
to znači ti stomak slabo podnosi ćevape iz Zmaja, pa te žgaravica ubi. to V je ustvari rimski 5. dakle, možeš jesti ćevape, ali petaka najviše, jer ako budeš više onda će te doći glave, a onako te samo preleti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

i sve to u jednoj vedroj noci gdje se svaka zvijezda vidi, je predskazanje da će ti pravo tumačenja dati jedan mali sa petokrakom na čelu i rasvjetliti tamu značenja sna, čija će svaka riječ sjati k'o zvijezda :thumbup:
Što se tiče užarenog pa još i vatrenog zmaja, to djeluje kao tautologija, ali samo na prvi pogled. Naime, ne bi smio jesti reš pečene ćevape, već osrednje 'nako...
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#64 Re: Snovi

Post by bijela »

arzuhal wrote:
Chmoljo wrote:
Hollow wrote:sta znaci kad se sanja uzareni vatreni zmaj koji ima neki simbol u obliku slova V na prsima i preleti mi iznad glave?

Edit: i sve to u jednoj vedroj noci gdje se svaka zvijezda vidi

jako freaky :lol:
to znači ti stomak slabo podnosi ćevape iz Zmaja, pa te žgaravica ubi. to V je ustvari rimski 5. dakle, možeš jesti ćevape, ali petaka najviše, jer ako budeš više onda će te doći glave, a onako te samo preleti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

i sve to u jednoj vedroj noci gdje se svaka zvijezda vidi, je predskazanje da će ti pravo tumačenja dati jedan mali sa petokrakom na čelu i rasvjetliti tamu značenja sna, čija će svaka riječ sjati k'o zvijezda :thumbup:
Što se tiče užarenog pa još i vatrenog zmaja, to djeluje kao tautologija, ali samo na prvi pogled. Naime, ne bi smio jesti reš pečene ćevape, već osrednje 'nako...
:lol: :lol:
a ja ljudi... oplakah
predobro
Hollow
Posts: 16
Joined: 01/02/2010 14:59

#65 Re: Snovi

Post by Hollow »

Chmoljo wrote:
Hollow wrote:sta znaci kad se sanja uzareni vatreni zmaj koji ima neki simbol u obliku slova V na prsima i preleti mi iznad glave?

Edit: i sve to u jednoj vedroj noci gdje se svaka zvijezda vidi

jako freaky :lol:
to znači ti stomak slabo podnosi ćevape iz Zmaja, pa te žgaravica ubi. to V je ustvari rimski 5. dakle, možeš jesti ćevape, ali petaka najviše, jer ako budeš više onda će te doći glave, a onako te samo preleti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dobro.. ne jedem vise cevape obecajem xD
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11093
Joined: 15/01/2010 18:31

#66 Re: Snovi

Post by Jack Be Nimble »

Haj ako neko moze da objasni moj san od sinoc....

Lezim u svom krevetu i pokraj mene fina dobra ljepa sa crnom kosom djevojka. Naravno gola, ali oko vrata joj je velika zmija, recimo pitom. Uz njeno tjelo idu zmije, male zmije, kao slepici, i uopste se ne boji, cak sta vise godi joj, uzdise fino itd. Ja sam pokraj nje i strah me zmija :x. Na kraju su se zmije izgubile, ona sama ostala gola, nesto bilo malo fatanja i ja se proubudio :x.

Pa, zna li iko sta znaci gola zena u krevetu sa zmijama po tjelu?
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#67 Re: Snovi

Post by Maybach »

Da li se nekome jos desava da kad navece sanja osobu koju dugo nije vidio,mjesecima ili godinama,sutra je odmah vidi?najludje je kad je ta osoba neko koga inace rijetko vidjam i s kim se ne druzim.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#68 Re: Snovi

Post by Prozor »

:lol: :lol: znači da si žešći perverznjak :!: :D

šala mala :D :D ;-) možda si gledao dusk to dawn i selmu hayek prije spavanja 8-)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#69 Re: Snovi

Post by Gospoda Ministarka »

Jack Be Nimble wrote:Haj ako neko moze da objasni moj san od sinoc....

Lezim u svom krevetu i pokraj mene fina dobra ljepa sa crnom kosom djevojka. Naravno gola, ali oko vrata joj je velika zmija, recimo pitom. Uz njeno tjelo idu zmije, male zmije, kao slepici, i uopste se ne boji, cak sta vise godi joj, uzdise fino itd. Ja sam pokraj nje i strah me zmija :x. Na kraju su se zmije izgubile, ona sama ostala gola, nesto bilo malo fatanja i ja se proubudio :x.

Pa, zna li iko sta znaci gola zena u krevetu sa zmijama po tjelu?
Zmije su ti dusmani, a gola zenska osoba (bar u snu) mi ne ide nikako na dobro...

Sinoc sam sanjala da kosu farbam u crnu, dosla do pola i shvatim da mi nece dobro stajat i isperem farbu... iko, ista?
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#70 Re: Snovi

Post by Prozor »

potištena seksualna frustracija, frojd. 8-)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#71 Re: Snovi

Post by Gospoda Ministarka »

Prozor wrote:potištena seksualna frustracija, frojd. 8-)
Jel to meni?
Meni nestigne da se potisne, vjeruj mi :-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11093
Joined: 15/01/2010 18:31

#72 Re: Snovi

Post by Jack Be Nimble »

Gospoda Ministarka wrote:
Prozor wrote:potištena seksualna frustracija, frojd. 8-)
Jel to meni?
Meni nestigne da se potisne, vjeruj mi :-)

ako je meni ja nemam nikakvih frustracija :)
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#73 Re: Snovi

Post by Prozor »

:-) što ste odmah skočili :D
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#74 Re: Snovi

Post by maybelline »

Zasto ljudi pricaju u snu? Zna li mi iko to onako laicki objasniti?
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#75 Re: Snovi

Post by Prozor »

sanjao sam sirat ćupriju :shock: :-)
Post Reply