Ekspanzija terorizma

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#51 Re: Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

Ma kurac moj izrevoltirani. Skoro sve napade na evropskom tlu je izvela "domaca" ekipa koja je rodjena i odrasla tu
I nemojte pocinjati o segregaciji, ksenofobiji i ostalim glupostima. Svako ima priliku, samo sto je lakse sjediti i kukati na nepravde


S moje sokoćalo
Novak20
Posts: 14026
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#52 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Novak20 »

insomnia78 wrote:A ti pravi mumin?
Svako ko procita tvoje upise i sam dodje do istog zakljucka


S moje sokoćalo
Naravno da nisam.

Ne mogu ti, ne želim ti braniti da imaš predrasude i iz njih izvučene zaključke. Kao što se ne želim se dalje uvlačiti u dječiju priču koju nisam ja započeo.

:run:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#53 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bodkin »

uglavnomja wrote:neka moja razmisljanja

nekada davno smo pravili viceve na racun robota, da ce preuzeti zemlju ... e pa preuzimaju sigurno. nisu samostalni roboti, ali "tehnicka intiligencija" olicena u kompjuterima preuzima poslove miliona ljudi.
na zapadu (ogranicicu se na razvijeniji dio planete) se gase poste, banke, benzinske pumpe, prodavnice, salterske usluge ... u fabrikama roboti odavno obavljaju vecinu poslova

obrazovanje je ne samo degradirano nego i bespotrebno. jedino sto covjek treba da nauci su slova i klikanje misem. svi sve znaju na googletu.
nekada su ljudi sa znanjem bili postovani, danas svaki nepismeni poluintiligentni klinac sve moze naci, pametovati, raspravljati ... od transplantacije mozga, preko matematickih rjesenja, statickih konstrukcija, ... do sastava fudbalskih klubova iz 60-ih za koje nikad nije cuo.

posebna degradacija "znanja" muzike je youtube. :roll:

i na kraju prevelik protok informacija, ali pogresnih informacija. jednim klikom dobijas sjaj i zlato zapada, svi se samo izlezavaju po plazama, skijaju ... imaju aute, vile, jahte ...
price o "uspjesnim" mladim bogatasima, hip hop rap zvjezdicama, sa ergelom rolsrojseva, bazenima ... klinac tinejdzer bez glasa i sluha, ali dobro se prodao na internetu ... mjesto za stvarnje instant zvijezda bez ikakvih umjetnickih kritika.
generalno, previse para na planeti je u rukama zabavljaca, ne samo ovih internet ubleha nego i sportista, glumaca ... dok su ljudi koji stvarno rade i "sade drvece" potplaceni. broj nezaposlenih raste. ili se izmisljaju poslovi za okretanje para unutar zemlje. a tu nazalost prednjaci vojna industrija.

i jeftin transposrt sirom svijeta. nekada su ljudi stedili godinama da plate kartu do amerike, sad se moze naci za par prosjecnih plata. da ne pricam o europskim letovima, za 100 eur povratna.

i doslo je do debalansa broja ljudi na planeti, neki krajevi su prenaseljeni, neki zamalo pa nenaseljeni ... promijenjena rasna struktura planete. (broj ljudi na planeti raste ogromnom progresijom, iskorijenjene su stotine smrtonosnih bolesti, % prezivjele djece je ogroman u odnosu na prije 100 godina ... a izvori hrane i vode se smanjuju. o gmo hrani :-? )

a koliko god ko pricao o ravnopravnosti svih ljudi - nisu svi na istom mentalnom nivou, ne samo goli iq nego ono sto je usadjivano stotinama generacija kao nacin zivota u jednom dijelu svijeta se ne moze izbaciti za jedan zivot negdje gdje vrijede drugacija pravila.

sve to stvara u ljudima stav da i oni mogu imati to sve. i veliko nezadovoljstvo paralelno.
i ovi na zapadu pokusavaju da odrze taj neki nivo, a ovi iz ostatka svijeta zele da dodju do tog nivoa, i to na zapadu, (koji je preidealiziran), a sredstava i uslova za to nema.

80-te su bile najbolje godine, i nije u pitanju nostalgija. to su bile godine po mjeri po covjeka, broj ljudi, razvoj tehnike, ... sve se poklopilo ... jedan dugi period bez ratova (hvala hladnom ratu i zeljeznoj zavjesi i lijepom strahu ... dok je bilo crveno dugme niko se nije usudio da krene u rat)
i ljudi su bili puno humaniji



eto,nadrobih svasta ovako nabrzaka :run:

ali ne mogu shvatiti ubijenje u ime nekog boga ... svog naroda, zena, djece, ... radi nekog obecanog "zivota" poslije smrti :cry:
Nisam procitao cijeli post ali odgovoricu na uvod. Upravo to misljenje da je edukacija nepotrebna i da se sve moze naci na netu nas je dovela ovdje. Onaj sto procita tri linka na netu ne zna isto kao onaj sto je ucio to 4 godine.
Zato danas imas ucenjake i plemenske vodje. Zato imas ove razne kurceve duhovnjake koji procitaju par linkova i pogledaju malo youtube i onda nepismenoj masi prodaju suplju.
Nepismena masa neobrazovana i nenaviknuta da razmislja kriticki i bez dubljeg znanja upije kao spuzva. I dobijes katastrofu
User avatar
Secer_033
Posts: 2202
Joined: 03/09/2008 02:02

#54 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Secer_033 »

insomnia78 wrote:Ma kurac moj izrevoltirani. Skoro sve napade na evropskom tlu je izvela "domaca" ekipa koja je rodjena i odrasla tu
I nemojte pocinjati o segregaciji, ksenofobiji i ostalim glupostima. Svako ima priliku, samo sto je lakse sjediti i kukati na nepravde


S moje sokoćalo

Sta kazu Francuzi, zbog cega se radikalizuje omladina? Jesu li oni nasli odgovor?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Kikibombona »

insomnia78 wrote:Ma kurac moj izrevoltirani. Skoro sve napade na evropskom tlu je izvela "domaca" ekipa koja je rodjena i odrasla tu
I nemojte pocinjati o segregaciji, ksenofobiji i ostalim glupostima. Svako ima priliku, samo sto je lakse sjediti i kukati na nepravde


S moje sokoćalo
Francuska istresa bombe na Arape po BI. Arapi/muslimani u FRA gledaju posljedice zapadnjackog djelovanja i tako se radikalizuju. I bum. Mora se naci jedan ludak.

Zapitaj se kako bi reagovali Bosanci da kojim slucajem Francuzi masakriraju civile i ruse gradove po BiH... da to gledate svakodnevno... pa nasao bi se neki ludak...

Zasto ovih napada nije bilo ranije, dok zapad nije krenuo divljati po BI!??
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#56 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Novak20 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Novak20 wrote:
Fanatici u američkoj administraciji su jedino oni bliskoistočnih korijena. Jevreji, Arapi i njihovi lobiji.
Aaaa, ineteresantno je to tvoje zaključivanje na genetskoj osnovi i predispozicijama teorizma. :oops:
Ipak ja pamtim riječi američkog generala koji je rekao da je "naš Bog bolji od Allaha", pa ona Bushova da mu je sam Bog naredio da napadne Irak...itd.
Pa ti spomenu prvi hrišćanske fanatike u američkoj administraciji. Imaš li kakav opipljiv dokaz ili je neko na osnovu jedne izjave za tebe hrišćanski fanatik ?

Što se tiče genetike i predispozicija, opet si ti prvi zaplivao u tu priču koja sa mnom nema veze. Ovo ti je dokaz kako jedna izvala odmah povuće drugu koja uopšte ne mora biti emotivnog nego provokativnog karaktera.
Vidim pogodilo te prozivanje kršćanskih fanatika u američkoj administraciji čim se fataš samo za to dok krupni kapital i korporacije ne pominješ. :roll: Ako ćemo pravo nije jedna već dvije navedene konkretne izjave od najviših zvaničnika tadašnje administracije i ti tražiš "opipljiv" dokaz? :cry: Možda da ti dovedem Busha na noge pa bi možda to bio relevantan opipljiv dokaz. :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#57 Re: Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

Kikibombona wrote:
insomnia78 wrote:Ma kurac moj izrevoltirani. Skoro sve napade na evropskom tlu je izvela "domaca" ekipa koja je rodjena i odrasla tu
I nemojte pocinjati o segregaciji, ksenofobiji i ostalim glupostima. Svako ima priliku, samo sto je lakse sjediti i kukati na nepravde


S moje sokoćalo
Francuska istresa bombe na Arape po BI. Arapi/muslimani u FRA gledaju posljedice zapadnjackog djelovanja i tako se radikalizuju. I bum. Mora se naci jedan ludak.

Zapitaj se kako bi reagovali Bosanci da kojim slucajem Francuzi masakriraju civile i ruse gradove po BiH... da to gledate svakodnevno... pa nasao bi se neki ludak...

Zasto ovih napada nije bilo ranije, dok zapad nije krenuo divljati po BI!??
A guzice bi dali da se docepaju Francuske
Osim toga ne bombarduju Tunis, Maroko, Alzir niti je i jedan napadac u Fr vukap porjeklo iz Libije, Sirije, Iraka, Afganistana


S moje sokoćalo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#58 Re: Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

Secer_033 wrote:
insomnia78 wrote:Ma kurac moj izrevoltirani. Skoro sve napade na evropskom tlu je izvela "domaca" ekipa koja je rodjena i odrasla tu
I nemojte pocinjati o segregaciji, ksenofobiji i ostalim glupostima. Svako ima priliku, samo sto je lakse sjediti i kukati na nepravde


S moje sokoćalo

Sta kazu Francuzi, zbog cega se radikalizuje omladina? Jesu li oni nasli odgovor?
Kombinacija vise razlicitih faktora


S moje sokoćalo
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#59 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bodkin »

Sto se srbi ne raznose po evropi?
User avatar
Secer_033
Posts: 2202
Joined: 03/09/2008 02:02

#60 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Secer_033 »

insomnia78 wrote: Kombinacija vise razlicitih faktora


S moje sokoćalo
Kao npr.?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#61 Re: Ekspanzija terorizma

Post by uglavnomja »

Secer_033 wrote:
insomnia78 wrote: Kombinacija vise razlicitih faktora


S moje sokoćalo
Kao npr.?
napr. manjak posla, nedovoljno obrazovanje, prevelika pristupnost informacijama o lagodnom zivotu neradnika ... bezperspetkivnost sa previsokim nerealnim zeljama, koje vecina zeli ostvariti kriminalom.
opste nezadovoljstvo jer se ekonomska slika svijeta mijenja, ogromna kolicina novca i moci u rukama sve manjeg broja ljudi, s tim da je svrha novca postala samo okretanje istog, instant oplodjavanje, a ne dugotrajno investiranje ... ili investiranje u tehnologije koje ne traze radnu snagu.

svaka zemlja ce prioritirati svoje gradjane u odnosu na uvezene ... pogotovo ako je prva kategorija obrazovanija, ima radne navike, tradiciju, mentalitet i osjecaj pripadnosti svojoj zemlji.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#62 Re: Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

Secer_033 wrote:
insomnia78 wrote: Kombinacija vise razlicitih faktora


S moje sokoćalo
Kao npr.?
Pa za pocetak, postoje dva nivoa razloga
Globalni i lokalni

Globalni podrazumjeva ulogu Fr u borbi protiv terorizma, vojne intervencije, saveznike, kolonijalnu politiku...

Lokalni se odnosi na politiku drzave prema manjinama i mladima uopste. Sredine iz koje ovi obicno dolaze. Kriminalnu proslost vecine njih. Radikalizaciju po zatvorima i kojekavim "dzamijama"...


S moje sokoćalo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#63 Re: Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

Bodkin wrote:Sto se srbi ne raznose po evropi?
E nas'o si stvarno narod za primjer



S moje sokoćalo
User avatar
BarbaDue
Posts: 63440
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#64 Re: Ekspanzija terorizma

Post by BarbaDue »

Bradafilozof wrote:
mousstapha wrote:Teško je reći gdje vodi, ali da ga ima sve više to sigurno. Mnogo je političkog haosa u svijetu, vrlo rijetko se tretiraju pravi uzroci problema.
Ne da se ne tretiraju, nego se stimulisu i podrzavaju.
Bravo, tu je problem!!! Mislim da haos alat za ostvarivanje ciljeva.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#65 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bodkin »

insomnia78 wrote:
Bodkin wrote:Sto se srbi ne raznose po evropi?
E nas'o si stvarno narod za primjer



S moje sokoćalo
Zasto? Zapad ih bombardovao. Sudeci po komentarima, trebali bi.
Zasto se ne raznose narodi juzne amerike? I njih su ameri bimbardovali i obarali vlade kako im se lurac digne sto je rezultiralo hiljadama zrtava
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#66 Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

Bodkin wrote:
insomnia78 wrote:
Bodkin wrote:Sto se srbi ne raznose po evropi?
E nas'o si stvarno narod za primjer



S moje sokoćalo
Zasto? Zapad ih bombardovao. Sudeci po komentarima, trebali bi.
Zasto se ne raznose narodi juzne amerike? I njih su ameri bimbardovali i obarali vlade kako im se lurac digne sto je rezultiralo hiljadama zrtava
Stvarno zelis ekipu odgovornu za jedini genocid na evropskom tlu poslije WWII , a ni u svijetu ih nije bas bilo previse u tom periodu osim onog u Ruandi, navoditi kao primjer necega?


S moje sokoćalo
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#67 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bradafilozof »

BarbaDue wrote:
Bradafilozof wrote:
mousstapha wrote:Teško je reći gdje vodi, ali da ga ima sve više to sigurno. Mnogo je političkog haosa u svijetu, vrlo rijetko se tretiraju pravi uzroci problema.
Ne da se ne tretiraju, nego se stimulisu i podrzavaju.
Bravo, tu je problem!!! Mislim da haos alat za ostvarivanje ciljeva.
Jasno ko dan.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#68 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bodkin »

insomnia78 wrote:
Bodkin wrote:
Zasto? Zapad ih bombardovao. Sudeci po komentarima, trebali bi.
Zasto se ne raznose narodi juzne amerike? I njih su ameri bimbardovali i obarali vlade kako im se lurac digne sto je rezultiralo hiljadama zrtava
Stvarno zelis ekipu odgovornu za jedini genocid na evropskom tlu poslije WWII , a ni u svijetu ih nije bas bilo previse u tom periodu osim onog u Ruandi, navoditi kao primjer necega?


S moje sokoćalo
Joj jarane...glup ti je komentar i to za medalje glup.
User avatar
Truba
Posts: 82589
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#69 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Truba »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Black swan wrote:mislio sam da je educiranje i uklanjanje siromaštva osnovni korak ka smanjenju terorizma

onda vidimo da se neki bogati ljudi ( bivši nogometaši) koji su završili normalnu školu raznose po siriji

pa skontam da nemam pojma
Pogrešno! Nije li OSama Bin Laden bio izrazito bogat, iz porodice koja je svoju djecu slala na svjetske prestižne univerzitete. :oops:
jesi li ti ćorav ili se praviš naivan i ne vidiš kako sam sam sebe opovrgao i rekao kako nemam pojma

ne fakat???
User avatar
Truba
Posts: 82589
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#70 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Truba »

commendatore wrote:
Novak20 wrote:
Fanatici u američkoj administraciji su jedino oni bliskoistočnih korijena. Jevreji, Arapi i njihovi lobiji.
opet mijesanje kruski i jabuka - fanatika nema jaroslave - ima profitera i instrumenata ka putu prema profitu sinko :mrgreen:
od fanatičnih 1 500 000 kršćana u iraku
ostalo samo 250 000

:thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#71 Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

Bodkin wrote:
insomnia78 wrote:
Bodkin wrote:
Zasto? Zapad ih bombardovao. Sudeci po komentarima, trebali bi.
Zasto se ne raznose narodi juzne amerike? I njih su ameri bimbardovali i obarali vlade kako im se lurac digne sto je rezultiralo hiljadama zrtava
Stvarno zelis ekipu odgovornu za jedini genocid na evropskom tlu poslije WWII , a ni u svijetu ih nije bas bilo previse u tom periodu osim onog u Ruandi, navoditi kao primjer necega?


S moje sokoćalo
Joj jarane...glup ti je komentar i to za medalje glup.
Znam ja sta si ti hotio rijeti no primjer ti je glup. Hem su Srbi bombardovani sa debelim razlogom hem ne mozes porediti intenzitet, trajanje ni broj zrtava bombardovanja u Srb i bombardovanja na BI.


S moje sokoćalo
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#72 Re: Ekspanzija terorizma

Post by BHCluster »

Image
An FBI report shows that only a small percentage of terrorist attacks carried out on U.S. soil between 1980 and 2005 were perpetrated by Muslims.

Image
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#73 Re: Ekspanzija terorizma

Post by mirzaaa33 »

Izvini, ali procenat muslimana u SAD u tom periodu nije preskočio ni 1% a vjerovatno je bio i ispod 0,5 u jednom periodu. Na 0,5 % stanovništva 6% terorističkih napada. To svrstava muslimane u rizične skupine naročito ako se uzme u obzir da eto nisu imali razloga da napadaju i da je sve krenulo sa napadom na Irak i Afganistan, 11. septembrom.

Valjda su podaci tačni.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#74 Re: Ekspanzija terorizma

Post by sportman1 »

Kikibombona wrote:Svijet je poludio. Bude se duhovi proslosti. Multikulturalni projekti su pred ozibiljnim izazovom.

I sve to imamo kao posljedicu ekonomskog zastoja i propadanja. Valja krivca naci u nekome.

Sve vise se prica o jacanju sovinizma i vjerske netrepeljivosti u Evropi. U Americi ponovo tema rasizam. Bliski istok je pukao po svim savovima.

Gdje nas ovo vodi?



Posljedica drustveno-polit. uredjenja koje omogucava sve vece materijalne razlike izmedju 1% i 99% neminovno vodi u konflikt.
Skraceno receno, sistem u kojem zivimo nije normalan a to proizlazi iz neogranicene pohlepe i gramzivosti.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#75 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bodkin »

insomnia78 wrote:
Znam ja sta si ti hotio rijeti no primjer ti je glup. Hem su Srbi bombardovani sa debelim razlogom hem ne mozes porediti intenzitet, trajanje ni broj zrtava bombardovanja u Srb i bombardovanja na BI.


S moje sokoćalo
:mrgreen: jesu iracani bombardovani sa razlogom? Jesu libijci? Da li bi bili sirijci? Zasto je cecen digao u zrak ljude u bostonu ako tamo nikad nije bilo bombardovanja? Zasto su dizali ljude u zrak u belfastu alo tamo nikad nije bilo bombardovanja? Zasto ceceni nikad nisu dizali u zrak dijelove moskve? Sta je sa juznom amerikom? Sto se vijetnamci nisu dizali u zrak? Ko je gadjao nigeriju?

Budalastina totalna i umanjivanje opravdavati dizanje u zrak civila zapadnim intervencijama. Kazes srbe nisu dovoljno dugo gadjali :-) a jel dovoljno sto su im uzeli dio teritorije sa se radikalizuju?

Ljudi godinama istrazuju socioloske aspekte ali forumasi u par postova dodju do rjesenja
Post Reply