Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#51 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by kafanski_covjek »

Niemand wrote:
Hakiz wrote:
Niemand wrote:Ma da, ne znaju novopeceni roditelji, pa bi najbolje bilo da vas bez djece pitaju za savjete kako da odgoje vlastito dijete.

Ne treba se covjek ni druziti previse sa ljudima, vako kad procitam sta vi sve napisete a nekome tamo glumatate nekakve prijatelje.
I tak ou tvoj restoran dođe 30 ljudi da večeraju na miru i za jednim stolom neko dijete vrišti. I gosti odustaju, odlaze, ti gubiš profit.

Slažem se, nije dijete krivo. U tom slučaju, najbolje bi bilo da "čuvari reda" u tvom restoranu ubiju boga u roditeljima tog djeteta. Prvo ih lijepo zamole da odu, a ako neće, batine. A na drugim mjestima, javnim mjestima, da roditelji tog djeteta plate dobru kaznu. Kladim se da slijedeći put to dijete ne bi više nigdje zavrištalo. Odjednom bi se roditelji takvog djeteta sjetili stare "Batina je iz raja izašla".
Izvini hakize, o cemu pricas ti i kakve to veze ima sa ove moje dvi recenice?

Po 10ti put, nemoj me molim te citirati sa tim svojim glupostima, ni na jednoj temi. Steta sto sami sebe ne mozemo staviti nekim ljudima na ignore. Svaki put me citiras sa nekakvom svojom nepovezanom pricom, ne vidim kakve veze ima sa mojim postom sva ta prica oko nekakvog mog imaginarnog restorana, pa se ti nesta fol slazes i bla bla bla.

Daj bolan vise. Smori sa glupostima.
hoce covjek na kafu da te pozove al' ne zna :D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#52 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Niemand »

Inace, "cuvari reda" trebaju naplatiti kaznu jer vristi dijete (teoretski jos uvijek nerazumno bice), al kada to radi odrasla osoba (teoretski razumno bice), onda se cak pegla osoba na koju se ta prva dere. Ono, sto je nerviras bezveze pa se dere, nemoj to raditi pa ona nece vise. :D :lol:

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#53 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by triconja »

Klasika. Mi sto nemamo djecu seremo ljudima koji imaju djecu kako da odgajaju djecu kao sto su i oni srali
nekim drugim ljudima prije x godina :zzzz:

Jednostavno je, rezultat svog medjunozja se cijeni najvise na svijetu. :lol:

Nekada je bolje sutiti i ignorirati neke osobe. Ne svidja ti se nesto, kazes, ako ne urodi plodom batalis "prijateljsku" vezu. :roll:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#54 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by triconja »

Niemand wrote:Inace, "cuvari reda" trebaju naplatiti kaznu jer vristi dijete (teoretski jos uvijek nerazumno bice), al kada to radi odrasla osoba (teoretski razumno bice), onda se cak pegla osoba na koju se ta prva dere. Ono, sto je nerviras bezveze pa se dere, nemoj to raditi pa ona nece vise. :D :lol:

:pisnuo:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#55 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

Dijete nema zla u sebi, za razliku od odraslih osoba. Ono i kad vrišti ili se baca, radi to iz razloga što ne zna kako drugačije da privuče pažnju.
Sve je do roditelja dalje, jer upravo roditelj kao odrasla i odgovorna osoba mora postaviti granice dječijeg ponašanja.
Sitne stvari se naravno iskuliraju, ali krupnijim treba stati u kraj. Slažem se i da okolina ne mora trpjeti dječiju razmaženost, ali s druge strane opet i okolina ne treba zakerati oko sitnica.
Najlakše je pametovati iz perspektive kad je čovjek slobodan i bez djece drugima. Ja bih ovako, ili onako. ..
Nekada čovjeka iznenadi pretjerana dječija reakcija i sam ne zna kako da odreagira.
Ne odobravam ponašanje roditelja, kojima se djeca penju na glavu, a očekuju da im i okolina, rodbina i prijatelji dozvole isto.
Medjutim, zakerati oko svake sitnica i očekivati da djeca nemaju nepredvidjenih reakcija, kada je ponašanje u pitanju je čista iluzija.
Pa i odrasli ljudi izazovu scenu u javnosti milion puta, suviše emotivno ili ljutito odreagiraju, bespotrebno se dernjaju i s.l
Kako onda jednom trogodišnjaku recimo objasniti "neke stvari"...?
Bitno je popričati i reći da to nije lijepo ponaśanje...ali ako ovdje neko očekuje da dijete treba zgromiti za svaku reakciju ili ispad sitniji u javnosti ...onda je ta osoba luda totalno.
Ovaj primjer sa restoranima je vrhunac gluposti.. Trebaju roditelji male djece do desete godine skrivati se i ne izlaziti u javnost?
Više mi smeta pijana nasrtljiva muška ili ženska budala, nego malo dječije dreke.
A takvih ćeš pijanih i nekontroliranih više sresti nego porodica s malom djecom da večeraju.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#56 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Ma de bgt. Ne smeta mu sto mu lik sa susjednog stola puse dim pod nos dok vecera al dijete smeta
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#57 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

insomnia78 wrote:Ma de bgt. Ne smeta mu sto mu lik sa susjednog stola puse dim pod nos dok vecera al dijete smeta
Ma svega se čovjek nagleda. Ali definitivno više nekontroliranih odraslih kretena nego djece.

Vidjela sam i djecu u kolicima spavaju dok roditelji večeraju... pijanca nijednog nikad, ni kavgdžiju.
kapljica kise
Posts: 66
Joined: 24/04/2017 19:38

#58 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by kapljica kise »

Rodica mi dosla na kafu s curicom od 6 god. Dijete zivo, non stop skace trci...Cujemo odjednom kako u kuhinji lupa, otvorila svaki kuhinjski element koji je vidjela, izvadila serpe, vadi iz frizidera konzerve ribe :lol: Mama skoci, crce od smijeha, kaze nemoj Azra i vrati se, sjede, nastavi pricu :lol: Dijete nastavilo sa ladicama, ormarima, donosi stvari kaze vidi mama sto je fino ovo :D Mama opet, nemoj Azra :D
Uglavnom sada vani kafu pijemo :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#59 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

kapljica kise wrote:Rodica mi dosla na kafu s curicom od 6 god. Dijete zivo, non stop skace trci...Cujemo odjednom kako u kuhinji lupa, otvorila svaki kuhinjski element koji je vidjela, iizvadila serpe, vadi iz frizidera konzerve ribe :lol: Mama skoci, crce od smijeha, kaze nemoj Azra i vrati se, sjede, nastavi pricu :lol: Dijete nastavilo sa ladicama, ormarima, donosi stvari kaze vidi mama sto je fino ovo :D Mama opet, nemoj Azra :D
Uglavnom sada vani kafu pijemo :D
Od moje rodice mala dosta je vremena provodila kod nas. Šta mi je šminke i odjeće upropastila i zamazala. .. nema broja :D Naveče se sva mrljava svali i zaspi u mom krevetu.. Ja je nadjem nakon izlaska i uvučem se kod nje.. A kroz sobu kao da mi Tornado prošao...Sad ima 13 godina i u drugom je djiru. ..pubertetskom :D
Ali i dalje se volimo i dolazi.. po komplicirane pletenice i frizurice sa video uradaka. Posudi neku stvarčicu, poput maskare ili četkice i tako.
Nemam braće ni sestara, ali njoj kao da sam teta. Ekstra mi je draga.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#60 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by triconja »

kapljica kise wrote:Rodica mi dosla na kafu s curicom od 6 god. Dijete zivo, non stop skace trci...Cujemo odjednom kako u kuhinji lupa, otvorila svaki kuhinjski element koji je vidjela, izvadila serpe, vadi iz frizidera konzerve ribe :lol: Mama skoci, crce od smijeha, kaze nemoj Azra i vrati se, sjede, nastavi pricu :lol: Dijete nastavilo sa ladicama, ormarima, donosi stvari kaze vidi mama sto je fino ovo :D Mama opet, nemoj Azra :D
Uglavnom sada vani kafu pijemo :D
Oj kako pogresne smajlije stavljas. Mislim da se vani smijes a u sebi places. :lol: :evil:
User avatar
Blue1
Posts: 152
Joined: 28/02/2015 23:27

#61 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Blue1 »

Čuj nemoj Azra i onda cerekanje... ccc

Treba Azru vaspitati a i mamu izgleda :D Mene kad bi poveli u goste, ja se živ nisam smio čuti, nego ponesem neku malu igračku sa sobom i igram se :D Kod kuće je već druga priča, tu je već sloboda izraženija haha
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#62 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Al to je do vas. I do vaseg "izbora" familije i prijatelja. To isto kad pocnu price sa rodbinom iz dijaspore. Jbg. Nisam vam ja ni moje dijete krivo sto su vam rodbina i prijatelji nevaspitani cobani.
Last edited by insomnia78 on 21/05/2017 23:29, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#63 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:Al to je do vas. I do vaseg "izbora" familije i prijatelja. To isto kad pocnu price sa rodbinom iz dijaspore. Jbg. Nisam vam ja ni moje dijete krivobsto su vam rodbina i prijatelji ne vaspitani cobani.
:thumbup:

autor teme ocekuje da roditleju njegovo djete nije centar svijeta :-) :lol:

djeca su super, a odrasli su bljak :-D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#64 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

Kad roditelj krene u goste obično ako ide ljudima gdje nemaju malu djecu, spakuje se neka igračkica za zabavu.
Zato je mala vjerovatno šerpe vadila iz kuhinje, pa neće kafu ispijati i tračeve pretresati.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#65 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Connaisseur Karlin »

SaraFina wrote:Dijete nema zla u sebi, za razliku od odraslih osoba. Ono i kad vrišti ili se baca, radi to iz razloga što ne zna kako drugačije da privuče pažnju.
Sve je do roditelja dalje, jer upravo roditelj kao odrasla i odgovorna osoba mora postaviti granice dječijeg ponašanja.
Sitne stvari se naravno iskuliraju, ali krupnijim treba stati u kraj. Slažem se i da okolina ne mora trpjeti dječiju razmaženost, ali s druge strane opet i okolina ne treba zakerati oko sitnica.
Najlakše je pametovati iz perspektive kad je čovjek slobodan i bez djece drugima. Ja bih ovako, ili onako. ..
Nekada čovjeka iznenadi pretjerana dječija reakcija i sam ne zna kako da odreagira.
Ne odobravam ponašanje roditelja, kojima se djeca penju na glavu, a očekuju da im i okolina, rodbina i prijatelji dozvole isto.
Medjutim, zakerati oko svake sitnica i očekivati da djeca nemaju nepredvidjenih reakcija, kada je ponašanje u pitanju je čista iluzija.
Pa i odrasli ljudi izazovu scenu u javnosti milion puta, suviše emotivno ili ljutito odreagiraju, bespotrebno se dernjaju i s.l
Kako onda jednom trogodišnjaku recimo objasniti "neke stvari"...?
Bitno je popričati i reći da to nije lijepo ponaśanje...ali ako ovdje neko očekuje da dijete treba zgromiti za svaku reakciju ili ispad sitniji u javnosti ...onda je ta osoba luda totalno.
Ovaj primjer sa restoranima je vrhunac gluposti.. Trebaju roditelji male djece do desete godine skrivati se i ne izlaziti u javnost?
Više mi smeta pijana nasrtljiva muška ili ženska budala, nego malo dječije dreke.
A takvih ćeš pijanih i nekontroliranih više sresti nego porodica s malom djecom da večeraju.
ja nemam djete, i na temi sam na strani djeteta i roditelja, ne mormao uvijek svi biti u istoj kategoriji da bi nesto bolje razumjeli, smaoje potrebna dobra volja i razumjevanje :-D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#66 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by HAVANA »

Sta ba niste smjeli?Haj ne kakite.Jesam fasovo mare al i jesam znao kad odemo u goste ukrast kljuceve od auta i zdusit,i sto drugih jada,sa 15g.Upo u miljacku sa 10 godina,pao s garaza na glavu,slomio nogu,ruku,pobjego sa skijanja i zimovanja,prebijen doso...Zlatna su ova djeca,ne kakite... :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#67 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

Connaisseur Karlin wrote:
SaraFina wrote:Dijete nema zla u sebi, za razliku od odraslih osoba. Ono i kad vrišti ili se baca, radi to iz razloga što ne zna kako drugačije da privuče pažnju.
Sve je do roditelja dalje, jer upravo roditelj kao odrasla i odgovorna osoba mora postaviti granice dječijeg ponašanja.
Sitne stvari se naravno iskuliraju, ali krupnijim treba stati u kraj. Slažem se i da okolina ne mora trpjeti dječiju razmaženost, ali s druge strane opet i okolina ne treba zakerati oko sitnica.
Najlakše je pametovati iz perspektive kad je čovjek slobodan i bez djece drugima. Ja bih ovako, ili onako. ..
Nekada čovjeka iznenadi pretjerana dječija reakcija i sam ne zna kako da odreagira.
Ne odobravam ponašanje roditelja, kojima se djeca penju na glavu, a očekuju da im i okolina, rodbina i prijatelji dozvole isto.
Medjutim, zakerati oko svake sitnica i očekivati da djeca nemaju nepredvidjenih reakcija, kada je ponašanje u pitanju je čista iluzija.
Pa i odrasli ljudi izazovu scenu u javnosti milion puta, suviše emotivno ili ljutito odreagiraju, bespotrebno se dernjaju i s.l
Kako onda jednom trogodišnjaku recimo objasniti "neke stvari"...?
Bitno je popričati i reći da to nije lijepo ponaśanje...ali ako ovdje neko očekuje da dijete treba zgromiti za svaku reakciju ili ispad sitniji u javnosti ...onda je ta osoba luda totalno.
Ovaj primjer sa restoranima je vrhunac gluposti.. Trebaju roditelji male djece do desete godine skrivati se i ne izlaziti u javnost?
Više mi smeta pijana nasrtljiva muška ili ženska budala, nego malo dječije dreke.
A takvih ćeš pijanih i nekontroliranih više sresti nego porodica s malom djecom da večeraju.
ja nemam djete, i na temi sam na strani djeteta i roditelja, ne mormao uvijek svi biti u istoj kategoriji da bi nesto bolje razumjeli, smaoje potrebna dobra volja i razumjevanje :-D
Majčinstvo i očinstvo su slobodan izbor. No zgražavanje na sitne dječije izgrede meni je blesavo. Imaš odraslih milion puta gori. Razumijem da recimo ti kao moja prijateljica ne želiš dijete... No spočitavati meni odgojne metode ne bi mi sigurno bilo jednostavno.
Dobronamjerne savjete uvažavala bi... No da mi se neko breca na dijete zbog sitnice. .. to svakako ne bi dozvoljavala.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#68 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Connaisseur Karlin »

SaraFina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ja nemam djete, i na temi sam na strani djeteta i roditelja, ne mormao uvijek svi biti u istoj kategoriji da bi nesto bolje razumjeli, smaoje potrebna dobra volja i razumjevanje :-D
Majčinstvo i očinstvo su slobodan izbor. No zgražavanje na sitne dječije izgrede meni je blesavo. Imaš odraslih milion puta gori. Razumijem da recimo ti kao moja prijateljica ne želiš dijete... No spočitavati meni odgojne metode ne bi mi sigurno bilo jednostavno.
Dobronamjerne savjete uvažavala bi... No da mi se neko breca na dijete zbog sitnice. .. to svakako ne bi dozvoljavala.
naranvo,a djeca su meni super, , da dodam, djeca imaju antene, skuze u sekundi s kim imaju posla :thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#69 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

Connaisseur Karlin wrote:
SaraFina wrote:
Majčinstvo i očinstvo su slobodan izbor. No zgražavanje na sitne dječije izgrede meni je blesavo. Imaš odraslih milion puta gori. Razumijem da recimo ti kao moja prijateljica ne želiš dijete... No spočitavati meni odgojne metode ne bi mi sigurno bilo jednostavno.
Dobronamjerne savjete uvažavala bi... No da mi se neko breca na dijete zbog sitnice. .. to svakako ne bi dozvoljavala.
naranvo,a djeca su meni super, , da dodam, djeca imaju antene, skuze u sekundi s kim imaju posla :thumbup:
I meni, planiram par imati :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#70 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Connaisseur Karlin »

SaraFina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
SaraFina wrote:
Majčinstvo i očinstvo su slobodan izbor. No zgražavanje na sitne dječije izgrede meni je blesavo. Imaš odraslih milion puta gori. Razumijem da recimo ti kao moja prijateljica ne želiš dijete... No spočitavati meni odgojne metode ne bi mi sigurno bilo jednostavno.
Dobronamjerne savjete uvažavala bi... No da mi se neko breca na dijete zbog sitnice. .. to svakako ne bi dozvoljavala.
naranvo,a djeca su meni super, , da dodam, djeca imaju antene, skuze u sekundi s kim imaju posla :thumbup:
I meni, planiram par imati :)
pametna odluka :thumbup: :kiss: :-D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#71 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by triconja »

Samo da napomenem poslije 25e je kasno, bila je tema da su cure poslije 25e babe :lol:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#72 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Toffee karamela »

Neće se niko brecati na nečiju djecu, poenta uvodnog posta našeg kolege koga su napatili prijatelji i njihov podmladak je totalno odsustvo volje i želje da dijete zauzdaju u aktivnostima koje se na kraju mogu ispoljiti kao...lupanje eto tom granom po njegovoj glavuši :D koje se naravno završilo prekidom dobrih odnosa. Jesu li ti roditelji trebali bar istrgnuti prvi tu granu iz njegove ruke a ne čekati da on mora reagovati?

Problem je što roditelji kuliraju, onda ta vrtnja bebe pred skajpom kad je on izdvajao te minute za poziv u vezi posla? Koji je đavo problem skloniti bebu ako je u kadru i koncentrisati se na posao?

Onda ovo vađenje šerpi koje opisuje djevojka iznad. Neka samo obrne situaciju, pa pokuša zamisliti bi li Azrina mama tolerisala nekom drugom djetetu haos koji joj radi u kuhinji? Nešto mi govori da ne bi. Moje dijete može svašta, ali hajd neka nečije drugo pomjeri vazu sa cvijećem na stolu odmah prijeki pogledi.

To su sitnice koje se nakupe i nije čudo da prijateljstva pucaju. I da na kraju balade ostanu parovi s parovima, samci sa samcima.
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#73 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by prezimenko »

Nazalost vam mora reci vidjeti ce te kada dobijete djecu :D

Ljudi su uzasno kompleksna bica samim tim i djeca.

Vecina vas konta kako bi mu ja zviznuo samar ne kontajuci da tim samarom nista ne postizete, i to kao kad bi vama neko samar opucao mislite da bi se urazumili ?

Roditelji trebaju biti pedagogi i slazem se bi svaki roditelj trebao poloziti obavezni kurs pedagogije za odgoj djeteta da bar poznaju osnovne. (poznajem pedagoge specijalizirane na djecu pa su i njihova djeca kriza tako da i to nista ne znaci ali bi mozda pomoglo)

Djeca su nekad nervozna nisu dobro spavala ili su pospana i naravno da ce dijete biti prioritet a ne neki nadrkani prijatelj koji nema djecu, ako se sa tim ne moze spomiriti prestani se druziti.


Rezime - Djeca su djeca, skakati ce, razbijati ce, derati ce se kad su nervozna(lose spavali, bolesni, rastu zubi, ispisani, .......).
Price ja bih ovako ili onako okacite macku o rep, ima svakakvih roditelja ali cijelu generaciju utrpati u isti kos jer se dijete nekad ponasa kao dijete je jedini debilizam ovdje
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#74 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by drunken tiger »

vazi wrote:Nije mi jasno da tema ide u smjeru kritikovanja djece :-)

A ko mi je to u zivotu vazniji od moje djece ? Niko , naravno :thumbup:

Roditelji trebaju znati da, od momenta kada postanu roditelji, njega i odgoj djeteta su prioritet, ostalo ide u drugi, treci plan ili ga uopste vise nema u planu kao npr ti izlasci do sitnih sati ...

Sunce nebom koraca, djeca su vojska najjaca :thumbup:
Ti si u pravu 100% ali je problem što roditelji tebi svoju nameću djecu kao prioritet. O tome se radi ovdje. I nije problem u djeci nego u debilnim roditeljima. Još kad vidim u 22:30 naveče djeca od 3 godine po ulici hodaju s roditeljima ili kada vidim da u krilu na prednjem sjedištu držisvoje djete...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#75 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Naravno da je kasno. Valja za djetetom lijetati. Osim ako ga ne pustis da skace tetama i cikama po glavi u restoranu
Post Reply