Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#51

Post by RPM »

pitam se da li se ovaj covjek ikada pitao ono sto se danas veliki broj Bosanaca i Hercegovaca pita "sta je meni Bosna dala" ... :D ... aferim

02.05.2005.

Dr. Jakob Bergsland - Svjetski priznati ljekar koji je zavolio Bosnu
Nakon što je prekjučer iz ruku predsjednika Republike Hrvatske Stjepana Mesića primio odlikovanje za doprinos razvoju kardiohirurgije u Hrvatskoj, prof.dr Jakob Bergsland javno je poručio da je to priznanje ˝njegovoj domovini Bosni i Hercegovini˝.

Ugledni svjetski stručnjak koji je svoje znanje i stručnost dokazivao na najprestižnijim svjetskim kardiovaskularnim klinikama, prije više od 10 godina, kao dio ratne misije norveškog bataljona UN-PROFOR-a obreo se u Bosni koju je, kako kaže, već tada, iako, ˝srušenu i razorenu˝, odmah zavolio.

U Tuzli je Bergsland, nakon što je upoznao dr.Emira Kabila, krenuo u stvaranje Klinike za kardiohirurgiju nesebično lobirajući po svijetu kako za sredstva koja su bila potrebna za jedan takav projekat, tako i za educiranje tuzlanskih ljekara kojih se sada ne bi postidjela nijedna savremena bolnica u svijetu.

Jedan od pionira operacija na kucajućem srcu u svijetu i primjene robota u kardiohirurgiji, dr. Jakob Bergsland danas ne krije da je, pored toga što je Norvežanin i Amerikanac, još i ˝ponosni Bosanac˝. Da li oni koji bi trebali u Bosni znaju šta znači, veliko je pitanje.

avaz
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#52

Post by RPM »

sunday_morning wrote:
RPM wrote:pitam se da li se ovaj covjek ikada pitao ono sto se danas veliki broj Bosanaca i Hercegovaca pita "sta je meni Bosna dala" ... :D ... aferim
dala mu je zenu i dijete cijim venama ''na pola'' tece i nasa krv! :D :D ako ikada budes vidio njega a zatim i nj zenu, jasno ce ti biti zasto toliko voli BIH :D

sala, znam da je dobijao specijalna priznanja i sl. stvari..nesto ne znam za drzavljanstvo... ja ga mnogo postujem. svaka cast!
mah, sunday sta smo se nagledali nasih cura koje su otisle s grobicima pa nesto niko od njih ne pohvali Be i Ha a kamoli da je nesto uradio na njenoj promociji ili pomagao njenim ljudima ... :D
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#53

Post by fukara_tz »

Sunday :D i ostale :D :D

Ugradnja silikona u Tuzli košta "samo" 5.000 KM

Sve je više žena iz BiH koje se odlučuju na povećanje grudi ugradnjom silikonskih ili umetaka sa fiziološkom otopinom, ali i onih koje se odlučuju za smanjenje.
- Već radimo 50 operacija godišnje. Dolaze pacijentice iz cijele BiH. Zanimljivo da se za ove operacije odlučuju uglavnom žene iz ruralnih krajeva, koje su određeni period provele u inostranstvu - kaže dr. Adi Rifatbegović, specijalista za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku hirurgiju iz Tuzle.
Osim Bosanki, na operaciju povećanja grudi na Odjeljenje za plastičnu hirurgiju Hirurške klinike UKC-a Tuzla dolaze i žene iz Zapadne Evrope.
- Imali smo desetak pacijentica iz Švicarske, Austrije, Holandije i Njemačke. One ovdje dolaze što, uz isti, a u nekim segmentima čak i bolji kvalitet, operaciju mogu uraditi skoro duplo jeftinije - pojašnjava dr. Rifatbegović.
U Tuzli se ugradnja plaća 5.000 KM. Sama operacija je 2.000 maraka, dok se cijena proteze, koju kupuju sami pacijenti, kreće oko 3.000 maraka. Rifatbegović priznaje da nije imao pacijentica iz svijeta šou biznisa. Jedna poznata pjevačica dolazila je na pregled i konsultacije, ali je kasnije odustala od operacije.

Primarna rekonstrukcija

Dr. Rifatbegović je jedini hirurg u BiH koji radi tzv. primarnu rekonstrukciju.
- Takva vrsta operacija radi se kod žena koje imaju karcinom dojke. U jednoj operaciji dojka se otkloni i napravi nova od tkiva koje se uzima sa stomaka - pojašnjava Rifatbegović, ističući da se može osloniti na mlade ljekare poput Mufida Burgića i Mirsada Šakambeta.
Otklanjanje deformiteta lobanje

Dr. Rifatbegović jedini u bivšoj Jugoslaviji radi kraniofacijalnu hirurgiju.
- To su operativni zahvati kod teških urođenih deformiteta kostiju lobanje i lica. Te operacije radimo uz mentorstvo prof. dr. Astrid Vilk iz Strazbura, kod koje sam godinu bio na edukaciji - kaže Rifatbegović

(avaz)
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#54

Post by sunday_morning »

fukara_tz wrote:Sunday :D i ostale :D :D

Ugradnja silikona u Tuzli košta "samo" 5.000 KM
hehehe..hvala na informaciji ali ja sam izmedju dvice i trice, meni vala taman :D :D
Oficir s puzom
Posts: 284
Joined: 08/04/2005 20:59

#55

Post by Oficir s puzom »

Ideli ko od vas u pozoriste, i da li je Vlado Kerosevic, jos uvijek

tamo, ili je u penziji(zasluzenoj).
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#56

Post by fukara_tz »

Gdjes oficir :) ne idem ja u pozoriste da se primjetit jelde :lol: :lol:

Nije jos u penziji glumi i dalje. U hotelu Tuzla je otvoren Teatar kabare Tuzla i mislim da je Vlado direktor nisam 100% siguran. I znam da predaje na akademiji glume u Tuzli.
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#57

Post by RPM »

Dovla direktor a nije Slinamu ... ccc_c ... :D
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#58

Post by fukara_tz »

Kako li je to moguce RPM :-)

NINA MEŠANOVIC I SENAD SOFTIC OPET NAJBOLJI

Plesni par Nina Mešanovic i Senad Softic sinoc su osvojili prvo mjesto na
turniru koji se održao u hrvatskom gradu Rijeci.
''Rokenrol'' plesaci tuzlanskog plesnog kluba ''Flamenko'' prvi put su
nastupili u seniorskoj konkurenciji i opet bili najbolji.
Nina i Senad su u juniorskoj konkurenciji postali prvaci svijeta, Europe,
dvostruki pobjednici Svjetskog kupa i dva puta vice prvaci tog kupa.

Bravo :)


Alfonso imas privatnu poruku :D
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#59

Post by fukara_tz »

Dobili smo novu cevabdzinicu u centru grada kod sarene dzamije...imaju i sarajevski cevapi, petica 3 markice :)

Image

VF multiplex kino Lukavac otvaranje 21.05 . Drago mi je radi Lukavca, valjda ce se i nasi sjetit jedne lijepe godine da otvore kino kako treba. Nacuo sam da ce se Mladost renovirat.
Last edited by fukara_tz on 18/05/2005 23:04, edited 1 time in total.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#60

Post by Frutek »

Djesi fukaro lave :)
Vidio sam i ja tu novu cevabzinicu, al nesto mi je klijentela :shock: :roll:

A nek su sjetili da renoviraju kino :-? Mogli smo i u EU bez kina :shock: :-?
code
Posts: 122
Joined: 15/03/2005 01:25
Location: Tuzla

#61

Post by code »

GOCA TRŽAN - 26.05 - DISCO CLUB ROMA
upad - 10 KM
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#62

Post by Frutek »

code wrote:GOCA TRŽAN - 26.05 - DISCO CLUB ROMA
upad - 10 KM
Pa gdje to napisa :shock: Sad će nas ona Goca tušit 10 dana ovdje s Gocom, koncertom i s jedno 589 slika iste (žali bože prostora u bazi), a moguće je i da pri tom postane ozbiljna kandidatkinja za zlatnog banimira :D :lol:
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#63

Post by fukara_tz »

Nema je jos dobro je :D

U nedjelju red bull party na Panonskom samo da bude lijepo vrijeme

VESTA LIVE B-DAY PARTY, house floor: CHIPI + CYCLESIX + HIP HOP&REACCE FLOOR: FMJAM CREW. 21.maj CLUB ˝Palma˝ Dom mladih. Upad 3KM. Nista znaci za mene hard-core turbo-folker-a 8-) valja opet u Plazu otici :D
User avatar
pepeljara
Posts: 6597
Joined: 22/08/2003 00:00

#64

Post by pepeljara »

hej hej..:P
Drago mi je da se i ovdje pominje ovaj PRVI da kazem party koji Vesta live emisija organizuje, tj ja:D

Evo i flayera koji kruzi ovih dana gradom, a i sutra nova tura:D


Tako da.. zelim svima lud provod gore..



Image
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#65

Post by sunday_morning »

mogu misliti padanja na Panonskom kad bude ''fudbal na samponu'' :D

@pepeljara, gledacu fakat da dodjem. pozz turcina, svidja mi se design vopra :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#66

Post by Alfons Kauders »

Cim ja negdje krenem - fulam nesto u gradu... Baksuzni stvor... :roll:
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#67

Post by sunday_morning »

rijetko dobre stvari dolaze u nas grad ali evo: 28. maja u BKC-u... MOSTAR SEVDAH REUNION!
prosli puta sam propustila, ovaj sigurno necu...vidimo se!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#68

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:rijetko dobre stvari dolaze u nas grad ali evo: 28. maja u BKC-u... MOSTAR SEVDAH REUNION!
prosli puta sam propustila, ovaj sigurno necu...vidimo se!
Krasno.


I to fulam, ko i prosli... :-?


Rijetko dobre stvari dolaze u nas grad, al ja ih redovno fulam... :sad:


Fakat sam baksuz, recimo Jinxe sam fulo makar dvaput... Tj, fulo sam ih kad god su dolazili... :-)
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#69

Post by sunday_morning »

ako ce ti sta biti lakse i sama sam ti takva. nikad nisam u gradu kada se desavaju dobre stvari. sjecam se zadnji put kako sam sve lijepo isplanirala za Van Gogha. kad ne dobi infarkt :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#70

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:ako ce ti sta biti lakse i sama sam ti takva. nikad nisam u gradu kada se desavaju dobre stvari. sjecam se zadnji put kako sam sve lijepo isplanirala za Van Gogha. kad ne dobi infarkt :D
:lol: :lol: :lol:

I ja sam...

Al sam makar zavrsio na Vlasicu, ludnica, pa ne zalim za svirkom... :D

Idem ja lagano... Sretno narode... :)
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#71

Post by fukara_tz »

Sretno Alfonso moram pita kontaktirat da vidim gdje ces :D :lol:

http://www.studentnet.hr/ prilog o Tuzli a evo i direktan link na text http://www.studentnet.hr/whatever/show/1006/
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#72

Post by fukara_tz »

Danas je na juznoj magistrali na motoru poginuo petnaestogodisnji Mirza Music :( to sam veceras cuo.
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#73

Post by sunday_morning »

evo malo up-date-a


U Tuzli proglašeno stanje prirodne nesreće

Kolegij načelnika općine Tuzla donio je odluku o proglašenju stanja prirodne nesreće uslijed obilnih kišnih padavina i poplava u općini. Najteže stanje je u osam mjesnih zajednica i to u mjesnoj zajednici Centar, Batva, Tušanj, Slatina, Kreka, Solana, Mosnik i Mejdan.

Zbog poplave evakuiran je 31 bolesnik iz Fizijatrijske bolnice u Kreki, a prema trenutnim informacijama 12 stanova je potpuno poplavljeno. Poplavljen je također Dom zdravlja te su pokrenuta klizišta koja ugrožavaju nekoliko kuća, a klizište se pojavilo i na groblju Tušanj, gdje je došlo do otvaranja nekoliko grobova. Pod vodom su saobraćajnice, a uslijed poplava na cestama je došlo do nanosa raznog materijala, pa je promet otežan, ali se očekuje da će tokom dana promet biti normaliziran.

Formirana je komisija koja će izvršiti procjenu šteta, kontaktirati s povjerenicima iz ugroženih mjesnih zajednica, uraditi izvještaj o broju uništenih stanova i ugroženih obitelji, te izvještaj o klizištima i drugim posljedicama poplava. U osiguravanje pomoći ugroženima bit će uključeni općinski i kantonalni Crveni križ, a općina će porodicamačiji su stanovi ugroženi hitno uputiti klix novčane pomoći.
Inače, sinoć je u Tuzli u roku od 35 minuta palo 50 litara kiše po metru kvadratnom, a za 24 sata palo je 56 litara.


imam osjecaj da ce kod sljedece kise pola grada potonuti...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#74

Post by Alfons Kauders »

Uh, nikad nisam mislio da cu ovo reci, al drago mi je sto zivim na Sjenjaku... :roll:

Sunday jesi li ti u tim poplavljenim dijelovima grada pa nas izvjestavas ? :D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#75

Post by sunday_morning »

na Slatini, neki podrumi su skroz poplavljeni. srecom na trecem sam..pa nisam valjda toliko baksuz da do treceg poplavi :D :D al' ako bude tonjenja (zbog eksploatacije soli) onda cemo ko da gledam, na ho-ruk nestati :shock:

iako se ''sve pomijera gore'' mislim da ne bi mogla zivjeti u Istocnom dijelu..mozda na Stupinama (u novogradnji) :D mada malo presareno za moj ukus 8)
Post Reply