Travnik / 7 Korpus A RBiH

Post Reply
User avatar
tetakk
Posts: 746
Joined: 28/07/2006 16:42
Location: duboka suma zaborava

#51 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by tetakk »

Postovani,

Molimo da se hitno ukljucite u akciju protestiranja i na kraju oslobadjanja dvojice uhapsenih Bosnjaka iz Vecica koji se jos uvijek nalaze u zatvoru na Tunjicama u Banja Luci. Potrebno je da kontaktirate sve one koji mogu da pomognu po ovom pitanju na domacem i na medjunarodnom nivou.

Krajem proslog decembra nakon davanja svojih izjava na sudu u Banja Luci uhapseni su Sulejman Berbic (sin Alije, rodjen 1967 godine u Vecicima) i Camil Bilic (sin Muharema, rodjen 1962 godine u Vecicima) po

optuzbi ili sumnji da su maltretirali i mucili zarobljene srpske zatvorenike u procesu odbrane svoga sela, svojih familija, a i svojih zivota. Mnogi civili u susjednim selima (skolovaniji ili imucniji) su poubijati bez ikakve potrebe, a uopste nisu pokusali da se brane. Optuzbe su netacne.

1. Pocetak sudske rasprave treba da se odrzi u srijedu 18-og marta na sudu u Banja Luci. Javni tuzioc Republike Srpske je Branko Mirkovic, a sudija ce najvjerovatnije biti Zelimir Lepir.

2. Svjedoci sa srpske strane svojim datim iskazima nakon rata nisu teretili Sulejmana i Camila, ali sada su zbog nekih nepoznatih razloga (mi imamo odredjene predpostavke zasto ovo cine) promijenili svoje misljenje i iskaze pa je usljedilo hapsenje nakon odgovora na poziv iz Banja Luke.

3. Bitno je da shvatite da su ovi svjedoci zarobljeni u vojnim uniformama u toku napada na selo gdje

je cilj bio da se rusi, pali, ubija, i siluje. Ipak, stanovnici sela su ih dobro tretirali, bili su u njihovim kucama pa su zajedno jeli i dijelili obroke.

Imena ovih svjedoka su: Milenko Tepic, Jelenko Djuric, Sakan Drasko, i Milovan Obradovic koji sada zivi u Novom Sadu.

4. Camila i Sulejmana zastupa advokat iz Tuzle zahvaljujuci donaciji lokalnih ljudi koji rade po Evropi.

Nazalost, ovo nije dovoljno da se osigura njihova sloboda.

5. Ova dva nasa covjeka su poslije rata nastavili da rade u Austriji i nisu digli ruke od svog kraja. Kad se rat zvanicno/nezvanicno zavrsio oni nisu bjezali ni od cega – nisu imali cega da se boje. Njihova savjest je cista. Oni su samo bosansko-hercegovacki drzavljani, Nemaju nikakvo drugo drzavljanstvo. Vrijeme provedeno u zatvoru stvara teskoce njihovim familijama a nas ostale dobro vrijedja.

6. Netrpeljivost od strane srpskog stanovnistva u Kotor-Varosi jos uvijek postoji pa su neki trgali clanke iz novina koje su pisale o Sulejmanu i Camilu. Eto opet hoce neki da sakriju istinu.

7. Hapsenje ljudi po pitanju ratnih zlocina i kriminala treba imati punu saglasnost nasih odgovarajucih organa u Sarajevu, a mozda i medjunarodne zajednice. S druge strane zalosno je da vlasti Republike Srpske optuzuju zrtve rata da su "ratni zlocinci" kad se po svijetu dobro zna ko je pocinio genocid u Bosni. Disproporcija upotrebe sile protiv Vecica u toku rata kao i danasnja nastojanja da se raznim akcijama nastavi etnicko ciscenje muslimana i drugih nije nista drugo nego kriminalno djelovanje anti-bosanske strukture. Kad vlasti Republike Srpske pronadju gdje je pokopato preko 160 ubijenih (zarobljenih) muslimana iz Vecica pa posljedicno tome optuze pocinioce tog djela tek onda se mozda moze govoriti o objektivnosti njihovog sudskog sistema.

8. Vecici selo se nalazi oko 9 kilometara jugoistocno od Kotor-Varosi.

Velika hvala svima onima koji odluce da pomognu Sulejmanu, Camilu, ili drugima u slicnoj situaciji.
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#52 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Borej »

sta god bi rekao na ovo zvucat ce kao klishe, ali ne mogu da se ne zapitam gdje su oni koji svaki dan spominju nacionalne interese dok na optuzenikim klupama i u miru padaju u ruke cetnika (ovo nije pravosudje niti pravda, ovo je politika i izjednacavanje krivice) oni koji su u ratu bili spremni poginuti da se to ne bi desilo :x nemam ja nista protiv da se sudi zlocincima ali u ovoj zemlji apsurda je zlocin i branit se, kao du su oni koji su okruzili, a ne okruzeni.uzas.

ja za ovo selo nisam cuo ali sam siguran da su zato krivi, kako vlast s ocito hronicnim nedostatakom interesa i mediji koji ne zele da pisu o ovom, a ni u ratu se nije spominjalo, iako jeste onda sigurno nedovoljno...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#53 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Bosanac sa dna kace »

@tettak kome da se obrate oni koji mogu pomoc?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#54 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Bosanac sa dna kace »

ja bi zamolio moderaciju da na temu sstavi sticky
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#55 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by IBM »

Molim te daj link za novinski clanak vezano za ovu temu. Ovo dolje je OK ali je hearsay.

tetakk wrote:Postovani,

Molimo da se hitno ukljucite u akciju protestiranja i na kraju oslobadjanja dvojice uhapsenih Bosnjaka iz Vecica koji se jos uvijek nalaze u zatvoru na Tunjicama u Banja Luci. Potrebno je da kontaktirate sve one koji mogu da pomognu po ovom pitanju na domacem i na medjunarodnom nivou.

Krajem proslog decembra nakon davanja svojih izjava na sudu u Banja Luci uhapseni su Sulejman Berbic (sin Alije, rodjen 1967 godine u Vecicima) i Camil Bilic (sin Muharema, rodjen 1962 godine u Vecicima) po

optuzbi ili sumnji da su maltretirali i mucili zarobljene srpske zatvorenike u procesu odbrane svoga sela, svojih familija, a i svojih zivota. Mnogi civili u susjednim selima (skolovaniji ili imucniji) su poubijati bez ikakve potrebe, a uopste nisu pokusali da se brane. Optuzbe su netacne.

1. Pocetak sudske rasprave treba da se odrzi u srijedu 18-og marta na sudu u Banja Luci. Javni tuzioc Republike Srpske je Branko Mirkovic, a sudija ce najvjerovatnije biti Zelimir Lepir.

2. Svjedoci sa srpske strane svojim datim iskazima nakon rata nisu teretili Sulejmana i Camila, ali sada su zbog nekih nepoznatih razloga (mi imamo odredjene predpostavke zasto ovo cine) promijenili svoje misljenje i iskaze pa je usljedilo hapsenje nakon odgovora na poziv iz Banja Luke.

3. Bitno je da shvatite da su ovi svjedoci zarobljeni u vojnim uniformama u toku napada na selo gdje

je cilj bio da se rusi, pali, ubija, i siluje. Ipak, stanovnici sela su ih dobro tretirali, bili su u njihovim kucama pa su zajedno jeli i dijelili obroke.

Imena ovih svjedoka su: Milenko Tepic, Jelenko Djuric, Sakan Drasko, i Milovan Obradovic koji sada zivi u Novom Sadu.

4. Camila i Sulejmana zastupa advokat iz Tuzle zahvaljujuci donaciji lokalnih ljudi koji rade po Evropi.

Nazalost, ovo nije dovoljno da se osigura njihova sloboda.

5. Ova dva nasa covjeka su poslije rata nastavili da rade u Austriji i nisu digli ruke od svog kraja. Kad se rat zvanicno/nezvanicno zavrsio oni nisu bjezali ni od cega – nisu imali cega da se boje. Njihova savjest je cista. Oni su samo bosansko-hercegovacki drzavljani, Nemaju nikakvo drugo drzavljanstvo. Vrijeme provedeno u zatvoru stvara teskoce njihovim familijama a nas ostale dobro vrijedja.

6. Netrpeljivost od strane srpskog stanovnistva u Kotor-Varosi jos uvijek postoji pa su neki trgali clanke iz novina koje su pisale o Sulejmanu i Camilu. Eto opet hoce neki da sakriju istinu.

7. Hapsenje ljudi po pitanju ratnih zlocina i kriminala treba imati punu saglasnost nasih odgovarajucih organa u Sarajevu, a mozda i medjunarodne zajednice. S druge strane zalosno je da vlasti Republike Srpske optuzuju zrtve rata da su "ratni zlocinci" kad se po svijetu dobro zna ko je pocinio genocid u Bosni. Disproporcija upotrebe sile protiv Vecica u toku rata kao i danasnja nastojanja da se raznim akcijama nastavi etnicko ciscenje muslimana i drugih nije nista drugo nego kriminalno djelovanje anti-bosanske strukture. Kad vlasti Republike Srpske pronadju gdje je pokopato preko 160 ubijenih (zarobljenih) muslimana iz Vecica pa posljedicno tome optuze pocinioce tog djela tek onda se mozda moze govoriti o objektivnosti njihovog sudskog sistema.

8. Vecici selo se nalazi oko 9 kilometara jugoistocno od Kotor-Varosi.

Velika hvala svima onima koji odluce da pomognu Sulejmanu, Camilu, ili drugima u slicnoj situaciji.
User avatar
tetakk
Posts: 746
Joined: 28/07/2006 16:42
Location: duboka suma zaborava

#56 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by tetakk »

@IBM
Nema nikakvog linka, jer sam dobio na mail od druga iz Vecica, koji je inace ucesnik tih ratnih desavanja.
Ljudima je potrebna pomoc, samo zato sto su branili svoje selo i sto su pri odbrani zarobljavali cetnicke vojnike.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#57 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by kv99 »

Stvarno se nadam da ce se tim uhapsenim braniocima moci pomoci. Ono sto su herojski Vecici dozivjeli bi se moglo nazvati "Srebrenica u malom " jer je bio isti scenario: neprestani napadi, koristenje civila za ucjenu da se predaju, zarobljavanje , ubijanje i sakrivanje tijela koja ni danas nisu nadzena. I zato cetnici pokusavaju na sve nacine da skrenu paznju sa tog zlocina falsifikovajuci "dokaze" . Informacije o uhapsenim braniocima cetnici nisu mogli dobiti samo od njihovih zlocinaca koji su bili zarobljeni u Vecicima vec su sigurno imali i drugih izvora i ovo je jedan detalj koji sam zapazio prilikom svjedocenja momka ( tada djecaka) koji je zarobljen prilikom proboja i kojem su ubili oca i brata a cija tijela ni do danas nisu nadzena. Prodanih dusa je bilo tada koji su spijunitrali za cetnike a spijuniraju i sada:

"And people were just at that time -- didn't know what to do and we started

14 walking towards this tunnel approximately 15 -- 50 to a hundred metres

15 long. It was wide. We entered there, and this guy, Zec, he was in

16 Vecici. I remember him, seeing him when we were walking through the woods

17 contacting somebody, and I was telling my dad: That guy is talking to

18 somebody. Every time we stop he goes underneath a tree and then he pulls

19 out -- I'm sorry. He pulls out -- he pulls out this microphone or - I

20 don't know - radio and then he starts talking.
And I was telling my dad:

21 That guy is talking to somebody. And he says: No. You just keep on

22 moving. We have to move.

23 And then he was the one who jumped in when we were in the tunnel.

24 He says: Don't worry anything. We're going to surrender. He took his

25 shirt. He's a white shirt and he ripped it off, used a branch and walked

Page 7271

1 out of the tunnel. And he left with this one guy. And he was gone for 15

2 minutes. When he came back, he says: Oh, everything is fine. We just

3 need to surrender. They guarantee us we're going to live. "

http://www.un.org/icty/transe39/041021ED.htm
User avatar
nineinchnails
Posts: 1681
Joined: 24/02/2009 12:09

#58 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by nineinchnails »

I odrzali su obecanje, kao i uvijek...
Pa kud im se predadose, brate dragi.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#59 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Bosanac sa dna kace »

nineinchnails wrote:I odrzali su obecanje, kao i uvijek...
Pa kud im se predadose, brate dragi.
a shta bi ti uradio/la???? :? :? :? :? :?
vecicanac
Posts: 13
Joined: 19/03/2009 07:57

#60 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by vecicanac »

Ideja ove akcije, za pomoc ovoj dvojici momaka, je da se apeluje na sve institucije koje su u mogucnosti da im pomognu na bilo kakav nacin.. Zalosno je to sto oni ovo uopste dozivljavaju, jer zapamtite da su 92., kad je trebalo Bosni i svima nama, njih dvojica napustili sigurnost Austrije , posao tamo i dosli u Bosnu da je brane..Sada sjede sami u zatvoru u Tunjicama i dozivljavaju da im se sudi od strane ljudi koji su pokusavali da im ubiju familiju i u tome djelimicno uspjeli.. Camilu je ubijen brat Dzemko i Dzemkin sin Samir, a Sulejmanu je odjednom cjel afamiliaj bila ranjena od 3-godisnjeg sina pa do oca, od tenkovske granate..Tom prilikom mu je poginula sestrra, i zet i njihovih dvoje djece..
Sami vecici su desetkovani u ratu..od (1350 stanovnika sela Vecica, po zadnjem popisu stanovnistva iz 90.), 253 je poginulo ili mucki ubijeno. U selu ima samo par kuca da iz nje nije niko poginuo. Sav taj haos nas nije omeo da se vratimo na svoje i izgradimo selo ponovo, ali ovo je sad ono sto niakd nismo ocekivali da ce nam se desiti..Ne od strane srba, od njih smo svasta ocekivalii ocekujemo, ali smo se uvijek nadali da je Bosna i bosanska vlada uz nas, i da nnikada nece dozvoliti da se ovo desi..U selo su u zadnej dvije godien dolazili i Silajdzic i Reiz i Omar Masovic i mnogi drugi ministri, uglavnom prije izbora i obecavali sto sta da ce uraditi, da ce nesto pomoci da ce nas stititi, ali niakda nista jso nisu donjeli u selo, a sigurnost najmanje..
I Camil i Sulejman, sve ovo podignute glave podnose, jer vjeruju u neku pravdu da ce njihova nevinost u ovom slucaju biti dokazana, ali ih najvise boli sto se niko o ovome i ne oglasava..
Eto juce im je pocelo sudjenje u Banja Luci, ja ne vidim nigdje u Avazu da se oni uopste spominju, jedino sam nasao ovaj clanak o njima u "Glas Srpske", koji na svoj nacin to objasnjava..Zalosno i jednostavno ponizavajuce od nasih vlasti da ovo dopustaju uopste..
http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... smrti.html

Jedina organizacija koja pokusava da ih na neki nacin brani, da ih pokaze javnosti je organizaciaj za zastitu ljudskih prava iz amerike koja je i napisala ovaj protest, i poslala la ga an adrese nasih ambasada u svjetu, svim vladama u europi, vladi SAD. americkom ambasadoru u sarajevu..
Ja pokusao da zovem bosansku ambasadu u Norveskoj , i javi mi se neko sa "Ja", kao da sam nazvo neku lovacku krcmu u Grmecu..Oni kao nemogu reagovati na to jer nema norveska vlada nista sa tim, Poslao im email, koji mi se vratio zbog prepunog inboxa kod njih...Bas smo mi Bosnajci rodjeni da budemo "Marva za Klanje"..
User avatar
nineinchnails
Posts: 1681
Joined: 24/02/2009 12:09

#61 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by nineinchnails »

Bosanac sa dna kace wrote:
nineinchnails wrote:I odrzali su obecanje, kao i uvijek...
Pa kud im se predadose, brate dragi.
a shta bi ti uradio/la???? :? :? :? :? :?
Jedina preostala opcija: boriti se do zadnjeg.
U mojoj jedinici smo imali zakletvu: "Do zadnjeg metka, a zadnji ostaviti za sebe". Nema predaje.
Bolje poginuti u borbi nego biti strijeljan.
vecicanac
Posts: 13
Joined: 19/03/2009 07:57

#62 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by vecicanac »

Ja sam bio pripadnik IDV voda 84. vecicke brigade, i imao sam takva razmisljanaj o "zadnjem metku", ali nezgodno je to buraz, zavisi od situacije opet..
U svakoj jedinici je postojala ta zakletva, bez daljnjeg, ali niko nije mogao nikom da naredi da to ucini..Mnogi su oduzeli sami sebi zivote u nasem proboju, prilikom ranjavanja ili bezizlazne situacije, ali ...
Ja sam sam bio tesko ranjen u tom proboju, i pokusao sam da se ubijem,, ali su me sprjecili moji borci, tjerao sam ih da me ostave, nisu htjeli, trazio sam da oni pucaju u mene ali nisu htjeli..Tesko je natjerati brata da puca u brata, i slicno...Ko god se niej nasao u toj situaciji, nemoze reci sa sigurnoscu da bi tako postupio...

Nego da se vratimo ovoj optuzbi

Predstavljena su obojica, Camil Bilic i Sulejman Berbic, kao ratni zlocinci, cime se izjedancavaju sa Karadzicem, Krajisnikom, Zupljaninom, seseljom, Arkanom i ostalim "Gorskim Cetnicima"..
Govori se o njihovom hapsenju kao nekoj senzaciji, dok je puka istina da su dobili poziv za saslusanje kod tuzioca i oni su se dobrovoljno odazvali tom pozivu, kao i prije kad su bili pozivani, a onda su uhapseni i prikazani kao bjegunci i zlocinci...
Ostali osumnjiceni se nalaze u inostranstvu , zive i rade sa svojim familijama, ne znajuci uopste da se protiv njih vodi ikakav postupak.. Srbi i njihovi tuzitelji, znaju gdje se ta lica nalaze i mogu stupiti u kontakt sa njim u svakom trenutku, znaju da se od njih nijedan Vecicanac nigdje ne krije niti se kad krio, ali oni to predstavljaju kao bjegstvo i sakrivanje i neki strah..Mehmed Bilic-Mesa, je Camilov Brat..I on je bio zarobljen u "Vecickom Proboju", nakon cega je proveo preko godinu dana po njihovim logorima , na Manjaci i u Batkovicima..Tada su mu vec mogli "presuditi", ali eto sada, poslije 16 godina, odjednom je trazeni "zlocinac"
Sve u svemu , jos jednom kao i uvijek Srbi pokazuju snagu svojih medija i njihovu "neutralnost" u objavljivanju vjesti..
Sto se tice ovih zarobljenika, svi su prezivjeli zahvaljujuci bas Vecicancima, a ovi sto su podlegli, su se jednostavno razboljeli i umrli..Nismo mi imali ljekova za sebe a kamoli za njih, i pokusavali smo da ih razmjenimo prije nego se to desi, dok smo skontali da su bas bolesni, ali nismo uspjeli to da uradimo an vrjeme..Ko god od ovih zatvorenika niej imao uniformu an sebi, ili je ubrzo pusten na slobodu ili je spavao po nasim kucama kao jedan od nasih civila sa nasim narodom..
Desavalo se da ih zarobimo vise iz iste porodice, pa smo tom prilikom jednog ostavljali a ostale pustali...Sada vidim da smo pogrjesili sto smo bili humani uopste, da smo ih sve pobili, danas nebi imali nikakvi belaja..
Medjutim, mi smo Bosanci, muslimani, Armija BiH, nije nama dostojno da se ponasamo kao zivotinje i krvnici..Mada sad tek vidim da smo ipak trebali da budemo ponekad isti oni protiv kojih smo se tukli..
User avatar
nineinchnails
Posts: 1681
Joined: 24/02/2009 12:09

#63 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by nineinchnails »

vecicanac wrote: Medjutim, mi smo Bosanci, muslimani, Armija BiH, nije nama dostojno da se ponasamo kao zivotinje i krvnici..Mada sad tek vidim da smo ipak trebali da budemo ponekad isti oni protiv kojih smo se tukli..
Ni ja nisam vjerovao da se genocid i etnicko ciscenje nagradjuju, dok Alija nije potpisao da priznaje entitet GTRS.
Tim potpisom je izjednacio zrtve i zlocince. Tako su i Vecicani od branioca i heroja postali zlocinci.

Ne znam kako da pomognemo nepravedno optuzenima.
Miting, protest, demonstracije????
Tesko da ce to piti vode.
vecicanac
Posts: 13
Joined: 19/03/2009 07:57

#64 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by vecicanac »

Ma najgore je sto mi obicni ljudi,koji hocemo da im pomognemo, ne mozemo, a oni koji mogu, nece..Da je ovo neka normalna drzava, nebi bilo potrebe da se mi brinemo o njihovoj odbrani, ustvari nikad nebi smjeli biti uhapseni, ali eto jarane, moramo se i mi negdje jednom pozaliti nekome..Svjestan sam i ja da ovo ne pije vode, mislim nase price po forumima, ali eto bar saznamo da ima raje koja djeli nasu bol i ljutnju.. Odmah je malo bar lakse
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#65 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Bosanac sa dna kace »

nineinchnails wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
nineinchnails wrote:I odrzali su obecanje, kao i uvijek...
Pa kud im se predadose, brate dragi.
a shta bi ti uradio/la???? :? :? :? :? :?
Jedina preostala opcija: boriti se do zadnjeg.
U mojoj jedinici smo imali zakletvu: "Do zadnjeg metka, a zadnji ostaviti za sebe". Nema predaje.
Bolje poginuti u borbi nego biti strijeljan.
to nije bas tako lahko kad svojim tijelom branis djecu i roditelje....do sad nisam nikad cuo pripadnike ARBİH da su o tome razmisljali :cry: :cry: :cry:
zm@jbosne
Posts: 2
Joined: 15/04/2009 01:56

#66 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by zm@jbosne »

institucije pravne drzave rade svoj poso, a na odbrani je da dokaze da su ti ljudi nevini[/color],
sta se svi prave pametni, svi su sad heroji koji bi dizali bunu u bosni ali iz norveske i ostali evropski zemalja...,
LJUDI VALJATE GLUPOSTI!!!
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#67 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Vares City »

[quote="zm@jbosne"]institucije pravne drzave rade svoj poso, a na odbrani je da dokaze da su ti ljudi nevini[/color],
sta se svi prave pametni, svi su sad heroji koji bi dizali bunu u bosni ali iz norveske i ostali evropski zemalja...,
LJUDI VALJATE GLUPOSTI!!![/quote

Pravna drzava kazes,jedel' se to,.. :mrgreen:
VECICI,znas li ti gdje je to mjesto,makar i na karti :?:
Znas li kako su se Vecicani herojski branili (dok ih nisu izdali )od onih koji sad predstavljaju PRAVNU DRZAVU u R.S.-u?????
A sad im isti ili slicni krvnici sude za "zlodjela"jer je kriminalno i zlocinacko braniti SVOJE!!!!
Prvi post pa u suplje,mozes ti to i bolje,jel' de?
zm@jbosne
Posts: 2
Joined: 15/04/2009 01:56

#68 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by zm@jbosne »

sigurno znam vise od tebe jer sam iz vecica, i u ratu sam bio dole..., mi jesmo bili heroji ali nas sad niko ne vidi, samo je u Sarajevu bio rat, i vecici su druga srebrenica samo sto smo zaboravljeni od svih, CERICU, HARISU S. i TIHICU strateski nismo vazni jer mi nemamo para a i nema nas puno da bi bili vazni kao glasacko tjelo, SRAMOTA..., HVALA politickom magazinu 60 minuta, neko se i nas sjetio.., ZA KOGA DA
User avatar
tetakk
Posts: 746
Joined: 28/07/2006 16:42
Location: duboka suma zaborava

#69 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by tetakk »

Sulejman i Camil su danas osudjeni na po 13 i 14 godina zatvora. :(
Sudinica je svoju odluku objasnila rijecima da vise vjeruje srpskim svjedocima nego bosnjackim.
User avatar
primus-1
Posts: 439
Joined: 13/08/2008 13:38

#70 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by primus-1 »

tetakk wrote:Sulejman i Camil su danas osudjeni na po 13 i 14 godina zatvora. :(
Sudinica je svoju odluku objasnila rijecima da vise vjeruje srpskim svjedocima nego bosnjackim.
cccc
cisti rasizam na djelu
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#71 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by The 51st State »

i mi smo govna, niko se nece ni pocesati...
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#72 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Vares City »

tetakk wrote:Sulejman i Camil su danas osudjeni na po 13 i 14 godina zatvora. :(
Sudinica je svoju odluku objasnila rijecima da vise vjeruje srpskim svjedocima nego bosnjackim.
Srpska je to "pravda"moj @tetakk,arsini iz stotinu ruku :(
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#73 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Bosanac sa dna kace »

tetakk wrote:Sulejman i Camil su danas osudjeni na po 13 i 14 godina zatvora. :(
Sudinica je svoju odluku objasnila rijecima da vise vjeruje srpskim svjedocima nego bosnjackim.
imal se pravo na zalbu? jel se ide van BiH, na medjunarodne sudove?
jel snimljeno to kad je rekla? napisano u obrazlozenju? :shock: :? :? :?
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#74 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by bach »

Bosanac sa dna kace wrote:
tetakk wrote:Sulejman i Camil su danas osudjeni na po 13 i 14 godina zatvora. :(
Sudinica je svoju odluku objasnila rijecima da vise vjeruje srpskim svjedocima nego bosnjackim.
imal se pravo na zalbu? jel se ide van BiH, na medjunarodne sudove?
jel snimljeno to kad je rekla? napisano u obrazlozenju? :shock: :? :? :?
Ima, ima.

Poznavajući rad domaćih, općinskih sudova, skoro da nema presude nekog od nižih suda tipa ovog u BL, koje ne bude žalbom oborena na višoj sudskoj instanci.

Razlog je čisto tehničke prirode jer na lokalnim sudovima rade petorazredne sudije i tužioci, koji posao rade nogom.

Samo žalba na ovu presudu, jer na svaku prvostepenu odluku nekog suda postoji pravo žalbe.
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#75 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Sargan »

vecicanac wrote:Ma najgore je sto mi obicni ljudi,koji hocemo da im pomognemo, ne mozemo, a oni koji mogu, nece..Da je ovo neka normalna drzava, nebi bilo potrebe da se mi brinemo o njihovoj odbrani, ustvari nikad nebi smjeli biti uhapseni, ali eto jarane, moramo se i mi negdje jednom pozaliti nekome..Svjestan sam i ja da ovo ne pije vode, mislim nase price po forumima, ali eto bar saznamo da ima raje koja djeli nasu bol i ljutnju.. Odmah je malo bar lakse
Prijatelju, samo mi obici ljudi mozemo nesto promijeniti. Samo mi obicni ljudi mozemo pokusati ispraviti nepravde. U BiH ne postoji pravna drzava, pravna drzava ne postoji kao sto smo vidjeli ni u Haagu a ne u BL. Zato zalbe i te stvarti ne piju vode. Dok ne budemo u miru hrabri kao sto su stanovnici Vecica bili u ratu i ne izadjemo masovno na ulice ovake nepravde ce se desavati opet i opet. Dok mi trpimo i sutimo oni ce nas samo vise pljuvati.

P.S.
Moram priznati da su mu oci zasuzile kada sam procitao o ovomemjestu Vecici. Na zalost, jedan sam od onih koji niti su culi za ovo mjesto niti znaju sta se u tome dijelu BiH desavalo. To je zalosno :(
Post Reply