Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
stiv33
Posts: 379
Joined: 12/11/2013 10:20

#51 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by stiv33 »

.
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#52 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

VIP Networks wrote:ImageImage
Image
Image
Image
Eurosport ne radi,Sport 1.2 Slo vise ne radi nego sto radi,Digital Sport ni habera nias nije ni radio.Znaco ovo mozete prodavati onima koji nemaju servis a ja cu ih uvijek upozoravati sta ih ceka.Slika ledi,kasni...
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#53 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

Al me naguzi ovaj njihov iz Vip ili Gss kako se vec zovu tip iz tehnicke podrske.Zalim se kako mi non stop rai,,buffering,,tj,,network connection,,slika ledi pa kad krene vrati nazad pola minuta (tako jutros konto Dzeko dva gola u minuti zabi)i tip meni kaze uradi ,,update,,na tv.Kazem nov Samsung smart radi auto.update kaze on ne moze tako uradi preko usb.Kupim usb dam $10(gajaba pive)prebacim onaj neki firmware na usb ustekam u tv nista isto jos gore.Kontaktiram samsungov servis kazem tako kazu oni ,,update na novoj vrziji Samsung tv-a se radi auto..sto znaci da me je ovaj zavuko za $10 dzba kupi usb,sta cu sad od njega.Poruka.Vip ili Gss imaju dobar izbor kanala,dobar kvalitet slike ali ledi li ledi ne mos gledati.Zaobidjite ih(ako se ne poprave a kazu da ne mogu)Sta mi je sledece.Poslije Bosnatv,Fasttv,Balkantv,Gss,Balkaniyum,Nettv nema meni nego nesto dzabane traziti.
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#54 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by klikerusa »

luckylaka wrote:Sta mi je sledece.Poslije Bosnatv,Fasttv,Balkantv,Gss,Balkaniyum,Nettv nema meni nego nesto dzabane traziti.
Pa sta bi sa Sudine "platforme"?
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#55 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

klikerusa wrote:
luckylaka wrote:Sta mi je sledece.Poslije Bosnatv,Fasttv,Balkantv,Gss,Balkaniyum,Nettv nema meni nego nesto dzabane traziti.
Pa sta bi sa Sudine "platforme"?
Boga mi Sudo radi ko lud,Neki dan mi jaran isao naruciti taj box kaze ceka isporuku 40 android box-a.Jbga ovi moji kupili ima 3-4 mjeseca i kazu sve radi ko sat.Sta ti cekas.Ja se zapetljo imam ugovor sa Nettv,imam Samsung aplikaciju Balkaniyum i jos uzeo ovaj Gss-Vip aplikaciju.Kaze zena ,,ako si normalan Bog me ubio,, :DI jos kontam naruciti ovaj BostelBiH neznam kakav je ima li iko da ga koristi da mi kaze kako radi. :-D
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#56 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by klikerusa »

luckylaka wrote:Sta ti cekas.
Cekam da uradim taksu, ne bi li bilo kakvog povrata :)

Zezam se. Vjerujes mi da me nesto previse i ne tangira. Sad mi je nekako puno lakse jer je BosnaTV uvela 35 kanala Pinka, a bila me neka kriza hvatala jer sam se zabrinuo da li cu moci slusati dzigaru i gledati stare filmove kad god hocu.

Vise gledam Eurosport preko ex-yu app nego bilo sta drugo. Nije da mi se trazi snijeg, ali vazda prikazuju neko skijanje, il' skokovi ili nordijsko ili alpsko skijanje (terminologiju sam zapamtio od vremena Ingemara Stenmarka i Bojana Krizaja). Zena je hepi dokle god ima obezbjedjen sastanak sa Fikretom i Ammarom (ZMBT) petkom i subotom. Hepi vajf - hepi lajf...if ju nou vat aj min.

A mislim da ce uskoro biti nekih velikih promjena u ovim IPTV platformama. Ili ce neko nekog tuziti ili nesto drugo, ali mislim da cemo do proljeca imati nekog ko ce opstati kao lider.

Ali ne mogu da skontam ko sta mulja ovdje. Neki dan dobijem flajer od Fastv. Kazu ako imas drugu platformu predji kod nas za $10 mjesecno (samo sto jos ne nude dzaba risiver, put za Jamajku, kosenje trave 6 mjeseci, 5kg domaceg suhog sira), pa kontam kako mogu da zarade ista, a jos da plate radnike i TV Stanice. BHBostel.net nudi isto za $19.95. Meni nema logike, ali nije ni prvi ni zadnji put da se to desava :)
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#57 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

klikerusa wrote:
luckylaka wrote:Sta ti cekas.
Cekam da uradim taksu, ne bi li bilo kakvog povrata :)

Zezam se. Vjerujes mi da me nesto previse i ne tangira. Sad mi je nekako puno lakse jer je BosnaTV uvela 35 kanala Pinka, a bila me neka kriza hvatala jer sam se zabrinuo da li cu moci slusati dzigaru i gledati stare filmove kad god hocu.

Vise gledam Eurosport preko ex-yu app nego bilo sta drugo. Nije da mi se trazi snijeg, ali vazda prikazuju neko skijanje, il' skokovi ili nordijsko ili alpsko skijanje (terminologiju sam zapamtio od vremena Ingemara Stenmarka i Bojana Krizaja). Zena je hepi dokle god ima obezbjedjen sastanak sa Fikretom i Ammarom (ZMBT) petkom i subotom. Hepi vajf - hepi lajf...if ju nou vat aj min.

A mislim da ce uskoro biti nekih velikih promjena u ovim IPTV platformama. Ili ce neko nekog tuziti ili nesto drugo, ali mislim da cemo do proljeca imati nekog ko ce opstati kao lider.

Ali ne mogu da skontam ko sta mulja ovdje. Neki dan dobijem flajer od Fastv. Kazu ako imas drugu platformu predji kod nas za $10 mjesecno (samo sto jos ne nude dzaba risiver, put za Jamajku, kosenje trave 6 mjeseci, 5kg domaceg suhog sira), pa kontam kako mogu da zarade ista, a jos da plate radnike i TV Stanice. BHBostel.net nudi isto za $19.95. Meni nema logike, ali nije ni prvi ni zadnji put da se to desava :)
Boga mi i ja kontam ovaj Fasttv nije los $10 al nema nista od sporta.Zena mi prijeti razvodom ako uzmem jos Fasttv jer trenutno imam Nettv,Balkaniyum i Gss :D e sad da mi je jos ovaj Fastv upariti.Sto kazes neko ce brzo da rikne s tim da cini mi se prvi ce biti ovaj Bostelov,ljudi kazu da je los(nisam probao).Ja ganjam Sport club ,Arena sport i Eurosport a ostalo po meni mogu izbrisati.Sutra zovem Fasttv da vidim posto box,aktivacija ...ako je box free uzimam i taj :D
VIP Networks
Posts: 34
Joined: 02/12/2013 23:14

#58 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by VIP Networks »

Najnovija stvar je to da od nove godine samo preko nas mozete pratiti 30 Pinkovih kanala, 4 BN kanala kao i ceo Hayatov paket.
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#59 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by klikerusa »

VIP Networks wrote:Najnovija stvar je to da od nove godine samo preko nas mozete pratiti 30 Pinkovih kanala, 4 BN kanala kao i ceo Hayatov paket.
E super! Bas ste me obradovali...a ja bas mislim kako mi je previse da pratim 35 pinkovih kanala preko BosnaTV platforme. Neka ste smanjili i izbacili neke kanale...ionako se na njima samo "Tesna koza" i "Zikina dinastija" vrte

:thumbup:
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#60 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

Vip network sto ne kazes da se na Samsung smart aplikaciji nista od tih kanala ne moze gledati jer vam slika ledi 24 sata.Svakih 5-10 minuta radi,,buffering,,tako da prakticki nista zivo ne mozes pogledati.Nista ne valja
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#61 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by kica »

luckylaka wrote:Vip network sto ne kazes da se na Samsung smart aplikaciji nista od tih kanala ne moze gledati jer vam slika ledi 24 sata.Svakih 5-10 minuta radi,,buffering,,tako da prakticki nista zivo ne mozes pogledati.Nista ne valja
Sta preporucujes ?
missko
Posts: 11437
Joined: 22/02/2008 13:22

#62 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by missko »

Ja ovo sve sto sam vidio izgleda da cu nettv uzet. Imaju sport klubove a meni su englezi prioritet

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#63 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by exliberal-ex »

nesto citam ovo pa nekontam...neodnosi se samo na vas sto ovo komentarisete nego isto pitanje sam postavio I nekim mojim poznanicima....vecina nas je u sjevernoj americi vec godinama 10+ ako ne I vise I jos uvijek je ta opsjednutost sa kanalima iz bivse drzave.
ja sam pitao bas jednog mog prijatelja ,zivis ovdje , radis ovdje a non stop gledas kanale iz bosne, srbije ili hrvatske...znas li ti sta se desava u nasem gradu?....ma znas nemogu ja to , ovdje svi hladni , sve glupo...nemam ja zivaca ....kasnije mu ja pricam da sam gledao circus de solei...sta je to , gdje je to...imal lavova :D ?
reko otidji pa pogledaj...kako cu ja ...fino evo kupi kartu na web-u pa otidji..nagovorih ga nekako ode sa svojom curom....kasnije se zahvaljuju obadvoje kazu nisamo znali da je tako dobro...mislim da mnogi grese sto zive ovdje fizicki ali su duhovno dole.
I ja sam na ovom forumu dosta cesto ( pogotovo kad mi je mrtvo na poslu) ali nekontam tu opsjednutost sa televizijom, pogotovo kad znamo da je kvaliteta programa kriminalna.
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#64 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

exliberal-ex wrote:nesto citam ovo pa nekontam...neodnosi se samo na vas sto ovo komentarisete nego isto pitanje sam postavio I nekim mojim poznanicima....vecina nas je u sjevernoj americi vec godinama 10+ ako ne I vise I jos uvijek je ta opsjednutost sa kanalima iz bivse drzave.
ja sam pitao bas jednog mog prijatelja ,zivis ovdje , radis ovdje a non stop gledas kanale iz bosne, srbije ili hrvatske...znas li ti sta se desava u nasem gradu?....ma znas nemogu ja to , ovdje svi hladni , sve glupo...nemam ja zivaca ....kasnije mu ja pricam da sam gledao circus de solei...sta je to , gdje je to...imal lavova :D ?
reko otidji pa pogledaj...kako cu ja ...fino evo kupi kartu na web-u pa otidji..nagovorih ga nekako ode sa svojom curom....kasnije se zahvaljuju obadvoje kazu nisamo znali da je tako dobro...mislim da mnogi grese sto zive ovdje fizicki ali su duhovno dole.
I ja sam na ovom forumu dosta cesto ( pogotovo kad mi je mrtvo na poslu) ali nekontam tu opsjednutost sa televizijom, pogotovo kad znamo da je kvaliteta programa kriminalna.
Ex ja licno nisam opsjednut tv-om nego sportom.Znaci trazim onoga ko ce mi ponuditi najvise sportskih kanala.Dosada sam isprobao Bosna tv koja je obicno sranje i ustvari od sporta nemaju nista .Fastv isti nista od sporta odmah dojavio,Gss ili Vip imaju sve Arena kanale,Eurosprta-2.Sport (Slo.)ali slika im ledi svaki cas,Nettv ima 5 godina izgubili pravo na Arena sport nude Sport club i Eurosport...ostali su beznacajni.Licno za mene najbolji i najkavlitetniji kanali i slika situ sa Gss ili Vip network ali imaju problema sa apps/i ne mogu je rijesiti.Nettv imaju odlicnu sliku ali meni bez Discovery,History,National...sve je to nista@,,Kica,,kontaktirajGss ili Vip network i ako su rijesili problem sa apss.slobodno uzmi Gss uz napomenu da imaju sve BiH kanale sto znaci Bht,Ftv,Tv1,Facetv,Hayat,Bn.TvSa,Alfa,Bn os stranih ukolko te interesuje Discovery,History(explorer)National,geographic...njemacka Ard,Zdf,Pro7,Rtl...@,,Missko,,Nettv plus ti nudi 170 i nesto kanala od kojih ti najmanje 30-40 nikako ne rade(ako hoces mogu ti postaviti listu kanala),imaju nekih 50-ak srpskih lokalnih kanala koje nikad u zivotu neces pogledati,imaju milion Pink kanala(ja ne gledam ni jedan...ustvari gledam jedan filmski)Na kraju kompanija Globe cast je pokrenula incijativu da se ukinu sve iptv platforme jer ilegalno prikazuju vecinu kanala tj.kradu signal a prvi medju njima je Nettv tako da mozda postoji mogucnost da svi ovi kanali preko noci nestanu a kod Nettv ako hoces da gledas obavezan si potpisati ugovor na 2 godine.Razmisli.Kad platis a kanala nestane-pusiona.Meni je uvijek rezevrna opcija Balkaniyum nije neki kavlitet ali za $5-6 imas 40 i nesto kanala ,nisi vezan ugovorom,dok placas gledas.Uf ne mogu vise nastavicu sutra.
missko
Posts: 11437
Joined: 22/02/2008 13:22

#65 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by missko »

Taj balkaniyum je los do bola njih uzmem samo kad reprezentacija igra. Nasi me kanali ne zanimaju nego samo engleski fudbal pa ako neko ima prijedlog nek pise. Imam neku jos opciju pa cu vidjet

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#66 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

missko wrote:Taj balkaniyum je los do bola njih uzmem samo kad reprezentacija igra. Nasi me kanali ne zanimaju nego samo engleski fudbal pa ako neko ima prijedlog nek pise. Imam neku jos opciju pa cu vidjet

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
,,missko,,ako te ne zanimaju nasi kanali i ako si u Usa onda ti je rjesenje Dish network ili Directv.Naravno tu su i kablovski operateri Att,comcast,charter ...ali ako hoces neku Iptv platformu i engleske kanale onda j Nettv zakon .Imas nekoliko Sport club kanala (hrvatski,srpski,slov.)tako da se desi da jednu utakmicu gledas odjednom na 4 kanala .Jedini problema sa Nettv je taj ugovor na 2 god.i tada je pretplata $20 ako neces ugovor cini mi se $34(nisam siguran)Balkaniyum jeste smec i ljudi ne ulazu ni cente da nesto poprave ali meni sluze samo kao rezervna opcija.Juce su mi javili ovi sa Fasttv da oni sigurno otkupljuju Sport club kanale i Eurosport i oni imaju odlicnu sliku.Nego daj i ti tu svoju opciju da vidimo jeli cemu.Poz.
missko
Posts: 11437
Joined: 22/02/2008 13:22

#67 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by missko »

luckylaka wrote:
missko wrote:Taj balkaniyum je los do bola njih uzmem samo kad reprezentacija igra. Nasi me kanali ne zanimaju nego samo engleski fudbal pa ako neko ima prijedlog nek pise. Imam neku jos opciju pa cu vidjet

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
,,missko,,ako te ne zanimaju nasi kanali i ako si u Usa onda ti je rjesenje Dish network ili Directv.Naravno tu su i kablovski operateri Att,comcast,charter ...ali ako hoces neku Iptv platformu i engleske kanale onda j Nettv zakon .Imas nekoliko Sport club kanala (hrvatski,srpski,slov.)tako da se desi da jednu utakmicu gledas odjednom na 4 kanala .Jedini problema sa Nettv je taj ugovor na 2 god.i tada je pretplata $20 ako neces ugovor cini mi se $34(nisam siguran)Balkaniyum jeste smec i ljudi ne ulazu ni cente da nesto poprave ali meni sluze samo kao rezervna opcija.Juce su mi javili ovi sa Fasttv da oni sigurno otkupljuju Sport club kanale i Eurosport i oni imaju odlicnu sliku.Nego daj i ti tu svoju opciju da vidimo jeli cemu.Poz.
Nisam u Americu nego u Svabiji.
Ima neka opcija da u BiH kupis reciver i frajer ti otkljucava sve te kanale za 10 eura mjesecno s tim sto se unaprijed plati godina ali kod ljudi koje znam funkcionise vec par godina i ima sve te tvoje Diskaverije i National Geo
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#68 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by muminovic »

A sta tacno otkljuca za 10 EUR i koliko dugo radi to ? jer se sad strasno brzo kodira sve ponovo i nanovo..
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#69 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by landlord »

luckylaka wrote:Jedini problema sa Nettv je taj ugovor na 2 god.i tada je pretplata $20 ako neces ugovor cini mi se $34(nisam siguran)Balkaniyum jeste smec i ljudi ne ulazu ni cente da nesto poprave ali meni sluze samo kao rezervna opcija.Juce su mi javili ovi sa Fasttv da oni sigurno otkupljuju Sport club kanale i Eurosport i oni imaju odlicnu sliku.Nego daj i ti tu svoju opciju da vidimo jeli cemu.Poz.
Ovo si nesto fulio. Ne moras placatio 2 godine unaprijed. Ja placam po 3 mjeseca i to me dodje oko $62. 60 pretplata i paypal uzme oko $2.
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#70 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

landlord wrote:
luckylaka wrote:Jedini problema sa Nettv je taj ugovor na 2 god.i tada je pretplata $20 ako neces ugovor cini mi se $34(nisam siguran)Balkaniyum jeste smec i ljudi ne ulazu ni cente da nesto poprave ali meni sluze samo kao rezervna opcija.Juce su mi javili ovi sa Fasttv da oni sigurno otkupljuju Sport club kanale i Eurosport i oni imaju odlicnu sliku.Nego daj i ti tu svoju opciju da vidimo jeli cemu.Poz.
Ovo si nesto fulio. Ne moras placatio 2 godine unaprijed. Ja placam po 3 mjeseca i to me dodje oko $62. 60 pretplata i paypal uzme oko $2.
Ma nisam ni napisao da moras placati dvije godine unapred,nego ako hoces pretplatu od $20 dolara onda potpisujes ugovor na dvije godine i placas kako sam kazes za 3,6,9,12 ili 24 mjeseca.Ako gledas Nettv bez ugovora pretplata je ..ne znam $30-35 mjesecno.Negi ima li iko ovdje ovo Bostel Bhht ili kako se vec zove .Sta oni nude,kako rade,kakav je izbor kanala.
missko
Posts: 11437
Joined: 22/02/2008 13:22

#71 Re: AW: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by missko »

muminovic wrote:A sta tacno otkljuca za 10 EUR i koliko dugo radi to ? jer se sad strasno brzo kodira sve ponovo i nanovo..
Ima bruku kanala a ja sam upratio ove sportske i kodovi se cesto mijenjaju i tad budes kratak period bez slike al brzo otkodira a ako potraje imas broj tel nazoves i odradi

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
User avatar
matic.ivan
Posts: 272
Joined: 19/02/2012 14:24

#72 Re: AW: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by matic.ivan »

missko wrote:
muminovic wrote:A sta tacno otkljuca za 10 EUR i koliko dugo radi to ? jer se sad strasno brzo kodira sve ponovo i nanovo..
Ima bruku kanala a ja sam upratio ove sportske i kodovi se cesto mijenjaju i tad budes kratak period bez slike al brzo otkodira a ako potraje imas broj tel nazoves i odradi

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
Korisno, mozel broj na private ? :-)
VIP Networks
Posts: 34
Joined: 02/12/2013 23:14

#74 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by VIP Networks »

Pa sami saberite pretplatu i plus HD uredjaj koj ste obavezni da kupite i uporedite sa nasom ponudom, gde za mnogo manje novca dobijete puno vise. Obzirom da je kod nas sve legalno i da imamo ugovore sa svim emiterima nije potrebno nikakvo dodatno otkljucavanje, pa samim tim ni dodatno placanje a i sami ste dobili informaciju da izvestan vremenski period i nemate signal.

Srdacan pozdrav,
VIP-Networks AG,
Landstrasser Hauptstrasse 71, 1030 Wien
tel. +4313369000106
[email protected]
missko
Posts: 11437
Joined: 22/02/2008 13:22

#75 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by missko »

Kad bude engleza javite se , a ova sranja hayati i pinkovi me ne zanimaju
Post Reply