Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
ToyoOptics
Posts: 95
Joined: 06/06/2021 09:14

#51 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by ToyoOptics »

Svaka komunikacija sa antivakserima je gubljenje vremena. Plus, nisu ni dostojni sagovornici. Nije mi u interesu da izjednacim njihove fantazije sa cinjenicama, raste im ionako poremeceni ego da imaju sta da kazu i da nesto kao znaju. Kao da Einstaina citiras u bajkama poput Petra Pana i Snjeguljice. Ne ide to.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#52 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Gray »

FunkyzeitGames wrote: 18/11/2021 13:08
Gray wrote: 18/11/2021 13:00


Dai volkswagen kada pravi golfa 8 počinje od 0?pfavi motor od nule, izmislja, točak, itd? Ili se nastavlja na prethodni rad, prethodna istraživanja koja se stalno poboljšavaju?

Vakcine nisu sklrpand, temelje se na decenijama istraživanja, drugih vakcina, I moraju se prilagoditi određenom virusu. Zašto nismo svi pomrli do sada koji su vakcinisani?

Sta ti znaci zakonski regulisanje? Ne mora biti svaka moguća situacija u zakonu detaljno opisana, jer to nije ni moguće, nego imaš okvire u kojima se krećeš pa donosiš pravilnike, uredbe, odluke, itd. Ima zakon o javnom zdravlju ili kako se vec zove koji postavlja okvire, imaš zakone koji daju mogućnost organima vlasti da donese razne odluke, uredbe, itd, jer nije moguće svaku situaciju unaprijed regulisati.

Ima puno drugih advokata koji su i bolji i pametniji od mirne sa, ali mirnes ovo koristi za neku samo promociju i da ispadne pametan, kao što je i ranije samo galamio a realno ništa pametno ne znam da je rekao.
Odlično, ako ih ima puno onda su se vjerovatno i oglasili sa savjetima i neće ljudima biti problem da nađu kontra argument sa zakonskim uporištem i ubijede nas da je ovo nametanje mjera ispravno. Niko ne govori da ćete svi pomrijeti niti se gađa takvim hiperbolama, ljudi ne žele da im se uskraćuje sloboda kretanja i da ih se stavlja u kategoriju građana drugog reda iako su istoj mjeri zarazni kao i vakcinisani.
Ali nisi u istoj mjeri zarazan. Prema svim istraživanjima se možeš zaraziti ali su manje šanse, oko 50% ja mislim, manje su šanse da ces prenijeti na nekoga drugog, manja je šansa da ćes završiti u bolnici.

Nisu vakcine 100 posto, ali su najbolje što imamo.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#53 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Gray »

ToyoOptics wrote: 18/11/2021 13:13 Svaka komunikacija sa antivakserima je gubljenje vremena. Plus, nisu ni dostojni sagovornici. Nije mi u interesu da izjednacim njihove fantazije sa cinjenicama, raste im ionako poremeceni ego da imaju sta da kazu i da nesto kao znaju. Kao da Einstaina citiras u bajkama poput Petra Pana i Snjeguljice. Ne ide to.

Upravu si, problem sa diskusijama danas je sto niko nije spreman promijeniti svoje mišljenje nego dolaze da se svađaju ili da dobiju potvrdu svog mišljenja. Tako da se ne vrijedi puno raspravljati.
biglebovski
Posts: 3176
Joined: 02/11/2005 16:43

#54 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by biglebovski »

ToyoOptics wrote: 18/11/2021 13:13 Svaka komunikacija sa antivakserima je gubljenje vremena. Plus, nisu ni dostojni sagovornici. Nije mi u interesu da izjednacim njihove fantazije sa cinjenicama, raste im ionako poremeceni ego da imaju sta da kazu i da nesto kao znaju. Kao da Einstaina citiras u bajkama poput Petra Pana i Snjeguljice. Ne ide to.
Jedina nepobitna činjenica koju priznajem je da mi je duplo-vakcinisani punac trenutno na kovid-odjelu i prima kisik.
User avatar
Didier
Posts: 2251
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#55 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Didier »

biglebovski wrote: 18/11/2021 13:21
ToyoOptics wrote: 18/11/2021 13:13 Svaka komunikacija sa antivakserima je gubljenje vremena. Plus, nisu ni dostojni sagovornici. Nije mi u interesu da izjednacim njihove fantazije sa cinjenicama, raste im ionako poremeceni ego da imaju sta da kazu i da nesto kao znaju. Kao da Einstaina citiras u bajkama poput Petra Pana i Snjeguljice. Ne ide to.
Jedina nepobitna činjenica koju priznajem je da mi je duplo-vakcinisani punac trenutno na kovid-odjelu i prima kisik.
Da se nije vakcinisao, vjerovatno bi mu spremao dženazu sada, a ovako će se izvući.
saabsa
Posts: 1857
Joined: 07/10/2009 01:17

#56 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by saabsa »

Koliko glup moraš biti da misliš da će te vakcina ubiti a jedeš svaki dan zagađeno smeće, piješ ko zna kakvu vodu, udišeš najzagađeniji zrak u svijetu ?
Koliko debilan moraš biti da nakon što si na svom vlastitom telefonu dozvolio da te prate,snimaju, znaju svaku tvoju naviku i sve tvoje kontakte, i na sve te to fino telefon pitao "pristaješ li " i ti bez razmišljanja kliknuo da pristaješ sada širiš budalaštine da je nekom stalo do toga da te prati putem čipa u vakcini koji je prošao kroz iglu koju bukvalno u dva vakcinisanja nisam ni osjetio koliko je tanka.

Koliko retardiran moraš biti da bi bio antivakser :skoljka:


PS: koliko glup moraš biti da Mirnesa Ajanovića poslušaš za bilo šta ?
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#57 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by luckylaka »

Meni je gazda skoro rekao da moram donijeti potvrdu o primljenim vakcinama kada sam trazio da mi to napise pismeno i potvdi rekao je ja to ne smijem potpisati
splinter
Posts: 7523
Joined: 08/10/2011 12:28

#58 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by splinter »

"Vlada FBiH od 20. decembra uvodi CTP potvrde - "vakcinisan, testiran, prebolio"

"Pomoćnica federalnog ministra zdravstva Marina Bera kazala je da je danas na sjednici Vlade Federacije BiH razmatrana informacija o epidemiološkoj situaciji te da su usvojene nove naredbe Kriznog štaba".

https://www.so.urce.ba/clanak/BiH/58704 ... n-prebolio
biglebovski
Posts: 3176
Joined: 02/11/2005 16:43

#59 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by biglebovski »

Didier wrote: 18/11/2021 13:21
biglebovski wrote: 18/11/2021 13:21

Jedina nepobitna činjenica koju priznajem je da mi je duplo-vakcinisani punac trenutno na kovid-odjelu i prima kisik.
Da se nije vakcinisao, vjerovatno bi mu spremao dženazu sada, a ovako će se izvući.
Iz tvoje tastature u božje uši. Dva tetka su mi isto tako na kovidu, jedan vakcinisan, drugi nevakcinisan.
Nemam ništa protiv vakcinacije, ali dovoljno je pogledati čart ko umire od kovida da se vidi ko je ugrožen i gdje bi se trebala preusmjeriti borba protiv virusa.
Umjesto što mene i moje dijete tjeraju da se vakcinišem, što mi spremaju komplikovati život, možda bi mome puncu pomogla treća doza da je data na vrijeme. Rasipanje resursa na besmislene mjere i forsiranje vakcinacije cjelokupne populacije ne daje rezultate. To se vidi širom Evrope a i kod nas. Dakle, vakcinacija ne sprječava ništa. Vakcinacija eventualno povećava šansu za preživljavanje kod teško imuno-komprotovanih osoba u određenom periodu vremena. Vakcinacija ne znači zaustavljavanje virusa. Vakcinacija i laži da se istom sprječava transmisija i zaraza nas je i dovela u ovu situaciju, tj. težak četvrti val. I to nije nešto što ja izmišljam iz svoje ravnozemljaške glave, nego su to lako provjerljive činjenice. Ja bi iskreno volio da su vakcinisani sigurni, ali nisu, na žalost.
User avatar
hopi
Posts: 5768
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#60 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by hopi »

tap3ah75 wrote: 18/11/2021 13:08 Može li se jednostavno ne htjeti vakcinisati?
Ne pametovati nikome o čipovima i zavjerama.

A da ne budeš ubojica, antivaxer?
Možeš, ali trebaš biti svjestan činjenice da onda dodatno sebe i ostale ugrzovazas tj hajmo reći ne preduzimaš mjeru da uradiš nešto dobro, korisno. I dodatno, u slučaju obolijevanja, opterećuješ već opterećeni zdravstveni sistem.
I onda ako te neko pita a zašto nećeš vakcinu, koje onda razloge navodiš? Ne treba te ljude odmah okarakterisati kao antivaxer, treba prvo vidjeti koji su razlozi ne vakcinisanja.
Ali po meni svako ko na navede valjan razlog da se ne vakcinise je antivaxer. A valjan razlog nije čipovanje, teorije zavjere, ja sam jak meni korona ništa ne može ja se krkam bijelim lukom itd.
biglebovski
Posts: 3176
Joined: 02/11/2005 16:43

#61 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by biglebovski »

saabsa wrote: 18/11/2021 13:25 Koliko glup moraš biti da misliš da će te vakcina ubiti a jedeš svaki dan zagađeno smeće, piješ ko zna kakvu vodu, udišeš najzagađeniji zrak u svijetu ?
Koliko debilan moraš biti da nakon što si na svom vlastitom telefonu dozvolio da te prate,snimaju, znaju svaku tvoju naviku i sve tvoje kontakte, i na sve te to fino telefon pitao "pristaješ li " i ti bez razmišljanja kliknuo da pristaješ sada širiš budalaštine da je nekom stalo do toga da te prati putem čipa u vakcini koji je prošao kroz iglu koju bukvalno u dva vakcinisanja nisam ni osjetio koliko je tanka.

Koliko retardiran moraš biti da bi bio antivakser :skoljka:


PS: koliko glup moraš biti da Mirnesa Ajanovića poslušaš za bilo šta ?
Druže, otruješ se u fast-foodu, dođe inspekcija, ispita, provjeri, po službenoj dužnosti ide krivična prijava odgovornoj osobi i parnični postupak za nadoknadu štete. Zakonski regulisano. Pa ne živimo u srednjem vijeku.
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#62 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Blitz1 »

Nemate vi više šta raspravljati šta i kako.
I Federacija BiH uvodi VPT mjere. Izvolite se pridržavati mjera gospodo draga.
User avatar
hopi
Posts: 5768
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#63 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by hopi »

ToyoOptics wrote: 18/11/2021 12:39
hopi wrote: 18/11/2021 12:31 Ma ja i I treću dozu pišaj ga
Ali među antivaxerima ima I obrazovanog svijeta.
Svojim očima sam vidio jednu, fakultetsku lli obrazovanu osobu, koja je mobitelom preko Bluetooth pokušala naći vakcinisane tj kao njihov signal. Bez šale. I onda ono ljepljenje kovanice.
Ne znam, meni je to u rangu tvrdnje da je zemlja ravna.
I ja sam puknuo trecu dozu. Osoba koju si vidio mozda jeste zavrsila fakultet (pitanje je na koji i kakav nacin), ali sam njen potez trazenja signala vakcinisanih osoba ne uvrstava je u osobe sa IQ koji prelazi 80. Njena slijedeca akcija mogla bi biti lizanje wc solje u cilju dokazivanja da virus ne postoji (da, antvakseri su radili i to).

https://www.insider.com/influencer-who- ... rus-2020-3
Ma naravno, ali opet od osobe koja je završila faks očekuješ nivo inteligencije, razmišljanja, zaključivanja, poznavanja temelja nauke i naučno istraživačkog rada.
I onda to sve poklopis sa traženjem Bluetooth signala. I fakat se ne zajebavam, osoba bila mrtva ozbiljna. I oni što stavljaju kovanice. Samo eto nek paze da na padnu s ruba Zemlje.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18607
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#64 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by GandalfSivi »

Vidi Mirnesa :lol:

Utorkom ucjenjuje pekare, srijedom se bori za gradjanske slobode :run:
User avatar
manuchao91
Posts: 1395
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#65 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by manuchao91 »

puna podrška Vladi FBIH u sprovodjenju ovih mjera .Zasto da nevakcinisani hodaju naokolo i sire zarazu kao potencijalne hodajuce bombe..Dabogda bilo ko u Asutriji,lockdown za nevaknisane ...Budi odgovoran i vakniniše se ..Nema smisla..Sad imaju i vakcine mozes birat tako nema mjesta palamudjenju...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#67 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by agent_zero »

Gray wrote: 17/11/2021 14:01 Mirnes lupa ko maksim po diviziji, posebno sa ovim lišavanjem slobode, wtf.

Treba Mirnesu objasniti da ni jedno ljudsko pravo (osim prava na život i zabranu mučenja) nije neograničeno, i da se može ograničiti, u ovom slučaju radi zaštite javnog zdravlja odnosno zdravlja ljudi, tako da to što on priča može okačiti mačku o rep.

Dakle, niti jedna individualna sloboda nije neograničena. Ovo njegovo je kao da neko kaže ne možeš me staviti u zatvor jer to narušava moje pravo na slobodu.

Drugo, ljudi moraju razumjeti da pravo na izbor ne znači pravo na slobodu od posljedica - dakle ok, imaš pravo izbora, ali onda moraš snositi i posljedice takvog izbora.
:thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23724
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#68 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Qler »

Kako postupiti?

Odes i vakcinises se ako si do sad bio glup i jos nisi...

(osim ako nemas opravdanje, razumno, od doktora)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#69 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by SaraFina »

drugtito2011 wrote: 18/11/2021 12:51 @FunkyzeitGames
Niko mi do sada nije zabranio da uđem negdje bez vakcine, čak sam primjetio nedavno u Austriji da niti jedan kafić koji fura to pravilo nije ni blizu posjećen kao oni koji se ne prave pametni sa nekim mjerama i zabranama, ljudi jednostavno ne žele da ih se ucjenjuje takvim stvarima.


Poruka poslana prije 2 sata.

Good morning from Austria…well, i just read the news and next week starts a Lockdown for all (not just for the unvaccinated) in my federal state and maybe in whole Austria. I saw it comming… :man_facepalming:
We currently have the most new infections worldwide (extrapolated to the population). :pensive:

Kontrole su zaista velike nakon pooštravanja mjera. Policija je angazirana da kontrolira. Kazne su ogromne. Od 500 eura pa naviše. I ozbiljno se razmatra zatvaranje opet. Brojke divljaju. Preko 15.000 i danas je zarazenih.
User avatar
Truba
Posts: 82667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#70 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Truba »

ToyoOptics wrote: 18/11/2021 14:01 Image
jbt život šta je ovo...nismo ni svjesni što se događa
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7406
Joined: 12/03/2012 18:04

#71 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Na represiju, prosilu i segregaciju odgovoris tako sto legnes i naguzis se :D

Moze li pitanje, sta je crvena linija za ove sto legnu kada im se kaze sjedi. Ide i treca vakcina, cervrta, dolaze i djeca na red.

Imal' kraja kod vas il moze dokle hoce, bas me zanima. Gledajuci profile i sta se pise, dabogda da ima kraja :D
User avatar
drugtito2011
Posts: 2914
Joined: 01/08/2011 18:45

#72 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by drugtito2011 »

sherbett wrote: 18/11/2021 13:06 Ne znam sto se opirete, svakako ce vas pobijediti :mrgreen: sile su to mracne masonske koje zele da smo cipiraTi, da nas se naDZe preko wifi signala, da se metal lijepi na nas, da znaju gdje smo, tko smo, sta smo dok hodamo po ravnoj zemlji :mrgreen:
I to u slucaju da prezivimo, jer cilj im je pobiti nas vakcinom, smanjiti reprodukciju i istrijebiti covjecanstvo.
Ma drugu bi pjesmu pjevali da su samo jedan dan proveli na KCUS-u kod sultanije. Molili bi oni za vakcinu.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#73 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by MarkoIvkovic »

manuchao91 wrote: 18/11/2021 14:00 puna podrška Vladi FBIH u sprovodjenju ovih mjera .Zasto da nevakcinisani hodaju naokolo i sire zarazu kao potencijalne hodajuce bombe..Dabogda bilo ko u Asutriji,lockdown za nevaknisane ...Budi odgovoran i vakniniše se ..Nema smisla..Sad imaju i vakcine mozes birat tako nema mjesta palamudjenju...
sad ispade samo nevakcinisani sire virus :-) de se malo dozovite
User avatar
Truba
Posts: 82667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#74 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Truba »

pa ovo je udar na slavene vidi portugala WTF :-? :-? :-? :-?
opet ga dudlamo :| :run:
User avatar
ToyoOptics
Posts: 95
Joined: 06/06/2021 09:14

#75 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by ToyoOptics »

Black swan wrote: 18/11/2021 14:20 pa ovo je udar na slavene vidi portugala WTF :-? :-? :-? :-?
opet ga dudlamo :| :run:
90% vakcinisanih u Portugalu, u Spaniji 80%, nikakav lockdown, zivot se vraca u normalu, ali ljudi se vakcinisali i jos se pridrzavaju mjera sigurnosti. Jednostavno receno: zdrav razum, nikakva duboka filozofija. U USA, u takozvanoj fly over zone (sto ce reci, zona za izbjegavanje, samo preleti iznad), izmedju LA i New Yorka (dakle, ostatak USA, vukojebine poput Ohio, Nebraska i sl.) imaju ogroman broj antivaksera, koji sire propagandu i medju ove nase lokalne, balkanske, hadume, sampione uz Bugarsku i Rumuniju. Dakle, najneobrazovanija podrucja u Svijetu.
Locked