Ostavinska rasprava

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#51 Re: Ostavinska rasprava

Post by muminovic »

Drinski wrote:ehej, kolega, pa ovo sto se pita, nema izričito u zakonu (mada ajd ima čl. 93. ZVP-a), to je stvar pravnog tumačenja propisa.
nema u zakonu niti: "Res iudicata pro veritate accipitur (habetur)", pa svi znamo sta to znaci!

nego, jesi li ti to na kakvom odmoru?
Navodis me na odgovor koji zelis da cujes, zato ti dajem odgovor te vrste :-)

Ne kazem da je sud kriv, samo kazem da se u praksi u FBiH ne desava da nasljednici pasivno sjede i cekaju poziv od suda, jer u najvecem broju slucajeva nece ga nikada ni dobiti.

p.s. na odmoru sam, kakav si mi ti ? :-)
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#52 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

muminovic wrote:
Drinski wrote:ehej, kolega, pa ovo sto se pita, nema izričito u zakonu (mada ajd ima čl. 93. ZVP-a), to je stvar pravnog tumačenja propisa.
nema u zakonu niti: "Res iudicata pro veritate accipitur (habetur)", pa svi znamo sta to znaci!

nego, jesi li ti to na kakvom odmoru?
Navodis me na odgovor koji zelis da cujes, zato ti dajem odgovor te vrste :-)

Ne kazem da je sud kriv, samo kazem da se u praksi u FBiH ne desava da nasljednici pasivno sjede i cekaju poziv od suda, jer u najvecem broju slucajeva nece ga nikada ni dobiti.
tacno, ali to je problem mat.ureda.
nema suda koji nece pokrenuti i voditi postupak kada dobije urednu smrtovnicu iz mat.ureda.

e sada, onaj maticar ce rece da nema podataka da je uvijek tacno i potpuno sačini, ali to opet nije problem suda, nego nečega drugog, a uostalom taj se problem moze sada riješiti kroz informatizaciju matičnih sluzbi tako da se uvede opcija bilježenja i podatka o potomcima (rodoslova), što uopće nije tehnički problem.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#53 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

muminovic wrote: p.s. na odmoru sam, kakav si mi ti ? :-)
ma kakav odmor, valja da se radi.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#54 Re: Ostavinska rasprava

Post by muminovic »

Drinski wrote:
muminovic wrote: p.s. na odmoru sam, kakav si mi ti ? :-)
ma kakav odmor, valja da se radi.
Budzet ili privatni sektor ? :lol:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#55 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

muminovic wrote:
Drinski wrote:
muminovic wrote: p.s. na odmoru sam, kakav si mi ti ? :-)
ma kakav odmor, valja da se radi.
Budzet ili privatni sektor ? :lol:
pa kako da ti kazem, kombinovano nekako.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#56 Re: Ostavinska rasprava

Post by muminovic »

privatnik koji ima potpisan ugovor o pruzanju intelektualnih usluga sa budzetom ? :-)
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#57 Re: Ostavinska rasprava

Post by Danguba »

Jedno pitanje vezano za ovu temu.

Ostavinska rasprava bila nakon majcine smrti. Svi se odrekli nuznog dijela u ocevu korist s'tim da ce to on poslije regulisati sa djecom. Zapisnik napravljen. Nakon izvjesnog vremena(rok zalbe) treba potpisati i preuzeti zapisnik. Osoba nije potpisala zapisnik(vec neko u ime nje), otac izigrao dogovore i sada moje pitanje ''ima li ta osoba pravo na ponistenje presude i da ponovo trazi nuzni dio''?
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#58 Re: Ostavinska rasprava

Post by Zviz »

Ja u BiH sudove imam velike sumlje, da tu ima ljudi koji blage nemaju o pravu...

Ima jedan bizaran slucaj gdje je tuzeni (zivi u inostranstvu, nije drzavljan BiH) bio tuzen u BiH bez da je i znao za to, nikad nije bio obavjesten, niti je na bilo koji nacin sta znao, samo mu javljeno, da se nikada nije odazvao na tuzbu te da je presuda pala u korist tuzitelja.. Naravno od te tuzbe i te presude nikada nije nista bilo, jer im je covjek reko odjebite, jeste vi ludi, nikada nije ni marke dao za bilo sta, nego izgleda bila stela neko nekome izasao u susret sta su s tim dobili nista, osim sto je sud tom covjeku oduzeo jedan dio imovone kao kompenzaciju za neku odsteu.

A mi smo isto imali jedan malonevidjen slucaj, padne rijesenje na lokalnom sudu, i mi se zalimo na visi, i ode predmet onda je gore na visem cekao pune tri godine, sve nesto odgadjano te sudija, te mu djeca bolesna, da bi poslje tri godine prednemt bio odbijen od strane kantonalnog suda. Kao to treba rijesiti na lokalnom a na lokalnom vec pala prvo stepena presuda. Na kraju smo dobili pismo bez potpisa i bilo cega, odustanite, ovdje imaju drugi prioritet. Ako treba sutra cu na TV i dokazati sve fino, mi smo "glupi" bili sto smo presutili - ali eto skontali smo da pod kozom ljudi korupicja radi a gotovina krpi sve probleme.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#59 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

Zviz wrote:Ja u BiH sudove imam velike sumlje, da tu ima ljudi koji blage nemaju o pravu...
Ako vec znas pravne propise: jeli se kaze: "osnovi sumlje" ili "osnovi sumnje"?
Ima jedan bizaran slucaj gdje je tuzeni (zivi u inostranstvu, nije drzavljan BiH) bio tuzen u BiH bez da je i znao za to, nikad nije bio obavjesten, niti je na bilo koji nacin sta znao, samo mu javljeno, da se nikada nije odazvao na tuzbu te da je presuda pala u korist tuzitelja..
Jeli imao privr.zastupnika ili pak da li je dobio tuzbu radi davanja odgovora?
Naravno od te tuzbe i te presude nikada nije nista bilo, jer im je covjek reko odjebite, jeste vi ludi, nikada nije ni marke dao za bilo sta...
Pa sumnjam da ce mu to pomoći, jer kada bi se duznici tako pitali uvijek da izmire dug dobrovoljno, nikada se povjerilac ne bi naplatio. Povjerilac treba samo priznati stranu sud.odluku u zemlji u kojoj duznik ima imovinu i pokrenuiti postupak izvrsenja. A također, moze pokrenuti i izvr.postupak u BIH.
A mi smo isto imali jedan malonevidjen slucaj, padne rijesenje na lokalnom sudu, i mi se zalimo na visi, i ode predmet onda je gore na visem cekao pune tri godine, sve nesto odgadjano te sudija, te mu djeca bolesna, da bi poslje tri godine prednemt bio odbijen od strane kantonalnog suda. Kao to treba rijesiti na lokalnom a na lokalnom vec pala prvo stepena presuda. Na kraju smo dobili pismo bez potpisa i bilo cega, odustanite, ovdje imaju drugi prioritet. Ako treba sutra cu na TV i dokazati sve fino, mi smo "glupi" bili sto smo presutili - ali eto skontali smo da pod kozom ljudi korupicja radi a gotovina krpi sve probleme.
Ajd da vidimo presudu u kojoj piše "odustanite" bez potpisa i pečata. Evo skeniraj nam ovdje pa objavi.
Last edited by Drinski on 14/08/2014 08:46, edited 1 time in total.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#60 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

Danguba wrote:Jedno pitanje vezano za ovu temu.

Ostavinska rasprava bila nakon majcine smrti. Svi se odrekli nuznog dijela u ocevu korist s'tim da ce to on poslije regulisati sa djecom. Zapisnik napravljen. Nakon izvjesnog vremena(rok zalbe) treba potpisati i preuzeti zapisnik. Osoba nije potpisala zapisnik(vec neko u ime nje), otac izigrao dogovore i sada moje pitanje ''ima li ta osoba pravo na ponistenje presude i da ponovo trazi nuzni dio''?
malo je nejasno, kakav zapisnik se treba potpisati u zalbenom roku? ako je trebalo biti primljeno rješenje o nasljeđivanju, a nije uredno primljeno, sud ce ponoviti dostavu tj. ponovno pokusati dostavu prema ZPP-u.
moze se tuzbom traziti ponistenje nasljedne izjave date u zabludi a isto tako se moze traziti i ispunjenje usmenog ili pismenog ugovora u parnici.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#61 Re: Ostavinska rasprava

Post by Danguba »

Drinski wrote:
Danguba wrote:Jedno pitanje vezano za ovu temu.

Ostavinska rasprava bila nakon majcine smrti. Svi se odrekli nuznog dijela u ocevu korist s'tim da ce to on poslije regulisati sa djecom. Zapisnik napravljen. Nakon izvjesnog vremena(rok zalbe) treba potpisati i preuzeti zapisnik. Osoba nije potpisala zapisnik(vec neko u ime nje), otac izigrao dogovore i sada moje pitanje ''ima li ta osoba pravo na ponistenje presude i da ponovo trazi nuzni dio''?
malo je nejasno, kakav zapisnik se treba potpisati u zalbenom roku? ako je trebalo biti primljeno rješenje o nasljeđivanju, a nije uredno primljeno, sud ce ponoviti dostavu tj. ponovno pokusati dostavu prema ZPP-u.
moze se tuzbom traziti ponistenje nasljedne izjave date u zabludi a isto tako se moze traziti i ispunjenje usmenog ili pismenog ugovora u parnici.
Pogodio si sustinu problema. :thumbup:
Sud je dostavio na adresu rjesenje ali jedan advokat(vezano za druge stvari) otkrio je da nesto(mislim rjesenje) nije potpisala osoba na koju se odnosi i da bi to mogao biti osnov za ponistenje nasljedne izjave.
Kako ti rece, to se moze uvijek uraditi?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#62 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

to dvoje nema direktne veze.

nasljedna izjava se moze ponistiti ako je u momentu davanja ovaj nasljednik bio u zabludi, bez obzira da li rjesenje pravomoćno ili nije.
Forsaken
Posts: 827
Joined: 11/02/2005 10:51

#63 Re: Ostavinska rasprava

Post by Forsaken »

Zavrsna je ostavinska i dobio sam rjesenje koje nazalost ima gresaka. Broj sasije motora i broj motora nasljedjenog automobila su pogresni ....

Zvao sam sud i rekose da moram pismenim putem da se obratim i predam u pisarnicu opstinskog suda u Sarajevu.

Zna li ko kako sta, treba li advokat(i treba li uzimat za ovo advokata)? Nije mi problem platit samo da se zavrsi, problem mi je sad cekat X mjeseci dok oni to "updateuju" jer mi auto treba a ne mogu da ga registrujem. ...
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#64 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

Forsaken wrote:
Zna li ko kako sta, treba li advokat(i treba li uzimat za ovo advokata)?
Advokat ne treba.
Treba napisati zahtjev za ispravku grseke u dva primjerka, obrazložiti u čemu se sastoji greska i predati dokaz.
Forsaken
Posts: 827
Joined: 11/02/2005 10:51

#65 Re: Ostavinska rasprava

Post by Forsaken »

Drinski wrote:
Forsaken wrote:
Zna li ko kako sta, treba li advokat(i treba li uzimat za ovo advokata)?
Advokat ne treba.
Treba napisati zahtjev za ispravku grseke u dva primjerka, obrazložiti u čemu se sastoji greska i predati dokaz.
Hvala.

Ima li gdje template kako se to pise nekim pravnim jezikom il da samo srocim freestyle? :)
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#66 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

Forsaken wrote:
Drinski wrote:
Forsaken wrote:
Zna li ko kako sta, treba li advokat(i treba li uzimat za ovo advokata)?
Advokat ne treba.
Treba napisati zahtjev za ispravku grseke u dva primjerka, obrazložiti u čemu se sastoji greska i predati dokaz.
Hvala.

Ima li gdje template kako se to pise nekim pravnim jezikom il da samo srocim freestyle? :)
Molim vas da ispravite gresku tu i tu, koja se ogleda u tome i tome, a treba da stoji tako i tako.
Forsaken
Posts: 827
Joined: 11/02/2005 10:51

#67 Re: Ostavinska rasprava

Post by Forsaken »

Jel dokaz ovjerena kopija saobracajne?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#68 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

Forsaken wrote:Jel dokaz ovjerena kopija saobracajne?
jeste, ali bi se ista takva trebala nalaziti i u spisu, pa je u ovom slucaju /ako je vec u spisu/ dovoljno samo da se pozoves da je predana u spis.
I odmah predaj urgenciju na ruke predsjednika suda.
Forsaken
Posts: 827
Joined: 11/02/2005 10:51

#69 Re: Ostavinska rasprava

Post by Forsaken »

Drinski wrote:
Forsaken wrote:Jel dokaz ovjerena kopija saobracajne?
jeste, ali bi se ista takva trebala nalaziti i u spisu, pa je u ovom slucaju /ako je vec u spisu/ dovoljno samo da se pozoves da je predana u spis.
I odmah predaj urgenciju na ruke predsjednika suda.
Hvala :thumbup:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#70 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

Forsaken wrote:
Drinski wrote:
Forsaken wrote:Jel dokaz ovjerena kopija saobracajne?
jeste, ali bi se ista takva trebala nalaziti i u spisu, pa je u ovom slucaju /ako je vec u spisu/ dovoljno samo da se pozoves da je predana u spis.
I odmah predaj urgenciju na ruke predsjednika suda.
Hvala :thumbup:
jos nesto, na tom zahtjevu napisi i da se odmah odrices prava na zalbu na rjesenje o ispravci greske.
User avatar
holowey
Posts: 8488
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#71 Re: Ostavinska rasprava

Post by holowey »

Drinski wrote:
jos nesto, na tom zahtjevu napisi i da se odmah odrices prava na zalbu na rjesenje o ispravci greske.
ovo pretpostavljam radi ubrzavanja procedure... ali sta ako se desi da rjesenje o ispravci greske ne bude adekvatno, recimo ne bude potpuno ispravljeno ili se tim rjesenjem napravi nova greska (npr neki tipfeler)? da li odricanje od prava na zalbu moze da stvori probleme?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#72 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

holowey wrote: ovo pretpostavljam radi ubrzavanja procedure... ali sta ako se desi da rjesenje o ispravci greske ne bude adekvatno, recimo ne bude potpuno ispravljeno ili se tim rjesenjem napravi nova greska (npr neki tipfeler)? da li odricanje od prava na zalbu moze da stvori probleme?
Recimo to ovako: ja smatram da takva praksa nije pravilna, ali to sto ja mislim ne znaci da se tako ne radi.
A tehnička greska se moze ispraviti na isti nacin, pravna greska se moze ispraviti zalbom koja je dopustena, bez obzira na nezakonito odricanje stranke od prava na zalbu.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#73 Re: Ostavinska rasprava

Post by Zviz »

Drinski wrote:
Zviz wrote:Ja u BiH sudove imam velike sumlje, da tu ima ljudi koji blage nemaju o pravu...
Ako vec znas pravne propise: jeli se kaze: "osnovi sumlje" ili "osnovi sumnje"?
Ima jedan bizaran slucaj gdje je tuzeni (zivi u inostranstvu, nije drzavljan BiH) bio tuzen u BiH bez da je i znao za to, nikad nije bio obavjesten, niti je na bilo koji nacin sta znao, samo mu javljeno, da se nikada nije odazvao na tuzbu te da je presuda pala u korist tuzitelja..
Jeli imao privr.zastupnika ili pak da li je dobio tuzbu radi davanja odgovora?
Naravno od te tuzbe i te presude nikada nije nista bilo, jer im je covjek reko odjebite, jeste vi ludi, nikada nije ni marke dao za bilo sta...
Pa sumnjam da ce mu to pomoći, jer kada bi se duznici tako pitali uvijek da izmire dug dobrovoljno, nikada se povjerilac ne bi naplatio. Povjerilac treba samo priznati stranu sud.odluku u zemlji u kojoj duznik ima imovinu i pokrenuiti postupak izvrsenja. A također, moze pokrenuti i izvr.postupak u BIH.
A mi smo isto imali jedan malonevidjen slucaj, padne rijesenje na lokalnom sudu, i mi se zalimo na visi, i ode predmet onda je gore na visem cekao pune tri godine, sve nesto odgadjano te sudija, te mu djeca bolesna, da bi poslje tri godine prednemt bio odbijen od strane kantonalnog suda. Kao to treba rijesiti na lokalnom a na lokalnom vec pala prvo stepena presuda. Na kraju smo dobili pismo bez potpisa i bilo cega, odustanite, ovdje imaju drugi prioritet. Ako treba sutra cu na TV i dokazati sve fino, mi smo "glupi" bili sto smo presutili - ali eto skontali smo da pod kozom ljudi korupicja radi a gotovina krpi sve probleme.
Ajd da vidimo presudu u kojoj piše "odustanite" bez potpisa i pečata. Evo skeniraj nam ovdje pa objavi.
4

Nije presuda bila bez pecata, nego pismo koje je uruceno advokatu. Bez bilo koje indicije, a u pismu je sve pisalo od broja predmeta pa na dalje te se iz pisma vidilo, da nije neko pisao ko nema skola, sve je diplomatski sto bi se reklo bilo skockanu u par crta. Predmet je nije prosao na prvom sudu kao sto smo mi ocekivali pa samo zato isli na visi, a na visem je sve trajalo 3 godine i koji dan te je onda doslo "rijesenje" mada to nije ni to, nego vise ko neka izjava, da to nemoze biti rijeseno na visem sudu te se opet treba razmatrati na sudu gdje je pala prvostepena presuda. To cudu i taj cirkus nigdje ne postoji, mozda od vas pravnika studenta ce nebo biti uzaljen, ali to je tako bilo te papire imam. I kao sto sam rekao na drzavnoj javnoj televiziji 15 minuta i sve cu fino iznjeti i pokazati pa cak i to da sam prije nekoliko godina se ispisao iz knjige drzavljana i ako pojma nisam imamo da sam uknjizen te zato sto sam silom uknjizen na osnovu nicega, da sam dobio adresu u insiticiji (necu da imenujem) u BiH tj. zato sto je trebala adresa prebivalista u BiH koju nikada nisam ni imao ljudi su jednostavno napisali da sam zivio u zgradi jedne insitucije a ispisan sam u roku od 1h tj. dok sam otisao da uplatim za ispis vec je sve bili otkucan i pecetom obljepljeno. Ja imam dva dokaza da u Bih moze kako god hoce, pa cak sam siguran da moze se posatiti i doktor specijalista neuro kirurg preko noci - ko zeli te da ce isti i dobiti priliku da radi isti posao. Ostavinske rasprave su poseban cirkus na tim prostorima, ne samo u BiH. To je ono uzmi sta god mozes ondonso nasljedi pa da se prdoa kako bi se oparili - tako se razmislja.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#74 Re: Ostavinska rasprava

Post by Drinski »

Da ne duzimo pricu, jer se očito sada u priču uvode nove teme u svrhu razvodanjavanja: skeniraj nam taj dopis u kojemu se advokatu kaze da se predmet mora rješavati na nizem sudu odnosno da se odustane od tužbe, kako sam tebe tako shvatio.

Ja recimo mislim da bi se jedino moglo raditi o donosenju rješenja kojim se zalba usvaja, a predmet vraca prvostepnom sudu na ponovni postupak radi otklanjanja povreda postupka. A ako je to tako, ja se sa tobom slazem, mislim da u svim slucajeva gdje postoji osnov za ukidanje odluke - predmet ne treba vraćati nizem sudu, nego ga taj visi sud treba meritorno raspraviti i presuditi.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#75 Re: Ostavinska rasprava

Post by Zviz »

Drinski wrote:Da ne duzimo pricu, jer se očito sada u priču uvode nove teme u svrhu razvodanjavanja: skeniraj nam taj dopis u kojemu se advokatu kaze da se predmet mora rješavati na nizem sudu odnosno da se odustane od tužbe, kako sam tebe tako shvatio.

Ja recimo mislim da bi se jedino moglo raditi o donosenju rješenja kojim se zalba usvaja, a predmet vraca prvostepnom sudu na ponovni postupak radi otklanjanja povreda postupka. A ako je to tako, ja se sa tobom slazem, mislim da u svim slucajeva gdje postoji osnov za ukidanje odluke - predmet ne treba vraćati nizem sudu, nego ga taj visi sud treba meritorno raspraviti i presuditi.

Jarane, dokument ti ne mogu skenirati, jer je cijelokupna dokumentacija tj. predmet koji su moji stari pokrenuli i dalje u razmatarnju (tacnije nepunih 15 godina) te je sve jos kod advokata, mada to da se 15 godina povlaci po sudovima meni govori, da tu nesto smrdi. Ja sam sam procitao presudu sa lokalnog suda, te je ta prvostepena presuda isla na kantonalni sud, jer se stari nisu slagali sa presudom, a onda poslje tri godine je dosao odgovor od kantonalnog suda (Sarajevo) da se odbija razmatrati na kantonalnom, jer to treba rijesiti lokalni sud i od tada niti je sta bilo vise ni nista. Doslo advokatu prvo pismo da ima 100 i kusur maraka takse neke sa kantonalnog suda, i to nam javio za taksnu odnosno racun poslje nepunu godinu dana kad moja mati otisla u kancelariju kod njega da upita kako stoje stvari... te sam ja jednom prilikom bio u SA i isto svratio te procitao to pismo gdje se manje vise naglasava da od tog nema nista, ali niko nije nista napisao, te se samo moglo vidjeti po kuverti da je poslano bilo i nekog mjesta (ne pamtim) okolice Sarajeva - tu u blizini prema Visokom. Moji straci su se pomirili sa cinjenicom da u BiH pravosudje radi po principu ko je ciji prijatelj - ko koga poznaje. Sad mi dodje da maksuz raspalim do SA i da sve te papire pokupim, pa da bas svi vidite o cemu pisem... Da ne pricam o upisivanju u dravljanstvo BiH bez da sam u BiH ikada imao adresu ... pa mene pitaju kako to da niste nikada imali adresu - pa mene pitaju zato vas nemam u bazi podataka ... haj nije problme, napisati cemo nesto, eto imali ste prebivaliste u MUPu Novo Sarajevo .... haj uplati za ispis, dok sam doso nazad, kaze dodji te za dva dana dosao za dva dana... kad rijenenje palo isti dan kad sam i uplatio ispis samo sto eto ko fol trebao sam cekati dva dana. I to mogu dokazati. Ovdje se prica o pokretanju ostavinske rasprave po nekom sluzbenom putu itd. necu redi da ga nema ali eto kod moji to nikada nije bio slucaj. Slovenija i Italija nisu pravno stabilne drzave a da ne pricam o BiH. BiH pravosudje je priznato radi reda a ne sto valja kurcu. Izvini, nije da omalovazavam nikoga ali to je cinjenica.
Post Reply