Imate li prijatelje?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#51 Re: Imate li prijatelje?

Post by palestinka »

radiša wrote:
palestinka wrote:Imam prijatelje.Dokazane kroz razne životne okolnosti I smatram ih velikim blagom u svom životu. S druge strane, I ja sam im odana kao pas I uvijek imam mjesta za njih I čuvam ih bez obzira na događaje u żivotu. Prijateljstvo nema rok I ne smije nestati sa udajom/ženidbom I slično.
Drago mi je znat da iskreno prijateljstvo postoji,bez interesa,moze samo iskren odgovor,koliko puta si zarad prijateljskih odnosa progutala knedlu?
Dva puta. A onda je izbacila I rekla šta mislim. Pritaljestvo se prekinulo jedno na pet godina, a kasnije nastavilo I traje. Jedno se prekinulo nakon izbačene knedle.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#52 Re: Imate li prijatelje?

Post by radiša »

Hvala na odgovoru.
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#53 Re: Imate li prijatelje?

Post by palestinka »

radiša wrote:Hvala na odgovoru.
:thumbup:
User avatar
relativno84
Posts: 15349
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#54 Re: Imate li prijatelje?

Post by relativno84 »

Image
Seyfo
Posts: 4374
Joined: 23/08/2011 14:12

#55 Re: Imate li prijatelje?

Post by Seyfo »

Prijateljstvo je evoluiralo u zadnjih 10ak godina. Slabo traje ako se ne poklopi bas sve,i da su ljudi na istom nivou intelektualnom, finansijskom, porodicnom, ....
User avatar
muha_sa
Posts: 128884
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#56 Re: Imate li prijatelje?

Post by muha_sa »

imam :-D

sve i jednog covjeka kojeg poznajem smatram prijateljem :) a boMMe sam i ja njima prijatelj :)

nit šta ocekujem od njih nit šta tražim :)

jebeš prijateljstvo zasnovano na nekom interesu
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#57 Re: Imate li prijatelje?

Post by pukepuke »

Imam i znam da mogu računati na njih.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#58 Re: Imate li prijatelje?

Post by KB9 »

imam samo ove na internetu
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#59 Re: Imate li prijatelje?

Post by badalpur »

palestinka wrote:Imam prijatelje.Dokazane kroz razne životne okolnosti I smatram ih velikim blagom u svom životu. S druge strane, I ja sam im odana kao pas I uvijek imam mjesta za njih I čuvam ih bez obzira na događaje u żivotu. Prijateljstvo nema rok I ne smije nestati sa udajom/ženidbom I slično.
Ti si sretna žena :thumbup:
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#60 Re: Imate li prijatelje?

Post by iz Mostara »

muha_sa wrote:
jebeš prijateljstvo zasnovano na nekom interesu
Sem ako nije žensko :D
mali_balon
Posts: 11532
Joined: 12/09/2012 09:57

#61 Re: Imate li prijatelje?

Post by mali_balon »

Nemam prijatelje.....svi su supci....a mozda sam i ja supak....
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#62 Re: Imate li prijatelje?

Post by Jimmy McNulty »

Dosta sam razmišljao o ovome u posljednje vrijeme... i sve sam ubjeđeniji da nemam nijednog pravog prijatelja nego da imam tu nekoliko poznanika/jarana/drugarica...tome sam kriv i ja ali i oni. Ja jer sam previše zatvoren u sebe i podijelit nešto intimno sa nekim mi je gore nego umrijet, a oni jer ih nikada u biti i nisam zanimao ja nego samo ona vesela i nasmijana verzija mene kad smo u društvu.

Elem nejse... serem. Ali činjenica je da svi oni danas odluče da prekinu kontakt sa mnom ja bih bio isti i ne bi me se to previše dojmilo...

Jedini lik kojeg bih i mogao svrstati u kategoriju prijatelja jeste zapravo jedan momak kojeg sam upoznao preko interneta. Dijelili smo istu strast prema našem hobiju, on kaže volio bi popit kafu sa tobom, doda me na FB, dogovorimo se. Slavili smo Noovu zajedno, on dolazio par puta kod mene, ja par puta kod njega. :mrgreen: Ali iz nekog razloga i njega ne brojim jer smo udaljeni kilometrima.

Kao što rekoh serem, odo radit. :run:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#63 Re: Imate li prijatelje?

Post by radiša »

Jimmy McNulty wrote: Jedini lik kojeg bih i mogao svrstati u kategoriju prijatelja jeste zapravo jedan momak kojeg sam upoznao preko interneta. Dijelili smo istu strast prema našem hobiju, on kaže volio bi popit kafu sa tobom, doda me na FB, dogovorimo se. Slavili smo Noovu zajedno, on dolazio par puta kod mene, ja par puta kod njega. :mrgreen: Ali iz nekog razloga i njega ne brojim jer smo udaljeni kilometrima.
Ljubav na prvi pogled,jeste se kresnuli? :lol:
Salim se nemoj zamjerit :D
Bitno je da je covjek svjestan svojih mana i da samo u drugom ne vidi krivca
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#64 Re: Imate li prijatelje?

Post by Jimmy McNulty »

Haha, nismo :D

Čudno stvarno, mislim ko još u ovom vremenu tako upozna druga. :-D Da smo bliže mislim da bih baš njega mogao svrstati u tu kategoriju :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#65 Re: Imate li prijatelje?

Post by Alfons Kauders »

Seyfo wrote:Prijateljstvo je evoluiralo u zadnjih 10ak godina. Slabo traje ako se ne poklopi bas sve,i da su ljudi na istom nivou intelektualnom, finansijskom, porodicnom, ....
Mislis ostarilo se? :lol:

Realno, kada je covjek u dvadesetim, cini mu se da ima desetine pravih prijatelja. Do tridesete taj broj pada na desetak, a poslije na jos manje. Ja bih trenutno mirne duse mogao nabrojati 5-6 prijatelja i prijateljica u dva grada, kraj stotina poznanika, kolega i sl... I opet se rijetko vidimo, ubise obaveze jebiga, sto poslovne, sto porodicne (kod dijela ekipe s malom djecom)

Npr prije 10-15 godina bi na ovaj datum svi bili na nekoj ledini kraj janjke, ali jebiga - ja jutros radim, jedan jaran na drugom kontinentu, drugi na trecem, jaranica slavi porodicno sa sestrom itd.

Kako bilo, draze mi je imati barem tih 5-6 ljudi nego 500-600 FB prijatelja medju kojim nece biti nijedan koji ce se javiti na telefon u 3 ujutru i ponijeti lopatu da mi pomogne sakriti dokaze. :)
detroit-mercy
Posts: 16183
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#66 Re: Imate li prijatelje?

Post by detroit-mercy »

Prijateljstva su overrated :mrgreen:, ono cisto da se tinejdzeri mogu kleti u nesto :mrgreen: .
User avatar
SmokingMan
Posts: 18954
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#67 Re: Imate li prijatelje?

Post by SmokingMan »

Kada sa bio mlađi imao sam na desetine prijatelja,a kako je vrijeme prolazilo ostao je samo jedan,i u konačnici opet nemam nekih velikih očekivanja od njega. :D :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#68 Re: Imate li prijatelje?

Post by supercali »

Jednog pravog iz djetinjstva i jednog kojeg sam upoznao kao stariji ostalo sve poznanici da kazem
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2460
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#69 Re: Imate li prijatelje?

Post by cenecimoveocino »

Imam 2 sigurna i još jednog onako kome zaista vjerujem,ostalo detektovani i kompromitovani licemjeri,petljači i lažovčine. :serbo:
Njih zovem poznanici,tu su dok je koristi,to su oni koji se mjenjaju sticajem životnih okolnosti.Testiram ih,ubacim poneku "zanimljivu"informaciju i za par dana saznam da su progovorili i onda ćao :kakoste:
Od ove dvojice,jedan vani ali smo stvarno vezani kad dođe tu u BiH,jednostavno to je to,drugi isto mi se svašta povjerio i ja njemu i baš je to to.Ovaj treći je isto tu,vjerujem mu a ostali mrš :izet:

edit:Najjače mi je kad uđem u amfiteatar od 100+ ljudi a ovog mog nema osjećam se ko popišan,kao da nemam nikog tu ustavri :izet: :izet: :izet:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42320
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#70 Re: Imate li prijatelje?

Post by bleee_sa »

Kad je kašika u medu oko tebe sto lica, a kad si u problemu samo Bog i porodica :D
Seyfo
Posts: 4374
Joined: 23/08/2011 14:12

#71 Re: Imate li prijatelje?

Post by Seyfo »

Ma u mene sve supci,tako mi grah pao..doduse i ja sam ako njih pitate
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#72 Re: Imate li prijatelje?

Post by luckylaka »

Sta je prijatelj?Do 91-e prijatelja pun autobus ,sada prijatelja iz interesa pun voz-vlak.
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#73 Re: Imate li prijatelje?

Post by colt »

. .mislio sam da imam prave prijatelje i smio sam se zakleti u njih, ali poslije nekih situacija . . . ne vjerujem. Sve je cisti interes. Ono sto se mogu pouzdati je zena, djeca, mati, otac . . .
User avatar
Truba
Posts: 82651
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#74 Re: Imate li prijatelje?

Post by Truba »

isceniraj da ti je puko tocak
da te cura/zena istjeralq van
da ti treba 540 maraka
da moras iznijeti kauc dva stola i ormar a unijeti ves masinu

i kreni zvati i biljeziti
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#75 Re: Imate li prijatelje?

Post by badalpur »

Black swan wrote:isceniraj da ti je puko tocak
da te cura/zena istjeralq van
da ti treba 540 maraka
da moras iznijeti kauc dva stola i ormar a unijeti ves masinu

i kreni zvati i biljeziti
Nedavno sam nesto slicno uradila jednom dugogodišnjem "prijatelju", samo što je bilo puno jednostavnije za uraditi, a i nije trebalo nista ni platiti. Samo cu reci da se nismo culi vec dva mjeseca.
Post Reply