True detective

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#51 Re: True detective

Post by MedenoSrce »

"With all the dick swagger you roll you can't spot crazy pussy?"
:D
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#52 Re: True detective

Post by madFlava »

MedenoSrce wrote:
"With all the dick swagger you roll you can't spot crazy pussy?"
:D
:lol: 8-)
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#53 Re: True detective

Post by zomri »

Image

:lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41413
Joined: 29/06/2011 23:39

#55 Re: True detective

Post by dječak sa šibicama »

Juvelandia wrote:Prve tri epizode komotno mozes na fast forward, tek ova cetvrta je stroj.Inace pravo dobra gluma obojice al serija nekako pocesto tjera da spavas izuzev ove zadnje epizode kako rekoh.
Ovakvima (bez uvrede, molim) univerzalno ide onaj odgovor "ako ti je sporo i dosadno, ti prebaci na Americkog Ninju".
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#56 Re: True detective

Post by zomri »

dječak sa šibicama wrote:
Juvelandia wrote:Prve tri epizode komotno mozes na fast forward, tek ova cetvrta je stroj.Inace pravo dobra gluma obojice al serija nekako pocesto tjera da spavas izuzev ove zadnje epizode kako rekoh.
Ovakvima (bez uvrede, molim) univerzalno ide onaj odgovor "ako ti je sporo i dosadno, ti prebaci na Americkog Ninju".
upravo! treća je, a ne četvrta, epizoda ta na kojoj se treba zaustaviti.

i uživati.
User avatar
vaučer
Posts: 9450
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#57 Re: True detective

Post by vaučer »

Pregledat ću opet ove četiri prije nego izađe peta.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56057
Joined: 15/12/2008 16:53

#58 Re: True detective

Post by ultima_palabra »

zomri wrote:
dječak sa šibicama wrote:
Juvelandia wrote:Prve tri epizode komotno mozes na fast forward, tek ova cetvrta je stroj.Inace pravo dobra gluma obojice al serija nekako pocesto tjera da spavas izuzev ove zadnje epizode kako rekoh.
Ovakvima (bez uvrede, molim) univerzalno ide onaj odgovor "ako ti je sporo i dosadno, ti prebaci na Americkog Ninju".
upravo! treća je, a ne četvrta, epizoda ta na kojoj se treba zaustaviti.

i uživati.
Slažem se u potpunosti... koliko god da je kraj 4.epizode tehnički dobro urađen, ipak je to samo režiserski show-off. Ono što čini ovu seriju posebnom je Rust Cohle i njegova životna filozofija i biseri mudrosti... bez toga bi ovo bila tek solidna detektivska serija.
User avatar
p206
Posts: 7959
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#59 Re: True detective

Post by p206 »

evo skidam i ja ovo čudo, pa se javim kad pregledam 4 epizode, valjda ima dobar prevod
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#60 Re: True detective

Post by MedenoSrce »

ted10
Posts: 254
Joined: 15/09/2013 17:36

#61 Re: True detective

Post by ted10 »

predobra serija a ocjena ove 4. epizode na imdb 9.9
Juvelandia
Posts: 532
Joined: 24/10/2012 17:09

#62 Re: True detective

Post by Juvelandia »

dječak sa šibicama wrote:
Juvelandia wrote:Prve tri epizode komotno mozes na fast forward, tek ova cetvrta je stroj.Inace pravo dobra gluma obojice al serija nekako pocesto tjera da spavas izuzev ove zadnje epizode kako rekoh.
Ovakvima (bez uvrede, molim) univerzalno ide onaj odgovor "ako ti je sporo i dosadno, ti prebaci na Americkog Ninju".
Ti si izgleda jedan od "onih" sto ne mogu prihvatit lako tudja drugacija misljenja, onda se ti prebaci sa foruma negdje drugo jer na forumu su sarolika misljenja i ukusi.
Last edited by Juvelandia on 14/02/2014 18:22, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#63 Re: True detective

Post by Altsa »

samo mi se najavna spisa ne dasvi...ostalo je sve na nivou mada je poprilicno spora do 4 epizode
User avatar
p206
Posts: 7959
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#64 Re: True detective

Post by p206 »

p206 wrote:evo skidam i ja ovo čudo, pa se javim kad pregledam 4 epizode, valjda ima dobar prevod
Evo pregledao, i mogu reći da je gluma vrhunska, priča ima potencijala za nešto veliko, ali se ne bi zalijetao sa nekim devetkama ili desetkama dok ne pogledam do kraja. Sve što vidimo je ustvari priča njih dvojice, što i ne mora u potpunosti biti istina...tako da se otvaraju razne mogućnosti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#65 Re: True detective

Post by insomnia78 »

Odlicna cetvrta, nemam rjeci
Nego sta mislite hocel' mu kolega maznuti zenu :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
relativno84
Posts: 15349
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#66 Re: True detective

Post by relativno84 »

Imao sam namjeru pustiti bar 10ep da prodje pa da pocnem gledati, nisam ljubitelj cekanja svake hefte novu :D ali stalno citam zanimljive komentare na nju i tako odgledah ove 4 ep. u cugu :oops: mnogo dobro :nevjerujem:


Do sad mi sve odgovara, ritam je odgovarajuci priblizava nam atmosferu tog dijela SAD u tom periodu. Matthew M. je cista perverzija od glumca :kakoste: posebno dijelovi kad odgovara na pitanja istrazitelja :nargila: :thumbup:


Od Woodya sam navikao na ono "ludovanje" kroz filmove koje mu sad priredjuje partner, uklopio se odlicno u svoju ulogu cak mu i crte lica odgovaraju tome :D


Sad ostaje :cekam: od nedjelje do nedjelje :D
Amar_Chulle_Custic
Posts: 151
Joined: 24/04/2013 08:37

#67 Re: True detective

Post by Amar_Chulle_Custic »

Hajd i ja da se priključim ovoj temi. Pratim True detective od prve epizode, i iskren da budem nisam uopšte očekivao ovo..mislio sam da će biti jedna prosječna serija, onako za ubiti vremena, ali već nakon prve epizode shvatio sam da je ovo masterpiece.
Po mom shvatanju ovo je jedan psihološki pedigre, od priče u seriji preko glume Matthew-a i Woody-a, pa do genijalnih kamera...
A sve se to može objediniti u jednoj epizodi. Recimo, ja sam znao da su i Cohle i Marrty preživjeli ovu priču (logično, ipak je pričaju 17 godina nakon xD) ali scena kada Rust bježi iz obračuna je tako napeta, i genijalna da sam u potpunosti zaboravio činjenicu da je živ, pa sam se pobojao za njegov život.

Sviđa mi se njegov lik, jako. Nije onaj klasični genijalac, tipa "Gregory House", ali u momentima pokazuje oštrinu uma, koju Marty nema. S druge strane, uvijek sam bio slab na likove Woody-a, taj čovjek je meni genijalan. Pretpostavljam da je bila namjera da usklade dva različita svijeta, Marty-a, standardnog porodičnog čovjeka, koji prolazi kroz probleme srednovječnosti, i Rust, onako introvertan, sa izljevima neuralnih sinapsi, i sinestezijom, halucinacijama i njegovim filozofijama koje se kose standardiziranom društvenom duhu... i ako je to bila namjera...onda su to jebeno dobro uradili.

I neko je pitao da li će mu kolega maznuti ženu?
Ja mislim da neće, jer način na koji Marty priča o Rust-u nakon 17 godina nije baš kao o nekom ko ti je ženu ukrao xD
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#68 Re: True detective

Post by dale cooper »

Dobra serija. Sviđa mi se kako iz epizode u epizodu pomalo dižu tempo. Kraj četvrte epizode mi je
gotovo surealan, jurnjava po crnačkom getu, pucnjava i ludilo na svakom koraku. Kao da smo se
odjednom prebacili u epizodu Američke dokumentarne serije "Cops". Tako je to kad se Rustiju
da piće i droga. :D
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#69 Re: True detective

Post by medjutim »

Meni je serija vrhunska, na preporuku forumasa sam skinuo ove cetiri epizode koje su izasle do sada i sve ih pogledao u nizu :D . Jel veceras se prikazuje 5. epizoda?
EDIT: Koliko sam skontao, prva sezona ima 8 epizoda, a u narednim sezonama mijenjaju se glumacke postave i radnja nema veze sa prethodnom sezonom?
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#70 Re: True detective

Post by dale cooper »

http://io9.com/the-one-literary-referen ... 1523076497

Interesantan članak koji govori o literarnim referencama spomenutim u prve četiri epizode koje
spadaju u red prilično čudne, okultne fikcije, i koje su možda nagovještaj onoga što dolazi.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27817
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#71 Re: True detective

Post by JoseMujica »

medjutim wrote:Meni je serija vrhunska, na preporuku forumasa sam skinuo ove cetiri epizode koje su izasle do sada i sve ih pogledao u nizu :D . Jel veceras se prikazuje 5. epizoda?
EDIT: Koliko sam skontao, prva sezona ima 8 epizoda, a u narednim sezonama mijenjaju se glumacke postave i radnja nema veze sa prethodnom sezonom?
hm zanimljivo.....ovo amerikanci skidaju britanske fore


za sada se lagano zakuhava ali mislim da bi ovo nakon 8 epizoda bilo utuš svakako, bez obzira što su MM i WH odlični likovi...od samog početka mi je ličilo na neku mini seriju a ne na ono standardno američko razvlačenje d 20-24 epizode po sezoni
User avatar
Superhikk
Posts: 648
Joined: 22/12/2010 23:20

#72 Re: True detective

Post by Superhikk »

I peta je nastavila trend afričke šljive, ne pada.
User avatar
p206
Posts: 7959
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#73 Re: True detective

Post by p206 »

ima li gdje prevod za 5. epizodu?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#74 Re: True detective

Post by nema me tamo »

Šta je ovo i peta epizoda 9,9 ocjenu ima.. :shock:
Veceras uzivanje uz HBO.
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#75 Re: True detective

Post by medjutim »

Odlicna peta epizoda, samo pitanje za raju sa teme, hocemo li spoilerisat ili samo komentarisat prethodne epizode? Ili obzirom da se prikazuje serija nedjeljom, da sacekamo sa spoilerima do utorka barem :D
Post Reply