Zivot u zajednici

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#51 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Pa ne znam sto ce ti momak/muz uopste ako toliko insistiras na svom miru.

Ako ti je momak samo vezan za tu kucu necete imati problema da se distancirate i od amidza. A ako je momku i stalo do druzenja sa svojom familijom, a on se radi tebe od njih distancira, ja to ne bih nikada mogao nositi na savjesti.[/quote]
Ja bih neku vezu brak gdje me niko nece tjerati na druzenja moj momak ne posjecuje moju mamu vec par mjeseci niti je ikad samo kad on to zeli dok ja moram ic njegovim moram sjedit s ovim onim jer sta ce ovaj onaj rec. Mislim da je on vise vezan za njih i da ce mu krojit zivit jer sam je bio odusto od te kuce zbog neslaganja s istim tim amidzama i njegovi ga prekontaju da nam je ekonomicnije da dole to sredimo je ono ekonomicnije al ako ja necu moc biti ono sto jesam i ako ja moram vala necu jer niko nista za mene ne mora.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#52 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

moonca wrote:Tebi treba neka podrska da sadasnjeg momka napustish, on je problem- amidza i okolina dodje kao dodatni-- push...

Ucini sta si naumila--- :thumbup:
Bas podrska koja nije rijeci vec dijela. Hvala nadam se da cu ici naprijed vrijeme je da se izjasnim i popricam sa njim
User avatar
shape of despair
Posts: 3178
Joined: 09/04/2008 18:41

#53 Re: Zivot u zajednici

Post by shape of despair »

Nekadjevojka wrote:
shape of despair wrote:Ja znam porodicu, digli kredit i opremili sprat kuće, ispod su njegovi roditelji. Poslije 2 godine evo ganjaju da isele, neznaju živi šta će.
Njegovi roditelji nisu tu, otac mu je umro a mati se preudala kontam sve i da je njoj bilo tu lijepo vjerovatno bi i sama ostala jer je imala i poso dobar u to vrijeme.
Ženo draga, ako nisi kakav trol pa spamaš po forumu, kani se ti toga, svi su ti rekli, treba ti neko nacrtati. I da su na 100m od tebe ti njegovi, mješali bi se, još pijanče, pa to su problemi od samog početka.
Ako sebi misliš salameta odustani ti od tog, a ako te taj tvoj voli shvatit će te. Pa i sam valjda zna da od zajednice nikad ništa nije dobro ispalo.
Radije plaćaj kiriju cijeli život vjerum mi.
User avatar
jazzer
Posts: 7245
Joined: 20/12/2004 14:44

#54 Re: Zivot u zajednici

Post by jazzer »

Nekadjevojka wrote: Ja bih neku vezu brak gdje me niko nece tjerati na druzenja moj momak ne posjecuje moju mamu vec par mjeseci niti je ikad samo kad on to zeli dok ja moram ic njegovim moram sjedit s ovim onim jer sta ce ovaj onaj rec. Mislim da je on vise vezan za njih i da ce mu krojit zivit jer sam je bio odusto od te kuce zbog neslaganja s istim tim amidzama i njegovi ga prekontaju da nam je ekonomicnije da dole to sredimo je ono ekonomicnije al ako ja necu moc biti ono sto jesam i ako ja moram vala necu jer niko nista za mene ne mora.
Iscasih mozak dok procitah ovo. Ne trebas se ti jos udavati, sacekaj prvo da skolu zavrsis.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#55 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Ženo draga, ako nisi kakav trol pa spamaš po forumu, kani se ti toga, svi su ti rekli, treba ti neko nacrtati. I da su na 100m od tebe ti njegovi, mješali bi se, još pijanče, pa to su problemi od samog početka.
Ako sebi misliš salameta odustani ti od tog, a ako te taj tvoj voli shvatit će te. Pa i sam valjda zna da od zajednice nikad ništa nije dobro ispalo.
Radije plaćaj kiriju cijeli život vjerum mi.[/quote]
Hvala znam sta mi je ciniti hvala puno i na podrsci. Podzrav!
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#56 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

jazzer wrote:
Nekadjevojka wrote: Ja bih neku vezu brak gdje me niko nece tjerati na druzenja moj momak ne posjecuje moju mamu vec par mjeseci niti je ikad samo kad on to zeli dok ja moram ic njegovim moram sjedit s ovim onim jer sta ce ovaj onaj rec. Mislim da je on vise vezan za njih i da ce mu krojit zivit jer sam je bio odusto od te kuce zbog neslaganja s istim tim amidzama i njegovi ga prekontaju da nam je ekonomicnije da dole to sredimo je ono ekonomicnije al ako ja necu moc biti ono sto jesam i ako ja moram vala necu jer niko nista za mene ne mora.
Iscasih mozak dok procitah ovo. Ne trebas se ti jos udavati, sacekaj prvo da skolu zavrsis.
Hahaha ovo je nasa realnost. Muski vode zene sa sobom njihova se porodica mora postovati a zenina manje vise. U biti znam sta zelim samo mi je potrebna osoba koja ima iste ciljeve kao ja i tj to. Hvala na odgovoru! Podzrav
SasaVugdalic
Posts: 54
Joined: 17/03/2013 16:54

#57 Re: Zivot u zajednici

Post by SasaVugdalic »

Nekadjevojka wrote:
jazzer wrote:
Nekadjevojka wrote: Ja bih neku vezu brak gdje me niko nece tjerati na druzenja moj momak ne posjecuje moju mamu vec par mjeseci niti je ikad samo kad on to zeli dok ja moram ic njegovim moram sjedit s ovim onim jer sta ce ovaj onaj rec. Mislim da je on vise vezan za njih i da ce mu krojit zivit jer sam je bio odusto od te kuce zbog neslaganja s istim tim amidzama i njegovi ga prekontaju da nam je ekonomicnije da dole to sredimo je ono ekonomicnije al ako ja necu moc biti ono sto jesam i ako ja moram vala necu jer niko nista za mene ne mora.
Iscasih mozak dok procitah ovo. Ne trebas se ti jos udavati, sacekaj prvo da skolu zavrsis.
Hahaha ovo je nasa realnost. Muski vode zene sa sobom njihova se porodica mora postovati a zenina manje vise. U biti znam sta zelim samo mi je potrebna osoba koja ima iste ciljeve kao ja i tj to. Hvala na odgovoru! Podzrav
Dzaba skole, dzaba fakulteti...
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#58 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Ramzess Veliki wrote:Nabavis ... i drzis ga uvijek pomalo gladnog ...

Image
Hahahaha kakve to veze ima sa postavljenom temom? Bez osude niste koificejnt vrijednosti a niti ja ova. Shvatam da svako cita onakak kakav je on al ja nikoga ovdje nisam osudila. Srdacan pozdrav!
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#59 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Iscasih mozak dok procitah ovo. Ne trebas se ti jos udavati, sacekaj prvo da skolu zavrsis.[/quote]

Hahaha ovo je nasa realnost. Muski vode zene sa sobom njihova se porodica mora postovati a zenina manje vise. U biti znam sta zelim samo mi je potrebna osoba koja ima iste ciljeve kao ja i tj to. Hvala na odgovoru! Podzrav[/quote]

Dzaba skole, dzaba fakulteti...[/quote]

Potpuno istina niti jedna knjiga te nece naucit kao zivot. Pozdrav!
User avatar
Altsa
Posts: 7403
Joined: 19/03/2004 18:31

#60 Re: Zivot u zajednici

Post by Altsa »

Nekadjevojka wrote:
jazzer wrote:
Nekadjevojka wrote: Ja bih neku vezu brak gdje me niko nece tjerati na druzenja moj momak ne posjecuje moju mamu vec par mjeseci niti je ikad samo kad on to zeli dok ja moram ic njegovim moram sjedit s ovim onim jer sta ce ovaj onaj rec. Mislim da je on vise vezan za njih i da ce mu krojit zivit jer sam je bio odusto od te kuce zbog neslaganja s istim tim amidzama i njegovi ga prekontaju da nam je ekonomicnije da dole to sredimo je ono ekonomicnije al ako ja necu moc biti ono sto jesam i ako ja moram vala necu jer niko nista za mene ne mora.
Iscasih mozak dok procitah ovo. Ne trebas se ti jos udavati, sacekaj prvo da skolu zavrsis.
Hahaha ovo je nasa realnost. Muski vode zene sa sobom njihova se porodica mora postovati a zenina manje vise. U biti znam sta zelim samo mi je potrebna osoba koja ima iste ciljeve kao ja i tj to. Hvala na odgovoru! Podzrav
Sve je to do zena. kako dopuste tako ce im i biti. jos ako su finansijski ovisne od muza onda su donje do kraja zivota. suti i trpi. medutim kolko vidim ti nisi ovisna materijalno od decka pa ne vidim razlog zasto bi mu podilazila. sjesti sa njim i popricati pa ako se ne mozete dogovoriti svako na svoju stranu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18188
Joined: 11/02/2013 11:32

#61 Re: Zivot u zajednici

Post by Ramzess Veliki »

Nekadjevojka wrote: Hahahaha kakve to veze ima sa postavljenom temom? Bez osude niste koificejnt vrijednosti a niti ja ova. Shvatam da svako cita onakak kakav je on al ja nikoga ovdje nisam osudila. Srdacan pozdrav!
Nisi shvatila, nece ti se napijati po avliji.
Seyfo
Posts: 4374
Joined: 23/08/2011 14:12

#62 Re: Zivot u zajednici

Post by Seyfo »

Ja bi tu kuću prodo i to nekim problematičnim pa nek amidže onda vide šta će. Od tih para kupio bih kuću u susjednom selu ali tako da se vidi kuća, da možeš na dvogled gledat kako se bodu vilama.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#63 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Hahaha ovo je nasa realnost. Muski vode zene sa sobom njihova se porodica mora postovati a zenina manje vise. U biti znam sta zelim samo mi je potrebna osoba koja ima iste ciljeve kao ja i tj to. Hvala na odgovoru! Podzrav[/quote]
Sve je to do zena. kako dopuste tako ce im i biti. jos ako su finansijski ovisne od muza onda su donje do kraja zivota. suti i trpi. medutim kolko vidim ti nisi ovisna materijalno od decka pa ne vidim razlog zasto bi mu podilazila. sjesti sa njim i popricati pa ako se ne mozete dogovoriti svako na svoju stranu.[/quote]

Pa tako ce i bit razgovor sve rijesava.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#64 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Ramzess Veliki wrote:
Nekadjevojka wrote: Hahahaha kakve to veze ima sa postavljenom temom? Bez osude niste koificejnt vrijednosti a niti ja ova. Shvatam da svako cita onakak kakav je on al ja nikoga ovdje nisam osudila. Srdacan pozdrav!
Nisi shvatila, nece ti se napijati po avliji.
Ko mi to moze garantovat ja prilazim i pruzam ruku covjeku predstavljam se ja sam ta i ta on meni na to nemoj zajebavat gdje je tu kultura i posotovanje. Milim da mi to ne moze niko garantocat najbolje rijesenje sto dalje i od mojih i njegovih .
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#65 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Seyfo wrote:Ja bi tu kuću prodo i to nekim problematičnim pa nek amidže onda vide šta će. Od tih para kupio bih kuću u susjednom selu ali tako da se vidi kuća, da možeš na dvogled gledat kako se bodu vilama.
Ma htio je on tu kucu prodavat na sta su mu oni tad rekli dovedi nekog mi cemo ga istjerat i ko mi moze garantovat dobre odnose s njima kad svi tu morajh glumit...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#66 Re: Zivot u zajednici

Post by SaraFina »

Nekadjevojka wrote:Zdravo svima. Zanima me savjet nekog ko je imao ovakvu situaciju ili slicnu. Naime ja i moj decko zivimo u stanu skoro 5 godina.On ima svou kucu u jednom selu nedaleko od grada. Izazov mi predstavlja jer kuca koju bi trebali renovirati je odmah do njegovih amidza njih je 3 tu odmah do nas , prvi je bukvalno pola metra od nas. Ja sam mu rekla da ja nisam bas osoba za druzenja da se meni bas i ne ide dole zbog toga no on je vezan za tu kucu jer mu je ostavstina od oca koji je poginuo. Njegove amidze svi vise manje piju vidjela sam da se u mnoge stvari mjesaju i da vole sjedit i druzit se dok ja ne volim i u fazi sam kad se ostavljam alkohola.Za godinu dana trebam zavrsiti fax i sve to planirati. Ljudi sta vi mislite o tome, je li istina da je deuzenje konstantno tu neizbjezno i da je i to neki vid zajednice. Odrasla sam u goroj zajednici sa amidzom( bratom od mog oca) koji je zivio bukvalno sprat ispod nas na kraju smo se morali odseliti zbog njega jer nas je maltretirao iako ta kuca nije bila ni na njemu ni na nama...nije podjeljena. Kod momka je drugacija situacija svako ima svoju kucu i zemlju al je sve previse blizu. Molim vas na vasa iskustva da li je to dobra ideja jer ja dam djevojka koja uopce nije drustven tip i familijski ne volim petljanje zbog iskustva kojeg imam. Srdacan pozdrav!

Moje sopstveno iskustvo, u vezi življenja sa bilo kakvom familijom u blizini, je uz "postavljanja stvari na svoje mjesto" pozitivno.
Znači zadrži stan, ako ti nije previše opterećenje plaćati (ja sam imala svoj). Ili iznajmite jeftiniji (Ako plaćaš) pod izlikom da imate gdje dok se kuća ne renovira u potpunosti. (Treba ti odmor za posao, udeljenost bla bla... smisli razlog)

Kad budeš tamo na selu, ljubazno i odlučno postavi granice muževljevoj familiji da nećeš tolerirati upade u kuću bez najave, sjedanja uvečer, uvaljivanje na ručak/večeru i sl.
Dakle jasno stavi do znanja, da ćete se družiti i imati zdrave obiteljske odnose, ali pod tvojim uvjetima.
Želiš zadržati mir i privatnost. Pravo na odmor i druženje i s drugim ljudima koje ste poznavali prije preseljenja.

Ako budeš odlučna biće to sve ok :thumbup: Sretno!
Seyfo
Posts: 4374
Joined: 23/08/2011 14:12

#67 Re: Zivot u zajednici

Post by Seyfo »

Te granice su ti prilično labave i rado i često se prelaze.
Najčešće kad već bude kasno.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#68 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

SaraFina wrote:
Nekadjevojka wrote:Zdravo svima. Zanima me savjet nekog ko je imao ovakvu situaciju ili slicnu. Naime ja i moj decko zivimo u stanu skoro 5 godina.On ima svou kucu u jednom selu nedaleko od grada. Izazov mi predstavlja jer kuca koju bi trebali renovirati je odmah do njegovih amidza njih je 3 tu odmah do nas , prvi je bukvalno pola metra od nas. Ja sam mu rekla da ja nisam bas osoba za druzenja da se meni bas i ne ide dole zbog toga no on je vezan za tu kucu jer mu je ostavstina od oca koji je poginuo. Njegove amidze svi vise manje piju vidjela sam da se u mnoge stvari mjesaju i da vole sjedit i druzit se dok ja ne volim i u fazi sam kad se ostavljam alkohola.Za godinu dana trebam zavrsiti fax i sve to planirati. Ljudi sta vi mislite o tome, je li istina da je deuzenje konstantno tu neizbjezno i da je i to neki vid zajednice. Odrasla sam u goroj zajednici sa amidzom( bratom od mog oca) koji je zivio bukvalno sprat ispod nas na kraju smo se morali odseliti zbog njega jer nas je maltretirao iako ta kuca nije bila ni na njemu ni na nama...nije podjeljena. Kod momka je drugacija situacija svako ima svoju kucu i zemlju al je sve previse blizu. Molim vas na vasa iskustva da li je to dobra ideja jer ja dam djevojka koja uopce nije drustven tip i familijski ne volim petljanje zbog iskustva kojeg imam. Srdacan pozdrav!

Moje sopstveno iskustvo, u vezi življenja sa bilo kakvom familijom u blizini, je uz "postavljanja stvari na svoje mjesto" pozitivno.
Znači zadrži stan, ako ti nije previše opterećenje plaćati (ja sam imala svoj). Ili iznajmite jeftiniji (Ako plaćaš) pod izlikom da imate gdje dok se kuća ne renovira u potpunosti. (Treba ti odmor za posao, udeljenost bla bla... smisli razlog)

Kad budeš tamo na selu, ljubazno i odlučno postavi granice muževljevoj familiji da nećeš tolerirati upade u kuću bez najave, sjedanja uvečer, uvaljivanje na ručak/večeru i sl.
Dakle jasno stavi do znanja, da ćete se družiti i imati zdrave obiteljske odnose, ali pod tvojim uvjetima.
Želiš zadržati mir i privatnost. Pravo na odmor i druženje i s drugim ljudima koje ste poznavali prije preseljenja.

Ako budeš odlučna biće to sve ok :thumbup: Sretno!
Hvala na komentaru bas sam to i rekla vec i mom momku al nisam ispostovana prije par dana bukvalno sam morala ic na sta sam i njima rekla ne sjedi mi se svi su rekli necemo ni mi dugo ostali smo do ponoci pijani se vratili i takvi vozili to mi stvarno ne treba u zivotu. Otac mi je bukvalno smrt izazvao svojim opijanjem i eto mrtav je vec nekoliko godina. Nema hajra u alkoholu izgleda da se ljudi bez toga ne mogu druziti..
User avatar
shape of despair
Posts: 3178
Joined: 09/04/2008 18:41

#69 Re: Zivot u zajednici

Post by shape of despair »

SaraFina wrote:
Nekadjevojka wrote:Zdravo svima. Zanima me savjet nekog ko je imao ovakvu situaciju ili slicnu. Naime ja i moj decko zivimo u stanu skoro 5 godina.On ima svou kucu u jednom selu nedaleko od grada. Izazov mi predstavlja jer kuca koju bi trebali renovirati je odmah do njegovih amidza njih je 3 tu odmah do nas , prvi je bukvalno pola metra od nas. Ja sam mu rekla da ja nisam bas osoba za druzenja da se meni bas i ne ide dole zbog toga no on je vezan za tu kucu jer mu je ostavstina od oca koji je poginuo. Njegove amidze svi vise manje piju vidjela sam da se u mnoge stvari mjesaju i da vole sjedit i druzit se dok ja ne volim i u fazi sam kad se ostavljam alkohola.Za godinu dana trebam zavrsiti fax i sve to planirati. Ljudi sta vi mislite o tome, je li istina da je deuzenje konstantno tu neizbjezno i da je i to neki vid zajednice. Odrasla sam u goroj zajednici sa amidzom( bratom od mog oca) koji je zivio bukvalno sprat ispod nas na kraju smo se morali odseliti zbog njega jer nas je maltretirao iako ta kuca nije bila ni na njemu ni na nama...nije podjeljena. Kod momka je drugacija situacija svako ima svoju kucu i zemlju al je sve previse blizu. Molim vas na vasa iskustva da li je to dobra ideja jer ja dam djevojka koja uopce nije drustven tip i familijski ne volim petljanje zbog iskustva kojeg imam. Srdacan pozdrav!

Moje sopstveno iskustvo, u vezi življenja sa bilo kakvom familijom u blizini, je uz "postavljanja stvari na svoje mjesto" pozitivno.
Znači zadrži stan, ako ti nije previše opterećenje plaćati (ja sam imala svoj). Ili iznajmite jeftiniji (Ako plaćaš) pod izlikom da imate gdje dok se kuća ne renovira u potpunosti. (Treba ti odmor za posao, udeljenost bla bla... smisli razlog)

Kad budeš tamo na selu, ljubazno i odlučno postavi granice muževljevoj familiji da nećeš tolerirati upade u kuću bez najave, sjedanja uvečer, uvaljivanje na ručak/večeru i sl.
Dakle jasno stavi do znanja, da ćete se družiti i imati zdrave obiteljske odnose, ali pod tvojim uvjetima.
Želiš zadržati mir i privatnost. Pravo na odmor i druženje i s drugim ljudima koje ste poznavali prije preseljenja.

Ako budeš odlučna biće to sve ok :thumbup: Sretno!
Ovo je tačno donekle, a to donekle je kakva je suprotna strana. Nemožeš ti postaviti stvari na svoje mjesto ako suprotna strana to neće, ili ćeš završiti na lijekovima ili otići.
Pa imam takav slučaj u porodici, distancirali se skroz, žive u zajednici ali se i ne pozdravljaju, ali jok, moraju ovi jedni uvijek nešta dobacivati i srati samo da ti razjebu koncepciju. A ovdje je još alkohol prisutan kod forumašice. Ma bježiii :run:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21767
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#70 Re: Zivot u zajednici

Post by MarlboroGold »

Nekadjevojka wrote:
jazzer wrote:
Nekadjevojka wrote: Ja bih neku vezu brak gdje me niko nece tjerati na druzenja moj momak ne posjecuje moju mamu vec par mjeseci niti je ikad samo kad on to zeli dok ja moram ic njegovim moram sjedit s ovim onim jer sta ce ovaj onaj rec. Mislim da je on vise vezan za njih i da ce mu krojit zivit jer sam je bio odusto od te kuce zbog neslaganja s istim tim amidzama i njegovi ga prekontaju da nam je ekonomicnije da dole to sredimo je ono ekonomicnije al ako ja necu moc biti ono sto jesam i ako ja moram vala necu jer niko nista za mene ne mora.
Iscasih mozak dok procitah ovo. Ne trebas se ti jos udavati, sacekaj prvo da skolu zavrsis.
Hahaha ovo je nasa realnost. Muski vode zene sa sobom njihova se porodica mora postovati a zenina manje vise. U biti znam sta zelim samo mi je potrebna osoba koja ima iste ciljeve kao ja i tj to. Hvala na odgovoru! Podzrav
Realnost je zapravo drugacija. U braku zene su te koje uglavnom svoje guraju sto se njihovih familija tice, dok je muskarcima svejedno i cesto nemaju dovoljno osjecaja za svoju porodicu.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#71 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

Smatram da se svacije treba postovat moje je zivio i kod mene u kuci al nikad ga nisma tjerala da mora s mojom materom sjedit i njoj isto objasnila da ga ne tjera valjda covjek sam mora znat odselili smo se odozgo zbog mog amidze...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#72 Re: Zivot u zajednici

Post by insomnia78 »

Njmu je najpametnije da se on tebe rjesi pod hitno.
Nekadjevojka
Posts: 97
Joined: 15/11/2017 09:09

#73 Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka »

insomnia78 wrote:Njmu je najpametnije da se on tebe rjesi pod hitno.
Zasto to smatrate? Svakako cemo se rastati ako imamo razlicite ciljeve.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#74 Re: Zivot u zajednici

Post by SaraFina »

shape of despair wrote:
SaraFina wrote:
Nekadjevojka wrote:Zdravo svima. Zanima me savjet nekog ko je imao ovakvu situaciju ili slicnu. Naime ja i moj decko zivimo u stanu skoro 5 godina.On ima svou kucu u jednom selu nedaleko od grada. Izazov mi predstavlja jer kuca koju bi trebali renovirati je odmah do njegovih amidza njih je 3 tu odmah do nas , prvi je bukvalno pola metra od nas. Ja sam mu rekla da ja nisam bas osoba za druzenja da se meni bas i ne ide dole zbog toga no on je vezan za tu kucu jer mu je ostavstina od oca koji je poginuo. Njegove amidze svi vise manje piju vidjela sam da se u mnoge stvari mjesaju i da vole sjedit i druzit se dok ja ne volim i u fazi sam kad se ostavljam alkohola.Za godinu dana trebam zavrsiti fax i sve to planirati. Ljudi sta vi mislite o tome, je li istina da je deuzenje konstantno tu neizbjezno i da je i to neki vid zajednice. Odrasla sam u goroj zajednici sa amidzom( bratom od mog oca) koji je zivio bukvalno sprat ispod nas na kraju smo se morali odseliti zbog njega jer nas je maltretirao iako ta kuca nije bila ni na njemu ni na nama...nije podjeljena. Kod momka je drugacija situacija svako ima svoju kucu i zemlju al je sve previse blizu. Molim vas na vasa iskustva da li je to dobra ideja jer ja dam djevojka koja uopce nije drustven tip i familijski ne volim petljanje zbog iskustva kojeg imam. Srdacan pozdrav!

Moje sopstveno iskustvo, u vezi življenja sa bilo kakvom familijom u blizini, je uz "postavljanja stvari na svoje mjesto" pozitivno.
Znači zadrži stan, ako ti nije previše opterećenje plaćati (ja sam imala svoj). Ili iznajmite jeftiniji (Ako plaćaš) pod izlikom da imate gdje dok se kuća ne renovira u potpunosti. (Treba ti odmor za posao, udeljenost bla bla... smisli razlog)

Kad budeš tamo na selu, ljubazno i odlučno postavi granice muževljevoj familiji da nećeš tolerirati upade u kuću bez najave, sjedanja uvečer, uvaljivanje na ručak/večeru i sl.
Dakle jasno stavi do znanja, da ćete se družiti i imati zdrave obiteljske odnose, ali pod tvojim uvjetima.
Želiš zadržati mir i privatnost. Pravo na odmor i druženje i s drugim ljudima koje ste poznavali prije preseljenja.

Ako budeš odlučna biće to sve ok :thumbup: Sretno!
Ovo je tačno donekle, a to donekle je kakva je suprotna strana. Nemožeš ti postaviti stvari na svoje mjesto ako suprotna strana to neće, ili ćeš završiti na lijekovima ili otići.
Pa imam takav slučaj u porodici, distancirali se skroz, žive u zajednici ali se i ne pozdravljaju, ali jok, moraju ovi jedni uvijek nešta dobacivati i srati samo da ti razjebu koncepciju. A ovdje je još alkohol prisutan kod forumašice. Ma bježiii :run:

Ja sam sebi logističku potporu bila ostavila. Stan. Da nije išlo po planu i kako sam željela jednostavno bi se vratila. Sama ili sa partnerom. Ne volim ja polovična rješenja. A i on nije dijete. U mom slučaju još su bili roditelji u pitanju i život u predgrađu velikog grada.
Blizina kilometar možda.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#75 Re: Zivot u zajednici

Post by insomnia78 »

Nekadjevojka wrote:
insomnia78 wrote:Njmu je najpametnije da se on tebe rjesi pod hitno.
Zasto to smatrate? Svakako cemo se rastati ako imamo razlicite ciljeve.
Pa definitivno imate. Tako da bolje sto prije
I nemoj me persirati bgt
Post Reply