Desničari osvajaju Evropu!

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#51 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Cherry-Cherry wrote:Albancima je nacija na prvom mjestu.
Ko i svim pametnim narodima


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6828
Joined: 20/02/2013 14:14

#52 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Cherry-Cherry »

insomnia78 wrote:
Cherry-Cherry wrote:Albancima je nacija na prvom mjestu.
Ko i svim pametnim narodima


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Slažem se.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18978
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#53 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by SmokingMan »

Kod nas uvoze Turke i Arape na kamarama,teško nama. 8-)
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#54 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Grean »

Interesuje me ko su imigranti u Madjarskoj pa im je krajnja desnica tako jaka te u stalnom porastu, ili npr. u Bugarskoj?

Banaliziranje problema i anomalije od koje Evropa boluje vise ili manje vec vijekovima prilici kompleksasima koji boluju od kompleksa manje vrijednosti pa se kao stide za ostale imigrante i shvataju domicilne sto mrze i glasaju za desnicu.

Vjerujem da puno losije zivimo od Ceha ili Madjara ali se kod nas ne spaljuju romska naselja sa zivom celjadi u njima. Jednostavno razlika je u mentalitetu, zivjeli smo u drugacijim podnebljima vijekovima. Dok u jednom carstvu drugaciji nisu mogli opstati cak ni ako su krscani ali iz druge crkve u drugom su protjerani sefardi nalazili utociste.
Bez namjere da idealiziram nasu istoriju, nije slucajno sto se kod nas u 500 metara nasle dzamija, dvije crkve i sinagoga a nesto slicno je nezamislivo u ostatku Evrope. Uvijek mi je bilo cudno sto se oni tome cude, danas mi je sve manje cudno. Istorija je uciteljica zivota.
Last edited by Grean on 01/04/2014 23:04, edited 1 time in total.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#55 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by djonko brajs »

hAZNADAR wrote:
djonko brajs wrote:
Gdje tu onda svrstati Albance? Imaju dvije drzave protiv kojih evropski desnicari nemaju nista, a i u emigraciji nisu na udaru ni toliko diskriminisani iako rade svasta. A i Turci se i pored mrznje ipak vise respektuju.

Kljuc je izgleda u nacionalizmu, europljani jednostavno imaju takav mentalni sklop da samo nacije prepoznaju i samo nacije vide kao politicki subjekt.
sta imaju veze 2 albanske drzave (koje ce uskoro biti jedna?) koja je to alternativa, da ih se pripoji grckoj? ne postoji alternativa osim velikoj albanskoj drzavi, ali zato u potpunosti pod kontrolom amerike. zapravo je to tako i objasnjivo - buduci da je nemoguce izbjeci postojanje albanske drzave na balkanu jer je ona monoetnicna i vec nezavisna, onda se morala napraviti jos jedna ako nizbogcega drugog a onda radi vojne baze.

osim toga, albanci od sloma komunizma nisu pokazali neki pretjerani entuzijazam da brze bolje formiraju vjerske stranke sa vjerskim simbolima i sa liderima koji su pisali vjerske deklaracije; takođe nisu poceli gradit dzamije na svakoj livadi; pomjerati festivale zbog ramazana; na capricozu picu stavljaj govedinu; uvoditi vjeronauku u skolu, itd.

otiđi u albaniju pa pogledaj za sebe. naruci kapricozu u centru grada, izbroj vjerske objekte. vise dzamija ima u pazaricu nego u tirani. gradu od milion stanovnika.
Last edited by djonko brajs on 01/04/2014 23:06, edited 1 time in total.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6828
Joined: 20/02/2013 14:14

#56 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Cherry-Cherry »

@ grean,
Eto ispadosmo mi tolerantni u vražju mater... :-)
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#57 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by djonko brajs »

Cherry-Cherry wrote:Eto ispadosmo mi tolerantni u vražju mater... :-)
tolerancija je jos jedna neoliberalna ideoloska ubleha. tolerancija je sinonim za drzi se dalje od mene. postuj moj private space; don't stare at me; don't harass me; are you washed, did you put deodorant? itd.

procitaj govore martina lutera kinga - nigdje ne spominje toleranciju izmedju rasa. to bi bilo opsceno traziti od bijelaca da tolerisu crnce.

tolerancija je izmisljotina za konzumaciju u drustvima koje oni smatraju primitivnim, kao nase. posalju nam neki NGO da nam kaze koako treba da tolerisemo jedni druge. kao da je to problem u svijetu a ne ekonomska nejednakost.
Last edited by djonko brajs on 01/04/2014 23:10, edited 1 time in total.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#58 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Grean »

Cherry-Cherry wrote:Eto ispadosmo mi tolerantni u vražju mater... :-)
Znao sam da ce se naci ovakvih komentara.

Ako pogledas istoriju i uporedis je sa drugima vidjet ces da smo vrlo tolerantni. Primjer sarajevskih roma, njihove situacije i onog kroz sta Romi prolaze u drugim istocnoevropskim zemljama ne da se porediti. To je samo jedan primjer.
popokatepetl_com
Posts: 1097
Joined: 28/10/2012 12:43

#59 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by popokatepetl_com »

Kakvi mi i tolerancija bili bi mi 10 puta gori da kod nas 15% stanovnistva cine imigranti.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#60 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by HM 2011 »

Može li mi neko dati tačnu definiciju ljevice i desnice:

Right-wing politics are political positions or activities that accept or support social hierarchy or social inequality.[1][2][3][4] Those affiliated with the Right consider social hierarchy and social inequality as either inevitable, natural, normal, or desirable,[2] typically justifying this position on the basis of natural law or tradition.[4][5][6][7][8] Within the right-wing spectrum, views differ on whether hierarchy and inequality stem from traditional social differences[9] or from competition in market economies.

Znači ukratko:
Desnica promovira:

Društvenu hijrarhiju (komandni lanac, lanac odgovornosti, odgovornost svakog u lancu, disciplinu - traži rezultate, vojni princip organizovanja, čelična pesnica, čvrsta ruka vlasti, nema igre i razbrige, sve konkretno, promišljeno kalkulirano)

(Ovo je osbina svake imalo normalne vlasti i ljevice i desnice i gornje i donje, ako želi biti imalo efikasna mora biti ovakva)

društvenu neravnopravnost - e ovo je problematično, socijalni slojevi maltene kastinski sistem, tu si gdje jesi i nema naprijed ili ima - jer ako ne donosiš rezultate ideš dole a na tvoje mjesto dolazi neko novi (znači ima fluktuacije u hijerarhiji a povezana je sa odgovornosti) -

u svakom slučaju - desnica se bori da je sve pod kontrolom - da se svemu zna mjesto - sistem veliki brat sve gleda, prati nadzire i sankcioniše ako ima potrebe....

http://en.wikipedia.org/wiki/Right-wing_politics

Problem sa desnicom - brzo sve ode u P.M. i razračuna se nekim vidom nasilja bilo to pravno nasilje, segregacijsko društveno nasilje, ili pak nasilje vulgaris......

LJEVICA:

In left-right politics, left-wing politics are political positions or activities that accept or support social equality, often in opposition to social hierarchy and social inequality.[1][2][3][4] It typically involves a concern for those in society who are perceived as disadvantaged relative to others and an assumption that there are unjustified inequalities that need to be reduced or abolished.[3]

Ljevica pak prema teoriji - a na način na koji je ja shvatam - tvrdi da nije potrebno trošiti vrijeme na aposlutnun kontrolu, nego stiulisati one "dole" da bi oni postali "jednakiji" sa onima gore a sve u cilju ravnomjernog razvoja društva..... Sve izgleda normalno, međutim problem je razgraničiti šta je previše Laissez faire (franc. [lesê fêr] doslovno: "pustite neka svatko čini što hoće i neka sve ide svojim tokom" tj. "pusti to neka se samo reguliše") - jer ništa se samo ne reguliše nego se mora regulisati i nadzirati pa onda imaš ljevičare koji rade posao desničara, što je ubjeđenim ljevičarima ravno kanibalizmu i onda nastanu problemi poput Finansijskih kriza i slično....

Problem sa ljevicom - liče mi na samoubice, brzo, odnosno sve brže i brže ih "prevare" veliki igrači, sve više i više imovine tokom njihovih mandata prelazi u ruke pojedinaca, to posljedično siromaši društvo, društvo se okreće desnici u svrhu traženja pomoći, zaštite, kontrole i onda naknadno eskaliraju preblemi desnice, pa pepeo, pa onda opet od početka, malo više Liberte, Egalite, Fraternitee i tako ciklusno, ciklično......

http://en.wikipedia.org/wiki/Left-wing_politics

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I kažete desničari osvajaju Europu ?

Ja ipak mislim da nisu desničari ti koji osvajaju Europu nego Europljani, i to Europljani koji žele da riješe svoje probleme, probleme u svom kućnom dvorištu..... Što se tiče emigranata Europljani još malo neće niti imati emigrante nego domisilno stanovništvo tako da im emigracija nije problem....

Svjetska trgovina, globalizacija, liberalizacija, outsourcing, gubitak tehnološke supermacije.....

Europa će prema mom mišljenju, u svijetu nuklearnih kapaciteta, hemijskog oružija, labaratorijski uzgojenih bolesti - izvršiti zatvaranje svojih granica i okretanje prema sebi, nešto kao Europski Juche http://en.wikipedia.org/wiki/Juche ili slično...

Vrlo zanimljivo to sve izgleda.....
Last edited by HM 2011 on 01/04/2014 23:19, edited 1 time in total.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6828
Joined: 20/02/2013 14:14

#61 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Cherry-Cherry »

Što se tolerancije tiče, tolerancija nije u skladu sa prirodnim zakonima, po kojima jači vlada. Gdje to u prirodi još postoji tolerancija? :-) Nemoguće je to, vještački....
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#62 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by djonko brajs »

tolerancija je nebitna i nepotrebna. ona predstavlja skretanje paznje sa bitnih stvari tj. klasne i ekonomske borbe.

e u tome se nalazi univarzalnost. u klasnoj borbi. to je jedino sto moze da ujedini svakoga covjeka na svijetu bez obzira na kulturoloske razlike i svake druge razlike.

istina je samo jedna i pravda je samo jedna, jedino sto nas razlikuje je vjera kultura i slicne gluposti.

zato su neoliberali jaki na "toleranciji", "multikulturi" i "suzivotu" jer znaju da to ne vbodi nicemo i da je sarena laza. ali dobro dođe da se ne prica o jedinoj bitnoj stvari koja generise sve antagonizme - pa i rasne, nacionalne i kulturoloske - a to je pitanje ekonomske nejednakosti.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#63 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by HM 2011 »

Cherry-Cherry wrote:Što se tolerancije tiče, tolerancija nije u skladu sa prirodnim zakonima, po kojima jači vlada. Gdje to u prirodi još postoji tolerancija? :-) Nemoguće je to, vještački....
Sama tolerancija kao pojam je potrebna svakom društvu i nužna, jer razlikuje čovjeka od životinje....

Problem je što mnogi ne shvataju da tolerancija ima važeće granice i to kao normu....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#64 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Grean wrote:
Cherry-Cherry wrote:Eto ispadosmo mi tolerantni u vražju mater... :-)
Znao sam da ce se naci ovakvih komentara.

Ako pogledas istoriju i uporedis je sa drugima vidjet ces da smo vrlo tolerantni. Primjer sarajevskih roma, njihove situacije i onog kroz sta Romi prolaze u drugim istocnoevropskim zemljama ne da se porediti. To je samo jedan primjer.
Nasuprot tome imas Srebrenicu, Manjacu, Keraterm, Heliodrom, Dretelj, Ahmice, imas situaciju da jos uvijek otkrivamo masovne grobnice
Tolerantno nema sta


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#65 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

sim_dar wrote:Prvo krajnja desnica nije osvojila ni blizu vlasti, cini mi se da su dobili 10 gradonacelnika, sto je mizerija u Francuskoj.



I sad sta su Francuzi mogli, glasati za nesposobnu, jalovu, korumpiranu socijalisticku vladu ili da ih kazne na taj nacin da izaberu korumpirane Sarkozijevce? Ne, bolje glasati za Le Penovu.

Prema tome, davanje minorne podrske krajnjoj desnici u Francuskoj kazna i ljevice i desnice za sranja koja rade i koja nemaju nikakve veze sa imigrantima.

Krajnja desnica je jedna od rijetkih alternativa da se kazne i ljevica i desnica.
Bgm ta i takva desnica je bukvalno pomela ljevicu, zamisli sta znaci izgubiti gradonacelnike u preko sto gradova od toga otprilike pedesetak gradova sa preko 30.000 stanovnika i par njih koji su bili bastioni ljevice


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
agnostic_front
Posts: 6330
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#66 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by agnostic_front »

djonko brajs wrote:
Cherry-Cherry wrote:Eto ispadosmo mi tolerantni u vražju mater... :-)
tolerancija je jos jedna neoliberalna ideoloska ubleha. tolerancija je sinonim za drzi se dalje od mene. postuj moj private space; don't stare at me; don't harass me; are you washed, did you put deodorant? itd.

procitaj govore martina lutera kinga - nigdje ne spominje toleranciju izmedju rasa. to bi bilo opsceno traziti od bijelaca da tolerisu crnce.

tolerancija je izmisljotina za konzumaciju u drustvima koje oni smatraju primitivnim, kao nase. posalju nam neki NGO da nam kaze koako treba da tolerisemo jedni druge. kao da je to problem u svijetu a ne ekonomska nejednakost.
Kako je ekonomska nejednakost problem?
Tolerancija je neoliberalna ubleha i nije prirodna, ali je jednakost prirodna?

@HM2011,
socijalna nejednakost je prirodna, samo što griješiš kada je definišeš kao kastu, kao nešto što je nemoguće promijeniti. Postoji ogroman broj primjera siromašnih ljudi koji su postali bogati, čak postoji studija ja mislim Mičigen univerziteta koja je pratila nekoliko hiljada (nisam siguran za broj, slagaću) ljudi preko 20 godina i naravno došli su do zaključka da je većina tih ljudi napredovala, tzv. "income mobility". To je priča ljevičara kako bogati postaju bogatiji, a siromašni siromašniji, što je naravno netačno i vidljivo svakome ko ima oči.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6330
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#67 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by agnostic_front »

sim_dar wrote:
insomnia78 wrote: Bgm ta i takva desnica je bukvalno pomela ljevicu, zamisli sta znaci izgubiti gradonacelnike u preko sto gradova od toga otprilike pedesetak gradova sa preko 30.000 stanovnika i par njih koji su bili bastioni ljevice


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Ma nisu oni pomeli nista, nego je bijesan narod na Hollande glasao suprotno i to iz kazne, a oni koji nisu zaboravili UMP mafiju, oni su glas dali Le Penovoj.

To je isti slucaj kao kod nas. Imas korumpiranu SDA i imas nesposobni i korumpirani SDP. I sad da imas neku krajnju desnicu tipa francuskog FN, prvi te zajebali i krali, drugi te zajebali i krali, pucas im kontru i kaznu i glasas za alternativu.

To su i Francuzi uradili.
Hajde nam ponovo daj rezultate izbora da vidimo šta su Francuzi uradili.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#68 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Grean »

insomnia78 wrote:
Grean wrote:
Cherry-Cherry wrote:Eto ispadosmo mi tolerantni u vražju mater... :-)
Znao sam da ce se naci ovakvih komentara.

Ako pogledas istoriju i uporedis je sa drugima vidjet ces da smo vrlo tolerantni. Primjer sarajevskih roma, njihove situacije i onog kroz sta Romi prolaze u drugim istocnoevropskim zemljama ne da se porediti. To je samo jedan primjer.
Nasuprot tome imas Srebrenicu, Manjacu, Keraterm, Heliodrom, Dretelj, Ahmice, imas situaciju da jos uvijek otkrivamo masovne grobnice
Tolerantno nema sta


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Pa to je uglavnom rezultat ovog "evropskog" nacina razmisljanja na Balkanu i te tolerancije. Uastalom, vidjeli bi (a i vidjeli smo, samo u malo vecim razmjerama) zapadne Manjace, Dretelje kad bi kod njih doslo do raspada sistema kakav je bio kod nas.

Na kraju krajeva ne moram uzeti za poredjenje taj istok, ili zaostavstinu Otomanske imperije. Mozemo uzeti za primjer Brazil, da je po ovim evropskim nacelima i onim koji ih ovdje opravdavaju favele bi vec odavno bile koncentracioni logori ili sravnjene sa zemljom, u Indiji ne bi bilo ziva roba vec 100 godina a kamo li da bi drugi i drugaciji mogli zivjeti vijekovima jedni pored drugih. Evropa nema tu naviku, nije je nikad imala, temelji Evrope su izgradjeni na nacelu jedna nacija, jedna drzava i sad bi to kao neko preko noci da promijeni.
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#69 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by DoZeN »

djonko brajs wrote:
tuzno je da neko ima kompleks tako dubok, da zbog zapadnog rasizma krivi neke primitivce iz afghanistana koji loze drva na 5 spratu zgrade u londonu. ili sjedi na socijali. to su marginalne stvari jer su ovi odlucili ukinuti socijalu sve da nijedan imigrant nikada nije ni krocio na evropsko tlo.
Neka se ti afghanistana se uhvate posla,neka ne prave po 5-tero djece i da ih ja hranim ili bilo ko
Ko hrani sve te koji ne znaju jezik te zemlje a sjede na socijali?
to je jedna samo stavka tog problema druga je ta da je gomila onih koji su kazu pobjegli od diskriminacije od Srba,Hrvata,Bosnjaka Jevreja,Somalije,Sudana,a svoju djecu uce da ne izlaze sa crncima/bjelcima ili da zene samo svoju vjeru i rasu.
To su oni koji kazu da "Pametni narodi gledaju samo svoju naciju" pa Ok,nece ni Svabo da poslednjeg Svabu zakopa Turcin, ili da Pariz preuzmu Alzirci,Tunizani ili oni iz Maroka,ili da Meksikanaca u USA bude previse.
i oni "gledaju svoju naciju"
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#70 Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Extremna desnica, ona iz naslova teme, je ukupno dobila 14 gradova, od toga FN deset, sto je u poredjenju sa 4 koliko su imali 95-e za njih ogroman uspjeh
Image

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6828
Joined: 20/02/2013 14:14

#71 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Cherry-Cherry »

DoZeN wrote:
djonko brajs wrote:
tuzno je da neko ima kompleks tako dubok, da zbog zapadnog rasizma krivi neke primitivce iz afghanistana koji loze drva na 5 spratu zgrade u londonu. ili sjedi na socijali. to su marginalne stvari jer su ovi odlucili ukinuti socijalu sve da nijedan imigrant nikada nije ni krocio na evropsko tlo.
Neka se ti afghanistana se uhvate posla,neka ne prave po 5-tero djece i da ih ja hranim ili bilo ko
Ko hrani sve te koji ne znaju jezik te zemlje a sjede na socijali?
to je jedna samo stavka tog problema druga je ta da je gomila onih koji su kazu pobjegli od diskriminacije od Srba,Hrvata,Bosnjaka Jevreja,Somalije,Sudana,a svoju djecu uce da ne izlaze sa crncima/bjelcima ili da zene samo svoju vjeru i rasu.
To su oni koji kazu da "Pametni narodi gledaju samo svoju naciju" pa Ok,nece ni Svabo da poslednjeg Svabu zakopa Turcin, ili da Pariz preuzmu Alzirci,Tunizani ili oni iz Maroka,ili da Meksikanaca u USA bude previse.
i oni "gledaju svoju naciju"
Izgleda da svi mogu gledati svoje nacije osim evropljana. Kada evropljani to rade, onda su rasisti i ne valjaju. A ostali valjaju.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#72 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Almario wrote:
insomnia78 wrote:
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Iz kojeg grada u DE pises? Pozz!
Nisam u DE


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#73 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by DoZeN »

Cherry-Cherry wrote: Izgleda da svi mogu gledati svoje nacije osim evropljana. Kada evropljani to rade, onda su rasisti i ne valjaju. A ostali valjaju.
Najvise mrzim licemjere,svi se sjecamo kada je 14 dana gorio Pariz ili ono u Londonu sa paljenjem automobila, sto ga majci ne zapali npr u USA,mogao bi jednom i nikada vise :-) Ili u Holandiji on divlja na ulicama sto je neki casopis napravio karikature Muhameda, mozes da prestanes da kupujes taj casopis,ali ne i da palis :oops:
Pali svoju kucu,a ne drzavnu ili privatnu imovinu, i imaju pravo sto se povecava broj onih koji drugacije gledaju na emigrante po Evropi
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#74 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Klavikula »

DoZeN wrote:
Cherry-Cherry wrote: Izgleda da svi mogu gledati svoje nacije osim evropljana. Kada evropljani to rade, onda su rasisti i ne valjaju. A ostali valjaju.
Najvise mrzim licemjere,svi se sjecamo kada je 14 dana gorio Pariz ili ono u Londonu sa paljenjem automobila, sto ga majci ne zapali npr u USA,mogao bi jednom i nikada vise :-) Ili u Holandiji on divlja na ulicama sto je neki casopis napravio karikature Muhameda, mozes da prestanes da kupujes taj casopis,ali ne i da palis :oops:
Pali svoju kucu,a ne drzavnu ili privatnu imovinu, i imaju pravo sto se povecava broj onih koji drugacije gledaju na emigrante po Evropi
i sta sad, imigrante treba pobiti. ili imigranti nemaju pravo da se bune samo zato su su imigranti.

dajte ljudi, pricate o posljedicama bez da u obzir uzimate uzrok.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#75 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

A uzrok je sta, mrzi ih Evropa zato sto su, vecinom, muslimani?
Ne mrze ih, vecinu, nebitno koje vjere bili, zbog toga sto kradu, muljaju, valjaju gudru, pljackaju, otimaju, nece da rade, varaju sa socijalom?
Nedo ti bog da zalutas u arapska i crnacka predgradja


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Post Reply